Resultater NKK Tromsø 21. juni 2015

Resultater fra og årslister etter utstillingen i Tromsø 21. juni 2015 finner du her!

Resultater fra og årslister etter utstillingen

Sted: Tromsø/Mandelasletta
Dato: 21.06.2015

BIS-plasseringer:

1BIS: Kerry Blue Terrier, NORD UCH NJV-13 NV-14 NORDV-14 DKV-14 Shyloch Qosmos, Kvivesen, Helge, Halden
2BIS: Finsk Støver, FI UCH Solstrimmans Finn-Ossi, Bäckström, Leif, Sverige
3BIS: Collie Korthåret, EUJW-13, SEW-13, DkW-14, NoW-14 Timonan Clouds Can Catch, Leikola, Katri, Finland
4BIS: Newfoundlandshund, FI UCH & SE UCH Goldbear's Ivar, Erja, Alamäki, Finland
Best In Show dommer: Foss, Arne,

GRUPPEPLASSERINGER:

Gruppe 1, Bruks-, Hyrde og Gjeterhunder, Dommer: Schjøth, Birgitte, , 1BIG: Se 3BIS. 2BIG: Briard, FIJW'12 HEJW'12 Zhamanen Lovestruck, Touronen, Mariia, Finland. 3BIG: Collie Langhåret, Ch.Rus,Ch.RKF Aikuaiven Iso Lahya, Nadezhdina, Inna, Russland. 4BIG: Welsh Corgi Pembroke, Annline's Ur My Rocking Design, Keränen, Piritta, Finland.

Gruppe 2, Schnauser/Pincher/Molosser/Sennenh, Dommer: Jakobsen, John, , 1BIG: Se 4BIS. 2BIG: Dvergschnauzer Sort, RUS.CH Victorious Star Personality Eximius, Kiryanova, Anna, Russland. 3BIG: Dobermann, Winningmood Angelina Amour, Kauppinen, Minna, Finland. 4BIG: Dvergschnauzer Sort/Silver, Natinskees Candyman, Iversen, Laila Somby, Skoganvarre.

Gruppe 3, Terriere, Dommer: Möller-Sieber, Margret, , 1BIG: Se 1BIS. 2BIG: Skotsk Terrier, JUEUW-14, JU.CH.RUS,CLUB,CZ, CH RUS Filisite Brash Tattoo By Spirit, Kiryanova, Anna, Russland. 3BIG: Irish Softcoated Wheaten Terrier, N SE UCH SE VCH, FINUCH, DKUCH Grebnello Suzy, Dehlvin, Marianne, Sverige. 4BIG: Yorkshire Terrier, SE N DK EE FI LV UCH C.I.B NOR Stavregårdens Yorker Atomic Swing, Davidsson, Marianne, Sverige.

Gruppe 5, Spisshunder, Dommer: Petersen, Marie, , 1BIG: Japansk Spisshund, INT GBZ DK N SE HU UCH WW-12 WW-13 State-Of-Art Amazing Asia, Sømme, Tone Rigmor, Rånåsfoss. 2BIG: Finsk Lapphund, JV-14 & HeJW-14 Lecibsin Sappa, Suihkonen, Minna, Finland. 3BIG: Basenji, DK UCH SE UCH SE V-13 SE V-14 SE V- Behukai Egyptian Treasure, Gryhed, Anders, Sverige. 4BIG: Mexikansk Nakenhund Stor, Artic Xolos Ran Av Miljøsablo, Midtsand, Anne Karin, Reipå.

Gruppe 6/4, Drivende og Sporhunder/Dachshund, Dommer: Maissen-Jarisch, Heliane Mag., , 1BIG: Se 2BIS. 2BIG: Dalmatiner, SE UCH, FI UCH, SE V-14 Liconda´s Amazingstar, Nilsson, Linda, Sverige. 3BIG: Beagle, Got To B Sun Of Glory, Mujanic, Faruk, Hundvåg. 4BIG: Dachshund Langhåret, N UCH NJV-13 Kalyanas Hard Rock Halleluja, Steihaug, Britt, Alvdal.

