Resultater NKK Bergen 22.-23. april 2017

Resultater fra og årslister etter utstillingen NKK Bergen 22.-23. april 2017 finner du her

Resultater fra og årslister etter utstillingen
Sted: Bergen
Dato: 22.04.2017

Resultater per rase, samt kritikker, finner du Her


BIS Plasseringer:

1BIS: Portugisisk Vannhund, C.I.B N DK FI UCH SE U(U)CH NV-15-16 KBHV-16 DKV-16 NORDV-16 HEW-16 Aquafortis Eros, Ragnhild Bjørnstad, Oslo
2BIS: Chinese Crested Powder Puff, NORD LT DK SI CZ EE UCH Beanie Baby Boy Freuhartang, Monica Moen, Sjetnemarka
3BIS: Welsh Corgi Pembroke, AU GRCH N UCH Bojojamile Behind The News, Rita Tilley Wilberg,
4BIS: Dansk-Svensk Gårdshund, NJV-16 DKJV-16 Absalon, Kjersti Kristiansen, Jaren
Best In Show dommer: Blidh Von Schedvin, Benny,

GRUPPEPLASSERINGER:

Gruppe 1, Bruks-, Hyrde og Gjeterhunder, Dommer: Bystrup, Annette, 1BIG: Se 3BIS. 2BIG: Australian Shepherd, Twinspired Climbing Fences, Ramona Tatijana Lorieri-Skog, Sandnes. 3BIG: Shetland Sheepdog, INT NORD UCH NORDV-12 SEV-12 KBHV-12 NV-16 Joyland's Magic Ambition, Finn Helge Olsen, Sandnes. 4BIG: Bearded Collie, SE UCH Glenspey Melon Gum, Ann-Charlotte Boman, Sverige.

Gruppe 2, Schnauzer/Pinscher/Molosser/Sennenh, Dommer: Persson, Moa, 1BIG: Se 4BIS. 2BIG: Rottweiler, N UCH NORDV-11 DKV-11 NV-10-12-16 NVV-16 Kimura's Kunta Kinte, Erik Marthinussen, Rådal. 3BIG: Leonberger, N UCH Skjærgaardens Die Another Day 007, Maren Ueland, Bryne. 4BIG: Sankt Bernhardshund Langhåret, N UCH Saint West's A Dream Come True, Katarina Elin Helland Andersen, Hauglandshella.

Gruppe 3, Terriere, Dommer: Baskaran Soto, Martin Anton, 1BIG: Staffordshire Bull Terrier, NORD UCH DKJV-14 NJV-14 NORDV-16 El Doradostaff Billy The Kid, Mette Grøntoft, Lillesand. 2BIG: Kerry Blue Terrier, NORD UCH DKV-16 NORDV-16 Shyloch Statement, Helge Kvivesen, Halden. 3BIG: Fox Terrier Ruhåret, N IT DK SE UCH Fransin Minnie Mouse, Francesca Cassin, Rykkinn. 4BIG: Jack Russell Terrier, DKJV-15 Prixmos Red Deer Huntress, Dorthe Remme, Isdalstø.

Gruppe 5, Spisshunder, Dommer: Bystrup, Annette, 1BIG: Faraohund, C.I.B. N SE FI DK UCH NV-15 Bazinga A Dance With Dragons, Simon Tien Hansen, Sørum. 2BIG: Norsk Buhund, INT N S UCH Kimura's Hedda, Inger-Helene Rennedal, Knarrevik. 3BIG: Siberian Husky, Xatsus Showstopper At Barkas, Rune Harald Dalby. 4BIG: Pomeranian, Katchinas Give Me Five, Linn Elleri, Son.

Gruppe 6/4, Drivende- og Sporhunder/Dachshund, Dommer: Almgren, Hans, 1BIG: Beagle, NORDV-14 NV-15 -16 Alotorius Old Glory Dynamic Beauty, Faruk Mujanic, Hundvåg. 2BIG: Dvergdachshund Strihåret, NORD UCH NJV-15 DKJV-15 NV-16 Wervest's Ty, Vera Vestby, Nordre Frogn. 3BIG: Petit Basset Griffon Vendeen, GB UCH NV-11-12-15-16 NVV-16 Soletrader Trick Or Treat, Anders Tunold-Hanssen, Oslo. 4BIG: Dachshund Strihåret, C.I.B NORD UCH NJV-12 SV-14 FIV-15 X V Av Larhjelm, Lars Hjelmtvedt, Holmestrand.

Gruppe 7, stående fuglehunder, Dommer: Ahrens, Hana, 1BIG: Stabijhoun, N UCH NORD VCH AD Storm, Helga-Mari Tessem, Førde I Hordaland. 2BIG: Bracco Italiano, Inspirations Il Vino Fantastico, Hans-Ole Stenbro. 3BIG: Vorstehhund Korthåret, N UCH Rugdelias Vlv Lucius, Anne Grete Langeland, Fana. 4BIG: Breton, Vanity Qatar, Erling Brækkan, Nesttun.

Gruppe 8, Apporterende Hunder, Dommer: Persson, Moa, 1BIG: Se 1BIS. 2BIG: Labrador Retriever, N GB UCH NJV-14 NORDJV-14 Fieldvalley's Carmen Sofie, Sven Slettedal, Vennesla. 3BIG: Flat Coated Retriever, C.I.E N EST UCH SE U(U)CH NV-14 KBHV-15 NORDV-15 TLNW-16 Altaflats Ain't I'm A Dog, Ida Wiesener, Tromsø. 4BIG: Clumber Spaniel, Clumbraise Heartbreaker, Marie Simonsen, Ålgård.

