Resultater NKK Bø 18.-19. februar 2017

Resultater fra og årslister etter utstillingen NKK Bø 18.-19. februar 2017 finner du her

Resultater fra og årslister etter utstillingen
Sted: Bø I Telemark 
Dato: 18.02.2017

Resultater per rase, samt kritikker, finner du HER

BIS Plasseringer: 

1BIS: Kerry Blue Terrier, NORD UCH DKV-16 NORDV-16 Shyloch Statement, Helge Kvivesen, Halden
2BIS: Toy Puddel, Aedan Talk Of The Devil, Christina Johansson, Hof
3BIS: Samojedhund, C.I.B N FI DK UCH NJV-14 NORDJV-14 SEV-14'15 SEJV-14 DKV-15 NV-15 Cabaka's Crazy About Mary, Kristin Lundin Lauritzen, Sperrebotn
4BIS: Bearded Collie, N SE DK UCH SV-14 Alistair's Teach Me Tiger, Johan Andersson, Sverige
Best In Show dommer: Almgren, Hans

GRUPPEPLASSERINGER:

Gruppe 1, Bruks-, Hyrde og Gjeterhunder, Dommer: Stafberg, Carl-Gunnar. 1BIG: Se 4BIS. 2BIG: Australian Kelpie, C.I.E N DK UCH NV-14 DKV-15 Redqliff's Heavy Competition, Arild Berntsen, Nannestad. 3BIG: Welsh Corgi Pembroke, AUS. Supreme Ch Bojojamile Behind The News, Mr.R.H.& Mrs.V.J. Hutton, Australia. 4BIG: Shetland Sheepdog, INT NORD UCH NORDV-12 SEV-12 KBHV-12 NV-16 Joyland's Magic Ambition, Finn Helge Olsen, Sandnes. 

Gruppe 2, Schnauser/Pincher/Molosser/Sennenh, Dommer: Eikeseth, Wenche. 1BIG: Boxer, C.I.E.N DK UCH VV-12 NV-14 Torro V Rusticana, Dag Olav Glemminge, Gressvik. 2BIG: Sankt Bernhardshund Langhåret, N UCH Santomard Basic Joker, Anne Brita Prøven Tangen, Eidsvoll. 3BIG: Dvergpinscher, C.I.B.NORD FI UCH NJV-14 NV-15 FIV-15 Red Sparrow's Big Country, Anette Vabø-Andersen, Tvedestrand. 4BIG: Engelsk Mastiff, NORD UCH Devine Cornelia From Big Boys Club, Liszewska, Marzenna Anna, Hauglandshella. 

Gruppe 3, Terriere, Dommer: Stafberg, Carl-Gunnar. 1BIG: Se 1BIS. 2BIG: Fox Terrier Ruhåret, CH ITALIA, DENMARK, SWEDEN, NV-16 Fransin Minnie Mouse, Francesca Cassin, Italia. 3BIG: Staffordshire Bull Terrier, N LT UCH HEJV-15 FIJV-15 Beautystaff's Dark And Handsome, Marius Andre Ulriksen Lundemo. 4BIG: Yorkshire Terrier, INT IT LUX DK FI SL SM GE HOLL CH Camparis Hollywood Hills, Patrizia Casadei, Italy. 

Gruppe 5, Spisshunder, Dommer: Foss, Arne. 1BIG: Se 3BIS. 2BIG: Norsk Buhund, N UCH SE UCH DK UCH NJV-13 SEJV-13 SEV-13 NV-14-15-16 NORDV-14 DKV-14 EUW-15 BEV-16 EUV-16 Kimura's Peer Gynt, Kathrine Øksnevad Lindstrøm, Karmsund. 3BIG: Pomeranian, RU BY AT VDH LV BYW-15 EUJW-14 Victory's Flame Luxury Man, Kjell Rune Røstberg, . 4BIG: Eurasier, SE CH Risan Gårdens Neymar, Maria Andersson, Sverige. 

Gruppe 6/4, Drivende og Sporhunder/Dachshund, Dommer: Andersen, Per Kristian. 1BIG: Petit Basset Griffon Vendeen, GB UCH NV-11-12-15-16 NVV-16 Soletrader Trick Or Treat, Anders Tunold-Hanssen, Oslo. 2BIG: Dachshund Strihåret, SE UvCH FI UvCH Castelpetroio Luppolo, Susanne Segersten, Sverige. 3BIG: Rhodesian Ridgeback, NORDJV-15 SEV-16 Bovijo She's A Mystery, Hanne Neergaard, Kløfta. 4BIG: Beagle, NJV-16 Fanta's Brand Manhatten Skyline, Faruk Mujanic, Hundvåg. 

Gruppe 7, stående fuglehunder, Dommer: Andersen, Per Kristian. 1BIG: Bracco Italiano, Inspirations Il Vino Fantastico, Hans-Ole Stenbro, . 2BIG: Kleiner Münsterländer, INT NORD UCH SE JCH SEV-10 NV-14-15-16 NORDV-14-15 EUW-15-16 DKV-16 Lokkeberget's Igor, Pål Thoresen, Ytre Enebakk. 3BIG: Bourbonnais Pointing Dog, EE CH LV CH RU CH BY CH RU GR CH RO GR CH RO CH NW-13 V-14 V-15 TLNW-16 WW-16 Spectrolite's American Ice Man, Satu Savolainen-Pulli, Finland. 4BIG: Vorstehhund Strihåret, La-Gaisa, Cintia A Gollner, Atrå. 

Gruppe 8, Apporterende Hunder, Dommer: Stafberg, Carl-Gunnar. 1BIG: Labrador Retriever, NJV-11 Cha's Lars Min Buse, Gerd Ingebjørg Hansen, Halden. 2BIG: Amerikansk Cocker Spaniel, INT NORD N UCH DKV-13 FI V-13 NJV-11 NV-12-16 KBHV-16 SEV-16 Statesman Miss Divine, Vibeke Paulsen, Støren. 3BIG: Golden Retriever, Vestafjell's Elles Daddy's Boy, Laila Miljeteig Otterstad, Fana. 4BIG: Portugisisk Vannhund, C.I.B N DK UCH SE U(U)CH NV-15-16 KBHV-16 DKV-16 NORDV-16 HEW-16 Aquafortis Eros, Ragnhild Bjørnstad, Oslo. 

