Resultater NKK Bergen 11.-12. april

Resultater fra NKK Bergen 11.-12. april 2015 finner du her!

Resultater fra og årslister etter utstillingen
Sted: Bergen Racketsenter
Dato: 11.04.2015

BIS Plasseringer:

1BIS: Kerry Blue Terrier, NORD UCH NJV-13 NV-14 NORDV-14 DKV-14 Shyloch Qosmos, Kvivesen, Helge, Halden
2BIS: Newfoundlandshund, Skipper's All Right, Nygård, Ole Andreas, Sylling
3BIS: Pyreneisk Gjeterhund, N UCH NV-12-13-14 NORDV-14 SEV-14 Angeyja's Aela, Mathiesen, Gro/Romstad, Per Tore, Roa
4BIS: Toy Puddel, N SE UCH NJV-12 NV-14 Evak's Dress Code, Toubro, Margrethe, Fjell
Best In Show dommer: Forte, Michael,

GRUPPEPLASSERINGER:

Gruppe 1, Bruks-, Hyrde og Gjeterhunder, Dommer: Zake, Ligita, 1BIG: Se 3BIS. 2BIG: Bouvier Des Flandres, N DK UCH NV-13 NJV-13 NORDV-14 Galiano's Entertaining Lady, Tufte, Fredrik Mathisen, Oslo. 3BIG: Shetland Sheepdog, INT NORD UCH NORDV-12 SEV-12 KBHV-12 Joyland's Magic Ambition, Olsen, Finn Helge, Sandnes. 4BIG: Schäferhund Normalhår, INT NORD UCH BH AD SCHH1 NV-12 NV-13 NORDV-12 KBHV-13 DKV-13 Sabrina Av Quantos, Oftedal, Olav, Kvernaland.

Gruppe 2, Schnauser/Pincher/Molosser/Sennenh, Dommer: Birk, Carsten, 1BIG: Se 2BIS. 2BIG: Leonberger, Skjærgaardens Merry Merry Xmas, Mosby, Tone, Kristiansand S. 3BIG: Dvergpinscher, INT NORD FIN HR EE UCH JWW-12 KBHV-13 NV-13 SEV-14 Tangetoppen's Jedi Luke Skywalker, Inderhaug, Marte, Langhus. 4BIG: Rottweiler, NORDV-14 Wiseweilers Back In Black, Stavdal, Ann Wiseman, Hernes.

Gruppe 3, Terriere, Dommer: Muldoon, Colette, 1BIG: Se 1BIS. 2BIG: Skye Terrier, INT NORD FI UCH NORDJV-10 NV-11-13 DKV-11 Gleanntan The Goodbye Girl, Storsveen, Trond, Lier. 3BIG: Airedale Terrier, NJV-14 NORDJV-14 Rabben's Quarterback, Sigfridstad, Halvor, Arneberg. 4BIG: Yorkshire Terrier, Oxzar Amazing Bel's Toffy, Østli, Nina Kristin Slattum, Dal.

Gruppe 5, Spisshunder, Dommer: Klepp, Eli-Marie, 1BIG: Faraohund, FIV-14 Bazinga A Storm Of Swords, Hansen, Simon Tien, Blystadlia. 2BIG: Norsk Buhund, N UCH NJV-13 SEJV-13 SEV-13 NV-14 NORDV-14 Kimura's Peer Gynt, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad, Karmsund. 3BIG: American Akita, JWW-14 NORDJV-13 SEJV-13 FIJV-13 NV-14 Estava Rain Only Style Remains, Birkmar, Friedrich, Skarnes. 4BIG: Siberian Husky, Zaltana Champagne Mohito, Andersen, Bente, Son.

Gruppe 6/4, Drivende og Sporhunder/Dachshund, Dommer: Jönsson, Eva, 1BIG: Beagle, Got To B Sun Of Glory, Mujanic, Faruk, Hundvåg. 2BIG: Rhodesian Ridgeback, Kangelani's One Of A Kind Mali, Olsen, Sonja Helene, Isdalstø. 3BIG: Dachshund Strihåret, NORD FI UCH DKJV-13 DKV-13 NJV-13 NV-13 SEJV-13 HEJV-13 Absint Av Larhjelm, Hjelmtvedt, Lars, Holmestrand. 4BIG: Dunker, DKV-14 SV-13-14 SEJV-13 JWW-14 NORDV-14 Direktør'n Av Kampenhaug, Jensen, Ann Jeanette Stenhaug, Rakkestad.

