Resultater NKK Rogaland 10.-11. september

Resultater fra og årslister etter NKK Rogaland 10.- 11 september 2016 finner du her!

Resultater fra og årslister etter utstillingen
Sted: Rogaland
Dato: 10.09.2016

Alle resultater og link til kritikker fra utstillingen finner du her.

BIS-plasseringer:

1BIS: Greyhound, N SE DK US UCH Jet's Man In The Moon, Horakova, Stepanka, Ytre Enebakk
2BIS: Amerikansk Cocker Spaniel, INT NORD N UCH DKV-13 FI V-13 NJV-11 NV-12 Statesman Miss Divine, Paulsen, Vibeke, Støren
3BIS: Pomeranian, NORD FI UCH SEV-15 NV-15 HEV-15 Tiny Jewels' Neverending Fame, Løken, Dag, Askim
4BIS: Toy Puddel, EUJW-15 NJV-15 Sjarmtrollet's Heartbreaker, Hattmyr, Ann-Mari, Hof
Best In Show dommer: Mello, José Homem De,

GRUPPEPLASSERINGER:

Gruppe 1, Bruks-, Hyrde og Gjeterhunder, Dommer: Svarstad, Birgitta, 1BIG: Shetland Sheepdog, N SE UCH Lundecock's Tsaritsa, Vikøren, Anne Wenche, Hundvåg. 2BIG: Welsh Corgi Pembroke, BG BGGr UCH Siggen's Xtraordinary, Wesenberg, Ingrid, Stavern. 3BIG: Hollandsk Gjeterhund, Korthåret, N DK UCH NORDJV-11 NORDV-12 NV-12 NV-13 DKV-12 KBHV-12 DKKV-12 NORDV-14 EUW-15 Canine For Use Don't Stress, Røstberg, Kjell Rune, Molde. 4BIG: Australian Kelpie, BH N DK UCH Bocopie's Allegro, Gitlesen, Gro, Kvernaland.

Gruppe 2, Schnauser/Pincher/Molosser/Sennenh, Dommer: Vanhoenacker, Roger, 1BIG: Rottweiler, NORDV-14 NV-15 Wiseweilers Back In Black, Stavdal, Ann Wiseman, Hernes. 2BIG: Engelsk Bulldog, Reestyle's Armani, Østvold, Elin, Sandnes. 3BIG: Riesenschnauzer Sort, C.I.E.N DK UCH NJV-14 NORDJV-14 NV-14 DKJV-14 SEV-15 KBHV-15 Riesen Monamis Rock Solid, Andersen, Stine, Fetsund. 4BIG: Dobermann, N BG UCH WW-15 NORDV-15 BDSG-15 DKV-15 NJV13 SEJV13 J'adore Gucci V Nobel Line, Wesenberg, Ingrid, Stavern.

Gruppe 3, Terriere, Dommer: HEHIR, TOM, 1BIG: West Highland White Terrier, Westicon Highland Bagpiper, Kjellsen, Marit Berge, Larvik. 2BIG: Staffordshire Bull Terrier, N DK SI UCH Goldstaff's Crack The Code, Holme, Sandra, Vestby. 3BIG: Skye Terrier, NORD UCH EUJW-12 NJV-12 DKV-15 Latroonis Claudius, Rygge, Ann-Kristin Bratsberg, Svelvik. 4BIG: Cairn Terrier, N UCH Kadelly's Bring On The Night, Grønstad, Veslemøy, Moss.

Gruppe 5, Spisshunder, Dommer: Jensen, Peter L., 1BIG: Se 3BIS. 2BIG: American Akita, N DK UCH EUJW-15 DKJV-15 Ølenskjold's Johnny Be Good, Årsvoll, Tore, Voll. 3BIG: Thai Ridgeback Dog, NJV-15 Brika Ameba, Westgård, Liz Helena, Finnøy. 4BIG: Islandsk Fårehund, Trym Raudur, Lillebø, Marit Irene, Sandnes.

Gruppe 6/4, Drivende og Sporhunder/Dachshund, Dommer: Skalin, Bo, 1BIG: Beagle, NORDV-14 NV-15 Alotorius Old Glory Dynamic Beauty, Mujanic, Faruk, Hundvåg. 2BIG: Petit Basset Griffon Vendeen, GB UCH NV-11-12 NV-15 Soletrader Trick Or Treat, Tunold-Hanssen, Anders, Oslo. 3BIG: Dvergdachshund Korthåret, Minstemann's Jeanne D`arc, Solberg, Anita, Nordre Frogn. 4BIG: Basset Hound, INT N SE DK RO UCH NJV-11 NORDJV-11 AMSV-13 DKV-14 NORDV-14 KBHV-15 NV-15 Gucci Gloomy Clown, Rygge, Ann-Kristin Bratsberg, Svelvik.

Gruppe 7, stående fuglehunder, Dommer: Pedersen, Erling Kjær, 1BIG: Bracco Italiano, Inspirations Il Vino Fantastico, Stenbro, Hans-Ole, Rakkestad. 2BIG: Stabijhoun, N UCH NORD VCH AD Storm, Tessem, Helga-Mari, Førde I Hordaland. 3BIG: Engelsk Setter, Vardemyra's Blacki, Wersland, Jan Arve, Ræge. 4BIG: Vorstehhund Korthåret, Rugdelias Xav Nadine, Husveg, Arne, Nærbø.

Gruppe 8, Apporterende Hunder, Dommer: Pedersen, Erling Kjær, 1BIG: Se 2BIS. 2BIG: Portugisisk Vannhund, C.I.B N DK UCH SE U(U)CH NV-15 Aquafortis Eros, Bjørnstad, Ragnhild, Oslo. 3BIG: Welsh Springer Spaniel, N UCH Westaway Beggars Belief, Kjellevold, Stig Arne, Våle. 4BIG: Flat Coated Retriever, N UCH Av-Zan-Iaz Elegante Loke, Iversen, Anita, Sandefjord.

Gruppe 9, Selskapshunder, Dommer: Garhöfer, Carole, 1BIG: Se 4BIS. 2BIG: Chihuahua Langhåret, Nord JV-15 Masterpiece Majoko Orys, Dillner, Sophie, Sverige. 3BIG: Bolognese, EUJW-15 DKJV-15 Nittini's Principessa Zita, Jacobsen, Siri, Oslo. 4BIG: Boston Terrier, Mollyville's Castle Of Midnight Sun, Rasmussen, Laila Stava, Åkrehamn.

