Resultater NKK Oslo 10.-11. juni 2017

Resultater fra og årslister etter utstillingen NKK Oslo 10.-11. juni 2017 finner du her

Resultater fra og årslister etter utstillingen
Sted: Oslo, Ekeberg
Dato: 10.06.2017

Resultater per rase, samt kritikker, finner du her

BIS Plasseringer:

1BIS: Toy Puddel, N UCH Aedan Talk Of The Devil, Christina Johansson, Hof
2BIS: Greyhound, Jet's Just The Way U Are, Espen Engh, Lier
3BIS: Schäferhund Normalhår, BH AD IPO1 LPI Bukkesti Mimmi, Svein Nilsen,
4BIS: Dachshund Strihåret, C.I.B NORD FI UCH DKJV-13 DKV-13 NJV-13 NV-13 SEJV-13 HEJV-13 EUW-15 NORDV-15 SEV-16 FIV-16 Absint Av Larhjelm, Lars Hjelmtvedt, Holmestrand
Best In Show dommer: Naveda Carrero, Juan,

GRUPPEPLASSERINGER:

Gruppe 1, Bruks-, Hyrde og Gjeterhunder, Dommer: Salohalla, Hilkka, 1BIG: Se 3BIS. 2BIG: Bearded Collie, SE UCH DK UCH Awniescot's Faerie Florin, Sophie Möller, Sverige. 3BIG: Australian Shepherd, Every Minute Of Love Royal Rain, Helene Nilsen, Skedsmokorset. 4BIG: Shetland Sheepdog, C.I.B. NORD UCH EUW-15 Kerenza's Kadenza, Sofie Vega Wollbraaten, Drøbak.

Gruppe 2, Schnauser/Pincher/Molosser/Sennenh, Dommer: Helgesen, Svein Bjarne, , 1BIG: Rottweiler, N UCH NORDV-11 DKV-11 NV-10-12-16 NVV-16 Kimura's Kunta Kinte, Erik Marthinussen, Rådal. 2BIG: Riesenschnauzer Sort, DK N UCH NJV-13 DKV-14 NV-15 NORDV-14 Giantero's Troublemaker, Mette Solbakken, Maura. 3BIG: Dvergpinscher, C.I.B.NORD FI UCH NJV-14 NV-15 FIV-15 Red Sparrow's Big Country, Anette Vabø-Andersen, Tvedestrand. 4BIG: Dansk-Svensk Gårdshund, N UCH Aridgeocrat's Welldone Beauty, Grete Lisbeth Gade, .

Gruppe 3, Terriere, Dommer: Merati, Lorena, 1BIG: Fox Terrier Ruhåret, NO IT DK SE UCH Fransin Minnie Mouse, Hugo Quevedo, Rykkinn. 2BIG: Irish Softcoated Wheaten Terrier, CIB NORD UCH SEUCH NOUCH DKUCH VHDCH KFTCH EUW-16 NORDW-16 DKV-13 DKV-14 DKV-16 Extra´s Esquire, Malin Lindahl, Sverige. 3BIG: Jack Russell Terrier, Knøtteliten's Black Out, Inger-Lise Teigland, Steinsholt. 4BIG: Skye Terrier, FIV-16 HEV-16 Finnsky Victorious, Lisbeth Jensen, Dilling.

Gruppe 5, Spisshunder, Dommer: Mjærum, Eivind, 1BIG: Shiba, N UCH Tetsunishikimaru Go Ina Senjousou, Christen Lang, Bergen. 2BIG: Finsk Lapphund, C.I.B. NORD FI CZ SK UCH AMSJV-13 SEJV-13 WW-15 AUBDSG-15 NV-16 Lapinlumon Ilo, Christian Lauluten, Tinn Austbygd. 3BIG: Akita, C.I.B NORD UCH NJV-13 NORDV-14 Misaki Go Kiyama, Inger-Karin Helander, Vang På Hedmarken. 4BIG: Samojedhund, Rajumas Happy Of Player, Gro Moe-Gumø, Kongsberg.

Gruppe 6/4, Drivende og Sporhunder/Dachshund, Dommer: Lehkonen, Harri, 1BIG: Se 4BIS. 2BIG: Dalmatiner, N UCH Dalmo's Petticoate Lane, Kirsti Greibrokk, Jar. 3BIG: Beagle, NORDV-14 NV-15 -16 Alotorius Old Glory Dynamic Beauty, Faruk Mujanic, Hundvåg. 4BIG: Dvergdachshund Strihåret, Wervest's Gyro, Kim Andre Evjenth Herland, Kolgrov.

Gruppe 7, stående fuglehunder, Dommer: Pamp, Agneta, 1BIG: Engelsk Setter, J Fasanjägarens Famous Saga, Susanna Mattsson, Sverige. 2BIG: Irsk Setter, Starmix Irish Piece Of My Heart, Monica Norberg, Sverige. 3BIG: Bracco Italiano, C.I.B. J NO UCH SE UCH Ensemble Solo, Ann-Christin Skrucha, Sverige. 4BIG: Pointer, NORD UCH C.I.B C.I.E NJV-13 SE V-13-14 SE JV-13 East Meadows Mr Turbo Triss, Susanne Legneskog, Sverige.

Gruppe 8, Apporterende Hunder, Dommer: Hansen, Jens Martin, 1BIG: Flat Coated Retriever, N UCH Rudskog's Stormy News, Eirin Bekkelien Stenbro, Rakkestad. 2BIG: Engelsk Springer Spaniel, N DK UCH FIV-12 Westaway The One And Only, Stig Arne Kjellevold, Våle. 3BIG: American Cocker Spaniel, US CH Showmagic Winning Is Everything, Sandra Norén Wallin, Sweden. 4BIG: Lagotto Romagnolo, SE UCH FI UCH DK UCH NORDJV-11 SEV-12-14-15 RLD N&F SE VCH Blixtra Alberta, Lovisa Björkman, Sverige.

Gruppe 9, Selskapshunder, Dommer: Campbell, Lisbeth, 1BIG: Se 1BIS. 2BIG: Løwchen, C.I.B. N UCH NV-15 DKV-16 NORDV-16 DKKV-16 Wanted The Kiterunner, Dennis Mauseth, Støren. 3BIG: Stor Puddel, SE Ch Huffish Wonder Woman, Charlotte Sandell, Sverige. 4BIG: Mops, N UCH NV-16 Anadyr Blues Good As Gold, Bjørn Erling Løken, Hønefoss.

Gruppe 10, Mynder, Dommer: Sirik, Zafra, 1BIG: Se 2BIS. 2BIG: Whippet, Showline Samsara, Gerd Røssland, Våler I Østfold. 3BIG: Skotsk Hjortehund, N SE UCH Grayrory's Gordania, Susan Tufte, Sandefjord. 4BIG: Italiensk Mynde, Mirabelle Gorzowska Panorama, Tiril Dyveke Wergeland, Sandefjord.


Bamseliste etter denne utstillingen

1. N UCH Aedan Talk Of The Devil, Toy Puddel, Christina Johansson, Hof, (15-13-12) 40 p.
2. NORD UCH DKV-16 NORDV-16 Shyloch Statement, Kerry Blue Terrier, Helge Kvivesen, Halden, (15-15-5) 35 p.
3. C.I.B NORD FI UCH DKJV-13 DKV-13 NJV-13 NV-13 SEJV-13 HEJV-13 EUW-15 NORDV-15 SEV-16 FIV-16 Absint Av Larhjelm, Dachshund Strihåret, Lars Hjelmtvedt, Holmestrand, (13-11-4) 28 p.
4. AU GRCH N UCH Bojojamile Behind The News, Welsh Corgi Pembroke, Mr.R.H.& Mrs.V.J. Hutton Hutton, Australia, (12-11-5) 28 p.
5. INT NORD N UCH DKV-13 FI V-13 NJV-11 NV-12-16 KBHV-16 SEV-16 Statesman Miss Divine, Amerikansk Cocker Spaniel, Vibeke Paulsen, Støren, (14-6-6) 26 p.
6. C.I.B N DK FI UCH SE U(U)CH NV-15-16 KBHV-16 DKV-16 NORDV-16 HEW-16 Aquafortis Eros, Portugisisk Vannhund, Ragnhild Bjørnstad, Oslo, (14-4) 18 p.
7. NO IT DK SE UCH Fransin Minnie Mouse, Fox Terrier Ruhåret, Hugo Quevedo, Rykkinn, (7-6-4) 17 p.
8. NJV-15 NV-15 FI JV-15 Estava Rain Looking For Action, American Akita, Friedrich Birkmar, Skarnes, (11-5) 16 p.
9. NORDV-14 NV-15 -16 Alotorius Old Glory Dynamic Beauty, Beagle, Faruk Mujanic, Hundvåg, (6-5-4) 15 p.
10. SE UCH NJV-12 Nch ThaiCh Sv16 Whisborne Touch Me, Lhasa Apso, Ulltveit -Mo Annika, Sverige, (8-6) 14 p.
10. N UCH NORDV-11 DKV-11 NV-10-12-16 NVV-16 Kimura's Kunta Kinte, Rottweiler, Erik Marthinussen, Rådal, (8-6) 14 p.
12. SE UCH Jet's Just The Way U Are, Greyhound, Espen Engh, Lier, (13) 13 p.
13. N GB UCH NJV-14 NORDJV-14 Fieldvalley's Carmen Sofie, Labrador Retriever, Sven Slettedal, Vennesla, (7-6) 13 p.
13. INT NORD FI UCH SEV-11-13 NORDJV-10 KBHV-12-13 NV-12-13-16 EUW-13 DKV-13 NORDV-13-16 FIV-13 HEV-13 Straight Fire Push The Luck, Malteser, Laila Westeng, Gressvik, (7-6) 13 p.
15. GB UCH NV-11-12-15-16 NVV-16 Soletrader Trick Or Treat, Petit Basset Griffon Vendeen, Anders Tunold-Hanssen, Oslo, (6-4-3) 13 p.