Gruppe 9, Selskapshunder, Dommer: Boelaars, Hans, 1BIG: Se 2BIS. 2BIG: Toy Puddel, Elsto Love Me Like You Do, Bjørn Sigve Larssen, . 3BIG: Chihuahua Langhåret, NJV-16 NORDJV-16 Idyllium's Showstopper, Marthe Dalen, Molde. 4BIG: Mops, Pugbully Mr Flash, Anne Karin Revdal.

Gruppe 10, Mynder, Dommer: Brun, Lotta Yvonne Liselott, 1BIG: Saluki, SE,FI,EE,RUS,CZ CH SE,FI-JW-13 Salgrey's Dream Khan, Johan Grönborg, Sverige. 2BIG: Whippet, NV-14 NORDV-14 N SE DK UCH Courtborne Sagittarius, Kristin Hoff, Tanem. 3BIG: Borzoi, FI CH SE CH Japejukan Kimpale Kultaa, Jussi Lindholm, Finland. 4BIG: Afghansk Mynde, N SE UCH Esbelto's Norwegian Design, Lisbeth Berge Karlsen, Støren.


Bamseliste etter denne utstillingen

1. NORD UCH DKV-16 NORDV-16 Shyloch Statement, Kerry Blue Terrier, Helge Kvivesen, Halden, (15-15-5) 35 p.
2. AU GRCH N UCH Bojojamile Behind The News, Welsh Corgi Pembroke, Rita Tilley Wilberg, Sørumsand, (12-11-5) 28 p.
3. C.I.B N DK FI UCH SE U(U)CH NV-15-16 KBHV-16 DKV-16 NORDV-16 HEW-16 Aquafortis Eros, Portugisisk Vannhund, Ragnhild Bjørnstad, Oslo, (14-4) 18 p.
4. SE UCH NJV-12 Nch ThaiCh Sv16 Whisborne Touch Me, Lhasa Apso, Ulltveit-Mo Annika, Sverige, (8-6) 14 p.
5. N UCH Aedan Talk Of The Devil, Toy Puddel, Christina Johansson, Hof, (13) 13 p.
5. C.I.B NORD FI UCH DKJV-13 DKV-13 NJV-13 NV-13 SEJV-13 HEJV-13 EUW-15 NORDV-15 SEV-16 FIV-16 Absint Av Larhjelm, Dachshund Strihåret, Lars Hjelmtvedt, Holmestrand, (13) 13 p.
7. N GB UCH NJV-14 NORDJV-14 Fieldvalley's Carmen Sofie, Labrador Retriever, Sven Slettedal, Vennesla, (7-6) 13 p.
8. GB UCH NV-11-12-15-16 NVV-16 Soletrader Trick Or Treat, Petit Basset Griffon Vendeen, Anders Tunold-Hanssen, Oslo, (6-4-3) 13 p.
9. C.I.B N FI DK UCH NJV-14 NORDJV-14 SEV-14'15 SEJV-14 DKV-15 NV-15 Cabaka's Crazy About Mary, Samojedhund, Kristin Lundin Lauritzen, Sperrebotn, (12) 12 p.
9. NORD LT DK SI CZ EE UCH Beanie Baby Boy Freuhartang, Chinese Crested Powder Puff, Monica Moen, Sjetnemarka, (12) 12 p.
11. INT NORD N UCH DKV-13 FI V-13 NJV-11 NV-12-16 KBHV-16 SEV-16 Statesman Miss Divine, Amerikansk Cocker Spaniel, Vibeke Paulsen, Støren, (6-6) 12 p.
12. INT NORD UCH NORDV-12 SEV-12 KBHV-12 NV-16 Joyland's Magic Ambition, Shetland Sheepdog, Finn Helge Olsen, Sandnes, (4-4-4) 12 p.
13. N SE DK UCH SV-14 Alistair's Teach Me Tiger, Bearded Collie, Johan Andersson, Sverige, (11) 11 p.
13. NJV-15 NV-15 FI JV-15 Estava Rain Looking For Action, American Akita, Friedrich Birkmar, Skarnes, (11) 11 p.
15. NORDV-14 NV-15 -16 Alotorius Old Glory Dynamic Beauty, Beagle, Faruk Mujanic, Hundvåg, (6-5) 11 p.
15. N SE DK UCH NJV-13 SEJV-13 SEV-13 NV-14-15-16 NORDV-14 DKV-14 EUW-15-16 BEV-16 Kimura's Peer Gynt, Norsk Buhund, Kathrine Øksnevad Lindstrøm, Karmsund, (6-5) 11 p.


Beste veteran:
Dag 1
1. GB UCH NV-11-12-15-16 NVV-16 Soletrader Trick Or Treat, Petit Basset Griffon Vendeen, Anders Tunold-Hanssen, Oslo, 5 p.
2. JWW-08 N UCH EUVW-15 NVV-15 Rajumas Aurora, Samojedhund, Gro Moe-Gumø, Kongsberg, 4 p.
3. N UCH NORDV-11 DKV-11 NV-10-12-16 NVV-16 Kimura's Kunta Kinte, Rottweiler, Erik Marthinussen, Rådal, 3 p.
4. N UCH NVV-16 Noidens Born To Be A Queen, Japansk Spisshund, Suzette Joiris Klingenberg, , 2 p.

