Resultater NKK Lillestrøm 19.- 20. november 2016

Resultater fra og årslister etter NKK Lillestrøm 19.- 20. november 2016 finner du her!

Resultater fra og årslister etter utstillingen
Sted: Lillestrøm
Dato: 19. - 20. 11. 2016

Alle resultater og link til kritikker fra utstillingen finner du her.


BIS Plasseringer:

1BIS: Amerikansk Cocker Spaniel, INT NORD N UCH DKV-13 FI V-13 NJV-11 NV-12 KBHV-16 Statesman Miss Divine, Paulsen, Vibeke, Støren
2BIS: Greyhound, N SE DK US UCH Jet's Man In The Moon, Horakova, Stepanka, Ytre Enebakk
3BIS: Newfoundlandshund, C.I.B.N UCH NV-15 Skipper's All Right, Nygård, Ole Andreas, Sylling
4BIS: Pomeranian, NORD FI UCH SEV-15 NV-15 HEV-15 Tiny Jewels' Neverending Fame, Løken, Dag, Askim
Best In Show dommer: Rickard, Stephanie,

GRUPPEPLASSERINGER:

Gruppe 1, Bruks-, Hyrde og Gjeterhunder, Dommer: Poletaeva, Irina,1BIG: Australian Shepherd, CIB N DK UCH NV-11-14 FIV-12 H Northbay's Rock On Summit, Ómarsson, Gísli, Sverige. 2BIG: Pyreneisk Gjeterhund, N UCH NV-12-13-14 NORDV-14 SEV-14 EUW-15 NV-15 Angeyja's Aela, Mathiesen, Gro/Romstad, Per Tore, Roa. 3BIG: Old English Sheepdog, SE UCH Dizzny'z Sapphire Samothrake, Jonsson, Lena, Sverige. 4BIG: Schäferhund Normalhår, N SE UCH AD BH IPO1 Georgia Vom Messina, Kopp, Torsten, Tyskland.

Gruppe 2, Schnauser/Pincher/Molosser/Sennenh, Dommer: Naveda, Juan Carrero,1BIG: Se 3BIS. 2BIG: Dvergschnauzer Sort, Steadwyn Status Qou, Linglarsson, Christina, Sverige. 3BIG: Tibetansk Mastiff, EUJV-15 DKJV-15 DKV-15 HEJW-15 Drakyi Khulan, Varpula, Matti, Finland. 4BIG: Boxer, N UCH NV-15 Sandro, Hansen, Tommy, Gressvik.

Gruppe 3, Terriere, Dommer: Kvivesen, Helge,1BIG: Norwich Terrier, Lotcheck I Love You Yeah Yeah Yeah, Weum, Lene, Åmot. 2BIG: Sealyham Terrier, N S UCH KBHV-06 Forlegd Zazzy-Severus, Olga Forlicz, Fredrik Åhs, Sverige. 3BIG: Lakeland Terrier, EUJW-15 NORDJV-15 NORDV-15 Big Lady´s Micro-Nikita, Hunt, Ann O Bert, Sverige. 4BIG: Silky Terrier, NORD UCH NJV-13 Curiosity Gallant Game, Halseth, Astrid Irene, Trondheim.

Gruppe 5, Spisshunder, Dommer: Stockmari, Harto,1BIG: Se 4BIS. 2BIG: Norsk Buhund, N SE DK UCH NJV-13 SEJV-13 SEV-13 NV-14-15 NORDV-14 DKV-14 EUW-15 Kimura's Peer Gynt, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad, Karmsund. 3BIG: Siberian Husky, Ankalyn Iris Goo Goo Dolls, Tomei, Paola, Sverige. 4BIG: Lapsk Vallhund, N FI CZ DK UCH JWW-14 NORDV-14 SEV-15 EUW-15 Arctic Soul Lapponian Kiehka, Lauluten, Christian, Tinn Austbygd.

Gruppe 6/4, Drivende og Sporhunder/Dachshund, Dommer: Hjorth, Leif Ragnar,1BIG: Dachshund Strihåret, Hurlumhei Av Larhjelm, Hjelmtvedt, Lars, Holmestrand. 2BIG: Bayersk Viltsporhund, EUJW-15 NJV-15 NV-15 Happy New Year Hazba, Spångberg, Jeanette, Sverige. 3BIG: Dalmatiner, N UCH Daladin's Cromwell, Diskerud, Ann-Kristin, Nordkisa. 4BIG: Beagle, Zappa Do Casal Da Vinha A Carnelian, Mujanic, Faruk, Hundvåg.

Gruppe 7, stående fuglehunder, Dommer: Stafberg, Carl-Gunnar,1BIG: Pointer, NL UCH NV-14 NORDV-14 EUW-15 Kanix Irene, Sonberg, Christine, Hønefoss. 2BIG: Vorstehhund Korthåret, SUCH DKUCH HUCH KBHV-16 Magnum Hunter Jack, Maté, David, Sverige. 3BIG: Braque Du Bourbonnais, C.I.E. N UCH SEJV-12 SEV-12 NV-13-14-15 WW-14 DKV-14 NORDV-15 Hunter Gyldenskov De La Pierre D'or, Horn, Maiken Hilly Gyldenskov, Otta. 4BIG: Bracco Italiano, J, C.I.E, NoDK UCH,SEoN V-14,DKV-13 Nuits Rocca Di Montemassi, Hansèn, Yvonne, Sverige.

Gruppe 8, Apporterende Hunder, Dommer: Sandø, Siv,1BIG: Se 1BIS. 2BIG: Portugisisk Vannhund, C.I.B N DK UCH SE U(U)CH NV-15 KBHV-16 Aquafortis Eros, Bjørnstad, Ragnhild, Oslo. 3BIG: Field Spaniel, C.I.E NORD UCH SEU(U)CH NOUCH DKCH Winterbourne Itsy Bitsy Spider, Köhlström, Maria, Sverige. 4BIG: Flat Coated Retriever, CIE GB SH CH SE N UCH FIV-12 Castlerock Simply Magic, Dyren, Anette, Sverige.

Gruppe 9, Selskapshunder, Dommer: Soleckyj Szpunar, Viva Maria,1BIG: Shih Tzu, C.I.B. EUW-15 NORD UCH SE JV-13 Art Made Hollywood Frame Of Mind, Lindkvist, Linda, Sverige. 3BIG: Lhasa Apso, SE N FI DK EE UCH C.I.B Rebellics In The Spotlight, Tommila, Anna, Sverige. 4BIG: Malteser, INT NORD FI UCH SEV-11-13 NORDJV-10 KBHV-12-13 NV-12-13 EUW-13 DKV-13 NORDV-13 FIV-13 HEV-13 Straight Fire Push The Luck, Westeng, Laila, Gressvik.

Gruppe 10, Mynder, Dommer: Gadolin, Marie,1BIG: Se 2BIS. 2BIG: Afghansk Mynde, EW'15 EW'16 SEW'15 NORDW'13 Amal Salang Coeur D'coeurs, Shirokov, Denis, Russland. 3BIG: Borzoi, Sylvan Elance Summerlanesspellbound, Hamel, Lena, Sverige. 4BIG: Skotsk Hjortehund, C.I.B NORD UCH NV-14-15 KBHV-15 Troon The Heart Of Eternity, Johansen, Liv Vogt, Drammen.


Bamseliste etter denne utstillingen

1. N SE DK US GB UCH Jet's Man In The Moon, Greyhound, Horakova, Stepanka, Ytre Enebakk, (14-14-14-14-13) 69 p.
2. INT NORD N UCH DKV-13 FI V-13 NJV-11 NV-12 KBHV-16 Statesman Miss Divine, Amerikansk Cocker Spaniel, Paulsen, Vibeke, Støren, (16-14-12-12-11) 65 p.
3. C.I.B. NORD FI UCH SEV-15 NV-15 HEV-15 Tiny Jewels' Neverending Fame, Pomeranian, Løken, Dag, Askim, (12-12-11-8-6) 49 p.
4. C.I.B N DK UCH SE U(U)CH NV-15 KBHV-16 DKV-16 NORDV-16 Aquafortis Eros, Portugisisk Vannhund, Bjørnstad, Ragnhild, Oslo, (14-11-7-7-6) 45 p.
5.NORDV-14 NV-15 Wiseweilers Back In Black, Rottweiler, Stavdal, Ann Wiseman, Hernes, (10-7-7-7-5) 36 p.
6. N SE UCH Kadelly's Bring On The Night, Cairn Terrier, Grønstad, Veslemøy, Moss, (11-11-3) 25 p.
7. C.I.B. NORD UCH NV-14-15 NORDV-14-15 DKV-14 Da Maya Huffish X Factor, Stor Puddel, Thorvaldsen, Arild, Heggedal, (11-8-6) 25 p.
8. BH AD Romi's Qwelle, Schäferhund Normalhår, Høve, Marit, Bosberg, (15-5-4) 24 p.
9. C.I.B.N UCH NV-15 Skipper's All Right, Newfoundlandshund, Nygård, Ole Andreas, Sylling, (13-11) 24 p.
10. NORD UCH NORDJV-12 DKJV-12 Chic Choix Six Sigma, Lhasa Apso, Ørebæk, Rita Annie, Rolvsøy, (15-7) 22 p.
11.NORD UCH NJV-15 DKJV-15 Wervest's Ty, Dvergdachshund Strihåret, Vestby, Vera, Nordre Frogn, (12-6-3) 21 p.
12. NL UCH NV-14 NORDV-14 EUW-15 Kanix Irene, Pointer, Sonberg, Christine, Hønefoss, (10-7-4) 21 p.
13. N UCH SE UCH DK UCH NJV-13 SEJV-13 SEV-13 NV-14-15 NORDV-14 DKV-14 EUW-15 BEV-16 EUV-16 Kimura's Peer Gynt, Norsk Buhund, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad, Karmsund, (7-7-6) 20 p.
14.BG BGGr UCH Siggen's Xtraordinary, Welsh Corgi Pembroke, Wesenberg, Ingrid, Stavern, (5-5-5-5) 20 p.
15.N FI UCH Mariell De Marque Lothus Av Fylgia, Pumi, Metsävainio, Eila, Finland, (14-3) 17 p.