Gruppe 10, Mynder, Dommer: Svarstad, Birgitta, 1BIG: Se 1BIS. 2BIG: Whippet, N UCH Oscarberg Get Yo Groove On, Schippers, Trine, Rykene. 3BIG: Afghansk Mynde, N UCH Esbelto's Shaking My Tail Feather, Nydal, Tanja, Fannrem. 4BIG: Saluki, SE DK UCH Etham Al Zahra, Fjällbrant, Ingela, Sverige.

Bamseliste etter denne utstillingen:

1. N SE DK US UCH Jet's Man In The Moon, Greyhound, Horakova, Stepanka, Ytre Enebakk, (14-14-13-12-11) 64 p.
2. INT NORD N UCH DKV-13 FI V-13 NJV-11 NV-12 Statesman Miss Divine, Amerikansk Cocker Spaniel, Paulsen, Vibeke, Støren, (14-12-12-6-6) 50 p.
3. C.I.B N DK UCH SE U(U)CH NV-15 Aquafortis Eros, Portugisisk Vannhund, Bjørnstad, Ragnhild, Oslo, (14-11-7-6-6) 44 p.
4. NORD FI UCH SEV-15 NV-15 HEV-15 Tiny Jewels' Neverending Fame, Pomeranian, Løken, Dag, Askim, (12-11-8-6-6) 43 p.
5. NORDV-14 NV-15 Wiseweilers Back In Black, Rottweiler, Stavdal, Ann Wiseman, Hernes, (10-7-7-7-5) 36 p.
6. N UCH Kadelly's Bring On The Night, Cairn Terrier, Grønstad, Veslemøy, Moss, (11-11-3) 25 p.
7. C.I.B. NORD UCH NV-14-15 NORDV-14-15 DKV-14 Da Maya Huffish X Factor, Stor Puddel, Thorvaldsen, Arild, Heggedal, (11-8-6) 25 p.
8. BH Romi's Qwelle, Schäferhund Normalhår, Høve, Marit, Bosberg, (15-5-4) 24 p.
9. NORD UCH NORDJV-12 DKJV-12 Chic Choix Six Sigma, Lhasa Apso, Ørebæk, Rita Annie, Rolvsøy, (15-7) 22 p.
10. N UCH NJV-15 Wervest's Ty, Dvergdachshund Strihåret, Vestby, Vera, Nordre Frogn, (12-6-3) 21 p.
11. BG BGGr UCH Siggen's Xtraordinary, Welsh Corgi Pembroke, Wesenberg, Ingrid, Stavern, (5-5-5-5) 20 p.
12. NL FI NORD UCH JWW-14 Tangetoppen's Niceguys Get T' Girls, Mops, Meijboom, Oegelien, Nederland, (12-5) 17 p.
13. GB UCH NV-11-12 NV-15 Soletrader Trick Or Treat, Petit Basset Griffon Vendeen, Tunold-Hanssen, Anders, Oslo, (7-5-5) 17 p.
14. NORD UCH NJV-14 NORDJV-14 DKJV-14 SEJV-14 NV-15 Rabben's Quarterback, Airedale Terrier, Sigfridstad, Halvor, Arneberg, (7-5-4) 16 p.
15. N UCH NJV-14 NORDJV-14 NV-15 Valera's Bingo, Dachshund Korthåret, Øvergård, Marita, Tromsdalen, (5-4-4-3) 16 p.

Beste veteran:

Dag 1
1. INT NORD UCH NV-08-11 Bear Cove's Concorde, Newfoundlandshund, Raadlund, Unni, Sandnes, 5 p.
2. INT NORD UCH NV-09-11-15 NORDJV-08 KBHV-10 DKV-10 EUVW-15 NVV-15 Lapinlumon Hesperus, Lagotto Romagnolo, Bækken, Siv Christine, Nittedal, 4 p.
3. N UCH NVV-15 Fraser Tartan Wimsey Going West, Irish Softcoated Wheaten Terrier, Hammond, Cecilie, Sofiemyr, 3 p.
4. N SE UCH NVV-13 Dogway Acrux, Border Terrier, Andersson, David, Sverige, 2 p.

Dag 2
1. GB UCH NV-11-12 NV-15 Soletrader Trick Or Treat, Petit Basset Griffon Vendeen, Tunold-Hanssen, Anders, Oslo, 5 p.
2. INT N S UCH Kimura's Hedda, Norsk Buhund, Rennedal, Inger-Helene, Knarrevik, 4 p.
3. N UCH Suanho's Plenty Coups, Chinese Crested Powder Puff, Mougios, Adriane Andersen, Oslo, 3 p.
4. INT NORD H UCH NV-07 NORDV-07 NV-14-15 NVV-14 NORDVV-14-15 SEV-14-15 SEVV-14 NVV-15 Sagaland's Å-Chevy, Tibetansk Spaniel, Dramstad, Sonja, Dilling, 2 p.