Dag 2
1. INT NORD FI UCH NVV-13 DKVV-14- 16 NORDVV-14-15 NVV-16 Stings Velour In Black To Matrix, Lhasa Apso, Birgitte Sperle, Steinberg, 5 p.
2. INT NORD H UCH NV-07 NORDV-07 NV-14-15-16 NVV-14-15-16 NORDVV-14-15-16 SEV-14-15 SEVV-14 DKVV-16 Sagaland's Å-Chevy, Tibetansk Spaniel, Sonja Dramstad, Dilling, 4 p.
3. N UCH West Side Story's Time Will Tell, Cocker Spaniel, Siren Beate Svendsen, Frekhaug, 3 p.
4. INT N SLO DK SE FI DE UCH EW-10 NORDV-10 NV-11 NVV-16 St. Kilda's Legend In Time, Shetland Sheepdog, Wenche Finberg, Osen, 2 p.

Dommer: Blidh Von Schedvin, Benny


Årets beste veteran etter denne utstillingen

1. INT NORD FI UCH NVV-13 DKVV-14- 16 NORDVV-14-15 NVV-16 Stings Velour In Black To Matrix, Lhasa Apso, Birgitte Sperle, Steinberg, (6-5-2) 13 p.
2. INT NORD UCH NV-09-11-15 NORDJV-08 KBHV-10 DKV-10 EUVW-15-16 NVV-15-16 BEVW-16 Lapinlumon Hesperus, Lagotto Romagnolo, Siv Christine Bækken, Nittedal, (5-5) 10 p.
3. INT NORD H UCH NV-07 NORDV-07 NV-14-15-16 NVV-14-15-16 NORDVV-14-15-16 SEV-14-15 SEVV-14 DKVV-16 Sagaland's Å-Chevy, Tibetansk Spaniel, Sonja Dramstad, Dilling, (5-4) 9 p.
4. N UCH NORDV-11 DKV-11 NV-10-12-16 NVV-16 Kimura's Kunta Kinte, Rottweiler, Erik Marthinussen, Rådal, (3-3) 6 p.
5. GB UCH NV-11-12-15-16 NVV-16 Soletrader Trick Or Treat, Petit Basset Griffon Vendeen, Anders Tunold-Hanssen, Oslo, (5) 5 p.
6. N UCH NVV-16 Braveheart Pomclassic Av Vestvarden, Pomeranian, Stephen Mcquiston, , (5) 5 p.
7. INT NORD FIN UCH KBHV-09-15 NORDV-10-16 NV-08-09-11-12-14-16 NVV-14-15-16 NORDVV-14-16 EUVW-15 KBHVV-15 DKVV-16 SEVV-16 Zivotny's Jitka Nadherna, Cesky Terrier, Berit Maaby, Spydeberg, (3-2) 5 p.
8. N GI UCH NV-13-14 NV-15 Elzwiks Princess Lexie, Keeshond, Kjetil Andre Holmen Skalstad, Åmot, (4) 4 p.
9. C.I.E. NORD UCH NVV-16 Art-Wave´s Tempo Di Pace, Engelsk Springer Spaniel, Ann Lundin, Sverige, (4) 4 p.
10. JWW-08 N UCH EUVW-15 NVV-15 Rajumas Aurora, Samojedhund, Gro Moe-Gumø, Kongsberg, (4) 4 p.
11. INT N SE FI DK UCH HEV-10 FIV-14 KBHVV-15 DKV-16 DKVV-16 NVV-16 Arctic Roses Fashionably Dressed, Shih Tzu, Anne Britt Mailund, , (4) 4 p.
12. C.I.E NORD UCH NORDJV-09 Flat Garden's Sverre X V I I I, Flat Coated Retriever, Kjersti Jensen, Nordfjordeid, (4) 4 p.
13. INT NORD UCH SLO CH CW-11 WW-10 SEVV-16 NORDVV-16 Tangetoppen's Wild Card, Mops, Hege Seim, Nordkisa, (3) 3 p.
14. CIB S N DK FIN CH FIV-07 NV-09 SV-08-10 NORDV-13 NVV-14 EUVW-15 Carnac's X-Man, Velg Rase, Gunilla Skallman, Sverige, (3) 3 p.
15. N UCH West Side Story's Time Will Tell, Cocker Spaniel, Siren Beate Svendsen, Frekhaug, (3) 3 p.


Beste avlshund:

Dag 2
1. DK N UCH NORDV-12 KBHV-13 Idyllium's Cookies'n Cream, Chihuahua Langhåret, Marthe Dalen, Molde, 6 p.
2. INT NORD FIN UCH NV-09-10-11-12 SEV-11-12 DKV-10-12-13 NORDV-10 EUW-11 HEV-10 KBHV-12 Sagaland's B-August X I I, Tibetansk Spaniel, Sonja Dramstad, Dilling, 4 p.


Årets beste avlshund etter denne utstillingen

1. DK N UCH NORDV-12 KBHV-13 Idyllium's Cookies'n Cream, Chihuahua Langhåret, Marthe Dalen, Molde, (7-6-5) 18 p.
2. C.I.B.N UCH NV-15-16 Skipper's All Right, Newfoundlandshund, Ole Andreas Nygård, Sylling, (7-7) 14 p.
3. INT NORD FIN UCH NV-09-10-11-12 SEV-11-12 DKV-10-12-13 NORDV-10 EUW-11 HEV-10 KBHV-12 Sagaland's B-August X I I, Tibetansk Spaniel, Sonja Dramstad, Dilling, (7-4) 11 p.
4. N SE UCH Av-Zan-Iaz Qikke Zaga, Flat Coated Retriever, Anita Iversen, Sandefjord, (5) 5 p.
5. Winningmood With Dalstaff, Staffordshire Bull Terrier, Katrine Westerby, Fetsund, (5) 5 p.
6. INT NORD UCH DKV-13 Dungens Kosmic Love, Keeshond, Inge Kato Våland, Varhaug, (5) 5 p.
7. N UCH Shih-Bi-Chow's Exclusive Design, Shih Tzu, Signy Karin Elvesveen, Fluberg, (4) 4 p.
8. N UCH Only-You Vom Sutumer-Grund, Hvit Gjeterhund, Tone Lise Djupesland, Finsland, (4) 4 p.
9. C.I.E.N DK UCH VV-12 NV-14 Torro V Rusticana, Boxer, Dag Olav Glemminge, Gressvik, (4) 4 p.
10. NORD UCH AD BH RLI RLII Kimura's Mary Poppins, Rottweiler, Kathrin Myhra, Kongsberg, (3) 3 p.



