Resultatene fra NKK Hamar finner du her!

Resultatene fra NKKs internasjonale utstilling på Hamar 08.10.2011.

Best in show, dommer Phyllis Wolfish

Nr. Kat. Navn Rase Eier
1 0449 Kimura’s Kunta Kinte Rottweiler Marthinussen, Erik, 5239 Rådal
2 0646 Kerzmin’s Byblos Kerry Blue Terrier Vyazmin, Sergiy, 0958 Oslo
3 2837 Elsto Khariz Amazing Amanda Afghansk Mynde Kristiansen, Tove, 3924 Porsgrunn
4 1825 Estava Rain Front Row American Akita Birkmar, Friedrich, 2100 Skarnes

Gruppe 1, dommer Wenche Eikeseth

Nr. Kat. Navn Rase Eier
1 1717 Zanta Av Quantos Schäferhund Johansen, Tor W/Jensen, Inger Lise, 4790 Lillesand
2 1782 Golddigger Cymraeg Ci Welsh Corgi Cardigan Hallblom, Lars, 3178 Våle
3 1563 Hillbacka Xciting Attraction Bearded Collie Boman, Ann-charlotte, Sverige
4 1602 Li-Brie’s Boss Number One Briard Tuven, Lisbeth, 2340 Løten
Øvrige BIR hunder
1501 Ok Corral’s Bootstrap Kit Australian Cattledog Olsen, Marianne, 2322 Ridabu
1512 Redqliff’s First Choice Australian Kelpie Herøy, Anne Elisabeth, 3518 Hønefoss
1523 Thornapple Blushin Russian Australian Shepherd Fokkens, Eike, Sverige
1568 Cash De La Noe D’orient Beauceron Reinert Annebeth, 2054 Mogreina
1577 Xantia Du Baton Tiroir (g) Belgisk Fårehund, Groenendael Rønning, Aina/Jahnsen, Emte, 2830 Raufoss
1579 Kiosans Ossa Belgisk Fårehund, Malinois Ingeson, Mikael, Sverige
1583 Red Spice Don Tevez Belgisk Fårehund, Tervueren Petersson, Jannika, Sverige
1613 Shiny Lake’s Be My Double Dare Collie Korthåret Sehlin, Laila, 1570 Dilling
1652 Gatefields My Goldmine Collie Langhåret Hansson, Marianne, Sverige
1660 Barvestad´s Dee-Dee Hvit Gjeterhund Söderström, Elisabeth, Sverige
1662 Dschowo’s Dolfo Katalansk Gjeterhund Ekholdt, Hanne Karina, 1445 Heer
2966 Duracell Lancashire Heeler Wahlberg, Johanna, Sverige
1663 Blightybears Breaking News Old English Sheepdog Aase, Ingunn E./Urnes, Harald, 2848 Skreia
1670 Bissibingens Eyla Decs Pumi Johansen, Iren Zahl, 1809 Askim
1677 Hob-Nob’s Folie Bergere Pyreneisk Gjeterhund Mathiesen, Gro, 2740 Roa
1678 Light My Fire U’zisou Pyreneisk Gjeterhund M/Korth.Hode Larsen, Aina Marie, 1684 Vesterøy
1683 Carnac’s X-Man Schapendoes Skallman, Gunilla, Sverige
1694 Glencross Arco Schipperke Stene, Adeline Rebekka, 1640 Råde
1723 Eddiebakken’s Lucky Luke Shetland Sheepdog Torgersen, Kjell Arvid, 4318 Sandnes
1798 Berljon Umbrian Angel For Dragonjoy Welsh Corgi Pembroke Indergaard, Anne, 7026 Trondheim
BIM hunder
1506 Whyalla´s Hugo Australian Kelpie Adrian, Sophia, Sverige
1517 Missnutt’s Amazing Ki Australian Shepherd Bolset, Stine, 5135 Flaktveit
1538 Kindle Passion Just Marvellous Bearded Collie Lindberg, Susanne/Grov, Monica, 1067 Oslo
1596 Shirocky’s No Fear No Tear (t) Belgisk Fårehund, Tervueren Henriksen, Laila Og Terje, 4550 Farsund
1605 Li-Brie’s Mysterious Ways Briard Furulund, Astrid Og Jonny, 2344 Ilseng
1616 Clingstone’s Sounds Good Collie Korthåret Sehlin, Laila/Sehlin Lill-Anita, 1570 Dilling
1635 Steadwyn Showmanship Collie Langhåret Hansson, Marianne, Sverige
1657 Rolling Dog´s Holy Gandalf Hvit Gjeterhund Söderström, Elisabeth, Sverige
1666 Blightybears Back In Business Old English Sheepdog Aase, Ingunn E./Urnes, Harald, 2848 Skreia
1673 Hob-Nob’s Quidam Pyreneisk Gjeterhund Mathiesen Gro/Romstad Per Tore, 2740 Roa
1681 Fly Des Mauves Bruyeres Pyreneisk Gjeterhund M/Korth.Hode Larsen, Aina Marie, 1684 Vesterøy
1696 Vestvågøya’s Nette Nora Schipperke Strand Audhild Og Eivind, 8370 Leknes
1753 Windcrest Make A Move Shetland Sheepdog Ekman, Solveig, Sverige
1787 Gråsiskas Plaska Welsh Corgi Cardigan Kragset, Andre, 6160 Hovdebygda
1791 Siggen’s Leolyn Welsh Corgi Pembroke Kallmyr, Airina Sylte, 0653 Oslo

