Resultater NKK Lillestrøm-Dogs4all 18.- 19. november 2017

Resultater fra og årslister etter utstillingen NKK Lillestrøm-Dog4all 18.-19. november 2017 finner du her

Resultater fra og årslister etter utstillingen
Sted: Lillestrøm-Dogs4all
Dato: 18.11.2017

Alle resultater og link til kritikker fra utstillingen finner du her


BIS Plasseringer:

1BIS: Kerry Blue Terrier, NORD UCH DKV-16 NORDV-16 Shyloch Statement, Helge Kvivesen, Halden
2BIS: Toy Puddel, N UCH Aedan Talk Of The Devil, Christina Johansson, Hof
3BIS: Norsk Buhund, C.I.B. N SE DK UCH NJV-13 SEJV-13 SEV-13 NV-14-15-16 NORDV-14 DKV-14 EUW-15-16 BEV-16 Kimura's Peer Gynt, Kathrine Øksnevad Lindstrøm, Karmsund
4BIS: Amerikansk Cocker Spaniel, INT NORD N UCH DKV-13 FI V-13 NJV-11 NV-12-16 KBHV-16 SEV-16 Statesman Miss Divine, Vibeke Paulsen, Støren
Best In Show dommer: Trotter, Patricia,

GRUPPEPLASSERINGER:

Gruppe 1, Bruks-, Hyrde og Gjeterhunder, Dommer: Nielsen, Kim Vigsø, 1BIG: Welsh Corgi Pembroke, AU GRCH N UCH Bojojamile Behind The News, Rita Tilley Wilberg, . 2BIG: Bouvier Des Flandres, Bouvpilot Sweet Revenge, Mette E M Tufte, Oslo. 3BIG: Schäferhund Normalhår, AD BH IPOI N UCH Falkøen's Vasko, Bjørn Lundberget, Trysil. 4BIG: Pyreneisk Gjeterhund, N SE DK NORD UCH NORDV-08-10 WW-10 NV-08-09-10-11-12-13-14-16 SEV-14 EUW-15 NVV-15-16 SEVV-16 Hob-Nob's Quidam, Gro Mathiesen, Roa.

Gruppe 2, Schnauser/Pincher/Molosser/Sennenh, Dommer: Haapaniemi, Elina, 1BIG: Riesenschnauzer Sort, C.I.E.N DK UCH NJV-14 NORDJV-14 NV-14 DKJV-14 SEV-15 KBHV-15 DKV-16 NORDV-16 Riesen Monamis Rock Solid, Stine Andersen, Fetsund. 2BIG: Tibetansk Mastiff, FI DK SE MVA EUJV-15 DKJV-15 DKV-15 HEJW-15 PMJV-15 PMV-15-16 DK Drakyi Khulan, Matti Varpula, Finland. 3BIG: Berner Sennenhund, NORD UCH KBHJV-15 SV-16 Querida Qarmen Av Hiselfoss, Gro Solberg, Rakkestad. 4BIG: Dvergpinscher, N UCH KBHV-17 KBHJV-16 NJV-16 Chervona Kalyna From Goldenmonarchy, Marte Inderhaug, Vinterbro.

Gruppe 3, Terriere, Dommer: CORISH, GEOFF, 1BIG: Se 1BIS. 2BIG: Irsk Terrier, N UCH JWW-14 SEJV-13 EUW-15 Red Wire Mastermind, Birgitta Sköld, Sverige. 3BIG: Cairn Terrier, Hjohoo's Hjo Take What Hjo Want, Elisabeth Theodorsson, Sverige. 4BIG: Silky Terrier, C.I.B. NORD UCH NJV-13 NV-16 Curiosity Gallant Game, Astrid Irene Halseth, Trondheim.

Gruppe 5, Spisshunder, Dommer: Klepp, Eli-Marie, 1BIG: Se 3BIS. 2BIG: Norsk Elghund Grå, C.I.B. N UCH N J(B)CH Varjdalen's Tk Miro, Roald Normo, Mosjøen. 3BIG: Alaskan Malamute, DK UCH IE UCH INT UCH LT UCH Libertia Americano, My Wendel, Sverige. 4BIG: Podenco Ibicenco Glatthåret, N UCH Kalo Skilo's Bow Bells Guns N Roses, Maria Lauvhaug Knudsen, Hof.