Beste veteran:

Dag 1
1. N UCH NORDV-11 DKV-11 NV-10-12-16 NVV-16 Kimura's Kunta Kinte, Rottweiler, Erik Marthinussen, Rådal, 6 p.
2. N UCH S U(u)CH Covenstead Fortune Teller, Flat Coated Retriever, Thea Fyrileiv, , 5 p.
3. INT NORD UCH NV-09-11-15 NORDJV-08 KBHV-10 DKV-10 EUVW-15-16 NVV-15-16 BEVW-16 Lapinlumon Hesperus, Lagotto Romagnolo, Siv Christine Bækken, Nittedal, 4 p.
4. INT NORD SI UCH NV-10 Fidel Poker Face, Dvergpuddel, Eva Birgitte Nygaard, Oppegård, 3 p.

Dag 2
1. GB UCH NV-11-12-15-16 NVV-16 Soletrader Trick Or Treat, Petit Basset Griffon Vendeen, Anders Tunold-Hanssen, Oslo, 6 p.
2. N SE DK NORD UCH NORDV-08-10 WW-10 NV-08-09-10-11-12-13-14-16 SEV-14 EUW-15 NVV-15-16 SEVV-16 Hob-Nob's Quidam, Pyreneisk Gjeterhund, Gro Mathiesen, Roa, 5 p.
3. JWW-08 N UCH EUVW-15 NVV-15 Rajumas Aurora, Samojedhund, Gro Moe-Gumø, Kongsberg, 4 p.
4. INT NORD DK UCH WW-10 NORDV-14'15 Tiny Jewels' Mad About Chanel, Pomeranian, Dag Løken, Askim, 3 p.

Dommer: Naveda Carrero, Juan


Årets beste veteran etter denne utstillingen

1. INT NORD FI UCH NVV-13 DKVV-14- 16 NORDVV-14-15 NVV-16 Stings Velour In Black To Matrix, Lhasa Apso, Birgitte Sperle, Steinberg, (6-5-5-2) 18 p.
2. INT NORD UCH NV-09-11-15 NORDJV-08 KBHV-10 DKV-10 EUVW-15-16 NVV-15-16 BEVW-16 Lapinlumon Hesperus, Lagotto Romagnolo, Siv Christine Bækken, Nittedal, (5-5-4-4) 18 p.
3. GB UCH NV-11-12-15-16 NVV-16 Soletrader Trick Or Treat, Petit Basset Griffon Vendeen, Anders Tunold-Hanssen, Oslo, (6-5-2) 13 p.
4. INT NORD H UCH NV-07 NORDV-07 NV-14-15-16 NVV-14-15-16 NORDVV-14-15-16 SEV-14-15 SEVV-14 DKVV-16 Sagaland's Å-Chevy, Tibetansk Spaniel, Sonja Dramstad, Dilling, (5-4-4) 13 p.
5. N UCH NORDV-11 DKV-11 NV-10-12-16 NVV-16 Kimura's Kunta Kinte, Rottweiler, Erik Marthinussen, Rådal, (6-3-3) 12 p.
6. JWW-08 N UCH EUVW-15 NVV-15 Rajumas Aurora, Samojedhund, Gro Moe-Gumø, Kongsberg, (4-4) 8 p.
7. N UCH NVV-16 Braveheart Pomclassic Av Vestvarden, Pomeranian, Stephen Mcquiston, , (5) 5 p.
8. N SE DK NORD UCH NORDV-08-10 WW-10 NV-08-09-10-11-12-13-14-16 SEV-14 EUW-15 NVV-15-16 SEVV-16 Hob-Nob's Quidam, Pyreneisk Gjeterhund, Gro Mathiesen, Roa, (5) 5 p.
9. N UCH S U(u)CH Covenstead Fortune Teller, Flat Coated Retriever, Thea Fyrileiv, , (5) 5 p.
10. INT NORD FIN UCH KBHV-09-15 NORDV-10-16 NV-08-09-11-12-14-16 NVV-14-15-16 NORDVV-14-16 EUVW-15 KBHVV-15 DKVV-16 SEVV-16 Zivotny's Jitka Nadherna, Cesky Terrier, Berit Maaby, Spydeberg, (3-2) 5 p.
11. INT N SE FI DK UCH HEV-10 FIV-14 KBHVV-15 DKV-16 DKVV-16 NVV-16 Arctic Roses Fashionably Dressed, Shih Tzu, Anne Britt Mailund, , (4) 4 p.
12. N GI UCH NV-13-14 NV-15 Elzwiks Princess Lexie, Keeshond, Kjetil Andre Holmen Skalstad, Åmot, (4) 4 p.
13. C.I.E. NORD UCH NVV-16 Art-Wave´s Tempo Di Pace, Engelsk Springer Spaniel, Ann Lundin, Sverige, (4) 4 p.
14. C.I.E NORD UCH NORDJV-09 Flat Garden's Sverre X V I I I, Flat Coated Retriever, Kjersti Jensen, Nordfjordeid, (4) 4 p.
15. INT NORD UCH Courtborne Sinaxs Antilla, Saluki, Geir Tore Land, Østre Gausdal, (3) 3 p.




Beste avlshund:

Dag 1
1. N SE UCH Av-Zan-Iaz Qikke Zaga,Flat Coated Retriever, Anita Iversen, Sandefjord, 7 p.
2. C.I.B.N UCH NV-15-16 Skipper's All Right,Newfoundlandshund, Ole Andreas Nygård, Sylling, 5 p.
3. DK N UCH NORDV-12 KBHV-13 Idyllium's Cookies'n Cream,Chihuahua Langhåret, Marthe Dalen, Molde, 4 p.
4. NORD UCH AD BH RLI RLII Kimura's Mary Poppins,Rottweiler, Kathrin Myhra, Kongsberg, 3 p.


Årets beste avlshund etter denne utstillingen

1. DK N UCH NORDV-12 KBHV-13 Idyllium's Cookies'n Cream, Chihuahua Langhåret, Marthe Dalen, Molde, (7-6-6-5-4) 28 p.
2. C.I.B.N UCH NV-15-16 Skipper's All Right, Newfoundlandshund, Ole Andreas Nygård, Sylling, (7-7-6-5) 25 p.
3. N SE UCH Av-Zan-Iaz Qikke Zaga, Flat Coated Retriever, Anita Iversen, Sandefjord, (7-5) 12 p.
4. INT NORD FIN UCH NV-09-10-11-12 SEV-11-12 DKV-10-12-13 NORDV-10 EUW-11 HEV-10 KBHV-12 Sagaland's B-August X I I, Tibetansk Spaniel, Sonja Dramstad, Dilling, (7-4) 11 p.
5. NORD UCH AD BH RLI RLII Kimura's Mary Poppins, Rottweiler, Kathrin Myhra, Kongsberg, (3-3) 6 p.
6. INT NORD UCH DKV-13 Dungens Kosmic Love, Keeshond, Inge Kato Våland, Varhaug, (5) 5 p.
7. Winningmood With Dalstaff, Staffordshire Bull Terrier, Katrine Westerby, Fetsund, (5) 5 p.
8. N UCH Only-You Vom Sutumer-Grund, Hvit Gjeterhund, Tone Lise Djupesland, Finsland, (4) 4 p.
9. N UCH Shih-Bi-Chow's Exclusive Design, Shih Tzu, Signy Karin Elvesveen, Fluberg, (4) 4 p.
10. C.I.E.N DK UCH VV-12 NV-14 Torro V Rusticana, Boxer, Dag Olav Glemminge, Gressvik, (4) 4 p.




Beste oppdretter:

Dag 1
1. Aquafortis - Portugisisk Vannhund, 6 p.
2. Bikkjehaugen - Newfoundlandshund, 4 p.
3. Av-Zan-Iaz - Flat Coated Retriever, 3 p.

Dag 2
1. Larhjelm - Dachshund Strihåret, 6 p.
2. Tiny Jewels - Pomeranian, 4 p.
3. Rabben - Airedale Terrier, 3 p.
4. St.Kilda - Shetland Sheepdog, 2 p.