Gruppe 7, stående fuglehunder, Dommer: Olsen, Anne-Marit, , 1BIG: Vorstehhund Strihåret, FI CH, HeW-13 Rikurovan Calla, Tuikkala, Minna-Liina, Finland. 2BIG: Braque Du Bourbonnais, Inari De La Pierre D´or, Plathan, Marianna, Finland. 3BIG: Weimaraner Korthåret, J SE VCH Classic Dream's Beccaccia, Norlén, Magnus, Sverige. 4BIG: Bracco Italiano, SE JV-13 Olympos La Mia Maschera A Carnevale, Krogstad, Irene, Børsa.

Gruppe 8, Apporterende Hunder, Dommer: Karlsson, Jens, , 1BIG: Flat Coated Retriever, BH Altaflats Did I Tell You, Tranberg, Carina, Tromsø. 2BIG: Cocker Spaniel, INT LT CH DK CH(U) SE U(U)CH Coastline Johnny B.Good, Mariann, Korpi, Finland. 3BIG: Labrador Retriever, N UCH Mementos Wera, Sørbye, Torunn, Nordkisa. 4BIG: Engelsk Springer Spaniel, Finnlidens His Majesty, Sanchez, Annika, Sverige.

Gruppe 9, Selskapshunder, Dommer: Oliveira, Rui, , 1BIG: Lhasa Apso, FI UCH, SE UCH, LV UCH, LT UCH Chic Choix Casino Parti, Velakoski-Kovalainen, Merja, Finland. 2BIG: Mellompuddel, Norcopia Fidelio, Diblikova, Katerina, Tsjekkia. 3BIG: Shih Tzu, INT MONT BH LIT R NORD UCH WW-14 NV-05 SV-08-13 LITV-08 NVV-12-13-14 NORDVV-13 FIVV-13 NORDVV-14 Hin Chen's Jay-Walker, Finnanger Hege Mari Og Ole Morten, Oppaker. 4BIG: Løwchen, Wanted The Klarification, Martinsen, Kirsti Eriksen, Ramfjordbotn.

Gruppe 10, Mynder, Dommer: Brandt, Rudi, , 1BIG: Greyhound, Azravi's Play Hide 'n Seek, Oware, Siv-Hilde, Tromsø. 3BIG: Saluki, CIB FI SE EE LT LV RU BALTCH FILCCH Aziz Ehsan, Tolonen, Ulla, Finland. 4BIG: Whippet, Hookoplan Hello Kitty, Ingvarsson, Mats O, Sverige.


Bamseliste etter denne utstillingen:

1. NORD UCH NJV-13 NV-14 NORDV-14 DKV-14 Shyloch Qosmos, Kerry Blue Terrier, Kvivesen, Helge, Halden, (15-14-14-14-5) 62 p.
2. N UCH NV-12-13-14 NORDV-14 SEV-14 Angeyja's Aela, Pyreneisk Gjeterhund, Mathiesen, Gro/Romstad, Per Tore, Roa, (12-11-4-4) 31 p.
3. Skipper's All Right, Newfoundlandshund, Nygård, Ole Andreas, Sylling, (12-8-7) 27 p.
4. N UCH NORDJV-13 SEJV-13 FIJV-13 NV-14 JWW-14 Estava Rain Only Style Remains, American Akita, Birkmar, Friedrich, Skarnes, (12-6-5) 23 p.
5. GB UCH NV-11-12 Soletrader Trick Or Treat, Petit Basset Griffon Vendeen, Tunold-Hanssen, Anders, Oslo, (10-5-3) 18 p.
6. N UCH SE JV-13 Olympos La Mia Maschera A Carnevale, Bracco Italiano, Krogstad, Irene, Børsa, (14-2) 16 p.
7. INT NORD UCH NV-12 NORDV-14 Chill Giant's As Good As She Gets, Irsk Ulvehund, Eliassen, Monica Fornebo, Fredrikstad, (12-4) 16 p.
8. N DK SE FI UCH FIV-14 Bazinga A Storm Of Swords, Faraohund, Hansen, Simon Tien, Blystadlia, (7-6-3) 16 p.
9. N DK UCH NV-13 NJV-13 NORDV-14 Galiano's Entertaining Lady, Bouvier Des Flandres, Tufte, Fredrik Mathisen, Oslo, (6-5-5) 16 p.
10. N UCH DK AUS CH Azel Always Bet On The Black, Amerikansk Cocker Spaniel, Kristensen, Michael, Danmark, (15) 15 p.
11. INT NORD UCH S JCH SEV-10 NV-14 NORDV-14 Lokkeberget's Igor, Kleiner Münsterländer, Thoresen, Pål, Ytre Enebakk, (11-4) 15 p.
11. NORD FI UCH DKJV-13 DKV-13 NJV-13 NV-13 SEJV-13 HEJV-13 Absint Av Larhjelm, Dachshund Strihåret, Hjelmtvedt, Lars, Holmestrand, (11-4) 15 p.
13. N SE UCH Sobers Roseberry For Sporting Field, Whippet, Blütecher, Knut Fr, Haslum, (13) 13 p.
13. DKJV-14 NJV-14 NV-14 NORDJV-14 SEJV-15 Kjavu A Story To Tell, Afghansk Mynde, Kristiansen, Tove, Porsgrunn, (13) 13 p.
15. NORD UCH DKV-14 NV-14 NORDV-14 SV-14 Cinecitta Magnifica Presenza, Malteser, Westeng, Laila, Gressvik, (7-6) 13 p.

