Resultater NKK Hamar 17.-18. oktober 2015

Resultater fra og årslister etter utstillingen NKK Hamar 17.-18. oktober 2015 finner du her

Resultater fra og årslister etter utstillingen

Sted: Vikingskipet - Hamar
Dato: 17.10.2015

BIS Plasseringer:

1BIS: Stor Puddel, NORD UCH NV-14 NORDV-14 DKV-14 Da Maya Huffish X Factor, Thorvaldsen, Arild, Heggedal
2BIS: Kerry Blue Terrier, NORD UCH NJV-13 NV-14 NORDV-14 DKV-14 Shyloch Qosmos, Kvivesen, Helge, Halden
3BIS: Leonberger, C.I.B NORD CH SEJV-13 NV-14 NORDV-1 Namupalan Bling Smack Chap, Junehall, Jessika, Sverige
4BIS: Flat Coated Retriever, CIE GB SH CH SE N UCH FIV-12 Castlerock Simply Magic, Dyren, Anette, Sverige
Best In Show dommer: Pehar, Tino,

GRUPPEPLASSERINGER:

Gruppe 1, Bruks-, Hyrde og Gjeterhunder, Dommer: Hjorth, Leif Ragnar, , 1BIG: Bouvier Des Flandres, N DK UCH NV-13 NJV-13 NORDV-14 Galiano's Entertaining Lady, Tufte, Fredrik Mathisen, Oslo. 2BIG: Welsh Corgi Pembroke, N DK UCH Siggen's Queen Of Diamonds, Wilberg, Rita Tilley, Sørumsand. 3BIG: Briard, DKJV-14 DKV-14 NJV-14 Yours Truly Yasmine Dalido, Guldseth, Siri, Ådalsbruk. 4BIG: Bearded Collie, NORD UCH Honeybob's Perfect Sandy, Klemp, Nina Charlotte, Rygge.

Gruppe 2, Schnauser/Pincher/Molosser/Sennenh, Dommer: Lindstrøm, Terje, , 1BIG: Se 3BIS. 2BIG: Boxer, N UCH Sandro, Hansen, Tommy, Gressvik. 3BIG: Riesenschnauzer Sort, DK N UCH NJV-13 DKV-14 NORDV-14 Giantero's Troublemaker, Solbakken, Mette, Maura. 4BIG: Grand Danois, N CH UCH Ganteus Alfa Americano Il Decimo, Mosvold, Tina Figenschau, Stabekk.

Gruppe 3, Terriere, Dommer: Sandahl, Dodo, , 1BIG: Se 2BIS. 2BIG: Miniature Bull Terrier, NordCh CIB DkCh GiCH ESCH NLCH DeCH Bulliebompa's Gill Sans, Winninge, Hanne, Sverige. 3BIG: Airedale Terrier, N UCH NJV-14 NORDJV-14 DKJV-14 SEJV-14 Rabben's Quarterback, Sigfridstad, Halvor, Arneberg. 4BIG: Lakeland Terrier, ESPCH SECH DKCH Chelines In Extremis, Hunt, Ann, Sverige.

Gruppe 5, Spisshunder, Dommer: Andersen, Per Kristian, , 1BIG: Pomeranian, NORD UCH SEV-15 Tiny Jewels' Neverending Fame, Løken, Dag, Askim. 2BIG: Norsk Buhund, N UCH SE UCH DK UCH NJV-13 SEJV-13 SEV-13 NV-14 NORDV-14 DKV-14 Kimura's Peer Gynt, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad, Karmsund. 3BIG: Mexikansk Nakenhund Stor, NJV-12 NV-12-13-14 Xibalba's Papalotl, Bäckström, Ia, Sverige. 4BIG: Siberian Husky, Pal-Of-Mine Bubbelicious, Johansson, Jannicke, Sverige.

Gruppe 6/4, Drivende og Sporhunder/Dachshund, Dommer: Stanton, Paul, , 1BIG: Petit Basset Griffon Vendeen, Boom Chicgo Van Tum-Tum's Vriendjes, Huikeshoven, Gwen, Nederland. 2BIG: Dachshund Korthåret, NJV-14 NORDJV-14 Valera's Bingo, Øvergård, Marita, Tromsdalen. 3BIG: Haldenstøver, GI UCH EUJW-11 NJV-11WW-12 NORDV-12 DKV-12 EUW-13 NV-13 BDSG-14 Starlight Express, Corneliussen, Anja Gylder, Våler I Østfold. 4BIG: Bayersk Viltsporhund, Happy New Year Hazba, Spångberg, Jeantte, Sverige.

Gruppe 7, stående fuglehunder, Dommer: Nilsson, Kurt, , 1BIG: Irsk Setter, SE JV-12 Fairhaven Olivia Optimizer, Holm, Louise, Sverige. 2BIG: Braque Du Bourbonnais, N UCH SE JV-12 SE V-12 NV-13 WW-14 DK V-14 NV-14 Hunter Gyldenskov De La Pierre D'or, Horn-Larsen, Anny, Løvenstad. 3BIG: Engelsk Setter, Laiza's Curtis, Olson, Ewa, Sverige. 4BIG: Pointer, NV-13 NORDV-14 Røynåsen's Bare Bieber, Gill, Robert, Drammen.

Gruppe 8, Apporterende Hunder, Dommer: Espeland, Børge, , 1BIG: Se 8BIS. 2BIG: Cocker Spaniel, GB SH DK N UCH NORDJV-11 DKV-12-13 WW-13 Rainstorm's Latest News, Ullebø, Marianne, Vestskogen. 3BIG: Amerikansk Cocker Spaniel, Caci's Cruise Control, Winbladh, Karin, Andebu. 4BIG: Portugisisk Vannhund, N DK UCH SE U(U)CH Aquafortis Eros, Bjørnstad, Ragnhild, Oslo.

Gruppe 9, Selskapshunder, Dommer: Cox, Lee, , 1BIG: Se 1BIS. 2BIG: Mellompuddel, N AM FI SE UCH NJV-13 NV-14 Montserrat Caballe, Gjetnes, Åge, Lier. 3BIG: Mops, Tangetoppen's Never Been Kissed, Paulsen, Mona Johannessen, Kleppestø. 4BIG: Tibetansk Spaniel, INT NORD H UCH NV-07 NORDV-07 NV-14 NVV-14 NORDVV-14 SEV-14 SEVV-14 Sagaland's Å-Chevy, Dramstad, Sonja, Dilling.

Gruppe 10, Mynder, Dommer: Naarits, Iren, , 1BIG: Polsk Mynde, NJV-14 NORDISKJV-14 SEV-14 SEJV-14 Stoneville Who's Better Who's Best, M-Håkansson, Helena, Sverige. 2BIG: Saluki, INT NORD UCH DKV-13 VWW-15 Badavie Konquestador, Nihlén, Anette, Sverige. 3BIG: Whippet, SE DK UCH Hot Isle Organza, Strömquist, Annmari, Sverige. 4BIG: Greyhound, NJV-14 KBHJV-14 KBHV-14 DKJV-14 Jet's Nothing Left To Loose, Berg-Vingen, Tore Bernt, Vestby.

Bamseliste etter denne utstillingen

1. NORD UCH NJV-13 NV-14 NORDV-14 DKV-14 EUW-15 Shyloch Qosmos, Kerry Blue Terrier, Kvivesen, Helge, Halden, (15-14-14-14-14) 71 p.
2. N UCH Skipper's All Right, Newfoundlandshund, Nygård, Ole Andreas, Sylling, (12-8-7-7-5) 39 p.
3. NORD UCH SEV-15 Tiny Jewels' Neverending Fame, Pomeranian, Løken, Dag, Askim, (13-8-7-6) 34 p.
4. N UCH NV-12-13-14 NORDV-14 SEV-14 EUW-15 Angeyja's Aela, Pyreneisk Gjeterhund, Mathiesen, Gro/Romstad, Per Tore, Roa, (12-11-4-4-3) 34 p.
5. N UCH SE UCH DK UCH NJV-13 SEJV-13 SEV-13 NV-14 NORDV-14 DKV-14 EUW-15 Kimura's Peer Gynt, Norsk Buhund, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad, Karmsund, (10-7-6-5-5) 33 p.
6. N DK UCH NV-13 NJV-13 NORDV-14 EUW-15 Galiano's Entertaining Lady, Bouvier Des Flandres, Tufte, Fredrik Mathisen, Oslo, (8-6-5-5-4) 28 p.
7. GB UCH NV-11-12 Soletrader Trick Or Treat, Petit Basset Griffon Vendeen, Tunold-Hanssen, Anders, Oslo, (10-5-5-3-3) 26 p.
8. N AM FI SE UCH NJV-13 NV-14 Montserrat Caballe, Mellompuddel, Gjetnes, Åge, Lier, (11-7-7) 25 p.
9. N UCH SE JV-13 Olympos La Mia Maschera A Carnevale, Bracco Italiano, Krogstad, Irene, Børsa, (14-5-3-2) 24 p.
10. N UCH NORDJV-13 SEJV-13 FIJV-13 NV-14 JWW-14 Estava Rain Only Style Remains, American Akita, Birkmar, Friedrich, Skarnes, (12-6-5) 23 p.
11. N DK SE UCH DKJV-13 DKV-14 Chic Choix Some Like It Chic, Lhasa Apso, Sterri, Morten, Sævelandsvik, (15-6) 21 p.
12. N DK SE FI UCH FIV-14 ECCW-15 Bazinga A Storm Of Swords, Faraohund, Hansen, Simon Tien, Blystadlia, (7-6-4-3) 20 p.
13. UK AM FIN CH WW-14-15 EW-14 EUW-15 Ch Kingarthur Van Foliny Home, Fox Terrier Ruhåret, V-R-D, Malzoni-De Munter -Uiterwijk, Belgia, (19) 19 p.
14. NJV-12 NV-12-13-14 EUW-15 Xibalba's Papalotl, Mexikansk Nakenhund Stor, Bäckström, Ia, Sverige, (7-6-5) 18 p.
15. EUJW-15 Cabaka's Happy Go Lucky, Samojedhund, Donato, Gennaro, Italia, (17) 17 p.