Gruppe 2, dommer Antonio Di Lorenzo

Nr. Kat. Navn Rase Eier
1 0449 Kimura’s Kunta Kinte Rottweiler Marthinussen, Erik, 5239 Rådal
2 0251 Dangerous Victory Engelsk Bulldog Nordfjellmark, Gina J, 3720 Skien
3 0106 Game Keeper’s Reprint In Fawn Ink Bullmastiff Hegle, Trude, 1832 Askim
4 0183 Norwinstars Jedi Anakin Skywalker Dvergpinscher Thorsen, Vivi Gogstad, 3216 Sandefjord
Øvrige BIR hunder
0010 Airescot Summer Fascination Affenpinscher Gauthun Rita/Hove Alfred, 4354 Voll
0012 Atilla Kangals Buket Anatolsk Gjeterhund Buer, Hilde, 6900 Florø
0074 GOLDBEAR’S QUALITYSTREET Berner Sennenhund Kultavuori, Kirsi, Finland
0078 Doguehill´s Casino Royal Bordeaux Dogge Åhlén, Anneli, Sverige
0091 Geronimo Del Ducato Di Parma Boxer Eikeseth, Øystein, 1168 Oslo
0117 Hägnatorpets Strong Vagabondo Cane Corso Johansson, Susanne, Sverige
0154 Frida Dansk-Svensk Gårdshund Nordskogen, Anette, 1880 Eidsberg
0162 King Liqueur Dobermann Holappa, Elaine, Sverige
0208 Esslex Eternity Dvergschnauzer Hvit Lexelius, Susanne, Sverige
0217 Svartkjelen’s Dk Embla Dvergschnauzer Salt/Pepper Kanstad Trond/Ertsås Liv Karin, 7037 Trondheim
0231 Stablemaster’s Flower Power Dvergschnauzer Sort Nurmela, Eija, Finland
0237 Pixbo Opinion Dvergschnauzer Sort/Silver Nordin, Maria, Sverige
0265 Sormus’s I Do It My Way Inga Engelsk Mastiff Skadsdammen, Annette, 2054 Mogreina
0301 Opertunity’s Giga Byte Grand Danois Brun, André, 2340 Løten
0305 Chicita Av Nigaren Grosser Schweizer Sennenhund Huber, Kristine, 2500 Tynset
0307 St-Bamse Hovawart Stenseth, Tore, 2843 Eina
0318 Heart Of Champ’s Chudak Kaukasisk Ovtcharka Patrik Hallberg, Sverige
0324 Icikarma’s Quli Quiz Landseer Paaske, Kari, 3270 Larvik
0331 Golden Charmer Baywatch Surfer Dude Leonberger Mosby, Tone, 4634 Kristiansand S
0362 Bear Cove’s Concorde Newfoundlandshund Raadlund, Unni, 4326 Sandnes
0381 Tutti Frutti R J Osanna Perro Dogo Mallorquin Misurkina, Tatiana, 3189 Horten
0387 Hjerpviken’s Frode Pinscher Hjerpe, Elin, Sverige
0405 Belmondo De Beaute Blanche Pyreneerhund Ottesen Kristi Og Nils-Petter, 2070 Råholt
0427 Nigra Ludens Berthe Morisot Riesenschnauzer Sort Carlsen, Anne, 1404 Siggerud
0470 AHTAMAR IZ RADOLJA Russisk Sort Terrier Zavaryka, Olga, Russland
0477 Exodus Van’t Hof Ten Eynder Sankt Bernhardshund Korthåret Tangen Anne Brita P Og Jan-Erik, 2260 Kirkenær
0485 Dreamer De La Vallee De L’hogmiau Sankt Bernhardshund Langhåret Tangen, Anne Brita, 2260 Kirkenær
0493 Chevrolet’s Bossa Nova Schnauzer Salt/Pepper Hjort, Ulrika, Sverige
0496 Dark Zanita Av Serjas Schnauzer Sort Pollestad, Bente, 4352 Kleppe
0499 Pei Attention Mind The Gap Shar Pei Thorsjö, Anna, Sverige
BIM hunder
0005 Oceanwild To Fast For You Affenpinscher Lysholm Kari B/Gauthun Rita, 4365 Nærbø
0030 Ola Odelsgutt Av Hiselfoss Berner Sennenhund Solberg, Gro, 1890 Rakkestad
0081 Hjärtekulla May Slope Bordeaux Dogge Valkola, Elisabeth, Sverige
0116 Rambull’s New Wildwood Flower Bullmastiff Heli, Mary, 7310 Gjølme
0204 Chi O’din Florida Dvergpinscher Austdahl, Kaja S, 0491 Oslo
0216 Top Target Usher Dvergschnauzer Salt/Pepper Murberg, Ann E, 1850 Mysen
0245 Tångatorpets Polly Dvergschnauzer Sort/Silver Andersson, Monica, Sverige
0277 Night Flight’s Muntergök Grand Danois Sandberg Leon, Elisabeth, Sverige
0315 Dalli Von Hove-Trønnes Hovawart Strehse Renate Og August, 2480 Koppang
0322 Z-Zheiba Sholm Aleheim Kaukasisk Ovtcharka Petrik Hallberg, Sverige
0352 Skjærgaardens Halloween Memory Leonberger Mosby, Tone, 4634 Kristiansand S
0375 goldbear’s eloveena girl Newfoundlandshund Sinisalo, Tuula, Finland
0391 Hjerpviken’s Fiorentina Pinscher Hjerpe, Elin, Sverige
0418 Cerbere Da Serra Do Mar Pyreneerhund Konstad Beate Og Berit, 3330 Skotselv
0425 Dolma Ling’s Extremly Sorry Riesenschnauzer Sort Skaug, Mari-Anne, 3520 Jevnaker
0463 Wiseweilers Whoopee Rottweiler Haugerud Karin/Grongan Ole J, 2410 Hernes
0471 ASSOL IZ RADOLJA Russisk Sort Terrier Zavaryka, Olga, Russland
0479 St.Zamba’s Remember Romance Sankt Bernhardshund Korthåret Prøven, Ruth, 2092 Minnesund
0489 Killiåsen’s Babette Sankt Bernhardshund Langhåret Sønsteli, Hildegunn, 2635 Tretten