Årets mest vinnende oppdretter etter denne utstillingen

1. Larhjelm - Dachshund Strihåret, (6-6-4-3) 19 p.
2. Aquafortis - Portugisisk Vannhund, (6-4-3-3-2) 18 p.
3. Sagaland - Tibetansk Spaniel, (6-5) 11 p.
4. Bikkjehaugen - Newfoundlandshund, (4-3-3-1) 11 p.
5. Rajuma - Samojedhund, (6-4) 10 p.
6. St.Kilda - Shetland Sheepdog, (5-2-2) 9 p.
7. Nobel Line - Dvergpinscher, (6) 6 p.
8. Kvasneset - Flat Coated Retriever, (5) 5 p.
9. O'marksbay - Irsk Ulvehund, (5) 5 p.
10. Idyllium - Chihuahua Langhåret, (3-2) 5 p.
11. Tiny Jewels - Pomeranian, (4) 4 p.
12. El'mambee's - Pekingeser, (4) 4 p.
13. Rabben - Airedale Terrier, (3-1) 4 p.
14. Tangetoppen - Mops, (3) 3 p.
15. Av-Zan-Iaz - Flat Coated Retriever, (3) 3 p.




Beste Norske Hund:

Dag 2
1. NORD UCH Honningrosas Vinga, Norsk Buhund, Elin Larsen, Stavern, 36 p.
2. C.I.B NORD UCH Ålvisheim's Sol Livesdotter, Norsk Lundehund, Joakim Langenes, , 28 p.
3. NJ(B)CH Midtskogmarkas E-T Alva, Norsk Elghund Grå, Ellen Merete Krogstad, Blaker, 12 p.


Årets beste norske hund etter denne utstillingen

1. C.I.B. N SE DK UCH NJV-13 SEJV-13 SEV-13 NV-14-15-16 NORDV-14 DKV-14 EUW-15-16 BEV-16 Kimura's Peer Gynt, Norsk Buhund, Kathrine Øksnevad Lindstrøm, Karmsund, (63-44) 107 p.
2. Karpaasin Kitty, Norsk Elghund Grå, Eirik Osborg Kvammen, Ørsta, (44-15) 59 p.
3. Tahoe, Norsk Elghund Grå, Vidar Klokseth, Flesberg, (54) 54 p.
4. C.I.B S N FI UCH N SE J(D)CH RR NJV-14 NORDJV-14 NV-15 -16 Streif Av Harafjell, Dunker, Sheila Rao, Trofors, (48) 48 p.
5. C.I.E DK UCH NJV-13 DKV-15 NORDV-16 Luna, Norsk Elghund Grå, Ellen Rusvik, Moss, (39) 39 p.




Lydighet:

LP-I
1. Greis Working Caine, Border Collie, Rebecka Nilsson, Matrand, 180,5 p.
2. Mecberger Vida (m), Belgisk Fårehund, Malinois, Katrine Hammerås Syvertsen, , 169 p.
3. RLI Nice Dog, Border Collie, Nina Grasmo, Oslo, 168 p.
4. RLI Get Weiler's Artige Balder, Border Collie, Hilde Slorafoss, Hemnes, 160 p.
5. Heggelifjellets Tinka, Irsk Setter, Dagfinn Arteid, , 54 p.
6. RLI Tollergrenda's Yum Yum Aila, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Christine Siljedal Arnesen, Oslo, 0 p.
6. Explosive Angel Diablo, Rottweiler, Sturla Kvalvik, Kristiansund N, 0 p.
6. Zoe, Blandingshund, Marthe Larsen, Oslo, 0 p.

LP-II
1. Årdalen's Astra, Vorstehhund Korthåret, Leon Dekker, Oslo, 148,5 p.
2. N UCH NV-16 Redqliff's Gaia Go Steady, Australian Kelpie, Christian Iversen, Oslo, 0 p.
2. BH N UCH LPI Handy Handsome, Rottweiler, Sturla Kvalvik, Kristiansund N, 0 p.
2. RLI RLII LPI Get Weiler's Artige Pippi, Border Collie, Brita Moe Johnsen, Krokstadelva, 0 p.

LP-III
1. BH SE LCH RLII RLIII Camp Alpha's Blue Diamond, Border Collie, Elisabeth Isaksen, Tobøl, 279,5 p.
2. Utterlyan's Zero, Border Collie, Beth Helen Vilbo, Ski, 276,5 p.
3. LPII RLII BH Adorable Bella, Border Collie, Dagfinn Lunde, Hemnes, 263,5 p.
4. BH LPI LPII RLII RLIII LPIII Tingeling, Border Collie, Trine Røykaas, Årnes, 204 p.
5. N SE VCH BH AD RLII RLIII Benzelias Heartbreaking Henny, Dansk-Svensk Gårdshund, Liv-Anine Brandsgård, Kirkenær, 187,5 p.
6. RLI LPIII Keep Working Action Humla, Border Collie, Monica Nilsen, Solbergmoen, 185 p.
7. RLIII RLI LPII RLII N RL CH Trym, Border Collie, Nina Christine Tandberg, Roa, 0 p.
7. LPI LPII BH Rottriver's Balocco, Rottweiler, Torill Andrine Odland, Hønefoss, 0 p.

LP-FCI3
1. Chocomate's Harrys Chili, Border Collie, Monica Wickstrøm, Husøysund, 282,5 p.
2. Somollis Inez, Border Collie, Kristin Natås Hauger, Rasta, 278 p.
3. High Working B C Mexico, Border Collie, Solgunn Roarsen, Kløfta, 265,5 p.
4. Myrullen's Min Karma, Border Collie, Ann-Karin Isaksen, Løken, 252,5 p.
5. Doubleuse Golden Star, Golden Retriever, Trond Brustad, Oslo, 241 p.
6. N SE LCH N UCH Izgara's Eikki, Belgisk Fårehund, Tervueren, Geir Brandtzæg, Kongsberg, 234 p.
7. BH Lotta, Border Collie, Sylvia Pflugradt, Hønefoss, 224,5 p.
8. N LCH Joy, Border Collie, Liv Mc Dowell, Tolvsrød, 204 p.
9. Kronvallaren Pondus, Border Collie, Anne Lise Ytreberg, Oslo, 0 p.


Gerapokalen etter denne utstillingen

1. Chocomate's Harrys Chili, Border Collie, Monica Wickstrøm, Husøysund, (287,5-287,5-282,5) 857,5 p.
2. NMLP-17 Myrullen's Lille Herman, Border Collie, Hege Johnsen, Aurskog, (285,5-284-282) 851,5 p.
3. Myrullen's Min Karma, Border Collie, Kjellaug Selsaas, , (274-252,5-250) 776,5 p.
4. N LCH Joy, Border Collie, Liv Mc Dowell, Tolvsrød, (259-245-204) 708 p.
5. N SE LCH N UCH Izgara's Eikki, Belgisk Fårehund, Tervueren, Geir Brandtzæg, Kongsberg, (234-214-202) 650 p.
6. LPI Myrullen's Min Lillebror, Border Collie, Hege Johnsen, Aurskog, (285,5-284) 569,5 p.
7. Harry-Pepper, Border Collie, Line Fatland Frøystad, Sandnes, (283,5-281) 564,5 p.
8. Myrullen's Ludvig, Border Collie, Selsaas, Kjellaug, Nedre Vats, (289,5-269,5) 559 p.
9. N LCH Målli, Border Collie, Monika Beate Kvernberg, Aureosen, (286,5-267) 553,5 p.
10. Somollis Inez, Border Collie, Kristin Natås Hauger, Rasta, (278-267,5) 545,5 p.




Agility:

Liten-1
1. Sättertorpets Dancing Darling, Shetland Sheepdog, Signe Martinsen, Klokkarstua
2. Eivika's Always In The Starlight, Dvergschnauzer Sort/Silver, Marte Line Amundsen, Gjøvik
3. Coastcollie's Lovely Dina, Shetland Sheepdog, Jannicke Wilhelmsen, Fjell
4. Dunderskogen's Femte Freya, Dansk-Svensk Gårdshund, Ingunn Brynildsen, Oslo
5. AGHI Working Flames Extremely Sweet Elzy, Mittelspitz, Marianne Myki, Løten
6. Wervest's Coda, Dvergdachshund Strihåret, Frøydis Hardeng, Ski
7. Nikki, Blandingshund, Line Stovner Johannessen,
8. Hjertevenn's Corolla Chick, Cavalier King Charles Spaniel, Christine Follnes, Breistein
9. Faveros Karneval Snow Queen, Papillon, Anne Lefstad, Ås
10. AGI Buddy Z Blatenskeho Zamku, Mittelspitz, Marianne Myki, Løten
11. Totervjack's Ainina Era, Jack Russell Terrier, Mette Fossum,
12. Geramia's Arcelina, Podengo Portugues Liten Strihåret, Anniken Gundersen, Tiller
13. Tiililita's My Music, Papillon, Hilde Kristin Stag, Drammen