Gruppe 6/4, Drivende og Sporhunder/Dachshund, Dommer: Heyerdahl, Trygve, 1BIG: Beagle, C.I.E USCH DKCH EUJW-15 NJV-15 NV-15 Maple Ridge Northern Lights, Madeleine Bäck, Sverige. 2BIG: Finsk Støver, N UCH NV-15-16 Stensåsen's Lysti, Oscar Wilhelm Nilssen, Løten. 3BIG: Dvergdachshund Strihåret, C.I.B. NORD UCH NJV-15 DKJV-15 NV-16 KBHV_17 Wervest's Ty, Vera Vestby, Nordre Frogn. 4BIG: Dalmatiner, N SE EST UCH Toot's Just A Dream, Åsa Fagerlund, .

Gruppe 7, stående fuglehunder, Dommer: Foss, Arne, 1BIG: Pointer, East Meadows Manboy, Ulla-Britt Östman, Sverige. 2BIG: Italiensk Spinone, N UCH Bibiana Da Costa Vista, Elisabeth Aune Moseby, Trøgstad. 3BIG: Breton, NORDV-14-15 SEV-14 EUW-15 NV-15 Vanity Pauline, Gregersen, Janne, Auli. 4BIG: Vorstehhund Strihåret, N SE VCH BH EUJW-15 NJV-15 Skarsemsløkkja's Larris, Birgit Westgård, Trondheim.

Gruppe 8, Apporterende Hunder, Dommer: THIRLWELL, John, 1BIG: Se 4BIS. 2BIG: Engelsk Springer Spaniel, DKV15 DKJV15 NV-16 DKCH(U) SEuCH(U) NOCH(U) EW17 Sieger's Show Me The Money Honey, Vibe Borregaard Madsen, Danmark. 3BIG: Portugisisk Vannhund, N UCH Aquafortis Kickass, Anne Cathrine Beckman, Oslo. 4BIG: Flat Coated Retriever, C.I.E N EST UCH SE U(U)CH NV-14 KBHV-15 NORDV-15 TLNW-16 Altaflats Ain't I'm A Dog, Ida Wiesener, Tromsø.

Gruppe 9, Selskapshunder, Dommer: Wilberg, Leif-Herman, 1BIG: Se 2BIS. 2BIG: Bichon Frisé, N SE DK UCH Kamians Here Comes The Hero, Wivi-Anne Olsen, Bjørkelangen. 3BIG: Mops, Tangetoppen's Just Cruisin, Liselotte Dennmyr, Sverige. 4BIG: Stor Puddel, Hashtag Its-Dynamite, Camilla Tell Collinge, Sverige.

Gruppe 10, Mynder, Dommer: Wiersma, Wim, 1BIG: Saluki, NORD JV-15 SE CH Sundown Gossip And Champagne, Cecilia Schubert, Sverige. 2BIG: Borzoi, SE U CH, DK U CH, Fi U CH Kazar Wahid, Lena Hamel, Sverige. 3BIG: Whippet, IT HR CH Sobresalto Xxx, Enrico De Gaspari, Italia. 4BIG: Skotsk Hjortehund, C.I.B NORD UCH KBHV-15 NV-14-15-16 Troon The Heart Of Eternity, Liv Vogt Johansen, Drammen.