Beste veteran:

Dag 1
1. INT NORD H UCH NV-07 NORDV-07 NV-14-15 NVV-14 NORDVV-14-15 SEV-14-15 SEVV-14 NVV-15 Sagaland's Å-Chevy, Tibetansk Spaniel, Dramstad, Sonja, Dilling, 8 p.
2. INT NORD FI UCH NVV-13 DKVV-14 NORDVV-14-15 Stings Velour In Black To Matrix, Lhasa Apso, Sperle, Birgitte, Steinberg, 7 p.
3. N SE DK NORD UCH NORDV-08-10 WW-10 NV-08-09-10-11-12-13-14 SEV-14 EUW-15 NVV-15 Hob-Nob's Quidam, Pyreneisk Gjeterhund, Mathiesen Gro/Romstad Per Tore, Roa, 6 p.
4. C.I.B NORD FI UCH SEV-12 NV-12 Twyborn Big Ben, Whippet, Oinonen, Jôrgen, Sverige, 5 p.

Dag 2
1. INT NORD UCH NV-08-11 Bear Cove's Concorde, Newfoundlandshund, Raadlund, Unni, Sandnes, 8 p.
2. INT NORD UCH NV-09-11-15 NORDJV-08 KBHV-10 DKV-10 EUVW-15 NVV-15 Lapinlumon Hesperus, Lagotto Romagnolo, Bækken, Siv Christine, Nittedal, 7 p.
3. C.I.E. NORD UCH Art-Wave´s Tempo Di Pace, Engelsk Springer Spaniel, Lundin, Ann, Sverige, 6 p.
4. CIB FI RU CH Talvituuli Peaceful Pearl, Samojedhund, Neva, Susanna, Finland, 5 p.

Dommer: Rickard, Stephanie

Årets beste veteran etter denne utstillingen

1. INT NORD H UCH NV-07 NORDV-07 NV-14-15 NVV-14 NORDVV-14-15-16 SEV-14-15 SEVV-14 NVV-15 DKVV-16 Sagaland's Å-Chevy, Tibetansk Spaniel, Dramstad, Sonja, Dilling, (8-6-4-4-3) 25 p.
2. INT NORD UCH NV-09-11-15 NORDJV-08 KBHV-10 DKV-10 EUVW-15-16 NVV-15 BEVW-16 Lapinlumon Hesperus, Lagotto Romagnolo, Bækken, Siv Christine, Nittedal, (7-5-5-4-4) 25 p.
3. INT NORD HR SLO EE UCH EUV-10 NV-09-10 NVV-14 NORDVV-14 NVV-15 Wimi Chilita Av Lay-Ia, Chihuahua Korthåret, Anderssen, Mai Lis, Kløfta, (6-5-4-3-3) 21 p.
4. INT NORD FI UCH NVV-13 DKVV-14 NORDVV-14-15 Stings Velour In Black To Matrix, Lhasa Apso, Sperle, Birgitte, Steinberg, (7-5-4-3) 19 p.
5. N SE DK UCH Ta Bozi's Linda, Pomeranian, Røstberg, Kjell Rune, Molde, (6-5-4-2) 17 p.
6. N SE DK NORD UCH NORDV-08-10 WW-10 NV-08-09-10-11-12-13-14 SEV-14 EUW-15 NVV-15 Hob-Nob's Quidam, Pyreneisk Gjeterhund, Mathiesen Gro/Romstad Per Tore, Roa, (6-6-5) 17 p.
7.INT NORD UCH NV-08-11 Bear Cove's Concorde, Newfoundlandshund, Raadlund, Unni, Sandnes, (8-5) 13 p.
8.N SE UCH NV-12-13-14 EUW-15 Dreamer De La Vallee De L'hogmiau, Sankt Bernhardshund Langhåret, Andersen, Katarina Elin Helland, Hauglandshella, (5-4) 9 p.
9.C.I.E. N HR UCH SE U(U)CH PLW-12 NVV-15 Almanza Such A Good Life, Flat Coated Retriever, Waskaas, Anne-Berith, Sandefjord, (5-4) 9 p.
10. N UCH NVV-15 Fraser Tartan Wimsey Going West, Irish Softcoated Wheaten Terrier, Hammond, Cecilie, Sofiemyr, (5-3) 8 p.
11. INT NORD HR FI SLO ROGr UCH WW-08 NV-07-08-09-11-13-14-15 NORDV-08-14 DKV09-10-15 NVV-14-15 NORDVV-14 EUVW-15 KBV-16 KBVV-16 Wervest's Winn, Dvergdachshund Strihåret, Vestby, Vera, Nordre Frogn, (5-3) 8 p.
12. N UCH Suanho's Plenty Coups, Chinese Crested Powder Puff, Mougios, Adriane Andersen, Oslo, (4-3) 7 p.
13.C.I. B NORD EST UCH SEV-13 DK Forsis Salte Ordet Fritt, Dvergschnauzer Salt/Pepper, Brodal, Caroline, Sverige, (6) 6 p.
14. C.I.E. NORD UCH Art-Wave´s Tempo Di Pace, Engelsk Springer Spaniel, Lundin, Ann, Sverige, (6) 6 p.
15. N UCH Noidens Born To Be A Queen, Japansk Spisshund, Aaldstedt, Suzette/ Bjørnewall, T, Ler, (6) 6 p.

Beste avlshund:

Dag 1
1. C.I.B. NORD UCH FIJV-12 Tangetoppen's Arising Phoenix,Mops, Juverud, Elisabeth, Andebu, 9 p.
2. INT FI SE DK N LUX UCH EUJV-10 NORDV-10-11 NORDJV-10 CWW-11 CEW-11 KBHV-11 NV-11-12-13 HEW-11-12 Freetain's Kickizana Theana,Phalène, Lyngstad, Anne Grethe, Inderøy, 7 p.
3. DK N UCH NORDV-12 KBHV-13 Idyllium's Cookies'n Cream,Chihuahua Langhåret, Dalen, Marthe, Molde, 6 p.
4. Dyrdal's Someone To Love,Chihuahua Korthåret, Haugan, Maria Withe, Lommedalen, 5 p.

Dag 2
1. CIE GB SH CH SE N UCH FIV-12 Castlerock Simply Magic, Flat Coated Retriever, Dyren, Anette, Sverige, 9 p.
2. N UCH U-Turns U R Number Fifteen, Engelsk Bulldog, Tollefsen, Camilla, Flå, 7 p.
3. C.I.B. NORD UCH NJV-12 AD Clefell's Rosebud, Pinscher, Arnetvedt, Monica B, Espeland, 6 p.
4. N DK HR UCH KHBV-14 KHBJV-14 NJV-14 FIJV-14 NORDJV-14 GERW-16 Summertime, Kooikerhund, Værnes, Nann Sissel, Kleppe, 5 p.

Årets beste avlshund etter denne utstillingen

1. INT DK N SLO SE UCH EUV-10 NVV-15 NV-15 Fun Tan's Bohem Willy The Kronk, Shih Tzu, Rædergård, Jim, Holter, (8-7-6-5-4) 30 p.
2. INT FI SE DK N LUX UCH EUJV-10 NORDV-10-11 NORDJV-10 CWW-11 CEW-11 KBHV-11 NV-11-12-13 HEW-11-12 Freetain's Kickizana Theana, Phalène, Lyngstad, Anne Grethe, Inderøy, (7-6-6-6-5) 30 p.
3. C.I.B. NORD UCH NJV-12 AD Clefell's Rosebud, Pinscher, Arnetvedt, Monica B, Espeland, (8-6-4-4) 22 p.
4.N SE UCH Av-Zan-Iaz Qikke Zaga, Flat Coated Retriever, Iversen Annita/ Gulliksen Kjell, Sandefjord, (7-6) 13 p.
5. NORD EE UCH Saintbull's Clark Kent, Staffordshire Bull Terrier, Sanner, Kim Rosendahl, Lørenskog, (6-4) 10 p.
6. C.I.B. NORD UCH FIJV-12 Tangetoppen's Arising Phoenix, Mops, Juverud, Elisabeth, Andebu, (9) 9 p.
7.CIE GB SH CH SE N UCH FIV-12 Castlerock Simply Magic, Flat Coated Retriever, Dyren, Anette, Sverige, (9) 9 p.
8.C.I.B. NORD UCH Miljøsablo's Close To Pekka's Heart, Mexikansk Nakenhund Stor, Midtsand, Anne Karin, Reipå, (5-4) 9 p.
9. INT NORD DK HR UCH NV-07-11 NVV-14 NORDVV-14 Toot's Bobadilla Light, Dalmatiner, Jakobsen Aase/Åsa Fagerlund, Krokelvdalen, (8) 8 p.
10. N UCH U-Turns U R Number Fifteen, Engelsk Bulldog, Tollefsen, Camilla, Flå, (7) 7 p.
11. N UCH Amasoneland's Shahdi Jala, Saluki, Heimdal, Tonje, Gjøvik, (7) 7 p.
12. NORD UCH Emeldas Magic Dragon, Chihuahua Langhåret, Grønvold, Fritz, Hov, (7) 7 p.
13. N UCH Vinatta's Alma, Dalmatiner, Bårdsen Cecilie Og Næss Karine Y, Kjerrgarden, (6) 6 p.
14.NV-11 N UCH Joy Of Royal Diamond, Fransk Bulldog, Haugsgjerd, Astrid Gard, Nærbø, (6) 6 p.
15.Kawamos Blazing Blue Galatea, Jack Russell Terrier, Lundberg, Kari Anne S, Bardu, (6) 6 p.

Beste oppdretter:

Dag 1
1. Sagaland - Tibetansk Spaniel, 9 p.
2. Carte Truffé - Fransk Bulldog, 7 p.
3. Dhoki Apso - Tibetansk Terrier, 6 p.
4. Sjarmtrollet - Dvergpuddel, 5 p.

