Resultater NKK Tromsø 19. juni 2016

Resultater fra og årslister etter NKK Tromsø 19. juni 2016 finner du her!

Resultater fra og årslister etter utstillingen:

Sted: Tromsø
Dato: 19.06.2016

BIS-plasseringer:

1BIS: Pumi, LT&LV&EE JCH, NORDJV-15, EEV-15, Mariell De Marque Lothus Av Fylgia, Metsävainio, Eila, Finland
2BIS: Pomeranian, NORD FI UCH SEV-15 NV-15 HEV-15 Tiny Jewels' Neverending Fame, Løken, Dag, Askim
3BIS: Greyhound, N SE US UCH Jet's Man In The Moon, Horakova, Stepanka, Ytre Enebakk
4BIS: Flat Coated Retriever, SE FIN UCH NORDJV-13 NJV-13 FI Caci's Lovely Prince Cake, Johansson, Ann, Sverige
Best In Show dommer: Dupas, Jean-Jacques,

GRUPPEPLASSERINGER:

Gruppe 1, Bruks-, Hyrde og Gjeterhunder, Dommer: Van Den Berg, Hans, , 1BIG: Se 1BIS. 2BIG: Belgisk Fårehund, Groenendael, BYW-15 Fox Smile Black Onyx, Heikkinen, Taina, Finland. 3BIG: Australian Kelpie, Didaktic's Colonel Collins, Kirjasuo, Heli, Finland. 4BIG: Border Collie, Kismania Trombi, Backman, Janna, Finland.

Gruppe 2, Schnauser/Pincher/Molosser/Sennenh, Dommer: Teixeira, Luís Pinto, , 1BIG: Grand Danois, FI CH SE CH BALT CH NJV-14 Euro Power Hanoi Rock, Sini, Lindfors, Finland. 2BIG: Sankt Bernhardshund Langhåret, FI & LT CH EUJW-15 PL&PZV-15 WA-15 Jane Eyre Wielkopolski Bernardyn, Vahvelainen, Katariina, Finland. 3BIG: Engelsk Bulldog, FI LV CH LV JCH Buldenezh Born To Be Gremlin, Paunimo, Tiina, Finland. 4BIG: Rottweiler, CIB CIE SE&EE&BALT CH FinW-11-13-14 Heizelwood Farro, Tuominen, Susanna, Finland.

Gruppe 3, Terriere, Dommer: Fodstad, Petter, , 1BIG: Airedale Terrier, FI & SE Ch. EEJV-14 BALTV-15 High Voltages Rock Diva, Kelloniemi, Katja, Finland. 2BIG: Skye Terrier, FI UCH Jazenta Busy Being Beatiful For Fin, Kitti, Carina, Finland. 3BIG: Staffordshire Bull Terrier, Celunas Jolly Molly, Myrlund, Tina Fjellås, Porsgrunn. 4BIG: Welsh Terrier, FI SE CH SEW-13 FIW-14 High Voltages Firebird Indian, Kelloniemi, Katja, Finland.

Gruppe 5, Spisshunder, Dommer: Klepp, Eli-Marie, , 1BIG: Se 2BIS. 2BIG: Mexikansk Nakenhund Stor, N UCH Artic Xolos Ran Av Miljøsablo, Midtsand, Anne Karin, Reipå. 3BIG: Finsk Lapphund, N UCH NJV-14 Dagolas Örkkimörkki, Eriksen, Signe Elen Johanna, Tennevoll. 4BIG: Norsk Elghund Grå, N J(B)CH N UCH Varjdalen's Tk Miro, Normo, Roald, Mosjøen.