Dommer: Mello, José Homem De


Årets beste veteran etter denne utstillingen

1. INT NORD H UCH NV-07 NORDV-07 NV-14-15 NVV-14 NORDVV-14-15 SEV-14-15 SEVV-14 NVV-15 Sagaland's Å-Chevy, Tibetansk Spaniel, Dramstad, Sonja, Dilling, (6-4-4-3-2) 19 p.
2. INT NORD HR SLO EE UCH EUV-10 NV-09-10 NVV-14 NORDVV-14 NVV-15 Wimi Chilita Av Lay-Ia, Chihuahua Korthåret, Anderssen, Mai Lis, Kløfta, (6-5-4-3) 18 p.
3. N SE DK UCH Ta Bozi's Linda, Pomeranian, Røstberg, Kjell Rune, Molde, (6-5-4-2) 17 p.
4. INT NORD UCH NV-09-11-15 NORDJV-08 KBHV-10 DKV-10 EUVW-15 NVV-15 Lapinlumon Hesperus, Lagotto Romagnolo, Bækken, Siv Christine, Nittedal, (5-5-4-3) 17 p.
5. INT NORD FI UCH NVV-13 DKVV-14 NORDVV-14-15 Stings Velour In Black To Matrix, Lhasa Apso, Sperle, Birgitte, Steinberg, (5-4-3) 12 p.
6. N SE DK NORD UCH NORDV-08-10 WW-10 NV-08-09-10-11-12-13-14 SEV-14 EUW-15 NVV-15 Hob-Nob's Quidam, Pyreneisk Gjeterhund, Mathiesen Gro/Romstad Per Tore, Roa, (6-5) 11 p.
7. N SE UCH NV-12-13-14 EUW-15 Dreamer De La Vallee De L'hogmiau, Sankt Bernhardshund Langhåret, Andersen, Katarina Elin Helland, Hauglandshella, (5-4) 9 p.
8. C.I.E. N HR UCH SE U(U)CH PLW-12 NVV-15 Almanza Such A Good Life, Flat Coated Retriever, Waskaas, Anne-Berith, Sandefjord, (5-4) 9 p.
9. N UCH NVV-15 Fraser Tartan Wimsey Going West, Irish Softcoated Wheaten Terrier, Hammond, Cecilie, Sofiemyr, (5-3) 8 p.
10. INT NORD HR FI SLO ROGr UCH WW-08 NV-07-08-09-11-13-14-15 NORDV-08-14 DKV09-10 NVV-14-15 NORDVV-14 EUVW-15 Wervest's Winn, Dvergdachshund Strihåret, Vestby, Vera, Nordre Frogn, (5-3) 8 p.
11. N UCH Suanho's Plenty Coups, Chinese Crested Powder Puff, Mougios, Adriane Andersen, Oslo, (4-3) 7 p.
12. C.I. B NORD EST UCH SEV-13 DK Forsis Salte Ordet Fritt, Dvergschnauzer Salt/Pepper, Brodal, Caroline, Sverige, (6) 6 p.
13. N UCH Noidens Born To Be A Queen, Japansk Spisshund, Aaldstedt, Suzette/ Bjørnewall, T, Ler, (6) 6 p.
14. N UCH Chititsias Theo Picasso, Chihuahua Langhåret, Raknes, Marianne Og Jostein, Frekhaug, (6) 6 p.
15. INT NORD DK UCH Scarlet Beautys Xmas Mary, Pomeranian, Bjerkan, Kine Coucheron, Viggja, (6) 6 p.

Beste avlshund:

Dag 1
1. N SE UCH Av-Zan-Iaz Qikke Zaga,Flat Coated Retriever, Iversen Annita/ Gulliksen Kjell, Sandefjord, 6 p.
2. C.I.B. NORD UCH NJV-12 AD Clefell's Rosebud,Pinscher, Arnetvedt, Monica B, Espeland, 4 p.

Dag 2
1. NV-11 N UCH Joy Of Royal Diamond, Fransk Bulldog, Haugsgjerd, Astrid Gard, Nærbø, 6 p.
2. INT DK N SLO SE UCH EUV-10 NVV-15 NV-15 Fun Tan's Bohem Willy The Kronk, Shih Tzu, Rædergård, Jim, Holter, 4 p.
3. INT FI SE DK N LUX UCH EUJV-10 NORDV-10-11 NORDJV-10 CWW-11 CEW-11 KBHV-11 NV-11-12-13 HEW-11-12 Freetain's Kickizana Theana, Phalène, Lyngstad, Anne Grethe, Inderøy, 3 p.

Årets beste avlshund etter denne utstillingen

1. INT DK N SLO SE UCH EUV-10 NVV-15 NV-15 Fun Tan's Bohem Willy The Kronk, Shih Tzu, Rædergård, Jim, Holter, (8-7-6-5-4) 30 p.
2. INT FI SE DK N LUX UCH EUJV-10 NORDV-10-11 NORDJV-10 CWW-11 CEW-11 KBHV-11 NV-11-12-13 HEW-11-12 Freetain's Kickizana Theana, Phalène, Lyngstad, Anne Grethe, Inderøy, (6-6-6-5-3) 26 p.
3. C.I.B. NORD UCH NJV-12 AD Clefell's Rosebud, Pinscher, Arnetvedt, Monica B, Espeland, (8-4-4) 16 p.
4. N SE UCH Av-Zan-Iaz Qikke Zaga, Flat Coated Retriever, Iversen Annita/ Gulliksen Kjell, Sandefjord, (7-6) 13 p.
5. NORD EE UCH Saintbull's Clark Kent, Staffordshire Bull Terrier, Sanner, Kim Rosendahl, Lørenskog, (6-4) 10 p.
6. INT NORD DK HR UCH NV-07-11 NVV-14 NORDVV-14 Toot's Bobadilla Light, Dalmatiner, Jakobsen Aase/Åsa Fagerlund, Krokelvdalen, (8) 8 p.
7. N UCH Amasoneland's Shahdi Jala, Saluki, Heimdal, Tonje, Gjøvik, (7) 7 p.
8. NORD UCH Emeldas Magic Dragon, Chihuahua Langhåret, Grønvold, Fritz, Hov, (7) 7 p.
9. N UCH Vinatta's Alma, Dalmatiner, Bårdsen Cecilie Og Næss Karine Y, Kjerrgarden, (6) 6 p.
10. NV-11 N UCH Joy Of Royal Diamond, Fransk Bulldog, Haugsgjerd, Astrid Gard, Nærbø, (6) 6 p.
11. NORD UCH Miljøsablo's Close To Pekka's Heart, Mexikansk Nakenhund Stor, Midtsand, Anne Karin, Reipå, (5) 5 p.
12. C.I.B N SE FI DK UCH NJV-12 Lancar Dream Dazzling Flash, Whippet, Juliussen, Randi, Meråker, (5) 5 p.
13. C.I.B. N DK FI UCH NV-14 Griffmakers Bachelores Dream, Petit Brabancon, Lybekk Torild Og Ole J, Fosser, (4) 4 p.
14. N SE UCH SEV-14 NJV13 HEJW13 NORDJV13 NORDV14 Cog-Wheel's It Must Have Been Love, Norwich Terrier, Weum, Lene, Åmot, (4) 4 p.
15. N SE DK FI UCH Bigwig Willie By Little Jade, Chinese Crested, Grongstad, Helen, Tiller, (4) 4 p.

