Resultater NKK Kristiansand18.-19. mars 2017

Resultater fra og årslister etter utstillingen NKK Bø 18.-19. mars 2017 finner du her

Resultater fra og årslister etter utstillingen
Sted: Kristiansand
Dato: 18.03.2017

Resultater per rase, samt kritikker, finner du HER


BIS Plasseringer:

1BIS: Kerry Blue Terrier, NORD UCH DKV-16 NORDV-16 Shyloch Statement, Helge Kvivesen, Halden
2BIS: Dachshund Strihåret, C.I.B NORD FI UCH DKJV-13 DKV-13 NJV-13 NV-13 SEJV-13 HEJV-13 EUW-15 NORDV-15 SEV-16 FIV-16 Absint Av Larhjelm, Lars Hjelmtvedt, Holmestrand
3BIS: Welsh Corgi Pembroke, AUS CH Bojojamile Behind The News, Rita Tilley Wilberg, Sørumsand
4BIS: American Akita, NJV-15 NV-15 FI JV-15 Estava Rain Looking For Action, Friedrich Birkmar, Skarnes
Best In Show dommer: Ole Staunskjær

GRUPPEPLASSERINGER:

Gruppe 1, Bruks-, Hyrde og Gjeterhunder, Dommer: Jensen, Hanne Laine, 1BIG: Se 3BIS. 2BIG: Pyreneisk Gjeterhund, N UCH NV-12-13-14-15-16 NORDV-14 SEV-14 EUW-15 Angeyja's Aela, Gro Mathiesen, Roa. 3BIG: Schäferhund Normalhår, Babzy Av Quantos, Tor W Johansen, Lillesand. 4BIG: Shetland Sheepdog, INT NORD UCH NORDV-12 SEV-12 KBHV-12 NV-16 Joyland's Magic Ambition, Finn Helge Olsen, Sandnes.

Gruppe 2, Schnauser/Pincher/Molosser/Sennenh, Dommer: Pablaka, Inese, 1BIG: Newfoundlandshund, C.I.B.N UCH NV-15-16 Skipper's All Right, Ole Andreas Nygård, Sylling. 2BIG: Berner Sennenhund, NJV-16 Urban Av Hiselfoss, Mona Lisa Struksnæs, Bjoneroa. 3BIG: Engelsk Bulldog, N UCH NJV-15 Dangerous Ann Cevita, Gina J Nordfjellmark, Gamle Fredrikstad. 4BIG: Boxer, Vekters Mistery Woman, Knut Persen, Horten.

Gruppe 3, Terriere, Dommer: KANAS, ROBERT, 1BIG: Se 1BIS. 2BIG: Cairn Terrier, N UCH Rottriver's We Will Rock You, Reidun Andersen, Åmot. 3BIG: Bull Terrier, Buffalo Bull's Ozzy Osbourne, Erika Monsås Rødseth, Hundvåg. 4BIG: Skye Terrier, NJV-16 NV-16 Gold Monarh Flush Royal, Trond Storsveen, Lier.

Gruppe 5, Spisshunder, Dommer: Bodegård, Göran, 1BIG: Se 4BIS. 2BIG: Pomeranian, C.I.B. NORD FI UCH SEV-15 NV-15-16 HEV-15 Tiny Jewels' Neverending Fame, Dag Løken, Askim. 3BIG: Norsk Buhund, N UCH SE UCH DK UCH NJV-13 SEJV-13 SEV-13 NV-14-15-16 NORDV-14 DKV-14 EUW-15 BEV-16 EUV-16 Kimura's Peer Gynt, Kathrine Øksnevad Lindstrøm, Karmsund. 4BIG: Akita, N UCH NV-15 Aiko Kensha No Michi Go, Marita Sørensen, Harestua.

Gruppe 6/4, Drivende og Sporhunder/Dachshund, Dommer: Foss, Arne, 2BIG: Beagle, NORDV-14 NV-15 -16 Alotorius Old Glory Dynamic Beauty, Faruk Mujanic, Hundvåg. 3BIG: Dachshund Langhåret, EUJW-16 DKJV-16 NORDJV-16 NORDV-16 NJV-16 Szafir Dagi-Dog, Frøy Høgset Amundsen, . 4BIG: Petit Basset Griffon Vendeen, GB UCH NV-11-12-15-16 NVV-16 Soletrader Trick Or Treat, Anders Tunold-Hanssen, Oslo.

Gruppe 7, stående fuglehunder, Dommer: Bodegård, Göran, 1BIG: Italiensk Spinone, DKCH INTCH(U) Falkereden´s Hr. Railton, Tina Andersen, Danmark. 2BIG: Bracco Italiano, Inspirations Il Vino Fantastico, Hans-Ole Stenbro. 3BIG: Ungarsk Vizsla Korthåret, NJV-15 NV-15 DKJV- 15 DKV-15-16 NORDV-15-16 KBHV-16 Roughshoot I'm On Fire, Sissel Jerve, Oslo. 4BIG: Stabijhoun, N DK UCH NV-15 DKV-16 NV-16 Chapeaux Noirs Birk Wobbe, Vidar Auganes-Haugen, Horten.

Gruppe 8, Apporterende Hunder, Dommer: Mjærum, Eivind, 1BIG: Labrador Retriever, N GB UCH NJV-14 NORDJV-14 Fieldvalley's Carmen Sofie, Sven Slettedal, Vennesla. 2BIG: Amerikansk Cocker Spaniel, INT NORD N UCH DKV-13 FI V-13 NJV-11 NV-12-16 KBHV-16 SEV-16 Statesman Miss Divine, Vibeke Paulsen, Støren. 3BIG: Welsh Springer Spaniel, N UCH Westaway Up The Game, Stig Arne Kjellevold, Våle. 4BIG: Cocker Spaniel, GB SH NORD UCH NORDJV-11 DKV-12-13 WW-13 NV-15-16 Rainstorm's Latest News, Marianne Ullebø, Vestskogen.