Dag 2
1. Botnicus - Dalmatiner, 8 p.
2. Westridge - Cocker Spaniel, 6 p.
3. Wervest - Dvergdachshund Strihåret, 5 p.
4. Rajuma - Samojedhund, 4 p.

Årets mest vinnende oppdretter etter denne utstillingen

1. Aquafortis - Portugisisk Vannhund, (7-7-6-5-5) 30 p.
2. Sagaland - Tibetansk Spaniel, (9-9-4-3-3) 28 p.
3. Nobel Line - Dvergpinscher, (7-5-5-3) 20 p.
4. Av Lay-Ia - Chihuahua Korthåret, (6-6-1) 13 p.
5.Esbelto - Afghansk Mynde, (5-4-2-2) 13 p.
6. Botnicus - Dalmatiner, (8) 8 p.
7. Rajuma - Samojedhund, (4-4) 8 p.
8. Carte Truffé - Fransk Bulldog, (7) 7 p.
9.Lac-Me's - Shih Tzu, (7) 7 p.
10. T-Bob - Bearded Collie, (5-2) 7 p.
11.Quantos - Schäferhund Normalhår, (6) 6 p.
12. Dhoki Apso - Tibetansk Terrier, (6) 6 p.
13. Donåsen - Japansk Spisshund, (6) 6 p.
14. Westridge - Cocker Spaniel, (6) 6 p.


Beste Norske Hund:

Dag 2
1. N SE DK UCH NJV-13 SEJV-13 SEV-13 NV-14-15 NORDV-14 DKV-14 EUW-15 Kimura's Peer Gynt, Norsk Buhund, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad, Karmsund, 104 p.
2. S N FI UCH N J(D)CH RR NJV-14 NORDJV-14 NV-15 Streif Av Harafjell, Dunker, Rao, Sheila, Trofors, 84 p.
3. C.I.B N UCH NV-13 NJV-13 NORDV-14'15 EUW-15 Frolingens Dyre, Norsk Elghund Sort, Flatås, Arve, Levanger, 80 p.
4. WW-10'12 NV-10 NORDV-10 NV-12 Tosstjønna's Nala, Hygenhund, Sjursen, Øystein, Kjerrgarden, 65 p.


Årets beste norske hund etter denne utstillingen

1. N UCH SE UCH DK UCH NJV-13 SEJV-13 SEV-13 NV-14-15 NORDV-14 DKV-14 EUW-15 BEV-16 EUV-16 Kimura's Peer Gynt, Norsk Buhund, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad, Karmsund, (104-69-45-41) 259 p.
2. S N FI UCH N J(D)CH RR NJV-14 NORDJV-14 NV-15 Streif Av Harafjell, Dunker, Rao, Sheila, Trofors, (84-5) 89 p.
3. C.I.B N UCH NV-13 NJV-13 NORDV-14'15 EUW-15 Frolingens Dyre, Norsk Elghund Sort, Flatås, Arve, Levanger, (80) 80 p.
4. WW-10'12 NV-10 NORDV-10 NV-12 Tosstjønna's Nala, Hygenhund, Sjursen, Øystein, Kjerrgarden, (65) 65 p.
5. N UCH NV-14 NORDV-14 Værøy- Drotten Av Vollakloa, Norsk Lundehund, Melum, Solvor, Trondheim, (34-30) 64 p.


Lydighet:

LP-I
1. Chocomate's Nelly, Australian Kelpie, Kvernberg, Camilla Beate, Molde, 185,5 p.
2. RLI Get Weiler's Artige Pippi, Border Collie, Johnsen, Brita Moe, Krokstadelva, 176,5 p.
3. Stella Polaris, Border Collie, Tollefsen, Mona Helen Bårdsen, Drammen, 175,5 p.
4. LPI The Superstar Ink, Border Collie, Solbakken, Elina Engh, Drammen, 173,5 p.
5. Match My Paws Dalita Shines, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Emanuelsen, Trude Anabell, Ramnes, 172 p.
6. Kellie, Border Collie, Tarud, Wenche, Svingvoll, 167,5 p.
7. BH B SL3 SCHH1 FH1 Yxo Av Waltzygården, Schäferhund Normalhår, Fenne, Jan Roald, Tynset, 166,5 p.
8. Phebe, Blandingshund, Bredesen, Rita, Oslo, 164,5 p.
9. Apollo, Border Collie, Riise, Beathe, Enebakk, 162 p.
10. Skogroen's Ace, Schäferhund Langhår, Brynestad, Liv Marie, Råholt, 158,5 p.
11. LPI Vintelli Called Cæsar, Stor Puddel, Solbakken, Elina Engh, Drammen, 158 p.
12. Sweet Sultan Of Casa Lobato, Australian Shepherd, Landre, Vibeke, Hyggen, 156,5 p.
13. NORDJV-14 BH Lindjax Kalizi, Belgisk Fårehund, Malinois, Lernæs, Heidi, Rendalen, 156 p.
14. One Shining Godness Hero, Flat Coated Retriever, Løtoft, Inger Lise, Hauge I Dalane, 149,5 p.
15. Nice Dog, Border Collie, Grasmo, Nina, Oslo, 148 p.
16. Chrilikas Friday I'm In Love, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Tangnes, Kate Iren, Oslo, 146,5 p.
17. Belive In A Dream, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Øverland, Erik, Oslo, 145,5 p.
18. Solvollgardens Kenzi, Border Collie, Bjørke, Andor, Straumgjerde, 141 p.
19. Charlie, Blandingshund, Lurud, Annette, Frogner, 140 p.
20. BH IPO3 AD Lensmann Von Haus Targa, Schäferhund Normalhår, Galåen, An-Magrit, Kløfta, 139 p.
21. Ulla-Nova, Labrador Retriever, Rokkan Tore Og Christine S, Oslo, 133,5 p.
22. Schanderulvens Vargo, Finsk Lapphund, Melsom, Sigrid, Oslo, 133 p.
22. Fosliskrenten's Wonka Choco Caramel, Flat Coated Retriever, Aamelfot, Maria, Oslo, 133 p.
24. N UCH Polar Trail Chinook, Alaskan Malamute, Hausvik, Silje, Sykkylven, 129 p.
24. N UCH Pilegrimsledens Zara, Gammel Dansk Hønsehund, Fjellvang, Anja Karoline, Davik, 129 p.
26. BH IPO1 AD Usco V. Scalindjo, Schäferhund Normalhår, Andersen, Gjermund, Kløfta, 124 p.
27. Ailo, Blandingshund, Bäckman, Isabell, Aurskog, 119 p.
28. Latrudas Foenix From The Ashes, Berner Sennenhund, Bøe, Stine, Espa, 117,5 p.
29. Tyra, Norsk Buhund, Aspen, Janne Grete, Oslo, 116,5 p.
30. Bowie, Blandingshund, Wickstrøm, Hanne, Oslo, 116 p.
31. NJV-15 Tsar-Ping's Third Edition Idefix, Manchester Terrier, Røykaas, Tanja Martine, Årnes, 114 p.
31. N UCH NJV-12 NORDV-14 Carezzando's Fanta Fiesta, Schapendoes, Ingjer, Vigdis Holt, Strømmen, 114 p.
33. N UCH RLI FS1 Eternity's Dara, Belgisk Fårehund, Tervueren, Rogne, Monica Olsby, Hunndalen, 104 p.
34. Catania Av New Caprica, Etnahund, Orkelbog, Siri Kvammen, Naustdal, 97,5 p.
35. Adorable Tiana, Whippet, Rogne, Monica Olsby, Hunndalen, 75,5 p.
36. C.I.B NORD UCH NORDJV-10 LPI AGI Shyloch Nostalgia, Kerry Blue Terrier, Stokman, Liv, Moss, 0 p.
36. Hjerteknusern Qan Skje Aqua, Newfoundlandshund, Andersen, Vigdis Støylen, Kolbjørnsvik, 0 p.
36. Croft's She's The One, Shetland Sheepdog, Lauvland, Ingeborg, Kristiansand S, 0 p.
36. Solsvingens Macgyver, Golden Retriever, Nordby, Vegar, Drammen, 0 p.
36. AD Quincy Av Røstadgården, Schäferhund Normalhår, Skjeggerød, Anita, Algarheim, 0 p.
36. NORD UCH RL1 AD NORDJV-14 NJV-14 NORDV-14 Spirit Of Moria's Aranwë, Pinscher, Pettersen, Vibeke, Rypefjord, 0 p.
36. Fraytal' Tint Of Soul, Australian Shepherd, Tautra, Charlotte, Drammen, 0 p.

LP-II
1. Reedsweeper's Legend, Labrador Retriever, Søgaard, Marianne, Flateby, 184,5 p.
2. Vassruggens Disa Fragna, Golden Retriever, Grønstad, Ragnhild, Vaksdal, 181 p.
3. RLI Ayla, Border Collie, Øverland, Caroline Bech, Oslo, 178 p.
4. C.I.E N DK UCH NV-14 DKV-15 Redqliff's Heavy Competition, Australian Kelpie, Berntsen, Arild, Nannestad, 166 p.
5. Ella, Blandingshund, Wirum, Monja, Dilling, 147,5 p.
6. N SE VCH BH RLII Desperados Zelda, Engelsk Springer Spaniel, Røneid, Laila Irene, Årdalstangen, 141,5 p.
7. Årdalen's Astra, Vorstehhund Korthåret, Dekker, Leon, Oslo, 139,5 p.
8. BH Urban Legend's Hooked On A Feeling, Boxer, Sterud, Hege C., Fetsund, 117,5 p.
9. BH Handy Handsome, Rottweiler, Kvalvik, Sturla, Kristiansund N, 110 p.
10. RLII N VCH Zelfas Ariel, Engelsk Springer Spaniel, Røneid, Laila Irene, Årdalstangen, 94,5 p.
11. NORD FI UCH KBHJV-15 SEJV-15 RLD N RLD F RLD A RLD M NV-15 LP1 RLIII Redmound's Life Is To Run For Fun, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Berge, Perly, Stange, 0 p.
11. Eldflammans Alfred I Katthult, Golden Retriever, Bergan, Marianne, Veggli, 0 p.

