NKK Kristiansand 14.-15. mars 2015

Resultater og bilder fra NKK Kristiansand 14.-15. mars 2015 finner du her!

Resultater fra og årslister etter NKKs internasjonale utstilling i Kristiansand, 14.-15. mars 2015

BIS-plasseringer:

1BIS: Kerry Blue Terrier, NORD UCH NJV-13 NV-14 NORDV-14 DKV-14 Shyloch Qosmos, Kvivesen, Helge, Halden
2BIS: American Akita, JWW-14 NORDJV-13 SEJV-13 FIJV-13 NV-14 Estava Rain Only Style Remains, Birkmar, Friedrich, Skarnes
3BIS: Cocker Spaniel, Natisja's You're Telling Me, Villumsen, Per, Danmark
4BIS: Pekingeser, N DK SE UCH El'mambee's Cold Play, Varhaug, Brit, Bryne
Best In Show dommer: Ericsson, Dan, Sverige

GRUPPEPLASSERINGER:

Gruppe 1, Bruks-, Hyrde og Gjeterhunder, Dommer: Hübenthal, Wera,

1BIG: Shetland Sheepdog, NJV-14 St. Kilda's Notorious, Finberg, Wenche, Osen.
2BIG: Bouvier Des Flandres, N DK UCH NV-13 NJV-13 NORDV-14 Galiano's Entertaining Lady, Tufte, Fredrik Mathisen, Oslo.
3BIG: Pyreneisk Gjeterhund, N UCH NV-12-13-14 NORDV-14 SEV-14 Angeyja's Aela, Mathiesen, Gro/Romstad, Per Tore, Roa.
4BIG: Hvit Gjeterhund, NORDJV-14 Absolutely Amazing My Av Quantos, Kiil, Hanne, Dokka.


Gruppe 2, Schnauser/Pincher/Molosser/Sennenh, Dommer: Hübenthal, Wera,

1BIG: Newfoundlandshund, Skipper's All Right, Nygård, Ole Andreas, Sylling.
2BIG: Boxer, NJV-11 N DK UCH Ranida's Hold On Be Strong, Hamlot Randi Og Jarle, Skotselv.
3BIG: Berner Sennenhund, SE NORD UCH Nøklebyåsen's Ådne, Solberg, Gro, Rakkestad.
4BIG: Dvergschnauzer Sort, Svarskeggs Han Solo, Johansen, Elin, Arendal.


Gruppe 3, Terriere, Dommer: Lleton, Lillian,

1BIG: Se 1BIS.
2BIG: Norfolk Terrier, NJV-13 Adorabel Walking On Sunshine, Johnsen, Anne, Skien.
3BIG: Fox Terrier Glatthåret, DKCH KBHV13-14 DKV13 DKKV14 Egelykke Monarch, Henriksen, Anne, Danmark.
4BIG: Cairn Terrier, Kadelly's Bring On The Night, Grønstad, Veslemøy, Moss.


Gruppe 5, Spisshunder, Dommer: Juslin, Johan J,

1BIG: Se 2BIS.
2BIG: Eurasier, Zicata's Netti Of Cheveyo, Liljedahl, Janne Irene, Mesnali.
3BIG: Shiba, DKJV-14 NORDJV-14 NORDV-14 Ølenskjold's Out Of This World, Johansen, Lisa, Vikersund.
4BIG: Faraohund, FIV-14 Bazinga A Storm Of Swords, Hansen, Simon Tien, Blystadlia.


Gruppe 6/4, Drivende og Sporhunder/Dachshund, Dommer: Heyerdahl, Trygve,

1BIG: Beagle, NORDV-14 Alotorius Old Glory Dynamic Beauty, Mujanic, Faruk, Hundvåg.
2BIG: Basset Hound, INT N SE DK RO UCH NJV-11 NV-11 NORDJV-11 AMSV-13 DKV-14 NORDV-14 Gucci Gloomy Clown, Rygge, Ann-Kristin Bratsberg, Svelvik.
3BIG: Dachshund Korthåret, NJV-14 NORDJV-14 Valera's Atlanta, Lildholdt, Silje, Oslo.
4BIG: Petit Basset Griffon Vendeen, GB UCH NV-11-12 Soletrader Trick Or Treat, Tunold-Hanssen, Anders, Oslo.


Gruppe 7, stående fuglehunder, Dommer: Heyerdahl, Trygve,

1BIG: Breton, NORDV-14 SEV-14 Vanity Pauline, Gregersen, Janne, Auli.
2BIG: Stabyhoun, C.I.E.N DK UCH NL CH N S VCH NORDJV-10 DKV-11 NORDV-12 Marrondales Yerke, Havsø, Arne, Hellvik.
3BIG: Pointer, Pellarskogen's Kon, Ingebrigtsen Ole/ Pedersen Mariann, Tromsdalen.
4BIG: Irsk Setter, Happy Luuke's Yalumba Eden, Eskilt, Anne-Mette, Stathelle.


Gruppe 8, Apporterende Hunder, Dommer: Lochs-Romans, Ricky,

1BIG: Se 3BIS.
2BIG: Flat Coated Retriever, N UCH SE U(U)CH NJV-11 Fab Four's Feel The Wind, Sletthaug Anne M/ Bøhler Anne Lise, Sandefjord.
3BIG: Lagotto Romagnolo, SV DK Champion T-Cart Don Dino, Hedén, Carina, Sverige.
4BIG: Field Spaniel, INT N UCH NJV-11 SE U(u)CH NORDV-14 Winterbourne Special Design, Duckett, Bente Aase, Hommersåk.


