Resultater NKK Kristiansand 12.-13. mars 2016

Resultater fra og årslister etter utstillingen NKK Kristiansand 12.-13. mars 2016 finner du her.

Resultater fra og årslister etter utstillingen i Kristiansand 12.-13. mars 2016

Resultater per rase, samt kritikker, finner du HER.

BIS Plasseringer:

1BIS: Amerikansk Cocker Spaniel, INT NORD N UCH DKV-13 FI V-13 NJV-11 NV-12 Statesman Miss Divine, Paulsen, Vibeke, Støren
2BIS: Italiensk Mynde, C.I.B N DK SE FI UCH DKV-14 KBHV-15 NV-15 NORDV-15 Idefix Phoenix, Jensen, Regine, Oslo
3BIS: Australsk Terrier, C.I.B SE UCH FI UCH JEUW-13 SEV-13 Jaskarin Salvatore, Linnainmaa-Syrjänen, Marjaana, Sverige
4BIS: Pyreneisk Gjeterhund, N SE DK NORD UCH NORDV-08-10 WW-10 NV-08-09-10-11-12-13-14 SEV-14 EUW-15 NVV-15 Hob-Nob's Quidam, Mathiesen Gro/Romstad Per Tore, Roa
Best In Show dommer: Ulltveit-Moe, Annika,

GRUPPEPLASSERINGER:

Gruppe 1, Bruks-, Hyrde og Gjeterhunder, Dommer: Liljeqvist, Liz-Beth C, 1BIG: Se 4BIS. 2BIG: Welsh Corgi Pembroke, Siggen's Xtraordinary, Wesenberg, Ingrid, Stavern. 3BIG: Hvit Gjeterhund, NJV-15 NV-15 Jackson Of Trebons Berger Blanc, Djupesland, Tone Lise, Finsland. 4BIG: Schäferhund Normalhår, EUJW-15 Ove Av Quantos, Johansen, Tor W, Lillesand.

Gruppe 2, Schnauser/Pincher/Molosser/Sennenh, Dommer: Nilsson, Kurt, 1BIG: Grand Danois, Liberline's As I Expected, Kristiansen, Wenche Kjellbakken, Lena. 2BIG: Engelsk Bulldog, Reestyle's Armani, Østvold, Elin, Sandnes. 3BIG: Dvergschnauzer Salt/Pepper, N UCH Greypix's Promise, Olsen, Kent Karstein, Vormsund. 4BIG: Sankt Bernhardshund Langhåret, N SE UCH NV-12-13-14 EUW-15 Dreamer De La Vallee De L'hogmiau, Andersen, Katarina Elin Helland, Hauglandshella.

Gruppe 3, Terriere, Dommer: Strande, Anne Tove, 1BIG: Se 3BIS. 2BIG: Norfolk Terrier, EUJW-15 NJV-15 NORDJV-15 Adorabel Time Bandit, Vassbotn, Jonna, Oslo. 3BIG: Yorkshire Terrier, N UCH Oxzar Amazing Bel's Toffy, Østli, Nina Kristin Slattum, Dal. 4BIG: Border Terrier, NJV-15 NV-15 Sandfield's Whirling Storm, Stamnes, Turid Helene, Fjellhamar.

Gruppe 5, Spisshunder, Dommer: Lindstrøm, Terje, 1BIG: Siberian Husky, N UCH SEJV-15 SEV-15 Zaltana Champagne Mohito, Andersen, Bente, Son. 2BIG: Pomeranian, N SE DK UCH Alpha Lyrae's Be My Lover, Kaald, Hans, Eidsvoll. 3BIG: Faraohund, C.I.B N DK SE FI UCH FIV-14 ECCW-15 NV-15 DKV-15 HEV-15 Bazinga A Storm Of Swords, Hansen, Simon Tien, Blystadlia. 4BIG: Finsk Lapphund, C.I.B NORD FI CZ UCH EUJW-13 KBHV-13 SEV-13 NJV-13 DKV-13 NV-14 NORDV-14 SEV-15 HEV-15 Ukkonen Av Vintervidda, Lauluten, Christian, Tinn Austbygd.

Gruppe 6/4, Drivende og Sporhunder/Dachshund, Dommer: Nilssen, Oscar Wilhelm, 1BIG: Dalmatiner, N UCH NJV-13 Oriana's Valuable Vogue, Høie, Helle, Larkollen. 2BIG: Dachshund Strihåret, Öllmans Jaffa, Moljord, Eddie, Skien. 3BIG: Drever, NV-12 N UCH EUW-15 Jegerenes's Arielle I, Edland, Marie, Sandnes. 4BIG: Dvergdachshund Korthåret, Minstemann's Yaffa, Solberg, Anita, Nordre Frogn.

Gruppe 7, stående fuglehunder, Dommer: Nilssen, Oscar Wilhelm, 1BIG: Breton, NORDV-14 SEV-14 EUW-15 NV-15 Vanity Pauline, Gregersen, Janne, Auli. 2BIG: Kleiner Münsterländer, INT NORD UCH S JCH SEV-10 NV-14-15 NORDV-14 EUW-15 NORDV-15 Lokkeberget's Igor, Thoresen, Pål, Ytre Enebakk. 3BIG: Stabyhoun, NV-15 Chapeaux Noirs Birk Wobbe, Auganes-Haugen, Vidar, Horten. 4BIG: Pointer, Bendt's Gil, Nørskov, Laust, Danmark.

Gruppe 8, Apporterende Hunder, Dommer: Johansen, Lene, 1BIG: Se 1BIS. 2BIG: Lagotto Romagnolo, EUJW-15 SE JV-15 Bonebreakers Campionessa, Nilsson, Martin, Sverige. 3BIG: Golden Retriever, KBHJV15 Dewmist Double Jeopardy, Tingstveit, Allan, Bruvoll. 4BIG: Flat Coated Retriever, Simon Says Rule Britannia, Vassbotn, Jonna, Oslo.