Gruppe 9, Selskapshunder, Dommer: Jensen, Hanne Laine, 1BIG: Lhasa Apso, SE UCH NJV-12 cib thaich sv-16 Nch Whisborne Touch Me, Ulltveit -Mo Annika, Sverige. 2BIG: Malteser, INT NORD FI UCH SEV-11-13 NORDJV-10 KBHV-12-13 NV-12-13-16 EUW-13 DKV-13 NORDV-13-16 FIV-13 HEV-13 Straight Fire Push The Luck, Laila Westeng, Gressvik. 3BIG: Mops, Tangetoppen's Double Or Nothing, Ann Kristin Borge, Sandefjord. 4BIG: Coton De Tulear, Whiteheart Lane Only One, Saara Isosaari, Hundvåg.

Gruppe 10, Mynder, Dommer: Hohteri, Säde, 1BIG: Saluki, N SE UCH Sinaxs Damali, Geir Tore Land, Østre Gausdal. 2BIG: Azawakh, EUJW2015 NJV2015 No Ch Canis Venetici Gimbaya, Ludmilla Koslow, Pb 2600, Solli. 3BIG: Italiensk Mynde, C.I.B N DK SE FI UCH N DK LCCH DKV-14-16 KBHV-15 NV-15 NORDV-15-16 Idefix Phoenix, Regine Jensen, Oslo. 4BIG: Whippet, N UCH Sobresalto X Factor, Kirsten J Landsverk, .


Bamseliste etter denne utstillingen

1. NORD UCH DKV-16 NORDV-16 Shyloch Statement, Kerry Blue Terrier, Helge Kvivesen, Halden, (15-15) 30 p.
2. AU GRCH N UCH Bojojamile Behind The News, Welsh Corgi Pembroke, Rita Tilley Wilberg, Sørumsand, (12-5) 17 p.
3. SE UCH NJV-12 Nch ThaiCh Sv16 Whisborne Touch Me, Lhasa Apso, Ulltveit-Moe Annika, Sverige, (8-6) 14 p.
4. C.I.B NORD FI UCH DKJV-13 DKV-13 NJV-13 NV-13 SEJV-13 HEJV-13 EUW-15 NORDV-15 SEV-16 FIV-16 Absint Av Larhjelm, Dachshund Strihåret, Lars Hjelmtvedt, Holmestrand, (13) 13 p.
4. N UCH Aedan Talk Of The Devil, Toy Puddel, Christina Johansson, Hof, (13) 13 p.
6. C.I.B N FI DK UCH NJV-14 NORDJV-14 SEV-14'15 SEJV-14 DKV-15 NV-15 Cabaka's Crazy About Mary, Samojedhund, Kristin Lundin Lauritzen, Sperrebotn, (12) 12 p.
7. INT NORD N UCH DKV-13 FI V-13 NJV-11 NV-12-16 KBHV-16 SEV-16 Statesman Miss Divine, Amerikansk Cocker Spaniel, Vibeke Paulsen, Støren, (6-6) 12 p.
8. N SE DK UCH SV-14 Alistair's Teach Me Tiger, Bearded Collie, Johan Andersson, Sverige, (11) 11 p.
8. NJV-15 NV-15 FI JV-15 Estava Rain Looking For Action, American Akita, Friedrich Birkmar, Skarnes, (11) 11 p.
10. N SE DK UCH NJV-13 SEJV-13 SEV-13 NV-14-15-16 NORDV-14 DKV-14 EUW-15-16 BEV-16 Kimura's Peer Gynt, Norsk Buhund, Kathrine Øksnevad Lindstrøm, Karmsund, (6-5) 11 p.
11. GB UCH NV-11-12-15-16 NVV-16 Soletrader Trick Or Treat, Petit Basset Griffon Vendeen, Anders Tunold-Hanssen, Oslo, (6-3) 9 p.
12. EUJW2015 NJV2015 NO CH Canis Venetici Gimbaya, Azawakh, Ludmilla Koslow, Pb 2600, Solli, (5-4) 9 p.
13. Inspirations Il Vino Fantastico, Bracco Italiano, Hans-Ole Stenbro, , (5-3) 8 p.
14. INT NORD UCH NORDV-12 SEV-12 KBHV-12 NV-16 Joyland's Magic Ambition, Shetland Sheepdog, Finn Helge Olsen, Sandnes, (4-4) 8 p.
15. N UCH NJV-11 Cha's Lars Min Buse, Labrador Retriever, Gerd Ingebjørg Hansen, Halden, (7) 7 p.
15. N GB UCH NJV-14 NORDJV-14 Fieldvalley's Carmen Sofie, Labrador Retriever, Sven Slettedal, Vennesla, (7) 7 p.
15. INT NORD FI UCH SEV-11-13 NORDJV-10 KBHV-12-13 NV-12-13-16 EUW-13 DKV-13 NORDV-13-16 FIV-13 HEV-13 Straight Fire Push The Luck, Malteser, Laila Westeng, Gressvik, (7) 7 p.
15. N SE FI DK UCH NJV-15 Showteam's Caramel, Boston Terrier, Lena Karlsson, Sverige, (7) 7 p.
15. C.I.B.N UCH NV-15-16 Skipper's All Right, Newfoundlandshund, Ole Andreas Nygård, Sylling, (7) 7 p.
15. C.I.E.N DK UCH VV-12 NV-14 Torro V Rusticana, Boxer, Dag Olav Glemminge, Gressvik, (7) 7 p.


Beste veteran:

Dag 1
1. INT NORD UCH NV-09-11-15 NORDJV-08 KBHV-10 DKV-10 EUVW-15-16 NVV-15-16 BEVW-16 Lapinlumon Hesperus, Lagotto Romagnolo, Siv Christine Bækken, Nittedal, 5 p.
2. C.I.E. NORD UCH NVV-16 Art-Wave´s Tempo Di Pace, Engelsk Springer Spaniel, Ann Lundin, Sverige, 4 p.
3. INT NORD FIN UCH KBHV-09-15 NORDV-10-16 NV-08-09-11-12-14-16 NVV-14-15-16 NORDVV-14-16 EUVW-15 KBHVV-15 DKVV-16 SEVV-16 Zivotny's Jitka Nadherna, Cesky Terrier, Berit Maaby, Spydeberg, 3 p.
4. INT NORD SE VDH DE UCH HEV-13 KBHV-11-14-15 DKV-11-14 SV-12 FIV-13 DKVV-16 NORDVV-16 NVV-16 Kangelani's Impressive Ino By Ascot, Rhodesian Ridgeback, Ole Alexander Lund, Råde, 2 p.