Gruppe 9, Selskapshunder, Dommer: Johansson, Ann-Christin,

1BIG: Se 4BIS.
2BIG: Malteser, NORD UCH DKV-14 NV-14 NORDV-14 SV-14 Cinecitta Magnifica Presenza, Westeng, Laila, Gressvik.
3BIG: Dvergpuddel, NORDV-14 Sjarmtrollet's Livselsker, Sletthaug, Anne Mette, Sandefjord.
4BIG: Mops, Tangetoppen's Ronaldinho, Monsen, Vidar, Tønsberg.


Gruppe 10, Mynder, Dommer: Butkiene, Jurate,

1BIG: Greyhound, N UCH NJV-13 Honey Classic Cala Barcarole, Løvdal, Nina Bråten, Tvedestrand.
2BIG: Whippet, NORD UCH Kathstone's A Sunday Smile, Kjær, Stein-Ole, Hamar.
3BIG: Spansk Galgo, SE JV-13 DK V-14 SE V-14 Magh Itha´s Arien, Widlund, Ronny, Sverige.
4BIG: Italiensk Mynde, DKV-14 Idefix Phoenix, Jensen, Regine, Oslo.



Bamseliste etter denne utstillingen

1. NORD UCH NJV-13 NV-14 NORDV-14 DKV-14 Shyloch Qosmos, Kerry Blue Terrier, Kvivesen, Helge, Halden, (14-5) 19 p.
2. AUSGCH Azel Always Bet On The Black, Amerikansk Cocker Spaniel, Kristensen, Michael, Danmark, (15) 15 p.
3. DKJV-14 NJV-14 NV-14 NORDJV-14 Kjavu A Story To Tell, Afghansk Mynde, Kristiansen, Tove, Porsgrunn, (13) 13 p.
4. NORD UCH DKV-14 NV-14 NORDV-14 SV-14 Cinecitta Magnifica Presenza, Malteser, Westeng, Laila, Gressvik, (7-6) 13 p.
5. N UCH NV-13 Snøfrost Isende Rim, Siberian Husky, Dalby, Rune Harald, Son, (12) 12 p.
5. JWW-14 NORDJV-13 SEJV-13 FIJV-13 NV-14 Estava Rain Only Style Remains, American Akita, Birkmar, Friedrich, Skarnes, (12) 12 p.
7. INT SE N UCH S JCH SE V-10 NV-14 NORDV-14 Lokkeberget's Igor, Kleiner Münsterländer, Thoresen, Pål, Ytre Enebakk, (11) 11 p.
7. dkch(u), noch(u) vdhch Natisja's You're Telling Me, Cocker Spaniel, Villumsen, Per, Danmark, (11) 11 p.
9. N DK SE UCH El'mambee's Cold Play, Pekingeser, Varhaug, Brit, Bryne, (10) 10 p.
10. NORDV-14 Alotorius Old Glory Dynamic Beauty, Beagle, Mujanic, Faruk, Hundvåg, (6-4) 10 p.
11. FIV-14 Bazinga A Storm Of Swords, Faraohund, Hansen, Simon Tien, Blystadlia, (6-3) 9 p.
12. SE FI UCH Nøklebyåsen's Ådne, Berner Sennenhund, Solberg, Gro, Rakkestad, (5-4) 9 p.
13. NJV-14 NORDJV-14 Herocotts Jacques Amiot, Coton De Tulear, Hero, Susanne, Sverige, (8) 8 p.
14. NORDV-14 SEV-14 Vanity Pauline, Breton, Gregersen, Janne, Auli, (4-4) 8 p.
14. N UCH NV-12-13-14 NORDV-14 SEV-14 Angeyja's Aela, Pyreneisk Gjeterhund, Mathiesen, Gro/Romstad, Per Tore, Roa, (4-4) 8 p.

Beste Veteran:

Dag 1
1. DKCH(U) INTCH LUCH DEVDHCH DECH SC Elmelund's Daredevil, Cocker Spaniel, Elmelund, Pia, Danmark, 5 p.
2. INT NORD HR FI SLO ROGr UCH WW-08 NV-07-08-09-11-13-14 NORDV-08-14 DKV09-10 NVV-14 NORDVV-14 Wervest's Winn, Dvergdachshund Strihåret, Vestby, Vera, Nordre Frogn, 4 p.
3. N UCH Lovinda's Go Go Girl, Dalmatiner, Østensen Steinar/Christoffersen Kai, Finsland, 3 p.
4. N UCH Bernegården's Philadelphia, Sankt Bernhardshund Langhåret, Andersen, Katarina Elin Helland, Hauglandshella, 2 p.

Dag 2
1. INT NORD FI UCH NVV-13 DKVV-14 NORDVV-14 Stings Velour In Black To Matrix, Lhasa Apso, Sperle, Birgitte, Steinberg, 5 p.
2. INT MONT BH LIT R NORD UCH WW-14 NV-05 SV-08-13 LITV-08 NVV-12-13-14 NORDVV-13 FIVV-13 NORDVV-14 Hin Chen's Jay-Walker, Shih Tzu, Finnanger Hege Mari Og Ole Morten, Oppaker, 4 p.
3. INT NORD H UCH NV-07 NORDV-07 NV-14 NVV-14 NORDVV-14 Sagaland's Å-Chevy, Tibetansk Spaniel, Dramstad, Sonja, Dilling, 3 p.
4. INT NORD UCH NORDV-08 NV-08 DKV-09 WW-10 KBHV-10 CEW-11 Bicia's Million Dollar Baby, Bichon Frisé, Andersson, Charlotte, Søgne, 2 p.

