Resultater NKK Trondheim 2.-3. juli

Resultater fra og årslister etter NKK Trondheim 2.- 3. juli 2016 finner du her!

Resultater fra og årslister etter utstillingen:

Sted: Leangen Travbane
Dato: 02.07.2016

Resultater og kritikker fra utstillingen finner du her.

BIS-plasseringer:

1BIS: Schäferhund Normalhår, Romi's Qwelle, Høve, Marit, Bosberg
2BIS: Flat Coated Retriever, Av-Zan-Iaz Aktive Alvin, Wolden, Gunn Sørhaug, Vuku
3BIS: Pyreneerhund, N UCH NV-13 NJV-13 NV-14-15 Cubilon's Spencer Splendid, Stenstad, Hilde, Trondheim
4BIS: Cairn Terrier, N UCH Kadelly's Bring On The Night, Grønstad, Veslemøy, Moss
Best In Show dommer: Teixeira, Luís Pinto,

GRUPPEPLASSERINGER:

Gruppe 1, Bruks-, Hyrde og Gjeterhunder, Dommer: Indergaard, Anne, 1BIG: Se 1BIS. 2BIG: Collie Langhåret, Skabona Show How, Kuru Näslund, Alexandra, Sverige. 3BIG: Welsh Corgi Pembroke, BG BGGr UCH Siggen's Xtraordinary, Wesenberg, Ingrid, Stavern. 4BIG: Shetland Sheepdog, C.I.B NORD UCH Joyland's Magic Touch, Kristenløkken Trude/Nymark-Hansen C, Fredrikstad.

Gruppe 2, Schnauser/Pincher/Molosser/Sennenh, Dommer: Blaha, Monika, 1BIG: Se 3BIS. 2BIG: Rottweiler, NORDV-14 NV-15 Wiseweilers Back In Black, Stavdal, Ann Wiseman, Hernes. 3BIG: Tibetansk Mastiff, Khyyi Sangmu's Bu-Wa Kunzang, Tangen, Anne Brita Prøven, Eidsvoll. 4BIG: Dvergschnauzer Sort/Silver, Chiwalis Keiserinne Hilde, Vian, Turid, Leknes.

Gruppe 3, Terriere, Dommer: JOVANOVIC, NEMANJA, 1BIG: Se 4BIS. 2BIG: Kerry Blue Terrier, Sir-Will's Russki Gorki, Bakk, Camilla Midthjell, Oppdal. 3BIG: Staffordshire Bull Terrier, Forever Diamond's Botanic Mistress, Reinsborg, Lars, Skedsmokorset. 4BIG: Skye Terrier, C.I.B. N NORD UCH NJV-13 NV-15 Ter-Abyrex X-Fighters, Hegseth, Gunn Anita Husby, Fannrem.

Gruppe 5, Spisshunder, Dommer: Klucniece, Vija, 1BIG: Norsk Elghund Grå, N J(B)CH N UCH Varjdalen's Tb Gjende, Stene, Even, Jerpstad. 2BIG: Eurasier, DK UCH EUJW-15 KBHV-15 DKV-15-SEUCH Black Cikila´s Charming Mr. Cooper, Jørgensen, Bent B/Christensen, G., Danmark. 3BIG: Basenji, NV-15 African Star, Mosand, Ingrid, Lundamo. 4BIG: American Akita, SE UCH Crepida's Knight Templar, Lyngvaer, Sissel Lindseth, Sverige.

Gruppe 6/4, Drivende og Sporhunder/Dachshund, Dommer: Blaha, Monika, 1BIG: Basset Hound, NORD UCH SE VCH Swede Sun's Balder, Kvenild, Marie, Sverige. 2BIG: Petit Basset Griffon Vendeen, GB UCH NV-11-12 NV-15 Soletrader Trick Or Treat, Tunold-Hanssen, Anders, Oslo. 3BIG: Dachshund Korthåret, N UCH NJV-14 NORDJV-14 NV-15 Valera's Bingo, Øvergård, Marita, Tromsdalen. 4BIG: Beagle, Fanta`s Brand Manhatan Skyline, Krylova, Anastasia, Russland.