LP-III
1. Ytrelia's Børre, Border Collie, Marthinsen, Trond, Fredrikstad, 288,5 p.
2. BH LPI LPII RLII Tingeling, Border Collie, Røykaas, Trine, Årnes, 278,5 p.
3. LPII Jo, Border Collie, Grøvdal, Cecilie Aspen, Fall, 276 p.
4. RLIII RLI LPII RLII Trym, Border Collie, Tandberg, Nina Christine, Roa, 273,5 p.
5. RLI LPIII Keep Working Action Humla, Border Collie, Isaksen, Elisabeth, Tobøl, 265,5 p.
6. C.I.B. N UCH NV-13 NORDV-14 LPI LPII Splash Indiana Jones, Mellompuddel, Evertsen, Janne, Bryne, 239 p.
7. Cafridas Rhythmic Ragtime Reggae, Berner Sennenhund, Amundsen, Mari-Ann H, Vestfossen, 229,5 p.
8. Solsvingens Glamour, Golden Retriever, Baumann, Isabell Nykmark, Hurdal, 213 p.
9. Jaffadays Diamant Jubilee, Shetland Sheepdog, Jonassen, Asbjørg, Lier, 197 p.
10. Aplicado Thunder Road, Portugisisk Vannhund, Dahl, Anne Britt, Skien, 137 p.
11. LPI Izgara's Goblex, Belgisk Fårehund, Tervueren, Marques, Maria Helena Tvedt, Sandefjord, 115,5 p.
12. N UCH BH AD IPO1 NV-12 Ebba Agathe Av Club Fenris (m), Belgisk Fårehund, Malinois, Trøan, Hanne Renate, Skaun, 0 p.
12. LPI Izgara's Ginnie, Belgisk Fårehund, Tervueren, Brandtzæg, Geir, Kongsberg, 0 p.
12. N SE A(H)CH N SE ACH RLI Kronvallaren Tamzin, Border Collie, Bjerke, Hilde, Sofiemyr, 0 p.

LP-FCI3
1. Myrullen's Lille Herman, Border Collie, Johnsen, Hege, Aurskog, 290,5 p.
2. N LCH Målli, Border Collie, Kvernberg, Monica Beate, Aureosen, 284 p.
3. Chocomate's Harrys Chili, Border Collie, Wickstrøm, Monica, Husøysund, 282 p.
4. Somollis Inez, Border Collie, Hauger, Kristin Natås, Rasta, 278 p.
5. N LCH BH Myrullen's Lazy Haste, Border Collie, Gudem, Kristin, Heggedal, 277 p.
6. Vassruggens Ålga Mildir, Golden Retriever, Lund, Renate, Solbergelva, 274,5 p.
7. Thelook Explosive Ivo, Border Collie, Skjoldal, Hilde, Skoppum, 268,5 p.
8. Kronvallaren Pondus, Border Collie, Ytreberg, Anne Lise, Oslo, 261,5 p.
9. Remy M, Border Collie, Børresen, Svein, Sandefjord, 259,5 p.
10. LPII High Working B C Cash, Border Collie, Krogstad, Morten, Aurskog, 259 p.
11. N LCH Flips Ben, Border Collie, Rekstadvik, Anniken, Hornnes, 252 p.
12. N LCH Get Weiler's Go Jenta, Border Collie, Lindahl, Hege, Rakkestad, 240 p.
13. LPIII Get Weiler's Inari, Border Collie, Lanes-Grundvig, Antonio, Kråkerøy, 225,5 p.
14. High Working B C Mexico, Border Collie, Roarsen, Solgunn, Kløfta, 222 p.
15. N SE LCH N UCH Izgara's Eikki, Belgisk Fårehund, Tervueren, Brandtzæg, Geir, Kongsberg, 216 p.
16. LPIII Get Weiler's Jubel, Border Collie, Strømdal, Mona Caspersen, Gullaug, 214 p.
17. Utterlyan's Zero, Border Collie, Vilbo, Beth Helen, Ski, 176 p.
18. Kiæråsens Zelda, Border Collie, Karlsen, Linda, Trøgstad, 130,5 p.
19. NV-10 N UCH Vance Rocky The Black Forest, Mittelspitz, Berntsen, Lene, Råholt, 0 p.
19. N LCH Joy, Border Collie, Mc Dowell, Liv, Tolvsrød, 0 p.


Vinner av H.P Pettersens minnepokal:

  1. 1.      Chocomate's Nelly, Australian Kelpie, Kvernberg, Camilla Beate, Molde, 185,5 p.

 

 

Geravinner 2016:

1. Myrullen's Lille Herman, Border Collie, Johnsen, Hege, Aurskog, (291,5-290,5-278,5) 860,5 p.





Agility:

Liten-1
1. Hot Chili De Vida Alegre, Dvergpuddel, Tajet, Ida Marion, Råholt
2. Fossehaugens Jack Sparrow, Papillon, Huhtala, Anne, Geilo
3. Staedline's Wild Rose, Mellompuddel, Wirum, Tiril Skaug, Dilling
4. Sunline Ring Of Fire, Pomeranian, Olsen, Solveig Irene, Gjøvik
5. Cooper, Blandingshund, Refstie, Tonje, Eiksmarka
6. AGHI AGI Black Thunder's Jewel, Cairn Terrier, Bekkevold, Kristin, Oslo
7. Bella, Cocker Spaniel, Sannæs, Roald, Oslo
8. Kattgubbens Xan Tia, Dvergpuddel, Sørlie, Inger, Rasta
9. Working Flames Extremely Sweet Elzy, Mittelspitz, Myki, Marianne, Løten
0. SE HR DK N UCH Estrellapinsch Jedi Jabiim, Dvergpinscher, Acar, Funda Aylin, Oslo
0. Buddy Z Blatenskeho Zamku, Mittelspitz, Myki, Marianne, Løten
0. AGHI Personlighetens Sweet Viola, Shetland Sheepdog, Løken, Frøydis, Kongsberg
0. Papihearts Doris Day, Papillon, Bagdasarova, Marina, Moss
0. Darling Alvin, Bichon Havanais, Enger, Birgitte, Oslo
0. Lykke, Blandingshund, Olsen, Anette Løvdal, Klavestadhaugen
0. Welincha's Katinka, Welsh Corgi Pembroke, Ruud, Linda, Rakkestad
0. Konstansiana's I`ll Be Queen Be, Jack Russell Terrier, Steffensen, Elisabeth, Sortland
0. Ballentine's Fly High, Toy Puddel, Sandbakk, Camilla, Frogner
0. Lille Tiara, Cavalier King Charles Spaniel, Larsen, Sandra, Tvedestrand

Liten-2
1. Narjana's Fleur De Mirage, Engelsk Toy Terrier, Kalvenes, Ann Kathrin Fjørtoft, Åsgårdstrand
2. AGHII AGII Spirit Of Joy's Mr Enzo, Jack Russell Terrier, Torgersen, Kari, Skjetten
3. Frøken Pepper, Blandingshund, Wikstrøm, Line Kristin, Sørumsand
4. AGHI AGI Taspitir's Makeløse Mirakel, Papillon, Brynem, Margrethe, Ås
5. Cavalierhagens Candy Cane, Cavalier King Charles Spaniel, Jenssen, Anita Vading, Aurskog
6. AGHI AGI AGII AGHII Narjana's Draculah, Engelsk Toy Terrier, Follesø, Vibeke, Rygge
0. Chatojo's Gine, Boston Terrier, Skålhegg, Elise Frøysa, Blommenholm
0. AGHI AGI Revefotens Marcie, Parson Russell Terrier, Haugvik, Linda, Ottestad
0. N SE UCH AGHI AGI AGHII AGII Braslight's Felizia, Brasiliansk Terrier, Mørk, Tone, Vestfossen
0. AGI AGHI Narjana's Grev Marco, Engelsk Toy Terrier, Follesø, Vibeke, Rygge
0. AGI AGHI Cairndale's Tarzan, Cairn Terrier, Færøyvik, Tine, Sandvika
0. Foxy, Toy Puddel, Eriksen, Per, Degernes
0. AGI AGHI AGHII Mirisch Darling Lady, Toy Puddel, Bergersen, Inge-Marie, Jessheim
0. Sola, Kleinspitz, Tømta, Maiken, Hurdal