Gruppe 9, Selskapshunder, Dommer: Løvenkjær, Svend, 1BIG: Boston Terrier, Bajla Od Mrugasa, Watson, Roksana, Mosby. 2BIG: Stor Puddel, NORD UCH NV-14 NORDV-14 DKV-14 NV-15 Da Maya Huffish X Factor, Thorvaldsen, Arild, Heggedal. 3BIG: Malteser, INT NORD FI UCH SEV-11-13 NORDJV-10 KBHV-12-13 NV-12-13 EUW-13 DKV-13 NORDV-13 FIV-13 HEV-13 Straight Fire Push The Luck, Westeng, Laila, Gressvik. 4BIG: Tibetansk Spaniel, INT NORD FIN UCH NV-09-10-11-12 SEV-11-12 DKV-10-12-13 NORDV-10 EUW-11 HEV-10 KBHV-12 Sagaland's B-August X I I, Dramstad, Sonja, Dilling.

Gruppe 10, Mynder, Dommer: Tesics, György, 1BIG: Se 2BIS. 2BIG: Whippet, Courtborne Bella Swan, Sømme, Ingrid, Ræge. 3BIG: Greyhound, NORD FI UCH DKJV-13 NJV-13 SEJV-13 DKV-14 EUW-15 WW-15 KBHV-15 NV-15 Azravi's Double Joy, Schultz, Beathe Kristin, Trøgstad. 4BIG: Azawakh, INT N DK SE UCH JWW-12 NV-12-13-15 NORDV-14 EUW-15 El-Adini Adiza, Blix, Ines, Oslo.


Bamseliste etter denne utstillingen

1. NORD UCH NORDJV-12 DKJV-12 Chic Choix Six Sigma, Lhasa Apso, Ørebæk, Rita Annie, Rolvsøy, (15) 15 p.
2. INT NORD N UCH DKV-13 FI V-13 NJV-11 NV-12 Statesman Miss Divine, Amerikansk Cocker Spaniel, Paulsen, Vibeke, Støren, (14) 14 p.
3. C.I.B N FI DK UCH NJV-14 NORDJV-14 SEV-14'15 SEJV-14 DKV-15 NV-15 Cabaka's Crazy About Mary, Samojedhund, Lauritzen, Kristin Lundin, Sperrebotn, (13) 13 p.
4. KBHJV-15 DKJV-15 Paxy Av Quantos, Schäferhund Normalhår, Johansen, Tor W, Lillesand, (12) 12 p.
4. C.I.B N DK SE FI UCH DKV-14 KBHV-15 NV-15 NORDV-15 Idefix Phoenix, Italiensk Mynde, Jensen, Regine, Oslo, (12) 12 p.
6. C.I.B SE UCH FI UCH JEUW-13 SE Jaskarin Salvatore, Australsk Terrier, Linnainmaa-Syrjänen, Marjaana, Sverige, (11) 11 p.
6. C.I.B N DK UCH SE U(U)CH NV-15 Aquafortis Eros, Portugisisk Vannhund, Bjørnstad, Ragnhild, Oslo, (11) 11 p.
8. N SE DK NORD UCH NORDV-08-10 WW-10 NV-08-09-10-11-12-13-14 SEV-14 EUW-15 NVV-15 Hob-Nob's Quidam, Pyreneisk Gjeterhund, Mathiesen Gro/Romstad Per Tore, Roa, (10) 10 p.
9. C.I.B N DK SE FI UCH FIV-14 ECCW-15 NV-15 DKV-15 HEV-15 Bazinga A Storm Of Swords, Faraohund, Hansen, Simon Tien, Blystadlia, (5-5) 10 p.
10. N UCH SEJV-15 SEV-15 Zaltana Champagne Mohito, Siberian Husky, Andersen, Bente, Son, (7) 7 p.
10. Bajla Od Mrugasa, Boston Terrier, Watson, Roksana, Mosby, (7) 7 p.
10. N UCH Tyrara's Snowflake's Huge Grizzly, Staffordshire Bull Terrier, Bakstad, Aina, Bødalen, (7) 7 p.
10. N UCH Wildside's Super U.P, Tibetansk Spaniel, Larsen, Monica Ruud, Mandal, (7) 7 p.
10. N UCH Liberline's As I Expected, Grand Danois, Kristiansen, Wenche Kjellbakken, Lena, (7) 7 p.
10. N DK UCH Khaimas' Here Comes The Sun, Leonberger, Andersen, Gudrun, Ålgård, (7) 7 p.

Beste veteran:

Dag 1
1. C.I.B. NORD RO DK UCH FIV-13 EUVW-15 KBHVV-15 NVV-15 Jofro-Bulls Mylady, Engelsk Bulldog, Rosander, Jorunn, Åsgårdstrand, 5 p.
2. INT NORD H UCH NV-07 NORDV-07 NV-14-15 NVV-14 NORDVV-14 SEV-14-15 SEVV-14 NVV-15 Sagaland's Å-Chevy, Tibetansk Spaniel, Dramstad, Sonja, Dilling, 4 p.
3. INT NORD FI UCH NVV-13 DKVV-14 NORDVV-14-15 Stings Velour In Black To Matrix, Lhasa Apso, Sperle, Birgitte, Steinberg, 3 p.
4. N SE DK UCH Ta Bozi's Linda, Pomeranian, Røstberg, Kjell Rune, Molde, 2 p.

Dag 2
1. N SE DK NORD UCH NORDV-08-10 WW-10 NV-08-09-10-11-12-13-14 SEV-14 EUW-15 NVV-15 Hob-Nob's Quidam, Pyreneisk Gjeterhund, Mathiesen Gro/Romstad Per Tore, Roa, 5 p.
2. INT NORD SE UCH NORDV-09-11 SE DK FI HE V-11 WW-10-11 KBHV-10 NVV-14 EUVW-15 NVV-15 NV-15 Japaro Eye Of The Storm, Shetland Sheepdog, Olsen Finn H/Nixon, Mr. J Og Mrs. M, Sandnes, 4 p.
3. CIE N DK UCH DKV-11 NV-11 NVV-14 NORDVV-14 EUVW-15 NVV-15 D'evasives Emiliana, Bouvier Des Flandres, Tufte, Fredrik Mathisen, Oslo, 3 p.
4. Dogcastle's Capten Morgan, Whippet, Karls, Heidi, Sundebru, 2 p.

