Resultater EDS 4.-6. september 2015

Resultater fra og årslister etter European Dog Show 4.-6. september 2015 finner du her.

Resultater fra og årslister etter utstillingen
Sted: European Dog Show 2015
Dato: 04.-06. 09.2015

BIS-plasseringer:

1BIS: Fox Terrier Ruhåret, UK AM FIN CH WW-14-15 EW-14 Ch Kingarthur Van Foliny Home, V-R-D, Malzoni-De Munter -Uiterwijk, Belgia
2BIS: Samojedhund, Cabaka's Happy Go Lucky, Donato, Gennaro, Italia
3BIS: Petit Basset Griffon Vendeen, NL DK FIN LUX CH Caramel Apple Van Tum-Tum's Vriendj, Huikeshoven, Gwen, Nederland
4BIS: Afghansk Mynde, RU FI SE BALT NORD BY CZ LUX HU SL CH Amal Salang Coeur D'coeurs, Shirokov, Denis, Russland
Best In Show dommer: Hübenthal, Rodi,

GRUPPEPLASSERINGER:

Gruppe 1, Bruks-, Hyrde og Gjeterhunder, Dommer: Müller, Barbara, , 1BIG: Australian Shepherd, Seventy Seven Rurikovichi My, Serova, Olga, Russland. 2BIG: Puli, Øvrige Farger, NZ AU NORD UCH WW-08-09 Cordmaker Hurdy Gurdy, Rüsz, Bodil, Danmark. 3BIG: Old English Sheepdog, Aryakas Rodanthi, Jonsson/Wallström, Lena/Ingela, Sverige. 4BIG: Welsh Corgi Pembroke, C.I.B NORD EE RU CH EUJW-06 EEW-08 Annline's My Ways Chance, Kosunen, Maija, Finland.

Gruppe 2, Schnauser/Pincher/Molosser/Sennenh, Dommer: Malo Alcrudo, Rafael, , 1BIG: Russisk Sort Terrier, Fine Lady S Zolotogo Grada, Zaytseva, Ekaterina, Russland. 2BIG: Dvergschnauzer Sort/Silver, INT ES GIB CRO CH WW-13-14 Steadlyn Recognition, Ejerstad Conti, Mia Irene, Spania. 3BIG: Pyreneerhund, SE N DK UCH SEJV-13 SEV-13-14 Vi´skaly´s Harlem Shake, Danielsson, Nina, Sverige. 4BIG: Bordeaux Dogge, IN¨T NL G MD L DE FI EE BS CH Fullhouse Bordeaux Red Forest, Toonen, J, Nederland.

Gruppe 3, Terriere, Dommer: Lehtinen, Hans, , 1BIG: Se 1BIS. 2BIG: Airedale Terrier, RU CH Rus Kornels Simvol Pobedy, Nikulin, Sergey, Russland. 3BIG: West Highland White Terrier, FI NORD EE CH FIW-14 SEV-14 DKV-14 NORDV-14 Gia´che Ci Sei Della Riva D´arno, Lehtonen, Vesa, Finland. 4BIG: Kerry Blue Terrier, NORD UCH NJV-13 NV-14 Shyloch Qosmos, Kvivesen, Helge, Halden.

Gruppe 5, Spisshunder, Dommer: Holmli, Marianne, , 1BIG: Se 2BIS. 2BIG: Chow Chow, WW-15 King Of Egypt De Los Perros De Bigo, Vigo Navajon, Nuria, Spania. 3BIG: Thai Ridgeback Dog, GR TH CH Siam Grand Mung-Mee By D-D-P, Ngampromsakul, Thamarut, Thailand. 4BIG: Norsk Buhund, N UCH NJV-13 SEJV-13 SEV-13 Kimura's Peer Gynt, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad, Karmsund.