Dag 2
1. INT NORD H UCH NV-07 NORDV-07 NV-14-15-16 NVV-14-15-16 NORDVV-14-15-16 SEV-14-15 SEVV-14 DKVV-16 Sagaland's Å-Chevy, Tibetansk Spaniel, Sonja Dramstad, Dilling, 5 p.
2. N GI UCH NV-13-14 NV-15 Elzwiks Princess Lexie, Keeshond, Kjetil Andre Holmen Skalstad, Åmot, 4 p.
3. INT NORD UCH SLO CH CW-11 WW-10 SEVV-16 NORDVV-16 Tangetoppen's Wild Card, Mops, Hege Seim, Nordkisa, 3 p.
4. INT NORD FI UCH NVV-13 DKVV-14- 16 NORDVV-14-15 NVV-16 Stings Velour In Black To Matrix, Lhasa Apso, Birgitte Sperle, Steinberg, 2 p.

Dommer: Ole Staunskjær


Årets beste veteran etter denne utstillingen

1. INT NORD UCH NV-09-11-15 NORDJV-08 KBHV-10 DKV-10 EUVW-15-16 NVV-15-16 BEVW-16 Lapinlumon Hesperus, Lagotto Romagnolo, Siv Christine Bækken, Nittedal, (5-5) 10 p.
2. INT NORD FI UCH NVV-13 DKVV-14- 16 NORDVV-14-15 NVV-16 Stings Velour In Black To Matrix, Lhasa Apso, Birgitte Sperle, Steinberg, (6-2) 8 p.
3. N UCH NVV-16 Braveheart Pomclassic Av Vestvarden, Pomeranian, Stephen Mcquiston, (5) 5 p.
4. INT NORD H UCH NV-07 NORDV-07 NV-14-15-16 NVV-14-15-16 NORDVV-14-15-16 SEV-14-15 SEVV-14 DKVV-16 Sagaland's Å-Chevy, Tibetansk Spaniel, Sonja Dramstad, Dilling, (5) 5 p.
5. INT NORD FIN UCH KBHV-09-15 NORDV-10-16 NV-08-09-11-12-14-16 NVV-14-15-16 NORDVV-14-16 EUVW-15 KBHVV-15 DKVV-16 SEVV-16 Zivotny's Jitka Nadherna, Cesky Terrier, Berit Maaby, Spydeberg, (3-2) 5 p.
6. N GI UCH NV-13-14 NV-15 Elzwiks Princess Lexie, Keeshond, Kjetil Andre Holmen Skalstad, Åmot, (4) 4 p.
7. C.I.E. NORD UCH NVV-16 Art-Wave´s Tempo Di Pace, Engelsk Springer Spaniel, Ann Lundin, Sverige, (4) 4 p.
8. INT N SE FI DK UCH HEV-10 FIV-14 KBHVV-15 DKV-16 DKVV-16 NVV-16 Arctic Roses Fashionably Dressed, Shih Tzu, Anne Britt Mailund, (4) 4 p.
9. C.I.E NORD UCH NORDJV-09 Flat Garden's Sverre X V I I I, Flat Coated Retriever, Kjersti Jensen, Nordfjordeid, (4) 4 p.
10. CIB S N DK FIN CH FIV-07 NV-09 SV-08-10 NORDV-13 NVV-14 EUVW-15 Carnac's X-Man, Velg Rase, Gunilla Skallman, Sverige, (3) 3 p.
11. N UCH NORDV-11 DKV-11 NV-10-12-16 NVV-16 Kimura's Kunta Kinte, Rottweiler, Erik Marthinussen, Rådal, (3) 3 p.
12. INT NORD UCH SLO CH CW-11 WW-10 SEVV-16 NORDVV-16 Tangetoppen's Wild Card, Mops, Hege Seim, Nordkisa, (3) 3 p.
13. INT NORD SE VDH DE UCH HEV-13 KBHV-11-14-15 DKV-11-14 SV-12 FIV-13 DKVV-16 NORDVV-16 NVV-16 Kangelani's Impressive Ino By Ascot, Rhodesian Ridgeback, Ole Alexander Lund, Råde, (2) 2 p.



Beste avlshund:

Dag 1
1. C.I.B.N UCH NV-15-16 Skipper's All Right,Newfoundlandshund, Ole Andreas Nygård, Sylling, 7 p.
2. N SE UCH Av-Zan-Iaz Qikke Zaga,Flat Coated Retriever, Anita Iversen, Sandefjord, 5 p.

Dag 2
1. DK N UCH NORDV-12 KBHV-13 Idyllium's Cookies'n Cream, Chihuahua Langhåret, Marthe Dalen, Molde, 7 p.
2. INT NORD UCH DKV-13 Dungens Kosmic Love, Keeshond, Inge Kato Våland, Varhaug, 5 p.
3. N UCH Only-You Vom Sutumer-Grund, Hvit Gjeterhund, Tone Lise Djupesland, Finsland, 4 p.