Gruppe 7, stående fuglehunder, Dommer: Krogstad, Irene, 1BIG: Vorstehhund Strihåret, EUJW-15 NJV-15 BH Skarsemsløkkja's Larris, Westgård, Birgit, Trondheim. 2BIG: Gordon Setter, INT NORD UCH N JCH NMFS-14 DKV-10 Imingens Ek Elle-Gant, Porsanger, Wenche, Støren. 3BIG: Ungarsk Vizsla Korthåret, Speldraget's G-Monty, Haarberg, Kristin, Trondheim. 4BIG: Bracco Italiano, Nuits Cremino, Hansén, Yvonne, Sverige.

Gruppe 8, Apporterende Hunder, Dommer: COWARD SCHOLES, FIONA, 1BIG: Se 2BIS. 2BIG: Welsh Springer Spaniel, N UCH Westaway Beggars Belief, Kjellevold, Stig Arne, Våle. 3BIG: Nova Scotia Duck Tolling Retriever, NORD UCH NV-14 Tussatolleren's F- Santos Av Besco, Smith, Ole-Morten, Kirkenes. 4BIG: Golden Retriever, SEU ( u ) CH Dewmist Diploma, Magnusson, Patrik, Sverige.

Gruppe 9, Selskapshunder, Dommer: Hogarty, Marie, 1BIG: Papillon, SE UCH Keramet's Head Over Heels, Sondell, Jenny, Sverige. 2BIG: Lhasa Apso, NORD UCH NORDJV-12 DKJV-12 Chic Choix Six Sigma, Ørebæk, Rita Annie, Rolvsøy. 3BIG: Mops, N UCH Tangetoppen's Ronaldinho, Monsen, Vidar, Tønsberg. 4BIG: Chihuahua Korthåret, INT NORD HR SLO EE UCH EUV-10 NV-09-10 NVV-14 NORDVV-14 NVV-15 Wimi Chilita Av Lay-Ia, Anderssen, Mai Lis, Kløfta.

Gruppe 10, Mynder, Dommer: Terzic, Sanda, 1BIG: Afghansk Mynde, N DK SE FI HR UCH DKJV-13 DKV-14-15 NORDV-14 Esbelto's Not Your Bff, Karlsen, Lisbeth Berge, Støren. 2BIG: Whippet, N SE DK UCH NV-12 SEV-12 Courtborne Hera, Hoff K/ Kristensen J/ Gjerdet S, Tanem. 3BIG: Greyhound, N SE US UCH Jet's Man In The Moon, Horakova, Stepanka, Ytre Enebakk. 4BIG: Irsk Ulvehund, NORD UCH EUW-15 DKJV-13 DKV-13 NJV-13 SEV-15 NV-15 Furlongs Crusader, Eliassen, Monica Fornebo, Fredrikstad.

Bamseliste etter denne utstillingen:

1. N SE DK US UCH Jet's Man In The Moon, Greyhound, Horakova, Stepanka, Ytre Enebakk, (14-12-11-6-4) 47 p.
2. C.I.B N DK UCH SE U(U)CH NV-15 Aquafortis Eros, Portugisisk Vannhund, Bjørnstad, Ragnhild, Oslo, (14-11-6-5) 36 p.
3. INT NORD N UCH DKV-13 FI V-13 NJV-11 NV-12 Statesman Miss Divine, Amerikansk Cocker Spaniel, Paulsen, Vibeke, Støren, (14-12-6) 32 p.
4. C.I.B. NORD UCH NV-14-15 NORDV-14-15 DKV-14 Da Maya Huffish X Factor, Stor Puddel, Thorvaldsen, Arild, Heggedal, (11-8-6) 25 p.
5. NORD FI UCH SEV-15 NV-15 HEV-15 Tiny Jewels' Neverending Fame, Pomeranian, Løken, Dag, Askim, (12-6-6) 24 p.
6. NORDV-14 NV-15 Wiseweilers Back In Black, Rottweiler, Stavdal, Ann Wiseman, Hernes, (10-7-7) 24 p.
7. NORD UCH NORDJV-12 DKJV-12 Chic Choix Six Sigma, Lhasa Apso, Ørebæk, Rita Annie, Rolvsøy, (15-7) 22 p.
8. N UCH Kadelly's Bring On The Night, Cairn Terrier, Grønstad, Veslemøy, Moss, (11-11) 22 p.
9. N UCH NJV-15 Wervest's Ty, Dvergdachshund Strihåret, Vestby, Vera, Nordre Frogn, (12-6-3) 21 p.
10. BH Romi's Qwelle, Schäferhund Normalhår, Høve, Marit, Bosberg, (15-4) 19 p.
11. N UCH NJV-14 NORDJV-14 NV-15 Valera's Bingo, Dachshund Korthåret, Øvergård, Marita, Tromsdalen, (5-4-4-3) 16 p.
12. SE FI DK N UCH Borscana Eurocub, Borzoi, Sellin, Rickard, Sverige, (15) 15 p.
13. BG BGGr UCH Siggen's Xtraordinary, Welsh Corgi Pembroke, Wesenberg, Ingrid, Stavern, (5-5-5) 15 p.
14. LT&LV&EE JCH, NORDJV-15, EEV-1 Mariell De Marque Lothus Av Fylgia, Pumi, Metsävainio, Eila, Finland, (14) 14 p.
15. C.I.B N DK SE FI UCH DKV-14 KBHV-15 NV-15 NORDV-15 Idefix Phoenix, Italiensk Mynde, Jensen, Regine, Oslo, (12-2) 14 p.

Beste veteran:

Dag 1
1. INT NORD HR SLO EE UCH EUV-10 NV-09-10 NVV-14 NORDVV-14 NVV-15 Wimi Chilita Av Lay-Ia, Chihuahua Korthåret, Anderssen, Mai Lis, Kløfta, 6 p.
2. N UCH NVV-15 Fab Four's Fortune, Flat Coated Retriever, Sletthaug, Anne M./Bøhler, Anne L., Sandefjord, 5 p.
3. CIB SE DK N FI UCH SE VCH WW-10 Kung Karls Ferragamo, Dvergdachshund Langhåret, Martis, Rebecca, Sverige, 4 p.
4. INT NORD H UCH NV-07 NORDV-07 NV-14-15 NVV-14 NORDVV-14-15 SEV-14-15 SEVV-14 NVV-15 Sagaland's Å-Chevy, Tibetansk Spaniel, Dramstad, Sonja, Dilling, 3 p.

Dag 2
1. N UCH Noidens Born To Be A Queen, Japansk Spisshund, Aaldstedt, Suzette/ Bjørnewall, T, Ler, 6 p.
2. N UCH NVV-15 Fraser Tartan Wimsey Going West, Irish Softcoated Wheaten Terrier, Hammond, Cecilie, Sofiemyr, 5 p.
3. SE N DK UCH SEV-10 Windrift's Aurora Fund, Keeshond, Höglund, Christina, Sverige, 4 p.
4. N S UCH Kiblue's Taran Funny Enough, Cairn Terrier, Fortun, Kirsti, Trondheim, 3 p.

Dommer: Teixeira, Luís Pinto

Årets beste veteran etter denne utstillingen:

1. INT NORD HR SLO EE UCH EUV-10 NV-09-10 NVV-14 NORDVV-14 NVV-15 Wimi Chilita Av Lay-Ia, Chihuahua Korthåret, Anderssen, Mai Lis, Kløfta, (6-5-4-3) 18 p.
2. N SE DK NORD UCH NORDV-08-10 WW-10 NV-08-09-10-11-12-13-14 SEV-14 EUW-15 NVV-15 Hob-Nob's Quidam, Pyreneisk Gjeterhund, Mathiesen Gro/Romstad Per Tore, Roa, (6-5) 11 p.
3. N SE DK UCH Ta Bozi's Linda, Pomeranian, Røstberg, Kjell Rune, Molde, (5-4-2) 11 p.
4. INT NORD H UCH NV-07 NORDV-07 NV-14-15 NVV-14 NORDVV-14-15 SEV-14-15 SEVV-14 NVV-15 Sagaland's Å-Chevy, Tibetansk Spaniel, Dramstad, Sonja, Dilling, (4-4-3) 11 p.
5. INT NORD UCH NV-09-11-15 NORDJV-08 KBHV-10 DKV-10 EUVW-15 NVV-15 Lapinlumon Hesperus, Lagotto Romagnolo, Bækken, Siv Christine, Nittedal, (5-5) 10 p.
6. N SE UCH NV-12-13-14 EUW-15 Dreamer De La Vallee De L'hogmiau, Sankt Bernhardshund Langhåret, Andersen, Katarina Elin Helland, Hauglandshella, (5-4) 9 p.
7. INT NORD HR FI SLO ROGr UCH WW-08 NV-07-08-09-11-13-14-15 NORDV-08-14 DKV09-10 NVV-14-15 NORDVV-14 EUVW-15 Wervest's Winn, Dvergdachshund Strihåret, Vestby, Vera, Nordre Frogn, (5-3) 8 p.
8. INT NORD FI UCH NVV-13 DKVV-14 NORDVV-14-15 Stings Velour In Black To Matrix, Lhasa Apso, Sperle, Birgitte, Steinberg, (4-3) 7 p.
9. N UCH SE U(u)CH Iseldan's Calypto, Flat Coated Retriever, Lilleng, Else, Bardu, (6) 6 p.
10.INT NORD DK UCH Scarlet Beautys Xmas Mary, Pomeranian, Bjerkan, Kine Coucheron, Viggja, (6) 6 p.
11. N UCH Chititsias Theo Picasso, Chihuahua Langhåret, Raknes, Marianne Og Jostein, Frekhaug, (6) 6 p.
12. N UCH Noidens Born To Be A Queen, Japansk Spisshund, Aaldstedt, Suzette/ Bjørnewall, T, Ler, (6) 6 p.
13.C.I. B NORD EST UCH SEV-13 DK Forsis Salte Ordet Fritt, Dvergschnauzer Salt/Pepper, Brodal, Caroline, Sverige, (6) 6 p.
14.N UCH NVV-15 Fraser Tartan Wimsey Going West, Irish Softcoated Wheaten Terrier, Hammond, Cecilie, Sofiemyr, (5) 5 p.
15. C.I.B.NORD RO DK UCH FIV-13 EUVW-15 DKVV-15 KBHVV-15 NVV-15 NORDVV-15 Jofro-Bulls Mylady, Engelsk Bulldog, Rosander, Jorunn, Åsgårdstrand, (5) 5 p.

Beste avlshund:

Dag 1
1. N SE UCH Av-Zan-Iaz Qikke Zaga,Flat Coated Retriever, Iversen Annita/ Gulliksen Kjell, Sandefjord, 7 p.
2. INT FI SE DK N LUX UCH EUJV-10 NORDV-10-11 NORDJV-10 CWW-11 CEW-11 KBHV-11 NV-11-12-13 HEW-11-12 Freetain's Kickizana Theana,Phalène, Lyngstad, Anne Grethe, Inderøy, 5 p.
3. C.I.B. N DK FI UCH NV-14 Griffmakers Bachelores Dream,Petit Brabancon, Lybekk Torild Og Ole J, Fosser, 4 p.

Dag 2
1. N UCH Amasoneland's Shahdi Jala, Saluki, Heimdal, Tonje, Gjøvik, 7 p.

Årets beste avlshund etter denne utstillingen:

1. INT FI SE DK N LUX UCH EUJV-10 NORDV-10-11 NORDJV-10 CWW-11 CEW-11 KBHV-11 NV-11-12-13 HEW-11-12 Freetain's Kickizana Theana, Phalène, Lyngstad, Anne Grethe, Inderøy, (6-6-6-5-3) 26 p.
2. INT DK N SLO SE UCH EUV-10 NVV-15 NV-15 Fun Tan's Bohem Willy The Kronk, Shih Tzu, Rædergård, Jim, Holter, (8-7-6) 21 p.
3.C.I.B. NORD UCH NJV-12 AD Clefell's Rosebud, Pinscher, Arnetvedt, Monica B, Espeland, (8-4) 12 p.
4. N EE DK UCH Saintbull's Clark Kent, Staffordshire Bull Terrier, Sanner, Kim Rosendahl, Lørenskog, (6-4) 10 p.
5. INT NORD DK HR UCH NV-07-11 NVV-14 NORDVV-14 Toot's Bobadilla Light, Dalmatiner, Jakobsen Aase/Åsa Fagerlund, Krokelvdalen, (8) 8 p.
6.N SE UCH Av-Zan-Iaz Qikke Zaga, Flat Coated Retriever, Iversen Annita/ Gulliksen Kjell, Sandefjord, (7) 7 p.
7. N UCH Amasoneland's Shahdi Jala, Saluki, Heimdal, Tonje, Gjøvik, (7) 7 p.
8. N UCH Vinatta's Alma, Dalmatiner, Bårdsen Cecilie Og Næss Karine Y, Kjerrgarden, (6) 6 p.
9. NORD UCH Miljøsablo's Close To Pekka's Heart, Mexikansk Nakenhund Stor, Midtsand, Anne Karin, Reipå, (5) 5 p.
10. C.I.B N SE FI DK UCH NJV-12 Lancar Dream Dazzling Flash, Whippet, Juliussen, Randi, Meråker, (5) 5 p.
11. C.I.B. N DK FI UCH NV-14 Griffmakers Bachelores Dream, Petit Brabancon, Lybekk Torild Og Ole J, Fosser, (4) 4 p.
12.N SE DK FI UCH Bigwig Willie By Little Jade, Chinese Crested, Grongstad, Helen, Tiller, (4) 4 p.
13. C.I.B NORD UCH CZ UCH NV-15 Kingwanas Jitterbug, Basenji, Lie, Liv Irene N, Grua, (4) 4 p.
14.N UCH Store Linde's Pinot De Domaine, Fransk Bulldog, Stensund, Kirsten, Nesttun, (2) 2 p.

Beste oppdretter:

Dag 1
1. Av Lay-Ia - Chihuahua Korthåret, 6 p.
2. Av-Zan-Iaz - Flat Coated Retriever, 4 p.
3. Sagaland - Tibetansk Spaniel, 3 p.
4. La Faja - Bearded Collie, 2 p.

Dag 2
1. Donåsen - Japansk Spisshund, 6 p.
2. Esbelto - Afghansk Mynde, 4 p.
3. Rabilargo - Spansk Galgo, 3 p.
4. Cubilon - Pyreneerhund, 2 p.

Årets mest vinnende oppdretter etter denne utstillingen:

1. Aquafortis - Portugisisk Vannhund, (7-6-5-5-3) 26 p.
2. Nobel Line - Dvergpinscher, (7-5) 12 p.
3. Sagaland - Tibetansk Spaniel, (3-3-3-3) 12 p.
4. Esbelto - Afghansk Mynde, (5-4-2) 11 p.
5. T-Bob - Bearded Collie, (5-2-1) 8 p.
6. Lac-Me's - Shih Tzu, (7) 7 p.
7. Donåsen - Japansk Spisshund, (6) 6 p.
8. Quantos - Schäferhund Normalhår, (6) 6 p.
9. Av Lay-Ia - Chihuahua Korthåret, (6) 6 p.
10. Angel Pollentia - Irish Softcoated Wheaten Terrier, (3-3) 6 p.
11. Toots - Dalmatiner, (3-3) 6 p.
12. Courtborne - Whippet, (5) 5 p.
13. Av Larhjelm - Dachshund Strihåret, (5) 5 p.
14. North Sheltie - Shetland Sheepdog, (5) 5 p.


Beste Norske Hund:

Dag 1
1. Jf Alma, Dunker, Foss, Jan Ståle, Hovin I Gauldal, 8 p.
2. Tor, Hygenhund, Bostad, Sigurd, Ler, 1 p.

Dag 2
1. N UCH NVV-15 Frontpage Arna Atladottir, Norsk Lundehund, Mæhlen, Dagrunn, Lensvik, 41 p.
2. N J(B)CH N UCH Varjdalen's Tb Gjende, Norsk Elghund Grå, Stene, Even, Jerpstad, 20 p.
3. N UCH Holingen's Zita, Norsk Elghund Sort, Morken, Per Arne, Singsås, 7 p.