Liten-3
1. NORD UCH NV-12 N ACH N A(H)CH Narjana's Baronesse Galena, Engelsk Toy Terrier, Hveding-Gabrielsen, Tarjei Bratt, Våler I Østfold
2. NORD UCH SV-12 N A(H)CH N ACH Isamelin Dance With Narjana, Engelsk Toy Terrier, Hveding-Gabrielsen, Robert Bratt, Våler I Østfold
3. AGHIII AGIII Charmtassen's Take A Bow, Shetland Sheepdog, Haakensen, Stine, Strømmen
4. NORD INT ACH N A(H)CH Sunborne Jazzy Vaya, Shetland Sheepdog, Bakken, Hilde, Hakadal
5. N A(H)CH AGIII N ACH Marble Cocktails Lupinbukett, Parson Russell Terrier, Almestad, Kristina, Oppaker
6. AGHI AGI Freetain's Thornado Jothero, Phalène, Tangen, Ellen H., Fåberg
7. AGHI AGI Personlighetens Omega, Shetland Sheepdog, Dalsaune, Kari Olasveengen, Lismarka
8. Kimberbells Noah, Papillon, Huhtala, Anne, Geilo
9. N SE ACH N A(H)CH Marstens Caisa Who Can, Fox Terrier Ruhåret, Stillum, Grete Funderud Og Erik, Drammen
10. N A(H)CH N ACH Mirenzo's Petit Astoria, Dvergpinscher, Pettersen, Helene Norstrøm, Drøbak
11. Amcockgarden's Janeiro Jade, Chinese Crested Powder Puff, Mathisen, Gunnar Schjeldrup, Våle
12. Eugenios Cinderella, Chinese Crested, Røysheim, Hilde, Oslo
0. Kjekri's Wikkimedw, Cairn Terrier, Johansen Bente Og Norup Roar, Berger
0. N A(H)CH Happy Life Charantia Ziwa, Dvergpuddel, Sørlie, Inger, Rasta
0. N SE A(H)CH N SE ACH AGHIII AGHI La-Min-So's Tango In Black, Shetland Sheepdog, Johansen, Silje, Oslo
0. AGIII AGHIII Parsonpower's Spot, Parson Russell Terrier, Almestad, Kristina, Oppaker
0. Shelster Apollo Cinnamon, Shetland Sheepdog, Stubberud, Trine, Oslo
0. AGHIII Leeland Zenith Of Fame, Shetland Sheepdog, Wollbraaten, Sofie Vega, Drøbak
0. AGHI AGI RLII AGII AGHII RLIII Tiakaro's Oreo Dream, Shetland Sheepdog, Heggen, Irene Rogstad, Bjørkelangen
0. AGHII Narjana's Baron Meiden, Engelsk Toy Terrier, Follesø, Vibeke, Rygge
0. Black Norone's Coco Chanel, Dvergpuddel, Eriksen, Per, Degernes
0. AGHI AGHII AGII Toyamikis Prince Zorro In Black, Shetland Sheepdog, Bergersen, Eline, Skedsmokorset
0. AGII AGHIII Toyamikis Princess La Luna, Shetland Sheepdog, Almestad, Kristina, Oppaker
0. AGII AGHIII AGIII Elleville Maia, Shetland Sheepdog, Bøyesen, Ida Wam, Lunde
0. Black Norone's Nokia, Dvergpuddel, Eriksen, Per, Degernes

mellom-1
1. Cæsar, Ekeren, Christian Fredrik, Oslo
2. First Forbidden Love, Jørgensen, Hanne, Løten
3. Villrikke's Vanja, Skjelstad, Nina, Oslo
4. Archo, Fossum, Nina, Sørumsand
5. Villrikke's Vilje, Lundkvist, Inger, Braskereidfoss
6. Min Lille Kasper, Tollefsen, Nina, Drøbak
7. N UCH Micane's Danish Dynamite, Kristiansen, Martine, Moss
8. Shathena's Dollie Of Kiara, Andersen, Hege Marita, Nittedal
0. AGHI Stormstjärnans Quick Silver, Haakensen, Stine, Strømmen
0. N SE FI UCH Fjarhundi's Abba, Myki, Marianne, Løten
0. Bonzai, Walfridsson, Isabelle, Sverige
0. Silver Joy Empress Tiril, Kleppe, Signe Lund (vet), Hakadal
0. N SE UCH NJV-13 SV JV-13 AG1 Fondador Xena X-Tas, Nilssen, Rita Löveid, Sverige
0. Personlighetens Strawberry Daiquiry, Podolski, Victoria Moene, Oslo
0. Spirit Of Moria's Berylla, Aarvik, Ingebjørg, Bønes
0. Cara, Grette, Lise Helen, Oslo
0. Cirtap's Prins Odin V Wera-Z, Svendsen, Siv Tandberg, Minnesund
0. Gottabe Bells Of Paris, Bøyesen, Ida Wam, Lunde
0. Personlighetens Midnight Blue H, Eliassen, Kathrine Brusletto, Geilo
0. Moonhaven Aqua Miraculixa, Sjømo, Linda Mari, Bæverfjord
0. N UCH Silver Joy Great Bart, Kleppe, Signe Lund (vet), Hakadal
0. Cejonis Black Indi, Ovrid, Cathrine, Aurskog
0. Sunborne Ellitos Ebony, Sandbakken, Mette Elin, Hamar
0. Shenaja The Only One Coco Chanel, Kosinski, Christina, Skjetten

mellom-2
1. Lille-Majas Kaos, Shetland Sheepdog, Frøysa, Ingrid, Jessheim
2. Poil Long's Amourette De Saissac, Pyreneisk Gjeterhund, Kværnstuen, Gunn-Toril, Sande I Vestfold
3. N SE UCH NJV-14 AGHI AGI Moonhaven Terrific Peperoni, Kooikerhund, Blakkisrud, Ingeborg Eugenie, Oslo
4. N UCH NORDJV-14 Evros Watch This Pearl, Shetland Sheepdog, Wollbraaten, Sofie Vega, Drøbak
5. AGHI AGI AGHII AGII Lille-Lo's Easy Robert, Dansk-Svensk Gårdshund, Ulekleiv, Anne Grundstad, Haslum
6. AGHI AGI Tina Turner Grasant, Dvergschnauzer Sort, Mørk, Tone, Vestfossen
7. AGHI AGI Gloslibråten Elly, Cocker Spaniel, Mørkhagen, Tonje, Drøbak
8. Gloslibråten Bella, Cocker Spaniel, Mørkhagen, Tonje, Drøbak
9. Tellus, Blandingshund, Kværnstuen, Gunn Toril, Sande I Vestfold
10. C.I.B NORD UCH NORDJV-10 LPI AGI Shyloch Nostalgia, Kerry Blue Terrier, Stokman, Liv, Moss
11. N UCH AGI AGHI AGHII Ea Evana, Kooikerhund, Skjønberg, Chanette, Oslo
12. AGHI Turbosnellas Odin Av Thea, Tibetansk Terrier, Åsheim, Hilde, Stange
0. Mainel's Chocolate With Cream, Cocker Spaniel, Knudsen, Ragnhild Og Kristen, Oslo
0. Molema's Borka, Mellompuddel, Rustad, Mette, Vinterbro
0. C.I.B NORD UCH AGI AGHI AGII AGHII Sisterhood Tu'eres Mi Diosa, Fox Terrier Ruhåret, Bråten, Liv Ingunn, Dal
0. CIB FI EE LV DK CH TLNW-12 FI RCCH Ajibu Foolin' Around, Basenji, Plaami, Sanna, Finland
0. Vasjera's Bellavista, Cocker Spaniel, Knudsen, Ragnhild, Oslo
0. N UCH AGI AGHI AGII AGHII RLI Mabri's Tayla Theadatter, Kooikerhund, Sylte, Lisbeth, Saupstad
0. AGI Shibbina's Soft And Silky, Amerikansk Cocker Spaniel, Håkonsrud, Bente Karoline, Berger

mellom-3
1. AGI AGHI Kerenza's Prince Panache, Shetland Sheepdog, Thomstad, Elin, Drøbak
2. AGHII AGIII AGHIII Fambia Black Vibration, Amerikansk Cocker Spaniel, Liberg, Bente, Oslo
3. AGHI AGI AGHII AGII Gloslibråten Benita, Cocker Spaniel, Mørkhagen, Tonje, Drøbak
4. N UCH AGHI AGI AGHII Bissibingens Freidig Fiona Nojo, Pumi, Johannessen, Maud, Gamle Fredrikstad
5. N A(H)CH N ACH AGIII Sunborne Ya La Creo Singha, Shetland Sheepdog, Bakken, Hilde, Hakadal
0. Artigtitten Tutta Teis Tara, Shetland Sheepdog, Wilhelmsen, Elizabeth, Lillestrøm
0. N SE A(H)CH N ACH Toyamikis Prince Spiff, Shetland Sheepdog, Fosser Anne/ Holm Ørnulf, Råholt
0. C.I.B NORD UCH NV-13 DKV-14 NV-14 AGHII AGII Maia, Kromfohrländer, Nilsen, Heidi, Revetal
0. N A(H)CH AGIII N ACH Foxlike Fred Flintstone, Shetland Sheepdog, Stenseth, Vibecke Vendelbo, Sande I Vestfold
0. AGHIII AGIII N A(H)CH N ACH Sunborne Presious Pearl, Shetland Sheepdog, Iversen, Jorun Margrethe, Brøttum
0. N ACH N A(H)CH Rockhound's Cosalite, Shetland Sheepdog, Mathisen, Mina Mathilde Engh, Holmestrand
0. La-Min-So's Golden Aqua, Shetland Sheepdog, Kosinski, Christina, Skjetten
0. Jaffadays Diamant Jubilee, Shetland Sheepdog, Jonassen, Asbjørg, Lier