Gruppe 3, dommer Grethe Bergendahl

Nr. Kat. Navn Rase Eier
1 0646 Kerzmin’s Byblos Kerry Blue Terrier Vyazmin, Sergiy, 0958 Oslo
2 0555 Gelitus Good Year Cairn Terrier Stuldalen, Lillian Og Geir, 3537 Krøderen
3 0717 Dalstaff’s Great Expectation Staffordshire Bull Terrier Westerby, Katrine Og Øivind, 1900 Fetsund
4 0666 Adorabel Little Miss Sunshine Norfolk Terrier Johnsen, Anne, 3739 Skien
Øvrige BIR hunder
0504 Rabben’s Kingston Airedale Terrier Sigfridstad, Halvor, 2266 Arneberg
0508 Geminero Mastermind Amerikansk Staffordshire Terrier Skadsdammen Anette/ Roland Kjersti, 2054 Mogreina
0513 Mongrels Belburn Australsk Terrier Siversson, Lena, Sverige
0518 Symretoppen’s Fantasy Fredrik Bedlington Terrier Granholt, Gro Østmoe, 1406 Ski
0526 Hux Flux Kornelia Korall Border Terrier Jonsson, Marie, Sverige
0535 Quest Fortuniana Bull Terrier Vangsnes, Linda, 1903 Gan
0576 Narjana’s Baron Meiden Engelsk Toy Terrier Hveding, Tarjei Bratt, 1675 Kråkerøy
0586 Star Pride You Are Mine Fox Terrier Glatthåret Stormoen, Lise, 7630 Åsen
0592 Foxtan’s She’s Madonna Fox Terrier Ruhåret Sabo, Zoltan, Sverige
0593 Taramont Oisin Mac Fionn Irish Glen Of Imaal Terrier Virtanen, Aila, Finland
0614 Extra’s Yalla Yalla Irish Softcoated Wheaten Terrier Agnesson, Bimma, Sverige
0637 Lucky Jack Gucci Jack Russell Terrier Berg, Monica, 3535 Krøderen
0652 Chelines Mida’s Gold Lakeland Terrier Kjos, Marius, 1470 Lørenskog
0653 X-Pected Dine Mites Remember Alvin Manchester Terrier Kahrs, Kirsti Hustad, 1177 Oslo
0661 Lodurs Lille Aldafar Miniature Bull Terrier Berntzen, Anna, 0690 Oslo
0668 Flatmoen’s Barney Jr Norwich Terrier Kristiansen, Betty Og Bjørn, 1481 Hagan
0675 Rustic Russell P. Belvedere Parson Russell Terrier Horge, Kari Anne, 1634 Gamle Fredrikstad
0686 Kokiksen She Want Show Silky Terrier Enget, Linn Kristin Og Hege Merete, 2500 Tynset
0689 Raglan Rosemary Smart Skotsk Terrier Anthonisen, Gerd Og Jarl, 0584 Oslo
0691 Blond Dream Dell’antica Caledonia Skye Terrier Rygge, Ann-Kristin, 3060 Svelvik
0749 Ecco’s Harley Hurricane Welsh Terrier Larsen, Greta, 1450 Nesoddtangen
0754 Kriswestin Keep Twinkling West Highland White Terrier Høstad, Kristin, 2120 Sagstua
0768 AVINATA VITALIYA VITA Yorkshire Terrier Zhuchkova, Natalia, Russland
BIM hunder
0507 Rabben’s Jessi Airedale Terrier Sigfridstad, Halvor, 2266 Arneberg
0520 Symretoppen’s Freke Lita Bedlington Terrier Granholt, Gro Østmoe, 1406 Ski
0523 Hux Flux Konrad Korall Border Terrier Hassellund, Lisa, Sverige
0573 Rottriver’s Jazz Cairn Terrier Grønstad Veslemøy Og Dag Arne, 1534 Moss
0581 Twinstripe Theia Engelsk Toy Terrier Alsberg Hilde Og Egeberg Christian, 2224 Austmarka
0585 Foxrod Moment Of Glory Fox Terrier Glatthåret Solberg I/ Bjørge E/ Andersen L, 1860 Trøgstad
0589 Ferrostar Don Corleone Fox Terrier Ruhåret Bergman, Gunilla, Sverige
0597 Wheatenhamran’s El Diablo Irish Softcoated Wheaten Terrier Sotnak, Janicke, 6412 Molde
0629 Saltisgårdens No Worries Jack Russell Terrier Wold, M./ Stubbs, D., 1900 Fetsund
0651 Dalstar Shakira Kerry Blue Terrier Hagan Tor E Og Koch Janne S, 7670 Inderøy
0662 Javarke Wee Martials Breed Miniature Bull Terrier Jensen, Ann Jeanette Stenhaug, 1747 Skjeberg
0673 Diamond Ruby Baggins Of Gamwich Norwich Terrier Isaksen, Marianne, 1476 Rasta
0678 Rustic Russell Ragna Rekkverk Parson Russell Terrier Horge Kari-Anne/ Gulbrandsen Anders, 1634 Gamle Fredrikstad
0683 Moonscape’s Jailhouse Rock Silky Terrier Enget, Linn-Kristin Høsøien, 2500 Tynset
0688 Pocket’s Archie Mc Donald Skotsk Terrier Jansholt, Cille, 3027 Drammen
0693 Gleanntan The Goodbye Girl Skye Terrier Storsveen, Trond, 0572 Oslo
0742 Bianca Staffordshire Bull Terrier Hoel- Eriksen, Bjørne, 2635 Tretten
0750 Ecco’s Knock Out Welsh Terrier Larsen, Greta, 1450 Nesoddtangen
0752 Wenrick’s Fernando West Highland White Terrier Lorentzen Torunn H Og Stener Erik, 2080 Eidsvoll
0757 Qoccle’s Love Love Love Yorkshire Terrier Fridh, Helené, Sverige