Dommer: Ericsson, Dan, Sverige

Årets beste veteran etter denne utstillingen

1. INT MONT BH LIT R NORD UCH WW-14 NV-05 SV-08-13 LITV-08 NVV-12-13-14 NORDVV-13 FIVV-13 NORDVV-14 Hin Chen's Jay-Walker, Shih Tzu, Finnanger Hege Mari Og Ole Morten, Oppaker, (6-4) 10 p.
2. INT NORD HR FI SLO ROGr UCH WW-08 NV-07-08-09-11-13-14 NORDV-08-14 DKV09-10 NVV-14 NORDVV-14 Wervest's Winn, Dvergdachshund Strihåret, Vestby, Vera, Nordre Frogn, (5-4) 9 p.
3. N UCH Bernegården's Philadelphia, Sankt Bernhardshund Langhåret, Andersen, Katarina Elin Helland, Hauglandshella, (4-2) 6 p.
4. DKCH(U) INTCH LUCH DEVDHCH DEC Elmelund's Daredevil, Cocker Spaniel, Elmelund, Pia, Danmark, (5) 5 p.
5. CIE N DK UCH DKV-11 NV-11 NVV-14 NORDVV-14 D'evasives Emiliana, Bouvier Des Flandres, Tufte, Fredrik Mathisen, Oslo, (5) 5 p.
6. INT NORD FI UCH NVV-13 DKVV-14 NORDVV-14 Stings Velour In Black To Matrix, Lhasa Apso, Sperle, Birgitte, Steinberg, (5) 5 p.
7. INT NORD FIN UCH NORDV-07 GBZ HR CH VWW-13 Taa Palati's American Hemi, Pomeranian, Heian, Aina, Kodal, (4) 4 p.
8. INT NORD FIN UCH DKV-10 DKV-11 WW-12 Kangelani's Gentle Malaika Clay(l), Rhodesian Ridgeback, Lund, Ole Alexander Og Marianne, Råde, (3) 3 p.
9. INT NORD UCH NORDV-12 NORDVV-12 DKVV-12'13 NORDVV-14 Breaksea Bounty, Bearded Collie, Lindberg, Susanne, Oslo, (3) 3 p.
10. N UCH Lovinda's Go Go Girl, Dalmatiner, Østensen Steinar/Christoffersen Kai, Finsland, (3) 3 p.
11. INT NORD H UCH NV-07 NORDV-07 NV-14 NVV-14 NORDVV-14 SEV-14 SEVV-14 Sagaland's Å-Chevy, Tibetansk Spaniel, Dramstad, Sonja, Dilling, (3) 3 p.
12. N UCH KBHVV-14 Sukkertoppen's Berenike, Flat Coated Retriever, Håkull, Tove Anette, Egersund, (2) 2 p.
13. INT NORD UCH NORDV-08 NV-08 DKV-09 WW-10 KBHV-10 CEW-11 Bicia's Million Dollar Baby, Bichon Frisé, Andersson, Charlotte, Søgne, (2) 2 p.

Årets beste avlshund etter denne utstillingen

1. INT NORD UCH Courtborne Sinaxs Antilla, Saluki, Land Geir Og Karlsen Kenneth, Østre Gausdal, (7) 7 p.
2. INT NORD LUX EST PUCH WW080910 NV-07-08 SV-08 ESTW-08 KBHV-09 NV-14 NORDVV-14 Isostar's Missmatch, Portugisisk Vannhund, Kristiansen, Runi, Hvittingfoss, (6) 6 p.

Beste oppdretter:

Dag 1
1. Aquafortis- Portugisisk Vannhund, 5 p.
2. Bikkjehaugen's - Newfoundlandshund, 3 p.
3. Nobel Line - Dvergpinscher, 2 p.

Dag 2
1. Cabaka's - Samojedhund, 5 p.
2. Tangetoppen - Mops, 3 p.
3. Hunky-Dory - Bolognese, 2 p.
4. Av Quantos - Schäferhund, 1 p.

Årets mest vinnende oppdretter etter denne utstillingen

1. Artic Roses - Shih Tzu, (6) 6 p.
2. Cabaka's - Samojedhund, (5) 5 p.
3. Aquafortis- Portugisisk Vannhund, (5) 5 p.
4. Sinaxs - Saluki, (4) 4 p.
5. Spotty Dots - Alaskan Malamute, (3) 3 p.
6. Tangetoppen - Mops, (3) 3 p.
7. Bikkjehaugen's - Newfoundlandshund, (3) 3 p.
8. Esbelto - Afghansk Mynde, (2) 2 p.
9. Nobel Line - Dvergpinscher, (2) 2 p.
10. Hunky-Dory - Bolognese, (2) 2 p.
11. Av Quantos - Schäferhund, (1) 1 p.

Beste Norske Hund:

Dag 1
1. Dd Ronja, Dunker, Håland, Geir, Vigrestad, 5 p.

Dag 2
1. FJCH FUCH Mettamiahen Hemmo, Norsk Elghund Grå, Routsala, Kalle, Søgne, 26 p.
2. INT NORD UCH Løvheims Skjold, Norsk Lundehund, Lund, Finn, Drangedal, 13 p.
3. Børvelia's Lilo, Norsk Elghund Sort, Mehl, Robert, Rosendal, 6 p.


Årets beste norske hund etter denne utstillingen

1. N UCH SE UCH DK UCH NJV-13 SEJV-13 SEV-13 NV-14 NORDV-14 DKV-14 Kimura's Peer Gynt, Norsk Buhund, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad, Karmsund, (43) 43 p.
2. NORD UCH Ålvisheim's Sol Livesdotter, Norsk Lundehund, Langenes, Joakim, Søgne, (38) 38 p.
3. Børvelia's Lexi, Norsk Elghund Sort, Ringhus, Aslak, Rauland, (29) 29 p.
4. FJCH FUCH Mettamiahen Hemmo, Norsk Elghund Grå, Routsala, Kalle, Søgne, (26) 26 p.
5. Oscar Av Ladderud, Norsk Elghund Grå, Lien, Arnfinn, Løten, (22) 22 p.