Gruppe 6/4, Drivende og Sporhunder/Dachshund, Dommer: Foss, Arne, , 1BIG: Dvergdachshund Strihåret, IT CH JWW-14 Queenlord Skinny Love, Barcella, Valentina, Italia. 2BIG: Dvergdachshund Korthåret, Catastrofe's Red Dragon, Lahtinen, Selen Sipola, Finland. 2BIG: Rhodesian Ridgeback, RUS CH Makao Line Atuin Art, Ovchinnikov, Alexandr, Russland. 3BIG: Dvergdachshund Langhåret, RUS LT CH WW-14 NW-13 NJW-13 FINJW-13 Sensatsia Pitera Chest Imeu, Spitsa, Oxana, Russland. 3BIG: Dunker, N UCH NV-14 Gjermaa's Storm, Aspelien, Asle, Vikersund. 4BIG: Kanindachshund Korthåret, LIT CH Formula Uspeha Colibri, Hapaeva, Irina, Russland. 4BIG: Dalmatiner, Ch Offordale Chevalier, Alexander, Jenny, Storbritannia.

Gruppe 7, stående fuglehunder, Dommer: Giuliani, Claudio De, , 1BIG: Weimaraner Korthåret, US ME IR CH Gch Ch Doc N' Camelot's Heaven Can, Lenaerts-Van Der Sichel-Finch, Edwin-Linda-Tonie, Belgia. 2BIG: Bracco Italiano, IT HR NL SK H SL LUX RO CH Bice, Francesconi, Manuel, Italia. 3BIG: Irsk Setter, WW-14 Caemgen's Edge Of Glory, Jobse, Sjoerd, Sverige. 4BIG: Pointer, FIW-14 FIJW-14 HEW-14 HEJW-14 LTUJW-15 LVW-15 EEW-15 EEJW-15 Weimpoint Seasyde No Autographs Pls, Vartiainen, Sanna, Finland.

Gruppe 8, Apporterende Hunder, Dommer: Ulltveit-Moe, Annika, , 1BIG: Flat Coated Retriever, CIE GB SH CH SE N UCH FIV-12 SEV-13-14-15 NORDV-14 Castlerock Simply Magic, Dyren, Anette, Sverige. 2BIG: Amerikansk Cocker Spaniel, CIB FI LT LV LU CH BALTJW-13 NORDJW-13 FIJW-13 EEW-14 Very Vigie Huluberlulu, Sanna Vartiainen, Heidi Kangas, Finland. 3BIG: Cocker Spaniel, INT NORD US PL NL UCH KBHV-14 Cockergold All My Life, Kristensen, Michael, Danmark. 4BIG: Portugisisk Vannhund, C.I.B. SE DK N FI PT UCH SEV-13 Aquafortis Casanova By Robel, Lundström, Carina & Mikael, Sverige.

Gruppe 9, Selskapshunder, Dommer: Weng Woh, Chan, , 1BIG: Shih Tzu, TH CH Smile-Absolute's First Down Ten To, Busakornnunt, Wanida, Thailand. 2BIG: Mops, Roses Castiel Of Tangetoppen, Olsen, Elisabeth, Andebu. 3BIG: Mellompuddel, Brun/Hvit/Sort, Figaro S Tsvetochnoi Poljany, Byklum, Anita, Gardermoen. 4BIG: Fransk Bulldog, BG ES FR VDH CH Maximo De La Virreyna, U.& M Schädel, David Rodriguez, Tyskland.

Gruppe 10, Mynder, Dommer: Bodegård, Göran, , 1BIG: Se 4BIS. 2BIG: Whippet, Shottii, Riberg, Mona, Levanger. 3BIG: Saluki, N SE DK UCH NORDJV-11 Qirmizi Meridian, Persson, Lena, Sverige. 4BIG: Irsk Ulvehund, N UCH NJV-13 Mairead Maguire Ardfhuil O'marksbay, Wille, Knut Olav, Hønefoss.