Beste Veteran:

Dag 1
1. INT NORD HR SLO EE UCH EUV-10 NV-09-10 NVV-14 NORDVV-14 Wimi Chilita Av Lay-Ia, Chihuahua Korthåret, Anderssen, Mai Lis, Kløfta, 8 p.
2. INT NORD EE UCH NORDV-12 NV-12 KBHV-13 Annabelle Grace, Chinese Crested, Olsen, Camilla, Hegra, 7 p.
3. NOUCH SEUCH WW08NOV-12 NVV-11-12-13 Enfloy'z Novaah-Lee A Charmant Lady, Japansk Spisshund, Werner, Helene, Sverige, 6 p.
4. INT NORD UCH DKV-13 VWW-15 Badavie Konquestador, Saluki, Nihlén, Anette, Sverige, 5 p.

Dag 2
1. INT NORD LUX EST PUCH WW080910 NV-07-08 SV-08 ESTW-08 KBHV-09 NV-14 NORDVV-14 EUVW-15 Isostar's Missmatch, Portugisisk Vannhund, Kristiansen, Runi, Hvittingfoss, 8 p.
2. INT NORD UCH NV-09-11 NORDJV-08 KBHV-10 DKV-10 Lapinlumon Hesperus, Lagotto Romagnolo, Bækken, Siv Christine, Nittedal, 7 p.
3. INT NORD HR FI SLO ROGr UCH WW-08 NV-07-08-09-11-13-14 NORDV-08-14 DKV09-10 NVV-14 NORDVV-14 EUVW-15 Wervest's Winn, Dvergdachshund Strihåret, Vestby, Vera, Nordre Frogn, 6 p.
4. INT NORD UCH NORDV-10 Gelitus Good Year, Cairn Terrier, Stuldalen, Lillian Og Geir, Krøderen, 5 p.

Dommer: Pehar, Tino

Årets beste veteran etter denne utstillingen

1. INT NORD HR FI SLO ROGr UCH WW-08 NV-07-08-09-11-13-14 NORDV-08-14 DKV09-10 NVV-14 NORDVV-14 EUVW-15 Wervest's Winn, Dvergdachshund Strihåret, Vestby, Vera, Nordre Frogn, (7-6-5-5-5) 28 p.
2. INT MONT BH LIT R NORD UCH WW-14 NV-05 SV-08-13 LTV-08 NVV-12-13-14 NORDVV-13-14 FIVV-13 KBHV-15 KBHVV-15 EUVW-15 Hin Chen's Jay-Walker, Shih Tzu, Finnanger Hege Mari Og Ole Morten, Oppaker, (6-6-5-4-2) 23 p.
3. CIE N DK UCH DKV-11 NV-11 NVV-14 NORDVV-14 EUVW-15 D'evasives Emiliana, Bouvier Des Flandres, Tufte, Fredrik Mathisen, Oslo, (6-5-5) 16 p.
4. INT NORD UCH NV-09-11 NORDJV-08 KBHV-10 DKV-10 EUVW-15 Lapinlumon Hesperus, Lagotto Romagnolo, Bækken, Siv Christine, Nittedal, (8-7) 15 p.
5. INT NORD FI UCH NVV-13 DKVV-14 NORDVV-14 Stings Velour In Black To Matrix, Lhasa Apso, Sperle, Birgitte, Steinberg, (5-5-3) 13 p.
6. INT N SE UCH NV-09-10 JWW-08 EUVW-15 Curiosity Nothing Less, Silky Terrier, Halseth, Astrid Irene, Trondheim, (4-4-3-2) 13 p.
7. INT NORD LUX EST PUCH WW080910 NV-07-08 SV-08 ESTW-08 KBHV-09 NV-14 NORDVV-14 EUVW-15 Isostar's Missmatch, Portugisisk Vannhund, Kristiansen, Runi, Hvittingfoss, (8-4) 12 p.
8. INT NORD SE UCH NORDV-09-11 SE DK FI HE V-11 WW-10-11 KBHV-10 NVV-14 EUVW-15 Japaro Eye Of The Storm, Shetland Sheepdog, Olsen Finn H/Nixon, Mr. J Og Mrs. M, Sandnes, (5-4-3) 12 p.
9. INT NORD UCH NORDV-10 Gelitus Good Year, Cairn Terrier, Stuldalen, Lillian Og Geir, Krøderen, (5-4-2) 11 p.
10. INT NORD H UCH NV-07 NORDV-07 NV-14 NVV-14 NORDVV-14 SEV-14 SEVV-14 Sagaland's Å-Chevy, Tibetansk Spaniel, Dramstad, Sonja, Dilling, (4-4-3) 11 p.
11. INT NORD EE UCH NORDV-12 NV-12 KBHV-13 EUVW-15 Annabelle Grace, Chinese Crested, Olsen, Camilla, Hegra, (7-3) 10 p.
12. INT NORD S EE H IR LET SLO UCH EUJV-07 KBHV07-09-10 ESTV-08-09 WW-08-09-10 EUV08-09-10 FINV-08-09 BALTV09 SV09-10 LATV10 NVV-14 NORDVV-14 EUVW-15 Freetain's My Oh My, Phalène, Lyngstad, Anne Grethe, Steinkjer, (4-3-2) 9 p.
13. EUVW-15 Götängens Bárdur, Dansk-Svensk Gårdshund, Moan, Wenche, Brumunddal, (8) 8 p.
14. INT NORD CH JWW-14 NORDV-08-12 EUVW-15 Medoc Incredible Kundo, Lhasa Apso, Hansen, Morten N., Danmark, (8) 8 p.
15. INT NORD HR SLO EE UCH EUV-10 NV-09-10 NVV-14 NORDVV-14 Wimi Chilita Av Lay-Ia, Chihuahua Korthåret, Anderssen, Mai Lis, Kløfta, (8) 8 p.


Beste avlshund:

Dag 1
1. INT DK N SLO SE UCH EUV-10 Fun Tan's Bohem Willy The Kronk,Shih Tzu, Rædergård, Jim, Holter, 9 p.
2. N SE UCH BH NORDJV-11 KBHV-12 NV-12 Ice White's Donky Kong,Japansk Spisshund, Enerhaugen Helle Og Kai, Våler I Østfold, 7 p.