Beste oppdretter:

Dag 1
1. O'marksbay - Irsk Ulvehund, 5 p.
2. Larhjelm - Dachshund Strihåret, 3 p.
3. Angel Pollentia - Irish Softcoated Wheaten Terrier, 2 p.
4. Bikkjehaugen - Newfoundlandshund, 1 p.

Dag 2
1. St.Kilda - Shetland Sheepdog, 5 p.
2. Aquafortis - Portugisisk Vannhund, 3 p.
3. Pugbully - Mops, 2 p.
4. Av-Zam-Iaz - Flat Coated Retriever, 1 p.


Årets mest vinnende oppdretter etter denne utstillingen

1. Larhjelm - Dachshund Strihåret, (6-4-3) 13 p.
2. Rajuma - Samojedhund, (6-4) 10 p.
3. Aquafortis - Portugisisk Vannhund, (4-3-3) 10 p.
4. St.Kilda - Shetland Sheepdog, (5-2) 7 p.
5. Sagaland - Tibetansk Spaniel, (6) 6 p.
6. Nobel Line - Dvergpinscher, (6) 6 p.
7. O'marksbay - Irsk Ulvehund, (5) 5 p.
8. El'mambee's - Pekingeser, (4) 4 p.
9. Bikkjehaugen - Newfoundlandshund, (3-1) 4 p.
10. Tangetoppen - Mops, (3) 3 p.
11. Idyllium - Chihuahua Langhåret, (3) 3 p.
12. Vintervidda - Finsk Lapphund, (2) 2 p.
13. Wervest - Dvergdachshund Strihåret, (2) 2 p.
14. Angel Pollentia - Irish Softcoated Wheaten Terrier, (2) 2 p.
15. Pugbully - Mops, (2) 2 p.




Beste Norske Hund:

Dag 1
1. Vossasvarten's Draco, Norsk Elghund Sort, Terje Gjeraldstveit, Voss, 38 p.
2. INT N S UCH Kimura's Hedda, Norsk Buhund, Inger-Helene Rennedal, Knarrevik, 22 p.
3. Karpaasin Kitty, Norsk Elghund Grå, Eirik Osborg Kvammen, Ørsta, 15 p.
4. WW-10'12 NV-10-12-16 NORDV-10 NVV-16 Tosstjønna's Nala, Hygenhund, Øystein Sjursen, Kjerrgarden, 6 p.


Årets beste norske hund etter denne utstillingen

1. N SE DK UCH NJV-13 SEJV-13 SEV-13 NV-14-15-16 NORDV-14 DKV-14 EUW-15-16 BEV-16 Kimura's Peer Gynt, Norsk Buhund, Kathrine Øksnevad Lindstrøm, Karmsund, (63-44) 107 p.
2. Tahoe, Norsk Elghund Grå, Vidar Klokseth, Flesberg, (54) 54 p.
3. C.I.E NJV-13 DKV-15 NORDV-16 Luna, Norsk Elghund Grå, Ellen Rusvik, Moss, (39) 39 p.
4. Vossasvarten's Draco, Norsk Elghund Sort, Terje Gjeraldstveit, Voss, (38) 38 p.
5. INT N S UCH Kimura's Hedda, Norsk Buhund, Inger-Helene Rennedal, Knarrevik, (22) 22 p.



Junior handling:


Klasse 10-13 år, dag 1
1. Tea Lund Sjølstad, , Dvergpinscher, Icarus V. Nobel Line
2. Karianne Nyhus, Fagernes, Pyreneerhund, Vi'skaly's Mymlan
3. Janina Grøvslien, Halden, Chihuahua Korthåret, Rosalago Mm's Ypsilon
4. Miriam Pallokat, Kvål, Mellompuddel, Micane's Catching A Dream

Klasse 14-17 år, dag 1
1. Andrea Larsen, , Boston Terrier, Bogerudmyra's Lenn
2. Helene Myhrer, , Siberian Husky, Libesol I Came To Believe
3. Astrid K. Bjørnarå, , Australian Shepherd, Ever Haling Just-Our-Sweet-Honey
4. Andrea Bakke Dalseth, , Chinese Crested, Just My Style Forseti's


Klasse 10-13 år, dag 2
1. Miriam Pallokat, Kvål, Mellompuddel, Micane's Catching A Dream
2. Tea Lund Sjølstad, , Dvergpinscher, Icarus V. Nobel Line
3. Karianne Nyhus, Fagernes, Mittelspitz, Strøndafjorden's Irresistable
4. Janina Grøvslien, Halden, Chihuahua Korthåret, Rosalago Mm's Ypsilon


Klasse 14-17 år, dag 2
1. Helene Myhrer, , Siberian Husky, Libesol I Came To Believe
2. Andrea Larsen, , Boston Terrier, Bogerudmyra's Lenn
3. Astrid K. Bjørnarå, , Shetland Sheepdog, Gullerina's Royal Raider