Lydighet:

LP-I
1. Soltrollets Electra, Golden Retriever, Buer, Inger Marie, Skiptvet, 167 p.
1. Bittebit's J-Junior, Rottweiler, Erklev, Linda, Kristiansand S, 167 p.
3. Knertebo's Tomboys Target, Rottweiler, Jacobsen, Jarl Johnny, Moss, 154 p.
4. Emma, Border Collie, Pedersen, Roald, Flekkerøy, 117 p.
5. N SE UCH Bondekonens Does Livlige Askepott, Schapendoes, Gjerstad, Heidi, Kodal, 115,5 p.

LP-II
1. Nero, Blandingshund, Åkre, Synne, Rysstad, 164 p.
2. Tingeling, Border Collie, Pettersen, Trond, Sortland, 147,5 p.
3. Work's Fixit, Border Collie, Lilleberg, Camilla, Råde, 138 p.
4. Jaffadays Diamant Jubilee, Shetland Sheepdog, Jonassen, Asbjørg, Lier, 136,5 p.
5. Blaschke Caya, Kooikerhund, Bærø, Hege Marie Hogner, Kristiansand S, 135 p.
6. Blåbærlia's Bundle Of Joy, Shetland Sheepdog, Trohaug, Beate, Kristiansand S, 114 p.
7. Ni-Na-Chi's The Touch, Engelsk Springer Spaniel, Nilssen, Heidi, Kristiansand S, 105 p.
8. Yapyards Love Hurts, Riesenschnauzer Sort, Olsen, Rita, Kløfta, 101 p.

LP-III
1. Searover Pax Theoden, Labrador Retriever, Landsvik, Cathrin Ovedal, Sandnes, 240 p.
2. Camp Alpha's Blue Diamond, Border Collie, Isaksen, Elisabeth, Tobøl, 238,5 p.
3. Lexi, Blandingshund, Ravndal, Helen, Ålgård, 215,5 p.
4. Tamara, Blandingshund, Grundvig, Tommy, Kråkerøy, 203,5 p.
5. Get Weiler's Gromme Prinsesse, Border Collie, Reitan, Ine Beate, Hafrsfjord, 199 p.

LP-Elite
1. Harry-Pepper, Border Collie, Frøystad, Line Fatland, Sandnes, 298,5 p.
2. Nesbakkens Blink, Border Collie, Nordli, Lotte, Grimstad, 283,5 p.
3. BH Despina Galdr, Border Collie, Bakke, Hege Schea, Ytre Enebakk, 276,5 p.
4. Somollis Inez, Border Collie, Hauger, Kristin Natås, Rasta, 274,5 p.
5. Myrullen's Lille Herman, Border Collie, Johnsen, Hege, Aurskog, 273 p.
6. N LCH Myrullen's Lazy Haste, Border Collie, Gudem, Kristin, Heggedal, 272,5 p.
7. BH Spar Ess, Border Collie, Isaksen, Ann-Karin, Enebakkneset, 272 p.
8. N LCH Målli, Border Collie, Kvernberg, Monica Beate, Aureosen, 272 p.
9. N SE LCH Get Weiler's Flic Flac, Border Collie, Mestad, Jannicke, Kristiansand S, 270,5 p.
10. Chess, Border Collie, Thon, Grete, Tolvsrød, 264,5 p.
11. Milas Hepp, Border Collie, Sneve, Vivvi Ann, Kløfta, 263,5 p.
12. Kronvallaren Malte, Border Collie, Wickstrøm, Monica, Tolvsrød, 259,5 p.
13. Kronvallaren Pondus, Border Collie, Ytreberg, Anne Lise, Oslo, 258,5 p.
14. N LCH Tending Knockout, Border Collie, Nordve, Gørill, Aurskog, 251 p.
15. Fak's Neversay Never, Labrador Retriever, Lanes, Antonio Reynoso, Kråkerøy, 250,5 p.
16. NORD LCH Lord, Border Collie, Trasti, Eva, Oslo, 250 p.
16. BH Brukshundens Fame Caramell, Border Collie, Heireng, Anne-Berit, Skotbu, 250 p.
18. Crawfields Red Hot Sweet Bell, Golden Retriever, Frøshaug, Trine, Oslo, 248,5 p.
19. BH High Working B C Keighley, Border Collie, Hansen, Jannike, Aurskog, 246,5 p.
20. N LCH Flips Ben, Border Collie, Rekstadvik, Anniken, Hornnes, 246 p.
21. Mihn-Lemoni, Border Collie, Glinje, Synnøve Ina, Hagavik, 244 p.
22. N LCH Luke, Border Collie, Røykaas, Trine, Årnes, 242,5 p.
23. Doubleuse Golden Star, Golden Retriever, Brustad, Trond, Oslo, 240 p.
24. Dixie, Border Collie, Anfinsen, Marit Rasmussen, Sandnes, 236 p.
24. Vassruggens Ålga Mildir, Golden Retriever, Lund, Renate, Solbergelva, 236 p.
26. NORD LCH Happy-Flip, Border Collie, Kristiansen, Anette, Dølemo, 230 p.
27. Zera, Border Collie, Balstad, Marie, Høvåg, 230 p.
28. Get Weiler's Go Jenta, Border Collie, Lindahl, Hege, Rakkestad, 222,5 p.
29. N LCH Get Weiler's Game On, Border Collie, Rognstad, Liz Berit, Kjeller, 220 p.
30. N SE LCH Sindregardens Shankly T, Border Collie, Andersen, Hege, Nittedal, 214 p.
31. SE LCH SE VCH BH Knertebo's Optimal Onoff, Rottweiler, Traaholt, Anne-Marit, Båstad, 211 p.
32. Camp Alpha's Baronesse Beatrice, Border Collie, Trasti, Eva, Oslo, 208,5 p.
33. Kiæråsens Zelda, Border Collie, Karlsen, Linda, Fredrikstad, 196,5 p.
34. Joy, Border Collie, Mc Dowell, Liv, Tolvsrød, 195,5 p.
35. Somollis Herkules, Border Collie, Mordal, Lise, Os, 193 p.
36. Step, Border Collie, Buer, Karianne, Ytre Enebakk, 191 p.
37. Peik, Blandingshund, Nåmdal, Synne Meling, Stavanger, 189,5 p.
38. Sognafarets Black Chevroletcorvette, Flat Coated Retriever, Pedersen, Miriam, Finstadjordet, 165,5 p.
39. BH NORD UCH Brukshoffets Baronesse Blixen, Hovawart, Thømt, Margrethe, Nesoddtangen, 111,5 p.


