Resultater NKK Tromsø 18. juni 2017

Resultater fra og årslister etter utstillingen NKK Tromsø 18. juni 2017 finner du her

Resultater fra og årslister etter utstillingen i Tromsø, 18.06.2017

Resultater per rase, samt kritikker, finner du her

BIS Plasseringer:

1BIS: Bichon Frise, CIB FI SE DK NORD EE LV LT BALT CH HEJW-12 HEW-12 FIW-14 Diamella Youthful Superstar, Jaana Karenmaa-Nurminen, Finland
2BIS: Flat Coated Retriever, C.I.E N EST UCH SE U(U)CH NV-14 KBHV-15 NORDV-15 TLNW-16 Altaflats Ain't I'm A Dog, Ida Wiesener, Tromsø
3BIS: Whippet, NV-14 NORDV-14 N SE DK UCH Courtborne Sagittarius, Kristin Hoff, Tanem
4BIS: Mexikansk Nakenhund Stor, N HR FI SE UCH Artic Xolos Ran Av Miljøsablo, Anne Karin Midtsand, Reipå
Best In Show dommer: Kelly, Anthony,

GRUPPEPLASSERINGER:

Gruppe 1, Bruks-, Hyrde og Gjeterhunder, Dommer: Cronander, Åke, 1BIG: Schäferhund Normalhår, Baileys Av Quantos, Tor W Johansen, . 2BIG: Shetland Sheepdog, Phrostmade's Lovebug, Lill Kristin Nilsen, Tennevoll. 3BIG: Australian Shepherd, Mystic Falls Let's Take A Selfie, Linn Kristin Bær, Karasjok. 4BIG: Schipperke, LT JCH LV JCH EE JCH BALT JCH EEJW-16 HeJW-16 Fandal's Vilhelm, Pia Jalomeri, Finland.

Gruppe 2, Schnauser/Pincher/Molosser/Sennenh, Dommer: Cronander, Åke, 1BIG: Leonberger, FI CH SE CH Jv-14 Namupalan Once Upon A Time, Mirella Virkkula, Finland. 2BIG: Bullmastiff, FI CH SE CH EE CH Hearsay Bet On Me, Heidi Räty-Korhonen, Finland. 3BIG: Sankt Bernhardshund Langhåret, Mansikkapusun Halloween Queen, Katariina Vahvelainen, Finland. 4BIG: Dvergschnauzer Sort/Silver, C.I.B. N FI UCH Chiwalis Red Villa Gemma, Turid Vian, Leknes.

Gruppe 3, Terriere, Dommer: Buvik, Anne Livø, 1BIG: Cairn Terrier, FI CH LT CH Inch She's A Wildflower, Pauliina Pappinen, Finland. 2BIG: West Highland White Terrier, C.I.B NORD UCH NV-11 NVV-16 Who's Rock The Boat, William Russel Sim, . 3BIG: Airedale Terrier, C.I.B. NORD SE UCH NJV-14 NORDJV-14 DKJV-14 SEJV-14 NV-15-16 Rabben's Quarterback, Halvor Sigfridstad, Arneberg. 4BIG: Kerry Blue Terrier, NORD UCH Dinnyesvarosi Orion, Rita Johansen, Tromsdalen.

Gruppe 5, Spisshunder, Dommer: Patterson, Eddie, 1BIG: Se 4BIS. 2BIG: Pomeranian, INT NORD DK UCH WW-10 NORDV-14'15 Tiny Jewels' Mad About Chanel, Dag Løken, Askim. 3BIG: Basenji, USA & Fi ch Hanishan Bowwow Wow, Hanni Joronen, Finland. 4BIG: German Spitz, Mittel, FI CH SE CH EE CH FIW-14 Hulmukan Laura, Riikka Lehtosalo, Finland.

Gruppe 6/4, Drivende og Sporhunder/Dachshund, Dommer: Buvik, Anne Livø, 1BIG: Beagle, NORDV-14 NV-15 -16 Alotorius Old Glory Dynamic Beauty, Faruk Mujanic, Hundvåg. 2BIG: Dachshund Strihåret, C.I.B C.I.E FI&SE&EE&LV&LT&BALT CH BALT J CHBALT JW-13 NORD JW-13 FI JW-13 LTW-14 LVW-14 Tappijalan Miss Maailma, Nina Lehtolammi, Finland. 3BIG: Dvergdachshund Korthåret, Sarahill New Clothes, Saara Kumpulainen, Finland. 4BIG: Dalmatiner, N SE EST UCH Toot's Just A Dream, Fagerlund, Åsa, Kløfta.