Gruppe 4 og 6, dommer Marja Talvitie

Nr. Kat. Navn Rase Eier
1 0813 Ramp Av Larhjelm Dachshund Strihåret Hjelmtvedt Lars/Tunold-Hansen A, 3080 Holmestrand
2 0856 Minstemann’s Got Us By Surprise Kanindachshund Korthåret Solberg Anita Og Åge, 1455 Nordre Frogn
3 0944 Soletrader Trick Or Treat Petit Basset Griffon Vendeen Tunold-Hanssen, Anders, 0362 Oslo
4 0954 Kangelani’s Impressive Ino Byascot Rhodesian Ridgeback Lund Alexander Og Hjartøy Marit, 1640 Råde
Øvrige BIR hunder
0860 Åstdalen’s Dure Au Chasse Basset Fauve De Bretagne Reksten, Christine Myhre, 2836 Biri
0867 Voice Of Baritone’s Innocent Basset Hound Videng Kaja Og Gløtvold Anne Mette, 2415 Heradsbygd
0877 Absolutely Spotless Hawana Beagle Sandbakken, Janne, 4525 Konsmo
0782 Revestreken’s Humle Dachshund Korthåret Åsheim, Roger, 2870 Dokka
0805 Amarita’s Princess Beckerelle Dachshund Langhåret Jensen, Trude Bergmann, 2072 Dal
0906 Toot’s Bobadilla Light Dalmatiner Jakobsen Aase/Åsa Fagerlund, 9022 Krokelvdalen
0915 Gråbeinjakta’s Pjock Drever Bjerknes Christian/ Forsberg Mona, 2160 Vormsund
0920 Gjermaa’s Idunn Dunker Johansen, Sigmund Ask, 2034 Holter
0825 Wetmarc’s Amazing Ace Dvergdachshund Korthåret Aspevik Martina D/Aasen Kenneth, 2870 Dokka
0837 Garybaldi Della Luna Caprese Dvergdachshund Langhåret Teigen, Jannicke, 3400 Lier
0850 Wervest’s Winn Dvergdachshund Strihåret Vestby, Vera, 1455 Nordre Frogn
0929 Viistopolun Hila Finsk Støver Randen, Jon, 7232 Lundamo
0934 Minskuhoff´s Grand Notre-Dame Grand Basset Griffon Vendeen Aaltovirta, Maria, Finland
0939 Nilsdrevet Cartouche Hamiltonstøver Persson, Michaela, Sverige
1364 Akki’s Tn Lutz`yy Russisk Støver Snopestad, Håkon Heksem, 7383 Haltdalen
0989 Gullbårhøgda’s Feiom Schweizerstøver Andreasen, Svein, 2879 Odnes
BIM hunder
0866 Honeycar’s Tucker Basset Hound Liljhammar, Camilla, Sverige
0872 Tail Tip`s Tulo 1 Beagle Swedare, Ewa, Sverige
0775 Valera’s Askeladd Dachshund Korthåret Bråthen, Unni, 2165 Hvam
0794 Tranevangs Ma Chamonixtax Dachshund Langhåret Vardvik, Cecilie Antoinette, 4824 Bjorbekk
0819 Rabalder Av Larhjelm Dachshund Strihåret Pedersen Eva Og Kent, 1914 Ytre Enebakk
0885 Spotnik’s Fit For Fun Dalmatiner Sletten Kjersti Og Høie Helle, 3430 Spikkestad
0918 Ab Troy Dunker Engen, Hans Olav, 2337 Tangen
0823 Minstemann’s Fantasy From Thorn Dvergdachshund Korthåret Solberg Anita Og Åge, 1455 Nordre Frogn
0842 Mici-Maci’s Aqua Dvergdachshund Langhåret Reinsborg Ragnhild/Bergheim Lars A, 2636 Øyer
0855 Pavek`s Elita Dvergdachshund Strihåret Widén, Lars & Ewa, Sverige
0924 Re Rino Finsk Støver Engen, Ronny Og Joakim Tåje, 2839 Øvre Snertingdal
0931 Minskuhoff´s Grand Napoleon Grand Basset Griffon Vendeen Aaltovirta, Maria, Finland
0942 Månsäters Åskar Petit Basset Griffon Vendeen Nordström, Yvonne, Sverige
0983 Ghali Awena Af Argos Rhodesian Ridgeback Jönsson, Ulf Och Helene, Sverige