Beste oppdretter:

Dag 1
1. Nobel Line - Dvergpinscher, 5 p.
2. Wipeoff - Staffordshire Bull Terrier, 3 p.
3. Aquafortis - Portugisisk Vannhund, 2 p.
4. Spirit Of Moria - Pinscher, 1 p.

Dag 2
1. Larhjelm - Dachshund Strihåret, 5 p.
2. Funny Feeling - Shih Tzu, 3 p.
3. Sagaland - Tibetansk Spaniel, 2 p.
4. Joy Of - Fransk Bulldog, 1 p.

Årets mest vinnende oppdretter etter denne utstillingen

1. Aquafortis - Portugisisk Vannhund, (7-7-6-5-5) 30 p.
2. Nobel Line - Dvergpinscher, (7-5-5-3) 20 p.
3. Sagaland - Tibetansk Spaniel, (4-3-3-3-3) 16 p.
4. Av Lay-Ia - Chihuahua Korthåret, (6-6) 12 p.
5. Esbelto's - Afghansk Mynde, (5-4-2) 11 p.
6. Larhjelm - Dachshund Strihåret, (5-5) 10 p.
7. T-Bob - Bearded Collie, (5-2-1) 8 p.
8. Lac-Me's - Shih Tzu, (7) 7 p.
9. Donåsen - Japansk Spisshund, (6) 6 p.
10. Quantos - Schäferhund Normalhår, (6) 6 p.
11 Angel Pollentia - Irish Softcoated Wheaten Terrier, (3-3) 6 p.
12. Toots - Dalmatiner, (3-3) 6 p.
13. Miljøsablo - Dobermann, (5) 5 p.
14. North Sheltie - Shetland Sheepdog, (5) 5 p.

Beste norske hund:

Dag 2
1. N UCH SE UCH DK UCH NJV-13 SEJV-13 SEV-13 NV-14-15 NORDV-14 DKV-14 EUW-15 Kimura's Peer Gynt, Norsk Buhund, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad, Karmsund, 41 p.
2. C.I.B NORD UCH Ålvisheim's Sol Livesdotter, Norsk Lundehund, Langenes, Joakim, Søgne, 32 p.
3. Gokstadhaugen's Js-Gaga, Norsk Elghund Grå, Steihaug, Ida, Alvdal, 20 p.

Årets beste norske hund etter denne utstillingen

1. N UCH SE UCH DK UCH NJV-13 SEJV-13 SEV-13 NV-14-15 NORDV-14 DKV-14 EUW-15 BEV-16 EUV-16 Kimura's Peer Gynt, Norsk Buhund, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad, Karmsund, (69-45-41) 155 p.
2. N UCH NV-14 NORDV-14 Værøy- Drotten Av Vollakloa, Norsk Lundehund, Melum, Solvor, Trondheim, (34-30) 64 p.
3. C.I.B N SE J(B)CH N SE UCH Tjelderåsen's Vv-Heidi, Norsk Elghund Grå, Torjul, Noralf, Torjulvågen, (63) 63 p.
4. N UCH A.F.Elgkronas Birk, Norsk Elghund Grå, Nomme, Jon Vidar, Kodal, (58) 58 p.
5. N UCH Kimura's Uno, Norsk Buhund, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad, Karmsund, (55) 55 p.

Lydighet:

LP-I
1. Black Workers Hokus Pokus, Belgisk Fårehund, Malinois, Gloppholm, Arve Emil, Stavanger, 180 p.
2. N SE VCH Leeland Milady, Shetland Sheepdog, Lunde, Renate, Lørenskog, 168 p.
3. One Shining Space Dreamer, Flat Coated Retriever, Håkull, Geir Ove, Egersund, 167 p.
4. Ge Foxtrot, Stor Puddel, Urhaug, Lise Kvalbein, Sandnes, 108,5 p.
5. Johnny Cash Av Hexeberg, Eurasier, Sollie, Merethe, Stavanger, 106 p.
6. Sukkertoppen's Only Made For Action, Flat Coated Retriever, Håkull, Geir Ove, Egersund, 0 p.

LP-II
1. Timmy, Border Collie, Bekkeheien, Lillian, Bryne, 164,5 p.
2. Miss Mallorys True Love, Flat Coated Retriever, Håkull, Janne Iren, Egersund, 83 p.

LP-III
1. Belgerulvens Burning Phoenix, Belgisk Fårehund, Malinois, Willems, Eloïse, Hafrsfjord, 216,5 p.
2. Skogsjentas Betty Blue, Australian Shepherd, Midtsæter, Silje, Rådal, 187 p.

LP-FCI3
1. N LCH Get Weiler's Go Jenta, Border Collie, Lindahl, Hege, Rakkestad, 278 p.
2. Myrullen's Lille Herman, Border Collie, Johnsen, Hege, Aurskog, 277,5 p.
3. N LCH Målli, Border Collie, Kvernberg, Monica Beate, Aureosen, 272 p.
4. Chocomate's Harrys Chili, Border Collie, Wickstrøm, Monica, Husøysund, 271 p.
5. Somollis Inez, Border Collie, Hauger, Kristin Natås, Rasta, 266 p.
6. Henry, Border Collie, Frøystad, Line Fatland, Sandnes, 253 p.
7. N SE DK LCH Get Weiler's Flic Flac, Border Collie, Mestad, Jannicke, Kristiansand S, 233 p.
7. Vassruggens Ålga Mildir, Golden Retriever, Lund, Renate, Solbergelva, 233 p.
9. LPIII High Working B C Cayman, Border Collie, Goa, Irene, Hafrsfjord, 231,5 p.
10. Chocomate's Harrys Cava, Border Collie, Larsen, Silje, Bodø, 228 p.
11. Linnie, Border Collie, Svendsen, Else Kristin, Hafrsfjord, 216 p.
12. Mihn-Lemoni, Border Collie, Glinje, Synnøve Ina, Hagavik, 215,5 p.
13. Harry-Pepper, Border Collie, Frøystad, Line Fatland, Sandnes, 215 p.
14. Dixie, Border Collie, Anfinsen, Marit Rasmussen, Sandnes, 213,5 p.
15. Somollis Iggy-Pop, Border Collie, Aspøy, Kari, Hafrsfjord, 193,5 p.
16. Thelook Explosive Ivo, Border Collie, Skjoldal, Hilde, Skoppum, 191,5 p.
17. Crawfields Red Hot Sweet Bell, Golden Retriever, Frøshaug, Trine, Skedsmokorset, 183 p.
18. LPIII Get Weiler's Gromme Prinsesse, Border Collie, Reitan, Ine Beate, Hafrsfjord, 177 p.
19. Poecilia's Sparkling Champagne, Golden Retriever, Holter, Arnt Ove, Randaberg, 98 p.
20. BH Lotta, Border Collie, Pflugradt, Sylvia, Hønefoss, 30 p.
21. N LCH Tending Knockout, Border Collie, Nordve, Gørill, Aurskog, 0 p.
21. Myrullen's Ludvig, Border Collie, Selsaas, Kjellaug, Nedre Vats, 0 p.
21. LPI LPII LPIII Izi, Border Collie, Stifoss, May Britt, Evje, 0 p.
21. Get Weiler's Ivrig, Border Collie, Willems, Eloïse, Hafrsfjord, 0 p.
21. N LCH Joy, Border Collie, Mc Dowell, Liv, Tolvsrød, 0 p.
21. LPIII Searover Pax Theoden, Labrador Retriever, Landsvik, Cathrin Ovedal, Sandnes, 0 p.