Stor-1
1. Tunevannets Frk, Border Collie, Theodossiou, Aspasia, Moss
2. Dennis, Border Collie, Foss, Carl Christopher, Grua
3. AGI AGHI Chiljas Bullet With Butterfly Wings, Australian Shepherd, Holm, Nina, Sandefjord
4. N UCH Tollergrenda's Knightlike Tinka, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Jansen, Trine Lise, Nesoddtangen
5. Ailo, Blandingshund, Bäckman, Isabell, Aurskog
6. Alma, Working Kelpie, Ingvoldstad, Anne K, Vang På Hedmarken
7. N UCH N VCH AD LPI RLI A Bark In The Dark Gjkennel's, Australian Shepherd, Bråten, Annie E, Gjøvik
8. Mjohundr Beinahruga Streken, Whippet, Lund, Magnus André, Moelv
9. Jørdis, Blandingshund, Tangen, Unn Desire, Oslo
10. Rinova Balti, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Løken, Andrea, Holmestrand
11. Courtborne Little-Ellena, Whippet, Lund, Andre Og Annete, Moelv
12. NORD FI LCCH Mjohundr Annt Bølle, Whippet, Lund, Magnus André, Moelv
13. Emmalundas Ulla, Working Kelpie, Terjesen, Kari W, Ramnes
14. Dazzling Dainty's Elba, Eurasier, Gundeid, Anita, Minnesund
0. Good Graciouss Break On Through, Border Collie, Edvardsen, Frøydis Anita, Våler I Solør
0. Raffelsbrander Arvalus, Irsk Vannspaniel, Blickström, Mats, Rælingen
0. NORD UCH RL1 AD NORDJV-14 NJV-14 NORDV-14 Spirit Of Moria's Aranwë, Pinscher, Pettersen, Vibeke, Rypefjord
0. Shamrock, Border Collie, Mcgrory, Marianne, Nesoddtangen
0. All Zet Check It Out Jess, Border Collie, Håland, Jeanette Sandbæk, Åsmarka
0. Apollo, Border Collie, Riise, Beathe, Enebakk
0. Shira, Blandingshund, Frønæs, Malene, Våler I Østfold
0. Emenems Ullrik, Border Collie, Gudim, Espen, Oslo
0. Baby Lux, Border Collie, Bøhmer, Martin, Oslo
0. Milla, Blandingshund, Steinvik, Anette, Oslo
0. Ee Deabei, Border Collie, Jansen, Lenka, Nesoddtangen
0. Lucas, Blandingshund, Sande, Anniken, Tomter
0. My Trusted Friend O'tasso, Border Collie, Bøhler-Iversen, Heidi, Ilseng
0. Lucky-Line, Border Collie, Pettersen, Ragnar, Råholt
0. N UCH NJV-15 DKJV-15 DKV-15 Grizzly Dream Complicated Heart, Old English Sheepdog, Jakobsen, Karethe Magdalene, Aurskog
0. C.I.B.NORD FI UCH KBHV-15-16 AGI AGHI Megamagee Legato Lungo, Pinscher, Stikbakke, Martin, Oslo
0. AGI Bliss, Border Collie, Bøyesen, Ida Wam, Lunde
0. Shanti, Blandingshund, Seljetun, Kathinka Opdal, Drøbak

Stor-2
1. AGHI Løvmosen's Malu, Kleiner Münsterländer, Grinde-Andersen, Kyrre, Oslo
2. Billie, Blandingshund, Brekke, Anne Kari, Oslo
3. For The Win Midi, Border Collie, Elvevold, Mari, Hvam
4. Bajas, Blandingshund, Gautun, Kesia, Tyristrand
5. AGHI AGI Henessy Z Vilete Bohemia, Bearded Collie, Dahlen, Birgitte, Tolvsrød
0. N UCH RLI Jomgarden's Santxo, Pyreneisk Gjeterhund, Høysæter, Annike Asserson, Oslo
0. N UCH AGHI AGI AGHII N VCH Tilia Garden's Enja, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Rye-Andersen, Tove Agerbo, Nøtterøy
0. BH AD AGI AGII AGHII Aussie Gården's Unfinished Tale, Australian Shepherd, Halmrast, Hans-Kristian, Kodal
0. AGI AGHI RLI AGHII AGII Work's Qul, Border Collie, Juvet, Taran Helene, Hønefoss
0. AGHI AGI AGHII AGII Almighty Theo, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Ovrid, Cathrine, Aurskog
0. AGHI Canidaes Meant 2 Be, Australian Shepherd, Asbjørnslett, Ida, Vestby
0. Mira, Blandingshund, Frydenlund, Tone, Rasta
0. Fokus, Border Collie, Knudsen, Camilla, Krokstadelva
0. C.I.B. NORD DK S (u) N UCH AGI AGII AGHI AGHII NV-13 NORDV-14 NV-15 Brown Clown Sune Safir, Irsk Vannspaniel, Hemmingsen, Eva, Trondheim
0. Tip Top Aussie Boomer, Australian Shepherd, Stake, Johanne, Krokstadelva
0. Fagerkollen's Dexter Disaak, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Lillerandklev, Maja, Fåberg
0. AGH1 LP1 LPII AGI Izgara's Fidji, Belgisk Fårehund, Tervueren, Johannessen, Synøve, Drammen
0. RLI RLII AGHI AGI AGHII Munin Av Vangsbu, Engelsk Setter, Schei, Christine, Trondheim
0. Fia, Blandingshund, Breium, Nina, Sande I Vestfold
0. AGII AGHIII Spinnrockens Rain Of Fire, Australian Shepherd, Hallre, Tine, Skien
0. Somollis Inez, Border Collie, Hauger, Kristin Natås, Rasta

Stor-3
1. AGHII AGIII Miss Beatric, Border Collie, Johansen, Silje, Oslo
2. N ACH N A(H)CH Tinka, Border Collie, Bakkeby, Inger, Kløfta
3. N RL CH N A(H)CH N ACH AGHIII Kronvallaren Quizz, Border Collie, Heggen, Irene, Bjørkelangen
4. Villrikke's Easy Rider, Border Collie, Lundkvist, Aina Britt, Oslo
5. For The Win Mist, Border Collie, Elvevold, Mari, Hvam
6. Mountain Toller's Darmio Mila, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Havig, Camilla Mood, Nes På Hedmarken
7. N SE A(H)CH N SE ACH RLI Kronvallaren Tamzin, Border Collie, Bjerke, Hilde, Sofiemyr
8. N A(H)CH AGHIII AGIII N ACH Troll, Border Collie, Stensrud, Jane, Blaker
0. Get Weiler's Inca, Border Collie, Hoff, Ann-Cathrin, Eiksmarka
0. BH N RL CH N ACH AGIII AGHIII Tollerstemmen's Jessie, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Henriksen, Elin, Kodal
0. Trixi, Blandingshund, Rønshaugen, Anne Lene, Fjerdingby
0. N RL CH RLIII AGHII AGII LPI AGHIII Yxsjöstugans Tia, Welsh Springer Spaniel, Andersen, Linn Therese, Sandvika
0. N SE ACH N A(H)CH My Trusted Friend Blu Bizznizz, Border Collie, Fosser, Anne, Råholt
0. Willy, Blandingshund, Pflugradt, Sylvia, Hønefoss
0. N UCH AGHII AGII AGHIII AGIII AD RLIII Dalnews Ekkora Eddy, Dalmatiner, Megen, Wibeke Van, Hvam
0. N ACH N A(H)CH Toppborders Sita, Border Collie, Grønvold, Inger Maiken, Lommedalen
0. AGIII AGHIII Eyemarkers Cross Time, Border Collie, Dahlen, Birgitte, Tolvsrød
0. Ben, Blandingshund, Bøyesen, Ida Wam, Lunde

Hopp-Liten-1
1. Kattgubbens Xan Tia, Dvergpuddel, Sørlie, Inger, Rasta
2. Fossehaugens Jack Sparrow, Papillon, Huhtala, Anne, Geilo
3. Sunline Ring Of Fire, Pomeranian, Olsen, Solveig Irene, Gjøvik
4. Cavalierhagens Candy Cane, Cavalier King Charles Spaniel, Jenssen, Anita Vading, Aurskog
5. Papihearts Doris Day, Papillon, Bagdasarova, Marina, Moss
6. Buddy Z Blatenskeho Zamku, Mittelspitz, Myki, Marianne, Løten
0. Gläfsebo's Rocke Troll, Jack Russell Terrier, Ekløff, Isabell, Eydehavn
0. Welincha's Katinka, Welsh Corgi Pembroke, Ruud, Linda, Rakkestad
0. Konstansiana's I`ll Be Queen Be, Jack Russell Terrier, Steffensen, Elisabeth, Sortland
0. Lille Tiara, Cavalier King Charles Spaniel, Larsen, Sandra, Tvedestrand
0. SE HR DK N UCH Estrellapinsch Jedi Jabiim, Dvergpinscher, Acar, Funda Aylin, Oslo
0. Darling Alvin, Bichon Havanais, Enger, Birgitte, Oslo
0. Hot Chili De Vida Alegre, Dvergpuddel, Tajet, Ida Marion, Råholt
0. Cooper, Blandingshund, Refstie, Tonje, Eiksmarka
0. Working Flames Extremely Sweet Elzy, Mittelspitz, Myki, Marianne, Løten
0. Sormus's Bamse, Japansk Spisshund, Birkeland, Vigdis, Birkeland

Hopp-Liten-2
1. Frøken Pepper, Blandingshund, Wikstrøm, Line Kristin, Sørumsand
2. AGHII AGII Spirit Of Joy's Mr Enzo, Jack Russell Terrier, Torgersen, Kari, Skjetten
3. Foxy, Toy Puddel, Eriksen, Per, Degernes
4. AGI AGHI Cairndale's Tarzan, Cairn Terrier, Færøyvik, Tine, Sandvika
5. AGHI AGI Revefotens Marcie, Parson Russell Terrier, Haugvik, Linda, Ottestad
6. N SE UCH AGHI AGI AGHII AGII Braslight's Felizia, Brasiliansk Terrier, Mørk, Tone, Vestfossen
0. AGHI Personlighetens Sweet Viola, Shetland Sheepdog, Løken, Frøydis, Kongsberg
0. Bella, Cocker Spaniel, Sannæs, Roald, Oslo
0. Narjana's Fleur De Mirage, Engelsk Toy Terrier, Kalvenes, Ann Kathrin Fjørtoft, Åsgårdstrand
0. Sola, Kleinspitz, Tømta, Maiken, Hurdal
0. Chatojo's Gine, Boston Terrier, Skålhegg, Elise Frøysa, Blommenholm
0. AGI AGHI Narjana's Grev Marco, Engelsk Toy Terrier, Follesø, Vibeke, Rygge
0. AGI AGHI AGHII Mirisch Darling Lady, Toy Puddel, Bergersen, Inge-Marie, Jessheim
0. AGHI AGI Black Thunder's Jewel, Cairn Terrier, Bekkevold, Kristin, Oslo
0. AGHI AGI Taspitir's Makeløse Mirakel, Papillon, Brynem, Margrethe, Ås
0. Lykke, Blandingshund, Olsen, Anette Løvdal, Klavestadhaugen
0. Ballentine's Fly High, Toy Puddel, Sandbakk, Camilla, Frogner
0. AGHI AGI AGII AGHII Narjana's Draculah, Engelsk Toy Terrier, Follesø, Vibeke, Rygge