Årets beste avlshund etter denne utstillingen

1. INT NORD UCH Courtborne Sinaxs Antilla, Saluki, Land Geir Og Karlsen Kenneth, Østre Gausdal, (7-7-6) 20 p.
2. INT DK N SLO SE UCH EUV-10 Fun Tan's Bohem Willy The Kronk, Shih Tzu, Rædergård, Jim, Holter, (9) 9 p.
3. N DK UCH NV-11 NJV-11 DKV-14 Griffmakers Call Me Connery, Petit Brabancon, Refsnes, Elisabeth Nilsen, Orre, (8) 8 p.
4. NORD UCH Miljøsablo's Close To Pekka's Heart, Mexikansk Nakenhund Stor, Midtsand, Anne Karin, Reipå, (7) 7 p.
5. N SE UCH BH NORDJV-11 KBHV-12 NV-12 Ice White's Donky Kong, Japansk Spisshund, Enerhaugen Helle Og Kai, Våler I Østfold, (7) 7 p.
6. N S UCH Cubilon's Oline Onereux, Pyreneerhund, Aune Hilde Dalos/Grostad Liv-Berit, Kvål, (7) 7 p.
7. INT NORD SE VDH DE UCH HEV-13 KBHV-11-14 DKV-11-14 SV-12 FIV-13 Kangelani's Impressive Ino Byascot, Rhodesian Ridgeback, Lund Alexander Og Hjartøy Marit, Råde, (7) 7 p.
8. NORD UCH Miss Mallorys Absolute Lady, Flat Coated Retriever, Mikko, Madeleine Asp, Sverige, (6) 6 p.
9. N UCH Babybull's Østa, Fransk Bulldog, Bjørnsen, Kari, Sandnes, (6) 6 p.
10. INT NORD LUX EST PUCH WW080910 NV-07-08 SV-08 ESTW-08 KBHV-09 NV-14 NORDVV-14 EUVW-15 Isostar's Missmatch, Portugisisk Vannhund, Kristiansen, Runi, Hvittingfoss, (6) 6 p.
11. INT NORD VDH UCH DKV-12 DKVV-12-13 NORD VV-12 NVV-12 VWW-13 HeVW-13 VV-13 Cafridas Frolic Friendly Fannie, Berner Sennenhund, Løken Vigdis Og Ole Einar, Bøn, (6) 6 p.
12. N UCH Shandor's Hurricane Hamlet, Chinese Crested, Solen, Ann-Kristin, Øydegard, (5) 5 p.
13. INT NORD UCH NV-08-09-10 KBHV-09 Marbijo's November Rain, Papillon, Helleren Anne Lise/ Skjerahaug Vida, Sirevåg, (4) 4 p.
14. N UCH Truly Yours Remember Forever, Amerikansk Cocker Spaniel, Johansen, Suzanne, Andenes, (4) 4 p.
15. INT SE FI N UCH FIJV-11 Magicpower's Memphis, Staffordshire Bull Terrier, Stjernstrøm Wenche/Olsen Thomas, Tromsdalen, (4) 4 p.

Beste oppdretter:

Dag 1
1. Sagaland - Tibetansk Spaniel, 8 p.
2. Quantos - Schäferhund, 6 p.
3. Blue Bay's - Petit Brabancon, 5 p.
4. Rajuma - Samojed, 4 p.

Dag 2
1. Caci - Flat Coated Retriever, 8 p.
2. Smalltall - Grand Danois, Gul/Tigret, 6 p.
3. Larhjelm-Dachshund Strihåret, 5 p.
4. Skjærgaarden - Leonberger, 4 p.

Årets mest vinnende oppdretter etter denne utstillingen

1. Aquafortis- Portugisisk Vannhund, (7-5-5-5-3) 25 p.
2. Tangetoppen - Mops, (10-5-4-3) 22 p.
3. Quantos - Schäferhund, (6-5-5-3-1) 20 p.
4. Larhjelm-Dachshund Strihåret, (5-5-4-2) 16 p.
5. Sagaland - Tibetansk Spaniel, (8-5) 13 p.
6. Smalltall - Grand Danois, Gul/Tigret, (7-6) 13 p.
7. Esbelto - Afghansk Mynde, (6-2-2-2) 12 p.
8. Toots - Dalmatiner, (4-4-3) 11 p.
9. Sinaxs - Saluki, (4-4-3) 11 p.
10. Dreamkiss - Dvergschnauzer Sort, (10) 10 p.
11. Cabakas - Samojedhund, (10) 10 p.
12. Miljøsablo - Meksikansk Nakenhund S, (7-3) 10 p.
13. Farmarens - Bearded Collie, (8) 8 p.
14. Lovely-Orange - Jack Russell Terrier, (8) 8 p.
15. Hunting Collection - Weimaraner Korthåret, (8) 8 p.

Beste Norske Hund:

Dag 1
1. C.I.B N J(L)CH N UCH Oscar Av Ladderud, Norsk Elghund Grå, Lien, Arnfinn, Løten, 82 p.
2. N SE UCH NORDV-10 NORDJV-10 NV-12 SEV-12 Lyrypa's Topsy, Norsk Lundehund, Storli, Iren, Unni Og Inger Marie, Steinkjer, 58 p.

Dag 2
1. GI UCH EUJW-11 NJV-11WW-12 NORDV-12 DKV-12 EUW-13 NV-13 BDSG-14 Starlight Express, Haldenstøver, Corneliussen, Anja Gylder, Våler I Østfold, 9 p.
2. NJV-14 NORDJV-14 N UCH Streif Av Harafjell, Dunker, Rao, Sheila, Trofors, 6 p.

Årets beste norske hund etter denne utstillingen

1. N UCH SE UCH DK UCH NJV-13 SEJV-13 SEV-13 NV-14 NORDV-14 DKV-14 EUW-15 Kimura's Peer Gynt, Norsk Buhund, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad, Karmsund, (156-43-31-30) 260 p.
2. N UCH NV-13 NJV-13 NORDV-14 EUW-15 Frolingens Dyre, Norsk Elghund Sort, Flatås, Arve, Levanger, (113) 113 p.
3. N SE UCH NORDV-10 NORDJV-10 NV-12 SEV-12 SEV-14 EUW-15 Lyrypa's Topsy, Norsk Lundehund, Storli, Iren, Unni Og Inger Marie, Steinkjer, (58-53) 111 p.
4. C.I.B N J(L)CH N UCH Oscar Av Ladderud, Norsk Elghund Grå, Lien, Arnfinn, Løten, (82-22) 104 p.
5. N UCH EUW-15 Vida, Norsk Elghund Grå, Brenden, Jan Erik, Ringebu, (96) 96 p.

Lydighet:

Lydighet:

LP-I
1. Kaisa, Blandingshund, Slorafoss, Hilde, Hemnes, 189,5 p.
2. Ullerudtoppens Ailo Frank, Golden Retriever, Myrseth, Anette, Løken, 181 p.
3. AGHII Travis Face Up, Cocker Spaniel, Mørkhagen, Tonje, Drøbak, 179,5 p.
4. Ullerudtoppens Ivo Caprino, Golden Retriever, Edseth, Lorang, Jessheim, 177,5 p.
5. Støtvigens Guest Of Honour, Golden Retriever, Bergmann, Paul Erik, Åsgårdstrand, 176 p.
6. Redmound's Life Is To Run For Fun, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Berge, Perly, Stange, 175 p.
7. BH Jessy Av Waltzygården, Schäferhund Normalhår, Brekke, Heidi, Stange, 165,5 p.
8. Maya, Blandingshund, Bredesen, Rita, Oslo, 159,5 p.
9. My Trusted Friend Kane's Trixie, Border Collie, Villanger, Line Emilie, Nordre Toten, 150,5 p.
10. Croft's Lady Eiro Gaga, Shetland Sheepdog, Fagernes, Ingunn Margrethe, Skotterud, 148 p.
11. Ullerudtoppens Alita, Golden Retriever, Olsen, Janne Birgitte Holth, Aurskog, 130 p.
12. RLIII AGHII AGII Yxsjöstugans Tia, Welsh Springer Spaniel, Andersen, Linn Therese, Sandvika, 146,5 p.
12. Åsmund, Golden Retriever, Teigen, Trond Morten, Stathelle, 146,5 p.
15. NORD UCH NORDV-10 NORDJV-10 Chrilikas Casablanca Wildb. Nila, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Tangnes, Kate Iren Og Christel, Oslo, 137 p.
15. NORD UCH Chrilikas D'halloween Scarecrow, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Tangnes, Kate Iren, Oslo, 137 p.
16. RLI Statesman In The Pocket, Amerikansk Cocker Spaniel, Langsø, Bente Nordahl, Oslo, 130 p.

LP-II
1. LPII Jo, Border Collie, Grøvdal, Cecilie Aspen, Spydeberg, 176 p.
2. LPI Tingeling, Border Collie, Røykaas, Trine, Årnes, 166 p.
3. LPI Turbo, Blandingshund, Larsen, Jørn, Blaker, 164 p.
4. N UCH N VCH Höglandos Heikke, Hvit Gjeterhund, Krogstad, Kari, Selbu, 148,5 p.
5. Milli, Border Collie, Karlsen, Anette, Furnes, 125,5 p.

LP-III
1. N SE VCH Benzelias Heartbreaking Henny, Dansk-Svensk Gårdshund, Brandsgård, Liv-Anine, Kirkenær, 242,5 p.
2. Sweet Candy, Blandingshund, Karlsen, Hege, Hurdal, 236 p.
3. NORD UCH RLD F RLD A RLIII Runforfun's Absolute Cute, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Berge, Perly, Stange, 217,5 p.
4. LPII Adorable Bella, Border Collie, Lunde, Dagfinn, Hemnes, 195,5 p.