Bamseliste etter denne utstillingen

1. N UCH Aedan Talk Of The Devil, Toy Puddel, Christina Johansson, Hof, (15-14-13-12-11) 65 p.
2. INT NORD N UCH DKV-13 FI V-13 NJV-11 NV-12-16 KBHV-16 SEV-16 WW-17 Statesman Miss Divine, Amerikansk Cocker Spaniel, Vibeke Paulsen, Støren, (15-14-12-11-6) 58 p.
3. NORD UCH DKV-16 NORDV-16 WW-17 Shyloch Statement, Kerry Blue Terrier, Helge Kvivesen, Halden, (16-15-15-5) 51 p.
4. AU GRCH N UCH Bojojamile Behind The News, Welsh Corgi Pembroke, Mr.R.H.& Mrs.V.J. Hutton Hutton, Australia, (12-11-8-6-5) 42 p.
5. AM N UCH NJV-15 NV-15 FI JV-15 Estava Rain Looking For Action, American Akita, Friedrich Birkmar, Skarnes, (15-11-7-5) 38 p.
6. C.I.B NORD FI UCH DKJV-13 DKV-13 NJV-13 NV-13 SEJV-13 HEJV-13 EUW-15 NORDV-15 SEV-16 FIV-16 Absint Av Larhjelm, Dachshund Strihåret, Lars Hjelmtvedt, Holmestrand, (13-11-5-4-4) 37 p.
7. NORD IT UCH Fransin Minnie Mouse, Fox Terrier Wire, Francesca Cassin, Italy, (13-7-6-6-5) 37 p.
8. C.I.B.FI SE N UCH NV-15 Rambull's Quarterflash, Bullmastiff, Mary Heli, Gjølme, (14-6-5) 25 p.
9. NORDV-14 NV-15 -16 Alotorius Old Glory Dynamic Beauty, Beagle, Faruk Mujanic, Hundvåg, (6-5-5-5-4) 25 p.
10. C.I.B. N SE DK UCH NJV-13 SEJV-13 SEV-13 NV-14-15-16 NORDV-14 DKV-14 EUW-15-16 BEV-16 Kimura's Peer Gynt, Norsk Buhund, Kathrine Øksnevad Lindstrøm, Karmsund, (13-6-5) 24 p.
11. C.I.B N DK FI UCH SE U(U)CH NV-15-16 KBHV-16 DKV-16 NORDV-16 HEW-16 MEDITERRANEAN W-17 GEW-17 Aquafortis Eros, Portugisisk Vannhund, Ragnhild Bjørnstad, Oslo, (14-4-4) 22 p.
12. C.I.E N EST UCH SE U(U)CH NV-14 KBHV-15 NORDV-15 TLNW-16 Altaflats Ain't I'm A Dog, Flat Coated Retriever, Ida Wiesener, Tromsø, (12-5-5) 22 p.
13. N DK UCH KBHV-17 Inspirations Il Vino Fantastico, Bracco Italiano, Hans-Ole Stenbro, , (5-5-4-4-3) 21 p.
14. INT NORD FI UCH SEV-11-13 NORDJV-10 KBHV-12-13 NV-12-13-16 EUW-13 DKV-13 NORDV-13-16 FIV-13 HEV-13 Straight Fire Push The Luck, Malteser, Laila Westeng, Gressvik, (7-7-6) 20 p.
15. C.I.B N FI DK VDH UCH NJV-14 NORDJV-14 SEV-14'15 SEJV-14 DKV-15 NV-15 Cabaka's Crazy About Mary, Samojedhund, Kristin Lundin Lauritzen, Sperrebotn, (12-7) 19 p.




Beste veteran:

Dag 1
1. N SE DK UCH NV-09 Utzon's Admiral Von Schneider, Whippet, Jorunn Synnøve Jenssen, Ski, 8 p.
2. C.I.E. NORD VDH UCH NORDW-13-1 Perchwater Like A Perfect Dream, Cocker Spaniel, Frida Ankerson, Sverige, 7 p.
3. INT NORD SI UCH NV-10 Fidel Poker Face, Dvergpuddel, Eva Birgitte Nygaard, Oppegård, 6 p.
4. C.I.B NORD UCH BH FINJV-09 FINV-09 NORDJV-09 NORDV-09 NV-10-11-13 SEV-15 EUW-15 Leading Angel's Cherish Thornapple, Australian Shepherd, Caroline Elisabeth Mauseth, , 5 p.

Dag 2
1. N SE DK UCH NORDCH SEV-10&11 SEV-15 WW-10 Pei Fang Penny Lane At Sherae, Chow Chow, Lene Hedengran, Sverige, 8 p.
2. INT NORD DK UCH NORD FI LCCH NV-13 WJW-10 WW-11 ECCW-11 NV-14-16 Mesmerizing Made In Heaven, Faraohund, Simon Tien Hansen, Sørum, 7 p.
3. INT NUCH NJ(B)CH SV-07 NORDV-0 WW-08 NV-09-10 NVV-15 NORDVV-15 Kato, Norsk Elghund Grå, Roald Normo, Mosjøen, 6 p.
4. INT NORD DK UCH WW-10 NORDV-14'15 Tiny Jewels' Mad About Chanel, Pomeranian, Dag Løken, Askim, 5 p.