Gerapokalen etter denne utstillingen:

1. Myrullen's Lille Herman, Border Collie, Johnsen, Hege, Aurskog, (291,5-278,5-277,5) 847,5 p.
2. Chocomate's Harrys Chili, Border Collie, Wickstrøm, Monica, Husøysund, (290,5-273,5-271) 835 p.
3. Somollis Inez, Border Collie, Hauger, Kristin Natås, Rasta, (280,5-271,5-269) 821 p.
4. N LCH Målli, Border Collie, Kvernberg, Monica Beate, Aureosen, (275-272-258,5) 805,5 p.
5. N LCH Get Weiler's Go Jenta, Border Collie, Lindahl, Hege, Rakkestad, (278-263-262,5) 803,5 p.
6. Kronvallaren Pondus, Border Collie, Ytreberg, Anne Lise, Oslo, (275,5-270-238,5) 784 p.
7. Thelook Explosive Ivo, Border Collie, Skjoldal, Hilde, Skoppum, (279-256,5-239,5) 775 p.
8. Vassruggens Ålga Mildir, Golden Retriever, Lund, Renate, Solbergelva, (291-233-226,5) 750,5 p.
9. N LCH Tending Knockout, Border Collie, Nordve, Gørill, Aurskog, (268,5-251-227,5) 747 p.
10. N SE DK LCH Get Weiler's Flic Flac, Border Collie, Mestad, Jannicke, Kristiansand S, (263,5-233-205) 701,5 p.

Agility:

Liten-1
1. Merubas Dancing Queen, Dvergpuddel, Huseby, Rune Andre, Sandefjord
0. Alucia Glee's Enchanted Midnight, Shetland Sheepdog, Tjemsland, Guro, Hundvåg
0. Team Jappes Beauty Blue Denta, Shetland Sheepdog, Huseby, Andrea, Sandefjord
0. Arctic Maples Permafrost, Jack Russell Terrier, Huseby, Rune Andre, Sandefjord
0. Spesial Style Roulette, Dvergschnauzer Sort, Tronstad, Kristin, Kristiansand S
0. Adira Prudence Of The Night, Mellompuddel, Herheim, Marit, Stavanger

Liten-2
1. N SE UCH AGHI AGHII AGII RLI Jeameenos Angel Aida, Boston Terrier, Johansson, Anette Kristiansen, Arendal
2. Beauty Hearts Darling Of Hope, Cavalier King Charles Spaniel, Johannessen, Nina Elisabeth, Stavanger
3. N UCH Øvinne, Tysk Jaktterrier, Trengereid, Helene, Haugesund
0. Bella, Cavalier King Charles Spaniel, Tjemsland, Sofie, Hundvåg
0. Shathena's Fast & Funky Of Kiara, Shetland Sheepdog, Guttormsen, Bente, Grimstad
0. RL1 AGH1 Elita One, Jack Russell Terrier, Egelandsdal, Kristine, Hafrsfjord

Liten-3
1. N A(H)CH N ACH Toyamikis Princess Hey, Shetland Sheepdog, Johannessen, Vigdis Og Nils, Erdal
2. Spin Dizzy Endless Love, Dvergpinscher, Fauske, Else Berit, Bryne
3. AGII AGHII Sunland's Here Comes The Sun, Shetland Sheepdog, Nilsen, Turid Trondal, Saltrød
4. Sjarmtrollet's Råtøff, Dvergpuddel, Huseby, Rune Og Gro, Sandefjord
5. RL1 N A(H)CH N ACH Linnea, Jack Russell Terrier, Egelandsdal, Kristine, Hafrsfjord
6. N UCH NJV-13 RLII RLIII AGII AGHII Blåsippebackens Gerda, Dansk-Svensk Gårdshund, Nylund, Kristine Skogen, Hundvåg
7. N ACH N A(H)CH Shathena's Jewel Of Kiara, Shetland Sheepdog, Monsen, Kristin, Rune Og Henriette, Tananger
8. Knøtteliten's Regine Russell, Jack Russell Terrier, Huseby, Rune Andre, Sandefjord
0. N A(H)CH AGIII Shathena's Nemi Of Kiara, Shetland Sheepdog, Viksøy, Åsta, Skogsvåg
0. N A(H)CH N ACH Shathena's Enya Of Mist, Shetland Sheepdog, Olsen, Tove, Strømmen

mellom-1
1. Real Scoops Tjommi, Soldal, Elin Fluør, Færvik
2. Glafes Titch, Huseby, Andrea, Sandefjord
3. Shathena's Fast & Fancy Of Kiara, Moen, Kristian, Manger
0. Maja, Nilsen, Synnøve, Kristiansand S
0. Lauvstuas Pinti Kick Off, Evensen, Merete, Loddefjord
0. N RL CH El-Sjoko, Norheim, Ida Anette, Karmsund
0. Molineux Savannah, Miljeteig, Marianne Dalaker, Ølen