Gruppe 7, stående fuglehunder, Dommer: Schulze, Randi, 1BIG: Kleiner Münsterländer, INT SE N UCH S JCH SE V-10 NV-14 NORDV-14 Lokkeberget's Igor, Thoresen, Pål, Ytre Enebakk. 2BIG: Pointer, NV-14 Kanix Irene, Wilberg, Kari, Storbritannia. 3BIG: Breton, Vanity Qatar, Brækkan, Erling, Nesttun. 4BIG: Irsk Rød Og Hvit Setter, Snørypa's Caley, Nielsen, Birthe K., Søreidgrend.

Gruppe 8, Apporterende Hunder, Dommer: Jokisilta, Hannele, 1BIG: Flat Coated Retriever, N UCH NVV-13 Covenstead Catch The Point, Nesse, Svein Og Harriet, Sveio. 2BIG: Golden Retriever, Snøkrystall Av Vervik, Bjørvik, Anne-Margrethe, Sandefjord. 3BIG: Welsh Springer Spaniel, Westaway Up The Game, Kjellevold, Stig Arne, Våle. 4BIG: Cocker Spaniel, NORD UCH NJV-13 Westridge Boomerang Boost, Svartås, Trine, Lierskogen.

Gruppe 9, Selskapshunder, Dommer: Machetanz, Peter, 1BIG: Se 4BIS. 2BIG: Cavalier King Charles Spaniel, N UCH NJV-12 Jørsi's Solan, Klubben, Liv Anne, Kopervik. 3BIG: Tibetansk Terrier, N UCH Falamandus Pearls For Girls, Duus Sol/ Terjesen Kari, Fana. 4BIG: Chihuahua Langhåret, N SE UCH NORDV-14 Great Hill's Lanchelot, Kalleklev, Lene Nordås, Søreidgrend.

Gruppe 10, Mynder, Dommer: Edlander, Anette, 1BIG: Whippet, KBHV-14 Linrow's Hall Of Fame To Play Mec, Landsverk, Kirsten J, Aurskog. 2BIG: Italiensk Mynde, DKV-14 Idefix Phoenix, Jensen, Regine, Oslo. 3BIG: Afghansk Mynde, N DK SE UCH DKJV-13 DKV-14 NORDV-14 Esbelto's Not Your Bff, Karlsen, Lisbeth Berge, Støren. 4BIG: Skotsk Hjortehund, N UCH Necesse's Ad Rem, Nordhammer, Elisabeth, Tveit.


Bamseliste etter denne utstillingen

1. NORD UCH NJV-13 NV-14 NORDV-14 DKV-14 Shyloch Qosmos, Kerry Blue Terrier, Kvivesen, Helge, Halden, (14-14-5) 33 p.
2. Skipper's All Right, Newfoundlandshund, Nygård, Ole Andreas, Sylling, (12-7) 19 p.
3. N UCH NV-12-13-14 NORDV-14 SEV-14 Angeyja's Aela, Pyreneisk Gjeterhund, Mathiesen, Gro/Romstad, Per Tore, Roa, (11-4-4) 19 p.
4. N UCH NORDJV-13 SEJV-13 FIJV-13 NV-14 JWW-14 Estava Rain Only Style Remains, American Akita, Birkmar, Friedrich, Skarnes, (12-5) 17 p.
5. FIV-14 Bazinga A Storm Of Swords, Faraohund, Hansen, Simon Tien, Blystadlia, (7-6-3) 16 p.
6. AUSGCH Azel Always Bet On The Black, Amerikansk Cocker Spaniel, Kristensen, Michael, Danmark, (15) 15 p.
7. INT SE N UCH S JCH SE V-10 NV-14 NORDV-14 Lokkeberget's Igor, Kleiner Münsterländer, Thoresen, Pål, Ytre Enebakk, (11-4) 15 p.
8. DKJV-14 NJV-14 NV-14 NORDJV-14 Kjavu A Story To Tell, Afghansk Mynde, Kristiansen, Tove, Porsgrunn, (13) 13 p.
9. NORD UCH DKV-14 NV-14 NORDV-14 SV-14 Cinecitta Magnifica Presenza, Malteser, Westeng, Laila, Gressvik, (7-6) 13 p.
10. N UCH NV-13 Snøfrost Isende Rim, Siberian Husky, Dalby, Rune Harald, Son, (12) 12 p.
11. dkch(u), noch(u) vdhch Natisja's You're Telling Me, Cocker Spaniel, Villumsen, Per, Danmark, (11) 11 p.
12. N UCH SE UCH DK UCH NJV-13 SEJV-13 SEV-13 NV-14 NORDV-14 DKV-14 Kimura's Peer Gynt, Norsk Buhund, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad, Karmsund, (6-5) 11 p.
13. N DK SE UCH El'mambee's Cold Play, Pekingeser, Varhaug, Brit, Bryne, (10) 10 p.
13. N SE UCH NJV-12 NV-14 Evak's Dress Code, Toy Puddel, Toubro, Margrethe, Fjell, (10) 10 p.
15. INT NORD UCH BH AD SCHH1 NV-12 NV-13 NORDV-12 KBHV-13 DKV-13 Sabrina Av Quantos, Schäferhund Normalhår, Oftedal, Olav, Kvernaland, (7-3) 10 p.

