Resultater Oslo 16.-17. august 2014

Resultater og bilder fra NKK Oslo 16.-17. august finner du her!

Resultater fra og årslister etter utstillingen:

Sted: Oslo, 16.-17.08.2014



Øvrige resultater finner du her

 

BIS-plasseringer:

1BIS: American Akita, NORDJV-13 SEJV-13 FIJV-13 Estava Rain Only Style Remains, Birkmar, Friedrich, Skarnes

Resultater Oslo 16.-17. august 2014
Roger Sjølstad


2BIS: Jack Russell Terrier, N UCH WW-13 NJV-12 NV-13 Knøtteliten's Norwegian Vybz, Steen, Anne Christine, Gjerdrum

Resultater Oslo 16.-17. august 2014
Roger Sjølstad


3BIS: Rottweiler, SE VCH N UCH Da Gullet Kom Hem Av Walaquento, Hansen, Jeanette Kristin, Lødingen

Resultater Oslo 16.-17. august 2014
Roger Sjølstad



4BIS:
Mops, NJV-13 SEJV-13 Analog Ci Nobodys Business, Sonberg, Christine/Løken, Bjørn Erling, Belgia

Resultater Oslo 16.-17. august 2014
Roger Sjølstad


Best In Show dommer: Merchant, Marie,

GRUPPEPLASSERINGER:
Gruppe 1, Bruks-, Hyrde og Gjeterhunder, Dommer: Skalin, Bo,  
1BIG: Pyreneisk Gjeterhund, N SE DK NORD UCH NORDV-08-10 WW-10 NV-08-09-10-11-12-13 Hob-Nob's Quidam, Mathiesen Gro/Romstad Per Tore, Roa.

Resultater Oslo 16.-17. august 2014
Roger Sjølstad

2BIG: Welsh Corgi Pembroke, N UCH Siggen's Queen Of Spades, Wilberg, Rita Tilley, Sørumsand.
3BIG: Shetland Sheepdog, INT NORD UCH NORDV-12 SEV-12 KBHV-12 Joyland's Magic Ambition, Olsen, Finn Helge, Sandnes.
4BIG: Australian Shepherd, DKCH Leading Angel's Eclipse Of The Moon, Wöhliche, Bitta, Danmark.

Gruppe 2, Schnauser/Pincher/Molosser/Sennenh, Dommer: Burt, Andrew,
1BIG: Se 3BIS.
2BIG: Newfoundlandshund, Skipper's All Right, Nygård, Ole Andreas, Sylling.
3BIG: Dvergschnauzer Sort, NV-13 NJV-13 Raven's Tot Jive Me Crazy, Gjerdalen, Lone Elisabeth, Nordkisa.
4BIG: Engelsk Bulldog, Ckbulldogs You R Calvin Sealaville, Henriksen, Kai Lunde, Horten.

Gruppe 3, Terriere, Dommer: Jeavons, Guy,
1BIG: Se 2BIS.
2BIG: Cairn Terrier, NV-13 NO UCH S UCH SV-13 Hjohoo's Live To Be Loved By Hjo, Theodorsson, Elisabeth, Sverige. 3BIG: Norwich Terrier, NJV-13 Cog-Wheel's It Must Have Been Love, Weum, Lene, Åmot.
4BIG: Skotsk Terrier, NORD UCH NORD V-12 KBHV-13 Ayrzol Utibe, Jansholt, Cille, Drammen.

Gruppe 5, Spisshunder, Dommer: Kliebenstein, Horst,
1BIG: Se 1BIS.
2BIG: Faraohund, Bazinga A Storm Of Swords, Hansen, Simon Tien, Blystadlia.
3BIG: Pomeranian, INT N UCH WW-10 Tiny Jewels' Mad About Chanel, Løken, Dag, Askim.
4BIG: Basenji, NORDJV-08 N UCH NV-10-12 Chagmas Pirate King Black Pearl, Udby, Gro, Skiptvet.