Gerapokalen etter denne utstillingen:

1. Harry-Pepper, Border Collie, Frøystad, Line Fatland, Sandnes, (298,5-278) 576,5 p.
2. BH Despina Galdr, Border Collie, Bakke, Hege Schea, Ytre Enebakk, (281-276,5) 557,5 p.
3. Myrullen's Lille Herman, Border Collie, Johnsen, Hege, Aurskog, (279,5-273) 552,5 p.
4. Somollis Inez, Border Collie, Hauger, Kristin Natås, Rasta, (278-274,5) 552,5 p.
5. BH Spar Ess, Border Collie, Isaksen, Ann-Karin, Enebakkneset, (272-269) 541 p.
6. N LCH Myrullen's Lazy Haste, Border Collie, Gudem, Kristin, Heggedal, (272,5-264) 536,5 p.
7. Chess, Border Collie, Thon, Grete, Tolvsrød, (267,5-264,5) 532 p.
8. Nesbakkens Blink, Border Collie, Nordli, Lotte, Grimstad, (283,5-246,5) 530 p.
9. N LCH Målli, Border Collie, Kvernberg, Monica Beate, Aureosen, (272-257) 529 p.
10. Kronvallaren Malte, Border Collie, Wickstrøm, Monica, Tolvsrød, (266,5-259,5) 526 p.

Agility:

Liten-1
1. Amcockgarden's Janeiro Jade, Chinese Crested Powder Puff, Holst, Oddny Nylend, Notodden
0. Emmy, Dansk-Svensk Gårdshund, Undhjem, Trine, Bjorbekk
0. Shathena's Fast & Funky Of Kiara, Shetland Sheepdog, Guttormsen, Bente, Grimstad
0. N UCH NJV-11 Vadbakken's Easy Rider, Parson Russell Terrier, Jenssen, Harald Sigfred, Skien

Liten-2
1. Elleville Maia, Shetland Sheepdog, Bøyesen, Ida Wam, Lunde
2. N UCH NJV-13 Blåsippebackens Gerda, Dansk-Svensk Gårdshund, Nylund, Kristine Skogen, Hundvåg
0. N UCH SE N VCH NJV-12 Krösaskogens Vilfred, Västgøtaspets, Johansson, Marie-Anne Och Rolf, Sverige
0. Sunland's Here Comes The Sun, Shetland Sheepdog, Nilsen, Turid Trondal, Saltrød
0. N SE UCH Jeameenos Angel Aida, Boston Terrier, Johansson, Anette Kristiansen, Arendal

Liten-3
1. NORD UCH NV-12 N ACH N A(H)CH Narjana's Baronesse Galena, Engelsk Toy Terrier, Hveding-Gabrielsen, Tarjei Bratt, Våler I Østfold
2. N UCH Candy Kokos Av Ronbalt, Mittelspitz, Kjørnæs, Benedicte, Høvik
3. Maja, Dansk-Svensk Gårdshund, Jørgensen, Esther Marie Dreier, Kolbjørnsvik
4. N DK A(H)CH DK SE AGCH Frisenborg's Bolette, Dvergschnauzer Sort/Silver, Johansson, Lars Jakob, Danmark
5. Shathena's Dea Of Kiara, Shetland Sheepdog, Monsen, Kristin Sivertsen, Tananger
0. N ACH Shathena's Jewel Of Kiara, Shetland Sheepdog, Monsen, Kristin, Rune Og Henriette, Tananger
0. N ACH N A(H)CH Muttington's Debug Daisy, Dansk-Svensk Gårdshund, Espeland, Siw Hornli, Kongshavn
0. C.I.B NORD UCH NORD VCH NV-12 Krösaskogens Teodor, Västgøtaspets, Johansson, Marie-Anne Och Rolf, Sverige
0. NORD UCH SV-12 N A(H)CH Isamelin Dance With Narjana, Engelsk Toy Terrier, Hveding-Gabrielsen, Robert Bratt, Våler I Østfold
0. N UCH Coros Miracle, Schipperke, Johansen, Tommy, Hafrsfjord
0. N A(H)CH N ACH Linnea, Jack Russell Terrier, Egelandsdal, Kristine, Stavanger
0. N ACH Ewans Magiska Lillan, Dansk-Svensk Gårdshund, Jonassen, Bente, Sandnes

