Resultater NKK Bergen 16.-17. april 2016

Resultater fra og årslister etter NKK Bergen 16.-17. april 2016 finner du her!

Resultater fra og årslister etter NKK Bergen

Resultater per rase, samt kritikker, finner du HER.

BIS-plasseringer:

1BIS: Portugisisk Vannhund, C.I.B N DK UCH SE U(U)CH NV-15 Aquafortis Eros, Bjørnstad, Ragnhild, Oslo
2BIS: Greyhound, N SE US UCH Jet's Man In The Moon, Horakova, Stepanka, Ytre Enebakk
3BIS: Stor Puddel, NORD UCH NV-14 NORDV-14 DKV-14 NV-15 Da Maya Huffish X Factor, Thorvaldsen, Arild, Heggedal
4BIS: Pointer, NV-14 NORDV-14 EUW-15 Kanix Irene, Sonberg, Christine, Hønefoss
Best In Show dommer: Janeiro, Francisco Salvador G.,

GRUPPEPLASSERINGER:

Gruppe 1, Bruks-, Hyrde og Gjeterhunder, Dommer: Schill, Roberto, , 1BIG: Shetland Sheepdog, INT NORD SE UCH NORDV-09-11 SE DK FI HE V-11 WW-10-11 KBHV-10 NVV-14 EUVW-15 NVV-15 NV-15 Japaro Eye Of The Storm, Olsen Finn H/Nixon, Mr. J Og Mrs. M, Sandnes. 2BIG: Collie Langhåret, Beautycoll's Quality Blue Belle, Østerbø, Anita, Uggdal. 3BIG: Briard, N DK UCH KBHV-13 Top Wesselton's Born To Win, Hamre, Martha, Førresfjorden. 4BIG: Schäferhund Normalhår, N UCH IPO1 Falkøen's L-Hatchi, Jensen, Astrid Therese, Erdal.

Gruppe 2, Schnauser/Pincher/Molosser/Sennenh, Dommer: Zilli, Orietta, , 1BIG: Rottweiler, NORDV-14 NV-15 Wiseweilers Back In Black, Stavdal, Ann Wiseman, Hernes. 2BIG: Newfoundlandshund, SE N UCH NJV-11 Ohoi's Jolly Good Fellow, Nordtveit Sølvi Og Ståle, Skjold. 3BIG: Riesenschnauzer Sort, N DK UCH NJV-14 NORDJV-14 NV-14 DKJV-14 SEV-15 KBHV-15 Riesen Monamis Rock Solid, Andersen, Stine, Fetsund. 4BIG: Pyreneerhund, N UCH Anu, Strømø, Heidi, Haugesund.

Gruppe 3, Terriere, Dommer: Hamlot, Jul, , 1BIG: Staffordshire Bull Terrier, NORD UCH DKJV-14 NJV-14 El Doradostaff Billy The Kid, Grøntoft, Mette, Finsland. 2BIG: Bull Terrier, Pariben Extortion, Gavin, Mark, Australia. 3BIG: Irish Softcoated Wheaten Terrier, Angel Pollentia's Isabella Star, Skauge, Gunn Kari, Lindås. 4BIG: Yorkshire Terrier, CIB, Ch.Lt., Ch.Pl., Ch.FI Kentauro Alfa Gem Of Life, Lis, Slawomir, Polen.

Gruppe 5, Spisshunder, Dommer: Campbell, Lisbeth, , 1BIG: Pomeranian, Pom-Classic Pearl Fashion, Haugland, May-Britt, Manger. 2BIG: Norsk Buhund, N UCH SE UCH DK UCH NJV-13 SEJV-13 SEV-13 NV-14-15 NORDV-14 DKV-14 EUW-15 Kimura's Peer Gynt, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad, Karmsund. 3BIG: Shiba, N UCH Eiichi Go Av Enerhaugen, Lang, Christen, Bergen. 4BIG: American Akita, NJV-15 NV-15 Estava Rain Looking For Action, Birkmar, Friedrich, Skarnes.