Årets beste avlshund etter denne utstillingen

1. C.I.B.N UCH NV-15-16 Skipper's All Right, Newfoundlandshund, Ole Andreas Nygård, Sylling, (7-7) 14 p.
2. DK N UCH NORDV-12 KBHV-13 Idyllium's Cookies'n Cream, Chihuahua Langhåret, Marthe Dalen, Molde, (7-5) 12 p.
3. INT NORD FIN UCH NV-09-10-11-12 SEV-11-12 DKV-10-12-13 NORDV-10 EUW-11 HEV-10 KBHV-12 Sagaland's B-August X I I, Tibetansk Spaniel, Sonja Dramstad, Dilling, (7) 7 p.
4. N SE UCH Av-Zan-Iaz Qikke Zaga, Flat Coated Retriever, Anita Iversen, Sandefjord, (5) 5 p.
5. Winningmood With Dalstaff, Staffordshire Bull Terrier, Katrine Westerby, Fetsund, (5) 5 p.
6. INT NORD UCH DKV-13 Dungens Kosmic Love, Keeshond, Inge Kato Våland, Varhaug, (5) 5 p.
7. N UCH Shih-Bi-Chow's Exclusive Design, Shih Tzu, Signy Karin Elvesveen, Fluberg, (4) 4 p.
8. N UCH Only-You Vom Sutumer-Grund, Hvit Gjeterhund, Tone Lise Djupesland, Finsland, (4) 4 p.
9. C.I.E.N DK UCH VV-12 NV-14 Torro V Rusticana, Boxer, Dag Olav Glemminge, Gressvik, (4) 4 p.
10. NORD UCH AD BH RLI RLII Kimura's Mary Poppins, Rottweiler, Kathrin Myhra, Kongsberg, (3) 3 p.



Beste oppdretter:

Dag 1
1. Larhjelm - Dachshund Strihåret, 6 p.
2. Aquafortis - Portugisisk Vannhund, 4 p.
3. Bikkjehaugen - Newfoundlandshund, 3 p.
4. Av-Zan-Iaz Kennel - Flat Coated Retriever, 2 p.

Dag 2
1. Rajuma - Samojedhund, 6 p.
2. El'mambee's - Pekingeser, 4 p.
3. Tangetoppen - Mops, 3 p.
4. St.Kilda - Shetland Sheepdog, 2 p.


Årets mest vinnende oppdretter etter denne utstillingen

1. Rajuma - Samojedhund, (6-4) 10 p.
2. Larhjelm - Dachshund Strihåret, (6-4) 10 p.
3. Aquafortis - Portugisisk Vannhund, (4-3) 7 p.
4. Nobel Line - Dvergpinscher, (6) 6 p.
5. Sagaland - Tibetansk Spaniel, (6) 6 p.
6. El'mambee's - Pekingeser, (4) 4 p.
7. Tangetoppen - Mops, (3) 3 p.
8. Idyllium - Chihuahua Langhåret, (3) 3 p.
9. Bikkjehaugen - Newfoundlandshund, (3) 3 p.
10. Vintervidda - Finsk Lapphund, (2) 2 p.
11. Wervest - Dvergdachshund Strihåret, (2) 2 p.
12. St.Kilda - Shetland Sheepdog, (2) 2 p.
13. Av-Zan-Iaz Kennel - Flat Coated Retriever, (2) 2 p.




Beste Norske Hund:

Dag 1
1. Trollfossens Tuva, Dunker, Karl Jakob Høvik, Færvik, 5 p.
2. GI UCH EUJW-11 NJV-11WW-12 NORDV-12 DKV-12 EUW-13 NV-13-15-16 BDSG-14 EUW-15 Starlight Express, Haldenstøver, Anja Gylder Corneliussen, Våler I Østfold, 2 p.

Dag 2
1. N UCH SE UCH DK UCH NJV-13 SEJV-13 SEV-13 NV-14-15-16 NORDV-14 DKV-14 EUW-15 BEV-16 EUV-16 Kimura's Peer Gynt, Norsk Buhund, Kathrine Øksnevad Lindstrøm, Karmsund, 44 p.
2. C.I.E NJV-13 DKV-15 Luna, Norsk Elghund Grå, Ellen Rusvik, Moss, 39 p.
3. C.I.B. NORD UCH DKJV-14 KBHV-16 NV-16 Moonheim Kalles Gunlög, Norsk Lundehund, Finn Lund, Drangedal, 12 p.


Årets beste norske hund etter denne utstillingen

1. N SE DK UCH NJV-13 SEJV-13 SEV-13 NV-14-15-16 NORDV-14 DKV-14 EUW-15-16 BEV-16 Kimura's Peer Gynt, Norsk Buhund, Kathrine Øksnevad Lindstrøm, Karmsund, (63-44) 107 p.
2. Tahoe, Norsk Elghund Grå, Vidar Klokseth, Flesberg, (54) 54 p.
3. C.I.E NJV-13 DKV-15 NORDV-16 Luna, Norsk Elghund Grå, Ellen Rusvik, Moss, (39) 39 p.
4. INT NORD UCH DKV-14 NORDV-15 Løvheims Skjold, Norsk Lundehund, Finn Lund, Drangedal, (18) 18 p.
5. C.I.B. NORD UCH DKJV-14 KBHV-16 NV-16 Moonheim Kalles Gunlög, Norsk Lundehund, Finn Lund, Drangedal, (12) 12 p.




Lydighet:

LP-I
1. Riezors Valkyria, Riesenschnauzer Sort, Kirsti Skagen, Lillesand, 179 p.
2. One Shining Godness Hero, Flat Coated Retriever, Inger Lise Løtoft, Hauge I Dalane, 145 p.
3. Blue, Border Collie, Tove Tømmernes, Porsgrunn, 143,5 p.
4. NJV-15 NV-15 DKJV- 15 DKV-15-16 NORDV-15-16 KBHV-16 Roughshoot I'm On Fire, Ungarsk Vizsla Korthåret, Sissel Jerve, Oslo, 140 p.
5. Masithela's Xcellent Akili, Rhodesian Ridgeback, Svetlana Alantieva, Arendal, 128 p.
6. Vassruggens Frigga Fagraskinna, Golden Retriever, Susanne Rueness Larsen, Kristiansand S, 116 p.
7. Russell Yards All Eyes On Me, Boston Terrier, Mai-Kristin Nicolaysen, Oslo, 107 p.