LP-Elite
1. BH Despina Galdr, Border Collie, Bakke, Hege Schea, Ytre Enebakk, 295 p.
2. Somollis Inez, Border Collie, Hauger, Kristin Natås, Rasta, 285,5 p.
3. Vassruggens Ålga Mildir, Golden Retriever, Lund, Renate, Solbergelva, 284 p.
4. N LCH Get Weiler's Go Jenta, Border Collie, Lindahl, Hege, Rakkestad, 279,5 p.
5. Myrullen's Lille Herman, Border Collie, Johnsen, Hege, Aurskog, 278 p.
6. N LCH Milas Hepp, Border Collie, Sneve, Vivvi Ann, Kløfta, 274,5 p.
7. Chess, Border Collie, Thon, Grete, Tolvsrød, 272 p.
8. N LCH Joy, Border Collie, Mc Dowell, Liv, Tolvsrød, 269 p.
9. High Working B C Mexico, Border Collie, Roarsen, Solgunn, Kløfta, 268 p.
10. Crawfields Red Hot Sweet Bell, Golden Retriever, Frøshaug, Trine, Skedsmokorset, 267,5 p.
11. N LCH Myrullen's Lazy Haste, Border Collie, Gudem, Kristin, Heggedal, 253,5 p.
12. N LCH Tending Knockout, Border Collie, Nordve, Gørill, Aurskog, 251 p.
13. N DK LCH BH High Working B C Keighley, Border Collie, Hansen, Jannike, Aurskog, 245,5 p.
14. BH Brukshundens Fame Caramell, Border Collie, Heireng, Anne-Berit, Skotbu, 245,5 p.
15. Solsvingens Bon Ami, Golden Retriever, Båtnes, Emma, Trondheim, 228 p.
16. Camp Alpha's Blue Diamond, Border Collie, Isaksen, Elisabeth, Tobøl, 217 p.
17. NORD LCH Luke, Border Collie, Røykaas, Trine, Årnes, 207,5 p.
18. Camp Alpha's Baronesse Beatrice, Border Collie, Trasti, Eva, Oslo, 189 p.
19. Doubleuse Golden Star, Golden Retriever, Brustad, Trond, Oslo, 188,5 p.
20. Sprettheims C´est La Vie, Rottweiler, Malm Titti Og Jan, Slitu, 177,5 p.
21. NORD LCH Sindregardens Shankly T, Border Collie, Andersen, Hege, Nittedal, 177 p.
22. N UCH Barroco's Unbelievable, Boston Terrier, Rhodèn, Lene Wang, Nordli, 105,5 p.

Gerapokalen etter denne utstillingen

1. BH Despina Galdr, Border Collie, Bakke, Hege Schea, Ytre Enebakk, (295-290-281) 866 p.
2. Harry-Pepper, Border Collie, Frøystad, Line Fatland, Sandnes, (298,5-280-278) 856,5 p.
3. Myrullen's Lille Herman, Border Collie, Johnsen, Hege, Aurskog, (290-285,5-279,5) 855 p.
4. Vassruggens Ålga Mildir, Golden Retriever, Lund, Renate, Solbergelva, (293-284-275) 852 p.
5. Somollis Inez, Border Collie, Hauger, Kristin Natås, Rasta, (286,5-285,5-278) 850 p.
6. Chess, Border Collie, Thon, Grete, Tolvsrød, (283,5-272-267,5) 823 p.
7. N LCH Målli, Border Collie, Kvernberg, Monica Beate, Aureosen, (277-272-269) 818 p.
8. N LCH Tending Knockout, Border Collie, Nordve, Gørill, Aurskog, (280,5-269,5-262,5) 812,5 p.
9. BH Spar Ess, Border Collie, Isaksen, Ann-Karin, Enebakkneset, (272-269,5-269) 810,5 p.
10. N LCH Joy, Border Collie, Mc Dowell, Liv, Tolvsrød, (269-268-262) 799 p.



Gerapokalen etter denne utstillingen

1. BH Despina Galdr, Border Collie, Bakke, Hege Schea, Ytre Enebakk.

Agility:

Liten-1
1. Wildrain's Follow That Dream, Shetland Sheepdog, Sæther, Eli Beate, Trysil
2. Narjana's Fecor De Fomle, Engelsk Toy Terrier, Mørkland, Kirstine Gudim, Sperrebotn
3. Nordsand's Luke Skywalker, Jack Russell Terrier, Loe, Kristin, Aust-Torpa
4. Taspitir's Fabulous Festus, Papillon, Fiane, Gunni, Moss
5. Shelster Apollo Cinnamon, Shetland Sheepdog, Stubberud, Trine, Oslo
6. Gjermaa's Milly, Dansk-Svensk Gårdshund, Eggen, Annette, Trysil
7. House Of Fun's Baroness Dilva, Chinese Crested Powder Puff, Pettersen, Stig, Elverum
0. Alarm's Xtra Special, Chihuahua Langhåret, Johannessen, Martine Engen, Maura
0. Gelitus Simply The Best, Cairn Terrier, Haugstad, Ann Leni, Lena
0. Tiffani, Shetland Sheepdog, Johannessen, Amalie, Brårud
0. AG1 Mirisch Darling Lady, Toy Puddel, Bergersen, Inge-Marie, Jessheim
0. Jennyrose's Louise Odier, Toy Puddel, Steinslien, Ann Kristin, Øyer
0. Buddy Z Blatenskeho Zamku, Mittelspitz, Myki, Marianne, Løten
0. House Of Fun's Jewel From The Stars, Chinese Crested Powder Puff, Pettersen Stig/ Kolstad Wenche H, Elverum
0. N UCH Siggen's Spring Fling, Welsh Corgi Pembroke, Rønning, Ann-Merethe, Gjerdrum
0. Revefotens Marcie, Parson Russell Terrier, Haugvik, Linda, Ottestad
0. SEVCH Krösaskogens Ylo, Västgøtaspets, Johansson, Marie-Anne Och Rolf, Sverige
0. N UCH RLI Highland Downs Appson@ Russell Yard, Parson Russell Terrier, Eggen, Ida Sandberg, Skogn
0. Jennyrose's Eternal Easy To Love, Dvergpuddel, Steinslien, Ann Kristin, Øyer
0. AGI AGHI Leeland Sister Chanty, Shetland Sheepdog, Nordlie, Bente, Skogbygda
0. Vibens Brightstar, Shetland Sheepdog, Himle, Helge, Eidsvoll Verk
0. Raytaya's Leah, Bichon Havanais, Furnes, Monica Yvonne Særsten, Langevåg
0. Chatojo's Gine, Boston Terrier, Skålhegg, Elise Frøysa, Blommenholm

Liten-2
1. Amcockgarden's Janeiro Jade, Chinese Crested Powder Puff, Mathisen, Gunnar Schjeldrup, Våle
0. Team Jappes Black Super Dizzy, Shetland Sheepdog, Janssen, Siri Evju, Råholt
0. Ødemarksrypa's G-Sebastian, Dvergdachshund Langhåret, Møllegaard, Silje, Blaker
0. AGII Toyamikis Princess La Luna, Shetland Sheepdog, Almestad, Kristina, Oppaker
0. AGHI AGI RLII Tiakaro's Oreo Dream, Shetland Sheepdog, Heggen, Irene Rogstad, Bjørkelangen
0. Aridgeocrat's Jublende Julia, Dansk-Svensk Gårdshund, Bjørkelo, Kristin Sindre, Byrkjelo
0. Frøken Pepper, Blandingshund, Wikstrøm, Line, Sørumsand
0. Myhrelen's Gracinha Gentileza, Podengo Portugues Liten Strihåret, Barth, Nina H., Våle
0. Evita, Blandingshund, Dalsberget, Line, Skotterud
0. SEVCH RLDM Vespas Scrat, Lancashire Heeler, Landqvist, Anna, Sverige