Liten-2
1. Narjana's Fecor De Fomle, Engelsk Toy Terrier, Kirstine Gudim Mørkland, Sperrebotn
2. AGI AGHI Narjana's Grev Marco, Engelsk Toy Terrier, Vibeke Follesø, Rygge
3. AGHI AGI AGII AGHII Narjana's Draculah, Engelsk Toy Terrier, Vibeke Follesø, Rygge
4. Colorcatcher Shine A Light, Amerikansk Cocker Spaniel, Kate Vidme, Bergen
5. AGI AGHI AGII AGHII Cairndale's Tarzan, Cairn Terrier, Tine Færøyvik, Sandvika
6. AGHI AGHII Taa Palati's Chiko Katsugi, Pomeranian, Line Spydevold, Gamle Fredrikstad
7. Shenaja The Only One Coco Chanel, Shetland Sheepdog, Christina Kosinski, Skjetten
8. N UCH Cavalli Fox Factor Effi, Parson Russell Terrier, Unni Olaisen, Narvik
9. AGHI AGI Gelitus Simply The Best, Cairn Terrier, Ann Leni Haugstad, Lena
10. Kattgubbens Xan Tia, Dvergpuddel, Inger Sørlie, Rasta
11. AGHI AGI Welincha's Katinka, Welsh Corgi Pembroke, Linda Ruud, Rakkestad
12. Fossehaugens Jack Sparrow, Papillon, Anne Huhtala, Geilo
13. N SE UCH AGHI AGI AGHII AGII Braslight's Felizia, Brasiliansk Terrier, Tone Mørk, Vestfossen


Liten-3
1. N SE A(H)CH N SE ACH AGII AGHI AGHIII AGI AGIII Wildrain's Follow That Dream, Shetland Sheepdog, Eli Beate Sæther,
2. N SE A(H)CH N SE ACH AGHIII AGHI La-Min-So's Tango In Black, Shetland Sheepdog, Silje Johansen, Oslo
3. N A(H)CH Casa Del Caboom's Desperado, Chinese Crested Powder Puff, Monica Skjold, Kleppestø
4. Eagermind Saeta Gleymmerei, Shetland Sheepdog, Solveig K. Jakobsen,
5. AGI AGII AGIII AGHI AGHIII Personlighetens Omega, Shetland Sheepdog, Kari Olasveengen Dalsaune, Biri
6. AGHIII AGIII Charmtassen's Take A Bow, Shetland Sheepdog, Stine Haakensen, Strømmen
7. Miss Arin's Lill Wayne, Shetland Sheepdog, Veslemøy Larsen, Kjeller
8. AGHIII Leeland Zenith Of Fame, Shetland Sheepdog, Sofie Vega Wollbraaten, Drøbak
9. N UCH N SE ACH N A(H)CH RLI AGIII AGHIII Orreknuppen's Unbreakable Spirit, Shetland Sheepdog, Carina Dybvig, Dal
10. Kerenza's Pop Art Princess, Shetland Sheepdog, Ida Asbjørnslett,
11. AGHI AGI AGHII AGII Revefotens Marcie, Parson Russell Terrier, Linda Haugvik, Ottestad
12. AGIII N ACH Spin Dizzy Endless Love, Dvergpinscher, Else Berit Fauske, Bryne
13. N A(H)CH AGIII N ACH Marble Cocktails Lupinbukett, Parson Russell Terrier, Kristina Almestad, Oppaker
14. N SE VCH AGHII AGII AGIII RLI NORDJV-10 Wenja's Ågot, Dvergdachshund Strihåret, Øydis Kveta, Filtvet
15. AGHI AGI AGHII Taspitir's Nydligste Noah, Papillon, Line Spydevold, Gamle Fredrikstad
16. Liubavo Aria Adera, Dvergpinscher, Ausra Cesiulyte, Skånevik
17. Little White Snow Zaibas, Shetland Sheepdog, Ausra Cesiulyte, Skånevik
18. Kimberbells Noah, Papillon, Anne Huhtala, Geilo
19. Rockhound's Digenite, Shetland Sheepdog, Tonje Sollied Johansen, Tromsø
20. N A(H)CH Happy Life Charantia Ziwa, Dvergpuddel, Inger Sørlie, Rasta
21. N A(H)CH N ACH Blenmerrow Astra Bleu, Shetland Sheepdog, Siri Helene Segalstad, Jessheim
22. AGI AGII AGHI Runabjørn's New Only Blue' Mica, Shetland Sheepdog, Mariola Stakseng, Steinberg
23. Sjarmtrollet's Råtøff, Dvergpuddel, Rune Andre Huseby, Sandefjord
24. N ACH Soumalainen's Jazzi, Dvergpinscher, Cathrine Hauge Svendsen, Sandefjord
25. Infocus Jenny`s Wild Rose, Toy Puddel, Ann Kristin Steinslien, Øyer
26. AGHII AGI Malle, Jack Russell Terrier, Linn Myhre Sjøsåsen, Lunde
27. AGHI AGI Jennyrose's Louise Odier, Toy Puddel, Ann Kristin Steinslien, Øyer
28. Shathena's Dea Of Kiara, Shetland Sheepdog, Kristin Sivertsen Monsen, Tananger
29. Krohnegården's Kick'n Run Arwen, Shetland Sheepdog, Elin Strand, Bjørndalstræ
30. NORD UCH SV-12 N A(H)CH N ACH NMAG-16 Isamelin Dance With Narjana, Engelsk Toy Terrier, Robert Bratt Hveding-Gabrielsen, Våler I Østfold
31. Rockhound's Diamond, Shetland Sheepdog, Marion Svendsen, Oslo
32. RLI N SE UCH N SE A(H)CH N ACH N LCCH Gerseme's Coquette Caramia, Podengo Portugues Liten Strihåret, Anniken Gundersen, Tiller
33. N SE ACH N A(H)CH Marstens Caisa Who Can, Fox Terrier Ruhåret, Grete Funderud Stillum, Drammen
34. AGHII AGII Spirit Of Joy's Mr Enzo, Jack Russell Terrier, Kari Torgersen, Skjetten
35. N ACH N A(H)CH Shathena's Jewel Of Kiara, Shetland Sheepdog, Kristin Sivertsen Monsen, Tananger
36. AGHII RLI Ronja, Dachshund Langhåret, Tommy Kjennerud, Krokstadelva

Mellom-1
1. Sunborne Wishing Witty, Tone Ellingsen, Drøbak
2. Ah-Tib's Briallan, Mari Westersund, Froland
3. Scooterbrook Mr Rock'in Roll, Turid Børresen, Frogner
4. Zitara Star's An Higher Than Hope, Tone Johannessen,
5. Silver Joy Empress Tiril, Signe Lund (vet) Kleppe, Hakadal
6. Mudiblues First December, Åse Kristin Torvik, Oslo
7. Rapida Del Corazoncito, Venke Henning, Oslo
8. Cejonis Black Indi, Cathrine Ovrid, Aurskog
9. Alva Nolita, Heidi-Merethe Nilsen Ydse, Søre Osen
10. Red Garlic's Frappe Kaos, Nina Forus, Etne
11. N UCH Silver Joy Great Bart, Signe Lund (vet) Kleppe, Hakadal

Mellom-2
1. Molineux Savannah, Mellompuddel, Marianne Dalaker Miljeteig, Ølen
2. N UCH AGI AGHI AGHII Ea Evana, Kooikerhund, Chanette Skjønberg, Oslo
3. AGHI AGI Turbosnellas Odin Av Thea, Tibetansk Terrier, Hilde Åsheim,
4. AGI AGHI Noxeema's Jukbox Jingel, Dvergschnauzer Hvit, Nina Kristiansen, Oslo
5. Poil Long's Amourette De Saissac, Pyreneisk Gjeterhund, Gunn Toril Kværnstuen, Sande I Vestfold
6. Personlighetens Mattis D, Shetland Sheepdog, Tone Heidi Tollefsen, Blaker
7. Mirenzo's Explorer, Staffordshire Bull Terrier, Heidi Høitomt, Auli
8. Coastcollie's Soft Pillow, Shetland Sheepdog, Jannicke Wilhelmsen, Fjell
9. AGHI AGI AGHII Goldmine's Vienna, Shetland Sheepdog, Sissel Talseth, Stabekk
10. Vasjera's Bellavista, Cocker Spaniel, Ragnhild Knudsen, Oslo
11. AGHI AGI Tina Turner Grasant, Dvergschnauzer Sort, Tone Mørk, Vestfossen
12. C.I.B NORD UCH AGI AGHI AGII AGHII Sisterhood Tu'eres Mi Diosa, Fox Terrier Ruhåret, Liv Ingunn Bråten, Dal
13. AGHI AGI AGII N VCH Gloslibråten Elly, Cocker Spaniel, Tonje Mørkhagen, Drøbak
14. AGI AGHI Storebror Nova Norwegian Fast Lady, Staffordshire Bull Terrier, Kristina Nilsen,