Bamseliste etter denne utstillingen:

1. NORD UCH NJV-13 NV-14 NORDV-14 DKV-14 EUW-15 Shyloch Qosmos, Kerry Blue Terrier, Kvivesen, Helge, Halden, (15-14-14-14-12) 69 p.
2.N UCH Skipper's All Right, Newfoundlandshund, Nygård, Ole Andreas, Sylling, (12-8-7-7-5) 39 p.
3. N UCH NV-12-13-14 NORDV-14 SEV-14 EUW-15 Angeyja's Aela, Pyreneisk Gjeterhund, Mathiesen, Gro/Romstad, Per Tore, Roa, (12-11-4-4-3) 34 p.
4. NORD UCH SEV-15 Tiny Jewels' Neverending Fame, Pomeranian, Løken, Dag, Askim, (13-7-6) 26 p.
5. N UCH SE UCH DK UCH NJV-13 SEJV-13 SEV-13 NV-14 NORDV-14 DKV-14 EUW-15 Kimura's Peer Gynt, Norsk Buhund, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad, Karmsund, (10-6-5-5) 26 p.
6. GB UCH NV-11-12 Soletrader Trick Or Treat, Petit Basset Griffon Vendeen, Tunold-Hanssen, Anders, Oslo, (10-5-5-3-3) 26 p.
7. N UCH SE JV-13 Olympos La Mia Maschera A Carnevale, Bracco Italiano, Krogstad, Irene, Børsa, (14-5-3-2) 24 p.
8. N UCH NORDJV-13 SEJV-13 FIJV-13 NV-14 JWW-14 Estava Rain Only Style Remains, American Akita, Birkmar, Friedrich, Skarnes, (12-6-5) 23 p.
9. N DK SE UCH DKJV-13 DKV-14 Chic Choix Some Like It Chic, Lhasa Apso, Sterri, Morten, Sævelandsvik, (15-6) 21 p.
10. N DK SE FI UCH FIV-14 ECCW-15 Bazinga A Storm Of Swords, Faraohund, Hansen, Simon Tien, Blystadlia, (7-6-4-3) 20 p.
11.N DK UCH NV-13 NJV-13 NORDV-14 EUW-15 Galiano's Entertaining Lady, Bouvier Des Flandres, Tufte, Fredrik Mathisen, Oslo, (6-5-5-4) 20 p.
12. UK AM FIN CH WW-14-15 EW-14 EUW-15 Ch Kingarthur Van Foliny Home, Fox Terrier Ruhåret, V-R-D, Malzoni-De Munter -Uiterwijk, Belgia, (19) 19 p.
13. N AM FI SE UCH NJV-13 NV-14 Montserrat Caballe, Mellompuddel, Gjetnes, Åge, Lier, (11-7) 18 p.
14.EUJW-15 Cabaka's Happy Go Lucky, Samojedhund, Donato, Gennaro, Italia, (17) 17 p.
15.NL DK FIN LUX CH EUW-15 Caramel Apple Van Tum-Tum's Vriendj, Petit Basset Griffon Vendeen, Huikeshoven, Gwen, Nederland, (16) 16 p.

Beste Veteran:

Dag 1
1. INT NORD CH JWW-14 NORDV-08-12 Medoc Incredible Kundo, Lhasa Apso, Hansen, Morten N., Danmark, 8 p.
2. INT NORD HR FI SLO ROGR UCH Wervest's Winn, Dvergdachshund Strihåret, Vestby, Vera, Nordre Frogn, 7 p.
3. C.I.B. N S DK FIN UCH SV-09 JVV-08 WW-10-11 Crispy Legacy, Fox Terrier Ruhåret, Åström, Agneta, Sverige, 6 p.
4. INT RU CH Severnaya Zhemchuzhina Olimpia, Amerikansk Staffordshire Terrier, Grischenko, S, Russland, 5 p.