Beste Veteran:

Dag 1
1. INT MONT BH LIT R NORD UCH WW-14 NV-05 SV-08-13 LITV-08 NVV-12-13-14 NORDVV-13 FIVV-13 NORDVV-14 Hin Chen's Jay-Walker, Shih Tzu, Finnanger Hege Mari Og Ole Morten, Oppaker, 6 p.
2. SE N DK EE FI LV UCH C.I.B NOR Stavregårdens Yorker Atomic Swing, Yorkshire Terrier, Davidsson, Marianne, Sverige, 5 p.
3. INT NORD UCH NORDVV-14 Perfektibel's Born To Be Happy, Irish Softcoated Wheaten Terrier, Hvalryg, Torill/Monsen, Rolf-Gunnar, Tomasjord, 4 p.
4. INT NORD S EE H IR LET SLO UCH EUJV-07 KBHV07-09-10 ESTV-08-09 WW-08-09-10 EUV08-09-10 FINV-08-09 BALTV09 SV09-10 LATV10 NVV-14 NORDVV-14 Freetain's My Oh My, Phalène, Lyngstad, Anne Grethe, Steinkjer, 3 p.

Dommer: Foss, Arne, Norge

Årets beste veteran etter denne utstillingen

1. INT MONT BH LIT R NORD UCH WW-14 NV-05 SV-08-13 LITV-08 NVV-12-13-14 NORDVV-13 FIVV-13 NORDVV-14 Hin Chen's Jay-Walker, Shih Tzu, Finnanger Hege Mari Og Ole Morten, Oppaker, (6-6-5-4) 21 p.
2. INT NORD HR FI SLO ROGr UCH WW-08 NV-07-08-09-11-13-14 NORDV-08-14 DKV09-10 NVV-14 NORDVV-14 Wervest's Winn, Dvergdachshund Strihåret, Vestby, Vera, Nordre Frogn, (5-5-5-4) 19 p.
3. CIE N DK UCH DKV-11 NV-11 NVV-14 NORDVV-14 D'evasives Emiliana, Bouvier Des Flandres, Tufte, Fredrik Mathisen, Oslo, (5-5) 10 p.
4. INT NORD S EE H IR LET SLO UCH EUJV-07 KBHV07-09-10 ESTV-08-09 WW-08-09-10 EUV08-09-10 FINV-08-09 BALTV09 SV09-10 LATV10 NVV-14 NORDVV-14 Freetain's My Oh My, Phalène, Lyngstad, Anne Grethe, Steinkjer, (4-3-2) 9 p.
5. INT NORD FI UCH NVV-13 DKVV-14 NORDVV-14 Stings Velour In Black To Matrix, Lhasa Apso, Sperle, Birgitte, Steinberg, (5-3) 8 p.
6. INT N SE UCH NV-09-10 JWW-08 Curiosity Nothing Less, Silky Terrier, Halseth, Astrid Irene, Trondheim, (4-4) 8 p.
7. INT NORD H UCH NV-07 NORDV-07 NV-14 NVV-14 NORDVV-14 SEV-14 SEVV-14 Sagaland's Å-Chevy, Tibetansk Spaniel, Dramstad, Sonja, Dilling, (4-3) 7 p.
8. N UCH Bernegården's Philadelphia, Sankt Bernhardshund Langhåret, Andersen, Katarina Elin Helland, Hauglandshella, (4-2-1) 7 p.
9. N SE UCH NV-08 -09-12 NVV-13 NVV-14 NORDVV-14 Kellbird's Sneip Von Stump, Chihuahua Langhåret, Sørhaug Vibeke/ Gullstrand Brede, Stokke, (6) 6 p.