Årets beste norske hund etter denne utstillingen

1. N UCH NV-14 NORDV-14 Værøy- Drotten Av Vollakloa, Norsk Lundehund, Melum, Solvor, Trondheim, (34-30) 64 p.
2. N UCH A.F.Elgkronas Birk, Norsk Elghund Grå, Nomme, Jon Vidar, Kodal, (58) 58 p.
3. N UCH Kimura's Uno, Norsk Buhund, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad, Karmsund, (55) 55 p.
4. N UCH SE UCH DK UCH NJV-13 SEJV-13 SEV-13 NV-14-15 NORDV-14 DKV-14 EUW-15 Kimura's Peer Gynt, Norsk Buhund, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad, Karmsund, (45) 45 p.
5. N UCH N J(B)CH NORDV-15 Holingen's Kaja, Norsk Elghund Sort, Guttorm, Asbjørn, Karasjok, (42) 42 p.

Lydighet:

LP-I
1. Stella Polaris, Border Collie, Tollefsen, Mona Helen Bårdsen, Drammen, 173,5 p.
2. N UCH Arca Halu Free Spirit, Dvergschnauzer Sort, Nyeng, Are, Ranheim, 156 p.
3. Ewina's Orlando Bloom, Dvergpinscher, Nordgård, Veronika, Hønefoss, 138,5 p.
4. Solsvingens Macgyver, Golden Retriever, Nordby, Vegar, Drammen, 130,5 p.
5. Ozzy, Blandingshund, Storaunet, Åshild, Stjørdal, 120 p.
6. Anastacia, Boxer, Elda, Kristine, Driva, 114 p.
7. Izgara's Ginnie, Belgisk Fårehund, Tervueren, Brandtzæg, Geir, Kongsberg, 113,5 p.
8. St Angel, Labrador Retriever, Vian, Veronica, Trondheim, 0 p.
8. Dolma Ling's Golden Goddiva, Schnauzer Sort, Refstie, Hilde, Trondheim, 0 p.
8. Shathena's Kaizer Of Fabulous, Shetland Sheepdog, Bjerkenås, Kristin Helene Andersen, Namsos, 0 p.

LP-II
1. Faveros Iherdige Ixi, Border Collie, Tollefsen, Mona Helen B, Drammen, 149 p.
2. N UCH N VCH Höglandos Heikke, Hvit Gjeterhund, Krogstad, Kari, Selbu, 124,5 p.
3. C.I.E N DK UCH NV-14 DKV-15 Redqliff's Heavy Competition, Australian Kelpie, Berntsen, Arild, Nannestad, 39,5 p.

LP-III
1. LPII Adorable Bella, Border Collie, Lunde, Dagfinn, Hemnes, 283,5 p.
2. Heierås Nemo, Belgisk Fårehund, Tervueren, Riise, Kjersti, Oppdal, 122 p.

LP-FCI3
1. Myrullen's Min Karma, Border Collie, Selsaas, Kjellaug, Nedre Vats, 283,5 p.
2. N LCH Målli, Border Collie, Kvernberg, Monica Beate, Aureosen, 275 p.
3. NORD LCH BH High Working B C Keighley, Border Collie, Hansen, Jannike, Aurskog, 274,5 p.
4. N SE LCH Milas Hepp, Border Collie, Sneve, Vivvi Ann, Kløfta, 241 p.
5. N LCH Tending Knockout, Border Collie, Nordve, Gørill, Aurskog, 227,5 p.
6. N LCH N UCH Izgara's Eikki, Belgisk Fårehund, Tervueren, Brandtzæg, Geir, Kongsberg, 223,5 p.
7. LPI LPII LPIII Izi, Border Collie, Stifoss, May Britt, Evje, 219 p.
8. LPII High Working B C Cash, Border Collie, Krogstad, Morten, Skedsmokorset, 187 p.
9. N VCH N UCH Heierås Killer (t), Belgisk Fårehund, Tervueren, Garberg, Line, Selbu, 136 p.
10. FI OCH, EE LV CH Frosty Field's Factorial Design, Border Collie, Savolainen, Anna, Finland, 113 p.
11. Akersborg Pixie, Border Collie, Gåsterud, Hege, Leinstrand, 73 p.
12. High Working B C Mexico, Border Collie, Roarsen, Solgunn, Kløfta, 0 p.
12. C.I.B. C.I.E. NORD UCH NJV-11 NV-11-12-14 NORDV-14 Gnizt De La Vie Pastorale, Pyreneisk Gjeterhund M/Korth.Hode, Alexander, Ellen, Ås, 0 p.