Gruppe 9, Selskapshunder, Dommer: Svarstad, Birgitta. 1BIG: Se 2BIS. 2BIG: Boston Terrier, N SE FI DK UCH NJV-15 Showteam's Caramel, Lena Karlsson, Sverige. 3BIG: Lhasa Apso, SE UCH NJV-12 Nch ThaiCh Sv16 Whisborne Touch Me, Ulltveit -Moe Annika, Sverige. 4BIG: Bichon Frisé, Kamians Here Comes The Hero, Wivi-Anne Olsen, Bjørkelangen. 

Gruppe 10, Mynder, Dommer: Holm, Marianne. 1BIG: Skotsk Hjortehund, N UCH NJV-15 Lilac Wind Jeanne-D' Arc, Elizabeth Nordhammer, Tveit. 2BIG: Whippet, NJV-16 Showline Scanorama, Knut Fr Blütecher, Haslum. 3BIG: Azawakh, EUJW2015 NJV2015 Canis Venetici Gimbaya, Ludmilla Koslow, Sverige. 4BIG: Velg Rase, DWZRW Jugend CH-15, N UCH, FI UCH, SE UCH, DK UCH, NORD JV-15, DKV-16 Randeros Melquiades, Ursula Naess Evje, Sverige. 


Bamseliste etter denne utstillingen

1. NORD UCH DKV-16 NORDV-16 Shyloch Statement, Kerry Blue Terrier, Helge Kvivesen, Halden, (15) 15 p.
2. N UCH Aedan Talk Of The Devil, Toy Puddel, Christina Johansson, Hof, (13) 13 p.
3. C.I.B N FI DK UCH NJV-14 NORDJV-14 SEV-14'15 SEJV-14 DKV-15 NV-15 Cabaka's Crazy About Mary, Samojedhund, Kristin Lundin Lauritzen, Sperrebotn, (12) 12 p.
4. N SE DK UCH SV-14 Alistair's Teach Me Tiger, Bearded Collie, Johan Andersson, Sverige, (11) 11 p.
5. NJV-11 Cha's Lars Min Buse, Labrador Retriever, Gerd Ingebjørg Hansen, Halden, (7) 7 p.
5. C.I.E.N DK UCH VV-12 NV-14 Torro V Rusticana, Boxer, Dag Olav Glemminge, Gressvik, (7) 7 p.
5. N SE FI DK UCH NJV-15 Showteam's Caramel, Boston Terrier, Lena Karlsson, Sverige, (7) 7 p.
8. N SE DK UCH NJV-13 SEJV-13 SEV-13 NV-14-15-16 NORDV-14 DKV-14 EUW-15-16 BEV-16 Kimura's Peer Gynt, Norsk Buhund, Kathrine Øksnevad Lindstrøm, Karmsund, (6) 6 p.
8. SE UCH NJV-12 Whisborne Touch Me, Lhasa Apso, Ulltveit -Moe Annika, Sverige, (6) 6 p.
8. CH ITALIA NV-16 Fransin Minnie Mouse, Fox Terrier Ruhåret, Francesca Cassin, Italia, (6) 6 p.
8. INT NORD N UCH DKV-13 FI V-13 NJV-11 NV-12-16 KBHV-16 SEV-16 Statesman Miss Divine, Amerikansk Cocker Spaniel, Vibeke Paulsen, Støren, (6) 6 p.
8. C.I.E N DK UCH NV-14 DKV-15 Redqliff's Heavy Competition, Australian Kelpie, Arild Berntsen, Nannestad, (6) 6 p.
8. N UCH NJV-15 Lilac Wind Jeanne-D' Arc, Skotsk Hjortehund, Elizabeth Nordhammer, Tveit, (6) 6 p.
8. N UCH Santomard Basic Joker, Sankt Bernhardshund Langhåret, Anne Brita Prøven Tangen, Eidsvoll, (6) 6 p.
8. GB UCH NV-11-12-15-16 NVV-16 Soletrader Trick Or Treat, Petit Basset Griffon Vendeen, Anders Tunold-Hanssen, Oslo, (6) 6 p.


Beste veteran:

Dag 1
1. INT NORD FI UCH NVV-13 DKVV-14- 16 NORDVV-14-15 NVV-16 Stings Velour In Black To Matrix, Lhasa Apso, Birgitte Sperle, Steinberg, 6 p.
2. N UCH NVV-16 Braveheart Pomclassic Av Vestvarden, Pomeranian, Stephen Mcquiston, , 5 p.
3. INT N SE FI DK UCH HEV-10 FIV-14 KBHVV-15 DKV-16 DKVV-16 NVV-16 Arctic Roses Fashionably Dressed, Shih Tzu, Anne Britt Mailund, , 4 p.
4. CIB S N DK FIN CH FIV-07 NV-09 SV-08-10 NORDV-13 NVV-14 EUVW-15 Carnac's X-Man, Velg Rase, Gunilla Skallman, Sverige, 3 p.

Dag 2
1. INT NORD UCH NV-09-11-15 NORDJV-08 KBHV-10 DKV-10 EUVW-15-16 NVV-15-16 BEVW-16 Lapinlumon Hesperus, Lagotto Romagnolo, Siv Christine Bækken, Nittedal, 5 p.
2. C.I.E NORD UCH NORDJV-09 Flat Garden's Sverre X V I I I, Flat Coated Retriever, Kjersti Jensen, Nordfjordeid, 4 p.
3. N UCH NORDV-11 DKV-11 NV-10-12-16 NVV-16 Kimura's Kunta Kinte, Rottweiler, Erik Marthinussen, Rådal, 3 p.
4. INT NORD FIN UCH KBHV-09-15 NORDV-10-16 NV-08-09-11-12-14-16 NVV-14-15-16 NORDVV-14-16 EUVW-15 KBHVV-15 DKVV-16 SEVV-16 Zivotny's Jitka Nadherna, Cesky Terrier, Berit Maaby, Spydeberg, 2 p.