Dag 2
1. Götängens Bárdur, Dansk-Svensk Gårdshund, Moan, Wenche, Brumunddal, 8 p.
2. INT NORD UCH Jelistaz Painted Pilgrim, Borzoi, Nymoen-Solberg, Bjørg, Sverige, 7 p.
3. C.I.B. SE N DK FIN UCH NV-08-12 WW-10 FINV-11 SV-12 Vilauddens Ronin, Petit Basset Griffon Vendeen, Mård, Marie, Sverige, 6 p.
4. INT NORD LU AT VDH CH Qashiwas Casino Royal, Newfoundlandshund, Ramsing, Michele Utke, Danmark, 5 p.

Dag 3
1. INT NORD UCH NV-09-11 Lapinlumon Hesperus, Lagotto Romagnolo, Bækken, Siv Christine, Nittedal, 8 p.
2. INT DK SE FI UCH FIV-10 Benton Under Oath, Welsh Springer Spaniel, Sörensen & Pettersson, Carsten & Urban, Sverige, 7 p.
3. INT N FIN UCH NV-09-10 Tiny Jewels' Mad About The Boy, Pomeranian, Løken, Dag, Askim, 6 p.
4. INT NO DK VDH CH Cabaka's Mcgee Of Calle, Samojedhund, Nielsen, Gitte, Danmark, 5 p.

Dommer: Hübenthal, Rodi

Årets beste veteran etter denne utstillingen

1. INT NORD HR FI SLO ROGr UCH WW-08 NV-07-08-09-11-13-14 NORDV-08-14 DKV09-10 NVV-14 NORDVV-14 EUVW-15 Wervest's Winn, Dvergdachshund Strihåret, Vestby, Vera, Nordre Frogn, (7-5-5-5-5) 27 p.
2. INT MONT BH LIT R NORD UCH WW-14 NV-05 SV-08-13 LTV-08 NVV-12-13-14 NORDVV-13-14 FIVV-13 KBHV-15 KBHVV-15 EUVW-15 Hin Chen's Jay-Walker, Shih Tzu, Finnanger Hege Mari Og Ole Morten, Oppaker, (6-6-5-4-2) 23 p.
3. CIE N DK UCH DKV-11 NV-11 NVV-14 NORDVV-14 EUVW-15 D'evasives Emiliana, Bouvier Des Flandres, Tufte, Fredrik Mathisen, Oslo, (6-5-5) 16 p.
4. INT NORD FI UCH NVV-13 DKVV-14 NORDVV-14 Stings Velour In Black To Matrix, Lhasa Apso, Sperle, Birgitte, Steinberg, (5-5-3) 13 p.
5. INT N SE UCH NV-09-10 JWW-08 EUVW-15 Curiosity Nothing Less, Silky Terrier, Halseth, Astrid Irene, Trondheim, (4-4-3-2) 13 p.
6. INT NORD SE UCH NORDV-09-11 SE DK FI HE V-11 WW-10-11 KBHV-10 NVV-14 EUVW-15 Japaro Eye Of The Storm, Shetland Sheepdog, Olsen Finn H/Nixon, Mr. J Og Mrs. M, Sandnes, (5-4-3) 12 p.
7. INT NORD H UCH NV-07 NORDV-07 NV-14 NVV-14 NORDVV-14 SEV-14 SEVV-14 Sagaland's Å-Chevy, Tibetansk Spaniel, Dramstad, Sonja, Dilling, (4-4-3) 11 p.
8. INT NORD S EE H IR LET SLO UCH EUJV-07 KBHV07-09-10 ESTV-08-09 WW-08-09-10 EUV08-09-10 FINV-08-09 BALTV09 SV09-10 LATV10 NVV-14 NORDVV-14 EUVW-15 Freetain's My Oh My, Phalène, Lyngstad, Anne Grethe, Steinkjer, (4-3-2) 9 p.
9. INT NORD CH JWW-14 NORDV-08-12 EUVW-15 Medoc Incredible Kundo, Lhasa Apso, Hansen, Morten N., Danmark, (8) 8 p.
10. INT NORD UCH NV-09-11 NORDJV-08 KBHV-10 DKV-10 EUVW-15 Lapinlumon Hesperus, Lagotto Romagnolo, Bækken, Siv Christine, Nittedal, (8) 8 p.
11. EUVW-15 Götängens Bárdur, Dansk-Svensk Gårdshund, Moan, Wenche, Brumunddal, (8) 8 p.
12. INT NORD UCH EUVW-15 Jelistaz Painted Pilgrim, Borzoi, Nymoen-Solberg, Bjørg, Sverige, (7) 7 p.
13. INT DK SE FI UCH FIV-10 EUVW-15 Benton Under Oath, Welsh Springer Spaniel, Sörensen & Pettersson, Carsten & Urban, Sverige, (7) 7 p.
14. N UCH EUVW-15 Bernegården's Philadelphia, Sankt Bernhardshund Langhåret, Andersen, Katarina Elin Helland, Hauglandshella, (4-2-1) 7 p.
15. INT NORD SE UCH NV-09-10 NORDV-09-10 NVV-14 NORDVV-14 EUVW-15 Tiny Jewels' Mad About The Boy, Pomeranian, Løken, Dag, Askim, (6) 6 p.