Gruppe 5, dommer Frank Christiansen

Nr. Kat. Navn Rase Eier
1 1825 Estava Rain Front Row American Akita Birkmar, Friedrich, 2100 Skarnes
2 1999 Kato Norsk Elghund Grå Normo, Roald, 8661 Mosjøen
3 2097 Loabala Cahppe Svensk Lapphund Gaup, Annbritt, 9700 Lakselv
4 2035 Dan-Star-Kom Neverending Tiny Jewel Pomeranian Løken, Dag, 1162 Oslo
Øvrige BIR hunder
1802 C’meika Go Of Kamino Ken Akita Helander, Inger-Karin, 2324 Vang På Hedmark
1806 Najanin’s Storm Front Varg Alaskan Malamute Jeanette Og Cato Sivertsen, 1605 Fredrikstad
1843 Doberguard’s Master Of Almasi Basenji Løvås Vibeke/ Hansen Jørgen G, 3520 Jevnaker
1851 Torefjell’s Mikmak’s Steffi Canaanhund Jacobowitz, Hege Hofstad, 1472 Fjellhamar
1853 Tang Quan’s Aapo Chow Chow Wangberg, Anna & Jørn, 7080 Heimdal
1885 Feuerblick Renate Eurasier Liljedahl, Janne Irene, 2610 Mesnali
1889 Faouziah’s Go For Lovely Ziva Faraohund Tørres, Sonja, 2010 Strømmen
1892 Dagolas Qultapoju Finsk Lapphund Lauluten Christian/ Linås, Ida, 3650 Tinn Austbygd
1908 Spetsbackens Tille Finsk Spets Støkket, Kent, 2408 Elverum
1917 Losnabakken’s Cola-Teit Urson Islandsk Fårehund Langset, Linn, 2636 Øyer
1934 Lady Laiza Of Eizo Japansk Spisshund Skråmestø Hilde/ Bakari Eva, 2846 Bøverbru
1941 Amazingaimée Jämthund Buuer, Geir, 1912 Enebakk
1952 Arctic Kees Brilliant Disguise Keeshond Fagerheim, Cathrin Og Gaute, 8610 Mo I Rana
1958 Minigårdens Helios Sunshine Kleinspitz Olsen, Jon A, 2390 Moelv
1972 Månsagans Arja Lapsk Vallhund Støvind, Solgunn, 1816 Skiptvet
1973 Blå Mandag’s Modelo Especial Mexikansk Nakenhund Liten Grønvold, Anka, 2032 Maura
1974 Local Hero’s Blade At Poulot Mexikansk Nakenhund Stor Sehlin, Laila Og Lill- Anita, 1570 Dilling
1977 Minigårdens E-Chili Con Carne Mittelspitz Bergan, Maria Og Bjørg, 1903 Gan
1989 Kimura’s Hedda Norsk Buhund Sachariassen, Inger-Helene, 5355 Knarrevik
2013 Lasseruds Frida Norsk Elghund Sort Eriksen, Øyvind, 1954 Setskog
2019 Ålvisheim’s Orvar- Odd Hedesson Norsk Lundehund Hofstad, Unni Og Eiliv, 7900 Rørvik
2026 Rosenhill’s Just Joy Podenco Ibicenco Glatthåret Knudsen, Maria Lauvhaug, 3040 Drammen
2028 Sønnafjellets Uptown Girl Podengo Portugues Liten Glatthåret Stenhaugen, Ingebjørg Tove, 1827 Hobøl
2032 Krullets Cajsa Podengo Portugues Liten Strihåret Haagensen, Eli, 2390 Moelv
2055 Polarhiet’s Fast And Furious Samojedhund Liljedahl, Janne I./Eggen, Nina K., 2610 Mesnali
2075 Vanity Benimitsu Shiba Sørensen, Gitte Hjorth, 1816 Skiptvet
2083 Chiliway´s Never Compete With Me Siberian Husky Enochsson, Susanne, Sverige
2101 Fixan’s Göte Väst Västgøtaspets Johannesson, Ingela, Sverige
BIM hunder
1813 Black Lotus X-File Silver Flame Alaskan Malamute Schierup, Anne, Danmark
1815 Jeamara’s Talk Of The Town American Akita Gundal Siw Vera Og Lasse, 2022 Gjerdrum
1834 Faraoland Va Todo Al Ganador Basenji Iversen, Kjersti Sollien, 9615 Hammerfest
1855 Orange Blossom Del Fiume Giallo Chow Chow Milltegh, Kristina, Sverige
1869 Dennis Av Geehrbacch Eurasier Rønningsbakk, Anne-G/ Solem, Alf H, 7320 Fannrem
1888 Løveklippen’s Buto Bahir Faraohund Tørres, Sonja, 2010 Strømmen
1906 Lapinlumon Davvebiegga Finsk Lapphund Söderlund, Pia, Sverige
1919 Meester Ridge Freja Islandsk Fårehund Nicolaysen, Vibeke E, 2609 Lillehammer
1930 Stjärnsmällens Fenomen Japansk Spisshund Skråmestø Hilde/ Høgemark Laila, 2846 Bøverbru
1940 Bk-Casper Jämthund Kronberget, Bjørnar, 2653 Vestre Gausdal
1948 Slettvola’s Bascko Keeshond Karlsen, Esther Marie, 4817 His
1965 Lillhamras New York Girl Kleinspitz Nilsen, Marianne Søgaard, 2332 Åsvang
1979 Stand Ups Lucky Lips Mittelspitz Hauger, Kristin, 2372 Brøttum
1985 Skaubos Dyre Norsk Buhund Heen, Nils Olav Y./Ekre, Gunhild F., 2975 Vang I Valdres
2009 Opsahlåsens Tinka Norsk Elghund Grå Johansen, Steffen, 2415 Heradsbygd
2024 Linja Norsk Lundehund Viken, Gro W, 2647 Sør-Fron
2047 Tiny Jewels’ Dress To Success Pomeranian Kongsvoll Rene/ Løken Dag, 1339 Vøyenenga
2059 Polar Mist All Crystal Clear Samojedhund Skakstad, Gyrid Helen Rønning, 3300 Hokksund
2065 Beni Goma Go Av Enerhaugen Shiba Husebø Kirsten/ Aga Olav, 5225 Nesttun
2087 Jambos Herax Svensk Lapphund Pettersson, Ewy, Sverige
2103 Skogsbygdens Stella Starlight Västgøtaspets Lundstedt, Ulrika, Sverige

Gruppe 7, dommer Harald Aune

Nr. Kat. Navn Rase Eier
1 2139 Valaskjalv’s Vimur Irsk Setter Nymark, Vigdis, 7045 Trondheim
2 2108 Vanity Kitchenette Breton Bergh, Hallgeir, 1816 Skiptvet
3 2122 Tanabreddens Nero Gordon Setter Nygård, Ole Roar, 2409 Elverum
4 2166 Lisa Von Neuarenberg Vorstehhund Korthåret Selvåg, Arne, 2837 Biristrand
Øvrige BIR hunder
2104 Ensemble Chamomilla Bracco Italiano Gavling, Tina, Sverige
2110 Jarno Drentsche Patrijshond Normann, Bjørn Ola Og Hilde, 2013 Skjetten
2113 Rypekullet’s Arax Engelsk Setter Rogne, Harald, 1914 Ytre Enebakk
2121 Pilegrimsledens Ayla Gammel Dansk Hønsehund Tungen, Alice, 2642 Kvam
2132 Toboggan’s Carmen Cita Irsk Rød Og Hvit Setter Heradstveit, Bård, 5141 Fyllingsdalen
2153 Stannamore Stellina Di Josefina Italiensk Spinone Fiveltun, Rigmor, 8976 Vevelstad
2158 Bergtuns B-Frøya Kleiner Münsterländer Leidland, Terje, 3472 Bødalen
2159 Fn Borris Pointer Haugerud, Elin, 2636 Øyer
2169 Hella’s Uno Vorstehhund Strihåret Børdalen, Hilde Og Reidar, 3516 Hønefoss
BIM hunder
2119 Royaluras F-Jara Engelsk Setter Lunde, Tom Andre, 2670 Otta
2120 Nei’s Triztan Af Granly Gammel Dansk Hønsehund Frederiksen, Hans A, Sverige
2130 Rødhetta’s Juni Gordon Setter Rønningen, Petter, 2609 Lillehammer
2148 Kastellhagen’s Artemis Ilva Irsk Setter Skjelkvåle, Anne P./Kjørren, Eldri, 2318 Hamar
2154 Hulbæk Fix Kleiner Münsterländer Greve, Hanne, 2409 Elverum
2162 Svarttjønnholets A Rikke Pointer Indergård, Bente, 2647 Sør-Fron
2164 Lamark Lars Vorstehhund Korthåret Hjelmtvedt, Lars, 3080 Holmestrand