Dommer: Trotter, Patricia


Årets beste veteran etter denne utstillingen

1. INT NORD FI UCH NVV-13 DKVV-14- 16 NORDVV-14-15 NVV-16 Stings Velour In Black To Matrix, Lhasa Apso, Birgitte Sperle, Steinberg, (6-6-5-5-4) 26 p.
2. INT NORD DK UCH WW-10 NORDV-14'15 Tiny Jewels' Mad About Chanel, Pomeranian, Dag Løken, Askim, (6-6-5-5-3) 25 p.
3. INT NORD H UCH NV-07 NORDV-07 NV-14-15-16 NVV-14-15-16 NORDVV-14-15-16 SEV-14-15 SEVV-14 DKVV-16 Sagaland's Å-Chevy, Tibetansk Spaniel, Sonja Dramstad, Dilling, (6-5-5-4-4) 24 p.
4. INT NORD UCH NV-09-11-15 NORDJV-08 KBHV-10 DKV-10 EUVW-15-16 NVV-15-16 BEVW-16 Lapinlumon Hesperus, Lagotto Romagnolo, Siv Christine Bækken, Nittedal, (5-5-5-4-4) 23 p.
5. GB UCH NV-11-12-15-16 NVV-16 Soletrader Trick Or Treat, Petit Basset Griffon Vendeen, Anders Tunold-Hanssen, Oslo, (6-5-4-2) 17 p.
6. INT NORD DK UCH NORD FI LCCH NV-13 WJW-10 WW-11 ECCW-11 NV-14-16 Mesmerizing Made In Heaven, Faraohund, Simon Tien Hansen, Sørum, (7-5-4) 16 p.
7. N UCH NORDV-11 DKV-11 NV-10-12-16 NVV-16 Kimura's Kunta Kinte, Rottweiler, Erik Marthinussen, Rådal, (6-3-3) 12 p.
8. JWW-08 N UCH EUVW-15 NVV-15 Rajumas Aurora, Samojedhund, Gro Moe-Gumø, Kongsberg, (4-4-4) 12 p.
9. INT NORD SI UCH NV-10 Fidel Poker Face, Dvergpuddel, Eva Birgitte Nygaard, Oppegård, (6-3) 9 p.
10. C.I.E. N HR UCH SE U(U)CH PLW-12 NVV-15 AMSW-16 AMSVW-16 Almanza Such A Good Life, Flat Coated Retriever, Anne-Berith Waskaas, Sandefjord, (5-2-2) 9 p.
11. N SE DK NORD UCH NORDV-08-10 WW-10 NV-08-09-10-11-12-13-14-16 SEV-14 EUW-15 NVV-15-16 SEVV-16 Hob-Nob's Quidam, Pyreneisk Gjeterhund, Gro Mathiesen, Roa, (5-4) 9 p.
12. N SE DK UCH NV-09 Utzon's Admiral Von Schneider, Whippet, Jorunn Synnøve Jenssen, Ski, (8) 8 p.
13. N SE DK UCH NORDCH SEV-10&11 S WW-10 Pei Fang Penny Lane At Sherae, Chow Chow, Lene Hedengran, Sverige, (8) 8 p.
14. C.I.E. NORD VDH UCH NORDW-13-1 Perchwater Like A Perfect Dream, Cocker Spaniel, Frida Ankerson, Sverige, (7) 7 p.
15. C.I.B NORD UCH NV-11 NVV-16 Who's Rock The Boat, West Highland White Terrier, William Russel Sim, , (4-3) 7 p.




Beste avlshund:

Dag 1
1. NORD UCH NJV-13 Westridge Boomerang Boost, Cocker Spaniel, Trine Svartås, Lierskogen, 9 p.
2. DK N UCH NORDV-12 KBHV-13 Idyllium's Cookies'n Cream,Chihuahua Langhåret, Marthe Dalen, Molde, 7 p.
3. INT NORD FIN UCH NV-09-10-11-12 SEV-11-12 DKV-10-12-13 NORDV-10 EUW-11 HEV-10 KBHV-12 Sagaland's B-August X I I,Tibetansk Spaniel, Sonja Dramstad, Dilling, 6 p.

Dag 2
1. N UCH N VCH Nettopp Av Larhjelm, Dachshund Strihåret, Muri, Liv, Hernes, 9 p.
2. N SE DK UCH SEV-14 NJV13 HEJW13 NORDJV13 NORDV14 Cog-Wheel's It Must Have Been Love, Norwich Terrier, Lene Weum, Åmot, 7 p.
3. N SE DK UCH Minidogland Yandex, Dvergdachshund Korthåret, Åge Solberg, , 6 p.
4. C.I.B.N UCH NV-15-16 Skipper's All Right, Newfoundlandshund, Ole Andreas Nygård, Sylling, 5 p.