LP-II
1. BH Ulvgaist Eddi (m), Belgisk Fårehund, Malinois, Hanne Lotte Kalnæs, Arendal, 154 p.
2. N VCH LPI Åsmund, Golden Retriever, Trond Morten Teigen, Stathelle, 115 p.
3. LPI Blaschke Bekka, Kooikerhund, Karin Gabrielsen, Egersund, 89 p.
4. Triodames Call Me Wild Card, Stor Puddel, Jorunn Moi, Kristiansand S, 0 p.

LP-III
1. Alma, Blandingshund, Mari Erika Tandberg Sjøwall, Kongshavn, 241 p.
2. LPIII Rainstone Birthday Surprice, Labrador Retriever, Inger Repstad Thorsen, Sarpsborg, 214,5 p.
3. LPI LPII Dahabe, Border Collie, Aud Seland, Søgne, 212,5 p.
4. C.I.B. NORD UCH BH AD Brukshoffets Baronesse Blixen, Hovawart, Margrethe Thømt, Nesodden, 159 p.
5. C.I.B. N UCH NV-13 NORDV-14 LPI LPII Splash Indiana Jones, Mellompuddel, Janne Evertsen, Bryne, 126,5 p.
6. LPI Izgara's Goblex, Belgisk Fårehund, Tervueren, Maria Helena Tvedt Marques, , 100 p.
7. Jet, Border Collie, Anette Kristiansen, Dølemo, 0 p.

LP-FCI3
1. Myrullen's Ludvig, Border Collie, Selsaas, Kjellaug, Nedre Vats, 289,5 p.
2. Chocomate's Harrys Chili, Border Collie, Monica Wickstrøm, Husøysund, 287,5 p.
3. LPI Myrullen's Min Lillebror, Border Collie, Hege Johnsen, Aurskog, 284 p.
3. Myrullen's Lille Herman, Border Collie, Hege Johnsen, Aurskog, 284 p.
5. Harry-Pepper, Border Collie, Line Fatland Frøystad, Sandnes, 281 p.
6. N SE DK LCH Get Weiler's Flic Flac, Border Collie, Jannicke Mestad, Kristiansand S, 275,5 p.
7. Dixie, Border Collie, Marit Rasmussen Anfinsen, Sandnes, 275 p.
8. Myrullen's Min Karma, Border Collie, Kjellaug Selsaas, , 274 p.
9. Linnie, Border Collie, Else Kristin Svendsen, Hafrsfjord, 272,5 p.
10. BH Despina Galdr, Border Collie, Hege Schea Bakke, Ytre Enebakk, 264 p.
11. N LCH Joy, Border Collie, Liv Mc Dowell, Tolvsrød, 259 p.
12. Henry, Border Collie, Line Fatland Frøystad, Sandnes, 250 p.
13. LPII High Working B C Cash, Border Collie, Morten Krogstad, Aurskog, 249 p.
14. Remy M, Border Collie, Svein Børresen, Sandefjord, 245,5 p.
14. N LCH Get Weiler's Go Jenta, Border Collie, Hege Lindahl, Rakkestad, 245,5 p.
16. Somollis Iggy-Pop, Border Collie, Kari Aspøy, Hafrsfjord, 242,5 p.
17. N LCH LPIII Get Weiler's Inari, Border Collie, Antonio Lanes-Grundvig, Kråkerøy, 232,5 p.
18. N SE LCH N UCH Izgara's Eikki, Belgisk Fårehund, Tervueren, Geir Brandtzæg, Kongsberg, 214 p.
18. N LCH Flips Ben, Border Collie, Satu Niemi, Råholt, 214 p.
20. LPI LPII LPIII Izi, Border Collie, May Britt Stifoss, Evje, 204 p.
21. LPIII Gawain's Bright Star, Border Collie, Torunn Holtbakk, Fredrikstad, 190 p.
22. Whitney Face, Border Collie, Hege Schea Bakke, Ytre Enebakk, 177,5 p.
23. LPIII Get Weiler's Gromme Prinsesse, Border Collie, Ine Beate Reitan, Hafrsfjord, 143,5 p.
24. High Working B C Mexico, Border Collie, Solgunn Roarsen, Kløfta, 0 p.
24. N SE LCH Milas Hepp, Border Collie, Vivi Ann Sneve, Kløfta, 0 p.
24. BH NORD LCH NMLP-16 Myrullen's Lazy Haste, Border Collie, Kristin Gudem, Heggedal, 0 p.
24. Thelook Explosive Ivo, Border Collie, Hilde Skjoldal, Skoppum, 0 p.


Gerapokalen etter denne utstillingen

1. Chocomate's Harrys Chili, Border Collie, Monica Wickstrøm, Husøysund, (287,5-287,5) 575 p.
2. Myrullen's Lille Herman, Border Collie, Hege Johnsen, Aurskog, (284-282) 566 p.
3. Harry-Pepper, Border Collie, Line Fatland Frøystad, Sandnes, (283,5-281) 564,5 p.
4. Myrullen's Ludvig, Border Collie, Selsaas, Kjellaug, Nedre Vats, (289,5-269,5) 559 p.
5. NORD LCH Get Weiler's Flic Flac, Border Collie, Jannicke Mestad, Kristiansand S, (275,5-267) 542,5 p.
6. BH Despina Galdr, Border Collie, Hege Schea Bakke, Ytre Enebakk, (264-261,5) 525,5 p.
7. Myrullen's Min Karma, Border Collie, Kjellaug Selsaas, , (274-250) 524 p.
8. Henry, Border Collie, Line Fatland Frøystad, Sandnes, (274-250) 524 p.
9. N LCH Get Weiler's Go Jenta, Border Collie, Hege Lindahl, Rakkestad, (269-245,5) 514,5 p.
10. Linnie, Border Collie, Else Kristin Svendsen, Hafrsfjord, (272,5-239) 511,5 p.