Dommer: Ulltveit-Moe, Annika


Årets beste veteran etter denne utstillingen

1. INT NORD FI UCH NVV-13 DKVV-14 NORDVV-14-15 Stings Velour In Black To Matrix, Lhasa Apso, Sperle, Birgitte, Steinberg, (4-3) 7 p.
2. INT NORD DK UCH Scarlet Beautys Xmas Mary, Pomeranian, Bjerkan, Kine Coucheron, Viggja, (6) 6 p.
3. C.I.B.NORD RO DK UCH FIV-13 EUVW-15 DKVV-15 KBHVV-15 NVV-15 NORDVV-15 Jofro-Bulls Mylady, Engelsk Bulldog, Rosander, Jorunn, Åsgårdstrand, (5) 5 p.
4. INT NORD UCH NV-09-11-15 NORDJV-08 KBHV-10 DKV-10 EUVW-15 NVV-15 Lapinlumon Hesperus, Lagotto Romagnolo, Bækken, Siv Christine, Nittedal, (5) 5 p.
5. N SE DK NORD UCH NORDV-08-10 WW-10 NV-08-09-10-11-12-13-14 SEV-14 EUW-15 NVV-15 Hob-Nob's Quidam, Pyreneisk Gjeterhund, Mathiesen Gro/Romstad Per Tore, Roa, (5) 5 p.
6. INT NORD GB UCH NORDV-10 NVV-15 Ankaru's Crack The Code, Stor Puddel, Helleberg, Anne-Karin, Rasta, (5) 5 p.
7. N SE UCH NV-12-13-14 EUW-15 Dreamer De La Vallee De L'hogmiau, Sankt Bernhardshund Langhåret, Andersen, Katarina Elin Helland, Hauglandshella, (4) 4 p.
8. INT NORD H UCH NV-07 NORDV-07 NV-14-15 NVV-14 NORDVV-14-15 SEV-14-15 SEVV-14 NVV-15 Sagaland's Å-Chevy, Tibetansk Spaniel, Dramstad, Sonja, Dilling, (4) 4 p.
9. INT NORD SE UCH NORDV-09-11 SE DK FI HE V-11 WW-10-11 KBHV-10 NVV-14 EUVW-15 NVV-15 NV-15 Japaro Eye Of The Storm, Shetland Sheepdog, Olsen Finn H/Nixon, Mr. J Og Mrs. M, Sandnes, (4) 4 p.
10. CIE N DK UCH DKV-11 NV-11 NVV-14 NORDVV-14 EUVW-15 NVV-15 D'evasives Emiliana, Bouvier Des Flandres, Tufte, Fredrik Mathisen, Oslo, (3) 3 p.
11. INT N SE DK UCH N VCH NVV-14 NORDVV-14 NVV-15 Back In Business, Dvergdachshund Langhåret, Teigen, Jannicke, Lier, (3) 3 p.
12. INT N S UCH NVV-15 Bilanciato's Different Desire, Pekingeser, Karlsen, Steinar, Gan, (3) 3 p.
13. INT NORD FIN UCH NV-08-09-11 KBHV-09-15 NORDV-10 NV-12-14 NVV-14 NORDVV-14 EUVW-15 NVV-15 KBHVV-15 Zivotny's Jitka Nadherna, Cesky Terrier, Maaby Berit Og Øyjordet Bente E, Spydeberg, (2) 2 p.
14. Dogcastle's Capten Morgan, Whippet, Karls, Heidi, Sundebru, (2) 2 p.
15. N SE DK UCH Ta Bozi's Linda, Pomeranian, Røstberg, Kjell Rune, Molde, (2) 2 p.

Beste avlshund:

Dag 1
1. INT FI SE DK N UCH EUJV-10 NORDV-10-11 NORDJV-10 CWW-11 CEW-11 KBHV-11 NV-11-12-13 Freetain's Kickizana Theana,Phalène, Lyngstad, Anne Grethe, Inderøy, 6 p.

Årets beste avlshund etter denne utstillingen

1. INT FI SE DK N LUX UCH EUJV-10 NORDV-10-11 NORDJV-10 CWW-11 CEW-11 KBHV-11 NV-11-12-13 HEW-11-12 Freetain's Kickizana Theana, Phalène, Lyngstad, Anne Grethe, Inderøy, (6-3) 9 p.
2. INT DK N SLO SE UCH EUV-10 NVV-15 NV-15 Fun Tan's Bohem Willy The Kronk, Shih Tzu, Rædergård, Jim, Holter, (7) 7 p.
3. C.I.B N SE FI DK UCH NJV-12 Lancar Dream Dazzling Flash, Whippet, Juliussen, Randi, Meråker, (5) 5 p.
4. C.I.B NORD UCH NV-15 Kingwanas Jitterbug, Basenji, Lie, Liv Irene N, Grua, (4) 4 p.

Beste oppdretter:

Dag 1
1. Nobel Line - Dvergpinscher, 5 p.
2. Sagaland - Tibetansk Spaniel, 3 p.
3. Artic Roses - Shih Tzu, 2 p.
4. Nordheimtunet - Fransk Bulldog, 1 p.

Dag 2
1. T-Bob - Bearded Collie, 5 p.
2. Aquafortis- Portugisisk Vannhund, 3 p.
3. St.Kilda - Shetland Sheepdog, 2 p.
4. Sensatsia - Dachshund Langhåret, 1 p.