Årets beste avlshund etter denne utstillingen

1. DK N UCH NORDV-12 KBHV-13 KBHVV-17 DKVV-17 Idyllium's Cookies'n Cream, Chihuahua Langhåret, Marthe Dalen, Molde, (7-7-7-7-6) 34 p.
2. C.I.B.N UCH NV-15-16 Skipper's All Right, Newfoundlandshund, Ole Andreas Nygård, Sylling, (7-7-6-6-5) 31 p.
3. INT NORD FIN UCH NV-09-10-11-12 SEV-11-12 DKV-10-12-13 NORDV-10 EUW-11 HEV-10 KBHV-12 Sagaland's B-August X I I, Tibetansk Spaniel, Sonja Dramstad, Dilling, (7-6-4) 17 p.
4. N SE UCH Av-Zan-Iaz Qikke Zaga, Flat Coated Retriever, Anita Iversen, Sandefjord, (7-5) 12 p.
5. INT NORD UCH DKV-13 Dungens Kosmic Love, Keeshond, Inge Kato Våland, Varhaug, (5-5) 10 p.
6. NORD UCH NJV-13 Westridge Boomerang Boost, Cocker Spaniel, Trine Svartås, Lierskogen, (9) 9 p.
7. N UCH N VCH Nettopp Av Larhjelm, Dachshund Strihåret, Muri, Liv, Hernes, (9) 9 p.
8. C.I.B. NORD UCH NVV-16 Miljøsablo's Close To Pekka's Heart, Mexikansk Nakenhund Stor, Anne Karin Midtsand, Reipå, (8) 8 p.
9. C.I.B NORD EE FI CZ LT UCH EUJW-13 KBHV-13 SEV-13'15 NJV-13 DKV-13 NV-14 NORDV-14 SEV-15 HEV-15 LVV-17 LTV-17 EEV-17 Ukkonen Av Vintervidda, Finsk Lapphund, Christian Lauluten, Tinn Austbygd, (7) 7 p.
10. N SE DK UCH SEV-14 NJV13 HEJW13 NORDJV13 NORDV14 Cog-Wheel's It Must Have Been Love, Norwich Terrier, Lene Weum, Åmot, (7) 7 p.
11. INT NORD UCH Courtborne Sinaxs Antilla, Saluki, Geir Tore Land, Østre Gausdal, (7) 7 p.
12. Saffron Sherhy Only 4 North Exotic, Shih Tzu, Kjersti Sollien Iversen, Hammerfest, (7) 7 p.
13. N SE DK UCH Minidogland Yandex, Dvergdachshund Korthåret, Åge Solberg, , (6) 6 p.
14. C.I.B. NORD UCH Kjennekrokens Hunters Boy, Jack Russell Terrier, Kari Anne S Lundberg, Bardu, (6) 6 p.
15. NORD UCH AD BH RLI RLII RLIII Kimura's Mary Poppins, Rottweiler, Kathrin Myhra, Kongsberg, (3-3) 6 p.



Beste oppdretter:

Dag 1
1. Idyllium - Chihuahua Langhåret, 8 p.
2. Aquafortis - Portugisisk Vannhund, 6 p.
3. Sagaland - Tibetansk Spaniel, 5 p.
4. Almanza - Flat Coated Retriever, 4 p.

Dag 2
1. Larhjelm - Dachshund Strihåret, 8 p.
2. Vintervidda - Finsk Lapphund, 6 p.
3. Jilloc's - Dalmatiner, 5 p.
4. Lotcheck - Norwich Terrier, 4 p.


Årets mest vinnende oppdretter etter denne utstillingen

1. Larhjelm - Dachshund Strihåret, (8-6-6-4-4) 28 p.
2. Aquafortis - Portugisisk Vannhund, (6-6-6-6-4) 28 p.
3. Idyllium - Chihuahua Langhåret, (8-5-4-3-3) 23 p.
4. Sagaland - Tibetansk Spaniel, (6-5-5-4) 20 p.
5. Bikkjehaugen - Newfoundlandshund, (5-4-3-3-1) 16 p.
6. Rajuma - Samojedhund, (6-6-4) 16 p.
7. St.Kilda - Shetland Sheepdog, (5-3-2-2) 12 p.
8. El'mambee's - Pekingeser, (6-4) 10 p.
9. Vintervidda - Finsk Lapphund, (6-2) 8 p.
10. Sjarmtrollet - Dvergpuddel, (6-2) 8 p.
11. Courtborne - Whippet, (7) 7 p.
12. Nobel Line - Dvergpinscher, (6) 6 p.
13. Fab Four - Dvergpuddel, (6) 6 p.
14. Rabben's - Airedale Terrier, (3-3) 6 p.
15. O'marksbay - Irsk Ulvehund, (5) 5 p.