Agility:

Liten-1
1. Ragnali's Evita Eternity Love, Shetland Sheepdog, Turid Trondal Nilsen, Saltrød
2. Russell Yards All Eyes On Me, Boston Terrier, Mai-Kristin Nicolaysen, Oslo
3. Sormus's Bamse, Japansk Spisshund, Vigdis Birkeland, Birkeland
0. Gläfsebo's Rocke Troll, Jack Russell Terrier, Isabell Ekløff, Eydehavn
0. Veslestuas Perfect Line, Yorkshire Terrier, May Sylvi Reiersen, Bjorbekk
0. Lita, Jack Russell Terrier, Esther Falck, Nedenes
0. Maxi, Blandingshund, Anne Åbyholm-Brodal,
0. SE HR DK N UCH SEV-16 Estrellapinsch Jedi Jabiim, Dvergpinscher, Funda Aylin Acar, Oslo
0. Lilly, Dansk-Svensk Gårdshund, Trine L. Haaversen,
0. Emmy, Dansk-Svensk Gårdshund, Trine Undhjem, Bjorbekk

Liten-2
1. Narjana's Fleur De Mirage, Engelsk Toy Terrier, Ann Kathrin Fjørtoft Kalvenes, Åsgårdstrand
2. N SE UCH AGHI AGHII AGII RLI RLII Jeameenos Angel Aida, Boston Terrier, Anette Kristiansen Johansson, Arendal
0. Shathena's Fast & Funky Of Kiara, Shetland Sheepdog, Bente Guttormsen, Grimstad

Liten-3
1. AGIII N ACH Spin Dizzy Endless Love, Dvergpinscher, Else Berit Fauske, Bryne
2. AGII AGHII N A(H)CH Sunland's Here Comes The Sun, Shetland Sheepdog, Turid Trondal Nilsen, Saltrød
3. Russell Tuvans Lando Clarissian, Jack Russell Terrier, Anne Linn J Moen, Grimstad
4. C.I.B NORD UCH NORD VCH NV-12 Krösaskogens Teodor, Västgøtaspets, Marie-Anne Johansson, Sverige
5. AGI AGII AGHI Runabjørn's New Only Blue' Mica, Shetland Sheepdog, Mariola Stakseng, Steinberg
6. N UCH NJV-13 RLII RLIII AGII AGHII Blåsippebackens Gerda, Dansk-Svensk Gårdshund, Kristine Skogen Nylund, Hundvåg
0. N SE A(H)CH N ACH Shathena's Enya Of Mist, Shetland Sheepdog, Tove Olsen,
0. N UCH SE N VCH NJV-12 Krösaskogens Vilfred, Västgøtaspets, Marie-Anne Johansson, Sverige
0. Amcockgarden's Janeiro Jade, Chinese Crested Powder Puff, Gunnar Schjeldrup Mathisen,

Mellom-1
1. Real Scoops Tjommi, Elin Fluør Soldal, Færvik
0. Ah-Tib's Briallan, Mari Westersund, Froland
0. N UCH Blaschke Caya, Hege Marie Hogner Bærø, Kristiansand S
0. Maja, Synnøve Nilsen, Kristiansand S

Mellom-2
1. Shathena's Fast & Felix Of Kiara, Shetland Sheepdog, John Odlolien, Sander
2. AGI AGHI AGHII AGII RLII Staurin's Felitas Vivaldi, Lagotto Romagnolo, Vibeke Andersen, Porsgrunn
0. Black Beauty's Leonora, Cocker Spaniel, Marianne Mjanger, Mandal

Mellom-3
1. N ACH N A(H)CH Rockhound's Cosalite, Shetland Sheepdog, Mina Mathilde Engh Mathisen, Holmestrand
2. Nordbrennas Karen Kan Kose, Dansk-Svensk Gårdshund, Mari Westersund, Froland
3. N A(H)CH Team Jappes Cool Blue Chili, Shetland Sheepdog, Siw Hornli Espeland, Kongshavn
0. N A(H)CH Shathena's Kila Of Kiara, Shetland Sheepdog, Merethe Nilsen, Sandnes
0. N A(H)CH Real Scoops Big Spin, Pyreneisk Gjeterhund, Elin Fluør Soldal, Færvik

Stor-1
1. Greis Working Go, Border Collie, Kine Eimhjellen, Klepp Stasjon
0. Hind Paw's Tex, Border Collie, Jan Erik Einarsen, Bjorbekk
0. My Trusted Friend O'tasso, Border Collie, Heidi Bøhler-Iversen, Ilseng
0. Bårvas Jamila, Border Collie, Esther Marie Dreier Jørgensen, Kolbjørnsvik
0. AD AGI Kensington Gate Alpha Strike, Collie Langhåret, Linda Yuen,
0. C.I.B.NORD FI UCH KBHV-15-16 AGI AGHI Megamagee Legato Lungo, Pinscher, Martin Stikbakke,
0. Bårvas Juanita, Border Collie, Liv Kristiansen, His
0. Border Top's Queen, Border Collie, Ingve Helgeland, Stavanger
0. Shathena's Just Summer, Belgisk Fårehund, Groenendael, Anette Nesheim Hamre, Arendal
0. Pippi, Border Collie, Trine Undhjem, Bjorbekk
0. RLD N Ullhedens Ximba, Belgisk Fårehund, Tervueren, Minna Josefsson, Sverige

Stor-2
1. AGI AGHI RLI AGHII AGII RLII Work's Qul, Border Collie, Taran Helene Juvet, Hønefoss
2. N UCH AGHI AGI AGHII Urtehagens M Brave Heart Ikaros, Schapendoes, Irene Rødelv,
3. Savi, Border Collie, Jan Haukeland,
4. AGI AGHI AGHII RLI RLII Flat Garden's Mille-Marie X X V, Flat Coated Retriever, Vigdis Lorentzen,
5. Svassas Go For Glory, Bearded Collie, Anette Nesheim Hamre, Arendal
0. Baby Lux, Border Collie, Martin Bøhmer, Oslo
0. AGHI AGI Smooth Yippi Yahoo Of Torrosly, Collie Korthåret, Anita Arvesen, Kragerø
0. Hind Paw's Isy, Border Collie, Merethe Nilsen, Sandnes
0. AGHI AGI AGHD1 Henessy Z Vilete Bohemia, Bearded Collie, Birgitte Dahlen, Tolvsrød
0. Adoreas Red Conrad, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Nina Johannessen,