Gruppe 8, dommer Rui Oliveira

Nr. Kat. Navn Rase Eier
1 1318 Bethoven Av Tri De Coleur Portugisisk Vannhund Christensen, Eirin, 3173 Vear
2 1013 Galaksi Million Dollar Quistion Amerikansk Cocker Spaniel Kristensen, Michael, Danmark
3 1046 Cockergold Tribute To A Legend Cocker Spaniel kristensen, michael, Danmark
4 1116 Flat Garden’s Sverre X V I I I Flat Coated Retriever Breivik, Jon A/ Thorsen, Finn A, 1903 Gan
Øvrige BIR hunder
1021 Clayhill Etienne Barbet Plars, Katarina, Sverige
1024 Libell’s Crazy Diamond Clumber Spaniel Sjøstrøm Britt/ Andersen Anita S, 3950 Brevik
1083 Wildomar´s Dig Dub `N´Deny Engelsk Springer Spaniel Isola, Johanna And Katariina, Finland
1091 Winterbourne Itsy Bitsy Spider Field Spaniel Köhlström, Maria, Sverige
1202 Excellent Touch Of Dina Av Badiras Golden Retriever Høvik, Kathrine, 2836 Biri
1212 Aquatikus Xpectation From The Past Irsk Vannspaniel Philipsen , Connie Hurup, Danmark
1237 Tisjöns Dogge Doggelito Labrador Retriever Albertsson, Ewa, Sverige
1271 Yllegårdens Glittra Lagotto Romagnolo Bondhus, Hildegunn Midtbø, 6150 Ørsta
1280 v Heronkel Darwin Nova Scotia Duck Tolling Retriever Blouw, Pauly, Sverige
1341 Aquagruaz Chardonnita Spansk Vannhund Rautiainen, Henna, 1088 Oslo
1342 Debora Boysson Bohemia Sussex Spaniel Samuelsson, Lotta, Sverige
1343 Iris Wachtelhund Huseby, Arne, 2265 Namnå
1360 Westaway Red Clover Welsh Springer Spaniel Kjellevold Stig A/ Bjerklund Frank, 3178 Våle
BIM hunder
1001 Caci’s Cohen Amerikansk Cocker Spaniel Lyshaug, Jan Erik/ Nordby Tor, 1816 Skiptvet
1022 Majtippans Jaspis Of Cheba Barbet Meisingset, Geir, 0682 Oslo
1032 Wineleaf’s Black Star Design Cocker Spaniel Holm, Marlene, 3019 Drammen
1066 Westaway Black Jive Engelsk Springer Spaniel Lange, Kristin, 3825 Lunde
1166 Fab Four’s Feel Free Flat Coated Retriever Sletthaug, Anne Mette, 3216 Sandefjord
1187 Kephles Keep In Touch Golden Retriever Pedersen, Raymond, 2340 Løten
1214 Whistlestop’s The Wind On Fire Irsk Vannspaniel Philipsen, C./Narfström, S/Siner, G, Danmark
1251 Wiig’s Pepperkorn Labrador Retriever Wiig, Wenke, 4311 Hommersåk
1264 Lapinlumon Hesperus Lagotto Romagnolo Bækken, Siv Christine, 1482 Nittedal
1301 Carve Canem Cherie Nova Scotia Duck Tolling Retriever Lindgaard, Ann K/ Sundfær, Arve, 1387 Asker
1335 Quirimbas Do Monte Do Catula Portugisisk Vannhund Kristiansen, Runi Og Terje, 3647 Hvittingfoss
1337 Zorrazo Urbano Spansk Vannhund Liimatainen, Tanja, Finland
1349 Freckles Royal Rebell Welsh Springer Spaniel Andersson, Anna-Carin, Sverige