10. DKCH(U) INTCH LUCH DEVDHCH DEC Elmelund's Daredevil, Cocker Spaniel, Elmelund, Pia, Danmark, (5) 5 p.
11. INT NORD SE UCH NORDV-09-11 SE DK FI HE V-11 WW-10-11 KBHV-10 NVV-14 Japaro Eye Of The Storm, Shetland Sheepdog, Olsen Finn H/Nixon, Mr. J Og Mrs. M, Sandnes, (5) 5 p.
12. SE N DK EE FI LV UCH C.I.B NOR Stavregårdens Yorker Atomic Swing, Yorkshire Terrier, Davidsson, Marianne, Sverige, (5) 5 p.
13. INT NORD FIN UCH NV-09-10 NORDV-11 DKV-12-13 NV-12 Elsto Khariz Amazing Amanda, Afghansk Mynde, Kristiansen, Tove, Porsgrunn, (4) 4 p.
14. INT NORD FIN UCH NORDV-07 GBZ HR CH VWW-13 Taa Palati's American Hemi, Pomeranian, Heian, Aina, Kodal, (4) 4 p.
15. INT NORD LUX EST PUCH WW080910 NV-07-08 SV-08 ESTW-08 KBHV-09 NV-14 NORDVV-14 Isostar's Missmatch, Portugisisk Vannhund, Kristiansen, Runi, Hvittingfoss, (4) 4 p.

Beste avlshund:

Årets beste avlshund etter denne utstillingen

1. INT NORD UCH Courtborne Sinaxs Antilla, Saluki, Land Geir Og Karlsen Kenneth, Østre Gausdal, (7-7) 14 p.
2. N DK UCH NV-11 NJV-11 DKV-14 Griffmakers Call Me Connery, Petit Brabancon, Refsnes, Elisabeth Nilsen, Orre, (8) 8 p.
3. N S UCH Cubilon's Oline Onereux, Pyreneerhund, Aune Hilde Dalos/Grostad Liv-Berit, Kvål, (7) 7 p.
4. NORD UCH Miljøsablo's Close To Pekka's Heart, Mexikansk Nakenhund Stor, Midtsand, Anne Karin, Reipå, (7) 7 p.
5. INT NORD SE VDH UCH KBHV-11-14 DKV-11-14 SV-12 BDSG-13 HEV-13 FIV-13 Kangelani's Impressive Ino Byascot, Rhodesian Ridgeback, Lund Alexander Og Hjartøy Marit, Råde, (7) 7 p.
6. INT NORD VDH UCH DKV-12 DKVV-12-13 NORD VV-12 NVV-12 VWW-13 HeVW-13 VV-13 Cafridas Frolic Friendly Fannie, Berner Sennenhund, Løken Vigdis Og Ole Einar, Bøn, (6) 6 p.
7. INT NORD LUX EST PUCH WW080910 NV-07-08 SV-08 ESTW-08 KBHV-09 NV-14 NORDVV-14 Isostar's Missmatch, Portugisisk Vannhund, Kristiansen, Runi, Hvittingfoss, (6) 6 p.
8. N UCH Shandor's Hurricane Hamlet, Chinese Crested, Solen, Ann-Kristin, Øydegard, (5) 5 p.
9. INT SE FI N UCH FIJV-11 Magicpower's Memphis, Staffordshire Bull Terrier, Stjernstrøm Wenche/Olsen Thomas, Tromsdalen, (4) 4 p.