Gruppe 7, stående fuglehunder, Dommer: Veiga, Vítor Manuel Cristóvão, 1BIG: German Wire- Haired Pointing Dog, Rikurovan Fleur, Toni Salmela, Finland. 2BIG: Vorstehhund Korthåret, Rugdelias Zae Cabela Hunting North, Karina Kolflaath, Kvaløya. 3BIG: Engelsk Setter, NORD UCH NJV-12 NORDV-16 NV-16 Moyen's Zofuz, Steinar Berg, Trondheim. 4BIG: Breton, SE JV-16 Eirams Icke Illa, Arnold Strömbäck, Sverige.

Gruppe 8, Apporterende Hunder, Dommer: Buvik, Anne Livø, 1BIG: Se 2BIS. 2BIG: Labrador Retriever, Skogvik's Fairytale, Ann Sissel Paulsen, Tromsdalen. 3BIG: Irsk Vannspaniel, FI CH Pooles Ide An Epik Bogdog, Susan Salminen, Finland. 4BIG: Spanish Waterdog, CH HR, CH HR G Do The Hokey Pokey De Sinkovic, Pia Merilainen, Finland.

Gruppe 9, Selskapshunder, Dommer: Tate-Byrne, Maureen, 1BIG: Se 1BIS. 2BIG: Dvergpuddel, Sjarmtrollet's Easy Love, Ann-Mari Hattmyr, Hof. 3BIG: Pug, C.I.B FI CH SE CH LT CH FIW-16 HEW-16 Royalgrowl The Hope, Ilpo Ojala, Finland. 4BIG: Lhasa Apso, Yarmilan Murphy's Irish Red, Pia Forsman, Finland.

Gruppe 10, Mynder, Dommer: Blütecher, Knut Fr, 1BIG: Se 3BIS. 2BIG: Greyhound, N FI UCH AD NJV-15 KBHJV-15 BDSG-16 NV-16 Azravi's Play Hide 'n Seek, Siv-Hilde Oware, Tromsø. 3BIG: Saluki, DKV-16 DKJV-16 NORDJV-16 NJV-16 Dhawati Batal Rigel, Cathrine Fareth, Tromsø. 4BIG: Afghan Hound, Papatazin Beefeater, Venla Lintulahti, Finland.


Bamseliste etter denne utstillingen

1. N UCH Aedan Talk Of The Devil, Toy Puddel, Christina Johansson, Hof, (15-13-12) 40 p.
2. NORD UCH DKV-16 NORDV-16 Shyloch Statement, Kerry Blue Terrier, Helge Kvivesen, Halden, (15-15-5) 35 p.
3. C.I.B NORD FI UCH DKJV-13 DKV-13 NJV-13 NV-13 SEJV-13 HEJV-13 EUW-15 NORDV-15 SEV-16 FIV-16 Absint Av Larhjelm, Dachshund Strihåret, Lars Hjelmtvedt, Holmestrand, (13-11-4) 28 p.
4. AU GRCH N UCH Bojojamile Behind The News, Welsh Corgi Pembroke, Mr.R.H.& Mrs.V.J. Hutton Hutton, Australia, (12-11-5) 28 p.
5. INT NORD N UCH DKV-13 FI V-13 NJV-11 NV-12-16 KBHV-16 SEV-16 Statesman Miss Divine, Amerikansk Cocker Spaniel, Vibeke Paulsen, Støren, (14-6-6) 26 p.
6. NORDV-14 NV-15 -16 Alotorius Old Glory Dynamic Beauty, Beagle, Faruk Mujanic, Hundvåg, (6-5-5-4) 20 p.
7. NV-14 NORDV-14 N SE DK UCH Courtborne Sagittarius, Whippet, Kristin Hoff, Tanem, (11-5-3) 19 p.
8. C.I.B N DK FI UCH SE U(U)CH NV-15-16 KBHV-16 DKV-16 NORDV-16 HEW-16 MEDITERRANEAN W-17 Aquafortis Eros, Portugisisk Vannhund, Ragnhild Bjørnstad, Oslo, (14-4) 18 p.
9. C.I.E N EST UCH SE U(U)CH NV-14 KBHV-15 NORDV-15 TLNW-16 Altaflats Ain't I'm A Dog, Flat Coated Retriever, Ida Wiesener, Tromsø, (12-5) 17 p.
10. NO IT DK SE UCH Fransin Minnie Mouse, Fox Terrier Ruhåret, Hugo Quevedo, Rykkinn, (7-6-4) 17 p.
11. NJV-15 NV-15 FI JV-15 Estava Rain Looking For Action, American Akita, Friedrich Birkmar, Skarnes, (11-5) 16 p.
12. N FI UCH Diamella Youthful Superstar, Bichon Frise, Jaana Karenmaa-Nurminen, Finland, (14) 14 p.
13. SE UCH NJV-12 Nch ThaiCh Sv16 Whisborne Touch Me, Lhasa Apso, Ulltveit -Mo Annika, Sverige, (8-6) 14 p.
13. N UCH NORDV-11 DKV-11 NV-10-12-16 NVV-16 Kimura's Kunta Kinte, Rottweiler, Erik Marthinussen, Rådal, (8-6) 14 p.
15. SE UCH Jet's Just The Way U Are, Greyhound, Espen Engh, Lier, (13) 13 p.