Stor-3
1. Shathena's Ginny Made In Greece, Belgisk Fårehund, Groenendael, Gaute Nesheim Hamre,
2. Leah, Border Collie, Marit Dagmar Wang, Stavanger
3. Wow-Wow's Quinta Quartz, Schnauzer Salt/Pepper, Martin Bøhmer, Oslo
4. Lykke, Blandingshund, Marit Mehammer, Os
5. N UCH Lauvstuas Tico Winterfox, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Merete Evensen,
0. Charlie, Blandingshund, Liv Kristiansen, His
0. N UCH AGI AGHII AGHIII AGII N A(H)CH Urtehagens K Lappacea Rover, Schapendoes, Kurt Inge Pedersen, Helle
0. Made-To-Measure Katla Karjane, Hvit Gjeterhund, Lili Frahm Jensen,
0. N A(H)CH AGHIII AGIII N ACH Troll, Border Collie, Jane Stensrud, Blaker
0. AGIII AGHIII Eyemarkers Cross Time, Border Collie, Birgitte Dahlen, Tolvsrød

Hopp-Liten-1
1. Lilly, Dansk-Svensk Gårdshund, Trine L. Haaversen,
2. Russell Yards All Eyes On Me, Boston Terrier, Mai-Kristin Nicolaysen, Oslo
3. Lotta, Blandingshund, Karoline Holtskog Tønnessen, Kristiansand S
4. Gläfsebo's Rocke Troll, Jack Russell Terrier, Isabell Ekløff, Eydehavn
5. Sormus's Bamse, Japansk Spisshund, Vigdis Birkeland, Birkeland
0. Maxi, Blandingshund, Anne Åbyholm-Brodal,
0. Emmy, Dansk-Svensk Gårdshund, Trine Undhjem, Bjorbekk
0. SE HR DK N UCH SEV-16 Estrellapinsch Jedi Jabiim, Dvergpinscher, Funda Aylin Acar, Oslo
0. Veslestuas Perfect Line, Yorkshire Terrier, May Sylvi Reiersen, Bjorbekk
0. Lita, Jack Russell Terrier, Esther Falck, Nedenes
0. Ragnali's Evita Eternity Love, Shetland Sheepdog, Turid Trondal Nilsen, Saltrød

Hopp-Liten-2
1. Russell Tuvans Lando Clarissian, Jack Russell Terrier, Anne Linn J Moen, Grimstad
0. Shathena's Fast & Funky Of Kiara, Shetland Sheepdog, Bente Guttormsen, Grimstad
0. AGI AGII AGHI Runabjørn's New Only Blue' Mica, Shetland Sheepdog, Mariola Stakseng, Steinberg
0. Narjana's Fleur De Mirage, Engelsk Toy Terrier, Ann Kathrin Fjørtoft Kalvenes, Åsgårdstrand

Hopp-Liten-3
1. C.I.B NORD UCH NORD VCH NV-12 Krösaskogens Teodor, Västgøtaspets, Marie-Anne Johansson, Sverige
0. Amcockgarden's Janeiro Jade, Chinese Crested Powder Puff, Gunnar Schjeldrup Mathisen,
0. N UCH NJV-13 RLII RLIII AGII AGHII Blåsippebackens Gerda, Dansk-Svensk Gårdshund, Kristine Skogen Nylund, Hundvåg
0. N SE UCH AGHI AGHII AGII RLI RLII Jeameenos Angel Aida, Boston Terrier, Anette Kristiansen Johansson, Arendal
0. AGII AGHII N A(H)CH Sunland's Here Comes The Sun, Shetland Sheepdog, Turid Trondal Nilsen, Saltrød
0. AGIII N ACH Spin Dizzy Endless Love, Dvergpinscher, Else Berit Fauske, Bryne
0. N UCH SE N VCH NJV-12 Krösaskogens Vilfred, Västgøtaspets, Marie-Anne Johansson, Sverige
0. N SE A(H)CH N ACH Shathena's Enya Of Mist, Shetland Sheepdog, Tove Olsen,

Hopp-Mellom-1
0. Ah-Tib's Briallan, Cocker Spaniel, Mari Westersund, Froland
0. N UCH Blaschke Caya, Kooikerhund, Hege Marie Hogner Bærø, Kristiansand S
0. Real Scoops Tjommi, Pyreneisk Gjeterhund, Elin Fluør Soldal, Færvik
0. Maja, Blandingshund, Synnøve Nilsen, Kristiansand S

Hopp-Mellom-2
0. Black Beauty's Leonora, Cocker Spaniel, Marianne Mjanger, Mandal
0. AGI AGHI AGHII AGII RLII Staurin's Felitas Vivaldi, Lagotto Romagnolo, Vibeke Andersen, Porsgrunn

Hopp-Mellom-3
1. N ACH N A(H)CH Rockhound's Cosalite, Shetland Sheepdog, Mina Mathilde Engh Mathisen, Holmestrand
2. Nordbrennas Karen Kan Kose, Dansk-Svensk Gårdshund, Mari Westersund, Froland
3. N A(H)CH Real Scoops Big Spin, Pyreneisk Gjeterhund, Elin Fluør Soldal, Færvik
0. N A(H)CH Team Jappes Cool Blue Chili, Shetland Sheepdog, Siw Hornli Espeland, Kongshavn
0. N A(H)CH Shathena's Kila Of Kiara, Shetland Sheepdog, Merethe Nilsen, Sandnes
0. Shathena's Fast & Felix Of Kiara, Shetland Sheepdog, John Odlolien, Sander