Gruppe 6/4, Drivende og Sporhunder/Dachshund, Dommer: Ulltveit-Moe, Annika, , 1BIG: Blodhund, Vascia Rosso, Brekke, Ellen, Skiptvet. 2BIG: Dachshund Korthåret, N UCH NJV-14 NORDJV-14 NV-15 Valera's Bingo, Øvergård, Marita, Tromsdalen. 3BIG: Dachshund Strihåret, Gando Av Larhjelm, Hjelmtvedt, Lars, Holmestrand. 4BIG: Dvergdachshund Strihåret, NJV-15 Wervest's Ty, Vestby, Vera, Nordre Frogn.

Gruppe 7, stående fuglehunder, Dommer: Holmli, Marianne, , 1BIG: Se 4BIS. 2BIG: Vorstehhund Strihåret, EUJW-15 NJV-15 NV-15 Beechillawn Loud And Proud, Sjølstad, Roger, Bjørkelangen. 3BIG: Kleiner Münsterländer, INT NORD UCH S JCH SEV-10 NV-14-15 NORDV-14 EUW-15 NORDV-15 Lokkeberget's Igor, Thoresen, Pål, Ytre Enebakk. 4BIG: Breton, Vanity Qatar, Brækkan, Erling, Nesttun.

Gruppe 8, Apporterende Hunder, Dommer: Løvenkjær, Svend, , 1BIG: Se 1BIS. 2BIG: Amerikansk Cocker Spaniel, INT NORD N UCH DKV-13 FI V-13 NJV-11 NV-12 Statesman Miss Divine, Paulsen, Vibeke, Støren. 3BIG: Flat Coated Retriever, Fosliskrenten's Time To Play, Stenbro, Eirin Bekkelien, Rakkestad. 4BIG: Engelsk Springer Spaniel, INT NORD UCH N VCH HEV-13 NORDV-13 Winton The Winner Takes It All, Sliwa, Vanja E Trøbakk, Støren.

Gruppe 9, Selskapshunder, Dommer: Ulltveit-Moe, Annika, , 1BIG: Se 3BIS. 2BIG: Mops, EUJW-15 Pugbully Talk Of The Town, Fridtjofsen, Heidi, Åsen. 3BIG: Pekingeser, N DK SE UCH EUW-15 NV-15 DKV-15 El'mambee's Cold Play, Varhaug, Brit, Bryne. 4BIG: Malteser, C.I.B. NORD UCH DKV-14 NV-14 NORDV-14 SV-14 EUW-15 Cinecitta Magnifica Presenza, Westeng, Laila, Gressvik.

Gruppe 10, Mynder, Dommer: Pichard, Laurent, , 1BIG: Se 2BIS. 2BIG: Afghansk Mynde, DK FI N SE UCH Esbeltos I'm Worth The Wait, Mellemsæter, Solveig, Heimdal. 3BIG: Whippet, N SE DK UCH NV-12 SEV-12 Courtborne Hera, Hoff K/ Kristensen J/ Gjerdet S, Tanem. 4BIG: Italiensk Mynde, C.I.B N DK SE FI UCH DKV-14 KBHV-15 NV-15 NORDV-15 Idefix Phoenix, Jensen, Regine, Oslo.