Hopp-Liten-3
1. N SE A(H)CH N SE ACH AGHIII AGHI La-Min-So's Tango In Black, Shetland Sheepdog, Johansen, Silje, Oslo
2. N A(H)CH N ACH Mirenzo's Petit Astoria, Dvergpinscher, Pettersen, Helene Norstrøm, Drøbak
3. NORD UCH NV-12 N ACH N A(H)CH Narjana's Baronesse Galena, Engelsk Toy Terrier, Hveding-Gabrielsen, Tarjei Bratt, Våler I Østfold
4. AGHIII AGIII Charmtassen's Take A Bow, Shetland Sheepdog, Haakensen, Stine, Strømmen
5. AGHI AGI Personlighetens Omega, Shetland Sheepdog, Dalsaune, Kari Olasveengen, Lismarka
6. AGHI AGI Freetain's Thornado Jothero, Phalène, Tangen, Ellen H., Fåberg
7. Eugenios Cinderella, Chinese Crested, Røysheim, Hilde, Oslo
8. Black Norone's Nokia, Dvergpuddel, Eriksen, Per, Degernes
9. N SE ACH N A(H)CH Marstens Caisa Who Can, Fox Terrier Ruhåret, Stillum, Grete Funderud Og Erik, Drammen
10. AGHI AGHII AGII Toyamikis Prince Zorro In Black, Shetland Sheepdog, Bergersen, Eline, Skedsmokorset
11. AGHII Narjana's Baron Meiden, Engelsk Toy Terrier, Follesø, Vibeke, Rygge
12. AGIII AGHIII Parsonpower's Spot, Parson Russell Terrier, Almestad, Kristina, Oppaker
13. AGII AGHIII Toyamikis Princess La Luna, Shetland Sheepdog, Almestad, Kristina, Oppaker
14. Amcockgarden's Janeiro Jade, Chinese Crested Powder Puff, Mathisen, Gunnar Schjeldrup, Våle
0. AGII AGHIII AGIII Elleville Maia, Shetland Sheepdog, Bøyesen, Ida Wam, Lunde
0. Shelster Apollo Cinnamon, Shetland Sheepdog, Stubberud, Trine, Oslo
0. N A(H)CH Happy Life Charantia Ziwa, Dvergpuddel, Sørlie, Inger, Rasta
0. AGHI AGI RLII AGII AGHII RLIII Tiakaro's Oreo Dream, Shetland Sheepdog, Heggen, Irene Rogstad, Bjørkelangen
0. Black Norone's Coco Chanel, Dvergpuddel, Eriksen, Per, Degernes
0. Kjekri's Wikkimedw, Cairn Terrier, Johansen Bente Og Norup Roar, Berger
0. NORD UCH SV-12 N A(H)CH N ACH Isamelin Dance With Narjana, Engelsk Toy Terrier, Hveding-Gabrielsen, Robert Bratt, Våler I Østfold
0. NORD INT ACH N A(H)CH Sunborne Jazzy Vaya, Shetland Sheepdog, Bakken, Hilde, Hakadal
0. Kimberbells Noah, Papillon, Huhtala, Anne, Geilo
0. N A(H)CH AGIII N ACH Marble Cocktails Lupinbukett, Parson Russell Terrier, Almestad, Kristina, Oppaker
0. AGHIII Leeland Zenith Of Fame, Shetland Sheepdog, Wollbraaten, Sofie Vega, Drøbak

Hopp-mellom-1
1. Cæsar, Dansk-Svensk Gårdshund, Ekeren, Christian Fredrik, Oslo
2. Archo, Blandingshund, Fossum, Nina, Sørumsand
3. Bergfruens Antrasitt Arya, Pyreneisk Gjeterhund M/Korth.Hode, Halmrast, Hans-Kristian, Kodal
4. Personlighetens Midnight Blue H, Shetland Sheepdog, Eliassen, Kathrine Brusletto, Geilo
5. Min Lille Kasper, Cocker Spaniel, Tollefsen, Nina, Drøbak
6. Gottabe Bells Of Paris, Shetland Sheepdog, Bøyesen, Ida Wam, Lunde
7. Shathena's Dollie Of Kiara, Shetland Sheepdog, Andersen, Hege Marita, Nittedal
8. First Forbidden Love, Amerikansk Cocker Spaniel, Jørgensen, Hanne, Løten
9. N UCH Micane's Danish Dynamite, Mellompuddel, Kristiansen, Martine, Moss
10. N SE UCH NJV-13 SV JV-13 AG1 Fondador Xena X-Tas, Kromfohrländer, Nilssen, Rita Löveid, Sverige
0. Villrikke's Vilje, Shetland Sheepdog, Lundkvist, Inger, Braskereidfoss
0. Sunborne Ellitos Ebony, Shetland Sheepdog, Sandbakken, Mette Elin, Hamar
0. N SE FI UCH Fjarhundi's Abba, Islandsk Fårehund, Myki, Marianne, Løten
0. Bonzai, Brasiliansk Terrier, Walfridsson, Isabelle, Sverige
0. Personlighetens Strawberry Daiquiry, Shetland Sheepdog, Podolski, Victoria Moene, Oslo
0. Moonhaven Aqua Miraculixa, Kooikerhund, Sjømo, Linda Mari, Bæverfjord
0. Cara, Blandingshund, Grette, Lise Helen, Oslo
0. Cirtap's Prins Odin V Wera-Z, Kooikerhund, Svendsen, Siv Tandberg, Minnesund
0. Spirit Of Moria's Berylla, Pinscher, Aarvik, Ingebjørg, Bønes

Hopp-mellom-2
1. Tellus, Blandingshund, Kværnstuen, Gunn Toril, Sande I Vestfold
2. AGHI Turbosnellas Odin Av Thea, Tibetansk Terrier, Åsheim, Hilde, Stange
3. Poil Long's Amourette De Saissac, Pyreneisk Gjeterhund, Kværnstuen, Gunn-Toril, Sande I Vestfold
4. AGHI Stormstjärnans Quick Silver, Shetland Sheepdog, Haakensen, Stine, Strømmen
5. N UCH NORDJV-14 Evros Watch This Pearl, Shetland Sheepdog, Wollbraaten, Sofie Vega, Drøbak
6. C.I.B NORD UCH NORDJV-10 LPI AGI Shyloch Nostalgia, Kerry Blue Terrier, Stokman, Liv, Moss
7. AGI Shibbina's Soft And Silky, Amerikansk Cocker Spaniel, Håkonsrud, Bente Karoline, Berger
0. Lille-Majas Kaos, Shetland Sheepdog, Frøysa, Ingrid, Jessheim
0. AGHI AGI AGHII AGII Lille-Lo's Easy Robert, Dansk-Svensk Gårdshund, Ulekleiv, Anne Grundstad, Haslum
0. AGHI AGI Tina Turner Grasant, Dvergschnauzer Sort, Mørk, Tone, Vestfossen
0. N UCH AGI AGHI AGHII Ea Evana, Kooikerhund, Skjønberg, Chanette, Oslo
0. Cejonis Black Indi, Cocker Spaniel, Ovrid, Cathrine, Aurskog
0. Mainel's Chocolate With Cream, Cocker Spaniel, Knudsen, Ragnhild Og Kristen, Oslo
0. Molema's Borka, Mellompuddel, Rustad, Mette, Vinterbro
0. Shenaja The Only One Coco Chanel, Shetland Sheepdog, Kosinski, Christina, Skjetten
0. Silver Joy Empress Tiril, Dvergschnauzer Salt/Pepper, Kleppe, Signe Lund (vet), Hakadal
0. C.I.B NORD UCH AGI AGHI AGII AGHII Sisterhood Tu'eres Mi Diosa, Fox Terrier Ruhåret, Bråten, Liv Ingunn, Dal
0. Gloslibråten Bella, Cocker Spaniel, Mørkhagen, Tonje, Drøbak
0. N UCH Silver Joy Great Bart, Dvergschnauzer Salt/Pepper, Kleppe, Signe Lund (vet), Hakadal
0. AGHI AGI Gloslibråten Elly, Cocker Spaniel, Mørkhagen, Tonje, Drøbak
0. N SE UCH NJV-14 AGHI AGI Moonhaven Terrific Peperoni, Kooikerhund, Blakkisrud, Ingeborg Eugenie, Oslo
0. N UCH AGI AGHI AGII AGHII RLI Mabri's Tayla Theadatter, Kooikerhund, Sylte, Lisbeth, Saupstad
0. Vasjera's Bellavista, Cocker Spaniel, Knudsen, Ragnhild, Oslo

Hopp-mellom-3
1. N A(H)CH AGIII N ACH Foxlike Fred Flintstone, Shetland Sheepdog, Stenseth, Vibecke Vendelbo, Sande I Vestfold
2. N ACH N A(H)CH Rockhound's Cosalite, Shetland Sheepdog, Mathisen, Mina Mathilde Engh, Holmestrand
3. N A(H)CH N ACH AGIII Sunborne Ya La Creo Singha, Shetland Sheepdog, Bakken, Hilde, Hakadal
4. AGHI AGI AGHII AGII Gloslibråten Benita, Cocker Spaniel, Mørkhagen, Tonje, Drøbak
5. Jaffadays Diamant Jubilee, Shetland Sheepdog, Jonassen, Asbjørg, Lier
0. N UCH AGHI AGI AGHII Bissibingens Freidig Fiona Nojo, Pumi, Johannessen, Maud, Gamle Fredrikstad
0. N SE A(H)CH N ACH Toyamikis Prince Spiff, Shetland Sheepdog, Fosser Anne/ Holm Ørnulf, Råholt
0. AGI AGHI Kerenza's Prince Panache, Shetland Sheepdog, Thomstad, Elin, Drøbak
0. La-Min-So's Golden Aqua, Shetland Sheepdog, Kosinski, Christina, Skjetten
0. AGHIII AGIII N A(H)CH N ACH Sunborne Presious Pearl, Shetland Sheepdog, Iversen, Jorun Margrethe, Brøttum
0. C.I.B NORD UCH NV-13 DKV-14 NV-14 AGHII AGII Maia, Kromfohrländer, Nilsen, Heidi, Revetal
0. Artigtitten Tutta Teis Tara, Shetland Sheepdog, Wilhelmsen, Elizabeth, Lillestrøm
0. AGHII AGIII AGHIII Fambia Black Vibration, Amerikansk Cocker Spaniel, Liberg, Bente, Oslo