Resultater fra og årslister etter utstillingen
Sted: Bergen
Dato: 22.04.2017


BIS Plasseringer:

1BIS: Portugisisk Vannhund, C.I.B N DK FI UCH SE U(U)CH NV-15-16 KBHV-16 DKV-16 NORDV-16 HEW-16 Aquafortis Eros, Ragnhild Bjørnstad, Oslo
2BIS: Chinese Crested Powder Puff, NORD LT DK SI CZ EE UCH Beanie Baby Boy Freuhartang, Monica Moen, Sjetnemarka
3BIS: Welsh Corgi Pembroke, AU GRCH N UCH Bojojamile Behind The News, Rita Tilley Wilberg,
4BIS: Dansk-Svensk Gårdshund, NJV-16 DKJV-16 Absalon, Kjersti Kristiansen, Jaren
Best In Show dommer: Blidh Von Schedvin, Benny,

GRUPPEPLASSERINGER:

Gruppe 1, Bruks-, Hyrde og Gjeterhunder, Dommer: Bystrup, Annette, 1BIG: Se 3BIS. 2BIG: Australian Shepherd, Twinspired Climbing Fences, Ramona Tatijana Lorieri-Skog, Sandnes. 3BIG: Shetland Sheepdog, INT NORD UCH NORDV-12 SEV-12 KBHV-12 NV-16 Joyland's Magic Ambition, Finn Helge Olsen, Sandnes. 4BIG: Bearded Collie, SE UCH Glenspey Melon Gum, Ann-Charlotte Boman, Sverige.

Gruppe 2, Schnauzer/Pinscher/Molosser/Sennenh, Dommer: Persson, Moa, 1BIG: Se 4BIS. 2BIG: Rottweiler, N UCH NORDV-11 DKV-11 NV-10-12-16 NVV-16 Kimura's Kunta Kinte, Erik Marthinussen, Rådal. 3BIG: Leonberger, N UCH Skjærgaardens Die Another Day 007, Maren Ueland, Bryne. 4BIG: Sankt Bernhardshund Langhåret, N UCH Saint West's A Dream Come True, Katarina Elin Helland Andersen, Hauglandshella.

Gruppe 3, Terriere, Dommer: Baskaran Soto, Martin Anton, 1BIG: Staffordshire Bull Terrier, NORD UCH DKJV-14 NJV-14 NORDV-16 El Doradostaff Billy The Kid, Mette Grøntoft, Lillesand. 2BIG: Kerry Blue Terrier, NORD UCH DKV-16 NORDV-16 Shyloch Statement, Helge Kvivesen, Halden. 3BIG: Fox Terrier Ruhåret, N IT DK SE UCH Fransin Minnie Mouse, Francesca Cassin, Rykkinn. 4BIG: Jack Russell Terrier, DKJV-15 Prixmos Red Deer Huntress, Dorthe Remme, Isdalstø.

Gruppe 5, Spisshunder, Dommer: Bystrup, Annette, 1BIG: Faraohund, C.I.B. N SE FI DK UCH NV-15 Bazinga A Dance With Dragons, Simon Tien Hansen, Sørum. 2BIG: Norsk Buhund, INT N S UCH Kimura's Hedda, Inger-Helene Rennedal, Knarrevik. 3BIG: Siberian Husky, Xatsus Showstopper At Barkas, Rune Harald Dalby. 4BIG: Pomeranian, Katchinas Give Me Five, Linn Elleri, Son.

Gruppe 6/4, Drivende- og Sporhunder/Dachshund, Dommer: Almgren, Hans, 1BIG: Beagle, NORDV-14 NV-15 -16 Alotorius Old Glory Dynamic Beauty, Faruk Mujanic, Hundvåg. 2BIG: Dvergdachshund Strihåret, NORD UCH NJV-15 DKJV-15 NV-16 Wervest's Ty, Vera Vestby, Nordre Frogn. 3BIG: Petit Basset Griffon Vendeen, GB UCH NV-11-12-15-16 NVV-16 Soletrader Trick Or Treat, Anders Tunold-Hanssen, Oslo. 4BIG: Dachshund Strihåret, C.I.B NORD UCH NJV-12 SV-14 FIV-15 X V Av Larhjelm, Lars Hjelmtvedt, Holmestrand.

Gruppe 7, stående fuglehunder, Dommer: Ahrens, Hana, 1BIG: Stabijhoun, N UCH NORD VCH AD Storm, Helga-Mari Tessem, Førde I Hordaland. 2BIG: Bracco Italiano, Inspirations Il Vino Fantastico, Hans-Ole Stenbro. 3BIG: Vorstehhund Korthåret, N UCH Rugdelias Vlv Lucius, Anne Grete Langeland, Fana. 4BIG: Breton, Vanity Qatar, Erling Brækkan, Nesttun.

Gruppe 8, Apporterende Hunder, Dommer: Persson, Moa, 1BIG: Se 1BIS. 2BIG: Labrador Retriever, N GB UCH NJV-14 NORDJV-14 Fieldvalley's Carmen Sofie, Sven Slettedal, Vennesla. 3BIG: Flat Coated Retriever, C.I.E N EST UCH SE U(U)CH NV-14 KBHV-15 NORDV-15 TLNW-16 Altaflats Ain't I'm A Dog, Ida Wiesener, Tromsø. 4BIG: Clumber Spaniel, Clumbraise Heartbreaker, Marie Simonsen, Ålgård.