Gruppe 9, dommer Hans Almgren

Nr. Kat. Navn Rase Eier
1 2513 Straight Fire Grand Prix Malteser Westeng Terje Og Laila, 1593 Svinndal
2 2752 Lyngtunets Helenas Tibetansk Spaniel Jensen Vibeke A/ Hopland Helena B, 5263 Trengereid
3 2345 Moises Of Leslie-Pl Di Rio Galeria Chihuahua Langhåret Han, Do Hieu Leslie, 1911 Flateby
4 2449 Parisien Greve Kasimir Of Mollgan Fransk Bulldog Eriksen, Steinar, 3300 Hokksund
Øvrige BIR hunder
2176 Victoire’s Pina Colada Bichon Frisé Olsen, Wivi-Anne, 1472 Fjellhamar
2199 Honungsmåne Lover Boy Bichon Havanais Johansen, Bente, 1400 Ski
2220 Hip-Tri’s Jessica Mon Petit Ami Bolognese Myrrusten, Gretha Og Ivar, 1634 Gamle Fredrikstad
2223 Black Indian’s Ace Ventura Boston Terrier Frydenlund Lene/ Hansen Marian, 2320 Furnes
2297 Magic Charm’s Shine A Light Cavalier King Charles Spaniel Olsen, Unni Lima, 4327 Sandnes
2303 Misty Meadow’s O Sole Mio-Pc Chihuahua Korthåret Kalleklev, Lene Nordås, 5918 Frekhaug
2383 De La Mahafu’s Bede Black In Gucci Chinese Crested Strömberg, Christina, Sverige
2415 Cotonbrie Chery Coton De Tulear Ronander, Øystein, 0656 Oslo
2440 Black Mail’s Afrodite Of Chiemsee Dvergpuddel Bjørndalen, Gro, 1929 Auli
2463 Lil’paws Lilly Pure Perfection Griffon Bruxellois Eriksen, Helle, Danmark
2469 Homerbrent Sawayaka Japanese Chin Per Wallentin, Peter Gustafsson, Sverige
2472 Amantra Jacob Marley King Charles Spaniel Schønning, Aud, 3721 Skien
2479 Jazzmo Foxtrot Kromfohrländer Tuomanen-Hietikko, Annu-Mari, Finland
2498 Whisborne Cha Cha Cha Lhasa Apso Larsen, Inger Margrethe, 1664 Rolvsøy
2512 Water Lions Endless Love Løwchen Högberg, Ewa, Sverige
2530 Fidel Vienna Mellompuddel Cederstrøm, Vicoria/Sørensen, Eva N, 4330 Ålgård
2537 Highroad’s Ludvig Mops Bøttinger, Rita, 3122 Tønsberg
2578 Gölevargens Dunzta Papillon Eriksen Marit Og Per B, 1892 Degernes
2593 El’mambee’s Fairytail Pekingeser Varhaug, Brit Og Reidar, 4340 Bryne
2599 Fiddel-Sticks Swing That Cat Petit Brabancon Söderborg, Susanne, Sverige
2612 Freetain’s Kickizana Theana Phalène Lyngstad, Anne Grethe, 7670 Inderøy
2968 Gold Standard Favorit Af Björn Russian Toy, Langhåret Cederlöf, Annelie, Sverige
2674 Kiowa’s Be-Yond Zapa Lotta Shih Tzu Hauerberg Lill C/ Jensen Tor, 2164 Skogbygda
2715 Catwalk Topping Stor Puddel Gulbrandsen, Erland/Mejdell, E., 0687 Oslo
2787 Lokattens Keep The Beat Tibetansk Terrier Terjesen Kari W/ Rosøk Solvei, 3175 Ramnes
2815 Ten-Sharp´s Cherished Nicole Toy Puddel Ström, Katarina, Sverige
2970 Kryscroft Amorgitano Tsjekkisk Rottehund Nystrøm, Anne, 3320 Vestfossen
BIM hunder
2186 It’s A Dot Bichon Frisé Hatlestad, Grete Engan, 5200 Os
2203 Ting-Ge-Lings Be My Bertha Bichon Havanais Hoberg Heidi/ Meyer Ulf, 1880 Eidsberg
2214 Little White Wonder Giorgio Aliso Bolognese Olsby, Yvonne Rannestad, 2320 Furnes
2238 Chandis Ronja Rövardotter Boston Terrier Franzén, Catharina, Sverige
2246 Magic Charm’s Dixon Cavalier King Charles Spaniel Olsen, Unni Lima, 4327 Sandnes
2318 Signum Flora Lapponica Chihuahua Korthåret Landsverk, Kirsten Og Cecilie, 1930 Aurskog
2353 Mini Morris I Am Saleen Twin Turbo Chihuahua Langhåret Ødegård, Siv L, 2340 Løten
2408 Spirit Of Mantra’s Striptease Dance Chinese Crested Fauske, Kjersti, 1262 Oslo
2425 Ballentine’s Love Is In The Air Dvergpuddel Lassem, Wenche K/Steinslien, Ann K, 1911 Flateby
2467 Aranel Kenzo Japanese Chin Per Wallentin, Peter Gustafsson, Sverige
2476 Rybergets Royal Silver Star King Charles Spaniel Olsen Liv Og Svein, 1684 Vesterøy
2477 Dreamwishes Goliat Kromfohrländer Alvarsson, Anette, Sverige
2488 Stings Zammy Junior Lhasa Apso Sperle, Birgitte, 3053 Steinberg
2504 May-Song Delineavit Løwchen Sjøholt, Berit/ Bø, May C., 4230 Sand
2515 Straight Fire Push The Luck Malteser Westeng, Laila, 1593 Svinndal
2520 Dream Catcher Starring Moravia Mellompuddel Myhrbraaten, Anne H./Vavrouskova, J, 1400 Ski
2557 No Deal’s Joy To The World Papillon Kristensen, Sandra Mari, 5918 Frekhaug
2602 Freetain’s Kick Roccy Racoon Phalène Lyngstad, Anne Grethe, 7670 Inderøy
2642 Nettlavallens Thim Skotte Almason Shih Tzu Berggren, Monica, Sverige
2688 Memories It’s My Life Stor Puddel Sperrevik, Kjell Ole, 5200 Os
2737 Sagaland’s Falcon Tibetansk Spaniel Dramstad, Sonja Og Per Erling, 1570 Dilling
2762 Kuai Le Gou´s Rebel Rebel Tibetansk Terrier Malmström-Leval, Annika, Sverige
2792 Ten-Sharp Donkeyboy Toy Puddel Ström, Katarina, Sverige
2974 Showtops Amacing Alissia Tsjekkisk Rottehund Arazola, Wenche, 1615 Fredrikstad