Beste veteran:

Dag 1
1. INT NORD DK UCH WW-10 NORDV-14'15 Tiny Jewels' Mad About Chanel, Pomeranian, Dag Løken, Askim, 6 p.
2. INT NORD UCH NV-09-11-15 NORDJV-08 KBHV-10 DKV-10 EUVW-15-16 NVV-15-16 BEVW-16 Lapinlumon Hesperus, Lagotto Romagnolo, Siv Christine Bækken, Nittedal, 5 p.
3. C.I.B NORD UCH NV-11 NVV-16 Who's Rock The Boat, West Highland White Terrier, William Russel Sim, , 4 p.
4. INT NORD H UCH NV-07 NORDV-07 NV-14-15-16 NVV-14-15-16 NORDVV-14-15-16 SEV-14-15 SEVV-14 DKVV-16 Sagaland's Å-Chevy, Tibetansk Spaniel, Sonja Dramstad, Dilling, 3 p.

Dommer: Kelly, Anthony


Årets beste veteran etter denne utstillingen

1. INT NORD UCH NV-09-11-15 NORDJV-08 KBHV-10 DKV-10 EUVW-15-16 NVV-15-16 BEVW-16 Lapinlumon Hesperus, Lagotto Romagnolo, Siv Christine Bækken, Nittedal, (5-5-5-4-4) 23 p.
2. INT NORD FI UCH NVV-13 DKVV-14- 16 NORDVV-14-15 NVV-16 Stings Velour In Black To Matrix, Lhasa Apso, Birgitte Sperle, Steinberg, (6-5-5-2) 18 p.
3. INT NORD H UCH NV-07 NORDV-07 NV-14-15-16 NVV-14-15-16 NORDVV-14-15-16 SEV-14-15 SEVV-14 DKVV-16 Sagaland's Å-Chevy, Tibetansk Spaniel, Sonja Dramstad, Dilling, (5-4-4-3) 16 p.
4. GB UCH NV-11-12-15-16 NVV-16 Soletrader Trick Or Treat, Petit Basset Griffon Vendeen, Anders Tunold-Hanssen, Oslo, (6-5-2) 13 p.
5. N UCH NORDV-11 DKV-11 NV-10-12-16 NVV-16 Kimura's Kunta Kinte, Rottweiler, Erik Marthinussen, Rådal, (6-3-3) 12 p.
6. INT NORD DK UCH WW-10 NORDV-14'15 Tiny Jewels' Mad About Chanel, Pomeranian, Dag Løken, Askim, (6-3) 9 p.
7. JWW-08 N UCH EUVW-15 NVV-15 Rajumas Aurora, Samojedhund, Gro Moe-Gumø, Kongsberg, (4-4) 8 p.
8. N SE DK NORD UCH NORDV-08-10 WW-10 NV-08-09-10-11-12-13-14-16 SEV-14 EUW-15 NVV-15-16 SEVV-16 Hob-Nob's Quidam, Pyreneisk Gjeterhund, Gro Mathiesen, Roa, (5) 5 p.
9. N UCH NVV-16 Braveheart Pomclassic Av Vestvarden, Pomeranian, Stephen Mcquiston, , (5) 5 p.
10. N UCH S U(u)CH Covenstead Fortune Teller, Flat Coated Retriever, Thea Fyrileiv, , (5) 5 p.
11. INT NORD FIN UCH KBHV-09-15 NORDV-10-16 NV-08-09-11-12-14-16 NVV-14-15-16 NORDVV-14-16 EUVW-15 KBHVV-15 DKVV-16 SEVV-16 Zivotny's Jitka Nadherna, Cesky Terrier, Berit Maaby, Spydeberg, (3-2) 5 p.