Beste avlshund:

Årets beste avlshund etter denne utstillingen:

1. INT NORD UCH Courtborne Sinaxs Antilla, Saluki, Land Geir Og Karlsen Kenneth, Østre Gausdal, (7-7) 14 p.
2.N DK UCH NV-11 NJV-11 DKV-14 Griffmakers Call Me Connery, Petit Brabancon, Refsnes, Elisabeth Nilsen, Orre, (8) 8 p.
3.NORD UCH Miljøsablo's Close To Pekka's Heart, Mexikansk Nakenhund Stor, Midtsand, Anne Karin, Reipå, (7) 7 p.
4.N S UCH Cubilon's Oline Onereux, Pyreneerhund, Aune Hilde Dalos/Grostad Liv-Berit, Kvål, (7) 7 p.
5. INT NORD SE VDH DE UCH HEV-13 KBHV-11-14 DKV-11-14 SV-12 FIV-13 Kangelani's Impressive Ino Byascot, Rhodesian Ridgeback, Lund Alexander Og Hjartøy Marit, Råde, (7) 7 p.
6. N SE DK UCH Sinaxs Caliana, Saluki, Karlsen, Kenneth, Østre Gausdal, (6) 6 p.
7. N UCH Babybull's Østa, Fransk Bulldog, Bjørnsen, Kari, Sandnes, (6) 6 p.
8. INT NORD LUX EST PUCH WW080910 NV-07-08 SV-08 ESTW-08 KBHV-09 NV-14 NORDVV-14 EUVW-15 Isostar's Missmatch, Portugisisk Vannhund, Kristiansen, Runi, Hvittingfoss, (6) 6 p.
9. INT NORD VDH UCH DKV-12 DKVV-12-13 NORD VV-12 NVV-12 VWW-13 HeVW-13 VV-13 Cafridas Frolic Friendly Fannie, Berner Sennenhund, Løken Vigdis Og Ole Einar, Bøn, (6) 6 p.
10. N UCH Shandor's Hurricane Hamlet, Chinese Crested, Solen, Ann-Kristin, Øydegard, (5) 5 p.
11.INT NORD UCH NV-08-09-10 KBHV-09 Marbijo's November Rain, Papillon, Helleren Anne Lise/ Skjerahaug Vida, Sirevåg, (4) 4 p.
12.INT SE FI N UCH FIJV-11 Magicpower's Memphis, Staffordshire Bull Terrier, Stjernstrøm Wenche/Olsen Thomas, Tromsdalen, (4) 4 p.

Beste oppdretter:

Dag 1
1. Tangetoppen - Mops, 10 p.
2. Lovely-Orange - Jack Russell Terrier, 8 p.
3. Stribrne Prani - Yorkshire Terrier, 7 p.
4. Be A Viking - Bichon Havanais, 6 p.