Mellom-1
1. Storebror Nova Norwegian Fast Lady, Nilsen, Kristina, Tønsberg
2. Stolta Ebbas Oski Osnikinn, Arnesen, Camilla Eklund, Kristiansand S
3. Vadbakken's Bob-Ie, Breland, Marit Aurebekk, Kristiansand S
0. N UCH Light My Fire Ulva, Justnes, Else R Og Hans Inge, Mandal
0. Jaffadays Diamant Jubilee, Jonassen, Asbjørg, Lier
0. Team Jappes Cool Blue Chili, Espeland, Siw Hornli, Kongshavn
0. Stolta Ebbas Ingebrikt Ivalde, Arnesen, Camilla Eklund, Kristiansand S
0. Gottabe Bells Of Paris, Bøyesen, Ida Wam, Lunde
0. Black Beauty's Leonora, Mjanger, Marianne, Mandal

Mellom-2
1. Shathena's Mist Of Kiara, Shetland Sheepdog, Monsen, Kristin S. Og Rune, Tananger
0. Real Scoops Big Spin, Pyreneisk Gjeterhund, Soldal, Elin Fluør, Færvik
0. Fabulous Dark Pepper Lady, Staffordshire Bull Terrier, Haughem, Jeanette, Sandefjord
0. Milla, Blandingshund, Westersund, Mari, Grimstad
0. NORD UCH NV-13 DKV-14 NV-14 Maia, Kromfohrländer, Nilsen, Heidi, Revetal

Mellom-3
1. N ACH N A(H)CH Rockhound's Cosalite, Shetland Sheepdog, Mathisen, Mina Mathilde Engh, Våle
2. Foxlike Fred Flintstone, Shetland Sheepdog, Stenseth, Vibecke, Sande I Vestfold
3. N UCH Askur Av Alvedans, Islandsk Fårehund, Bergan, Hans Thollef, Andebu
0. N VCH Leeland Milady, Shetland Sheepdog, Lunde, Renate, Lørenskog

Stor-1
1. Ars Nova's Fidelis Pixie, Stor Puddel, Tveit, Guttorm, Eydehavn
2. Urtehagens K Lappacea Rover, Schapendoes, Pedersen, Kurt Inge, Helle
3. Turboline-Key, Border Collie, Fossum, Eivind Bredo, Stavanger
4. Spinnrockens Let Me Entertain You, Australian Shepherd, Gravdal, Malin Nord, Porsgrunn
0. Urtehagens M Brave Heart Ikaros, Schapendoes, Rødelv, Irene, Helle
0. N DK UCH Surtsey's H-Hermina, Islandsk Fårehund, Bergan, Hans Thollef, Andebu
0. Hind Paw's Tex, Border Collie, Einarsen, Jan Erik, Bjorbekk
0. Ollegaarden's Qatla Of O'shaya, Belgisk Fårehund, Groenendael, Njøten, Marianne Ono, Oslo
0. Lykke, Blandingshund, Mehammer, Marit, Fevik
0. Shathena's Ginny Made In Greece, Belgisk Fårehund, Groenendael, Hamre, Gaute Nesheim, Arendal
0. Izgara's Fidji, Belgisk Fårehund, Tervueren, Johannessen, Synøve, Drammen
0. Henessy Z Vilete Bohemia, Bearded Collie, Dahlen, Birgitte, Tolvsrød
0. Kara, Border Collie, Myrdal, Susanne, Bjorbekk
0. Bliss, Border Collie, Bøyesen, Ida Wam, Lunde
0. Zhivariis Bellanca Bark Vader, Pinscher, Røsstad, Anette, Åsgårdstrand

Stor-2
1. Buffy, Blandingshund, Stensrud, Anne Tone Langeland, Ulefoss
0. Spinnrockens Rain Of Fire, Australian Shepherd, Hallre, Tine, Larvik
0. Redqliff's First Companien, Australian Kelpie, Thorkildsen, Trine M., Bjorbekk
0. Svassas Go For Glory, Bearded Collie, Hamre, Anette Nesheim, Arendal
0. Zelda, Border Collie, Einarsen, Jan Erik, Bjorbekk
0. Mac Bells From Dusk Till Dawn, Whippet, Håland, Berit, Randaberg
0. Savi, Border Collie, Haukeland, Jan, Stavanger
0. Courtborne Loke, Whippet, Ellingsen, Fredy, Haugesund
0. Eyemarkers Cross Time, Border Collie, Dahlen, Birgitte, Tolvsrød
0. Adoreas Red Conrad, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Johannessen, Nina Og Jan, Arendal

Stor-3
1. Win, Border Collie, Wang Marit D/Haukland Jan, Stavanger
2. Jakantoh's Aylah, Belgisk Fårehund, Tervueren, Måna, Kristin, Kleppe
3. Bella, Blandingshund, Simonsen, Isabelle, Ålgård
4. N A(H)CH Red Amigo's Hc Angelius Chianti (t), Belgisk Fårehund, Tervueren, Måna, Kristin, Kleppe
5. Leah, Border Collie, Wang, Marit D./Haukeland, Jan, Stavanger
0. Wow-Wow's Quinta Quartz, Schnauzer Salt/Pepper, Bøhmer, Martin, Oslo
0. Charlie, Blandingshund, Kristiansen, Liv, His
0. Sindregardens Kate L, Border Collie, Jensen, Hans V Og Annbjørg G, Sandnes
0. Ben, Blandingshund, Bøyesen, Ida Wam, Lunde