Bamseliste etter denne utstillingen

1. C.I.B N DK UCH SE U(U)CH NV-15 Aquafortis Eros, Portugisisk Vannhund, Bjørnstad, Ragnhild, Oslo, (14-11) 25 p.
2. INT NORD N UCH DKV-13 FI V-13 NJV-11 NV-12 Statesman Miss Divine, Amerikansk Cocker Spaniel, Paulsen, Vibeke, Støren, (14-6) 20 p.
3. C.I.B. NORD UCH NV-14-15 NORDV-14-15 DKV-14 Da Maya Huffish X Factor, Stor Puddel, Thorvaldsen, Arild, Heggedal, (11-6) 17 p.
4. N SE US UCH Jet's Man In The Moon, Greyhound, Horakova, Stepanka, Ytre Enebakk, (12-4) 16 p.
5. NORD UCH NORDJV-12 DKJV-12 Chic Choix Six Sigma, Lhasa Apso, Ørebæk, Rita Annie, Rolvsøy, (15) 15 p.
6. C.I.B N DK SE FI UCH DKV-14 KBHV-15 NV-15 NORDV-15 Idefix Phoenix, Italiensk Mynde, Jensen, Regine, Oslo, (12-2) 14 p.
7. C.I.B N FI DK UCH NJV-14 NORDJV-14 SEV-14'15 SEJV-14 DKV-15 NV-15 Cabaka's Crazy About Mary, Samojedhund, Lauritzen, Kristin Lundin, Sperrebotn, (13) 13 p.
8. KBHJV-15 DKJV-15 Paxy Av Quantos, Schäferhund Normalhår, Johansen, Tor W, Lillesand, (12) 12 p.
9. SE N UCH NJV-11 Ohoi's Jolly Good Fellow, Newfoundlandshund, Nordtveit Sølvi Og Ståle, Skjold, (6-6) 12 p.
10. C.I.B SE FI N UCH JEUW-13 Jaskarin Salvatore, Australsk Terrier, Linnainmaa-Syrjänen, Marjaana, Sverige, (11) 11 p.
11. NL UCH NV-14 NORDV-14 EUW-15 Kanix Irene, Pointer, Sonberg, Christine, Hønefoss, (10) 10 p.
11. N SE DK NORD UCH NORDV-08-10 WW-10 NV-08-09-10-11-12-13-14 SEV-14 EUW-15 NVV-15 Hob-Nob's Quidam, Pyreneisk Gjeterhund, Mathiesen Gro/Romstad Per Tore, Roa, (10) 10 p.
13. N DK UCH NJV-14 NORDJV-14 NV-14 DKJV-14 SEV-15 KBHV-15 Riesen Monamis Rock Solid, Riesenschnauzer Sort, Andersen, Stine, Fetsund, (5-5) 10 p.
13. C.I.B N DK SE FI UCH FIV-14 ECCW-15 NV-15 DKV-15 HEV-15 Bazinga A Storm Of Swords, Faraohund, Hansen, Simon Tien, Blystadlia, (5-5) 10 p.
15. NJV-15 Wervest's Ty, Dvergdachshund Strihåret, Vestby, Vera, Nordre Frogn, (6-3) 9 p.

Beste veteran:

Dag 1
1. INT NORD HR SLO EE UCH EUV-10 NV-09-10 NVV-14 NORDVV-14 NVV-15 Wimi Chilita Av Lay-Ia, Chihuahua Korthåret, Anderssen, Mai Lis, Kløfta, 5 p.
2. INT NORD H UCH NV-07 NORDV-07 NV-14-15 NVV-14 NORDVV-14-15 SEV-14-15 SEVV-14 NVV-15 Sagaland's Å-Chevy, Tibetansk Spaniel, Dramstad, Sonja, Dilling, 4 p.
3. Rubens-El Greco Abigail, Fransk Bulldog, Hansen, Linda Therese, Svinndal, 3 p.
4. N DK UCH Minnlett's Jackpot, Shetland Sheepdog, Mjelde, Irene, Årland, 2 p.

Dag 2
1. INT NORD UCH NV-09-11-15 NORDJV-08 KBHV-10 DKV-10 EUVW-15 NVV-15 Lapinlumon Hesperus, Lagotto Romagnolo, Bækken, Siv Christine, Nittedal, 5 p.
2. Leilu's Goliat, Amerikansk Cocker Spaniel, Monsen, Anne Karin, Rossland, 4 p.
3. SE UCH Sea King's Jule Jorsalafarare, Portugisisk Vannhund, Tenold Ekholm, Marita, Sverige, 3 p.
4. INT NORD DK LV UCH NORDV-13 Sund Stamm's Handmade Hazard, Eurasier, Lauritzen, Kristin Lundin, Sperrebotn, 2 p.