Mellom-3
1. N SE ACH N DK SE A(H)CH NMAG-16 Toyamikis Prince Lukas, Shetland Sheepdog, Irene Yrstad, Slattum
2. Sunborne Balda Batalla, Shetland Sheepdog, Hege Aamodt, Bøn
3. N UCH N ACH N A(H)CH Ficus De La Vie Pastorale, Pyreneisk Gjeterhund M/Korth.Hode, Ghita Fossum,
4. N A(H)CH N ACH Zanshins Calling Elvis, Shetland Sheepdog, Vigdis Johannessen, Erdal
5. AGHIII AGIII N A(H)CH N ACH Sunborne Presious Pearl, Shetland Sheepdog, June Sølvi Odden,
6. N SE A(H)CH N SE ACH Toyamikis Prince Spiff, Shetland Sheepdog, Ørnulf Holm, Hurdal
7. AGIII AGHIII Eagermind Saeta Curuvar, Shetland Sheepdog, Hanne Gro Olsen, Ås
8. N A(H)CH NJV-11 Bissibingens Elenk Bojti Csde, Pumi, Liv Høyem Bratlie, Gjøvik
9. AGHI AGI AGHII AGII Gloslibråten Benita, Cocker Spaniel, Tonje Mørkhagen, Drøbak
10. AGHI AGI AGHII AGII Lille-Lo's Easy Robert, Dansk-Svensk Gårdshund, Anne Grundstad Ulekleiv, Haslum
11. Sunborne Yrsin Yrban, Shetland Sheepdog, Hege Aamodt, Bøn
12. Artigtitten Tutta Teis Tara, Shetland Sheepdog, Elizabeth Wilhelmsen, Lillestrøm
13. AGHIII AGIII N A(H)CH N ACH Toyamikis Prince Of Disco, Shetland Sheepdog, Trine Johnsrud,
14. N ACH Meryl Roller-Coaster, Cocker Spaniel, Kine Eimhjellen, Klepp Stasjon
15. N ACH N A(H)CH Sunborne Jazzy Tulla, Shetland Sheepdog, Ingrid Frøysa, Jessheim
16. Nordbrennas Karen Kan Kose, Dansk-Svensk Gårdshund, Mari Westersund, Froland
17. AGI AGHI Kerenza's Prince Panache, Shetland Sheepdog, Elin Thomstad,
18. Lille-Majas Kaos, Shetland Sheepdog, Ingrid Frøysa, Jessheim
19. Boss, Blandingshund, Hilde Karin Moldeklev, Søreidgrend
20. AGHI AGI AG II Sunborne Lovelight To Licorice, Shetland Sheepdog, Katrine Rørvik, Hønefoss
21. N A(H)CH N ACH Flinthaug Mikko In Black, Shetland Sheepdog, Nina S Mosveen, Hvalstad
22. N A(H)CH Shathena's Kila Of Kiara, Shetland Sheepdog, Merethe Nilsen, Sandnes
23. Gaia, Blandingshund, Kristine Langen Stokmo, Steinberg
24. N A(H)CH N ACH AGIII Sunborne Ya La Creo Singha, Shetland Sheepdog, Hilde Bakken, Hakadal
25. Eldhusets Skolli Garpurson, Islandsk Fårehund, Ingjerd Berge Johansson, Skjeberg


Stor-1
1. All Zet Check It Out Jess, Border Collie, Jeanette Sandbæk Håland, Åsmarka
2. Kronvallaren Alvin, Border Collie, Hilde Berglund, Aurskog
3. Timmy, Blandingshund, Kathrine Brusletto Eliassen, Geilo
4. Viätt's Safari, Border Collie, Åse Nestvold Møller, Askim
5. Good Graciouss Bring It On Spicy, Border Collie, Merethe Eike, Oslo
6. Hind Paw's Safira Narjana, Border Collie, Robert Bratt Hveding-Gabrielsen, Våler I Østfold
7. Max, Blandingshund, Maren Kjensberg,
8. Nor Mons C-Mio, Blandingshund, Hilde Bruun, Stokke
9. Eager Eye's Addition, Border Collie, Vigdis Johannessen, Erdal
10. Skogsröjets Monster, Chodsky Pes, Kjersti Jørgensen, Løten
11. Fire, Border Collie, Ausra Cesiulyte, Skånevik
12. Greis Working Go, Border Collie, Kine Eimhjellen, Klepp Stasjon
13. AGI Mia Juventina, Border Collie, Martine Engmann-Hansen, Sem
14. Dennis, Border Collie, Carl Christopher Foss,
15. Taabernakkelin Qultavaltaus, Chodsky Pes, Sølvi Blomberg, Tretten
16. Woodshine's Rainsky, Belgisk Fårehund, Tervueren, Anne Grete Larsen,
17. Bårvas Jamila, Border Collie, Esther Marie Dreier Jørgensen, Kolbjørnsvik
18. Taco, Border Collie, Kristine Himle, Voss
19. Vikki, Blandingshund, Jan Haukeland,
20. Jacko, Blandingshund, Sølvi Blomberg, Tretten
21. Rox, Blandingshund, Ove Åsheim,
22. Voffen, Blandingshund, Silje Møllegaard, Blaker
23. Aila, Border Collie, Hilde Johannessen, Tromsø


Stor-2
1. Fyhr's Prins Ivo, Border Collie, Jane Stensrud, Blaker
2. Chilli, Border Collie, Marianne Kalvenes, Garnes
3. Tunevannets Frk, Border Collie, Aspasia Theodossiou, Moss
4. My Trusted Friend Nell, Border Collie, Agnete Vaags, Trondheim
5. Odin, Blandingshund, Inger Lise Avdal,
6. AGHI Løvmosen's Malu, Kleiner Münsterländer, Kyrre Grinde-Andersen, Oslo
7. Ruffen, Blandingshund, Thomas H. Andersen,
8. AGHI AGI AGHD1 Henessy Z Vilete Bohemia, Bearded Collie, Birgitte Dahlen, Tolvsrød
9. AGHI AGI Cameron Rocky Road, Irish Softcoated Wheaten Terrier, Heidi Græsmann, Trondheim
10. C.I.B. NORD DK S (u) N UCH AGI AGII AGHI AGHII NV-13 NORDV-14 NV-15 Brown Clown Sune Safir, Irsk Vannspaniel, Eva Hemmingsen, Trondheim
11. For The Win Midi, Border Collie, Mari Elvevold, Hvam
12. Kronvallaren Uno, Border Collie, Heidi Høitomt, Auli
13. RLI AGHI Klara, Border Collie, Christine Lund Krane, Narvik
14. Ola, Border Collie, Karoline Paulsrud Moe, Hønefoss
15. Messi, Blandingshund, Elisabeth Vae Haaland, Etne
16. Ginny Plutta, Border Collie, Astri Andersen Uglehus, Stavern
17. Leon, Blandingshund, Siv Stoa, Gran
18. N SE UCH SEV-16 RLI RLII AGHI AGI AGII AGHII Jomgarden's Santxo, Pyreneisk Gjeterhund, Annike Asserson Høysæter, Oslo
19. My Trusted Friend O'tasso, Border Collie, Heidi Bøhler-Iversen, Ilseng
20. AGI AGHII Streamside's Venture Bravo, Engelsk Springer Spaniel, Nina Forus, Etne
21. Billie, Blandingshund, Anne Kari Brekke, Oslo
22. Mira, Blandingshund, Tone Frydenlund, Rasta
23. Kasper, Blandingshund, Bente Frogner, Bekkestua
24. Zita, Blandingshund, Eli Helene Nelson,
25. AGI AGHI AGHII RLI RLII Flat Garden's Mille-Marie X X V, Flat Coated Retriever, Vigdis Lorentzen,
26. Max, Border Collie, Arild Forsberg, Vestby
27. Bel Origo A Prizzi Petit Norvégien, Pyreneisk Gjeterhund M/Korth.Hode, Ove Klakegg, Ås
28. Savi, Border Collie, Jan Haukeland,
29. AGHI AGI Sunlit Dennis Tillisaaks, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Connie Varpe, Sandefjord
30. AGI AGHI Keep Working Action Zoomzoom, Border Collie, Tina Renathe Dypdalen, Buvika