Beste Norske Hund:

Dag 2
1. C.I.B. N SE DK UCH NJV-13 SEJV-13 SEV-13 NV-14-15-16 NORDV-14 DKV-14 EUW-15-16 BEV-16 Kimura's Peer Gynt, Norsk Buhund, Kathrine Øksnevad Lindstrøm, Karmsund, 98 p.
2. C.I.B. N UCH N J(B)CH Varjdalen's Tk Miro, Norsk Elghund Grå, Roald Normo, Mosjøen, 77 p.
3. N UCH Dunderdalens Hedda, Norsk Lundehund, Anette Vabø-Andersen, Tvedestrand, 45 p.
4. DK UCH DKV-14-15 SV-13-14 SEJV-13 JWW-14 NORDV-14 Direktør'n Av Kampenhaug, Dunker, Ann Jeanette Stenhaug Bull, Ise, 11 p.


Årets beste norske hund etter denne utstillingen

1. C.I.B. N SE DK UCH NJV-13 SEJV-13 SEV-13 NV-14-15-16 NORDV-14 DKV-14 EUW-15-16 BEV-16 Kimura's Peer Gynt, Norsk Buhund, Kathrine Øksnevad Lindstrøm, Karmsund, (98-63-44) 205 p.
2. C.I.B. N UCH N J(B)CH Varjdalen's Tk Miro, Norsk Elghund Grå, Roald Normo, Mosjøen, (77-44-30-26) 177 p.
3. C.I.B NORD UCH Ålvisheim's Sol Livesdotter, Norsk Lundehund, Joakim Langenes, , (73-28) 101 p.
4. N DK UCH Dunderdalens Hedda, Norsk Lundehund, Anette Vabø-Andersen, Tvedestrand, (45-32) 77 p.
5. C.I.B. Karpaasin Kitty, Norsk Elghund Grå, Eirik Osborg Kvammen, Ørsta, (44-15) 59 p.




Lydighet:

LP-I
1. Tending Runway, Border Collie, Gørill Nordve, Aurskog, 196,5 p.
2. Myrullen's Nick, Border Collie, Marit Wang, Inderøy, 192 p.
3. Mester, Border Collie, Benedikte Roarsen, Bø I Vesterålen, 186,5 p.
4. Noia, Border Collie, Wenche Tarud, , 183 p.
4. RLIII Svangens Første Jordbær, Australian Kelpie, Linn Thevik, Hell, 183 p.
6. Super Kopi, Border Collie, Solgunn Roarsen, Kløfta, 177,5 p.
7. SE UCH DK UCH KORAD SP1 RLD N RLD F RLD A LP1 DKLP1 Grand Lutin Rakelz, Beauceron, Anneli Carlsson, Sverige, 176 p.
8. N UCH Russell Yards All Eyes On Me, Boston Terrier, Mai-Kristin Nicolaysen, Oslo, 174 p.
9. RLII RLIII Shaggy Toller's Secret Mission, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Aasne Olsen, Røn, 172 p.
10. Tinka, Blandingshund, Stine Langerud, Raufoss, 166 p.
11. Konglegrend's Brilliant Energi, Hvit Gjeterhund, John Arne Pettersen, Våler I Østfold, 164,5 p.
12. Jack, Border Collie, Wenche Tarud, Svingvoll, 163,5 p.
13. Krokasmedens Lill-Grabben, Belgisk Fårehund, Malinois, Vidar Pettersen, Gressvik, 163 p.
14. Sweet Sultan Of Casa Lobato, Australian Shepherd, Vibeke Landre, Gullaug, 158 p.
15. Explosive Angel Diablo, Rottweiler, Sturla Kvalvik, Kristiansund N, 156,5 p.
16. BH Citagardens Cana, Schäferhund Langhår, Sigrid Bergquist, Trondheim, 153,5 p.
16. RLI Aysablues Dangerous Destiny, Australian Shepherd, Anette Weile Holm, Hammerfest, 153,5 p.
18. RLI RLII Apollo, Border Collie, Beathe Riise, , 151 p.
19. Aussie Action's Red Unbeatable, Australian Kelpie, Aud-Sylvi Hansen, Borgenhaugen, 147,5 p.
20. N UCH NV-16 RLI RLII Pilegrimsledens Zara, Gammel Dansk Hønsehund, Anja Karoline Fjellvang, Davik, 146 p.
21. C.I.E. NORD LUX UCH PL SLO CH UCH AMSW-15 Seawild's Born To Perform, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Signe Melsen Larsen, Oslo, 145 p.
22. NJV-15 NV-15 DKJV- 15 DKV15-16 NORDV-15-16 KBHV-16-17 Roughshoot I'm On Fire, Ungarsk Vizsla Korthåret, Sissel Jerve, Oslo, 133,5 p.
23. Goldkooik's Precious Adele, Kooikerhund, Karin Gabrielsen, Egersund, 91 p.
24. Dutch Dynamite Dazzler Dax, Australian Kelpie, Jeanette Hatteberg, Kongsvinger, 0 p.
24. RLI Lurhaugs Violeta Violeta, Golden Retriever, Marianne Elise Methi, Hobøl, 0 p.
24. LPI Vintelli Called Cæsar, Stor Puddel, Elina Engh Solbakken, Drammen, 0 p.
24. Keisy Nell, Border Collie, Janne Birgitte Holth Olsen, Aurskog, 0 p.
24. RLI RLII My Trusted Friend O'tiki, Border Collie, Line Emilie Villanger, Gjøvik, 0 p.
24. RLII Cafridas Rhythmic Rhapsody Romance, Berner Sennenhund, Monika Hansen, Ålfoten, 0 p.
24. NJV-15 Blazing Sun Comic Relief, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Helene Odden-Gravdahl, , 0 p.
24. Nicholas Troy Av Exram, Schäferhund Normalhår, Siw Iren G. Holton, , 0 p.
24. Risk, Belgisk Fårehund, Malinois, Herdag Hansen, Bybrua, 0 p.
24. Tinka, Blandingshund, Elisabeth Karstensen, Løvenstad, 0 p.
24. Cefeus Fanny Ii, Australian Kelpie, Nora Sørlie Skaug, Borgenhaugen, 0 p.
24. BH IPO2 Biteforces Acho, Belgisk Fårehund, Malinois, Eli Antonsen, Årnes, 0 p.
24. Drago-Odin Vom Eberborg, Weimaraner Korthåret, René Roald Furth, Vigra, 0 p.