Gruppe 6/4, Drivende og Sporhunder/Dachshund, Dommer: Bodegård, Göran,
1BIG: Dachshund Korthåret, Valera's Bingo, Steen, Anne Christine, Gjerdrum.

Resultater Oslo 16.-17. august 2014
Roger Sjølstad

2BIG: Beagle, Got To B Sun Of Glory, Mujanic, Faruk, Hundvåg.
3BIG: Rhodesian Ridgeback, N DK UCH Amatonga's Duniwa Dana, Hasle, Renate, Jevnaker.
4BIG: Basset Hound, INT N SE DK RO UCH NJV-11 NV-11 NORDJV-11 AMSV-13 Gucci Gloomy Clown, Rygge, Ann-Kristin Bratsberg, Svelvik.

Gruppe 7, stående fuglehunder, Dommer: Brandstrup, Niels,
1BIG: Irsk Rød Og Hvit Setter, Macgordon's Chivas Regal, Öholm, Per Olof, Sverige.

Resultater Oslo 16.-17. august 2014
Roger Sjølstad


2BIG: Pointer, Furukollen's Krieghoff Ultra, Shelby, Erik, Egersund.
3BIG: Breton, Vanity Pauline, Bergh, Hallgeir, Skiptvet.
4BIG: Bracco Italiano, Olympos Principessa Di Carnevale, Hamre, Titti, Skollenborg.

Gruppe 8, Apporterende Hunder, Dommer: Fryckstrand, Henric,
1BIG: Golden Retriever, Fenwood Elles Belles, Otterstad, Laila Miljeteig, Fana.

Resultater Oslo 16.-17. august 2014
Roger Sjølstad

2BIG: Lagotto Romagnolo, ITCH NLCH SECH FINCH JWW-10 EW-11 Gleska Goody-Goody, Van Gemert, Katrien, Nederland.
3BIG: Engelsk Springer Spaniel, SE U(u)CH N UCH Charlescroft Soho, Lindmark, Linda, Sverige.
4BIG: Cocker Spaniel, GB SH DK N UCH NORDJV-11 DKV-12-13 WW-13 Rainstorm's Latest News, Ullebø, Marianne, Vestskogen.

Gruppe 9, Selskapshunder, Dommer: Runderkamp, Pamela,
1BIG: Se 4BIS.
2BIG: Shih Tzu, Madicken Honeygirl`s Superstar, Jørgensen, Hilde Dreier, Froland.
3BIG: Stor Puddel, Da Maya Huffish X Factor, Thorvaldsen, Arild, Heggedal.
4BIG: Pekingeser, CH NORD UCH DKV-13 NV-13 El'mambee's Chasing Rainbows, Varhaug, Brit, Bryne.

Gruppe 10, Mynder, Dommer: Foss, Arne,
1BIG: Saluki, INT NORD UCH NV-11 NORDV-12 SV Qirmizi Magnolia, Eriksson, Ingunn Solberg & Nicklas, Sverige.

Resultater Oslo 16.-17. august 2014
Roger Sjølstad

2BIG: Greyhound, N UCH Jet's Take It Serious, Waldum, Britt Helen, Revetal.
3BIG: Whippet, Pendahr Puttin On The Ritz, Ohrem, Ingunn, Stokke.
4BIG: Borzoi, Se UCH, N UCH, DkUCH NJV-12 Lynx Seri Savitskij, Jonsson, Elisabeth, Sverige.