Stor-3
1. Zappa, Border Collie, Bård Ivar Iversen, Trondheim
2. N SE A(H)CH N SE ACH RLI RLII RLIII Kronvallaren Tamzin, Border Collie, Hilde Bjerke, Sofiemyr
3. N ACH N A(H)CH Tinka, Border Collie, Inger Bakkeby, Kløfta
4. N A(H)CH N ACH My Trusted Friend Dee Dee, Border Collie, Kari Espås, Trondheim
5. AGI AGHI RLI AGHII AGII RLII Work's Qul, Border Collie, Taran Helene Juvet, Hønefoss
6. Akersborg You Only Live Once (yolo), Border Collie, Ann Karin Jacobsen Olsen, Auli
7. AGHI Canidaes Meant 2 Be, Australian Shepherd, Ida Asbjørnslett, Vestby
8. AGHI AGI N UCH AGII AGHII Shathena's Hot'n Pink Cera, Belgisk Fårehund, Groenendael, Kristin Sivertsen Monsen, Tananger
9. N UCH Aijka, Lapsk Vallhund, Ingerid Margrete Klaveness, Barkåker
10. For The Win Bolt, Border Collie, Bodil Mehl Wiik, Seim
11. Nox, Blandingshund, Kristine Langen Stokmo, Steinberg
12. AGHIII Gosh, Border Collie, Lise-Irene Hansen, Gressvik
13. N A(H)CH AGHIII AGIII N ACH Troll, Border Collie, Jane Stensrud, Blaker
14. N SE ACH N SE A(H)CH My Trusted Friend Blu Bizznizz, Border Collie, Anne Fosser,
15. Cuidado Versatile Vezeto, Pumi, Liv Høyem Bratlie, Gjøvik
16. N ACH N A(H)CH Toppborders Sita, Border Collie, Inger Maiken Grønvold,
17. N ACH N A(H)CH Jakantoh's Aylah, Belgisk Fårehund, Tervueren, Kristin Måna, Kleppe
18. N SE ACH N A(H)CH Elleville Isa, Border Collie, Aina Britt Lundkvist, Oslo
19. Charlie, Blandingshund, Liv Kristiansen, His
20. N ACH N A(H)CH AGHII AGIII NMAG-16 Miss Beatric, Border Collie, Silje Johansen, Oslo
21. N ACH N A(H)CH Ulvemors V Zulu The Warrior (t), Belgisk Fårehund, Tervueren, Nina Hagenes Eek, Bjørøyhamn
22. Villrikke's Elleville Kela, Border Collie, Karina Furnæs Martinsen, Eidsvoll
23. Bris, Border Collie, Hilde Berglund, Aurskog
24. Bajas, Blandingshund, Kesia Gautun, Tyristrand
25. Smarty Voffen, Border Collie, Kjell Børresen, Frogner
26. Trixi, Blandingshund, Anne Lene Rønshaugen, Fjerdingby
27. N A(H)CH N ACH AGIII AGHIII Turbo, Border Collie, Trygve Brandtzæg, Kopervik
28. Villrikke's Easy Rider, Border Collie, Aina Britt Lundkvist, Oslo
29. Leah, Border Collie, Marit Dagmar Wang, Stavanger
30. Fame, Border Collie, Kjetil Harms, Rakkestad
31. Turboline-Key, Border Collie, Eivind Bredo Fossum, Stavanger
32. Maia, Border Collie, Mette Valgermo, Langhus
33. Zorro, Border Collie, Monica Iversen, Bjørkelangen


Hopp-Liten-1
1. Bellevue, Shetland Sheepdog, Line Kristin Wikstrøm, Sørumsand
2. Nikki, Blandingshund, Line Stovner Johannessen,
3. Eivika's Always In The Starlight, Dvergschnauzer Sort/Silver, Marte Line Amundsen, Gjøvik
4. Hjertevenn's Corolla Chick, Cavalier King Charles Spaniel, Christine Follnes, Breistein
5. Flyland Why Not, Shetland Sheepdog, Ausra Cesiulyte, Skånevik
6. Wervest's Coda, Dvergdachshund Strihåret, Frøydis Hardeng, Ski
7. SE HR DK N UCH SEV-16 AGHI Estrellapinsch Jedi Jabiim, Dvergpinscher, Funda Aylin Acar, Oslo
8. Sättertorpets Dancing Darling, Shetland Sheepdog, Signe Martinsen, Klokkarstua
9. Tiililita's My Music, Papillon, Hilde Kristin Stag, Drammen
10. Lita, Jack Russell Terrier, Esther Falck, Grimstad
11. AGI Buddy Z Blatenskeho Zamku, Mittelspitz, Marianne Myki, Løten
12. Geramia's Arcelina, Podengo Portugues Liten Strihåret, Anniken Gundersen, Tiller
13. AGHI Working Flames Extremely Sweet Elzy, Mittelspitz, Marianne Myki, Løten
14. SE N UCH RLI Novanords Caja Fra Farmen, Dansk-Svensk Gårdshund, Anette Nordskogen,
15. Totervjack's Ainina Era, Jack Russell Terrier, Mette Fossum,

Hopp-Liten-2
1. Jennyrose's Eternal Easy To Love, Dvergpuddel, Ann Kristin Steinslien, Øyer
2. N UCH Rettx E-Dn Angel, Mittelspitz, Hanna Wilhelms Torp, Gressvik
3. AGI AGHI Narjana's Grev Marco, Engelsk Toy Terrier, Vibeke Follesø, Rygge
4. AGHI AGI AGII AGHII Narjana's Draculah, Engelsk Toy Terrier, Vibeke Follesø, Rygge
5. Liubavo Aria Adera, Dvergpinscher, Ausra Cesiulyte, Skånevik
6. Summertime De Vida Alegre, Dvergpuddel, Gerd Bækkelund, Sperrebotn
7. AGHI AGHII Taa Palati's Chiko Katsugi, Pomeranian, Line Spydevold, Gamle Fredrikstad
8. AGHI AGI AGHII Black Thunder's Jewel, Cairn Terrier, Kristin Bekkevold, Oslo
9. AGHI AGI Gelitus Simply The Best, Cairn Terrier, Ann Leni Haugstad, Lena
10. AGI AGHI AGII AGHII Cairndale's Tarzan, Cairn Terrier, Tine Færøyvik, Sandvika
11. Yes I'm Beautiful, Shetland Sheepdog, Michael Martinsen,
12. Narjana's Fleur De Mirage, Engelsk Toy Terrier, Ann Kathrin Fjørtoft Kalvenes, Åsgårdstrand
13. N UCH Cavalli Fox Factor Effi, Parson Russell Terrier, Unni Olaisen, Narvik
14. AGI AGII AGHI Runabjørn's New Only Blue' Mica, Shetland Sheepdog, Mariola Stakseng, Steinberg
15. N SE UCH AGHI AGI AGHII AGII Braslight's Felizia, Brasiliansk Terrier, Tone Mørk, Vestfossen
16. AGHII AGI Malle, Jack Russell Terrier, Linn Myhre Sjøsåsen, Lunde
17. Fossehaugens Jack Sparrow, Papillon, Anne Huhtala, Geilo
18. AGHI AGI Welincha's Katinka, Welsh Corgi Pembroke, Linda Ruud, Rakkestad
19. Personlighetens Mystical News, Shetland Sheepdog, Cathrine Hansen Skaret, Gamle Fredrikstad

Hopp-Liten-3
1. N SE A(H)CH N SE ACH AGII AGHI AGHIII AGI AGIII Wildrain's Follow That Dream, Shetland Sheepdog, Eli Beate Sæther,
2. NORD UCH NV-12 N ACH N A(H)CH Narjana's Baronesse Galena, Engelsk Toy Terrier, Tarjei Bratt Hveding-Gabrielsen, Våler I Østfold
3. N A(H)CH N ACH Mirenzo's Petit Astoria, Dvergpinscher, Helene Norstrøm Pettersen, Drøbak
4. N SE A(H)CH N SE ACH AGHIII AGHI La-Min-So's Tango In Black, Shetland Sheepdog, Silje Johansen, Oslo
5. AGHI AGI RLII AGII AGHII RLIII Tiakaro's Oreo Dream, Shetland Sheepdog, Irene Rogstad Heggen, Bjørkelangen
6. N SE A(H)CH N ACH Shathena's Enya Of Mist, Shetland Sheepdog, Tove Olsen,
7. N A(H)CH N ACH Let's Rock, Papillon, Nina Restrup Strand,
8. N ACH Villtigerns Tequila, Mittelspitz, Jeanette Sandbæk Håland, Åsmarka
9. N SE ACH N A(H)CH Lundecock's Hold On, Shetland Sheepdog, Wenche Sæther, Trysil
10. N ACH N A(H)CH RLI Ewans Magiska Lillan, Dansk-Svensk Gårdshund, Bente Jonassen, Sandnes
11. AGHII AGII AGIII Personlighetens Dis F, Shetland Sheepdog, Elisabeth Vangsnes,
12. N A(H)CH N ACH Toyamikis Princess Hey, Shetland Sheepdog, Vigdis Johannessen, Erdal
13. AGI AGII AGIII AGHI AGHIII Personlighetens Omega, Shetland Sheepdog, Kari Olasveengen Dalsaune, Biri
14. Miss Arin's Lill Wayne, Shetland Sheepdog, Veslemøy Larsen, Kjeller
15. N A(H)CH AGIII N ACH Marble Cocktails Lupinbukett, Parson Russell Terrier, Kristina Almestad, Oppaker
16. Sjarmtrollet's Råtøff, Dvergpuddel, Rune Andre Huseby, Sandefjord
17. Nelson, Blandingshund, Dorthea Vestli Kvisler, Oslo
18. AGII AGHIII AGIII Elleville Maia, Shetland Sheepdog, Ida Wam Bøyesen, Lunde
19. N ACH Soumalainen's Jazzi, Dvergpinscher, Cathrine Hauge Svendsen, Sandefjord
20. N SE ACH N A(H)CH Marstens Caisa Who Can, Fox Terrier Ruhåret, Grete Funderud Stillum, Drammen
21. N UCH NJV-13 RLII RLIII N RLCH AGII AGHII Blåsippebackens Gerda, Dansk-Svensk Gårdshund, Kristine Skogen Nylund, Hundvåg
22. Little White Snow Zaibas, Shetland Sheepdog, Ausra Cesiulyte, Skånevik
23. AGHII AGII Spirit Of Joy's Mr Enzo, Jack Russell Terrier, Kari Torgersen, Skjetten
24. N A(H)CH N ACH Blenmerrow Astra Bleu, Shetland Sheepdog, Siri Helene Segalstad, Jessheim
25. Kimberbells Noah, Papillon, Anne Huhtala, Geilo
26. N SE VCH AGHII AGII RLI Wervest's Olga, Dvergdachshund Strihåret, Øydis Kveta, Filtvet
27. N SE VCH AGHII AGII AGIII RLI NORDJV-10 Wenja's Ågot, Dvergdachshund Strihåret, Øydis Kveta, Filtvet
28. Rockhound's Digenite, Shetland Sheepdog, Tonje Sollied Johansen, Tromsø
29. N A(H)CH Casa Del Caboom's Desperado, Chinese Crested Powder Puff, Monica Skjold, Kleppestø
30. AGHIII AGIII Charmtassen's Take A Bow, Shetland Sheepdog, Stine Haakensen, Strømmen
31. Frøken Pepper, Blandingshund, Line Kristin Wikstrøm, Sørumsand
32. Eagermind Saeta Gleymmerei, Shetland Sheepdog, Solveig K. Jakobsen,
33. Kerenza's Pop Art Princess, Shetland Sheepdog, Ida Asbjørnslett,
34. RL1 AGH1 RLII AGI AGHII Elita One, Jack Russell Terrier, Kristine Egelandsdal, Hafrsfjord
35. Eugenios Cinderella, Chinese Crested, Hilde C Røysheim, Oslo
36. AGHIII AGIII N ACH Krokhaug's Yanki, Cavalier King Charles Spaniel, Kari Olasveengen Dalsaune, Biri
37. N ACH N A(H)CH Krohnegården's Solitaire May, Shetland Sheepdog, Elisabeth Vange, Fana
38. Krohnegården's Kick'n Run Arwen, Shetland Sheepdog, Elin Strand, Bjørndalstræ
39. AGIII AGHIII Parsonpower's Spot, Parson Russell Terrier, Kristina Almestad, Oppaker
40. AGHII RLI Ronja, Dachshund Langhåret, Tommy Kjennerud, Krokstadelva