Dommer: Almgren, Hans


Årets beste veteran etter denne utstillingen

1. INT NORD FI UCH NVV-13 DKVV-14- 16 NORDVV-14-15 NVV-16 Stings Velour In Black To Matrix, Lhasa Apso, Birgitte Sperle, Steinberg, (6) 6 p.
2. N UCH NVV-16 Braveheart Pomclassic Av Vestvarden, Pomeranian, Stephen Mcquiston, , (5) 5 p.
3. INT NORD UCH NV-09-11-15 NORDJV-08 KBHV-10 DKV-10 EUVW-15-16 NVV-15-16 BEVW-16 Lapinlumon Hesperus, Lagotto Romagnolo, Siv Christine Bækken, Nittedal, (5) 5 p.
4. C.I.E NORD UCH NORDJV-09 Flat Garden's Sverre X V I I I, Flat Coated Retriever, Kjersti Jensen, Nordfjordeid, (4) 4 p.
5. INT N SE FI DK UCH HEV-10 FIV-14 KBHVV-15 DKV-16 DKVV-16 NVV-16 Arctic Roses Fashionably Dressed, Shih Tzu, Anne Britt Mailund, , (4) 4 p.
6. CIB S N DK FIN CH FIV-07 NV-09 SV-08-10 NORDV-13 NVV-14 EUVW-15 Carnac's X-Man, Velg Rase, Gunilla Skallman, Sverige, (3) 3 p.
7. N UCH NORDV-11 DKV-11 NV-10-12-16 NVV-16 Kimura's Kunta Kinte, Rottweiler, Erik Marthinussen, Rådal, (3) 3 p.
8. INT NORD FIN UCH KBHV-09-15 NORDV-10-16 NV-08-09-11-12-14-16 NVV-14-15-16 NORDVV-14-16 EUVW-15 KBHVV-15 DKVV-16 SEVV-16 Zivotny's Jitka Nadherna, Cesky Terrier, Berit Maaby, Spydeberg, (2) 2 p.


Beste avlshund:

Dag 1
1. INT NORD FIN UCH NV-09-10-11-12 SEV-11-12 DKV-10-12-13 NORDV-10 EUW-11 HEV-10 KBHV-12 Sagaland's B-August X I I,Tibetansk Spaniel, Sonja Dramstad, Dilling, 7 p.
2. DK N UCH NORDV-12 KBHV-13 Idyllium's Cookies'n Cream,Chihuahua Langhåret, Marthe Dalen, Molde, 5 p.
3. N UCH Shih-Bi-Chow's Exclusive Design,Shih Tzu, Signy Karin Elvesveen, Fluberg, 4 p.

Dag 2
1. C.I.B.N UCH NV-15-16 Skipper's All Right, Newfoundlandshund, Ole Andreas Nygård, Sylling, 7 p.
2. Winningmood With Dalstaff, Staffordshire Bull Terrier, Katrine Westerby, Fetsund, 5 p.
3. C.I.E.N DK UCH VV-12 NV-14 Torro V Rusticana, Boxer, Dag Olav Glemminge, Gressvik, 4 p.
4. NORD UCH RLI AD BH NORD UCH Kimura's Mary Poppins, Rottweiler, Kathrin Myhra, Kongsberg, 3 p.


Årets beste avlshund etter denne utstillingen

1. C.I.B.N UCH NV-15-16 Skipper's All Right, Newfoundlandshund, Ole Andreas Nygård, Sylling, (7) 7 p.
2. INT NORD FIN UCH NV-09-10-11-12 SEV-11-12 DKV-10-12-13 NORDV-10 EUW-11 HEV-10 KBHV-12 Sagaland's B-August X I I, Tibetansk Spaniel, Sonja Dramstad, Dilling, (7) 7 p.
3. DK N UCH NORDV-12 KBHV-13 Idyllium's Cookies'n Cream, Chihuahua Langhåret, Marthe Dalen, Molde, (5) 5 p.
4. Winningmood With Dalstaff, Staffordshire Bull Terrier, Katrine Westerby, Fetsund, (5) 5 p.
5. N UCH Shih-Bi-Chow's Exclusive Design, Shih Tzu, Signy Karin Elvesveen, Fluberg, (4) 4 p.
6. C.I.E.N DK UCH VV-12 NV-14 Torro V Rusticana, Boxer, Dag Olav Glemminge, Gressvik, (4) 4 p.
7. NORD UCH RLI AD BH NORD UCH Kimura's Mary Poppins, Rottweiler, Kathrin Myhra, Kongsberg, (3) 3 p.


Beste oppdretter:

Dag 1
1. Sagaland - Tibetansk Spaniel, 6 p.
2. Rajuma - Samojedhund, 4 p.
3. Idyllium - Chihuahua Langhåret, 3 p.
4. Vintervidda - Finsk Lapphund, 2 p.

Dag 2
1. Nobel Line - Dvergpinscher, 6 p.
2. Larhjelm - Dachshund Strihåret, 4 p.
3. Aquafortis - Portugisisk Vannhund, 3 p.
4. Wervest - Dvergdachshund Strihåret, 2 p.


Årets mest vinnende oppdretter etter denne utstillingen

1. Nobel Line - Dvergpinscher, (6) 6 p.
2. Sagaland - Tibetansk Spaniel, (6) 6 p.
3. Rajuma - Samojedhund, (4) 4 p.
4. Larhjelm - Dachshund Strihåret, (4) 4 p.
5. Idyllium - Chihuahua Langhåret, (3) 3 p.
6. Aquafortis - Portugisisk Vannhund, (3) 3 p.
7. Wervest - Dvergdachshund Strihåret, (2) 2 p.
8. Vintervidda - Finsk Lapphund, (2) 2 p.