Dommer: Janeiro, Francisco Salvador G.

Årets beste veteran etter denne utstillingen

1. INT NORD UCH NV-09-11-15 NORDJV-08 KBHV-10 DKV-10 EUVW-15 NVV-15 Lapinlumon Hesperus, Lagotto Romagnolo, Bækken, Siv Christine, Nittedal, (5-5) 10 p.
2. INT NORD H UCH NV-07 NORDV-07 NV-14-15 NVV-14 NORDVV-14-15 SEV-14-15 SEVV-14 NVV-15 Sagaland's Å-Chevy, Tibetansk Spaniel, Dramstad, Sonja, Dilling, (4-4) 8 p.
3. INT NORD FI UCH NVV-13 DKVV-14 NORDVV-14-15 Stings Velour In Black To Matrix, Lhasa Apso, Sperle, Birgitte, Steinberg, (4-3) 7 p.
4. INT NORD DK UCH Scarlet Beautys Xmas Mary, Pomeranian, Bjerkan, Kine Coucheron, Viggja, (6) 6 p.
5. C.I.B.NORD RO DK UCH FIV-13 EUVW-15 DKVV-15 KBHVV-15 NVV-15 NORDVV-15 Jofro-Bulls Mylady, Engelsk Bulldog, Rosander, Jorunn, Åsgårdstrand, (5) 5 p.
6. INT NORD HR SLO EE UCH EUV-10 NV-09-10 NVV-14 NORDVV-14 NVV-15 Wimi Chilita Av Lay-Ia, Chihuahua Korthåret, Anderssen, Mai Lis, Kløfta, (5) 5 p.
7. N SE DK NORD UCH NORDV-08-10 WW-10 NV-08-09-10-11-12-13-14 SEV-14 EUW-15 NVV-15 Hob-Nob's Quidam, Pyreneisk Gjeterhund, Mathiesen Gro/Romstad Per Tore, Roa, (5) 5 p.
8. INT NORD GB UCH NORDV-10 NVV-15 Ankaru's Crack The Code, Stor Puddel, Helleberg, Anne-Karin, Rasta, (5) 5 p.
9. Leilu's Goliat, Amerikansk Cocker Spaniel, Monsen, Anne Karin, Rossland, (4) 4 p.
10. INT NORD SE UCH NORDV-09-11 SE DK FI HE V-11 WW-10-11 KBHV-10 NVV-14 EUVW-15 NVV-15 NV-15 Japaro Eye Of The Storm, Shetland Sheepdog, Olsen Finn H/Nixon, Mr. J Og Mrs. M, Sandnes, (4) 4 p.
11. N SE UCH NV-12-13-14 EUW-15 Dreamer De La Vallee De L'hogmiau, Sankt Bernhardshund Langhåret, Andersen, Katarina Elin Helland, Hauglandshella, (4) 4 p.
12. Rubens-El Greco Abigail, Fransk Bulldog, Hansen, Linda Therese, Svinndal, (3) 3 p.
13. CIE N DK UCH DKV-11 NV-11 NVV-14 NORDVV-14 EUVW-15 NVV-15 D'evasives Emiliana, Bouvier Des Flandres, Tufte, Fredrik Mathisen, Oslo, (3) 3 p.
14. SE UCH Sea King's Jule Jorsalafarare, Portugisisk Vannhund, Tenold Ekholm, Marita, Sverige, (3) 3 p.
15. INT N SE DK UCH N VCH NVV-14 NORDVV-14 NVV-15 Back In Business, Dvergdachshund Langhåret, Teigen, Jannicke, Lier, (3) 3 p.