Gruppe 9, Selskapshunder, Dommer: Boelaars, Hans, 1BIG: Se 2BIS. 2BIG: Toy Puddel, Elsto Love Me Like You Do, Bjørn Sigve Larssen, . 3BIG: Chihuahua Langhåret, NJV-16 NORDJV-16 Idyllium's Showstopper, Marthe Dalen, Molde. 4BIG: Mops, Pugbully Mr Flash, Anne Karin Revdal.

Gruppe 10, Mynder, Dommer: Brun, Lotta Yvonne Liselott, 1BIG: Saluki, SE,FI,EE,RUS,CZ CH SE,FI-JW-13 Salgrey's Dream Khan, Johan Grönborg, Sverige. 2BIG: Whippet, NV-14 NORDV-14 N SE DK UCH Courtborne Sagittarius, Kristin Hoff, Tanem. 3BIG: Borzoi, FI CH SE CH Japejukan Kimpale Kultaa, Jussi Lindholm, Finland. 4BIG: Afghansk Mynde, N SE UCH Esbelto's Norwegian Design, Lisbeth Berge Karlsen, Støren.


Bamseliste etter denne utstillingen

1. NORD UCH DKV-16 NORDV-16 Shyloch Statement, Kerry Blue Terrier, Helge Kvivesen, Halden, (15-15-5) 35 p.
2. AU GRCH N UCH Bojojamile Behind The News, Welsh Corgi Pembroke, Rita Tilley Wilberg, Sørumsand, (12-11-5) 28 p.
3. C.I.B N DK FI UCH SE U(U)CH NV-15-16 KBHV-16 DKV-16 NORDV-16 HEW-16 Aquafortis Eros, Portugisisk Vannhund, Ragnhild Bjørnstad, Oslo, (14-4) 18 p.
4. SE UCH NJV-12 Nch ThaiCh Sv16 Whisborne Touch Me, Lhasa Apso, Ulltveit-Mo Annika, Sverige, (8-6) 14 p.
5. N UCH Aedan Talk Of The Devil, Toy Puddel, Christina Johansson, Hof, (13) 13 p.
5. C.I.B NORD FI UCH DKJV-13 DKV-13 NJV-13 NV-13 SEJV-13 HEJV-13 EUW-15 NORDV-15 SEV-16 FIV-16 Absint Av Larhjelm, Dachshund Strihåret, Lars Hjelmtvedt, Holmestrand, (13) 13 p.
7. N GB UCH NJV-14 NORDJV-14 Fieldvalley's Carmen Sofie, Labrador Retriever, Sven Slettedal, Vennesla, (7-6) 13 p.
8. GB UCH NV-11-12-15-16 NVV-16 Soletrader Trick Or Treat, Petit Basset Griffon Vendeen, Anders Tunold-Hanssen, Oslo, (6-4-3) 13 p.
9. C.I.B N FI DK UCH NJV-14 NORDJV-14 SEV-14'15 SEJV-14 DKV-15 NV-15 Cabaka's Crazy About Mary, Samojedhund, Kristin Lundin Lauritzen, Sperrebotn, (12) 12 p.
9. NORD LT DK SI CZ EE UCH Beanie Baby Boy Freuhartang, Chinese Crested Powder Puff, Monica Moen, Sjetnemarka, (12) 12 p.
11. INT NORD N UCH DKV-13 FI V-13 NJV-11 NV-12-16 KBHV-16 SEV-16 Statesman Miss Divine, Amerikansk Cocker Spaniel, Vibeke Paulsen, Støren, (6-6) 12 p.
12. INT NORD UCH NORDV-12 SEV-12 KBHV-12 NV-16 Joyland's Magic Ambition, Shetland Sheepdog, Finn Helge Olsen, Sandnes, (4-4-4) 12 p.
13. N SE DK UCH SV-14 Alistair's Teach Me Tiger, Bearded Collie, Johan Andersson, Sverige, (11) 11 p.
13. NJV-15 NV-15 FI JV-15 Estava Rain Looking For Action, American Akita, Friedrich Birkmar, Skarnes, (11) 11 p.
15. NORDV-14 NV-15 -16 Alotorius Old Glory Dynamic Beauty, Beagle, Faruk Mujanic, Hundvåg, (6-5) 11 p.
15. N SE DK UCH NJV-13 SEJV-13 SEV-13 NV-14-15-16 NORDV-14 DKV-14 EUW-15-16 BEV-16 Kimura's Peer Gynt, Norsk Buhund, Kathrine Øksnevad Lindstrøm, Karmsund, (6-5) 11 p.


Beste veteran:
Dag 1
1. GB UCH NV-11-12-15-16 NVV-16 Soletrader Trick Or Treat, Petit Basset Griffon Vendeen, Anders Tunold-Hanssen, Oslo, 5 p.
2. JWW-08 N UCH EUVW-15 NVV-15 Rajumas Aurora, Samojedhund, Gro Moe-Gumø, Kongsberg, 4 p.
3. N UCH NORDV-11 DKV-11 NV-10-12-16 NVV-16 Kimura's Kunta Kinte, Rottweiler, Erik Marthinussen, Rådal, 3 p.
4. N UCH NVV-16 Noidens Born To Be A Queen, Japansk Spisshund, Suzette Joiris Klingenberg, , 2 p.