Beste Veteran:

Dag 1
1. INT NORD HR FI SLO ROGr UCH WW-08 NV-07-08-09-11-13-14 NORDV-08-14 DKV09-10 NVV-14 NORDVV-14 Wervest's Winn, Dvergdachshund Strihåret, Vestby, Vera, Nordre Frogn, 5 p.
2. INT NORD LUX EST PUCH WW080910 NV-07-08 SV-08 ESTW-08 KBHV-09 NV-14 NORDVV-14 Isostar's Missmatch, Portugisisk Vannhund, Kristiansen, Runi, Hvittingfoss, 4 p.
3. N UCH NVV-13 Covenstead Catch The Point, Flat Coated Retriever, Nesse, Svein Og Harriet, Sveio, 3 p.
4. N DK UCH Westaway Talk Of The Town, Engelsk Springer Spaniel, Kjellevold, May Britt, Lysekloster, 2 p.

Dag 2
1. INT NORD SE UCH NORDV-09-11 SE DK FI HE V-11 WW-10-11 KBHV-10 NVV-14 Japaro Eye Of The Storm, Shetland Sheepdog, Olsen Finn H/Nixon, Mr. J Og Mrs. M, Sandnes, 5 p.
2. INT NORD S EE H IR LET SLO UCH EUJV-07 KBHV07-09-10 ESTV-08-09 WW-08-09-10 EUV08-09-10 FINV-08-09 BALTV09 SV09-10 LATV10 NVV-14 NORDVV-14 Freetain's My Oh My, Phalène, Lyngstad, Anne Grethe, Steinkjer, 4 p.
3. C.I.B. VWW-14 VWW-13 EUVW-13 Sun Dan Puzzle, Chinese Crested, Kahri, Katariina, Finland, 3 p.
4. N UCH Kvadriga's Royal First Lady, Cavalier King Charles Spaniel, Undheim, Torill, Nærbø, 2 p.