Hopp-Stor-1
1. Lucky-Line, Border Collie, Pettersen, Ragnar, Råholt
2. Shanti, Blandingshund, Seljetun, Kathinka Opdal, Drøbak
3. N UCH N VCH AD LPI RLI A Bark In The Dark Gjkennel's, Australian Shepherd, Bråten, Annie E, Gjøvik
4. Mjohundr Beinahruga Streken, Whippet, Lund, Magnus André, Moelv
5. N UCH Tollergrenda's Knightlike Tinka, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Jansen, Trine Lise, Nesoddtangen
6. Emenems Ullrik, Border Collie, Gudim, Espen, Oslo
7. Alma, Working Kelpie, Ingvoldstad, Anne K, Vang På Hedmarken
8. NORD FI LCCH Mjohundr Annt Bølle, Whippet, Lund, Magnus André, Moelv
9. Milla, Blandingshund, Steinvik, Anette, Oslo
10. Dazzling Dainty's Elba, Eurasier, Gundeid, Anita, Minnesund
11. Dennis, Border Collie, Foss, Carl Christopher, Grua
0. Apollo, Border Collie, Riise, Beathe, Enebakk
0. Rinova Balti, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Løken, Andrea, Holmestrand
0. AGI Bliss, Border Collie, Bøyesen, Ida Wam, Lunde
0. AGI AGHI Chiljas Bullet With Butterfly Wings, Australian Shepherd, Holm, Nina, Sandefjord
0. Shira, Blandingshund, Frønæs, Malene, Våler I Østfold
0. Somollis Inez, Border Collie, Hauger, Kristin Natås, Rasta
0. Raffelsbrander Arvalus, Irsk Vannspaniel, Blickström, Mats, Rælingen
0. Kvikk, Border Collie, Høyning, Jenny, Sortland
0. All Zet Check It Out Jess, Border Collie, Håland, Jeanette Sandbæk, Åsmarka
0. Shamrock, Border Collie, Mcgrory, Marianne, Nesoddtangen
0. Good Graciouss Break On Through, Border Collie, Edvardsen, Frøydis Anita, Våler I Solør
0. My Trusted Friend O'tasso, Border Collie, Bøhler-Iversen, Heidi, Ilseng
0. Lucas, Blandingshund, Sande, Anniken, Tomter
0. Emmalundas Ulla, Working Kelpie, Terjesen, Kari W, Ramnes
0. NORD UCH RL1 AD NORDJV-14 NJV-14 NORDV-14 Spirit Of Moria's Aranwë, Pinscher, Pettersen, Vibeke, Rypefjord
0. Tunevannets Frk, Border Collie, Theodossiou, Aspasia, Moss
0. C.I.B.NORD FI UCH KBHV-15-16 AGI AGHI Megamagee Legato Lungo, Pinscher, Stikbakke, Martin, Oslo
0. Ee Deabei, Border Collie, Jansen, Lenka, Nesoddtangen
0. N UCH NJV-15 DKJV-15 DKV-15 Grizzly Dream Complicated Heart, Old English Sheepdog, Jakobsen, Karethe Magdalene, Aurskog
0. N UCH AD Spirit Of Moria's Anairë, Pinscher, Lie, Hanne, Strandvik

Hopp-Stor-2
1. Get Weiler's Inca, Border Collie, Hoff, Ann-Cathrin, Eiksmarka
2. AGHI AGI AGHII AGII Almighty Theo, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Ovrid, Cathrine, Aurskog
3. N UCH AGHI AGI AGHII N VCH Tilia Garden's Enja, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Rye-Andersen, Tove Agerbo, Nøtterøy
4. C.I.B. NORD DK S (u) N UCH AGI AGII AGHI AGHII NV-13 NORDV-14 NV-15 Brown Clown Sune Safir, Irsk Vannspaniel, Hemmingsen, Eva, Trondheim
5. Billie, Blandingshund, Brekke, Anne Kari, Oslo
6. Fokus, Border Collie, Knudsen, Camilla, Krokstadelva
7. Courtborne Little-Ellena, Whippet, Lund, Andre Og Annete, Moelv
8. BH AD AGI AGII AGHII Aussie Gården's Unfinished Tale, Australian Shepherd, Halmrast, Hans-Kristian, Kodal
9. For The Win Midi, Border Collie, Elvevold, Mari, Hvam
0. Fagerkollen's Dexter Disaak, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Lillerandklev, Maja, Fåberg
0. Ailo, Blandingshund, Bäckman, Isabell, Aurskog
0. AGH1 LP1 LPII AGI Izgara's Fidji, Belgisk Fårehund, Tervueren, Johannessen, Synøve, Drammen
0. Tip Top Aussie Boomer, Australian Shepherd, Stake, Johanne, Krokstadelva

0. Mira, Blandingshund, Frydenlund, Tone, Rasta
0. Jørdis, Blandingshund, Tangen, Unn Desire, Oslo
0. AGHI AGI Henessy Z Vilete Bohemia, Bearded Collie, Dahlen, Birgitte, Tolvsrød
0. AGHI Løvmosen's Malu, Kleiner Münsterländer, Grinde-Andersen, Kyrre, Oslo
0. N UCH RLI Jomgarden's Santxo, Pyreneisk Gjeterhund, Høysæter, Annike Asserson, Oslo
0. AGHI Canidaes Meant 2 Be, Australian Shepherd, Asbjørnslett, Ida, Vestby
0. Baby Lux, Border Collie, Bøhmer, Martin, Oslo
0. Fia, Blandingshund, Breium, Nina, Sande I Vestfold
0. RLI RLII AGHI AGI AGHII Munin Av Vangsbu, Engelsk Setter, Schei, Christine, Trondheim

Hopp-Stor-3
1. For The Win Mist, Border Collie, Elvevold, Mari, Hvam
2. AGHII AGIII Miss Beatric, Border Collie, Johansen, Silje, Oslo
3. Mountain Toller's Darmio Mila, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Havig, Camilla Mood, Nes På Hedmarken
4. Ben, Blandingshund, Bøyesen, Ida Wam, Lunde
5. Trixi, Blandingshund, Rønshaugen, Anne Lene, Fjerdingby
6. N SE A(H)CH N SE ACH RLI Kronvallaren Tamzin, Border Collie, Bjerke, Hilde, Sofiemyr
7. Villrikke's Easy Rider, Border Collie, Lundkvist, Aina Britt, Oslo
8. N ACH N A(H)CH Tinka, Border Collie, Bakkeby, Inger, Kløfta
9. N RL CH RLIII AGHII AGII LPI AGHIII Yxsjöstugans Tia, Welsh Springer Spaniel, Andersen, Linn Therese, Sandvika
10. N UCH AGHII AGII AGHIII AGIII AD RLIII Dalnews Ekkora Eddy, Dalmatiner, Megen, Wibeke Van, Hvam
0. BH N RL CH N ACH AGIII AGHIII Tollerstemmen's Jessie, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Henriksen, Elin, Kodal
0. AGI AGHI RLI AGHII AGII Work's Qul, Border Collie, Juvet, Taran Helene, Hønefoss
0. AGIII AGHIII Eyemarkers Cross Time, Border Collie, Dahlen, Birgitte, Tolvsrød
0. Willy, Blandingshund, Pflugradt, Sylvia, Hønefoss
0. Bajas, Blandingshund, Gautun, Kesia, Tyristrand
0. N RL CH N A(H)CH N ACH AGHIII Kronvallaren Quizz, Border Collie, Heggen, Irene, Bjørkelangen
0. N ACH N A(H)CH Toppborders Sita, Border Collie, Grønvold, Inger Maiken, Lommedalen
0. AGII AGHIII Spinnrockens Rain Of Fire, Australian Shepherd, Hallre, Tine, Skien
0. N A(H)CH AGHIII AGIII N ACH Troll, Border Collie, Stensrud, Jane, Blaker
0. N SE ACH N A(H)CH My Trusted Friend Blu Bizznizz, Border Collie, Fosser, Anne, Råholt

lag-Liten
1. Knøttene, Kvisler, Dorthea Vestli, Oslo
2. Micro Partners, Stillum, Grete Funderud Og Erik, Drammen
0. , Færøyvik, Tine, Sandvika

lag-mellom
1. CookiemonStars, Mørkhagen, Tonje, Drøbak
2. Pels og Poter, Kværnstuen, Gunn-Toril, Sande I Vestfold

lag-Stor
0. Glade Vannvidd, Lundkvist, Aina Britt, Oslo
0. Klypen Team Large, Theodossiou, Aspasia, Moss
0. Hønefoss Expressen, Gautun, Kesia, Tyristrand
0. , Høysæter, Annike Asserson, Oslo


KALA TROFEET 2016

Liten 3: 
1. Shathena's Enya Of Mist, Shetland Sheepdog, Tove Olsen, (2-0), (5-0), (1-0), (7-0), 15 poeng

 

Mellom 3: 

1. Rockhound's Cosalite, Shetland Sheepdog, Mina M E Mathisen,  (2-5), (2-0), (3-0), (3-0), 15 poeng


Stor 3: 
1. Tinka, IBorder Collie, Inger Bakkeby (3-5), (3-0), (1-0), (2-0), 14 poeng

Norgesmesterskap i Juniorhandling 2016:

  1. Julia Sofie Sørum Bjørklund
  2. Kathleen Maria Giecke
  3. Selma Hjerpetjønn Hanssen











FacebookTwitterPinterestGoogle+EmailMore

Hovedsamarbeidspartnere