Beste Norske Hund:

Dag 1
1. N UCH SE UCH DK UCH NJV-13 SEJV-13 SEV-13 NV-14-15-16 NORDV-14 DKV-14 EUW-15 BEV-16 EUV-16 Kimura's Peer Gynt, Norsk Buhund, Kathrine Øksnevad Lindstrøm, Karmsund, 63 p.
2. Tahoe, Norsk Elghund Grå, Vidar Klokseth, Flesberg, 54 p.
3. INT NORD UCH DKV-14 NORDV-15 Løvheims Skjold, Norsk Lundehund, Finn Lund, Drangedal, 18 p.

Dag 2
1. Trollfossens Tuva, Dunker, Karl Jakob Høvik, Færvik, 4 p.


Årets beste norske hund etter denne utstillingen

1. N SE DK UCH NJV-13 SEJV-13 SEV-13 NV-14-15-16 NORDV-14 DKV-14 EUW-15-16 BEV-16 Kimura's Peer Gynt, Norsk Buhund, Kathrine Øksnevad Lindstrøm, Karmsund, (63) 63 p.
2. Tahoe, Norsk Elghund Grå, Vidar Klokseth, Flesberg, (54) 54 p.
3. INT NORD UCH DKV-14 NORDV-15 Løvheims Skjold, Norsk Lundehund, Finn Lund, Drangedal, (18) 18 p.
4. Trollfossens Tuva, Dunker, Karl Jakob Høvik, Færvik, (4) 4 p.


Lydighet:

LP-I
1. Chrilikas Friday I'm In Love, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Kate Iren Tangnes, , 174,5 p.
2. Kid, Border Collie, Torun Larsen, Kleppe, 149 p.
3. Tiana Bess, Border Collie, Bente Lisbeth Karlsen, Hønefoss, 144,5 p.
4. AGHI AGI RLII AGII AGHII RLIII Tiakaro's Oreo Dream, Shetland Sheepdog, Heggen, Irene Rogstad, Bjørkelangen, 142,5 p.
5. Russell Yards All Eyes On Me, Boston Terrier, Mai-Kristin Nicolaysen, Oslo, 136,5 p.
6. NJV-15 NV-15 DKJV- 15 DKV-15-16 NORDV-15-16 KBHV-16 Roughshoot I'm On Fire, Ungarsk Vizsla Korthåret, Sissel Jerve, Oslo, 129,5 p.
7. Deepeyes Almost The Truth V I, Australian Kelpie, Tone Wenhaug, Notodden, 94 p.
8. Milla, Blandingshund, Anette Steinvik, Oslo, 77 p.
9. Days Of Greys Bella Bianca, Mellompuddel, Hall, Eli, Asker, 0 p.
9. Eldflammans Prima Ballerina, Golden Retriever, Marianne Bergan, Norge, 0 p.
9. Orkanens Eternal Extasy, Rottweiler, Annemarie Lillian Grønbech, Ytre Enebakk, 0 p.

LP-II
1. LPI Stella Polaris, Border Collie, Mona Helen B Tollefsen, Drammen, 186,5 p.
2. RLI RLII LPI Get Weiler's Artige Pippi, Border Collie, Brita Moe Johnsen, Krokstadelva, 139,5 p.
3. Vassruggens Freja Augabragdi, Golden Retriever, Bente Lyngaas, Drammen, 108,5 p.
4. Blackneck's B'ärke, Belgisk Fårehund, Malinois, Oda Vittor, Larvik, 106 p.
5. Triodames Call Me Wild Card, Stor Puddel, Jorunn Moi, Kristiansand S, 55 p.
6. Kurt, Border Collie, Eli Hagen, Notodden, 0 p.
6. N RL CH N A(H)CH N ACH AGHIII Kronvallaren Quizz, Border Collie, Heggen, Irene, Bjørkelangen, 0 p.

LP-III
1. Hexgårdens Wixie, Border Collie, Else Helene Feet, Oslo, 292 p.
2. LPI LPII Akersborg Tobben, Border Collie, Petter Gundersen, Drammen, 228,5 p.
3. N SE VCH BH AD RLII Benzelias Heartbreaking Henny, Dansk-Svensk Gårdshund, Liv-Anine Brandsgård, Kirkenær, 213 p.
4. C.I.B. N UCH NV-13 NORDV-14 LPI LPII Splash Indiana Jones, Mellompuddel, Janne Evertsen, Bryne, 188 p.
5. RLIII Cafridas Rhythmic Ragtime Reggae, Berner Sennenhund, Mari-Ann H Amundsen, Vestfossen, 171 p.