Dag 2
1. Dreamkiss - Dvergschnauzer Sort, 10 p.
2. Hunting Collection - Weimaraner Korthåret, 8 p.
3. Smalltall - Grand Danois, Gul/Tigret, 7 p.
4. A'dreams - Dvergpinscher, 6 p.

Dag 3
1. Cabakas - Samojedhund, 10 p.
2. Farmarens - Bearded Collie, 8 p.
3. Tiny Jewels - Pomeranian, 7 p.
4. Allevamento Del Piervez - Bergamasco, 6 p.

Årets mest vinnende oppdretter etter denne utstillingen

1. Aquafortis- Portugisisk Vannhund, (7-5-5-5-3) 25 p.
2. Esbelto - Afghansk Mynde, (6-2-2-2) 12 p.
3. Tangetoppen - Mops, (5-4-3) 12 p.
4. Larhjelm-Dachshund Strihåret, (5-4-2) 11 p.
5. Sinaxs - Saluki, (4-4-3) 11 p.
6. Tangetoppen - Mops, (10) 10 p.
7. Dreamkiss - Dvergschnauzer Sort, (10) 10 p.
8. Cabakas - Samojedhund, (10) 10 p.
9. Miljøsablo - Meksikansk Nakenhund S, (7-3) 10 p.
10. Quantos - Schäferhund, (5-3-1-1) 10 p.
11. Farmarens - Bearded Collie, (8) 8 p.
12. Hunting Collection - Weimaraner Korthåret, (8) 8 p.
13. Lovely-Orange - Jack Russell Terrier, (8) 8 p.
14. Toots - Dalmatiner, (4-4) 8 p.
15. Smalltall - Grand Danois, Gul/Tigret, (7) 7 p.



Beste norske hund:

Dag 2:
1. GI UCH EUJW-11 NJV-11WW-12 Starlight Express, Haldenstøver, Corneliussen, Anja Gylder, Våler I Østfold, 26 p.
2. N UCH NV-14 Gjermaa's Storm, Dunker, Aspelien, Asle, Vikersund, 20 p.
3. A N Ida, Hygenhund, Norsted, Svein, Vesterøy, 9 p.

Dag 3:
1. N UCH NJV-13 SEJV-13 SEV-13 Kimura's Peer Gynt, Norsk Buhund, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad, Karmsund, 156 p.
2. NV-13 NJV-13 NORDV-14 Frolingens Dyre, Norsk Elghund Sort, Flatås, Arve, Levanger, 113 p.
3. Vida, Norsk Elghund Grå, Brenden, Jan Erik, Ringebu, 96 p.
4. N SE UCH NORDV-10 NORDJV-10 Lyrypa's Topsy, Norsk Lundehund, Storli, Iren, Steinkjer, 53 p.

Årets beste norske hund etter denne utstillingen:

1. N UCH SE UCH DK UCH NJV-13 SEJV-13 SEV-13 NV-14 NORDV-14 DKV-14 EUW-15 Kimura's Peer Gynt, Norsk Buhund, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad, Karmsund, (156-43-31-30) 260 p.
2. N UCH NV-13 NJV-13 NORDV-14 EUW-15 Frolingens Dyre, Norsk Elghund Sort, Flatås, Arve, Levanger, (113) 113 p.
3. N UCH EUW-15 Vida, Norsk Elghund Grå, Brenden, Jan Erik, Ringebu, (96) 96 p.
4. DK UCH DKV-14 SV-13-14 SEJV-13 JWW-14 NORDV-14 Direktør'n Av Kampenhaug, Dunker, Jensen, Ann Jeanette Stenhaug, Rakkestad, (36-21-12-10) 79 p.
5. C.I.B NORD UCH Ålvisheim's Sol Livesdotter, Norsk Lundehund, Langenes, Joakim, Søgne, (38-30-8) 76 p

FacebookTwitterPinterestGoogle+EmailMore

Hovedsamarbeidspartnere