Gruppe 6/4, Drivende og Sporhunder/Dachshund, Dommer: Fagerström, Rune, , 1BIG: Dalmatiner, NORD UCH Toot's Ice Ice Baby, Fagerlund, Åsa, Kløfta. 2BIG: Beagle, Got To B Sun Of Glory, Mujanic, Faruk, Hundvåg. 3BIG: Dachshund Langhåret, SE VCH Bevorax Charmiga Larry-Boy, Henriksson, Ann-Catrin, Sverige. 4BIG: Dachshund Korthåret, N UCH NJV-14 NORDJV-14 NV-15 Valera's Bingo, Øvergård, Marita, Tromsdalen.

Gruppe 7, stående fuglehunder, Dommer: Heyerdahl, Trygve, , 1BIG: Engelsk Setter, Svartholten's Mosquito, Stenehjem, Esther, Skjervøy. 2BIG: Vorstehhund Strihåret, C.I.B.FI MVA SI MVA SE MVA Kanervakaarron Ailigas, Kotila, Kari, Finland. 3BIG: Drentsche Patrijshond, N UCH JWW-14 Pebbles Fan 't Suydevelt, Olsen, Tom Vidar Moen, Hammerfest. 4BIG: Vorstehhund Korthåret, N UCH Itza's Heidi, Krogh, Anne Maj, Hansnes.

Gruppe 8, Apporterende Hunder, Dommer: Sauge, Jan Roger, , 1BIG: Se 4BIS. 2BIG: Portugisisk Vannhund, C.I.B N DK UCH SE U(U)CH NV-15 Aquafortis Eros, Bjørnstad, Ragnhild, Oslo. 3BIG: Labrador Retriever, C.I.E. N UCH SE U(U)CH N VCH NV-13 Bare-Bra's Ecko, Jensen, Ingegjerd, Tomasjord. 4BIG: Amerikansk Cocker Spaniel, Very Vigie Life In Technicolor, Knutssøn, Merethe, Bodø.

Gruppe 9, Selskapshunder, Dommer: Forte, Michael, , 1BIG: Lhasa Apso, N SE FI DK UCH NJV-14 KBHV-15 Whisborne Accessoire, Oware, Patrick, Tromsø. 2BIG: Bichon Havanais, JV-15 Divanera Elegante Luce Dorata, Kuoppala, Heidi, Finland. 3BIG: Japanese Chin, C.I.B FI&SE&EE&LV&LT&BALT CH MultiV Imachin Akihiko, Seikola, Elina, Finland. 4BIG: Cavalier King Charles Spaniel, Grossiler's She's The One, Hilmarsen, Ingrid Helen, Kvaløya.

Gruppe 10, Mynder, Dommer: Brodwall, Brit Schøne, , 1BIG: Se 3BIS. 2BIG: Borzoi, SE DK UCH Velikij Pavlova, Skaathun, Linda Ingeborg, Kongsvik. 3BIG: Afghansk Mynde, Agha Djari's Just Gold'ncopper, Johansson, Lena, Sverige. 4BIG: Saluki, Bogislaw The Great Av Min Tera, Eilertsen, Eva, Tromsø.