LP-FCI3
1. Chocomate's Harrys Chili, Border Collie, Monica Wickstrøm, Husøysund, 287,5 p.
2. Harry-Pepper, Border Collie, Line Fatland Frøystad, Sandnes, 283,5 p.
3. BH NORD LCH Myrullen's Lazy Haste, Border Collie, Kristin Gudem, Heggedal, 282,5 p.
4. Myrullen's Lille Herman, Border Collie, Hege Johnsen, Aurskog, 282 p.
5. Henry, Border Collie, Line Fatland Frøystad, Sandnes, 274 p.
6. Myrullen's Ludvig, Border Collie, Selsaas, Kjellaug, Nedre Vats, 269,5 p.
7. N LCH Get Weiler's Go Jenta, Border Collie, Hege Lindahl, Rakkestad, 269 p.
8. Somollis Inez, Border Collie, Kristin Natås Hauger, Rasta, 267,5 p.
9. N SE DK LCH Get Weiler's Flic Flac, Border Collie, Jannicke Mestad, Kristiansand S, 267 p.
9. N LCH Målli, Border Collie, Monika Beate Kvernberg, Aureosen, 267 p.
9. N LCH Flips Ben, Border Collie, Satu Niemi, Råholt, 267 p.
12. BH Despina Galdr, Border Collie, Hege Schea Bakke, Ytre Enebakk, 261,5 p.
12. Vassruggens Ålga Mildir, Golden Retriever, Renate Lund, Solbergelva, 261,5 p.
14. Somollis Iggy-Pop, Border Collie, Kari Aspøy, Hafrsfjord, 254,5 p.
15. Myrullen's Min Karma, Border Collie, Kjellaug Selsaas, , 250 p.
15. N LCH LPIII Get Weiler's Jubel, Border Collie, Mona Caspersen Strømdal, Gullaug, 250 p.
17. N LCH Joy, Border Collie, Liv Mc Dowell, Tolvsrød, 245 p.
18. Chocomate's Harrys Cava, Border Collie, Silje Larsen, Bodø, 240,5 p.
19. Linnie, Border Collie, Else Kristin Svendsen, Hafrsfjord, 239 p.
20. Dixie, Border Collie, Marit Rasmussen Anfinsen, Sandnes, 228 p.
21. LPIII Gawain's Bright Star, Border Collie, Torunn Holtbakk, Fredrikstad, 224 p.
22. Charlie, Border Collie, Thon, Grete, Tolvsrød, 221 p.
23. Doubleuse Golden Star, Golden Retriever, Trond Brustad, Oslo, 215,5 p.
24. Remy M, Border Collie, Svein Børresen, Sandefjord, 207,5 p.
25. High Working B C Mexico, Border Collie, Solgunn Roarsen, Kløfta, 203 p.
26. LPI LPII LPIII Izi, Border Collie, May Britt Stifoss, Evje, 202,5 p.
27. N SE LCH N UCH Izgara's Eikki, Belgisk Fårehund, Tervueren, Geir Brandtzæg, Kongsberg, 202 p.
28. LPIII Get Weiler's Gromme Prinsesse, Border Collie, Ine Beate Reitan, Hafrsfjord, 185,5 p.
29. Børves Bingo's Slatans Kvikk, Border Collie, Torbjørg Breistein, Sand, 0 p.
29. Thelook Explosive Ivo, Border Collie, Hilde Skjoldal, Skoppum, 0 p.


Gerapokalen etter denne utstillingen

1. Chocomate's Harrys Chili, Border Collie, Monica Wickstrøm, Husøysund, (287,5) 287,5 p.
2. Harry-Pepper, Border Collie, Line Fatland Frøystad, Sandnes, (283,5) 283,5 p.
3. BH NORD LCH NMLP-16 Myrullen's Lazy Haste, Border Collie, Kristin Gudem, Heggedal, (282,5) 282,5 p.
4. Myrullen's Lille Herman, Border Collie, Hege Johnsen, Aurskog, (282) 282 p.
5. Henry, Border Collie, Line Fatland Frøystad, Sandnes, (274) 274 p.
6. Myrullen's Ludvig, Border Collie, Selsaas, Kjellaug, Nedre Vats, (269,5) 269,5 p.
7. N LCH Get Weiler's Go Jenta, Border Collie, Hege Lindahl, Rakkestad, (269) 269 p.
8. Somollis Inez, Border Collie, Kristin Natås Hauger, Rasta, (267,5) 267,5 p.
9. N LCH Målli, Border Collie, Monika Beate Kvernberg, Aureosen, (267) 267 p.
10. N LCH Flips Ben, Border Collie, Satu Niemi, Råholt, (267) 267 p.



Agility:

Liten-1
1. SE HR DK N UCH SEV-16 Estrellapinsch Jedi Jabiim, Dvergpinscher, Funda Aylin Acar, Oslo
2. Poco Gigante's Beyond Imagination, Dvergpinscher, Selma Victoria Hansen, Mjøndalen
0. Working Flames Extremely Sweet Elzy, Mittelspitz, Marianne Myki, Løten
0. Emmy, Dansk-Svensk Gårdshund, Trine Undhjem, Bjorbekk

Liten-2
1. AGI AGHI AGHII Fuzzyheimen's Christmas Angel, Cavalier King Charles Spaniel, Katarina Bråthen, Skien
0. Choco-Chanel, Shetland Sheepdog, Hilde Tønnessen, Færvik
0. Knerten, Blandingshund, Ida K Løvskogen Andersen, Oslo
0. Tiililita's Midnight Sun, Papillon, Tina Andrea Tronds, Sætre

Liten-3
1. La-Min-So's Harlequin In Blue, Shetland Sheepdog, Irene Yrstad, Slattum
2. AGHI AGI AGHIII AGHII AGII Freetain's Thornado Jothero, Papillon, Ellen H. Tangen, Fåberg
3. AGHI AGI RLII AGII AGHII RLIII Tiakaro's Oreo Dream, Shetland Sheepdog, Heggen, Irene Rogstad, Bjørkelangen
4. C.I.B NORD UCH NORD VCH NV-12 Krösaskogens Teodor, Västgøtaspets, Marie-Anne Johansson, Sverige
5. AGII AGHIII AGIII Elleville Maia, Shetland Sheepdog, Ida Wam Bøyesen, Lunde
6. AGI AGII AGHII Myhrelen's Gracinha Gentileza, Podengo Portugues Liten Strihåret, Nina Helene Barth, Våle
0. Eagermind Saeta Gleymmerei, Shetland Sheepdog, Solveig K. Jakobsen, 
0. Amcockgarden's Janeiro Jade, Chinese Crested Powder Puff, Gunnar Schjeldrup Mathisen, 
0. AGHII AGI Malle, Jack Russell Terrier, Linn Myhre Sjøsåsen, Lunde
0. N UCH SE N VCH NJV-12 Krösaskogens Vilfred, Västgøtaspets, Marie-Anne Johansson, Sverige
0. AGHIII Leeland Zenith Of Fame, Shetland Sheepdog, Sofie Vega Wollbraaten, Drøbak

Mellom-1
1. Bergfruens Antrasitt Arya, Hans-Kristian Halmrast, Kodal
0. Mudiblues First December, Åse Kristin Torvik, Oslo
0. Cejonis Black Indi, Cathrine Ovrid, Aurskog
0. Shelteam Ice Beer, Hege Pettersson, Nannestad