Liten-3
1. NORD UCH NV-12 N ACH N A(H)CH Narjana's Baronesse Galena, Engelsk Toy Terrier, Hveding-Gabrielsen, Tarjei Bratt, Våler I Østfold
2. N ACH Villtigerns Tequila, Mittelspitz, Håland, Jeanette Sandbæk, Åsmarka
3. Happy Life Charantia Ziwa, Dvergpuddel, Sørlie, Inger, Rasta
4. Lundecock's Hold On, Shetland Sheepdog, Sæther, Wenche, Trysil
5. AGHII Travis Face Up, Cocker Spaniel, Mørkhagen, Tonje, Drøbak
6. Krokhaug's Yanki, Cavalier King Charles Spaniel, Dalsaune, Kari Olasveengen, Lismarka
7. Eugenios Cinderella, Chinese Crested, Røysheim, Hilde, Oslo
8. N A(H)CH N ACH Let's Rock, Papillon, Strand Nina Restrup/ Thiesen Thomas, Tomter
9. N A(H)CH N ACH Shathena's Enya Of Mist, Shetland Sheepdog, Olsen, Tove, Strømmen
10. Miss Arin's Lill Wayne, Shetland Sheepdog, Larsen, Veslemøy, Kjeller
11. Aragon, Chinese Crested Powder Puff, Walheim Monica/ Vesterli Jon Arne, Mesnali
12. Revefotens Awilda, Parson Russell Terrier, Waldenstrøm, Malin, Jar
13. N UCH N ACH N A(H)CH AGIII AGHIII Orreknuppen's Unbreakable Spirit, Shetland Sheepdog, Dybvig, Carina, Dal
0. Roikie's Billy The Kid, Shetland Sheepdog, Johannessen, Tone, Brårud
0. Leeland Zenith Of Fame, Shetland Sheepdog, Wollbraaten, Sofie Vega, Drøbak
0. C.I.B NORD UCH NORD VCH NV-12 Krösaskogens Teodor, Västgøtaspets, Johansson, Marie-Anne Och Rolf, Sverige
0. N UCH AGHIII AGIII Candy Kokos Av Ronbalt, Mittelspitz, Kjørnæs, Benedicte, Høvik
0. NORD UCH SV-12 N A(H)CH N ACH Isamelin Dance With Narjana, Engelsk Toy Terrier, Hveding-Gabrielsen, Robert Bratt, Våler I Østfold
0. NORD INT ACH N A(H)CH Sunborne Jazzy Vaya, Shetland Sheepdog, Bakken, Hilde, Hakadal
0. AGIII Parsonpower's Spot, Parson Russell Terrier, Almestad, Kristina, Oppaker
0. N ACH Lönnerbergas Sea-Goddess, Shetland Sheepdog, Sæther, Eli Beate, Trysil
0. N UCH SE N VCH NJV-12 Krösaskogens Vilfred, Västgøtaspets, Johansson, Marie-Anne Och Rolf, Sverige
0. Charmtassen's Take A Bow, Shetland Sheepdog, Haakensen, Stine, Strømmen
0. NORD UCH FI UCHSEVCH NORD V-10 Mongrel´s King Kirkham, Lancashire Heeler, Landqvist, Anna, Sverige
0. N A(H)CH Marble Cocktails Lupinbukett, Parson Russell Terrier, Almestad, Kristina, Oppaker

mellom-1
1. Imaferrari's Quadrillo, Olsen, Kari, Krokkleiva
2. Lumikki Aragon Alit, Skjellerudsveen, Trine, Lillehammer
3. Tina, Leirvik, Birgit, Hamar
4. N UCH Loppekassa Neon Tiger, Torvik, Ellen Panadi, Oslo
5. Adina, Rønningen, Siri, Raufoss
0. N SE FI UCH Fjarhundi's Abba, Myki, Marianne, Løten
0. N UCH Silver Joy Great Bart, Kleppe, Signe Lund, Hakadal
0. Gardenia Garden's Moonray, Lier, Lene, Gjerdrum
0. N UCH Stolta Ebbas Ingebrikt Ivalde, Arnesen, Camilla Eklund, Oslo
0. AGHI Lundecock's Dry Humour, Dybvig, Carina, Dal
0. Sørstaff's Freaky Like Me, Lund, Katrine Ørbek, Lillehammer
0. First Forbidden Love, Jørgensen, Hanne, Løten
0. Shelteam Mootsie Tootsie Cake, Kjørnæs, Benedicte, Høvik
0. Stolta Ebbas Oski Osnikinn, Arnesen, Camilla Eklund, Oslo
0. N SE FI UCH NJV-13 SV JV-13 Fondador Xena X-Tas, Nilssen, Rita Løveid, Sverige
0. Silver Joy Empress Tiril, Kleppe, Signe Lund, Hakadal
0. Lille-Majas Kaos, Frøysa, Ingrid, Hosle
0. KBHJV-14 KBHV-14 AGI AGHI NORDJV-14 Brie Streetsmart Extreme Braveheart, Almroth, Siw, Skedsmokorset
0. Shelteam Ice Beer, Pettersson, Hege, Nannestad
0. NORDJV-14 Evros Watch This Pearl, Wollbraaten, Sofie Vega, Drøbak
0. Mirenzo's Empire Glory, Sjøkvist, Nina Marie, Tønsberg

mellom-2
1. AGI AGHI Noxeema's Jukbox Jingel, Dvergschnauzer Hvit, Kristiansen, Nina, Oslo
2. AGHI AGI Gloslibråten Benita, Cocker Spaniel, Mørkhagen, Tonje, Drøbak
3. AGI AGHI Hob-Nob's Ici, Pyreneisk Gjeterhund, Kilde, Marianne, Oslo
4. Leeland Sailor, Shetland Sheepdog, Henriksen, Anita, Drøbak
0. INT NORD UCH NV-10 NORDVV-14 Sølvhaven's Drage Bono, Dvergschnauzer Salt/Pepper, Kleppe, Signe Lund, Hakadal
0. N UCH Real Scoops Pop Shuvit, Pyreneisk Gjeterhund, Olsen, Ellen Nordberg, Nesoddtangen
0. NORD UCH AGI AGHI AGII Sisterhood Tu'eres Mi Diosa, Fox Terrier Ruhåret, Bråten, Liv Ingunn, Dal
0. Tim-Tim's Xit 4ever, Shetland Sheepdog, Pinderud, Britt, Oslo
0. N UCH NORDJV-12 NJV-12 All My Love Pepsi, Pumi, Torvik, Åse Kristin, Oslo
0. C.I.B NORD UCH NV-13 DKV-14 NV-14 Maia, Kromfohrländer, Nilsen, Heidi, Revetal

mellom-3
1. N A(H)CH AGIII N ACH Foxlike Fred Flintstone, Shetland Sheepdog, Stenseth, Vibecke Vendelbo, Sande I Vestfold
2. N A(H)CH N ACH Flinthaug Mikko In Black, Shetland Sheepdog, Mosveen, Nina S, Hvalstad
3. N ACH N A(H)CH Rockhound's Cosalite, Shetland Sheepdog, Mathisen, Mina Mathilde Engh, Våle
4. Toyamikis Princess Pippi, Shetland Sheepdog, Kristoffersen, Anne-Marie, Fetsund
5. AGHIII AGIII Sunborne Presious Pearl, Shetland Sheepdog, Iversen, Jorun Margrethe, Brøttum
6. INT NORD FI LU VDH DE UCH N ACH AGHIII AGIII DKV-11 NV-13 HEV-13 Loppekassa Well All Right, Border Terrier, Torvik, Ellen Panadi, Oslo
7. N ACH N A(H)CH Sunborne Jazzy Tulla, Shetland Sheepdog, Frøysa, Ingrid, Hosle
8. RLI Statesman In The Pocket, Amerikansk Cocker Spaniel, Langsø, Bente Nordahl, Oslo
9. Sunborne Ya La Creo Singha, Shetland Sheepdog, Bakken, Hilde, Hakadal
0. Catoma's Think Blue, Shetland Sheepdog, Himle, Helge, Eidsvoll Verk
0. N A(H)CH Nodstagårdens Marley, Shetland Sheepdog, Himle, Helge, Eidsvoll Verk
0. AGHII AGIII Fambia Black Vibration, Amerikansk Cocker Spaniel, Liberg, Bente, Oslo
0. N SE VCH Leeland Milady, Shetland Sheepdog, Lunde, Renate, Lørenskog

Stor-1
1. Jack, Blandingshund, Bergendahl, Kari Mette, Brøttum
2. N UCH AGHII Cd Marco Polo Av Nangijala (t), Belgisk Fårehund, Tervueren, Pinderud, Britt, Oslo
3. AGHI AGI Henessy Z Vilete Bohemia, Bearded Collie, Dahlen, Birgitte, Tolvsrød
4. Mountain Toller's Darmio Mila, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Havig, Camilla Mood, Tangen
5. Voffen, Blandingshund, Møllegaard, Silje, Blaker
6. Mira, Blandingshund, Frydenlund, Anders, Rasta
7. Zola, Blandingshund, Szabo, Anita, Krokstadelva
8. Fagerkollen's Dexter Disaak, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Lillerandklev, Maja, Fåberg
9. Cameron Rocky Road, Irish Softcoated Wheaten Terrier, Græsmann, Heidi, Trondheim
0. Keep Working Action Ira, Border Collie, Mikkelsen, Elin Dahl, Nybergsund
0. Alma, Working Kelpie, Ingvoldstad, Anne K, Vang På Hedmarken
0. Bonera's B' Tequila Von Pallas, Schäferhund Normalhår, Jørgensen, Kjersti, Løten
0. SE N UCH Megamagee Legato Lungo, Pinscher, Stikbakke, Martin, Oslo
0. Ziva, Border Collie, Kristoffersen, Silje, Løten
0. N VCH A Bark In The Dark Gjkennel's, Australian Shepherd, Bråten, Annie E, Gjøvik
0. Lucky-Line, Border Collie, Pettersen, Ragnar, Råholt
0. Get Weiler's Inca, Border Collie, Hoff, Ann-Cathrin, Eiksmarka
0. Sunlit Ico Hjytarons, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Moen, Kari Olrud, Oslo
0. Pearl's Legacy's Here I Go Again, Whippet, Smenes, Elise, Brumunddal
0. Chevy's Oakey (t), Belgisk Fårehund, Tervueren, Knutrud, Tina, Vestre Gausdal
0. Izgara's Fidji, Belgisk Fårehund, Tervueren, Johannessen, Synøve, Drammen
0. N SE UCH Revhibakken's Rock On, Irish Softcoated Wheaten Terrier, Græsmann, Heidi, Trondheim
0. N UCH DKJV-12 EUW-13 NV-13 AGH1 Isell's Vixen, Belgisk Fårehund, Malinois, Rønning, Ann-Merethe, Gjerdrum