Bamseliste etter denne utstillingen

1. N SE DK US UCH Jet's Man In The Moon, Greyhound, Horakova, Stepanka, Ytre Enebakk, (14-12-11-6-4) 47 p.
2. C.I.B N DK UCH SE U(U)CH NV-15 Aquafortis Eros, Portugisisk Vannhund, Bjørnstad, Ragnhild, Oslo, (14-11-6-5) 36 p.
3. INT NORD N UCH DKV-13 FI V-13 NJV-11 NV-12 Statesman Miss Divine, Amerikansk Cocker Spaniel, Paulsen, Vibeke, Støren, (14-12-6) 32 p.
4. C.I.B. NORD UCH NV-14-15 NORDV-14-15 DKV-14 Da Maya Huffish X Factor, Stor Puddel, Thorvaldsen, Arild, Heggedal, (11-8-6) 25 p.
5. NORD FI UCH SEV-15 NV-15 HEV-15 Tiny Jewels' Neverending Fame, Pomeranian, Løken, Dag, Askim, (12-6-6) 24 p.
6. N UCH NJV-15 Wervest's Ty, Dvergdachshund Strihåret, Vestby, Vera, Nordre Frogn, (12-6-3) 21 p.
7. NORDV-14 NV-15 Wiseweilers Back In Black, Rottweiler, Stavdal, Ann Wiseman, Hernes, (10-7) 17 p.
8. SE FI DK N UCH Borscana Eurocub, Borzoi, Sellin, Rickard, Sverige, (15) 15 p.
8. NORD UCH NORDJV-12 DKJV-12 Chic Choix Six Sigma, Lhasa Apso, Ørebæk, Rita Annie, Rolvsøy, (15) 15 p.
10. LT&LV&EE JCH, NORDJV-15, EEV-1 Mariell De Marque Lothus Av Fylgia, Pumi, Metsävainio, Eila, Finland, (14) 14 p.
11. C.I.B N DK SE FI UCH DKV-14 KBHV-15 NV-15 NORDV-15 Idefix Phoenix, Italiensk Mynde, Jensen, Regine, Oslo, (12-2) 14 p.
12. NL UCH NV-14 NORDV-14 EUW-15 Kanix Irene, Pointer, Sonberg, Christine, Hønefoss, (10-4) 14 p.
13. C.I.B N FI DK UCH NJV-14 NORDJV-14 SEV-14'15 SEJV-14 DKV-15 NV-15 Cabaka's Crazy About Mary, Samojedhund, Lauritzen, Kristin Lundin, Sperrebotn, (13) 13 p.
13. CH RUS, FIN, BALT, BEL, CW Rua Soleil Michelle Ma Belle, Leonberger, Romanova, Natalia, Russland, (13) 13 p.
15. KBHJV-15 DKJV-15 Paxy Av Quantos, Schäferhund Normalhår, Johansen, Tor W, Lillesand, (12) 12 p.

Beste veteran:

Dag 1
1. N UCH SE U(u)CH Iseldan's Calypto, Flat Coated Retriever, Lilleng, Else, Bardu, 6 p.
2. INT NORD SE VDH DE UCH HEV-13 KBHV-11-14-15 DKV-11-14 SV-12 FIV-13 Kangelani's Impressive Ino By Ascot, Rhodesian Ridgeback, Lund Alexander Og Hjartøy Marit, Råde, 5 p.
3. INT NORD HR SLO EE UCH EUV-10 NV-09-10 NVV-14 NORDVV-14 NVV-15 Wimi Chilita Av Lay-Ia, Chihuahua Korthåret, Anderssen, Mai Lis, Kløfta, 4 p.
4. INT NORD EE LV UCH NV-14 SEV-1 Finnsky Evergreen, Skye Terrier, Utter, Marita Og Mikkola, Kalvevi, Finland, 3 p.