mellom-2
1. AGHI AGI AGHII Ah-Tib's Sandon, Cocker Spaniel, Hillesdal, Marte, Valevåg
0. Black Beauty's Leonora, Cocker Spaniel, Mjanger, Marianne, Mandal
0. Shathena's Fast & Felix Of Kiara, Shetland Sheepdog, Odlolien, John, Strømmen
0. Shathena's Aslan Of Kiara, Shetland Sheepdog, Kvamme, Sissel Og Audun Haldor, Seim

mellom-3
1. N A(H)CH N ACH Zanshins Calling Elvis, Shetland Sheepdog, Johannessen, Vigdis Og Nils, Erdal
2. N A(H)CH Real Scoops Big Spin, Pyreneisk Gjeterhund, Soldal, Elin Fluør, Færvik
0. N A(H)CH Shathena's Kila Of Kiara, Shetland Sheepdog, Nilsen, Merethe/Aas, S. M. Og J., Sandnes
0. N A(H)CH Shathena's Fast & Furious Of Kiara, Shetland Sheepdog, Kvamme, Audun Haldor, Seim
0. N ACH Meryl Roller-Coaster, Cocker Spaniel, Eimhjellen, Kine, Bergen

Stor-1
1. Kara, Border Collie, Myrdal, Susanne, Bjorbekk
2. Netti, Blandingshund, Bergheim, May Elisabeth, Sandnes
3. Baby Lux, Border Collie, Bøhmer, Martin, Oslo
4. AGHI Spinnrockens Let Me Entertain You, Australian Shepherd, Gravdal, Malin Nord, Porsgrunn
5. Zita, Blandingshund, Nelson, Eli Helene, Ulset
6. Era, Border Collie, Huseby, Rune Andre, Sandefjord
0. Thia Andrea, Border Collie, Huseby, Rune Andre, Sandefjord
0. Kate, Blandingshund, Ross, Carole, Stavanger
0. Bårvas Juanita, Border Collie, Kristiansen, Liv, His
0. Eager Eye's Addition, Border Collie, Johannessen, Vigdis, Erdal
0. Xara Del Corazoncito, Spansk Vannhund, Gåsland, Eivind, Bremnes
0. AGI Lautgjeterens Obi, Border Collie, Moen, Victoria, Drammen
0. Supra Andrea, Border Collie, Huseby, Rune Andre, Sandefjord
0. N UCH AD Spirit Of Moria's Anairë, Pinscher, Lie, Hanne, Strandvik

Stor-2
1. BH AD AGI AGII AGHII Aussie Gården's Unfinished Tale, Australian Shepherd, Halmrast, Hans-Kristian, Kodal
2. AGHI AGI Smooth Yippi Yahoo Of Torrosly, Collie Korthåret, Arvesen, Anita, Kragerø
3. Messi, Blandingshund, Haaland, Elisabeth Vae, Etne
4. Hind Paw's Isy, Border Collie, Nilsen, Merethe, Sandnes
5. Chilli, Border Collie, Kalvenes, Marianne, Garnes
6. Svassas Go For Glory, Bearded Collie, Hamre, Anette Nesheim, Arendal
7. N UCH AGHI AGI Urtehagens M Brave Heart Ikaros, Schapendoes, Rødelv, Irene, Helle
0. Dex, Border Collie, Glimsdal, Daniel Haugo, Geilo
0. Savi, Border Collie, Haukeland, Jan, Stavanger
0. Akita-Zita, Border Collie, Bjelland, Marit, Stavanger
0. For The Win Snitt, Border Collie, Wilhelmsen, Lene Kristin, Røyneberg
0. AGI AGHII Streamside's Venture Bravo, Engelsk Springer Spaniel, Forus, Nina, Etne

Stor-3
1. Leah, Border Collie, Wang, Marit D./Haukeland, Jan, Stavanger
2. Lykke, Blandingshund, Mehammer, Marit, Os
3. Doubleuse Wind, Golden Retriever, Matre, Synnøve Solberg, Sandeid
4. N ACH AGHIII N A(H)CH Minus, Border Collie, Wilhelmsen, Lene Kristin, Røyneberg
5. N A(H)CH N ACH AGIII Turbo, Border Collie, Brandtzæg, Trygve, Kopervik
6. N A(H)CH N ACH Red Amigo's Hc Angelius Chianti (t), Belgisk Fårehund, Tervueren, Måna, Kristin, Kleppe
7. N UCH Lauvstuas Tico Winterfox, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Evensen, Merete, Loddefjord
8. BH N RL CH N ACH AGIII AGHIII Tollerstemmen's Jessie, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Henriksen, Elin, Kodal
9. Panda, Blandingshund, Andersen, Hege Mostad, Røyneberg
10. N ACH N A(H)CH Ulvemors V Zulu The Warrior (t), Belgisk Fårehund, Tervueren, Eek, Nina Hagenes, Bjørøyhamn
11. N UCH N A(H)CH Shathena's Black Pearl, Belgisk Fårehund, Groenendael, Monsen, Kristin Og Rune, Tananger
12. N UCH AGI AGHII AGHIII Urtehagens K Lappacea Rover, Schapendoes, Pedersen, Kurt Inge, Helle
0. Tara, Border Collie, Huseby, Rune Andre, Sandefjord
0. N LCH Dream D'aspe Et D'ossau, Golden Retriever, Matre, Synnøve Solberg, Sandeid
0. N UCH AGHI AGI AGII AGHII LPI Goalgetter No.4 Hope For The Future, Briard, Grønfur, Ellinor, Etne
0. AGHI AGI Tess, Border Collie, Velta, Marit, Geilo
0. Shathena's Ginny Made In Greece, Belgisk Fårehund, Groenendael, Hamre, Gaute Nesheim, Arendal
0. N ACH Jakantoh's Aylah, Belgisk Fårehund, Tervueren, Måna, Kristin, Kleppe
0. Somollis Effie, Border Collie, Strømsøyen, Hans, Hjellestad
0. Xena, Border Collie, Strømsøyen, Hans, Hjellestad
0. Charlie, Blandingshund, Kristiansen, Liv, His