Mellom-2
1. Personlighetens We Are The Dream, Shetland Sheepdog, Gry J Grønvold, Langesund
2. AGI AGHI AGHII AGII RLII Staurin's Felitas Vivaldi, Lagotto Romagnolo, Vibeke Andersen, Porsgrunn
3. Black Beauty's Leonora, Cocker Spaniel, Marianne Mjanger, Mandal
0. AGHI AGI AGHII Goldmine's Vienna, Shetland Sheepdog, Sissel Talseth, Stabekk
0. N UCH NORDJV-14 Evros Watch This Pearl, Shetland Sheepdog, Sofie Vega Wollbraaten, Drøbak

Mellom-3
1. N SE ACH N DK SE A(H)CH NMAG-16 Toyamikis Prince Lukas, Shetland Sheepdog, Irene Yrstad, Slattum
2. N ACH N A(H)CH Rockhound's Cosalite, Shetland Sheepdog, Mina Mathilde Engh Mathisen, Holmestrand
3. AGII AGI AGHI AGHII Shari Pat's Teddy Boy, Shetland Sheepdog, Karen Marie Skjelbred, Skien
4. AGHII AGIII AGHIII Fambia Black Vibration, Amerikansk Cocker Spaniel, Bente Liberg, Oslo
5. Jaffadays Diamant Jubilee, Shetland Sheepdog, Asbjørg Jonassen, Lier
0. Emil, Blandingshund, Tina Andrea Tronds, Sætre
0. C.I.B NORD UCH NV-13 DKV-14 NV-14 AGHII AGII AGHIII Maia, Kromfohrländer, Heidi Nilsen, Norge
0. AGI AGHI Kerenza's Prince Panache, Shetland Sheepdog, Elin Thomstad, 
0. AGHI AGI AG II Sunborne Lovelight To Licorice, Shetland Sheepdog, Katrine Rørvik, Hønefoss

Stor-1
1. AD AGI Kensington Gate Alpha Strike, Collie Langhåret, Linda Yuen, 
2. Eryrin Ville, Border Collie, Ingerid Margrete Klaveness, Barkåker
3. Akersborg Boss, Border Collie, Per Holger Jensen, 
4. Spinny, Border Collie, Inger Bakkeby, Kløfta
5. Milla, Blandingshund, Anette Steinvik, Oslo
6. Sin Cera Tellus, Border Collie, Kristian Opsal, 
0. Pippi, Border Collie, Trine Undhjem, Bjorbekk
0. Lily, Border Collie, Trine M. Thorkildsen, Arendal
0. Baby Lux, Border Collie, Martin Bøhmer, Oslo
0. AGHI Spinnrockens Let Me Entertain You, Australian Shepherd, Malin Nord Gravdal, Porsgrunn
0. AGI AGHI Chiljas Bullet With Butterfly Wings, Australian Shepherd, Natalie Kløverød, Stavern
0. Jørdis, Blandingshund, Unn Desire Tangen, Oslo
0. AGI Bliss, Border Collie, Ida Wam Bøyesen, Lunde
0. C.I.B.NORD FI UCH KBHV-15-16 AGI AGHI Megamagee Legato Lungo, Pinscher, Martin Stikbakke, 

Stor-2
1. Odin, Blandingshund, Inger Lise Avdal, 
2. Kira, Blandingshund, Natalie Kløverød, Stavern
3. N DK UCH AGHI AGI DKJV-12 NORDJV-12 NJV-12 Chiljas Annie Get Your Gun, Australian Shepherd, Nina Holm, 
4. AGHI AGI My Trusted Friend Joy, Border Collie, Iris Jeanette Visted, Bø I Telemark
5. BH AD AGI AGII AGHII RLIII Aussie Gården's Unfinished Tale, Australian Shepherd, Hans-Kristian Halmrast, Kodal
6. AGHI AGI AGHD1 Henessy Z Vilete Bohemia, Bearded Collie, Birgitte Dahlen, Tolvsrød
0. AGHI AGI Smooth Yippi Yahoo Of Torrosly, Collie Korthåret, Anita Arvesen, Kragerø
0. Ginny Plutta, Border Collie, Astri Andersen-Uglehus, 
0. N UCH AGHI AGI AGHII Urtehagens M Brave Heart Ikaros, Schapendoes, Irene Rødelv, 
0. AGI AGHI RLI Ollegaarden's Qatla Of O'shaya, Belgisk Fårehund, Groenendael, Njøten, Marianne Ono, Oslo
0. AGHI AGI AGHII AGII Almighty Theo, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Cathrine Ovrid, Aurskog

Stor-3
1. N ACH AGIII Myrullen's Mamma Mia, Border Collie, Signe K Gundersen, Nannestad
2. N ACH N A(H)CH Tinka, Border Collie, Inger Bakkeby, Kløfta
3. Ben, Blandingshund, Ida Wam Bøyesen, Lunde
4. Buffy, Blandingshund, Anne Tone Langeland Stensrud, Norge
5. N RL CH RLIII LPI AGII AGIII AGHII AGHIII Yxsjöstugans Tia, Welsh Springer Spaniel, Linn Therese Andersen, Sandvika
6. AGI AGHII Adoreas Red Camille, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Sven Arne Thorsen, 
7. N UCH Aijka, Lapsk Vallhund, Ingerid Margrete Klaveness, Barkåker
8. BH N RL CH N ACH AGIII AGHIII Tollerstemmen's Jessie, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Elin Henriksen Halmrast, 
0. AGIII AGHIII Eyemarkers Cross Time, Border Collie, Birgitte Dahlen, Tolvsrød
0. N ACH N A(H)CH Kuling, Border Collie, Ingerid Margrete Klaveness, Barkåker
0. Milo, Blandingshund, Sissel Talseth, Stabekk
0. N RL CH N A(H)CH N ACH AGHIII Kronvallaren Quizz, Border Collie, Heggen, Irene, Bjørkelangen
0. N UCH AGI AGHII AGHIII AGII N A(H)CH Urtehagens K Lappacea Rover, Schapendoes, Kurt Inge Pedersen, Helle