Dag 2
1. INT NORD FI UCH NVV-13 DKVV-14- 16 NORDVV-14-15 NVV-16 Stings Velour In Black To Matrix, Lhasa Apso, Birgitte Sperle, Steinberg, 5 p.
2. INT NORD H UCH NV-07 NORDV-07 NV-14-15-16 NVV-14-15-16 NORDVV-14-15-16 SEV-14-15 SEVV-14 DKVV-16 Sagaland's Å-Chevy, Tibetansk Spaniel, Sonja Dramstad, Dilling, 4 p.
3. N UCH West Side Story's Time Will Tell, Cocker Spaniel, Siren Beate Svendsen, Frekhaug, 3 p.
4. INT N SLO DK SE FI DE UCH EW-10 NORDV-10 NV-11 NVV-16 St. Kilda's Legend In Time, Shetland Sheepdog, Wenche Finberg, Osen, 2 p.

Dommer: Blidh Von Schedvin, Benny


Årets beste veteran etter denne utstillingen

1. INT NORD FI UCH NVV-13 DKVV-14- 16 NORDVV-14-15 NVV-16 Stings Velour In Black To Matrix, Lhasa Apso, Birgitte Sperle, Steinberg, (6-5-2) 13 p.
2. INT NORD UCH NV-09-11-15 NORDJV-08 KBHV-10 DKV-10 EUVW-15-16 NVV-15-16 BEVW-16 Lapinlumon Hesperus, Lagotto Romagnolo, Siv Christine Bækken, Nittedal, (5-5) 10 p.
3. INT NORD H UCH NV-07 NORDV-07 NV-14-15-16 NVV-14-15-16 NORDVV-14-15-16 SEV-14-15 SEVV-14 DKVV-16 Sagaland's Å-Chevy, Tibetansk Spaniel, Sonja Dramstad, Dilling, (5-4) 9 p.
4. N UCH NORDV-11 DKV-11 NV-10-12-16 NVV-16 Kimura's Kunta Kinte, Rottweiler, Erik Marthinussen, Rådal, (3-3) 6 p.
5. GB UCH NV-11-12-15-16 NVV-16 Soletrader Trick Or Treat, Petit Basset Griffon Vendeen, Anders Tunold-Hanssen, Oslo, (5) 5 p.
6. N UCH NVV-16 Braveheart Pomclassic Av Vestvarden, Pomeranian, Stephen Mcquiston, , (5) 5 p.
7. INT NORD FIN UCH KBHV-09-15 NORDV-10-16 NV-08-09-11-12-14-16 NVV-14-15-16 NORDVV-14-16 EUVW-15 KBHVV-15 DKVV-16 SEVV-16 Zivotny's Jitka Nadherna, Cesky Terrier, Berit Maaby, Spydeberg, (3-2) 5 p.
8. N GI UCH NV-13-14 NV-15 Elzwiks Princess Lexie, Keeshond, Kjetil Andre Holmen Skalstad, Åmot, (4) 4 p.
9. C.I.E. NORD UCH NVV-16 Art-Wave´s Tempo Di Pace, Engelsk Springer Spaniel, Ann Lundin, Sverige, (4) 4 p.
10. JWW-08 N UCH EUVW-15 NVV-15 Rajumas Aurora, Samojedhund, Gro Moe-Gumø, Kongsberg, (4) 4 p.
11. INT N SE FI DK UCH HEV-10 FIV-14 KBHVV-15 DKV-16 DKVV-16 NVV-16 Arctic Roses Fashionably Dressed, Shih Tzu, Anne Britt Mailund, , (4) 4 p.
12. C.I.E NORD UCH NORDJV-09 Flat Garden's Sverre X V I I I, Flat Coated Retriever, Kjersti Jensen, Nordfjordeid, (4) 4 p.
13. INT NORD UCH SLO CH CW-11 WW-10 SEVV-16 NORDVV-16 Tangetoppen's Wild Card, Mops, Hege Seim, Nordkisa, (3) 3 p.
14. CIB S N DK FIN CH FIV-07 NV-09 SV-08-10 NORDV-13 NVV-14 EUVW-15 Carnac's X-Man, Velg Rase, Gunilla Skallman, Sverige, (3) 3 p.
15. N UCH West Side Story's Time Will Tell, Cocker Spaniel, Siren Beate Svendsen, Frekhaug, (3) 3 p.


Beste avlshund:

Dag 2
1. DK N UCH NORDV-12 KBHV-13 Idyllium's Cookies'n Cream, Chihuahua Langhåret, Marthe Dalen, Molde, 6 p.
2. INT NORD FIN UCH NV-09-10-11-12 SEV-11-12 DKV-10-12-13 NORDV-10 EUW-11 HEV-10 KBHV-12 Sagaland's B-August X I I, Tibetansk Spaniel, Sonja Dramstad, Dilling, 4 p.


Årets beste avlshund etter denne utstillingen

1. DK N UCH NORDV-12 KBHV-13 Idyllium's Cookies'n Cream, Chihuahua Langhåret, Marthe Dalen, Molde, (7-6-5) 18 p.
2. C.I.B.N UCH NV-15-16 Skipper's All Right, Newfoundlandshund, Ole Andreas Nygård, Sylling, (7-7) 14 p.
3. INT NORD FIN UCH NV-09-10-11-12 SEV-11-12 DKV-10-12-13 NORDV-10 EUW-11 HEV-10 KBHV-12 Sagaland's B-August X I I, Tibetansk Spaniel, Sonja Dramstad, Dilling, (7-4) 11 p.
4. N SE UCH Av-Zan-Iaz Qikke Zaga, Flat Coated Retriever, Anita Iversen, Sandefjord, (5) 5 p.
5. Winningmood With Dalstaff, Staffordshire Bull Terrier, Katrine Westerby, Fetsund, (5) 5 p.
6. INT NORD UCH DKV-13 Dungens Kosmic Love, Keeshond, Inge Kato Våland, Varhaug, (5) 5 p.
7. N UCH Shih-Bi-Chow's Exclusive Design, Shih Tzu, Signy Karin Elvesveen, Fluberg, (4) 4 p.
8. N UCH Only-You Vom Sutumer-Grund, Hvit Gjeterhund, Tone Lise Djupesland, Finsland, (4) 4 p.
9. C.I.E.N DK UCH VV-12 NV-14 Torro V Rusticana, Boxer, Dag Olav Glemminge, Gressvik, (4) 4 p.
10. NORD UCH AD BH RLI RLII Kimura's Mary Poppins, Rottweiler, Kathrin Myhra, Kongsberg, (3) 3 p.