Dommer: Dupas, Jean-Jacques, False


Årets beste veteran etter denne utstillingen

1. INT NORD HR SLO EE UCH EUV-10 NV-09-10 NVV-14 NORDVV-14 NVV-15 Wimi Chilita Av Lay-Ia, Chihuahua Korthåret, Anderssen, Mai Lis, Kløfta, (5-4-3) 12 p.
2. N SE DK NORD UCH NORDV-08-10 WW-10 NV-08-09-10-11-12-13-14 SEV-14 EUW-15 NVV-15 Hob-Nob's Quidam, Pyreneisk Gjeterhund, Mathiesen Gro/Romstad Per Tore, Roa, (6-5) 11 p.
3. N SE DK UCH Ta Bozi's Linda, Pomeranian, Røstberg, Kjell Rune, Molde, (5-4-2) 11 p.
4. INT NORD UCH NV-09-11-15 NORDJV-08 KBHV-10 DKV-10 EUVW-15 NVV-15 Lapinlumon Hesperus, Lagotto Romagnolo, Bækken, Siv Christine, Nittedal, (5-5) 10 p.
5. N SE UCH NV-12-13-14 EUW-15 Dreamer De La Vallee De L'hogmiau, Sankt Bernhardshund Langhåret, Andersen, Katarina Elin Helland, Hauglandshella, (5-4) 9 p.
6. INT NORD HR FI SLO ROGr UCH WW-08 NV-07-08-09-11-13-14-15 NORDV-08-14 DKV09-10 NVV-14-15 NORDVV-14 EUVW-15 Wervest's Winn, Dvergdachshund Strihåret, Vestby, Vera, Nordre Frogn, (5-3) 8 p.
7. INT NORD H UCH NV-07 NORDV-07 NV-14-15 NVV-14 NORDVV-14-15 SEV-14-15 SEVV-14 NVV-15 Sagaland's Å-Chevy, Tibetansk Spaniel, Dramstad, Sonja, Dilling, (4-4) 8 p.
8. INT NORD FI UCH NVV-13 DKVV-14 NORDVV-14-15 Stings Velour In Black To Matrix, Lhasa Apso, Sperle, Birgitte, Steinberg, (4-3) 7 p.
9. N UCH SE U(u)CH Iseldan's Calypto, Flat Coated Retriever, Lilleng, Else, Bardu, (6) 6 p.
10. N UCH Chititsias Theo Picasso, Chihuahua Langhåret, Raknes, Marianne Og Jostein, Frekhaug, (6) 6 p.
11. C.I. B NORD EST UCH SEV-13 DK Forsis Salte Ordet Fritt, Dvergschnauzer Salt/Pepper, Brodal, Caroline, Sverige, (6) 6 p.
12. INT NORD DK UCH Scarlet Beautys Xmas Mary, Pomeranian, Bjerkan, Kine Coucheron, Viggja, (6) 6 p.
13. C.I.B.NORD RO DK UCH FIV-13 EUVW-15 DKVV-15 KBHVV-15 NVV-15 NORDVV-15 Jofro-Bulls Mylady, Engelsk Bulldog, Rosander, Jorunn, Åsgårdstrand, (5) 5 p.
14. C.I.E. N HR UCH SE U(U)CH PLW-12 NVV-15 Almanza Such A Good Life, Flat Coated Retriever, Waskaas, Anne-Berith, Sandefjord, (5) 5 p.
15. INT NORD GB UCH NORDV-10 NVV-15 Ankaru's Crack The Code, Stor Puddel, Helleberg, Anne-Karin, Rasta, (5) 5 p.

Beste avlshund:

Dag 1:
1. INT NORD DK HR UCH NV-07-11 NVV-14 NORDVV-14 Toot's Bobadilla Light,Dalmatiner, Jakobsen Aase/Åsa Fagerlund, Krokelvdalen, 8 p.
2. INT FI SE DK N LUX UCH EUJV-10 NORDV-10-11 NORDJV-10 CWW-11 CEW-11 KBHV-11 NV-11-12-13 HEW-11-12 Freetain's Kickizana Theana,Phalène, Lyngstad, Anne Grethe, Inderøy, 6 p.
3. NORD UCH Miljøsablo's Close To Pekka's Heart,Mexikansk Nakenhund Stor, Midtsand, Anne Karin, Reipå, 5 p.
4. N SE DK FI UCH Bigwig Willie By Little Jade,Chinese Crested, Grongstad, Helen, Tiller, 4 p.