Årets mest vinnende oppdretter etter denne utstillingen

1. Aquafortis- Portugisisk Vannhund, (6-3) 9 p.
2. Quantos - Schäferhund Normalhår, (6) 6 p.
3. Nobel Line - Dvergpinscher, (5) 5 p.
4. T-Bob - Bearded Collie, (5) 5 p.
5. Allert - Cocker Spaniel, (4) 4 p.
6. Tangetoppen - Mops, (4) 4 p.
7. Sagaland - Tibetansk Spaniel, (3) 3 p.
8. Toots - Dalmatiner, (3) 3 p.
9. Hunky-Dory - Bolognese, (3) 3 p.
10. St.Kilda - Shetland Sheepdog, (2) 2 p.
11. Box-Fantastic's, (2) 2 p.
12. Artic Roses - Shih Tzu, (2) 2 p.
13. Nobel Line, (2) 2 p.
14. Nordheimtunet - Fransk Bulldog, (1) 1 p.
15. Sensatsia - Dachshund Langhåret, (1) 1 p.

Beste Norske Hund:

Dag 1
1. Veikulåsens P-T Nala, Norsk Elghund Grå, Gauslå, Geir Atle, Dølemo, 38 p.
2. N UCH Frost Av Vinterskogen, Norsk Lundehund, Hamre, Rachel Kristine, Geithus, 23 p.
3. N UCH Leite-Gård's Jarl Olav-Son, Norsk Buhund, Edland, Kristine, Sandnes, 13 p.

Dag 2
1. DK UCH DKV-14 SV-13-14 SEJV-13 JWW-14 NORDV-14 Direktør'n Av Kampenhaug, Dunker, Bull, Ann Jeanette Stenhaug, Ise, 2 p.
2. Tessa, Haldenstøver, Næs, Peder Arnt, Tvedestrand, 1 p.

Årets beste norske hund etter denne utstillingen

1. A.F.Elgkronas Birk, Norsk Elghund Grå, Nomme, Jon Vidar, Kodal, (58) 58 p.
2. Veikulåsens P-T Nala, Norsk Elghund Grå, Gauslå, Geir Atle, Dølemo, (38) 38 p.
3. Børvelia's Lexi, Norsk Elghund Sort, Ringhus, Aslak, Rauland, (35) 35 p.
4. Oppas Regulus Smilla, Norsk Buhund, Bjørnstad, Kari Aasne, Drangedal, (24) 24 p.
5. N UCH Frost Av Vinterskogen, Norsk Lundehund, Hamre, Rachel Kristine, Geithus, (23) 23 p.

Lydighet:

LP-I
1. Working Power's Telli, Border Collie, Mestad, Jannicke, Kristiansand S, 176 p.
2. Jet, Border Collie, Kristiansen, Anette, Dølemo, 173,5 p.
3. Blaschke Bekka, Kooikerhund, Gabrielsen, Karin, Egersund, 166 p.
4. Åsmund, Golden Retriever, Teigen, Trond Morten, Stathelle, 161,5 p.
5. Miela's Maximillian, Golden Retriever, Johansen, Ann Iren, Nærbø, 151 p.
6. Gehela's Bariz Wajeen, Saluki, Robstad, Kristin, Kristiansand S, 114,5 p.
7. Tixobambixo's Zevs Of The Wild, Mellompuddel, Lundell, Dorthe, Kristiansand S, 0 p.
7. Vassruggens Frigga Fagraskinna, Golden Retriever, Larsen, Susanne Rueness, Kristiansand S, 0 p.

LP-II
1. AGH1 LP1 Izgara's Fidji, Belgisk Fårehund, Tervueren, Johannessen, Synøve, Drammen, 160 p.
2. Ni-Na-Chi's The Touch, Engelsk Springer Spaniel, Nilssen, Heidi, Kristiansand S, 129 p.

LP-III
1. Blåbærlia's Bundle Of Joy, Shetland Sheepdog, Trohaug, Beate, Kristiansand S, 142 p.

LP-Elite
1. Chocomate's Harrys Chili, Border Collie, Wickstrøm, Monica, Husøysund, 273,5 p.
2. N LCH Tending Knockout, Border Collie, Nordve, Gørill, Aurskog, 268,5 p.
3. N LCH Get Weiler's Go Jenta, Border Collie, Lindahl, Hege, Rakkestad, 263 p.
4. N LCH BH Myrullen's Lazy Haste, Border Collie, Gudem, Kristin, Heggedal, 259 p.
5. High Working B C Mexico, Border Collie, Roarsen, Solgunn, Kløfta, 247 p.
6. Thelook Explosive Ivo, Border Collie, Skjoldal, Hilde, Skoppum, 239,5 p.
7. LPIII Get Weiler's Inari, Border Collie, Lanes-Grundvig, Antonio, Kråkerøy, 238,5 p.
7. Kronvallaren Pondus, Border Collie, Ytreberg, Anne Lise, Oslo, 238,5 p.
9. Myrullen's Lille Herman, Border Collie, Johnsen, Hege, Aurskog, 233,5 p.
10. Somollis Inez, Border Collie, Hauger, Kristin Natås, Rasta, 230 p.
11. N LCH Målli, Border Collie, Kvernberg, Monica Beate, Aureosen, 229,5 p.
12. N LCH Joy, Border Collie, Mc Dowell, Liv, Tolvsrød, 215,5 p.
13. NORD LCH BH Get Weiler's Game On, Border Collie, Rognstad, Liz Berit, Kjeller, 212,5 p.
14. N LCH N UCH Izgara's Eikki, Belgisk Fårehund, Tervueren, Brandtzæg, Geir, Kongsberg, 208,5 p.
15. LPI LPII LPIII Nemi, Border Collie, Stifoss, May Britt, Evje, 205 p.
16. Vassruggens Ålga Mildir, Golden Retriever, Lund, Renate, Solbergelva, 204,5 p.
17. N SE LCH Milas Hepp, Border Collie, Sneve, Vivvi Ann, Kløfta, 185 p.
18. BH Despina Galdr, Border Collie, Bakke, Hege Schea, Ytre Enebakk, 158,5 p.