Beste oppdretter:

Dag 1
1. O'marksbay - Irsk Ulvehund, 5 p.
2. Larhjelm - Dachshund Strihåret, 3 p.
3. Angel Pollentia - Irish Softcoated Wheaten Terrier, 2 p.
4. Bikkjehaugen - Newfoundlandshund, 1 p.

Dag 2
1. St.Kilda - Shetland Sheepdog, 5 p.
2. Aquafortis - Portugisisk Vannhund, 3 p.
3. Pugbully - Mops, 2 p.
4. Av-Zam-Iaz - Flat Coated Retriever, 1 p.


Årets mest vinnende oppdretter etter denne utstillingen

1. Larhjelm - Dachshund Strihåret, (6-4-3) 13 p.
2. Rajuma - Samojedhund, (6-4) 10 p.
3. Aquafortis - Portugisisk Vannhund, (4-3-3) 10 p.
4. St.Kilda - Shetland Sheepdog, (5-2) 7 p.
5. Sagaland - Tibetansk Spaniel, (6) 6 p.
6. Nobel Line - Dvergpinscher, (6) 6 p.
7. O'marksbay - Irsk Ulvehund, (5) 5 p.
8. El'mambee's - Pekingeser, (4) 4 p.
9. Bikkjehaugen - Newfoundlandshund, (3-1) 4 p.
10. Tangetoppen - Mops, (3) 3 p.
11. Idyllium - Chihuahua Langhåret, (3) 3 p.
12. Vintervidda - Finsk Lapphund, (2) 2 p.
13. Wervest - Dvergdachshund Strihåret, (2) 2 p.
14. Angel Pollentia - Irish Softcoated Wheaten Terrier, (2) 2 p.
15. Pugbully - Mops, (2) 2 p.




Beste Norske Hund:

Dag 1
1. Vossasvarten's Draco, Norsk Elghund Sort, Terje Gjeraldstveit, Voss, 38 p.
2. INT N S UCH Kimura's Hedda, Norsk Buhund, Inger-Helene Rennedal, Knarrevik, 22 p.
3. Karpaasin Kitty, Norsk Elghund Grå, Eirik Osborg Kvammen, Ørsta, 15 p.
4. WW-10'12 NV-10-12-16 NORDV-10 NVV-16 Tosstjønna's Nala, Hygenhund, Øystein Sjursen, Kjerrgarden, 6 p.


Årets beste norske hund etter denne utstillingen

1. N SE DK UCH NJV-13 SEJV-13 SEV-13 NV-14-15-16 NORDV-14 DKV-14 EUW-15-16 BEV-16 Kimura's Peer Gynt, Norsk Buhund, Kathrine Øksnevad Lindstrøm, Karmsund, (63-44) 107 p.
2. Tahoe, Norsk Elghund Grå, Vidar Klokseth, Flesberg, (54) 54 p.
3. C.I.E NJV-13 DKV-15 NORDV-16 Luna, Norsk Elghund Grå, Ellen Rusvik, Moss, (39) 39 p.
4. Vossasvarten's Draco, Norsk Elghund Sort, Terje Gjeraldstveit, Voss, (38) 38 p.
5. INT N S UCH Kimura's Hedda, Norsk Buhund, Inger-Helene Rennedal, Knarrevik, (22) 22 p.



Junior handling:


Klasse 10-13 år, dag 1
1. Tea Lund Sjølstad, , Dvergpinscher, Icarus V. Nobel Line
2. Karianne Nyhus, Fagernes, Pyreneerhund, Vi'skaly's Mymlan
3. Janina Grøvslien, Halden, Chihuahua Korthåret, Rosalago Mm's Ypsilon
4. Miriam Pallokat, Kvål, Mellompuddel, Micane's Catching A Dream

Klasse 14-17 år, dag 1
1. Andrea Larsen, , Boston Terrier, Bogerudmyra's Lenn
2. Helene Myhrer, , Siberian Husky, Libesol I Came To Believe
3. Astrid K. Bjørnarå, , Australian Shepherd, Ever Haling Just-Our-Sweet-Honey
4. Andrea Bakke Dalseth, , Chinese Crested, Just My Style Forseti's


Klasse 10-13 år, dag 2
1. Miriam Pallokat, Kvål, Mellompuddel, Micane's Catching A Dream
2. Tea Lund Sjølstad, , Dvergpinscher, Icarus V. Nobel Line
3. Karianne Nyhus, Fagernes, Mittelspitz, Strøndafjorden's Irresistable
4. Janina Grøvslien, Halden, Chihuahua Korthåret, Rosalago Mm's Ypsilon


Klasse 14-17 år, dag 2
1. Helene Myhrer, , Siberian Husky, Libesol I Came To Believe
2. Andrea Larsen, , Boston Terrier, Bogerudmyra's Lenn
3. Astrid K. Bjørnarå, , Shetland Sheepdog, Gullerina's Royal Raider







FacebookTwitterPinterestGoogle+EmailMore

Hovedsamarbeidspartnere