Hopp-Liten-1
1. Emmy, Dansk-Svensk Gårdshund, Trine Undhjem, Bjorbekk
2. Working Flames Extremely Sweet Elzy, Mittelspitz, Marianne Myki, Løten
0. Poco Gigante's Beyond Imagination, Dvergpinscher, Selma Victoria Hansen, Mjøndalen
0. Maxi, Blandingshund, Anne Åbyholm-Brodal, Oslo
0. SE HR DK N UCH SEV-16 Estrellapinsch Jedi Jabiim, Dvergpinscher, Funda Aylin Acar, Oslo

Hopp-Liten-2
1. Knerten, Blandingshund, Ida K Løvskogen Andersen, Oslo
2. Tiililita's Midnight Sun, Papillon, Tina Andrea Tronds, Sætre
3. AGI AGII AGHII Myhrelen's Gracinha Gentileza, Podengo Portugues Liten Strihåret, Nina Helene Barth, Våle
4. AGHII AGI Malle, Jack Russell Terrier, Linn Myhre Sjøsåsen, Lunde
0. AGI AGHI AGHII Fuzzyheimen's Christmas Angel, Cavalier King Charles Spaniel, Katarina Bråthen, Skien
0. Choco-Chanel, Shetland Sheepdog, Hilde Tønnessen, Færvik

Hopp-Liten-3
1. La-Min-So's Harlequin In Blue, Shetland Sheepdog, Irene Yrstad, Slattum
2. Eagermind Saeta Gleymmerei, Shetland Sheepdog, Solveig K. Jakobsen, 
3. AGHI AGI AGHIII AGHII AGII Freetain's Thornado Jothero, Papillon, Ellen H. Tangen, Fåberg
4. C.I.B NORD UCH NORD VCH NV-12 Krösaskogens Teodor, Västgøtaspets, Marie-Anne Johansson, Sverige
5. Amcockgarden's Janeiro Jade, Chinese Crested Powder Puff, Gunnar Schjeldrup Mathisen, 
0. AGHIII Leeland Zenith Of Fame, Shetland Sheepdog, Sofie Vega Wollbraaten, Drøbak
0. N UCH SE N VCH NJV-12 Krösaskogens Vilfred, Västgøtaspets, Marie-Anne Johansson, Sverige
0. AGII AGHIII AGIII Elleville Maia, Shetland Sheepdog, Ida Wam Bøyesen, Lunde
0. AGHI AGI RLII AGII AGHII RLIII Tiakaro's Oreo Dream, Shetland Sheepdog, Heggen, Irene Rogstad, Bjørkelangen

Hopp-Mellom-1
1. Bergfruens Antrasitt Arya, Pyreneisk Gjeterhund M/Korth.Hode, Hans-Kristian Halmrast, Kodal
2. Shelteam Ice Beer, Shetland Sheepdog, Hege Pettersson, Nannestad
0. Mudiblues First December, Mudi, Åse Kristin Torvik, Oslo

Hopp-Mellom-2
1. AGHI AGI AGHII Goldmine's Vienna, Shetland Sheepdog, Sissel Talseth, Stabekk
2. AGI AGHI AGHII AGII RLII Staurin's Felitas Vivaldi, Lagotto Romagnolo, Vibeke Andersen, Porsgrunn
0. N UCH NORDJV-14 Evros Watch This Pearl, Shetland Sheepdog, Sofie Vega Wollbraaten, Drøbak
0. AGHI AGI AG II Sunborne Lovelight To Licorice, Shetland Sheepdog, Katrine Rørvik, Hønefoss
0. Black Beauty's Leonora, Cocker Spaniel, Marianne Mjanger, Mandal
0. Cejonis Black Indi, Cocker Spaniel, Cathrine Ovrid, Aurskog
0. Personlighetens We Are The Dream, Shetland Sheepdog, Gry J Grønvold, Langesund

Hopp-Mellom-3
1. N SE ACH N DK SE A(H)CH NMAG-16 Toyamikis Prince Lukas, Shetland Sheepdog, Irene Yrstad, Slattum
2. AGI AGHI Kerenza's Prince Panache, Shetland Sheepdog, Elin Thomstad, 
3. Jaffadays Diamant Jubilee, Shetland Sheepdog, Asbjørg Jonassen, Lier
0. AGII AGI AGHI AGHII Shari Pat's Teddy Boy, Shetland Sheepdog, Karen Marie Skjelbred, Skien
0. Emil, Blandingshund, Tina Andrea Tronds, Sætre
0. N ACH N A(H)CH Rockhound's Cosalite, Shetland Sheepdog, Mina Mathilde Engh Mathisen, Holmestrand
0. AGHII AGIII AGHIII Fambia Black Vibration, Amerikansk Cocker Spaniel, Bente Liberg, Oslo
0. C.I.B NORD UCH NV-13 DKV-14 NV-14 AGHII AGII AGHIII Maia, Kromfohrländer, Heidi Nilsen, Norge

Hopp-Stor-1
1. Ginny Plutta, Border Collie, Astri Andersen-Uglehus, 
2. Spinny, Border Collie, Inger Bakkeby, Kløfta
0. AD AGI Kensington Gate Alpha Strike, Collie Langhåret, Linda Yuen, 
0. Odin, Blandingshund, Inger Lise Avdal, 
0. AGI AGHI Chiljas Bullet With Butterfly Wings, Australian Shepherd, Natalie Kløverød, Stavern
0. Milla, Blandingshund, Anette Steinvik, Oslo
0. Akersborg Boss, Border Collie, Per Holger Jensen, 
0. C.I.B.NORD FI UCH KBHV-15-16 AGI AGHI Megamagee Legato Lungo, Pinscher, Martin Stikbakke, 
0. Eryrin Ville, Border Collie, Ingerid Margrete Klaveness, Barkåker
0. Pippi, Border Collie, Trine Undhjem, Bjorbekk
0. Sin Cera Tellus, Border Collie, Kristian Opsal, 
0. AGI Bliss, Border Collie, Ida Wam Bøyesen, Lunde
0. Lily, Border Collie, Trine M. Thorkildsen, Arendal