Hopp-Mellom-1
1. Personlighetens Midnight Blue H, Shetland Sheepdog, Kathrine Brusletto Eliassen, Geilo
2. Molineux Savannah, Mellompuddel, Marianne Dalaker Miljeteig, Ølen
3. Min Lille Kasper, Cocker Spaniel, Nina Tollefsen, Drøbak
4. Mudiblues First December, Mudi, Åse Kristin Torvik, Oslo
5. Sunborne Wishing Witty, Shetland Sheepdog, Tone Ellingsen, Drøbak
6. Scooterbrook Mr Rock'in Roll, Cocker Spaniel, Turid Børresen, Frogner

Hopp-Mellom-2
1. Sunborne Ellitos Ebony, Shetland Sheepdog, Mette Elin Sandbakken, Hamar
2. AGI AGHI AGHII Melgars Toro, Cocker Spaniel, Trine Karine Nyberg, Leirsund
3. AGHI AGHII AGII AGI Gloslibråten Bella, Cocker Spaniel, Tonje Mørkhagen, Drøbak
4. AGI AGHI Storebror Nova Norwegian Fast Lady, Staffordshire Bull Terrier, Kristina Nilsen,
5. Poil Long's Amourette De Saissac, Pyreneisk Gjeterhund, Gunn Toril Kværnstuen, Sande I Vestfold
6. Personlighetens Mattis D, Shetland Sheepdog, Tone Heidi Tollefsen, Blaker
7. Cejonis Black Indi, Cocker Spaniel, Cathrine Ovrid, Aurskog
8. Silver Joy Empress Tiril, Dvergschnauzer Salt/Pepper, Signe Lund (vet) Kleppe, Hakadal
9. AGHI AGI AGII N VCH Gloslibråten Elly, Cocker Spaniel, Tonje Mørkhagen, Drøbak
10. AGHI AGI Tina Turner Grasant, Dvergschnauzer Sort, Tone Mørk, Vestfossen
11. Mainel's Chocolate With Cream, Cocker Spaniel, Kristen Knudsen,
12. AGHI AGI Turbosnellas Odin Av Thea, Tibetansk Terrier, Hilde Åsheim,


Hopp-Mellom-3
1. Sunborne Balda Batalla, Shetland Sheepdog, Hege Aamodt, Bøn
2. AGHI Stormstjärnans Quick Silver, Shetland Sheepdog, Stine Haakensen, Strømmen
3. N A(H)CH NJV-11 Bissibingens Elenk Bojti Csde, Pumi, Liv Høyem Bratlie, Gjøvik
4. Mirenzo's Explorer, Staffordshire Bull Terrier, Heidi Høitomt, Auli
5. AGIII AGHIII Eagermind Saeta Curuvar, Shetland Sheepdog, Hanne Gro Olsen, Ås
6. N A(H)CH N ACH AGIII Sunborne Ya La Creo Singha, Shetland Sheepdog, Hilde Bakken, Hakadal
7. N S UCH N A(H)CH N ACH CEW-11 RLIII Enden's Møyfrid Bjarkadatter, Dansk-Svensk Gårdshund, Kristine Skogen Nylund, Hundvåg
8. N ACH N A(H)CH Sunborne Jazzy Tulla, Shetland Sheepdog, Ingrid Frøysa, Jessheim
9. Nordbrennas Karen Kan Kose, Dansk-Svensk Gårdshund, Mari Westersund, Froland
10. AGII AGHII Marielle Hinkel Pinkel, Dvergpuddel, Svein Hveding, Oslo
11. AGI AGHI Kerenza's Prince Panache, Shetland Sheepdog, Elin Thomstad,
12. AGHI AGI AGHII AGII Gloslibråten Benita, Cocker Spaniel, Tonje Mørkhagen, Drøbak
13. AGHII AGIII AGHIII N ACH Fambia Black Vibration, Amerikansk Cocker Spaniel, Bente Liberg, Oslo
14. Jaffadays Diamant Jubilee, Shetland Sheepdog, Asbjørg Jonassen, Lier
15. AGHIII AGIII N A(H)CH N ACH Sunborne Presious Pearl, Shetland Sheepdog, June Sølvi Odden,
16. N UCH AGHI AGI AGHII AGHIII AGII AGIII NV-16 Bissibingens Freidig Fiona Nojo, Pumi, Maud Johannessen, Gamle Fredrikstad
17. N SE A(H)CH N SE ACH Toyamikis Prince Spiff, Shetland Sheepdog, Ørnulf Holm, Hurdal
18. Artigtitten Tutta Teis Tara, Shetland Sheepdog, Elizabeth Wilhelmsen, Lillestrøm
19. N UCH N ACH N A(H)CH Ficus De La Vie Pastorale, Pyreneisk Gjeterhund M/Korth.Hode, Ghita Fossum,
20. N A(H)CH N ACH Flinthaug Mikko In Black, Shetland Sheepdog, Nina S Mosveen, Hvalstad
21. Boss, Blandingshund, Hilde Karin Moldeklev, Søreidgrend
22. N A(H)CH Shathena's Fast & Furious Of Kiara, Shetland Sheepdog, Audun Haldor Kvamme, Seim
23. N A(H)CH AGIII N ACH Foxlike Fred Flintstone, Shetland Sheepdog, Vibeche Stenseth, Sande I Vestfold
24. N ACH Meryl Roller-Coaster, Cocker Spaniel, Kine Eimhjellen, Klepp Stasjon
25. C.I.B NORD UCH NV-13 DKV-14 NV-14 AGHII AGII AGHIII Maia, Kromfohrländer, Heidi Nilsen, Revetal
26. Coastcollie's Candy Crush, Shetland Sheepdog, Elisabeth Vange, Fana


Hopp-Stor-1
1. Greis Working Go, Border Collie, Kine Eimhjellen, Klepp Stasjon
2. Hind Paw's Ebba Narjana, Border Collie, Tarjei Bratt Hveding-Gabrielsen, Våler I Østfold
3. Good Graciouss Bring It On Spicy, Border Collie, Merethe Eike, Oslo
4. Hind Paw's Safira Narjana, Border Collie, Robert Bratt Hveding-Gabrielsen, Våler I Østfold
5. All Zet Check It Out Jess, Border Collie, Jeanette Sandbæk Håland, Åsmarka
6. Amy, Border Collie, Malene Frønæs, Våler I Østfold
7. Dalmo's Nyah, Dalmatiner, Karin Beate Brunvold, Løten
8. Aila, Border Collie, Hilde Johannessen, Tromsø
9. Dennis, Border Collie, Carl Christopher Foss,
10. Lucas, Blandingshund, Anniken Sande, Tomter
11. Eager Eye's Addition, Border Collie, Vigdis Johannessen, Erdal
12. Bårvas Jamila, Border Collie, Esther Marie Dreier Jørgensen, Kolbjørnsvik
13. My Trusted Friend O'tasso, Border Collie, Heidi Bøhler-Iversen, Ilseng
14. Odin, Blandingshund, Inger Lise Avdal,
15. Dajmens High Design, Stor Puddel, Mona Haugo, Voss
16. Ginny Plutta, Border Collie, Astri Andersen Uglehus, Stavern
17. Skogsröjets Monster, Chodsky Pes, Kjersti Jørgensen, Løten
18. Voffen, Blandingshund, Silje Møllegaard, Blaker
19. Pippi, Border Collie, Trine Undhjem, Bjorbekk
20. Woodshine's Rainsky, Belgisk Fårehund, Tervueren, Anne Grete Larsen,
21. Akersborg Boss, Border Collie, Per Holger Jensen,
22. Sin Cera Tellus, Border Collie, Kristian Opsal, Solbergelva
23. Incredible Journey's Shadow, Finsk Lapphund, Heidi Gran,