Stor-2
1. Milla, Blandingshund, Høyem, Kristin Skauge, Trondheim
2. Max, Border Collie, Forsberg, Arild, Vestby
3. Stagedive's Marilyn Monroe, Boxer, Nicolaysen, Mai-Kristin, Oslo
4. AGHI AGI Baroncina's Ciccolato, Lagotto Romagnolo, Andreassen, Wenche, Bjørnemyr
5. AGHI Canidaes Meant 2 Be, Australian Shepherd, Asbjørnslett, Ida, Vestby
6. Cuidado Versatile Vezeto, Pumi, Bratlie, Liv Høyem, Gjøvik
0. AGHI Ollegaarden's Qatla Of O'shaya, Belgisk Fårehund, Groenendael, Njøten, Marianne Ono, Oslo
0. Flat Garden's Mille-Marie X X V, Flat Coated Retriever, Lorentzen, Vigdis, Oslo
0. Springmist's Diamonds And Pearls, Collie Langhåret, Grøtterud, Ivar, Geithus
0. Inka, Blandingshund, Nygård, Anja Lena, Fåberg
0. RLI AGHI AGI Munin Av Vangsbu, Engelsk Setter, Schei, Christine, Trondheim
0. Belgerac Dutch Doris Day, Belgisk Fårehund, Groenendael, Bratt, Marit, Sverige
0. AGHI AGI Almighty Theo, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Ovrid, Cathrine, Rånåsfoss
0. RLIII AGHII AGII Yxsjöstugans Tia, Welsh Springer Spaniel, Andersen, Linn Therese, Sandvika
0. BH AD AGI Aussie Gården's Unfinished Tale, Australian Shepherd, Halmrast, Hans-Kristian, Kodal
0. C.I.B. NORD DK S (u) N UCH AGI AGHI NV-13 NORDV-14 Brown Clown Sune Safir, Irsk Vannspaniel, Hemmingsen, Eva, Trondheim

Stor-3
1. Tinka, Border Collie, Nordli, Inger Bakkeby, Kløfta
2. Nisses Back To Win, Border Collie, Thiesen, Thomas, Langhus
3. Toppborders Sita, Border Collie, Grønvold, Inger Maiken, Lommedalen
4. BH N RL CH AGIII AGHIII Tollerstemmen's Jessie, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Henriksen, Elin, Kodal
5. Wow-Wow's Quinta Quartz, Schnauzer Salt/Pepper, Bøhmer, Martin, Oslo
0. Jamjam Von Der Brach, Belgisk Fårehund, Tervueren, Faltner, Christine, Disenå
0. Rs Sweet Sussie (m), Belgisk Fårehund, Malinois, Sagvolden, Grete, Oslo
0. Skogstrollet's I3 Super Splash, Australian Shepherd, Kilde, Ann-Kristin, Oslo
0. N A(H)CH N ACH Red Amigo's Hc Angelius Chianti (t), Belgisk Fårehund, Tervueren, Måna, Kristin, Kleppe
0. Arko, Blandingshund, Sandbakken, Mette Elin, Hamar
0. Myrullen's Mamma Mia, Border Collie, Gundersen, Signe K, Nannestad
0. N ACH AGHIII AGIII Jacklaine's Brilliant, Golden Retriever, Hansen, Martine Juvsjø, Sem
0. N SE ACH My Trusted Friend Blu Bizznizz, Border Collie, Fosser, Anne, Råholt
0. N RL CH N A(H)CH N ACH AGHIII Kronvallaren Quizz, Border Collie, Heggen, Irene, Bjørkelangen
0. Eyemarkers Cross Time, Border Collie, Dahlen, Birgitte, Tolvsrød
0. Jakantoh's Aylah, Belgisk Fårehund, Tervueren, Måna, Kristin, Kleppe

Hopp-Liten-1
1. Shelster Apollo Cinnamon, Shetland Sheepdog, Stubberud, Trine, Oslo
2. Narjana's Fecor De Fomle, Engelsk Toy Terrier, Mørkland, Kirstine Gudim, Sperrebotn
3. Jennyrose's Louise Odier, Toy Puddel, Steinslien, Ann Kristin, Øyer
4. AG1 Mirisch Darling Lady, Toy Puddel, Bergersen, Inge-Marie, Jessheim
5. Taspitir's Fabulous Festus, Papillon, Fiane, Gunni, Moss
6. N UCH RLI Highland Downs Appson@ Russell Yard, Parson Russell Terrier, Eggen, Ida Sandberg, Skogn
7. Gelitus Simply The Best, Cairn Terrier, Haugstad, Ann Leni, Lena
8. House Of Fun's Baroness Dilva, Chinese Crested Powder Puff, Pettersen, Stig, Elverum
0. Alarm's Xtra Special, Chihuahua Langhåret, Johannessen, Martine Engen, Maura
0. House Of Fun's Jewel From The Stars, Chinese Crested Powder Puff, Pettersen Stig/ Kolstad Wenche H, Elverum
0. Buddy Z Blatenskeho Zamku, Mittelspitz, Myki, Marianne, Løten
0. Black Thunder's Jewel, Cairn Terrier, Bekkevold, Kristin, Oslo
0. Raytaya's Leah, Bichon Havanais, Furnes, Monica Yvonne Særsten, Langevåg
0. Jennyrose's Eternal Easy To Love, Dvergpuddel, Steinslien, Ann Kristin, Øyer
0. Team Jappes Black Super Dizzy, Shetland Sheepdog, Janssen, Siri Evju, Råholt
0. N UCH Siggen's Spring Fling, Welsh Corgi Pembroke, Rønning, Ann-Merethe, Gjerdrum
0. SEVCH Krösaskogens Ylo, Västgøtaspets, Johansson, Marie-Anne Och Rolf, Sverige
0. Ødemarksrypa's G-Sebastian, Dvergdachshund Langhåret, Møllegaard, Silje, Blaker
0. AGI AGHI Leeland Sister Chanty, Shetland Sheepdog, Nordlie, Bente, Skogbygda
0. Gjermaa's Milly, Dansk-Svensk Gårdshund, Eggen, Annette, Trysil

Hopp-Liten-2
1. Frøken Pepper, Blandingshund, Wikstrøm, Line, Sørumsand
2. Siba, Blandingshund, Johannessen, Tone, Brårud
3. Aridgeocrat's Jublende Julia, Dansk-Svensk Gårdshund, Bjørkelo, Kristin Sindre, Byrkjelo
4. Revefotens Marcie, Parson Russell Terrier, Haugvik, Linda, Ottestad
5. Vibens Brightstar, Shetland Sheepdog, Himle, Helge, Eidsvoll Verk
6. Myhrelen's Gracinha Gentileza, Podengo Portugues Liten Strihåret, Barth, Nina H., Våle
0. SEVCH RLDM Vespas Scrat, Lancashire Heeler, Landqvist, Anna, Sverige
0. Nordsand's Luke Skywalker, Jack Russell Terrier, Loe, Kristin, Aust-Torpa
0. Chatojo's Gine, Boston Terrier, Skålhegg, Elise Frøysa, Blommenholm
0. Evita, Blandingshund, Dalsberget, Line, Skotterud