Dommer: Forte, Michael


Årets beste veteran etter denne utstillingen

1. INT NORD HR FI SLO ROGr UCH WW-08 NV-07-08-09-11-13-14 NORDV-08-14 DKV09-10 NVV-14 NORDVV-14 Wervest's Winn, Dvergdachshund Strihåret, Vestby, Vera, Nordre Frogn, (5-5-4) 14 p.
2. INT MONT BH LIT R NORD UCH WW-14 NV-05 SV-08-13 LITV-08 NVV-12-13-14 NORDVV-13 FIVV-13 NORDVV-14 Hin Chen's Jay-Walker, Shih Tzu, Finnanger Hege Mari Og Ole Morten, Oppaker, (6-4) 10 p.
3. N UCH Bernegården's Philadelphia, Sankt Bernhardshund Langhåret, Andersen, Katarina Elin Helland, Hauglandshella, (4-2) 6 p.
4. INT NORD SE UCH NORDV-09-11 SE DK FI HE V-11 WW-10-11 KBHV-10 NVV-14 Japaro Eye Of The Storm, Shetland Sheepdog, Olsen Finn H/Nixon, Mr. J Og Mrs. M, Sandnes, (5) 5 p.
5. CIE N DK UCH DKV-11 NV-11 NVV-14 NORDVV-14 D'evasives Emiliana, Bouvier Des Flandres, Tufte, Fredrik Mathisen, Oslo, (5) 5 p.
6. DKCH(U) INTCH LUCH DEVDHCH DEC Elmelund's Daredevil, Cocker Spaniel, Elmelund, Pia, Danmark, (5) 5 p.
7. INT NORD FI UCH NVV-13 DKVV-14 NORDVV-14 Stings Velour In Black To Matrix, Lhasa Apso, Sperle, Birgitte, Steinberg, (5) 5 p.
8. INT NORD LUX EST PUCH WW080910 NV-07-08 SV-08 ESTW-08 KBHV-09 NV-14 NORDVV-14 Isostar's Missmatch, Portugisisk Vannhund, Kristiansen, Runi, Hvittingfoss, (4) 4 p.
9. INT NORD FIN UCH NORDV-07 GBZ HR CH VWW-13 Taa Palati's American Hemi, Pomeranian, Heian, Aina, Kodal, (4) 4 p.
10. INT NORD S EE H IR LET SLO UCH EUJV-07 KBHV07-09-10 ESTV-08-09 WW-08-09-10 EUV08-09-10 FINV-08-09 BALTV09 SV09-10 LATV10 NVV-14 NORDVV-14 Freetain's My Oh My, Phalène, Lyngstad, Anne Grethe, Steinkjer, (4) 4 p.
11. C.I.B. VWW-14 VWW-13 EUVW-13 Sun Dan Puzzle, Chinese Crested, Kahri, Katariina, Finland, (3) 3 p.
12. INT NORD FIN UCH DKV-10 DKV-11 WW-12 Kangelani's Gentle Malaika Clay(l), Rhodesian Ridgeback, Lund, Ole Alexander Og Marianne, Råde, (3) 3 p.
13. INT NORD UCH NORDV-12 NORDVV-12 DKVV-12'13 NORDVV-14 Breaksea Bounty, Bearded Collie, Lindberg, Susanne, Oslo, (3) 3 p.
14. INT NORD H UCH NV-07 NORDV-07 NV-14 NVV-14 NORDVV-14 SEV-14 SEVV-14 Sagaland's Å-Chevy, Tibetansk Spaniel, Dramstad, Sonja, Dilling, (3) 3 p.
15. N UCH NVV-13 Covenstead Catch The Point, Flat Coated Retriever, Nesse, Svein Og Harriet, Sveio, (3) 3 p.

Beste avlshund:

Dag 1
1. INT NORD VDH UCH DKV-12 DKVV-12-13 NORD VV-12 NVV-12 VWW-13 HeVW-13 VV-13 Cafridas Frolic Friendly Fannie,Berner Sennenhund, Løken Vigdis Og Ole Einar, Bøn, 6 p.

Årets beste avlshund etter denne utstillingen

1. INT NORD UCH Courtborne Sinaxs Antilla, Saluki, Land Geir Og Karlsen Kenneth, Østre Gausdal, (7) 7 p.
2. INT NORD LUX EST PUCH WW080910 NV-07-08 SV-08 ESTW-08 KBHV-09 NV-14 NORDVV-14 Isostar's Missmatch, Portugisisk Vannhund, Kristiansen, Runi, Hvittingfoss, (6) 6 p.
3. INT NORD VDH UCH DKV-12 DKVV-12-13 NORD VV-12 NVV-12 VWW-13 HeVW-13 VV-13 Cafridas Frolic Friendly Fannie, Berner Sennenhund, Løken Vigdis Og Ole Einar, Bøn, (6) 6 p.

Beste oppdretter:

Dag 1
1. Larhjelm-Dachshund Strihåret, 5 p.
2. Aquafortis- Portugisisk Vannhund, 3 p.
3. Bikkjehaugen's - Newfoundlandshund, 2 p.
4. Twin Peaks - Cocker Spaniel, 1 p.

Dag 2
1. Tangetoppen - Mops, 5 p.
2. Quantos - Schäferhund, 3 p.
3. Esbelto - Afghansk Mynde, 2 p.
4. Tiny Terrors - Chihuahua Korthåret, 1 p.