Gerapokalen etter denne utstillingen

1. Chocomate's Harrys Chili, Border Collie, Wickstrøm, Monica, Husøysund, (273,5-245) 518,5 p.
2. Myrullen's Lille Herman, Border Collie, Johnsen, Hege, Aurskog, (278,5-233,5) 512 p.
3. N LCH Get Weiler's Go Jenta, Border Collie, Lindahl, Hege, Rakkestad, (263-241,5) 504,5 p.
4. Somollis Inez, Border Collie, Hauger, Kristin Natås, Rasta, (271,5-230) 501,5 p.
5. Thelook Explosive Ivo, Border Collie, Skjoldal, Hilde, Skoppum, (239,5-229) 468,5 p.
6. N LCH Målli, Border Collie, Kvernberg, Monica Beate, Aureosen, (234-229,5) 463,5 p.
7. N LCH Joy, Border Collie, Mc Dowell, Liv, Tolvsrød, (229,5-215,5) 445 p.
8. LPIII Get Weiler's Inari, Border Collie, Lanes-Grundvig, Antonio, Kråkerøy, (238,5-196,5) 435 p.
9. Vassruggens Ålga Mildir, Golden Retriever, Lund, Renate, Solbergelva, (226,5-204,5) 431 p.
10. LPI LPII LPIII Nemi, Border Collie, Stifoss, May Britt, Evje, (205-205) 410 p.

Agility:

Liten-1
1. Spin Dizzy Endless Love, Dvergpinscher, Fauske, Else Berit, Bryne
2. Singha, Blandingshund, Larsen, Lene Sangereid, Råholt
3. Russell Tuvans Lando Clarissian, Jack Russell Terrier, Moen, Anne Linn J, Grimstad
4. Narjana's Grev Marco, Engelsk Toy Terrier, Follesø, Vibeke, Rygge
5. Lilly, Dansk-Svensk Gårdshund, Haaversen, Trine L., Kristiansand S
6. Spesial Style Roulette, Dvergschnauzer Sort, Tronstad, Kristin, Kristiansand S
0. Rambo, Blandingshund, Larsen, Lene Sangereid, Råholt
0. Lille Tiara, Cavalier King Charles Spaniel, Larsen, Sandra, Tvedestrand
0. Emmy, Dansk-Svensk Gårdshund, Undhjem, Trine, Bjorbekk
0. AGI AGHI Sjøboffens Masters Of War, Kleinspitz, Kopperdal, Gisle, Randaberg

Liten-2
1. AGHI AGI Narjana's Draculah, Engelsk Toy Terrier, Follesø, Vibeke, Rygge
2. N SE UCH AGHI AGI AGHII AGII Braslight's Felizia, Brasiliansk Terrier, Mørk, Tone, Vestfossen
0. AGHII Narjana's Baron Meiden, Engelsk Toy Terrier, Follesø, Vibeke, Rygge
0. Beauty Hearts Darling Of Hope, Cavalier King Charles Spaniel, Johannessen, Nina Elisabeth, Stavanger

Liten-3
1. AGHIII Maja, Dansk-Svensk Gårdshund, Jørgensen, Esther Marie Dreier, Kolbjørnsvik
2. N A(H)CH N ACH Shathena's Enya Of Mist, Shetland Sheepdog, Olsen, Tove, Strømmen
3. Amcockgarden's Janeiro Jade, Chinese Crested Powder Puff, Mathisen, Gunnar Schjeldrup, Våle
0. AGHIII Leeland Zenith Of Fame, Shetland Sheepdog, Wollbraaten, Sofie Vega, Drøbak
0. Kjekri's Wikkimedw, Cairn Terrier, Johansen Bente Og Norup Roar, Berger
0. AGII AGHII Sunland's Here Comes The Sun, Shetland Sheepdog, Nilsen, Turid Trondal, Saltrød

mellom-1
1. NORDJV-14 Evros Watch This Pearl, Wollbraaten, Sofie Vega, Drøbak
2. Blaschke Caya, Bærø, Hege Marie Hogner, Kristiansand S
3. Asti Martini, Halberg, Anne Dorte, Arendal
4. Shibbina's Soft And Silky, Håkonsrud, Bente Karoline, Berger
5. Molema's Borka, Rustad, Mette, Vinterbro
6. Vadbakken's Bob-Ie, Breland, Marit Aurebekk, Kristiansand S
0. Black Beauty's Leonora, Mjanger, Marianne, Mandal
0. Real Scoops Tjommi, Soldal, Elin Fluør, Færvik
0. Tina Turner Grasant, Mørk, Tone, Vestfossen
0. N UCH AGHI Stolta Ebbas Ingebrikt Ivalde, Arnesen, Camilla Eklund, Oslo
0. Ah-Tib's Briallan, Westersund, Mari, Grimstad
0. N UCH Vallee Des Voconces Ioné, Almberg, Charlotte, Stavanger

mellom-2
1. Nordbrennas Karen Kan Kose, Dansk-Svensk Gårdshund, Westersund, Mari, Grimstad
2. Jaffadays Diamant Jubilee, Shetland Sheepdog, Jonassen, Asbjørg, Lier
3. AGII Shathena's Mist Of Kiara, Shetland Sheepdog, Monsen, Kristin S. Og Rune, Tananger
0. Havredalen's Bella, Breton, Prytz, Cato Åsulv, Stavanger