12. INT N SE FI DK UCH HEV-10 FIV-14 KBHVV-15 DKV-16 DKVV-16 NVV-16 Arctic Roses Fashionably Dressed, Shih Tzu, Anne Britt Mailund, , (4) 4 p.
13. N GI UCH NV-13-14 NV-15 Elzwiks Princess Lexie, Keeshond, Kjetil Andre Holmen Skalstad, Åmot, (4) 4 p.
14. C.I.E NORD UCH NORDJV-09 Flat Garden's Sverre X V I I I, Flat Coated Retriever, Kjersti Jensen, Nordfjordeid, (4) 4 p.
15. C.I.B NORD UCH NV-11 NVV-16 Who's Rock The Boat, West Highland White Terrier, William Russel Sim, , (4) 4 p.




Beste avlshund:

Dag 1
1. C.I.B. NORD UCH NVV-16 Miljøsablo's Close To Pekka's Heart,Mexikansk Nakenhund Stor, Anne Karin Midtsand, Reipå, 8 p.
2. NORD UCH Kjennekrokens Hunters Boy,Jack Russell Terrier, Kari Anne S Lundberg, Bardu, 6 p.
3. DK N UCH NORDV-12 KBHV-13 Idyllium's Cookies'n Cream,Chihuahua Langhåret, Marthe Dalen, Molde, 5 p.


Årets beste avlshund etter denne utstillingen

1. DK N UCH NORDV-12 KBHV-13 Idyllium's Cookies'n Cream, Chihuahua Langhåret, Marthe Dalen, Molde, (7-6-6-5-5) 29 p.
2. C.I.B.N UCH NV-15-16 Skipper's All Right, Newfoundlandshund, Ole Andreas Nygård, Sylling, (7-7-6-5) 25 p.
3. N SE UCH Av-Zan-Iaz Qikke Zaga, Flat Coated Retriever, Anita Iversen, Sandefjord, (7-5) 12 p.
4. INT NORD FIN UCH NV-09-10-11-12 SEV-11-12 DKV-10-12-13 NORDV-10 EUW-11 HEV-10 KBHV-12 Sagaland's B-August X I I, Tibetansk Spaniel, Sonja Dramstad, Dilling, (7-4) 11 p.
5. C.I.B. NORD UCH NVV-16 Miljøsablo's Close To Pekka's Heart, Mexikansk Nakenhund Stor, Anne Karin Midtsand, Reipå, (8) 8 p.
6. NORD UCH Kjennekrokens Hunters Boy, Jack Russell Terrier, Kari Anne S Lundberg, Bardu, (6) 6 p.
7. NORD UCH AD BH RLI RLII Kimura's Mary Poppins, Rottweiler, Kathrin Myhra, Kongsberg, (3-3) 6 p.
8. INT NORD UCH DKV-13 Dungens Kosmic Love, Keeshond, Inge Kato Våland, Varhaug, (5) 5 p.
9. Winningmood With Dalstaff, Staffordshire Bull Terrier, Katrine Westerby, Fetsund, (5) 5 p.
10. N UCH Only-You Vom Sutumer-Grund, Hvit Gjeterhund, Tone Lise Djupesland, Finsland, (4) 4 p.
11. N UCH Shih-Bi-Chow's Exclusive Design, Shih Tzu, Signy Karin Elvesveen, Fluberg, (4) 4 p.
12. C.I.E.N DK UCH VV-12 NV-14 Torro V Rusticana, Boxer, Dag Olav Glemminge, Gressvik, (4) 4 p.