Hopp-Stor-2
1. Kira, Blandingshund, Natalie Kløverød, Stavern
2. AGI AGHI RLI Ollegaarden's Qatla Of O'shaya, Belgisk Fårehund, Groenendael, Njøten, Marianne Ono, Oslo
3. N DK UCH AGHI AGI DKJV-12 NORDJV-12 NJV-12 Chiljas Annie Get Your Gun, Australian Shepherd, Nina Holm, 
4. Jørdis, Blandingshund, Unn Desire Tangen, Oslo
5. AGHI Spinnrockens Let Me Entertain You, Australian Shepherd, Malin Nord Gravdal, Porsgrunn
6. AGHI AGI Smooth Yippi Yahoo Of Torrosly, Collie Korthåret, Anita Arvesen, Kragerø
0. BH AD AGI AGII AGHII RLIII Aussie Gården's Unfinished Tale, Australian Shepherd, Hans-Kristian Halmrast, Kodal
0. AGHI AGI My Trusted Friend Joy, Border Collie, Iris Jeanette Visted, Bø I Telemark
0. AGHI AGI AGHII AGII Almighty Theo, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Cathrine Ovrid, Aurskog
0. AGHI AGI AGHD1 Henessy Z Vilete Bohemia, Bearded Collie, Birgitte Dahlen, Tolvsrød
0. N UCH AGHI AGI AGHII Urtehagens M Brave Heart Ikaros, Schapendoes, Irene Rødelv, 
0. Baby Lux, Border Collie, Martin Bøhmer, Oslo

Hopp-Stor-3
1. N ACH N A(H)CH Tinka, Border Collie, Inger Bakkeby, Kløfta
2. N RL CH RLIII LPI AGII AGIII AGHII AGHIII Yxsjöstugans Tia, Welsh Springer Spaniel, Linn Therese Andersen, Sandvika
3. AGI AGHII Adoreas Red Camille, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Sven Arne Thorsen, 
4. Ben, Blandingshund, Ida Wam Bøyesen, Lunde
0. AGIII AGHIII Eyemarkers Cross Time, Border Collie, Birgitte Dahlen, Tolvsrød
0. N RL CH N A(H)CH N ACH AGHIII Kronvallaren Quizz, Border Collie, Heggen, Irene, Bjørkelangen
0. N UCH Aijka, Lapsk Vallhund, Ingerid Margrete Klaveness, Barkåker
0. N ACH N A(H)CH Kuling, Border Collie, Ingerid Margrete Klaveness, Barkåker
0. BH N RL CH N ACH AGIII AGHIII Tollerstemmen's Jessie, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Elin Henriksen Halmrast, 
0. N UCH AGI AGHII AGHIII AGII N A(H)CH Urtehagens K Lappacea Rover, Schapendoes, Kurt Inge Pedersen, Helle
0. Milo, Blandingshund, Sissel Talseth, Stabekk
0. N ACH AGIII Myrullen's Mamma Mia, Border Collie, Signe K Gundersen, Nannestad
0. Buffy, Blandingshund, Anne Tone Langeland Stensrud, Norge

lag-Liten
1. Mini Flyers, Solveig K. Jakobsen, 

lag-Stor
1. 4-runners I, Birgitte Dahlen, Tolvsrød
2. Underdogs, Ingerid Margrete Klaveness, Barkåker
0. Hoppsann, Malin Nord Gravdal, Porsgrunn


KALA TROFEET ETTER DENNE UTSTILLINGEN

Ingen


Junior handling:


Klasse 10-13 år, dag 1
1. Karianne Nyhus, Fagernes, Mittelspitz, Mont De Valer Chablis
2. Irja Sofie Nyheim, , Flat Coated Retriever, Altaflats Ain't I'm A Dog
3. Andreas Myklebust Røstberg, Molde, Schäferhund Normalhår, Audhumbla Av Quantos
4. Janina Grøvslien, Halden, Chihuahua Korthåret, Rosalago Mm's Ypsilon


Klasse 14-17 år, dag 1
1. Julia Sofie Sørum Bjørklund, Oteren, Samojedhund, Snødehulens Vakre Tundra
2. Nanette Berge Karlsen, Støren, Dvergpinscher, Dirty Dancer V. Nobel Line
3. Andrea Larsen, , Beagle, Zappa Do Casal Da Vinha A Carnelian
4. Helene Myhrer, , Flat Coated Retriever, Simon Says Rule Britannia


Dag 2
1. Julia Sofie Sørum Bjørklund, Oteren, Samojedhund, Snødehulens Vakre Tundra
2. Sigrid Svingen, , Irish Softcoated Wheaten Terrier, Hallinglabben Berteline
3. Susann Omholt Nikolaisen, , Flat Coated Retriever, Av-Zan-Iaz Ypperlige Zippo
4. , Drammen, Australian Shepherd, Ever Haling Just-Our-Sweet-Honey


Klasse 10-13 år, dag 2
1. Andreas Myklebust Røstberg, Molde, Schäferhund Normalhår, Audhumbla Av Quantos
2. Karianne Nyhus, Fagernes, Mittelspitz, Mont De Valer Chablis
3. Tea Lund Sjølstad, , Vorstehhund Strihåret, Beechillawn Loud And Proud
4. Sara-Yasmine Isaksen, Fredrikstad, Stor Puddel, Majestic Adira Of My Calida


Klasse 14-17 år, dag 2
1. Julia Sofie Sørum Bjørklund, Oteren, Samojedhund, Snødehulens Vakre Tundra
2. Sigrid Svingen, , Irish Softcoated Wheaten Terrier, Hallinglabben Berteline
3. Susann Omholt Nikolaisen, , Flat Coated Retriever, Av-Zan-Iaz Ypperlige Zippo
4. , Drammen, Australian Shepherd, Ever Haling Just-Our-Sweet-Honey





FacebookTwitterPinterestGoogle+EmailMore

Hovedsamarbeidspartnere