Årets beste avlshund etter denne utstillingen

1. INT FI SE DK N LUX UCH EUJV-10 NORDV-10-11 NORDJV-10 CWW-11 CEW-11 KBHV-11 NV-11-12-13 HEW-11-12 Freetain's Kickizana Theana, Phalène, Lyngstad, Anne Grethe, Inderøy, (6-6-6-5-3) 26 p.
2. INT DK N SLO SE UCH EUV-10 NVV-15 NV-15 Fun Tan's Bohem Willy The Kronk, Shih Tzu, Rædergård, Jim, Holter, (8-7-6) 21 p.
3. C.I.B. NORD UCH NJV-12 AD Clefell's Rosebud, Pinscher, Arnetvedt, Monica B, Espeland, (8-4) 12 p.
4. N EE DK UCH Saintbull's Clark Kent, Staffordshire Bull Terrier, Sanner, Kim Rosendahl, Lørenskog, (6-4) 10 p.
5. INT NORD DK HR UCH NV-07-11 NVV-14 NORDVV-14 Toot's Bobadilla Light, Dalmatiner, Jakobsen Aase/Åsa Fagerlund, Krokelvdalen, (8) 8 p.
6. N SE UCH Av-Zan-Iaz Qikke Zaga, Flat Coated Retriever, Iversen Annita/ Gulliksen Kjell, Sandefjord, (7) 7 p.
7. N UCH Amasoneland's Shahdi Jala, Saluki, Heimdal, Tonje, Gjøvik, (7) 7 p.
8. N UCH Vinatta's Alma, Dalmatiner, Bårdsen Cecilie Og Næss Karine Y, Kjerrgarden, (6) 6 p.
9. NORD UCH Miljøsablo's Close To Pekka's Heart, Mexikansk Nakenhund Stor, Midtsand, Anne Karin, Reipå, (5) 5 p.
10. C.I.B N SE FI DK UCH NJV-12 Lancar Dream Dazzling Flash, Whippet, Juliussen, Randi, Meråker, (5) 5 p.
11. C.I.B. N DK FI UCH NV-14 Griffmakers Bachelores Dream, Petit Brabancon, Lybekk Torild Og Ole J, Fosser, (4) 4 p.
12. N SE DK FI UCH Bigwig Willie By Little Jade, Chinese Crested, Grongstad, Helen, Tiller, (4) 4 p.
13. C.I.B NORD UCH NV-15 Kingwanas Jitterbug, Basenji, Lie, Liv Irene N, Grua, (4) 4 p.
14. N UCH Store Linde's Pinot De Domaine, Fransk Bulldog, Stensund, Kirsten, Nesttun, (2) 2 p.

Beste oppdretter:

Dag 1
1. Lac-Me's - Shih Tzu, 7 p.
2. Miljøsablo - Dobermann, 5 p.
3. Neshpos - Cocker Spaniel, 4 p.
4. Toots - Dalmatiner, 3 p.


Årets mest vinnende oppdretter etter denne utstillingen

1. Aquafortis - Portugisisk Vannhund, (7-5-5-3) 20 p.
2. Nobel Line - Dvergpinscher, (7-5) 12 p.
3. Sagaland - Tibetansk Spaniel, (3-3-3-3) 12 p.
4. Lac-Me's - Shih Tzu, (7) 7 p.
5. T-Bob - Bearded Collie, (5-2) 7 p.
6. Donåsen - Japansk Spisshund, (6) 6 p.
7. Quantos - Schäferhund Normalhår, (6) 6 p.
8. Av Lay-Ia - Chihuahua Korthåret, (6) 6 p.
9. Aquafortis- Portugisisk Vannhund, (6) 6 p.
10. Angel Pollentia - Irish Softcoated Wheaten Terrier, (3-3) 6 p.
11. Toots - Dalmatiner, (3-3) 6 p.
12. Courtborne - Whippet, (5) 5 p.
13. Av Larhjelm - Dachshund Strihåret, (5) 5 p.
14. Esbelto's - Afghansk Mynde, (5) 5 p.
15. North Sheltie - Shetland Sheepdog, (5) 5 p.

Beste norske hund:

Dag 1
1. Rapp Av Kistefjell, Dunker, Eriksen, Morten, Bardufoss, 26 p.
2. N J(B)CH N UCH Varjdalen's Tk Miro, Norsk Elghund Grå, Normo, Roald, Mosjøen, 24 p.
3. EUJW-15 Ulfrigga Lundes Tor, Norsk Lundehund, Steinnes, Solveig Bjørkenes, Bardu, 13 p.