Beste oppdretter:

Dag 1
1. Courtborne - Whippet, 7 p.
2. Wildfinn - Romagna Water Dog, 5 p.
3. Miljøsablo - Mexikansk Nakenhund Stor, 4 p.
4. Sirkiss - Skotsk Terrier, 3 p.


Årets mest vinnende oppdretter etter denne utstillingen

1. Larhjelm - Dachshund Strihåret, (6-6-4-4-3) 23 p.
2. Aquafortis - Portugisisk Vannhund, (6-6-4-3-3) 22 p.
3. Sagaland - Tibetansk Spaniel, (6-5) 11 p.
4. Bikkjehaugen - Newfoundlandshund, (4-3-3-1) 11 p.
5. Rajuma - Samojedhund, (6-4) 10 p.
6. St.Kilda - Shetland Sheepdog, (5-2-2) 9 p.
7. Idyllium - Chihuahua Langhåret, (4-3-2) 9 p.
8. Courtborne - Whippet, (7) 7 p.
9. Nobel Line - Dvergpinscher, (6) 6 p.
10. Fab Four - Dvergpuddel, (6) 6 p.
11. Wildfinn - Romagna Water Dog, (5) 5 p.
12. O'marksbay - Irsk Ulvehund, (5) 5 p.
13. Kvasneset - Flat Coated Retriever, (5) 5 p.
14. Tiny Jewels - Pomeranian, (4) 4 p.
15. Miljøsablo - Mexikansk Nakenhund Stor, (4) 4 p.

Beste Norske Hund:

Dag 1
1. C.I.B. N UCH N J(B)CH Varjdalen's Tk Miro, Norsk Elghund Grå, Roald Normo, Mosjøen, 26 p.
2. N SE UCH EUJW-15 Ulfrigga Lundes Tor, Norsk Lundehund, Solveig Bjørkenes Steinnes, Bardu, 18 p.


Årets beste norske hund etter denne utstillingen

1. C.I.B. N SE DK UCH NJV-13 SEJV-13 SEV-13 NV-14-15-16 NORDV-14 DKV-14 EUW-15-16 BEV-16 Kimura's Peer Gynt, Norsk Buhund, Kathrine Øksnevad Lindstrøm, Karmsund, (63-44) 107 p.
2. Karpaasin Kitty, Norsk Elghund Grå, Eirik Osborg Kvammen, Ørsta, (44-15) 59 p.
3. Tahoe, Norsk Elghund Grå, Vidar Klokseth, Flesberg, (54) 54 p.
4. C.I.B S N FI UCH N SE J(D)CH RR NJV-14 NORDJV-14 NV-15 -16 Streif Av Harafjell, Dunker, Sheila Rao, Trofors, (48) 48 p.
5. C.I.E DK UCH NJV-13 DKV-15 NORDV-16 Luna, Norsk Elghund Grå, Ellen Rusvik, Moss, (39) 39 p.


Junior handling:

Klasse 10-13 år, dag 1
1. Ingrid Larsen, , Cavalier King Charles Spaniel, Aimabel's Uffe
2. Andreas M. Røstberg, Molde, Schäferhund Normalhår, Audhumbla Av Quantos
3. Nikolai Smith, , Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Tussatolleren's F- Santos Av Besco
4. Sofie Molund Teien, Tromsø, Bolognese, Hunky-Dory Don't Tell Mum


Klasse 14-17 år, dag 1
1. Irja Sofie Nyheim, Tennevoll, Ungarsk Mynde, Hajnali Hös Huba
2. Julia Sofie Sørum Bjørklund, , Jack Russell Terrier, Kawamos Blazing Blue Galatea
3. Helle Haugen Lund, , Pomeranian, Ta Bozi's Linda
4. Annika Ek Bjørntvedt, , Pointer, Pellarskogen's Kon








FacebookTwitterPinterestGoogle+EmailMore

Hovedsamarbeidspartnere