mellom-3
1. Team Jappes Cool Blue Chili, Shetland Sheepdog, Espeland, Siw Hornli, Kongshavn
2. N ACH N A(H)CH Rockhound's Cosalite, Shetland Sheepdog, Mathisen, Mina Mathilde Engh, Våle
3. N ACH Meryl Roller-Coaster, Cocker Spaniel, Eimhjellen, Kine, Bergen
4. N UCH Askur Av Alvedans, Islandsk Fårehund, Bergan, Hans Thollef, Andebu
0. Poker King, Shetland Sheepdog, Leschbrandt, Kate Amilie, Ræge
0. N A(H)CH Real Scoops Big Spin, Pyreneisk Gjeterhund, Soldal, Elin Fluør, Færvik
0. Light My Fire Vive, Pyreneisk Gjeterhund M/Korth.Hode, Almberg, Charlotte, Stavanger
0. N A(H)CH Shathena's Kila Of Kiara, Shetland Sheepdog, Nilsen, Merethe/Aas, S. M. Og J., Sandnes
0. N A(H)CH Shathena's Daisy Of Kiara, Shetland Sheepdog, Johansen, Maren, Tananger
0. N A(H)CH AGIII N ACH Foxlike Fred Flintstone, Shetland Sheepdog, Stenseth, Vibecke Vendelbo, Sande I Vestfold

Stor-1
1. AGHI AGI Smooth Yippi Yahoo Of Torrosly, Collie Korthåret, Arvesen, Anita, Kragerø
2. Emenems Risky Business, Border Collie, Ulvedalen, Linda Therese Utne, Hemnes
3. Hind Paw's Kit, Border Collie, Ulvedalen, Linda Therese Utne, Hemnes
4. Hind Paw's Hoz, Border Collie, Ulvedalen, Linda Therese Utne, Hemnes
0. N UCH AD Zhivariis Bellanca Bark Vader, Pinscher, Røsstad, Anette, Åsgårdstrand
0. SE N DK UCH KBHV-15 Megamagee Legato Lungo, Pinscher, Stikbakke, Martin, Oslo
0. Pippi, Border Collie, Undhjem, Trine, Bjorbekk
0. Vintelli Lady Just For Fun, Stor Puddel, Berntsen, Gunn, Borhaug
0. Asasara I Love Duffy, Border Collie, Simonsen, Isabelle, Ålgård
0. Hind Paw's Tex, Border Collie, Einarsen, Jan Erik, Bjorbekk
0. Ars Nova's Fidelis Pixie, Stor Puddel, Tveit, Elin Jensen, Eydehavn
0. Urtehagens M Brave Heart Ikaros, Schapendoes, Rødelv, Irene, Helle
0. N UCH T-Bob's Bonded In Black, Bearded Collie, Havre, Anne-Lene, Mandal
0. AGH1 LP1 Izgara's Fidji, Belgisk Fårehund, Tervueren, Johannessen, Synøve, Drammen

Stor-2
1. Lykke, Blandingshund, Mehammer, Marit, Fevik
2. Svassas Go For Glory, Bearded Collie, Hamre, Anette Nesheim, Arendal
0. Hind Paw's Isy, Border Collie, Nilsen, Merethe, Sandnes
0. For The Win Snitt, Border Collie, Wilhelmsen, Lene Kristin, Røyneberg
0. AGI AGHII N UCH Urtehagens K Lappacea Rover, Schapendoes, Pedersen, Kurt Inge, Helle
0. N DK UCH AGI AGHI Surtsey's H-Hermina, Islandsk Fårehund, Bergan, Hans Thollef, Andebu
0. AGHI AGI N UCH AGII AGHII Shathena's Hot'n Pink Cera, Belgisk Fårehund, Groenendael, Monsen, Kristin Sivertsen, Tananger
0. Savi, Border Collie, Haukeland, Jan, Stavanger
0. AGI AGHII Adoreas Red Camille, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Thorsen, Sven Arne, Skien
0. BH AD AGI AGII AGHII Aussie Gården's Unfinished Tale, Australian Shepherd, Halmrast, Hans-Kristian, Kodal

Stor-3
1. AGHIII AGIII Troll, Border Collie, Stensrud, Jane, Blaker
2. N ACH Jakantoh's Aylah, Belgisk Fårehund, Tervueren, Måna, Kristin, Kleppe
3. Leah, Border Collie, Wang, Marit D./Haukeland, Jan, Stavanger
4. Panda, Blandingshund, Andersen, Hege Mostad, Røyneberg
5. Zelda, Border Collie, Einarsen, Jan Erik, Bjorbekk
0. BH N RL CH AGIII AGHIII N ACH Tollerstemmen's Jessie, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Henriksen, Elin, Kodal
0. Tinka, Border Collie, Nordli, Inger Bakkeby, Kløfta
0. N ACH N A(H)CH Bm Nebula Av Nangijala, Belgisk Fårehund, Groenendael, Nilsen Merethe/Aas Johnny, Sandnes
0. N A(H)CH Shathena's Black Pearl, Belgisk Fårehund, Groenendael, Monsen, Kristin Og Rune, Tananger
0. Wow-Wow's Quinta Quartz, Schnauzer Salt/Pepper, Bøhmer, Martin, Oslo
0. Charlie, Blandingshund, Kristiansen, Liv, His
0. AGII AGHII Logrekroken's Fixi Cevita, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Evju, Cecilie Eldrup, Drammen
0. N ACH AGHIII N A(H)CH Minus, Border Collie, Wilhelmsen, Lene Kristin, Røyneberg
0. N A(H)CH N ACH Red Amigo's Hc Angelius Chianti (t), Belgisk Fårehund, Tervueren, Måna, Kristin, Kleppe

Hopp-Liten-1
1. Singha, Blandingshund, Larsen, Lene Sangereid, Råholt
0. Emmy, Dansk-Svensk Gårdshund, Undhjem, Trine, Bjorbekk
0. Spesial Style Roulette, Dvergschnauzer Sort, Tronstad, Kristin, Kristiansand S
0. Lille Tiara, Cavalier King Charles Spaniel, Larsen, Sandra, Tvedestrand
0. Rambo, Blandingshund, Larsen, Lene Sangereid, Råholt
0. Narjana's Grev Marco, Engelsk Toy Terrier, Follesø, Vibeke, Rygge