Beste avlshund:

Dag 1
1. INT DK N SLO SE UCH EUV-10 NVV-15 NV-15 Fun Tan's Bohem Willy The Kronk,Shih Tzu, Rædergård, Jim, Holter, 6 p.
2. Saintbull's Clark Kent,Staffordshire Bull Terrier, Sanner, Kim Rosendahl, Lørenskog, 4 p.
3. INT FI SE DK N LUX UCH EUJV-10 NORDV-10-11 NORDJV-10 CWW-11 CEW-11 KBHV-11 NV-11-12-13 HEW-11-12 Freetain's Kickizana Theana,Phalène, Lyngstad, Anne Grethe, Inderøy, 3 p.
4. N UCH Store Linde's Pinot De Domaine,Fransk Bulldog, Stensund, Kirsten, Nesttun, 2 p.

Dag 2
1. N UCH Vinatta's Alma, Dalmatiner, Bårdsen Cecilie Og Næss Karine Y, Kjerrgarden, 6 p.
2. C.I.B. NORD UCH NJV-12 AD Clefell's Rosebud, Pinscher, Arnetvedt, Monica B, Espeland, 4 p.

Årets beste avlshund etter denne utstillingen

1. INT DK N SLO SE UCH EUV-10 NVV-15 NV-15 Fun Tan's Bohem Willy The Kronk, Shih Tzu, Rædergård, Jim, Holter, (7-6) 13 p.
2. INT FI SE DK N LUX UCH EUJV-10 NORDV-10-11 NORDJV-10 CWW-11 CEW-11 KBHV-11 NV-11-12-13 HEW-11-12 Freetain's Kickizana Theana, Phalène, Lyngstad, Anne Grethe, Inderøy, (6-3-3) 12 p.
3. N UCH Vinatta's Alma, Dalmatiner, Bårdsen Cecilie Og Næss Karine Y, Kjerrgarden, (6) 6 p.
4. C.I.B N SE FI DK UCH NJV-12 Lancar Dream Dazzling Flash, Whippet, Juliussen, Randi, Meråker, (5) 5 p.
5. Saintbull's Clark Kent, Staffordshire Bull Terrier, Sanner, Kim Rosendahl, Lørenskog, (4) 4 p.
6. C.I.B NORD UCH NV-15 Kingwanas Jitterbug, Basenji, Lie, Liv Irene N, Grua, (4) 4 p.
7. C.I.B. NORD UCH NJV-12 AD Clefell's Rosebud, Pinscher, Arnetvedt, Monica B, Espeland, (4) 4 p.
8. N UCH Store Linde's Pinot De Domaine, Fransk Bulldog, Stensund, Kirsten, Nesttun, (2) 2 p.

Beste oppdretter:

Dag 1
1. Courtborne - Whippet, 5 p.
2. Angel Pollentia - Irish Softcoated Wheaten Terrier, 3 p.
3. T-Bob - Bearded Collie, 2 p.
4. Koru’s- Chihuahua Langhåret, 1 p.

Dag 2
1. Aquafortis - Portugisisk Vannhund, 5 p.
2. Bikkjehaugen - Newfoundlandshund, 3 p.
3. Nobel Line - Dvergpinscher, 2 p.

Årets mest vinnende oppdretter etter denne utstillingen

1. Aquafortis - Portugisisk Vannhund, (5-3) 8 p.
2. T-Bob - Bearded Collie, (5-2) 7 p.
3. Nobel Line - Dvergpinscher, (5-2) 7 p.
4. Aquafortis- Portugisisk Vannhund, (6) 6 p.
5. Quantos - Schäferhund Normalhår, (6) 6 p.
6. Courtborne - Whippet, (5) 5 p.
7. Tangetoppen - Mops, (4) 4 p.
8. Allert - Cocker Spaniel, (4) 4 p.
9. Sagaland - Tibetansk Spaniel, (3) 3 p.
10. Angel Pollentia - Irish Softcoated Wheaten Terrier, (3) 3 p.
11. Toots - Dalmatiner, (3) 3 p.
12. Hunky-Dory - Bolognese, (3) 3 p.
13. Bikkjehaugen - Newfoundlandshund, (3) 3 p.
14. St.Kilda - Shetland Sheepdog, (2) 2 p.