Årets mest vinnende oppdretter etter denne utstillingen

1. Tangetoppen - Mops, (5-3) 8 p.
2. Aquafortis- Portugisisk Vannhund, (5-3) 8 p.
3. Artic Roses - Shih Tzu, (6) 6 p.
4. Larhjelm-Dachshund Strihåret, (5) 5 p.
5. Cabaka's - Samojedhund, (5) 5 p.
6. Bikkjehaugen's - Newfoundlandshund, (3-2) 5 p.
7. Sinaxs - Saluki, (4) 4 p.
8. Quantos - Schäferhund, (3-1) 4 p.
9. Esbelto - Afghansk Mynde, (2-2) 4 p.
10. Spotty Dots - Alaskan Malamute, (3) 3 p.
11. Hunky-Dory - Bolognese, (2) 2 p.
12. Nobel Line - Dvergpinscher, (2) 2 p.
13. Twin Peaks - Cocker Spaniel, (1) 1 p.
14. Tiny Terrors - Chihuahua Korthåret, (1) 1 p.

Beste Norske Hund:

Dag 1
1. N UCH NJV-13 SEJV-13 SEV-13 NV-14 NORDV-14 Kimura's Peer Gynt, Norsk Buhund, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad, Karmsund, 30 p.
2. DKV-14 SV-13-14 SEJV-13 JWW-14 NORDV-14 Direktør'n Av Kampenhaug, Dunker, Jensen, Ann Jeanette Stenhaug, Rakkestad, 21 p.
3. Trollelgen's Rapp, Norsk Elghund Grå, Schjørlien, Johnny, Dokka, 20 p.
4. Børvelia's Laika, Norsk Elghund Sort, Lie, Anita, Valen, 14 p.

Årets beste norske hund etter denne utstillingen

1. N UCH SE UCH DK UCH NJV-13 SEJV-13 SEV-13 NV-14 NORDV-14 DKV-14 Kimura's Peer Gynt, Norsk Buhund, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad, Karmsund, (43-30) 73 p.
2. C.I.B NORD UCH Ålvisheim's Sol Livesdotter, Norsk Lundehund, Langenes, Joakim, Søgne, (38) 38 p.
3. DKV-14 SV-13-14 SEJV-13 JWW-14 NORDV-14 Direktør'n Av Kampenhaug, Dunker, Jensen, Ann Jeanette Stenhaug, Rakkestad, (21-12) 33 p.
4. Børvelia's Lexi, Norsk Elghund Sort, Ringhus, Aslak, Rauland, (29) 29 p.
5. FI JCH FI UCH Mettamiahen Hemmo, Norsk Elghund Grå, Routsala, Kalle, Søgne, (26) 26 p.

Junior handling:

Klasse 10-13 år, dag 1
1. Selma Hjerpetjønn Hanssen, Oslo, Chinese Crested Powder Puff, Sun-Hee's Circus Dancer
2. Nanette Berge Karlsen, Støren, Dvergpinscher, Dirty Dancer V. Nobel Line
3. Malin. Nagel, Brøttum, Chihuahua Langhåret, Enga's Ring Of Ice
4. Eirun Laurense Skaug, Tiller, Dachshund Korthåret, Skovard's Kismet

Klasse 10-13 år, dag 2
1. Nanette Berge Karlsen, Støren, Dvergpinscher, Dirty Dancer V. Nobel Line
2. Malin Nagel, Brumunddal, Dansk-Svensk Gårdshund, Götängens Bárdur
3. Eirun Laurense Skaug, Tiller, Dachshund Korthåret, Skovard's Kismet
4. Selma Hjerpetjønn Hanssen, Oslo, Chinese Crested Powder Puff, Sun-Hee's Circus Dancer

Klasse 14-17 år, dag 1
1. Sara M Sudmann, Oslo, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Seawild's Born To Perform
2. Julia Sofie Sørum Bjørklund, Oteren, Samojedhund, Vitkind's Zimbad Af Magne
3. Susann Omholt Nikolaisen, Drammen, Portugisisk Vannhund, Betty Beat Av Tri De Coleur
4. Renee Delgado, Siggerud, Staffordshire Bull Terrier, Bullbraatens After Eight

Klasse 14-17 år, dag 2
1. Sara M Sudmann, Oslo, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Seawild's Born To Perform
2. Susann Omholt Nikolaisen, Drammen, Portugisisk Vannhund, Betty Beat Av Tri De Coleur
3. Julia Sofie Sørum Bjørklund, Oteren, Samojedhund, Vitkind's Zimbad Af Magne
4. Andrea Larsen, Ålgård, Boston Terrier, Bogerudmyra's Lenn










FacebookTwitterPinterestGoogle+EmailMore

Hovedsamarbeidspartnere