Gerapokalen etter denne utstillingen:

1. Chocomate's Harrys Chili, Border Collie, Wickstrøm, Monica, Husøysund, (290,5-273,5-245) 809 p.
2. Myrullen's Lille Herman, Border Collie, Johnsen, Hege, Aurskog, (291,5-278,5-233,5) 803,5 p.
3. Somollis Inez, Border Collie, Hauger, Kristin Natås, Rasta, (280,5-271,5-230) 782 p.
4. N LCH Målli, Border Collie, Kvernberg, Monica Beate, Aureosen, (275-258,5-234) 767,5 p.
5. N LCH Get Weiler's Go Jenta, Border Collie, Lindahl, Hege, Rakkestad, (263-262,5-241,5) 767 p.
6. Thelook Explosive Ivo, Border Collie, Skjoldal, Hilde, Skoppum, (279-239,5-229) 747,5 p.
7. Vassruggens Ålga Mildir, Golden Retriever, Lund, Renate, Solbergelva, (291-226,5-204,5) 722 p.
8. N LCH Tending Knockout, Border Collie, Nordve, Gørill, Aurskog, (268,5-227,5-224) 720 p.
9. N LCH Joy, Border Collie, Mc Dowell, Liv, Tolvsrød, (229,5-228-215,5) 673 p.
10. LPI LPII LPIII Izi, Border Collie, Stifoss, May Britt, Evje, (236,5-219-205) 660,5 p.

Agility:

Kommer snart!

Juniorhandling:

Klasse 10-13 år, dag 1
1. Thea N.Lyngstad, Inderøy, Phalène, Freetain's Thiger Jothero
2.Andreas Myklebust Røstberg, Molde, Australian Kelpie, Pihlstens Amazing-Emma
3. Carmen Dønheim Hoseth, Ålesund, Whippet, Antheartica's One And Only
4.Svein-Thore Ulleberg Bøhmer, Nannestad, Siberian Husky, Libesol I Came To Believe

Klasse 14-17 år, dag 1
1. Line Mari Ingebrigtsen, Tromsdalen, Pointer, Pellarskogen's Kon
2. Susann Omholt Nikolaisen, Drammen, Flat Coated Retriever, Av-Zan-Iaz Ypperlige Zippo
3. Nanette Berge Karlsen, Støren, Dvergpinscher, Dirty Dancer V. Nobel Line
4. Astrid K. Bjørnarå, Drammen, Shetland Sheepdog, Gullerina's Royal Raider


Dag 2

Klasse 10-13 år
1. Carmen Dønheim Hoseth, Ålesund, Mops, Quality Is Provocative Av Pugling
2. Andreas Myklebust Røstberg, Molde, Australian Kelpie, Pihlstens Amazing-Emma
3. Svein-Thore Ulleberg Bøhmer, Hobøl, Shiba, Negi-Inu's La-Ma Ningyo
4. Janina Grøvslien, Fredrikstad, Irsk Ulvehund, Gulleiv's Mustang Sally

Klasse 14-17 år
1. Nanette Berge Karlsen, Støren, Dvergpinscher, Dirty Dancer V. Nobel Line
2. Selma Hjerpetjønn Hanssen, Nederland, Lagotto Romagnolo, Rozebottel's Thyme Will Tell
3. , Skien, Australian Shepherd, Spinnrockens Rain Of Fire
4. Susann Omholt Nikolaisen, Drammen, Flat Coated Retriever, Av-Zan-Iaz Ypperlige Zippo

FacebookTwitterPinterestGoogle+EmailMore

Hovedsamarbeidspartnere