Hopp-Liten-2
1. Beauty Hearts Darling Of Hope, Cavalier King Charles Spaniel, Johannessen, Nina Elisabeth, Stavanger
2. Russell Tuvans Lando Clarissian, Jack Russell Terrier, Moen, Anne Linn J, Grimstad
3. N SE UCH AGHI AGI AGHII AGII Braslight's Felizia, Brasiliansk Terrier, Mørk, Tone, Vestfossen
0. AGI AGHI Sjøboffens Masters Of War, Kleinspitz, Kopperdal, Gisle, Randaberg
0. AGHI AGI Narjana's Draculah, Engelsk Toy Terrier, Follesø, Vibeke, Rygge
0. AGHII Narjana's Baron Meiden, Engelsk Toy Terrier, Follesø, Vibeke, Rygge
0. Spin Dizzy Endless Love, Dvergpinscher, Fauske, Else Berit, Bryne

Hopp-Liten-3
1. Amcockgarden's Janeiro Jade, Chinese Crested Powder Puff, Mathisen, Gunnar Schjeldrup, Våle
2. AGHIII Leeland Zenith Of Fame, Shetland Sheepdog, Wollbraaten, Sofie Vega, Drøbak
3. AGII AGHII Sunland's Here Comes The Sun, Shetland Sheepdog, Nilsen, Turid Trondal, Saltrød
0. AGHIII Maja, Dansk-Svensk Gårdshund, Jørgensen, Esther Marie Dreier, Kolbjørnsvik
0. Kjekri's Wikkimedw, Cairn Terrier, Johansen Bente Og Norup Roar, Berger
0. N A(H)CH N ACH Shathena's Enya Of Mist, Shetland Sheepdog, Olsen, Tove, Strømmen

Hopp-mellom-1
1. Tina Turner Grasant, Dvergschnauzer Sort, Mørk, Tone, Vestfossen
2. Asti Martini, Tibetansk Terrier, Halberg, Anne Dorte, Arendal
3. Shibbina's Soft And Silky, Amerikansk Cocker Spaniel, Håkonsrud, Bente Karoline, Berger
4. Blaschke Caya, Kooikerhund, Bærø, Hege Marie Hogner, Kristiansand S
0. Ah-Tib's Briallan, Cocker Spaniel, Westersund, Mari, Grimstad
0. Real Scoops Tjommi, Pyreneisk Gjeterhund, Soldal, Elin Fluør, Færvik
0. N UCH Vallee Des Voconces Ioné, Pyreneisk Gjeterhund, Almberg, Charlotte, Stavanger
0. Black Beauty's Leonora, Cocker Spaniel, Mjanger, Marianne, Mandal
0. Molema's Borka, Mellompuddel, Rustad, Mette, Vinterbro

Hopp-mellom-2
1. Jaffadays Diamant Jubilee, Shetland Sheepdog, Jonassen, Asbjørg, Lier
2. Vadbakken's Bob-Ie, Parson Russell Terrier, Breland, Marit Aurebekk, Kristiansand S
3. N UCH AGHI Stolta Ebbas Ingebrikt Ivalde, Dansk-Svensk Gårdshund, Arnesen, Camilla Eklund, Oslo
4. AGII Shathena's Mist Of Kiara, Shetland Sheepdog, Monsen, Kristin S. Og Rune, Tananger
0. NORDJV-14 Evros Watch This Pearl, Shetland Sheepdog, Wollbraaten, Sofie Vega, Drøbak
0. Nordbrennas Karen Kan Kose, Dansk-Svensk Gårdshund, Westersund, Mari, Grimstad
0. Havredalen's Bella, Breton, Prytz, Cato Åsulv, Stavanger
0. Light My Fire Vive, Pyreneisk Gjeterhund M/Korth.Hode, Almberg, Charlotte, Stavanger

Hopp-mellom-3
1. N A(H)CH AGIII N ACH Foxlike Fred Flintstone, Shetland Sheepdog, Stenseth, Vibecke Vendelbo, Sande I Vestfold
2. N A(H)CH Shathena's Kila Of Kiara, Shetland Sheepdog, Nilsen, Merethe/Aas, S. M. Og J., Sandnes
3. N ACH N A(H)CH Rockhound's Cosalite, Shetland Sheepdog, Mathisen, Mina Mathilde Engh, Våle
4. N ACH Meryl Roller-Coaster, Cocker Spaniel, Eimhjellen, Kine, Bergen
5. N A(H)CH Shathena's Daisy Of Kiara, Shetland Sheepdog, Johansen, Maren, Tananger
6. Shathena's Fast & Felix Of Kiara, Shetland Sheepdog, Odlolien, John, Strømmen
0. N A(H)CH Real Scoops Big Spin, Pyreneisk Gjeterhund, Soldal, Elin Fluør, Færvik
0. Milla, Blandingshund, Westersund, Mari, Grimstad
0. N UCH Askur Av Alvedans, Islandsk Fårehund, Bergan, Hans Thollef, Andebu
0. Team Jappes Cool Blue Chili, Shetland Sheepdog, Espeland, Siw Hornli, Kongshavn

Hopp-Stor-1
1. Emenems Risky Business, Border Collie, Ulvedalen, Linda Therese Utne, Hemnes
2. AGHI AGI Smooth Yippi Yahoo Of Torrosly, Collie Korthåret, Arvesen, Anita, Kragerø
3. Hind Paw's Hoz, Border Collie, Ulvedalen, Linda Therese Utne, Hemnes
4. N UCH AD Zhivariis Bellanca Bark Vader, Pinscher, Røsstad, Anette, Åsgårdstrand
5. Hind Paw's Kit, Border Collie, Ulvedalen, Linda Therese Utne, Hemnes
6. Hind Paw's Tex, Border Collie, Einarsen, Jan Erik, Bjorbekk
7. AGH1 LP1 Izgara's Fidji, Belgisk Fårehund, Tervueren, Johannessen, Synøve, Drammen
8. SE N DK UCH KBHV-15 Megamagee Legato Lungo, Pinscher, Stikbakke, Martin, Oslo
0. For The Win Snitt, Border Collie, Wilhelmsen, Lene Kristin, Røyneberg
0. N UCH T-Bob's Bonded In Black, Bearded Collie, Havre, Anne-Lene, Mandal
0. Asasara I Love Duffy, Border Collie, Simonsen, Isabelle, Ålgård
0. Vintelli Lady Just For Fun, Stor Puddel, Berntsen, Gunn, Borhaug
0. Pippi, Border Collie, Undhjem, Trine, Bjorbekk