Hopp-Liten-1
1. Merubas Dancing Queen, Dvergpuddel, Huseby, Rune Andre, Sandefjord
2. Adira Prudence Of The Night, Mellompuddel, Herheim, Marit, Stavanger
0. Arctic Maples Permafrost, Jack Russell Terrier, Huseby, Rune Andre, Sandefjord
0. Team Jappes Beauty Blue Denta, Shetland Sheepdog, Huseby, Andrea, Sandefjord
0. Spesial Style Roulette, Dvergschnauzer Sort, Tronstad, Kristin, Kristiansand S
0. Alucia Glee's Enchanted Midnight, Shetland Sheepdog, Tjemsland, Guro, Hundvåg

Hopp-Liten-2
1. Beauty Hearts Darling Of Hope, Cavalier King Charles Spaniel, Johannessen, Nina Elisabeth, Stavanger
2. RL1 AGH1 Elita One, Jack Russell Terrier, Egelandsdal, Kristine, Hafrsfjord
0. Shathena's Fast & Funky Of Kiara, Shetland Sheepdog, Guttormsen, Bente, Grimstad
0. Bella, Cavalier King Charles Spaniel, Tjemsland, Sofie, Hundvåg

Hopp-Liten-3
1. N A(H)CH N ACH Shathena's Enya Of Mist, Shetland Sheepdog, Olsen, Tove, Strømmen
2. N A(H)CH N ACH Toyamikis Princess Hey, Shetland Sheepdog, Johannessen, Vigdis Og Nils, Erdal
3. N ACH N A(H)CH Shathena's Jewel Of Kiara, Shetland Sheepdog, Monsen, Kristin, Rune Og Henriette, Tananger
4. Sjarmtrollet's Råtøff, Dvergpuddel, Huseby, Rune Og Gro, Sandefjord
5. N UCH NJV-13 RLII RLIII AGII AGHII Blåsippebackens Gerda, Dansk-Svensk Gårdshund, Nylund, Kristine Skogen, Hundvåg
6. Spin Dizzy Endless Love, Dvergpinscher, Fauske, Else Berit, Bryne
7. RL1 N A(H)CH N ACH Linnea, Jack Russell Terrier, Egelandsdal, Kristine, Hafrsfjord
8. N SE UCH AGHI AGHII AGII RLI Jeameenos Angel Aida, Boston Terrier, Johansson, Anette Kristiansen, Arendal
0. Knøtteliten's Regine Russell, Jack Russell Terrier, Huseby, Rune Andre, Sandefjord
0. N UCH Øvinne, Tysk Jaktterrier, Trengereid, Helene, Haugesund
0. N A(H)CH AGIII Shathena's Nemi Of Kiara, Shetland Sheepdog, Viksøy, Åsta, Skogsvåg
0. AGII AGHII Sunland's Here Comes The Sun, Shetland Sheepdog, Nilsen, Turid Trondal, Saltrød

Hopp-mellom-1
1. Real Scoops Tjommi, Pyreneisk Gjeterhund, Soldal, Elin Fluør, Færvik
2. Molineux Savannah, Mellompuddel, Miljeteig, Marianne Dalaker, Ølen
3. N RL CH El-Sjoko, Cocker Spaniel, Norheim, Ida Anette, Karmsund
0. Maja, Blandingshund, Nilsen, Synnøve, Kristiansand S
0. Lauvstuas Pinti Kick Off, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Evensen, Merete, Loddefjord

Hopp-mellom-2
1. Black Beauty's Leonora, Cocker Spaniel, Mjanger, Marianne, Mandal
2. Shathena's Fast & Fancy Of Kiara, Shetland Sheepdog, Moen, Kristian, Manger
3. Glafes Titch, Border Collie, Huseby, Andrea, Sandefjord
0. Shathena's Aslan Of Kiara, Shetland Sheepdog, Kvamme, Sissel Og Audun Haldor, Seim

Hopp-mellom-3
1. Shathena's Fast & Felix Of Kiara, Shetland Sheepdog, Odlolien, John, Strømmen
2. N A(H)CH Shathena's Kila Of Kiara, Shetland Sheepdog, Nilsen, Merethe/Aas, S. M. Og J., Sandnes
3. N A(H)CH Real Scoops Big Spin, Pyreneisk Gjeterhund, Soldal, Elin Fluør, Færvik
0. N A(H)CH N ACH Zanshins Calling Elvis, Shetland Sheepdog, Johannessen, Vigdis Og Nils, Erdal
0. AGHI AGI AGHII Ah-Tib's Sandon, Cocker Spaniel, Hillesdal, Marte, Valevåg
0. N A(H)CH Shathena's Fast & Furious Of Kiara, Shetland Sheepdog, Kvamme, Audun Haldor, Seim
0. N ACH Meryl Roller-Coaster, Cocker Spaniel, Eimhjellen, Kine, Bergen

Hopp-Stor-1
1. Kara, Border Collie, Myrdal, Susanne, Bjorbekk
2. Akita-Zita, Border Collie, Bjelland, Marit, Stavanger
3. Netti, Blandingshund, Bergheim, May Elisabeth, Sandnes
4. Baby Lux, Border Collie, Bøhmer, Martin, Oslo
5. Supra Andrea, Border Collie, Huseby, Rune Andre, Sandefjord
6. Xara Del Corazoncito, Spansk Vannhund, Gåsland, Eivind, Bremnes
7. Bårvas Juanita, Border Collie, Kristiansen, Liv, His
0. AGI Lautgjeterens Obi, Border Collie, Moen, Victoria, Drammen
0. Era, Border Collie, Huseby, Rune Andre, Sandefjord
0. Thia Andrea, Border Collie, Huseby, Rune Andre, Sandefjord
0. N UCH AD Spirit Of Moria's Anairë, Pinscher, Lie, Hanne, Strandvik
0. Eager Eye's Addition, Border Collie, Johannessen, Vigdis, Erdal