Årets beste norske hund etter denne utstillingen

1. N UCH NV-14 NORDV-14 Værøy- Drotten Av Vollakloa, Norsk Lundehund, Melum, Solvor, Trondheim, (34-30) 64 p.
2. N UCH A.F.Elgkronas Birk, Norsk Elghund Grå, Nomme, Jon Vidar, Kodal, (58) 58 p.
3. N UCH Kimura's Uno, Norsk Buhund, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad, Karmsund, (55) 55 p.
4. N UCH SE UCH DK UCH NJV-13 SEJV-13 SEV-13 NV-14-15 NORDV-14 DKV-14 EUW-15 Kimura's Peer Gynt, Norsk Buhund, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad, Karmsund, (45) 45 p.
5. N UCH N J(B)CH NORDV-15 Holingen's Kaja, Norsk Elghund Sort, Guttorm, Asbjørn, Karasjok, (42) 42 p.

Lydighet:

Gerapokalen etter denne utstillingen

1. Chocomate's Harrys Chili, Border Collie, Wickstrøm, Monica, Husøysund, (290,5-273,5-245) 809 p.
2. Myrullen's Lille Herman, Border Collie, Johnsen, Hege, Aurskog, (291,5-278,5-233,5) 803,5 p.
3. Somollis Inez, Border Collie, Hauger, Kristin Natås, Rasta, (280,5-271,5-230) 782 p.
4. N LCH Get Weiler's Go Jenta, Border Collie, Lindahl, Hege, Rakkestad, (263-262,5-241,5) 767 p.
5. Thelook Explosive Ivo, Border Collie, Skjoldal, Hilde, Skoppum, (279-239,5-229) 747,5 p.
6. Vassruggens Ålga Mildir, Golden Retriever, Lund, Renate, Solbergelva, (291-226,5-204,5) 722 p.
7. N LCH Målli, Border Collie, Kvernberg, Monica Beate, Aureosen, (258,5-234-229,5) 722 p.
8. N LCH Joy, Border Collie, Mc Dowell, Liv, Tolvsrød, (229,5-228-215,5) 673 p.
9. LPI LPII LPIII Izi, Border Collie, Stifoss, May Britt, Evje, (236,5-205-205) 646,5 p.
10. LPIII Get Weiler's Inari, Border Collie, Lanes-Grundvig, Antonio, Kråkerøy, (238,5-196,5-194,5) 629,5 p.

Agility:


KALA-TROFEET ETTER DENNE UTSTILLINGEN

Liten 3:

Mellom 3
1. N UCH AGHIII AGIII Askur Av Alvedans, Islandsk Fårehund, Bergan, Hans Thollef, Andebu, ((0,65-2)-(3,85-7)-(21,83-4)) 39,33 p.

Stor 3:

Juniorhandling:

Klasse 10-13 år, dag 1
1. Irja Sofie Nyheim, Tromsø, Flat Coated Retriever, One Shining Hot-Shot
2. Ingrid Larsen, Storsteinnes, Alaskan Malamute, Iris
3. Nathalie Munkvold, Narvik, Australsk Terrier, Chakrats Anahata Aravinda
4. Svein-Thore Ulleberg-Bøhmer, Nannestad, Shiba, Negi-Inu's Li-Ry Hikari

Klasse 14-17 år, dag 1
1. Line Mari Ingebrigtsen, Tromsdalen, Pointer, Pellarskogen's Kon
2. Sara Boine, Karasjok, Australian Shepherd, Just The Way You R Av New Thinking
3. Julia Sofie Sørum Bjørklund, Kvaløysletta, Miniature Bull Terrier, Newground Adrenaline Kick
4. Asta Ruhkala, Finland, Australsk Terrier, Bluepepper's Noqu

FacebookTwitterPinterestGoogle+EmailMore

Hovedsamarbeidspartnere