Bamseliste etter denne utstillingen:

1. WW-14 NJV-13 SEJV-13 Analog Ci Nobodys Business, Mops, Sonberg, Christine /Løken, Bjørn Erling, Belgia (13-11-11-11-7) 53 p.
2. N UCH WW-13 NJV-12 NV-13 Knøtteliten's Norwegian Vybz, Jack Russell Terrier, Steen, Anne Christine, Gjerdrum, (13-12-11-6-5) 47 p.
3. INT NORD N UCH DKV-13 FI V-13 NJV-11 NV-12 Statesman Miss Divine, Amerikansk Cocker Spaniel, Paulsen, Vibeke, Støren, (13-10-10) 33 p.
4. NORD FI UCH DKJV-13 Aludi's Geronimo, Grand Danois, Elgesem, Wenche, Kvelde, (8-7-7-6-5) 33 p.
5. INT N US SE FIN UCH CW-11 NORDV-11-12 NV-12-13 SV-12 EUVW-13 NVV-13 Robelalexanderthegreataquatass, Portugisisk Vannhund, Kristiansen, Runi, Hvittingfoss, (15-12) 27 p.
6. Bazinga A Storm Of Swords, Faraohund, Hansen, Simon Tien, Blystadlia, (7-7-6-4-3) 27 p.
7. NORD UCH NORDV-12 NV-13 Shyloch Nonstop, Kerry Blue Terrier, Dyrnes, Jette Laudan, Torød, (12-10-3) 25 p.
8. NJV-13 SEJV-13 SEV-13 Kimura's Peer Gynt, Norsk Buhund, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad, Karmsund, (14-4) 18 p.
9. SE VCH N UCH Da Gullet Kom Hem Av Walaquento, Rottweiler, Hansen, Jeanette Kristin, Lødingen, (12-5) 17 p.
10. Vanity Pauline, Breton, Bergh, Hallgeir, Skiptvet, (5-4-4-3) 16 p.
11. SE N UCH NORDV13 FINV13 Sweeping There Must Be An Angel, Border Terrier, Winberg, Erica, Sverige, (15) 15 p.
11. NORDJV-13 SEJV-13 FIJV-13 Estava Rain Only Style Remains, American Akita, Birkmar, Friedrich, Skarnes, (15) 15 p.
11. N DK UCH DKV-12 DKJV-12 Tiny Fellow's Got To Be Marvellous, Pomeranian, Kristoffersen, Camilla, Trondheim, (15) 15 p.
14. N SE DK UCH EUJW-13 KBHV-13 SEV-13 NJV-13 DKV-13 Ukkonen Av Vintervidda, Finsk Lapphund, Lauluten, Christian, Tinn Austbygd, (7-4-4) 15 p.
15. N DK UCH Siggen's Queen Of Diamonds, Welsh Corgi Pembroke, Wilberg, Rita Tilley, Sørumsand, (5-5-5) 15 p.

Beste veteran:

Dag 1:
1. INT NORD FI UCH NVV-13 Stings Velour In Black To Matrix, Lhasa Apso, Sperle, Birgitte, Steinberg, 6 p.

Resultater Oslo 16.-17. august 2014
Roger Sjølstad



2. C.I.B.  S N DK UCH KBHV-09 KBHV- Ástvinur Fengur, Islandsk Fårehund, Gunnarsson, Ulrika Bjursten, Sverige, 5 p.

Dag 2:
1. INT NORD FIN UCH JVV-06 SE FIN-08 N VCH Barecho Fly Me To The Moon, Engelsk Springer Spaniel, Sliwa, Vanja/ Hassel, Dag, Støren, 6 p.

Resultater Oslo 16.-17. august 2014
Roger Sjølstad


2. N UCH NVV-13 Covenstead Catch The Point, Flat Coated Retriever, Nesse, Svein Og Harriet, Sveio, 5 p.
3. NORD INT UCH Kadelly's Indiana Jones, Cairn Terrier, Grønstad, Veslemøy Og Dag Arne, Moss, 4 p.
4. INT NORD UCH FIN UCH FINV-09 NVV-13 Caci's Carolina Klyft, Amerikansk Cocker Spaniel, Winbladh, Karin, Andebu, 3 p.
Dommer: Merchant, Marie

Årets beste veteran etter denne utstillingen:

1. INT NORD FI UCH NVV-13 Stings Velour In Black To Matrix, Lhasa Apso, Sperle, Birgitte, Steinberg, (6-6-5-4) 21 p.
2. N UCH NVV-13 Covenstead Catch The Point, Flat Coated Retriever, Nesse, Svein Og Harriet, Sveio, (5-5-3-2) 15 p.
3. INT NORD UCH NORDV-12 NORDVV-12 DKVV-12'13 Breaksea Bounty, Bearded Collie, Lindberg, Susanne, Oslo, (6-5) 11 p.
4. INT MONT BH LIT R NORD UCH WW-14 NV-05 SV-08-13 LITV-08 NVV-12-13 NORDVV-13 FIVV-13 Hin Chen's Jay-Walker, Shih Tzu, Finnanger Hege Mari Og Ole Morten, Oppaker, (6-4) 10 p.
5. INT N US SE FIN UCH CW-11 NORDV-11-12 NV-12-13 SV-12 EUVW-13 NVV-13 Robelalexanderthegreataquatass, Portugisisk Vannhund, Kristiansen, Runi, Hvittingfoss, (5-5) 10 p.
6. INT NORD VDH UCH DKV-12 DKVV-12-13 NORD VV-12 NVV-12 VWW-13 HeVW-13 VV-13 Cafridas Frolic Friendly Fannie, Berner Sennenhund, Løken Vigdis Og Ole Einar, Bøn, (4-4) 8 p.
7. INT NORD UCH FIN UCH FINV-09 NVV-13 Caci's Carolina Klyft, Amerikansk Cocker Spaniel, Winbladh, Karin, Andebu, (3-3-1) 7 p.
8. INT NORD FIN UCH JVV-06 SE FIN-08 N VCH Barecho Fly Me To The Moon, Engelsk Springer Spaniel, Sliwa, Vanja/ Hassel, Dag, Støren, (6) 6 p.
9. INT NORD UCH FIN UCH Tapre Trultemor Av Hiselfoss, Berner Sennenhund, Solberg, Gro, Rakkestad, (6) 6 p.
10. N UCH Vinterhavens Bachelorette, Tibetansk Spaniel, Andreassen, Rakel Elise, Kvaløya, (6) 6 p.
11. N UCH NV-09 Zivotny's Ikar Detstvi Sen, Cesky Terrier, Andersen, Katarina Elin Helland, Hauglandshella, (4-2) 6 p.
12. INT NORD UCH NV-08 DKV-10 NVV-13 Krohnhaugen's Cherry, Keeshond, Neathey, Katrina Margaret Jonassen, Vesterøy, (3-3) 6 p.
13. C.I.B S N DK UCH KBHV-09 KBHV- Ástvinur Fengur, Islandsk Fårehund, Gunnarsson, Ulrika Bjursten, Sverige, (5) 5 p.
14. N S UCH Rubari's Brad Baileys Pitt, Pomeranian, Amundsen, Jorunn Lise Sjåfjell, Krokelvdalen, (5) 5 p.
15. N UCH NV-12 Rudängens Exact A Ruby, Collie Langhåret, Nilsson, Peter Og Malena, Sverige, (5) 5 p.

Beste avlshund:

Dag 1:
1. INT NORD UCH NV-07-10 Stings Zammy Junior,Lhasa Apso, Sperle, Birgitte, Steinberg, 8 p.

Resultater Oslo 16.-17. august 2014
Roger Sjølstad


2. Lumiturpa Tytön Tyllerö,Finsk Lapphund, Lauluten, Christian, Tinn Austbygd, 6 p.

Dag 2:
1. SE(U) N UCH Rainstorm's Breaking News, Cocker Spaniel, Ullebø Marianne Og Ørjan, Vestskogen, 7 p.