Hopp-Liten-1
1. Amcockgarden's Janeiro Jade, Chinese Crested Powder Puff, Holst, Oddny Nylend, Notodden
0. Emmy, Dansk-Svensk Gårdshund, Undhjem, Trine, Bjorbekk
0. N SE UCH Jeameenos Angel Aida, Boston Terrier, Johansson, Anette Kristiansen, Arendal
0. Shathena's Fast & Funky Of Kiara, Shetland Sheepdog, Guttormsen, Bente, Grimstad

Hopp-Liten-2
1. Sunland's Here Comes The Sun, Shetland Sheepdog, Nilsen, Turid Trondal, Saltrød
2. N UCH NJV-13 Blåsippebackens Gerda, Dansk-Svensk Gårdshund, Nylund, Kristine Skogen, Hundvåg
3. N UCH SE N VCH NJV-12 Krösaskogens Vilfred, Västgøtaspets, Johansson, Marie-Anne Och Rolf, Sverige
0. N UCH NJV-11 Vadbakken's Easy Rider, Parson Russell Terrier, Jenssen, Harald Sigfred, Skien

Hopp-Liten-3
1. N ACH Ewans Magiska Lillan, Dansk-Svensk Gårdshund, Jonassen, Bente, Sandnes
2. N ACH N A(H)CH Muttington's Debug Daisy, Dansk-Svensk Gårdshund, Espeland, Siw Hornli, Kongshavn
3. C.I.B NORD UCH NORD VCH NV-12 Krösaskogens Teodor, Västgøtaspets, Johansson, Marie-Anne Och Rolf, Sverige
4. Maja, Dansk-Svensk Gårdshund, Jørgensen, Esther Marie Dreier, Kolbjørnsvik
5. N ACH Shathena's Jewel Of Kiara, Shetland Sheepdog, Monsen, Kristin, Rune Og Henriette, Tananger
0. NORD UCH SV-12 N A(H)CH Isamelin Dance With Narjana, Engelsk Toy Terrier, Hveding-Gabrielsen, Robert Bratt, Våler I Østfold
0. NORD UCH NV-12 N ACH N A(H)CH Narjana's Baronesse Galena, Engelsk Toy Terrier, Hveding-Gabrielsen, Tarjei Bratt, Våler I Østfold
0. Elleville Maia, Shetland Sheepdog, Bøyesen, Ida Wam, Lunde
0. N UCH Coros Miracle, Schipperke, Johansen, Tommy, Hafrsfjord
0. N A(H)CH N ACH Linnea, Jack Russell Terrier, Egelandsdal, Kristine, Stavanger
0. N DK A(H)CH DK SE AGCH Frisenborg's Bolette, Dvergschnauzer Sort/Silver, Johansson, Lars Jakob, Danmark
0. N UCH Candy Kokos Av Ronbalt, Mittelspitz, Kjørnæs, Benedicte, Høvik
0. Shathena's Dea Of Kiara, Shetland Sheepdog, Monsen, Kristin Sivertsen, Tananger

Hopp-mellom-1
1. Storebror Nova Norwegian Fast Lady, Staffordshire Bull Terrier, Nilsen, Kristina, Tønsberg
2. Jaffadays Diamant Jubilee, Shetland Sheepdog, Jonassen, Asbjørg, Lier
3. Stolta Ebbas Ingebrikt Ivalde, Dansk-Svensk Gårdshund, Arnesen, Camilla Eklund, Kristiansand S
4. Vadbakken's Bob-Ie, Parson Russell Terrier, Breland, Marit Aurebekk, Kristiansand S
0. Stolta Ebbas Oski Osnikinn, Dansk-Svensk Gårdshund, Arnesen, Camilla Eklund, Kristiansand S
0. Team Jappes Cool Blue Chili, Shetland Sheepdog, Espeland, Siw Hornli, Kongshavn
0. Blaschke Caya, Kooikerhund, Bærø, Hege Marie Hogner, Kristiansand S
0. Black Beauty's Leonora, Cocker Spaniel, Mjanger, Marianne, Mandal
0. Gottabe Bells Of Paris, Shetland Sheepdog, Bøyesen, Ida Wam, Lunde

Hopp-mellom-2
1. N UCH Light My Fire Ulva, Pyreneisk Gjeterhund M/Korth.Hode, Justnes, Else R Og Hans Inge, Mandal
0. Fabulous Dark Pepper Lady, Staffordshire Bull Terrier, Haughem, Jeanette, Sandefjord
0. Shathena's Mist Of Kiara, Shetland Sheepdog, Monsen, Kristin S. Og Rune, Tananger
0. NORD UCH NV-13 DKV-14 NV-14 Maia, Kromfohrländer, Nilsen, Heidi, Revetal

Hopp-mellom-3
1. Foxlike Fred Flintstone, Shetland Sheepdog, Stenseth, Vibecke, Sande I Vestfold
2. N ACH N A(H)CH Rockhound's Cosalite, Shetland Sheepdog, Mathisen, Mina Mathilde Engh, Våle
3. Milla, Blandingshund, Westersund, Mari, Grimstad
4. N UCH Askur Av Alvedans, Islandsk Fårehund, Bergan, Hans Thollef, Andebu
0. Real Scoops Big Spin, Pyreneisk Gjeterhund, Soldal, Elin Fluør, Færvik
0. N VCH Leeland Milady, Shetland Sheepdog, Lunde, Renate, Lørenskog