Beste oppdretter:

Dag 1
1. Miljøsablo - Meksikansk Nakenhund S, 7 p.
2. Artic Flyer - Chinese Crested, 5 p.
3. Toots - Dalmatiner, 4 p.
4. Wanted - Løwchen, 3 p.

Årets mest vinnende oppdretter etter denne utstillingen:

1. Aquafortis- Portugisisk Vannhund, (7-5-5-3-3) 23 p.
2. Esbelto - Afghansk Mynde, (6-2-2-2) 12 p.
3. Tangetoppen - Mops, (5-4-3) 12 p.
4. Miljøsablo - Meksikansk Nakenhund S, (7-3) 10 p.
5. Quantos - Schäferhund, (5-3-1-1) 10 p.
6. Larhjelm-Dachshund Strihåret, (5-4) 9 p.
7. Sinaxs - Saluki, (4-4) 8 p.
8. Toots - Dalmatiner, (4-4) 8 p.
9. Vintervidda - Finsk Lapphund, (6) 6 p.
10. Pugbully - Mops, (6) 6 p.
11. Chvalis -Dvergschnauzer Sort/Silver, (6) 6 p.
12. Artic Roses - Shih Tzu, (6) 6 p.
13. Sagaland - Tibetansk Spaniel, (5) 5 p.
14. Artic Flyer - Chinese Crested, (5) 5 p.
15. Cabaka's - Samojedhund, (5) 5 p.


Beste Norske Hund:

Dag 1
1. Holingen's Kaja, Norsk Elghund Sort, Guttorm, Asbjørn, Karasjok, 20 p.
2. INT NORD UCH Mopsegårdens Gurine, Norsk Lundehund, Evenseth, Merete, Krokelvdalen, 18 p.
3. Fi & Ee Ch FiW-14 Lv & Ee JunCh Houninkorven Vappu, Norsk Elghund Grå, Aapaoja, Marja-Liisa, Finland, 10 p.

Årets beste norske hund etter denne utstillingen

1. N UCH SE UCH DK UCH NJV-13 SEJV-13 SEV-13 NV-14 NORDV-14 DKV-14 Kimura's Peer Gynt, Norsk Buhund, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad, Karmsund, (43-30) 73 p.
2. DK UCH DKV-14 SV-13-14 SEJV-13 JWW-14 NORDV-14 Direktør'n Av Kampenhaug, Dunker, Jensen, Ann Jeanette Stenhaug, Rakkestad, (36-21-12) 69 p.
3. C.I.B NORD UCH Ålvisheim's Sol Livesdotter, Norsk Lundehund, Langenes, Joakim, Søgne, (38-30) 68 p.
4. N UCH Gokstadhaugen's Sirius, Norsk Elghund Grå, Risdal, Guttorm, Fevik, (55) 55 p.
5. N UCH Leite-Gård's Jarl Olavson, Norsk Buhund, Edland, Kristine, Sandnes, (43) 43 p.

Juniorhandling:

Klasse 10-13 år, dag 1
1. Irja Sofie Nyheim, Tromsø, Cavalier King Charles Spaniel, Aicha Shamiras Little Angel
2. Andreas Myklebust Røstberg, Molde, Pomeranian, Ta Bozi's Linda
3. Nathalie Munkvold, Ankenes, Chihuahua Langhåret, Mamitoys Armani
4. Ingrid Larsen, Kvaløya, Dalmatiner, Toot's Just A Little Teardrop

Klasse 14-17 år, dag 1
1. Line Mari Ingebrigtsen, Tromsdalen, Pointer, Pellarskogen's Kon
2. Lovisa Wanhatalo, Sverige, Samojedhund, Aatelinas Amica-Timi
3. Julia Sofie Sørum Bjørklund, Storslett, Dalmatiner, Toot's Here She Comes

FacebookTwitterPinterestGoogle+EmailMore

Hovedsamarbeidspartnere