Resultater Oslo 16.-17. august 2014
Roger Sjølstad

2. INT NORD LU UCH CEW-11 NV-11 SEV-12 DKV-12-13 Norwinstars Jedi Anakin Skywalker, Dvergpinscher, Thorsen, Vivi Gogstad, Sandefjord, 5 p.
3. INT N S DK FIN UCH NORDV-10 Caci's Cohen, Amerikansk Cocker Spaniel, Lyshaug, Jan Erik/ Nordby Tor, Skiptvet, 4 p.

Årets beste avlshund etter denne utstillingen:

1. SE(U) N UCH Rainstorm's Breaking News, Cocker Spaniel, Ullebø Marianne Og Ørjan, Vestskogen, (7-7) 14 p.
2. INT N SE UCH NORDV-10 Siggen's Hazel, Welsh Corgi Pembroke, Brandvik, Julie Wilberg, Sørumsand, (7-6) 13 p.
3. INT NORD VDH UCH DKV-12 DKVV-12-13 NORD VV-12 NVV-12 VWW-13 HeVW-13 VV-13 Cafridas Frolic Friendly Fannie, Berner Sennenhund, Løken Vigdis Og Ole Einar, Bøn, (7-6) 13 p.
4. Lumiturpa Tytön Tyllerö, Finsk Lapphund, Lauluten, Christian, Tinn Austbygd, (6-6) 12 p.
5. INT NORD UCH NV-07-10 Stings Zammy Junior, Lhasa Apso, Sperle, Birgitte, Steinberg, (8) 8 p.
6. N UCH Gamla Herrgården Mozart, Tibetansk Spaniel, Söderstam, Krister, Sverige, (8) 8 p.
7. INT NORD EE UCH NORDV-12 NV-12 KBHV-13 Annabelle Grace, Chinese Crested, Olsen, Camilla, Hegra, (7) 7 p.
8. N UCH Sunlit Tifa Emmastars, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Holte, Anne-Lise, Kristiansand S, (6) 6 p.
9. Bellini Sorbet Only Salsa, Chinese Crested, Undheim Cornelia S Og Karin S, Hokksund, (5) 5 p.
10. INT N DK UCH WW-12 NORDV-12 DKV-12 FINW-11 NV-11 HELJW-11 NJV-11 EUJW-11 FINJW-11 Misty Meadow's O Sole Mio-Pc, Chihuahua Korthåret, Kalleklev, Lene Nordås, Frekhaug, (5) 5 p.
11. INT NORD LU UCH CEW-11 NV-11 SEV-12 DKV-12-13 Norwinstars Jedi Anakin Skywalker, Dvergpinscher, Thorsen, Vivi Gogstad, Sandefjord, (5) 5 p.
12. INT N S DK FIN UCH NORDV-10 Caci's Cohen, Amerikansk Cocker Spaniel, Lyshaug, Jan Erik/ Nordby Tor, Skiptvet, (4) 4 p.
13. N UCH Nøklebyåsen's X'it, Berner Sennenhund, Blakkisrud, Wenche Helene, Hønefoss, (4) 4 p.
14. JWW-08 N UCH Rajumas Aurora, Samojedhund, Fåne, Øyvind/Moe-Gumø, Gro, Notodden, (4) 4 p.
15. N UCH Cardigarden's Done For Diamonds, Welsh Corgi Cardigan, Momrak, Heidi Engen, Fyresdal, (3) 3 p.

Beste oppdretter:

Dag 1:
1. Minstemann - Dvergdachshund Korthår, 7 p.

Resultater Oslo 16.-17. august 2014
Roger Sjølstad



2. La-Faja - Bearded Collie, 5 p.
3. Sagaland - Tibetansk Spaniel, 4 p.
4. Jackfrost - Petit Brabancon, 3 p.

Dag 2:
1. Aquafortis- Portugisisk Vannhund, 6 p.


Resultater Oslo 16.-17. august 2014
Roger Sjølstad

2. Opertunity's - Grand Danois, 4 p.
3. Winton - Engelsk Springer Spaniel, 3 p.
4. Bikkjehaugen's - Newfoundlandshund, 2 p.