Hopp-Stor-2
1. Ola, Border Collie, Karoline Paulsrud Moe, Hønefoss
2. AGI Koda, Border Collie, Tonje Skistad, Gamle Fredrikstad
3. Ruffen, Blandingshund, Thomas H. Andersen,
4. BH AD AGI AGII AGHII RLIII Aussie Gården's Unfinished Tale, Australian Shepherd, Hans-Kristian Halmrast, Kodal
5. AGHI Løvmosen's Malu, Kleiner Münsterländer, Kyrre Grinde-Andersen, Oslo
6. Kasper, Blandingshund, Bente Frogner, Bekkestua
7. For The Win Ace, Border Collie, Bodil Mehl Wiik, Seim
8. AGI AGHI Keep Working Action Zoomzoom, Border Collie, Tina Renathe Dypdalen, Buvika
9. AGI AGHI AGHII RLI RLII Flat Garden's Mille-Marie X X V, Flat Coated Retriever, Vigdis Lorentzen,
10. Bel Origo A Prizzi Petit Norvégien, Pyreneisk Gjeterhund M/Korth.Hode, Ove Klakegg, Ås
11. AGHI AGI AGHII AGII Almighty Theo, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Cathrine Ovrid, Aurskog
12. Jacko, Blandingshund, Sølvi Blomberg, Tretten

Hopp-Stor-3
1. For The Win Mist, Border Collie, Mari Elvevold, Hvam
2. N ACH N A(H)CH Nisses Back To Win, Border Collie, Thomas Thiesen, Langhus
3. N ACH AGHIII N A(H)CH Minus, Border Collie, Lene Kristin Wilhelmsen, Stavanger
4. N ACH N A(H)CH Kuling, Border Collie, Ingerid Margrete Klaveness, Barkåker

5.Toberoi Montana, Border Collie, Maija Vinnikka, Narvik
6. N ACH N A(H)CH Tinka, Border Collie, Inger Bakkeby, Kløfta
7. AGI AGHI RLI AGHII AGII RLII Work's Qul, Border Collie, Taran Helene Juvet, Hønefoss
8. Doubleuse Wind, Golden Retriever, Synnøve Solberg Matre, Sandeid
9. Kizz, Border Collie, Hilde Berglund, Aurskog
10. N ACH N A(H)CH Muletunet's Bee-Lula (g), Belgisk Fårehund, Groenendael, Ingrid Askim,
11. Get Weiler's Inca, Border Collie, Ann-Cathrin Hoff, Eiksmarka
12. N SE ACH N A(H)CH Elleville Isa, Border Collie, Aina Britt Lundkvist, Oslo
13. N RL CH RLIII LPI AGII AGIII AGHII AGHIII Yxsjöstugans Tia, Welsh Springer Spaniel, Linn Therese Andersen, Sandvika
14. Yax, Australian Kelpie, Richard Solvang, Narvik
15. N ACH N A(H)CH Brains Leap La Nina, Border Collie, Merethe Eike, Oslo
16. Lauvstuas Nataio Starshine, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Sandra Nilsen Jentoft, Gamle Fredrikstad
17. N ACH N A(H)CH AGHII AGIII NMAG-16 Miss Beatric, Border Collie, Silje Johansen, Oslo
18. AGHIII Gosh, Border Collie, Lise-Irene Hansen, Gressvik
19. N A(H)CH AGHIII AGIII N ACH Troll, Border Collie, Jane Stensrud, Blaker
20. Villrikke's Easy Rider, Border Collie, Aina Britt Lundkvist, Oslo
21. Cuidado Versatile Vezeto, Pumi, Liv Høyem Bratlie, Gjøvik
22. N ACH N A(H)CH Toppborders Sita, Border Collie, Inger Maiken Grønvold,
23. N UCH N A(H)CH N RLCH AGI AGHI AGII AGHII AGIII AGHIII LPI Goalgetter No.4 Hope For The Future, Briard, Ellinor Grønfur, Etne
24. Leah, Border Collie, Marit Dagmar Wang, Stavanger
25. N A(H)CH N ACH AGIII AGHIII Turbo, Border Collie, Trygve Brandtzæg, Kopervik
26. Mountain Toller's Darmio Mila, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Camilla Mood Havig,
27. Skogstrollet's 12 To Wicahpi, Australian Shepherd, Mette Norbeck, Blaker
28. Bris, Border Collie, Hilde Berglund, Aurskog
29. Skogstrollet's I3 Super Splash, Australian Shepherd, Ann-Kristin Kilde, Oslo
30. Trixi, Blandingshund, Anne Lene Rønshaugen, Fjerdingby
31. N A(H)CH N ACH Red Amigo's Hc Angelius Chianti (t), Belgisk Fårehund, Tervueren, Kristin Måna, Kleppe
32. RLI AGHI Klara, Border Collie, Christine Lund Krane, Narvik
33. Ben, Blandingshund, Ida Wam Bøyesen, Lunde


lag-Liten
1. SpiderPigs, Tonje Mørkhagen, Drøbak
2. Knøttene, Dorthea Vestli Kvisler, Oslo
3. Lillelaget, Nina Elisabeth Johannessen, Stavanger
4. Micro Partners, Grete Funderud Stillum, Drammen
5. Rabiatene, Hilde C Røysheim, Oslo
6. Golvræserne, Ann Kristin Steinslien, Øyer

lag-Mellom
1. Mellomsmurfene, Trine Johnsrud,
2. Bergensekspressen, Marianne Kalvenes, Garnes
3. Hot Dogs, Liv Ingunn Bråten, Dal
4. Stjernelaget, Heidi Nilsen, Revetal
5. The Medium Flyers, Kristine Skogen Nylund, Hundvåg
6. Pels og Poter, Gunn Toril Kværnstuen, Sande I Vestfold
7. CookiemonStars, Tonje Mørkhagen, Drøbak
8. Mellomsmurfene, Victoria Enerud, Kjeller
9. OODK, Krapylene, Venke Henning, Oslo

lag-Stor
1. Frustrerte Fruer, Synnøve Solberg Matre, Sandeid
2. Glade Vannvidd, Aina Britt Lundkvist, Oslo
3. Arun4Fun, Ann Karin Jacobsen Olsen, Auli
4. Nidaros Berserk, Ingrid Askim,
5. Best i test, Jan Haukeland,
6. Fort & Gæli, Aina Britt Lundkvist, Oslo
7. Asker Joy Runners, Stein Brenne,
8. Bergen Agility Klubb, Hans Strømsøyen, Hjellestad
9. Flying Rebels, Hilde Bjerke, Sofiemyr


Junior handling:

Klasse 10-13 år, dag 1
1. Malin Landmark, Trøgstad, Dvergdachshund Langhåret, Amarita's Lee Hi' Lady
2. Svein-Thore Ulleberg-Bøhmer, Nannestad, Siberian Husky, Libesol I Came To Believe
3. Silje Skindlo, , Chinese Crested, Curlycrest's Grow Old With Me
4. Sara Trasop Torgersen, , Chinese Crested, Zanevi's Funky Punky


Klasse 14-17 år, dag 1
1. Helene Myhrer, Våler I Østfold, Flat Coated Retriever, Av-Zan-Iaz Magiske Zarina
2. Andrea Larsen, , Boston Terrier, Bogerudmyra's Lenn
3. Irja Sofie Nyheim, Tromsø, Saluki, Atlantis Av Min Tera
4. Ida Nedal Kværnstuen, Lierskogen, Schapendoes, Sagoland's First Class


Dag 2
1. Andrea Bakke Dalseth, Ålesund, Shetland Sheepdog, Zitara Star's Follow The Dream
2. , Norge, Flat Coated Retriever, Simon Says Rule Britannia
3. Irja Sofie Nyheim, Tromsø, Saluki, Atlantis Av Min Tera
4. Susann Omholt Nikolaisen, Drammen, Portugisisk Vannhund, Betty Beat Av Tri De Coleur


Klasse 10-13 år, dag 2
1. Karianne Nyhus, Fagernes, Mittelspitz, Strøndafjorden's Irresistable
2. Carmen Dønheim Hoseth, Ålesund, Mops, Quality Is Provocative Av Pugling
3. Malin Landmark, Trøgstad, Dvergdachshund Langhåret, Amarita's Lee Hi' Lady
4. Janina Grøvslien, , Whippet, Gulleiv's Lydia


Klasse 14-17 år, dag 2
1. Andrea Bakke Dalseth, Ålesund, Shetland Sheepdog, Zitara Star's Follow The Dream
2. , Norge, Flat Coated Retriever, Simon Says Rule Britannia
3. Irja Sofie Nyheim, Tromsø, Saluki, Atlantis Av Min Tera
4. Susann Omholt Nikolaisen, Drammen, Portugisisk Vannhund, Betty Beat Av Tri De Coleur






FacebookTwitterPinterestGoogle+EmailMore

Hovedsamarbeidspartnere