Hopp-Stor-2
1. Chilli, Border Collie, Kalvenes, Marianne, Garnes
2. AGHI AGI Tess, Border Collie, Velta, Marit, Geilo
3. Kate, Blandingshund, Ross, Carole, Stavanger
4. N UCH Rainbows End's Breedie Tang-Terr, Belgisk Fårehund, Tervueren, Årthun, Hanne Elise, Tananger
5. BH AD AGI AGII AGHII Aussie Gården's Unfinished Tale, Australian Shepherd, Halmrast, Hans-Kristian, Kodal
6. AGHI AGI Smooth Yippi Yahoo Of Torrosly, Collie Korthåret, Arvesen, Anita, Kragerø
0. AGHI Spinnrockens Let Me Entertain You, Australian Shepherd, Gravdal, Malin Nord, Porsgrunn
0. Dex, Border Collie, Glimsdal, Daniel Haugo, Geilo
0. N UCH AGHI AGI Urtehagens M Brave Heart Ikaros, Schapendoes, Rødelv, Irene, Helle
0. AGI AGHII Streamside's Venture Bravo, Engelsk Springer Spaniel, Forus, Nina, Etne
0. Svassas Go For Glory, Bearded Collie, Hamre, Anette Nesheim, Arendal
0. For The Win Snitt, Border Collie, Wilhelmsen, Lene Kristin, Røyneberg

Hopp-Stor-3
1. Hind Paw's Isy, Border Collie, Nilsen, Merethe, Sandnes
2. Messi, Blandingshund, Haaland, Elisabeth Vae, Etne
3. Charlie, Blandingshund, Kristiansen, Liv, His
4. BH N RL CH N ACH AGIII AGHIII Tollerstemmen's Jessie, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Henriksen, Elin, Kodal
5. Shathena's Ginny Made In Greece, Belgisk Fårehund, Groenendael, Hamre, Gaute Nesheim, Arendal
6. Leah, Border Collie, Wang, Marit D./Haukeland, Jan, Stavanger
7. N A(H)CH N ACH AGIII Turbo, Border Collie, Brandtzæg, Trygve, Kopervik
8. Zita, Blandingshund, Nelson, Eli Helene, Ulset
9. N LCH Dream D'aspe Et D'ossau, Golden Retriever, Matre, Synnøve Solberg, Sandeid
10. Tara, Border Collie, Huseby, Rune Andre, Sandefjord
11. N ACH Jakantoh's Aylah, Belgisk Fårehund, Tervueren, Måna, Kristin, Kleppe
12. Savi, Border Collie, Haukeland, Jan, Stavanger
0. N UCH Lauvstuas Tico Winterfox, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Evensen, Merete, Loddefjord
0. Doubleuse Wind, Golden Retriever, Matre, Synnøve Solberg, Sandeid
0. Somollis Effie, Border Collie, Strømsøyen, Hans, Hjellestad
0. N UCH AGI AGHII AGHIII Urtehagens K Lappacea Rover, Schapendoes, Pedersen, Kurt Inge, Helle
0. N A(H)CH N ACH Red Amigo's Hc Angelius Chianti (t), Belgisk Fårehund, Tervueren, Måna, Kristin, Kleppe
0. Xena, Border Collie, Strømsøyen, Hans, Hjellestad
0. N UCH AGHI AGI AGII AGHII LPI Goalgetter No.4 Hope For The Future, Briard, Grønfur, Ellinor, Etne
0. N UCH N A(H)CH Shathena's Black Pearl, Belgisk Fårehund, Groenendael, Monsen, Kristin Og Rune, Tananger
0. Lykke, Blandingshund, Mehammer, Marit, Os
0. N ACH N A(H)CH Ulvemors V Zulu The Warrior (t), Belgisk Fårehund, Tervueren, Eek, Nina Hagenes, Bjørøyhamn
0. Panda, Blandingshund, Andersen, Hege Mostad, Røyneberg
0. N ACH AGHIII N A(H)CH Minus, Border Collie, Wilhelmsen, Lene Kristin, Røyneberg

lag-mellom
0. Flying cockapoos, Hillesdal, Marte, Valevåg
0. NordhordLandslaget, Moen, Kristian, Manger

lag-Stor
1. Frustrerte Fruer, Matre, Synnøve Solberg, Sandeid
0. , Rødelv, Irene, Helle
0. , Pedersen, Kurt Inge, Helle

KALA-TROFEET ETTER DENNE UTSTILLINGEN:

Liten 3:  1. Shathena's Enya Of Mist, Shetland Sheepdog, Tove Olsen, (2-0), (5-0), (1-0), (7-0), 15 poeng

Mellom 3: 1. Rockhound's Cosalite, Shetland Sheepdog, Mina M E Mathisen,  (2-5), (2-0), (3-0), (3-0), 15 poeng

Stor 3: 1. Tinka, Border Collie, Inger Bakkeby (3-5), (3-0), (1-0), (2-0), 14 poeng



Junior handling:

Klasse 10-13 år, dag 1
1. Svein-Thore Ulleberg Bøhmer, Son, Australian Kelpie, Zadigs Borka
2. Janina Grøvslien, Fredrikstad, Irsk Ulvehund, Gulleiv's Mustang Sally
3. Andreas M Røstberg, Sandnes, Shetland Sheepdog, Joyland's Magic Ambition

Klasse 14-17 år, dag 1
1. Julia Sofie Sørum Bjørklund, Oteren, Samojedhund, Snødehulens Vakre Tundra
2. Kathleen Maria Geicke, Asker, Afghansk Mynde, Esbelto's I'm Born To Run
3. Nanette Berge Karlsen, Støren, Dvergpinscher, Dirty Dancer V. Nobel Line
4. Susann Omholt Nikolaisen, Drammen, Faraohund, Antefa's Umbrah

Klasse 10-13 år, dag 2
1. Janina Grøvslien, Fredrikstad, Irsk Ulvehund, Gulleiv's Mustang Sally
2. Andreas M Røstberg, Sandnes, Shetland Sheepdog, Joyland's Magic Ambition

Klasse 14-17 år, dag 2
1.Kathleen Maria Geicke, Asker, Afghansk Mynde, Esbelto's I'm Born To Run
2.Nanette Berge Karlsen, Støren, Dvergpinscher, Dirty Dancer V. Nobel Line
3. Susann Omholt Nikolaisen, Drammen, Faraohund, Antefa's Umbrah
4.Mariann Omholt Nikolaisen, Drammen, Chinese Crested Powder Puff, I'm Your Heybett Jemalle

FacebookTwitterPinterestGoogle+EmailMore

Hovedsamarbeidspartnere