Hopp-Stor-1
1. RLD N Ullhedens Ximba, Belgisk Fårehund, Tervueren, Minna Josefsson, Sverige
2. Bårvas Jamila, Border Collie, Esther Marie Dreier Jørgensen, Kolbjørnsvik
3. AD AGI Kensington Gate Alpha Strike, Collie Langhåret, Linda Yuen,
0. Get Weiler's Artige Jappen, Border Collie, Kristine Wego, Disenå
0. Bårvas Juanita, Border Collie, Liv Kristiansen, His
0. Greis Working Go, Border Collie, Kine Eimhjellen, Klepp Stasjon
0. Hind Paw's Tex, Border Collie, Jan Erik Einarsen, Bjorbekk
0. Pippi, Border Collie, Trine Undhjem, Bjorbekk
0. Shathena's Just Summer, Belgisk Fårehund, Groenendael, Anette Nesheim Hamre, Arendal
0. C.I.B.NORD FI UCH KBHV-15-16 AGI AGHI Megamagee Legato Lungo, Pinscher, Martin Stikbakke,
0. My Trusted Friend O'tasso, Border Collie, Heidi Bøhler-Iversen, Ilseng

Hopp-Stor-2
1. Svassas Go For Glory, Bearded Collie, Anette Nesheim Hamre, Arendal
2. AGHI AGI Smooth Yippi Yahoo Of Torrosly, Collie Korthåret, Anita Arvesen, Kragerø
0. N UCH AGHI AGI AGHII Urtehagens M Brave Heart Ikaros, Schapendoes, Irene Rødelv,
0. Border Top's Queen, Border Collie, Ingve Helgeland, Stavanger
0. Baby Lux, Border Collie, Martin Bøhmer, Oslo
0. AGHI AGI AGHD1 Henessy Z Vilete Bohemia, Bearded Collie, Birgitte Dahlen, Tolvsrød
0. Adoreas Red Conrad, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Nina Johannessen,
0. AGI AGHI AGHII RLI RLII Flat Garden's Mille-Marie X X V, Flat Coated Retriever, Vigdis Lorentzen,

Hopp-Stor-3
1. N UCH Lauvstuas Tico Winterfox, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Merete Evensen,
2. Hind Paw's Isy, Border Collie, Merethe Nilsen, Sandnes
3. Made-To-Measure Katla Karjane, Hvit Gjeterhund, Lili Frahm Jensen,
4. AGI AGHI RLI AGHII AGII RLII Work's Qul, Border Collie, Taran Helene Juvet, Hønefoss
0. Savi, Border Collie, Jan Haukeland,
0. N ACH N A(H)CH Bm Nebula Av Nangijala, Belgisk Fårehund, Groenendael, Merethe Nilsen, Sandnes
0. Leah, Border Collie, Marit Dagmar Wang, Stavanger
0. N A(H)CH AGHIII AGIII N ACH Troll, Border Collie, Jane Stensrud, Blaker
0. N UCH AGI AGHII AGHIII AGII N A(H)CH Urtehagens K Lappacea Rover, Schapendoes, Kurt Inge Pedersen, Helle
0. AGIII AGHIII Eyemarkers Cross Time, Border Collie, Birgitte Dahlen, Tolvsrød
0. Wow-Wow's Quinta Quartz, Schnauzer Salt/Pepper, Martin Bøhmer, Oslo
0. Lykke, Blandingshund, Marit Mehammer, Os
0. Shathena's Ginny Made In Greece, Belgisk Fårehund, Groenendael, Gaute Nesheim Hamre,
0. Charlie, Blandingshund, Liv Kristiansen, His

lag-Mellom
0. Underdog, Synnøve Nilsen, Kristiansand S

lag-Stor
1. , Birgitte Dahlen, Tolvsrød
0. Best i test, Jan Haukeland,
0. , Kurt Inge Pedersen, Helle


KALA TROFEET ETTER DENNE UTSTILLINGEN

Liten 3

Mellom 3

Stor 3




Junior handling:


Klasse 10-13 år, dag 1
1. Svein-Thore Ulleberg-Bøhmer, Nannestad, Siberian Husky, Libesol I Came To Believe
2. Malin Landmark, , Keeshond, Eerondaali Smile
3. Andreas M Røstberg, Molde, Schäferhund Normalhår, Audhumbla Av Quantos
4. Tea Lund Sjølstad, , Vorstehhund Strihåret, Beechillawn Loud And Proud


Klasse 14-17 år, dag 1
1. Susann Omholt Nikolaisen, , Portugisisk Vannhund, Sea Omega Clarity Of Achilles
2. Julia Sofie Sørum Bjørklund, Oteren, Samojedhund, Snødehulens Vakre Tundra
3. Andrea Larsen, , Boston Terrier, Bogerudmyra's Lenn
4. Sigrid Svingen, , Irish Softcoated Wheaten Terrier, Hallinglabben Berteline


Dag 2
1. Astrid K. Bjørnarå, , Australian Shepherd, Ever Haling Just-Our-Sweet-Honey
2. Helene Myhrer, Våler I Østfold, Flat Coated Retriever, Av-Zan-Iaz Magiske Zarina
3. Susann Omholt Nikolaisen, , Portugisisk Vannhund, Sea Omega Clarity Of Achilles
4. Helle Haugen Lund, , Pomeranian, Ta Bozi's Busa Buttbite


Klasse 10-13 år, dag 2
1. Andreas M Røstberg, Molde, Schäferhund Normalhår, Audhumbla Av Quantos
2. Malin Landmark, , Keeshond, Eerondaali Smile
3. Janina Grøvslien, Halden, Chihuahua Korthåret, Rosalago Mm's Ypsilon
4. Svein-Thore Ulleberg-Bøhmer, , Australian Kelpie, Zadigs Borka


Klasse 14-17 år, dag 2
1. Astrid K. Bjørnarå, , Australian Shepherd, Ever Haling Just-Our-Sweet-Honey
2. Helene Myhrer, Våler I Østfold, Flat Coated Retriever, Av-Zan-Iaz Magiske Zarina
3. Susann Omholt Nikolaisen, , Portugisisk Vannhund, Sea Omega Clarity Of Achilles
4. Helle Haugen Lund, , Pomeranian, Ta Bozi's Busa Buttbite

FacebookTwitterPinterestGoogle+EmailMore

Hovedsamarbeidspartnere