Hopp-Liten-3
1. Charmtassen's Take A Bow, Shetland Sheepdog, Haakensen, Stine, Strømmen
2. Lundecock's Hold On, Shetland Sheepdog, Sæther, Wenche, Trysil
3. Tiffani, Shetland Sheepdog, Johannessen, Amalie, Brårud
4. N UCH N ACH N A(H)CH AGIII AGHIII Orreknuppen's Unbreakable Spirit, Shetland Sheepdog, Dybvig, Carina, Dal
5. Eugenios Cinderella, Chinese Crested, Røysheim, Hilde, Oslo
6. N A(H)CH N ACH Let's Rock, Papillon, Strand Nina Restrup/ Thiesen Thomas, Tomter
7. NORD UCH NV-12 N ACH N A(H)CH Narjana's Baronesse Galena, Engelsk Toy Terrier, Hveding-Gabrielsen, Tarjei Bratt, Våler I Østfold
8. Krokhaug's Yanki, Cavalier King Charles Spaniel, Dalsaune, Kari Olasveengen, Lismarka
9. Miss Arin's Lill Wayne, Shetland Sheepdog, Larsen, Veslemøy, Kjeller
0. N ACH Lönnerbergas Sea-Goddess, Shetland Sheepdog, Sæther, Eli Beate, Trysil
0. Happy Life Charantia Ziwa, Dvergpuddel, Sørlie, Inger, Rasta
0. NORD UCH FI UCHSEVCH NORD V-10 Mongrel´s King Kirkham, Lancashire Heeler, Landqvist, Anna, Sverige
0. N A(H)CH N ACH Shathena's Enya Of Mist, Shetland Sheepdog, Olsen, Tove, Strømmen
0. AGHII Travis Face Up, Cocker Spaniel, Mørkhagen, Tonje, Drøbak
0. Wildrain's Follow That Dream, Shetland Sheepdog, Sæther, Eli Beate, Trysil
0. Revefotens Awilda, Parson Russell Terrier, Waldenstrøm, Malin, Jar
0. Aragon, Chinese Crested Powder Puff, Walheim Monica/ Vesterli Jon Arne, Mesnali
0. NORD INT ACH N A(H)CH Sunborne Jazzy Vaya, Shetland Sheepdog, Bakken, Hilde, Hakadal
0. AGHI AGI RLII Tiakaro's Oreo Dream, Shetland Sheepdog, Heggen, Irene Rogstad, Bjørkelangen
0. Roikie's Billy The Kid, Shetland Sheepdog, Johannessen, Tone, Brårud
0. C.I.B NORD UCH NORD VCH NV-12 Krösaskogens Teodor, Västgøtaspets, Johansson, Marie-Anne Och Rolf, Sverige
0. AGII Toyamikis Princess La Luna, Shetland Sheepdog, Almestad, Kristina, Oppaker
0. N ACH Villtigerns Tequila, Mittelspitz, Håland, Jeanette Sandbæk, Åsmarka
0. Amcockgarden's Janeiro Jade, Chinese Crested Powder Puff, Mathisen, Gunnar Schjeldrup, Våle
0. N UCH SE N VCH NJV-12 Krösaskogens Vilfred, Västgøtaspets, Johansson, Marie-Anne Och Rolf, Sverige
0. N A(H)CH Marble Cocktails Lupinbukett, Parson Russell Terrier, Almestad, Kristina, Oppaker
0. NORD UCH SV-12 N A(H)CH N ACH Isamelin Dance With Narjana, Engelsk Toy Terrier, Hveding-Gabrielsen, Robert Bratt, Våler I Østfold
0. N UCH AGHIII AGIII Candy Kokos Av Ronbalt, Mittelspitz, Kjørnæs, Benedicte, Høvik
0. Leeland Zenith Of Fame, Shetland Sheepdog, Wollbraaten, Sofie Vega, Drøbak
0. AGIII Parsonpower's Spot, Parson Russell Terrier, Almestad, Kristina, Oppaker

Hopp-mellom-1
1. KBHJV-14 KBHV-14 AGI AGHI NORDJV-14 Brie Streetsmart Extreme Braveheart, Pyreneisk Gjeterhund, Almroth, Siw, Skedsmokorset
2. Tina, Blandingshund, Leirvik, Birgit, Hamar
3. N UCH Silver Joy Great Bart, Dvergschnauzer Salt/Pepper, Kleppe, Signe Lund, Hakadal
4. N UCH Stolta Ebbas Ingebrikt Ivalde, Dansk-Svensk Gårdshund, Arnesen, Camilla Eklund, Oslo
5. Adina, Finsk Lapphund, Rønningen, Siri, Raufoss
6. Mirenzo's Empire Glory, Staffordshire Bull Terrier, Sjøkvist, Nina Marie, Tønsberg
7. N SE FI UCH Fjarhundi's Abba, Islandsk Fårehund, Myki, Marianne, Løten
8. Silver Joy Empress Tiril, Dvergschnauzer Salt/Pepper, Kleppe, Signe Lund, Hakadal
9. Shelteam Ice Beer, Shetland Sheepdog, Pettersson, Hege, Nannestad
0. Lumikki Aragon Alit, Finsk Lapphund, Skjellerudsveen, Trine, Lillehammer
0. NORDJV-14 Evros Watch This Pearl, Shetland Sheepdog, Wollbraaten, Sofie Vega, Drøbak
0. Stolta Ebbas Oski Osnikinn, Dansk-Svensk Gårdshund, Arnesen, Camilla Eklund, Oslo
0. Sørstaff's Freaky Like Me, Staffordshire Bull Terrier, Lund, Katrine Ørbek, Lillehammer
0. AGHI Lundecock's Dry Humour, Shetland Sheepdog, Dybvig, Carina, Dal
0. Shelteam Mootsie Tootsie Cake, Shetland Sheepdog, Kjørnæs, Benedicte, Høvik
0. N SE FI UCH NJV-13 SV JV-13 Fondador Xena X-Tas, Kromfohrländer, Nilssen, Rita Løveid, Sverige

Hopp-mellom-2
1. Tim-Tim's Xit 4ever, Shetland Sheepdog, Pinderud, Britt, Oslo
2. AGHI AGI Gloslibråten Benita, Cocker Spaniel, Mørkhagen, Tonje, Drøbak
3. Leeland Sailor, Shetland Sheepdog, Henriksen, Anita, Drøbak
4. AGI AGHI Noxeema's Jukbox Jingel, Dvergschnauzer Hvit, Kristiansen, Nina, Oslo
0. INT NORD UCH NV-10 NORDVV-14 Sølvhaven's Drage Bono, Dvergschnauzer Salt/Pepper, Kleppe, Signe Lund, Hakadal
0. AGI AGHI Hob-Nob's Ici, Pyreneisk Gjeterhund, Kilde, Marianne, Oslo
0. C.I.B NORD UCH NV-13 DKV-14 NV-14 Maia, Kromfohrländer, Nilsen, Heidi, Revetal
0. Lille-Majas Kaos, Shetland Sheepdog, Frøysa, Ingrid, Hosle
0. N UCH Loppekassa Neon Tiger, Border Terrier, Torvik, Ellen Panadi, Oslo
0. NORD UCH AGI AGHI AGII Sisterhood Tu'eres Mi Diosa, Fox Terrier Ruhåret, Bråten, Liv Ingunn, Dal
0. N UCH Real Scoops Pop Shuvit, Pyreneisk Gjeterhund, Olsen, Ellen Nordberg, Nesoddtangen
0. Gardenia Garden's Moonray, Shetland Sheepdog, Lier, Lene, Gjerdrum

Hopp-mellom-3
1. N A(H)CH Nodstagårdens Marley, Shetland Sheepdog, Himle, Helge, Eidsvoll Verk
2. Toyamikis Princess Pippi, Shetland Sheepdog, Kristoffersen, Anne-Marie, Fetsund
3. N A(H)CH AGIII N ACH Foxlike Fred Flintstone, Shetland Sheepdog, Stenseth, Vibecke Vendelbo, Sande I Vestfold
4. Imaferrari's Quadrillo, Shetland Sheepdog, Olsen, Kari, Krokkleiva
5. AGHIII AGIII Sunborne Presious Pearl, Shetland Sheepdog, Iversen, Jorun Margrethe, Brøttum
6. INT NORD FI LU VDH DE UCH N ACH AGHIII AGIII DKV-11 NV-13 HEV-13 Loppekassa Well All Right, Border Terrier, Torvik, Ellen Panadi, Oslo
7. AGHII AGIII Fambia Black Vibration, Amerikansk Cocker Spaniel, Liberg, Bente, Oslo
8. N A(H)CH N ACH Flinthaug Mikko In Black, Shetland Sheepdog, Mosveen, Nina S, Hvalstad
9. RLI Statesman In The Pocket, Amerikansk Cocker Spaniel, Langsø, Bente Nordahl, Oslo
0. N ACH N A(H)CH Sunborne Jazzy Tulla, Shetland Sheepdog, Frøysa, Ingrid, Hosle
0. Catoma's Think Blue, Shetland Sheepdog, Himle, Helge, Eidsvoll Verk
0. N ACH N A(H)CH Rockhound's Cosalite, Shetland Sheepdog, Mathisen, Mina Mathilde Engh, Våle
0. N SE VCH Leeland Milady, Shetland Sheepdog, Lunde, Renate, Lørenskog
0. N UCH NORDJV-12 NJV-12 All My Love Pepsi, Pumi, Torvik, Åse Kristin, Oslo
0. Sunborne Ya La Creo Singha, Shetland Sheepdog, Bakken, Hilde, Hakadal
0. Krohnegården's Montana J4 Joy, Shetland Sheepdog, Johannessen, Tone, Brårud