Hopp-Stor-1
1. Savi, Border Collie, Haukeland, Jan, Stavanger
2. Courtborne Loke, Whippet, Ellingsen, Fredy, Haugesund
3. Njarga Cira, Lapsk Vallhund, Uldal, Siv Heia, Ås
4. Hind Paw's Tex, Border Collie, Einarsen, Jan Erik, Bjorbekk
0. Lykke, Blandingshund, Mehammer, Marit, Fevik
0. Ollegaarden's Qatla Of O'shaya, Belgisk Fårehund, Groenendael, Njøten, Marianne Ono, Oslo
0. Urtehagens M Brave Heart Ikaros, Schapendoes, Rødelv, Irene, Helle
0. Zhivariis Bellanca Bark Vader, Pinscher, Røsstad, Anette, Åsgårdstrand
0. Bliss, Border Collie, Bøyesen, Ida Wam, Lunde
0. Izgara's Fidji, Belgisk Fårehund, Tervueren, Johannessen, Synøve, Drammen
0. Spinnrockens Let Me Entertain You, Australian Shepherd, Gravdal, Malin Nord, Porsgrunn
0. Kara, Border Collie, Myrdal, Susanne, Bjorbekk
0. Henessy Z Vilete Bohemia, Bearded Collie, Dahlen, Birgitte, Tolvsrød
0. N DK UCH Surtsey's H-Hermina, Islandsk Fårehund, Bergan, Hans Thollef, Andebu
0. Turboline-Key, Border Collie, Fossum, Eivind Bredo, Stavanger
0. Ars Nova's Fidelis Pixie, Stor Puddel, Tveit, Guttorm, Eydehavn

Hopp-Stor-2
1. Adoreas Red Conrad, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Johannessen, Nina Og Jan, Arendal
2. Mac Bells From Dusk Till Dawn, Whippet, Håland, Berit, Randaberg
3. Urtehagens K Lappacea Rover, Schapendoes, Pedersen, Kurt Inge, Helle
4. Svassas Go For Glory, Bearded Collie, Hamre, Anette Nesheim, Arendal
0. Charlie, Blandingshund, Kristiansen, Liv, His
0. Redqliff's First Companien, Australian Kelpie, Thorkildsen, Trine M., Bjorbekk
0. Zelda, Border Collie, Einarsen, Jan Erik, Bjorbekk
0. Shathena's Ginny Made In Greece, Belgisk Fårehund, Groenendael, Hamre, Gaute Nesheim, Arendal

Hopp-Stor-3
1. Bella, Blandingshund, Simonsen, Isabelle, Ålgård
2. Sindregardens Kate L, Border Collie, Jensen, Hans V Og Annbjørg G, Sandnes
3. Leah, Border Collie, Wang, Marit D./Haukeland, Jan, Stavanger
4. Ben, Blandingshund, Bøyesen, Ida Wam, Lunde
5. N A(H)CH Red Amigo's Hc Angelius Chianti (t), Belgisk Fårehund, Tervueren, Måna, Kristin, Kleppe
0. Wow-Wow's Quinta Quartz, Schnauzer Salt/Pepper, Bøhmer, Martin, Oslo
0. Buffy, Blandingshund, Stensrud, Anne Tone Langeland, Ulefoss
0. Jakantoh's Aylah, Belgisk Fårehund, Tervueren, Måna, Kristin, Kleppe
0. Win, Border Collie, Wang Marit D/Haukland Jan, Stavanger
0. Eyemarkers Cross Time, Border Collie, Dahlen, Birgitte, Tolvsrød
0. Spinnrockens Rain Of Fire, Australian Shepherd, Hallre, Tine, Larvik

lag-Liten
0. Smått e godt, Egelandsdal, Kristine, Stavanger

lag-mellom
0. , Bergan, Hans Thollef, Andebu

lag-Stor
0. Best i test, Wang, Marit D./Haukeland, Jan, Stavanger
0. , Hamre, Anette Nesheim, Arendal
0. , Thorkildsen, Trine M., Bjorbekk
0. Dream team, Midtgaard, Ann Karin, Tønsberg

Junior handling:

Klasse 10-13 år, dag 1
1. Nanette Berge Karlsen, Støren, Dvergpinscher, Dirty Dancer V. Nobel Line
2. Mariann Omholt Nikolaisen, Drammen, Portugisisk Vannhund, Betty Beat Av Tri De Coleur
3. Fredrik Knutsen, Brumunddal, Bichon Havanais, Lekkerbisken's Sweet Elegance
4. Selma Hanssen, Oslo, Chinese Crested Powder Puff, Sun-Hee's Circus Dancer

Klasse 14-17 år, dag 1
1. Julia Sofie Sørum Bjørklund, Oteren, Samojedhund, Vitkind's Zimbad Af Magne
2. Andrea Larsen, Ålgård, Boston Terrier, Bogerudmyra's Lenn
3. Sigrid Svingen, Flå, Whippet, Courtborne Penny
4. Sara M Sudmann, Oslo, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Seawild's Born To Perform

Klasse 10-13 år, dag 2
1. Nanette Berge Karlsen, Støren, Dvergpinscher, Dirty Dancer V. Nobel Line
2. Selma Hanssen, Oslo, Chinese Crested Powder Puff, Sun-Hee's Circus Dancer
3. Mariann Omholt Nikolaisen, Vikersund, Shiba, Ølenskjold's Just Move On
4. Fredrik Knutsen, Brumunddal, Bichon Havanais, Lekkerbisken's Sweet Elegance

Klasse 14-17 år, dag 2
1. Kathleen Maria Geicke, Drammen, Faraohund, Antefa's Umbrah
2. Hedda Hjerpetjønn Hanssen, Flekkefjord, Bedlington Terrier, Velvety Frangelico
3. Anna Moe, Krokelvdalen, Cocker Spaniel, Rainstorm's As Promised
4. Sigrid Svingen, Flå, Whippet, Courtborne Penny







FacebookTwitterPinterestGoogle+EmailMore

Hovedsamarbeidspartnere