Beste norske hund:

Dag 2
1. N UCH SE UCH DK UCH NJV-13 SEJV-13 SEV-13 NV-14-15 NORDV-14 DKV-14 EUW-15 Kimura's Peer Gynt, Norsk Buhund, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad, Karmsund, 45 p.
2. Vossasvarten's Draco, Norsk Elghund Sort, Gjeraldstveit, Terje, Voss, 35 p.
3. GI UCH EUJW-11 NJV-11WW-12 NORDV-12 DKV-12 EUW-13 NV-13-15 BDSG-14 EUW-15 Starlight Express, Haldenstøver, Corneliussen, Anja Gylder, Våler I Østfold, 11 p.
4. NORDV-15 Tirich-Mir's Milli, Hygenhund, Sjursen, Øystein, Kjerrgarden, 10 p.

Årets beste norske hund etter denne utstillingen

1. A.F.Elgkronas Birk, Norsk Elghund Grå, Nomme, Jon Vidar, Kodal, (58) 58 p.
2. N UCH SE UCH DK UCH NJV-13 SEJV-13 SEV-13 NV-14-15 NORDV-14 DKV-14 EUW-15 Kimura's Peer Gynt, Norsk Buhund, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad, Karmsund, (45) 45 p.
3. Veikulåsens P-T Nala, Norsk Elghund Grå, Gauslå, Geir Atle, Dølemo, (38) 38 p.
4. Vossasvarten's Draco, Norsk Elghund Sort, Gjeraldstveit, Terje, Voss, (35) 35 p.
5. Børvelia's Lexi, Norsk Elghund Sort, Ringhus, Aslak, Rauland, (35) 35 p.

Junior handling:

Klasse 10-13 år, dag 1
1. Mariann Omholt Nikolaisen, Drammen, Chinese Crested Powder Puff, I'm Your Heybett Jemalle
2. Janina Grøvslien, Halden, Chihuahua Korthåret, Rosalago Mm's Ypsilon
3. Malin Nagel, Latvia, Labrador Retriever, Havana Stream Reverie
4. Tea Lund Sjølstad, Bjørkelangen, Grand Danois, Smalltall's Feel Good

Klasse 14-17 år, dag 1
1. Andrea Larsen, Stavanger, Flat Coated Retriever, Hempth's Bella
2. Selma Hanssen, Røyken, Lagotto Romagnolo, Gleska Miss Behaving
3. Susann Omholt Nikolaisen, Drammen, Flat Coated Retriever, Av-Zan-Iaz Ypperlige Zippo
4. Astrid K. Bjørnarå, Drammen, Shetland Sheepdog, Gullerina's Royal Raider

Klasse 10-13 år, dag 2
1. Mariann Omholt Nikolaisen, Drammen, Chinese Crested Powder Puff, I'm Your Heybett Jemalle
2. Mia Grimstad Kolsrud, Nesttun, Whippet, Allfirdas Princess Lumi
3. Svein-Thore Ulleberg-Bøhmer, Nannestad, Shiba, Negi-Inu's Li-Ry Hikari
4. Andreas Myklebust Røstberg, Molde, Schäferhund Normalhår, Audhumbla Av Quantos

Klasse 14-17 år, dag 2
1. Susann Omholt Nikolaisen, Drammen, Flat Coated Retriever, Av-Zan-Iaz Ypperlige Zippo
2. Sigrid Svingen, Belgia, Boston Terrier, Bogerudmyra's Lita
3. Andrea Larsen, Hundvåg, Beagle, Got To B Sun Of Glory
4. Selma Hanssen, Nordre Frogn, Bolognese, Hunky-Dory Per Fortuna






FacebookTwitterPinterestGoogle+EmailMore

Hovedsamarbeidspartnere