LP-II
1. Super Willmer, Border Collie, Vivi Ann Sneve, Kløfta, 179,5 p.
1. LPI RLI Chrilikas Friday I'm In Love, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Kate Iren Tangnes, Oslo, 179,5 p.
3. Riesen Artic's Quick Step, Riesenschnauzer Salt/Pepper, Nini Cappelen, Oslo, 178,5 p.
4. RLI RLII LPI RLIII Get Weiler's Artige Pippi, Border Collie, Brita Moe Johnsen, Krokstadelva, 170,5 p.
5. LPI The Superstar Ink, Border Collie, Elina Engh Solbakken, Drammen, 169,5 p.
6. DK UCh, MH, BH, BPH, KORAD, SPH 1, RLD A, RLD F, RLD M, RLD N, DK RBM, DK LP1, DK LP2, SE RALLYCH, LP1, LP2, Grand Lutin Räzor, Beauceron, Marie Österberg Fredriksson, Sverige, 158 p.
7. RLI RLII Desperados Golden Girl, Engelsk Springer Spaniel, Liz Berit Rognstad, Kjeller, 148,5 p.
8. BH N UCH LPI Handy Handsome, Rottweiler, Sturla Kvalvik, Kristiansund N, 116 p.
9. Årdalen's Astra, Vorstehhund Korthåret, Leon Dekker, Oslo, 113 p.
10. LPI Blaschke Bekka, Kooikerhund, Karin Gabrielsen, Egersund, 0 p.
10. KBHJV-14 LPI Sukkertoppen's Amethyst, Flat Coated Retriever, Tove Anette Håkull, Egersund, 0 p.
10. RLII LPI RLIII My Trusted Friend Kane's Trixie, Border Collie, Line Emilie Villanger, Gjøvik, 0 p.
10. RLII N VCH BH RLIII Zelfas Ariel, Engelsk Springer Spaniel, Laila Irene Røneid, Årdalstangen, 0 p.
10. Super, Border Collie, Marna Kirkerud Korstadhagen, Oslo, 0 p.
10. Tullarbackens Thistle, Australian Kelpie, Rikke Svele, Holmestrand, 0 p.
10. BH LPI Annza's Bessie, Hvit Gjeterhund, Silje Guttulsrud, Krokstadelva, 0 p.