Hopp-Stor-2
1. Urtehagens M Brave Heart Ikaros, Schapendoes, Rødelv, Irene, Helle
2. BH AD AGI AGII AGHII Aussie Gården's Unfinished Tale, Australian Shepherd, Halmrast, Hans-Kristian, Kodal
3. Ars Nova's Fidelis Pixie, Stor Puddel, Tveit, Elin Jensen, Eydehavn
0. N DK UCH AGI AGHI Surtsey's H-Hermina, Islandsk Fårehund, Bergan, Hans Thollef, Andebu
0. Hind Paw's Isy, Border Collie, Nilsen, Merethe, Sandnes
0. AGHI AGI N UCH AGII AGHII Shathena's Hot'n Pink Cera, Belgisk Fårehund, Groenendael, Monsen, Kristin Sivertsen, Tananger
0. Svassas Go For Glory, Bearded Collie, Hamre, Anette Nesheim, Arendal

Hopp-Stor-3
1. AGHIII AGIII Troll, Border Collie, Stensrud, Jane, Blaker
2. Tinka, Border Collie, Nordli, Inger Bakkeby, Kløfta
3. N ACH Jakantoh's Aylah, Belgisk Fårehund, Tervueren, Måna, Kristin, Kleppe
4. N A(H)CH Shathena's Black Pearl, Belgisk Fårehund, Groenendael, Monsen, Kristin Og Rune, Tananger
5. BH N RL CH AGIII AGHIII N ACH Tollerstemmen's Jessie, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Henriksen, Elin, Kodal
6. Leah, Border Collie, Wang, Marit D./Haukeland, Jan, Stavanger
7. Lykke, Blandingshund, Mehammer, Marit, Fevik
8. AGII AGHII Logrekroken's Fixi Cevita, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Evju, Cecilie Eldrup, Drammen
9. N ACH AGHIII N A(H)CH Minus, Border Collie, Wilhelmsen, Lene Kristin, Røyneberg
10. Wow-Wow's Quinta Quartz, Schnauzer Salt/Pepper, Bøhmer, Martin, Oslo
0. Savi, Border Collie, Haukeland, Jan, Stavanger
0. N ACH N A(H)CH Bm Nebula Av Nangijala, Belgisk Fårehund, Groenendael, Nilsen Merethe/Aas Johnny, Sandnes
0. Charlie, Blandingshund, Kristiansen, Liv, His
0. Panda, Blandingshund, Andersen, Hege Mostad, Røyneberg
0. AGI AGHII N UCH Urtehagens K Lappacea Rover, Schapendoes, Pedersen, Kurt Inge, Helle
0. Zelda, Border Collie, Einarsen, Jan Erik, Bjorbekk
0. N A(H)CH N ACH Red Amigo's Hc Angelius Chianti (t), Belgisk Fårehund, Tervueren, Måna, Kristin, Kleppe
0. AGI AGHII Adoreas Red Camille, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Thorsen, Sven Arne, Skien

lag-Liten
0. , Follesø, Vibeke, Rygge
0. LOHK Smågodt, Jørgensen, Esther Marie Dreier, Kolbjørnsvik

lag-mellom
1. DBHK Pels og Poter, Håkonsrud, Bente Karoline, Berger
0. , Nilsen, Merethe/Aas, S. M. Og J., Sandnes
0. The Medium flyers, Eimhjellen, Kine, Bergen

lag-Stor
1. Beat i test, Wang, Marit D./Haukeland, Jan, Stavanger
0. The flying mixed tea, Haukeland, Jan, Stavanger



Junior handling:
Klasse 10-13 år, dag 1
1. Mariann Omholt Nikolaisen, Vikersund, Shiba, Ølenskjold's Just Move On
2. Jaimie Sophie Lüdtke, Ulefoss, Chinese Crested, Favourite Joy's Captain Future
3. Lina Marie Lüdtke, Ulefoss, Chinese Crested Powder Puff, Angels O' Check Poema
4. Janina Grøvslien, Halden, Chihuahua Korthåret, Rosalago Mm's Ypsilon

Klasse 14-17 år, dag 1
1. Susann Omholt Nikolaisen, Drammen, Faraohund, Antefa's Umbrah
2. Andrea Larsen, Stavanger, Flat Coated Retriever, Hempth's Bella

Dag 2
1. Susann Omholt Nikolaisen, Drammen, Faraohund, Antefa's Umbrah
2. Andrea Larsen, Ålgård, Boston Terrier, Bogerudmyra's Lenn

Klasse 10-13 år, dag 2
1. Mariann Omholt Nikolaisen, Drammen, Chinese Crested Powder Puff, I'm Your Heybett Jemalle
2. Janina Grøvslien, Halden, Chihuahua Korthåret, Rosalago Mm's Ypsilon
3. Lina Marie Lüdtke, Ulefoss, Chinese Crested Powder Puff, Angels O' Check Poema
4. Jaimie Sophie Lüdtke, Ulefoss, Chinese Crested, Favourite Joy's Captain Future

Klasse 14-17 år, dag 2
1. Susann Omholt Nikolaisen, Drammen, Faraohund, Antefa's Umbrah
2. Andrea Larsen, Ålgård, Boston Terrier, Bogerudmyra's Lenn

FacebookTwitterPinterestGoogle+EmailMore

Hovedsamarbeidspartnere