Hopp-Stor-1
1. Keep Working Action Ira, Border Collie, Mikkelsen, Elin Dahl, Nybergsund
2. AGHI AGI Henessy Z Vilete Bohemia, Bearded Collie, Dahlen, Birgitte, Tolvsrød
3. Cameron Rocky Road, Irish Softcoated Wheaten Terrier, Græsmann, Heidi, Trondheim
4. Mira, Blandingshund, Frydenlund, Anders, Rasta
5. Sunlit Ico Hjytarons, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Moen, Kari Olrud, Oslo
6. N VCH A Bark In The Dark Gjkennel's, Australian Shepherd, Bråten, Annie E, Gjøvik
7. Voffen, Blandingshund, Møllegaard, Silje, Blaker
8. N SE UCH Revhibakken's Rock On, Irish Softcoated Wheaten Terrier, Græsmann, Heidi, Trondheim
0. Alma, Working Kelpie, Ingvoldstad, Anne K, Vang På Hedmarken
0. Chevy's Oakey (t), Belgisk Fårehund, Tervueren, Knutrud, Tina, Vestre Gausdal
0. Ziva, Border Collie, Kristoffersen, Silje, Løten
0. Mountain Toller's Darmio Mila, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Havig, Camilla Mood, Tangen
0. Izgara's Fidji, Belgisk Fårehund, Tervueren, Johannessen, Synøve, Drammen
0. Jack, Blandingshund, Bergendahl, Kari Mette, Brøttum
0. SE N UCH Megamagee Legato Lungo, Pinscher, Stikbakke, Martin, Oslo
0. Lucky-Line, Border Collie, Pettersen, Ragnar, Råholt
0. Fagerkollen's Dexter Disaak, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Lillerandklev, Maja, Fåberg
0. Pearl's Legacy's Here I Go Again, Whippet, Smenes, Elise, Brumunddal
0. Zola, Blandingshund, Szabo, Anita, Krokstadelva

Hopp-Stor-2
1. Stagedive's Marilyn Monroe, Boxer, Nicolaysen, Mai-Kristin, Oslo
2. C.I.B. NORD DK S (u) N UCH AGI AGHI NV-13 NORDV-14 Brown Clown Sune Safir, Irsk Vannspaniel, Hemmingsen, Eva, Trondheim
3. Max, Border Collie, Forsberg, Arild, Vestby
4. RLI AGHI AGI Munin Av Vangsbu, Engelsk Setter, Schei, Christine, Trondheim
5. N UCH AGHII Cd Marco Polo Av Nangijala (t), Belgisk Fårehund, Tervueren, Pinderud, Britt, Oslo
6. AGHI AGI Almighty Theo, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Ovrid, Cathrine, Rånåsfoss
7. Springmist's Diamonds And Pearls, Collie Langhåret, Grøtterud, Ivar, Geithus
0. Flat Garden's Mille-Marie X X V, Flat Coated Retriever, Lorentzen, Vigdis, Oslo
0. AGHI Canidaes Meant 2 Be, Australian Shepherd, Asbjørnslett, Ida, Vestby
0. AGHI Ollegaarden's Qatla Of O'shaya, Belgisk Fårehund, Groenendael, Njøten, Marianne Ono, Oslo
0. N UCH DKJV-12 EUW-13 NV-13 AGH1 Isell's Vixen, Belgisk Fårehund, Malinois, Rønning, Ann-Merethe, Gjerdrum
0. Inka, Blandingshund, Nygård, Anja Lena, Fåberg
0. Get Weiler's Inca, Border Collie, Hoff, Ann-Cathrin, Eiksmarka
0. Milla, Blandingshund, Høyem, Kristin Skauge, Trondheim
0. AGHI AGI Baroncina's Ciccolato, Lagotto Romagnolo, Andreassen, Wenche, Bjørnemyr
0. Myrullen's Mamma Mia, Border Collie, Gundersen, Signe K, Nannestad
0. BH AD AGI Aussie Gården's Unfinished Tale, Australian Shepherd, Halmrast, Hans-Kristian, Kodal

Hopp-Stor-3
1. Nisses Back To Win, Border Collie, Thiesen, Thomas, Langhus
2. RLIII AGHII AGII Yxsjöstugans Tia, Welsh Springer Spaniel, Andersen, Linn Therese, Sandvika
3. Jamjam Von Der Brach, Belgisk Fårehund, Tervueren, Faltner, Christine, Disenå
4. Wow-Wow's Quinta Quartz, Schnauzer Salt/Pepper, Bøhmer, Martin, Oslo
5. Tinka, Border Collie, Nordli, Inger Bakkeby, Kløfta
6. N A(H)CH N ACH Red Amigo's Hc Angelius Chianti (t), Belgisk Fårehund, Tervueren, Måna, Kristin, Kleppe
7. Jakantoh's Aylah, Belgisk Fårehund, Tervueren, Måna, Kristin, Kleppe
0. Cuidado Versatile Vezeto, Pumi, Bratlie, Liv Høyem, Gjøvik
0. N ACH AGHIII AGIII Jacklaine's Brilliant, Golden Retriever, Hansen, Martine Juvsjø, Sem
0. Deepeyes Small Chance O Success I I, Australian Kelpie, Torgersen, Monica, Søreidgrend
0. N SE ACH My Trusted Friend Blu Bizznizz, Border Collie, Fosser, Anne, Råholt
0. Eyemarkers Cross Time, Border Collie, Dahlen, Birgitte, Tolvsrød
0. N RL CH N A(H)CH N ACH AGHIII Kronvallaren Quizz, Border Collie, Heggen, Irene, Bjørkelangen
0. Arko, Blandingshund, Sandbakken, Mette Elin, Hamar
0. AGHII AGIII Miss Beatric, Border Collie, Johansen, Silje, Skedsmokorset
0. BH N RL CH AGIII AGHIII Tollerstemmen's Jessie, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Henriksen, Elin, Kodal
0. Skogstrollet's I3 Super Splash, Australian Shepherd, Kilde, Ann-Kristin, Oslo
0. Belgerac Dutch Doris Day, Belgisk Fårehund, Groenendael, Bratt, Marit, Sverige
0. Rs Sweet Sussie (m), Belgisk Fårehund, Malinois, Sagvolden, Grete, Oslo
0. Toppborders Sita, Border Collie, Grønvold, Inger Maiken, Lommedalen

Lag-liten
0. Teamvork, Larsen, Veslemøy, Kjeller
0. Urskauens Non-Stopp, Dalsberget, Line, Skotterud
0. , Haugvik, Linda, Ottestad

Lag-mellom
0. Øss i mellom, Åsheim, Hilde, Stange

Lag-Stor
0. , Kristoffersen, Silje, Løten

KALA-TROFEET ETTER DENNE UTSTILLINGEN

Liten 3
1.N A(H)CH N ACH Shathena's Enya Of Mist, Shetland Sheepdog, Olsen, Tove, Strømmen, ((0-1)-(0-5)-(5-9)) 20 p.
2. N UCH AGHIII AGIII Candy Kokos Av Ronbalt, Mittelspitz, Kjørnæs, Benedicte, Høvik, ((0-2)-(6,07-2)-(11,73-17)) 38,8 p.

Mellom 3
1. N A(H)CH AGIII N ACH Foxlike Fred Flintstone, Shetland Sheepdog, Stenseth, Vibecke Vendelbo, Sande I Vestfold, ((0-1)-(0-1)-(10-2)) 14 p.

Stor 3
1. BH N RL CH AGIII AGHIII N ACH Tollerstemmen's Jessie, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Henriksen, Elin, Kodal, ((5-3)-(0-10)-(10-4)) 32 p.
2.N ACH Jakantoh's Aylah, Belgisk Fårehund, Tervueren, Måna, Kristin, Kleppe, ((5-2)-(0-13)-(15-8)) 43 p.
3.Wow-Wow's Quinta Quartz, Schnauzer Salt/Pepper, Bøhmer, Martin, Oslo, ((10-2)-(15-5)-(23,56-30)) 85,56 p.

Juniorhandling:

Norgesmester: Julia Sofie Sørum Bjørklund
Årets Juniorhandler NKKU: Nanette Berge Karlsen

FacebookTwitterPinterestGoogle+EmailMore

Hovedsamarbeidspartnere