Gruppe 10, dommer Birgitta Svarstad

Nr. Kat. Navn Rase Eier
1 2837 Elsto Khariz Amazing Amanda Afghansk Mynde Kristiansen, Tove, 3924 Porsgrunn
2 2910 Troon Shadow Of A Doubt Skotsk Hjortehund Johansen, Liv Vogt, 3030 Drammen
3 2854 Jet’s Moonlight Serenade Greyhound Engh Espen Og Gjetnes Åge, 3400 Lier
4 2846 Borscana Sonata Arctica Borzoi Sellin, Rickard, Sverige
Øvrige BIR hunder
2861 Ballygran’s Fion Fleetwind Mcmagnum Irsk Ulvehund Mikkelsen, Anne Mette, 5265 Ytre Arna
2878 Eugenios Amenhotep Italiensk Mynde Fischer, Tone Bekkåsen, 2022 Gjerdrum
2889 Aziz Ihsan Saluki Goel Renata Ewa Og Watz Erik, 1410 Kolbotn
2913 Ain Zafir Burhan Sloughi Stenbrenden, Jonny Og Grethe S, 2430 Jordet
2918 Grey Mountain Bartosz Spansk Galgo Land, Geir/ Karlsen, Kenneth, 2651 Østre Gausdal
2923 Mijano’s Oliver Dárda Után Ungarsk Mynde Tangen, Anne Brita, 2260 Kirkenær
2935 Xploring Going Bonkers Whippet Landsverk, Kirsten/ Foss, Bjørg, 1930 Aurskog
BIM hunder
2825 Abica’s Lycky’leven Afghansk Mynde Nielsen, Marianne, Danmark
2840 Borscana In Flame Borzoi Ryberg, Titti, Sverige
2848 Jet’s Pomp’n Circumstances Greyhound Antonsen, May-Helen, 3520 Jevnaker
2872 Innsetlia’s Wilde Irsk Ulvehund Holm, Siv, 3648 Passebekk
2885 Talata Yvett Italiensk Mynde Grønvold, Anka, 2032 Maura
2900 Aziz Fazel Saluki Jalkanen, Janette, Finland
2915 Ain Zafir Djamila Sloughi Fjellheim Egil Og Tandstad Maria, 6260 Skodje
2953 Siprex Bera Whippet Werner, Sigrid, 1263 Oslo

Beste veteran – Dag 1, dommer Phyllis Wolfish

Nr. Kat. Navn Rase Eier
1 0749 Ecco’s Harley Hurricane Welsh Terrier Larsen, Greta, 1450 Nesoddtangen
2 1166 Fab Four’s Feel Free Flat Coated Retriever Sletthaug, Anne Mette, 3216 Sandefjord
3 0669 Red Timber’s Barnaby Norwich Terrier Kristiansen, Betty Og Bjørn, 1481 Hagan
4 0649 Valera’s On Top O’ The World Kerry Blue Terrier Oware, Siv-Hilde, 9012 Tromsø

Beste veteran – Dag 2, dommer Phyllis Wolfish

Nr. Kat. Navn Rase Eier
1 2717 Topscore Vouge Stor Puddel Knudtzen Wenche/ Berg Anne Stine, 3440 Røyken
2 2852 Jet’s Somewhat O’a Stallion Greyhound Dalen Britt Og Ivar, 1960 Løken
3 2738 Sagaland’s Simba Tibetansk Spaniel Dramstad, Sonja, 1570 Dilling
4 2591 El’mambee’s You’r My Man Pekingeser Varhaug Brit Og Reidar, 4340 Bryne

Beste norske – Dag 1, dommer Harald Aune

Nr. Kat. Navn Rase Eier
1 0920 Gjermaa’s Idunn Dunker Johansen, Sigmund Ask, 2034 Holter

Beste norske – Dag 2, dommer Wenche Eikeseth

Nr. Kat. Navn Rase Eier
1 1999 Kato Norsk Elghund Grå Normo, Roald, 8661 Mosjøen
2 1989 Kimura’s Hedda Norsk Buhund Sachariassen, Inger-Helene, 5355 Knarrevik
3 2019 Ålvisheim’s Orvar- Odd Hedesson Norsk Lundehund Hofstad, Unni Og Eiliv, 7900 Rørvik
4 2013 Lasseruds Frida Norsk Elghund Sort Eriksen, Øyvind, 1954 Setskog

Beste avlsklasse – Dag 1, dommer Henrik Johansson

Nr. Kat. Navn Rase Eier
1 0041 Ola Odelsgutt Av Hiselfoss Berner Sennenhund Solberg, Gro, 1890 Rakkestad
2 0618 Virtawheat Kaiza Irish Softcoated Wheaten Terrier Virtanen Ann-Mari/Grande Kari, 2611 Lillehammer

Beste avlsklasse – Dag 2, dommer Astrid Indrebø

Nr. Kat. Navn Rase Eier
1 2607 Candygolds Kickoff Phalène Lyngstad, Anne Grethe, 7670 Inderøy
2 2718 Topscore Vouge Stor Puddel Knudtzen Wenche/ Berg Anne Stine, 3440 Røyken
3 2739 Sagaland’s Simba Tibetansk Spaniel Dramstad, Sonja, 1570 Dilling
4 2645 Arctic Roses Famous Player Shih Tzu Henriksen Kjell Og Sonja Hals, 2340 Løten

Beste oppdretterklasse – Dag 1, dommer Kari Haave

Nr. Kennelnavn
1 HISELFOSS – BERNER SENNENHUND
2 Larhjelm-Dachshund strihåret
3 HANNEMOR’S – FLAT COATED RETRIEVER
4 TOOTS – DALMATINER

Beste oppdretterklasse – Dag 2, dommer Marja Talvitie

Nr. Kennelnavn
1 Finika – Schäferhund
2 Freetains – Phaléne
3 Catwalk
4 Li-Brie – Briard

Beste juniorhandler – Dag 1, dommer Birgitta Svarstad

Nr. Kat. Navn Hund
1 1493 Andrine Sporsheim Gåssåbams’n Chocco, Newfoundlandshund
2 1495 Patrick Oware Elsto Khariz Amazing Amanda, Afghansk Mynde
3 1491 Malene H. Blikra Another Story Paradise Lost, Portugisisk Vannhund
4 1497 sandra villumsen Kraglunds Go’on Little Return My Ta, Cocker Spaniel

Beste juniorhandler – Dag 2, dommer Gro Svandalsflona

Nr. Kat. Navn Hund
1 3018 Andrine Sporsheim Gåssåbams’n Chocco, Newfoundlandshund
2 3011 Patrick Oware Straight Fire Grand Prix, Malteser
3 3019 victoria gill Carillo Angel In Disguise, Amerikansk Cocker Spaniel
4 3015 Malene H. Blikra Another Story Paradise Lost, Portugisisk Vannhund

Finnes i: Nyhetsarkiv