LP-III
1. LPII LPIII Jo, Border Collie, Cecilie Aspen Grøvdal, Fall, 267,75 p.
2. Easy-Peasy, Border Collie, Line Bu Nilsen, Oslo, 266,5 p.
3. Jet, Border Collie, Anette Kristiansen, Dølemo, 265,75 p.
4. Solsvingens Cosmos, Golden Retriever, Miriam Pedersen, Finstadjordet, 251,5 p.
5. Soltrollets Aqua, Golden Retriever, Tone Pedersen, Holmestrand, 244,75 p.
6. LPII LPIII Chica Selma, Border Collie, Veronica Silkebækken, Aurskog, 233 p.
7. BH LPI LPII RLII RLIII LPIII N RL CH Tingeling, Border Collie, Trine Røykaas, Årnes, 213,25 p.
8. RLIII RLI LPII RLII N RL CH Trym, Border Collie, Nina Christine Trollet Tandberg, Roa, 206,5 p.
9. NORD ACH N SE A(H)CH N RLCH RLI RLII RLIII Kronvallaren Tamzin, Border Collie, Hilde Bjerke, Sofiemyr, 190,25 p.
10. LPI Stella Polaris, Border Collie, Mona Helen B Tollefsen, Drammen, 189,25 p.
11. RLIII Cafridas Rhythmic Ragtime Reggae, Berner Sennenhund, Mari-Ann H Amundsen, Vestfossen, 167,5 p.
12. N UCH Rådeskogen's First Temptation, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Elizabeth Sommerfeldt, Lofthus, 0 p.
12. INT NORD UCH NV-09-10 AD BH N RL CH Chocolate-Wrestler, Australian Kelpie, Linn Thevik, Hell, 0 p.
12. N UCH N RL CH RLIII Aysablues Blue Berry, Australian Shepherd, Mette Annie Nilsen, Hammerfest, 0 p.
12. Krokasmedens Witch, Belgisk Fårehund, Malinois, Aina Mari Pettersen, Gressvik, 0 p.

LP-FCI3
1. High Working B C Mexico, Border Collie, Solgunn Roarsen, Kløfta, 272,5 p.
2. Myrullen's Min Karma, Border Collie, Ann-Karin Isaksen, Løken, 271,5 p.
3. N LCH Hexgårdens Wixie, Border Collie, Else Helene Feet, Oslo, 250 p.
4. NORD LCH BH High Working B C Keighley, Border Collie, Jannike Hansen, Aurskog, 243,5 p.
5. N LCH LPIII Get Weiler's Jubel, Border Collie, Mona Caspersen Strømdal, Gullaug, 241,5 p.
6. N SE LCH N UCH Izgara's Eikki, Belgisk Fårehund, Tervueren, Geir Brandtzæg, Kongsberg, 239,5 p.
7. LPII High Working B C Cash, Border Collie, Morten Krogstad, Aurskog, 170 p.
8. BH Chocomate's Harrys Chili, Border Collie, Monica Wickstrøm, Husøysund, 37 p.
9. LPIII High Working B C Cayman, Border Collie, Irene Goa, Hafrsfjord, 0 p.
9. Thelook Explosive Ivo, Border Collie, Hilde Skjoldal, Skoppum, 0 p.


Gerapokalen 2017

1. Myrullen's Ludvig, Border Collie, Kjellaug Selsaas, Nedre Vats, (295-289,5-279) 863,5 p.

H.P. Petersen:

Gøril Nordve m/Tending Runway.

KALA TROFEET 2017

Liten 3
1. N A(H)CH N SE ACH AGHIII AGIII AGHII AGII AGHI AGI Freetain's Thornado Jothero, Papillon, Ellen H. Tangen, Fåberg, ((0-2)-(0-3)-(0-6)-(1,14-6)) 18,14 p.

Mellom 3
1. N ACH N A(H)CH Rockhound's Cosalite, Shetland Sheepdog, Mina Mathilde Engh Mathisen, Holmestrand, ((0-1)-(0-1)-(0-2)-(0-2)) 6 p.

Stor 3
1. N ACH N A(H)CH Tinka, Border Collie, Inger Bakkeby, Kløfta, ((0-1)-(0-2)-(0-3)-(0-6)) 12 p.


Junior handling:

Norgesmester:
Julia Sofie Sørum Bjørklund.



Nordisk Mesterskap i Lydighet:
1. Emmi Lavikka, Finland m/ Tending Piraya.


Lag:
1. Finland



FacebookTwitterPinterestGoogle+EmailMore

Hovedsamarbeidspartnere