Årets mest vinnende oppdretter etter denne utstillingen:

1. El'mambee's - Pekingeser, (7-6-5-5-5) 28 p.
2. Aquafortis- Portugisisk Vannhund, (6-5-3-3-2) 19 p.
3. Winton - Engelsk Springer Spaniel, (6-5-4-3) 18 p.
4. Larhjelm-Dachshund Strihåret, (6-3-3-2) 14 p.
5. Quantos- Schäferhund Normalhår, (5-3-3) 11 p.
6. Sagaland - Tibetansk Spaniel, (4-3-2) 9 p.
7. Minstemann - Dvergdachshund Korthår, (7) 7 p.
8. Shellrick - Shetland Sheepdog, (7) 7 p.
9. Nobel Line - Dvergpinscher, (5-2) 7 p.
10. Caci's - Amerikansk Cocker Spaniel, (4-3) 7 p.
11. Shavano-Rhodesian Ridgeback, (6) 6 p.
12. Hannemor's - Flat Coated Retriever, (6) 6 p.
13. Rainstorm - Cocker Spaniel, (4-2) 6 p.
14. Bikkjehaugen's - Newfoundlandshund, (2-2-2) 6 p.
15. North Sheltie, (5) 5 p.

Beste norske hund:

Dag 1:
1. Tl Burre, Norsk Elghund Grå, Johannessen, Bjørn, Harestua, 52 p.


Resultater Oslo 16.-17. august 2014
Roger Sjølstad

2. N UCH SE UCH NV-10-13 Navahoos Birk Yksander, Norsk Lundehund, Johansen, Turid, Brandval, 30 p.

Årets beste norske hund etter denne utstillingen:

1. N UCH Lasseruds Loke, Norsk Elghund Sort, Repshus, Camilla Hartz, Rena, (65-25) 90 p.
2. Varg Av Kvernenget, Norsk Elghund Grå, Gjernes, Ove B., Søndeled, (54-36) 90 p.
3. NJV-13 SEJV-13 SEV-13 Kimura's Peer Gynt, Norsk Buhund, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad, Karmsund, (42-39) 81 p.
4. N UCH Dl-Rossi, Norsk Elghund Grå, Skogstad, Kjetil, Verdal, (77) 77 p.
5. Streif Av Harafjell, Dunker, Rao, Sheila, Trofors, (42-26-7) 75 p.

Lydighet:

LP-I
1. Adorable Bella, Border Collie, Lunde, Dagfinn, Hemnes, 186,5 p.
2. Tarik, Blandingshund, Ulriksen, Ann-Helen, Jevnaker, 163 p.
3. Kondis, Border Collie, Roarsen, Solgunn, Kløfta, 159,5 p.
4. C.I.B. NORD DK S (u) N UCH NV-13 Brown Clown Sune Safir, Irsk Vannspaniel, Hemmingsen, Eva, Trondheim, 139 p.
5. Friia, Golden Retriever, Antonsen, Hilde Merete, Frogner, 138 p.
6. Perlybox's Charmingly Cute, Boxer, Gullhav, Bengt-Tore, Oslo, 113 p.
7. Ea Evana, Kooikerhund, Skjønberg, Chanette, Oslo, 92,5 p.

LP-II
1. Konglegrend's Aladdin, Hvit Gjeterhund, Brandtzæg, Geir, Kongsberg, 167 p.
2. Snuppa, Border Collie, Fjeld Anita, Hagan, 163,5 p.
3. N SE UCH NV-13 Beatrice Gaviro, Chodsky Pes, Kristiansen, Inger Lise, Vestfossen, 159,5 p.
4. Enja, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Rye-Andersen, Tove, Nøtterøy, 156 p.
5. Cafridas Rhythmic Ragtime Reggae, Berner Sennenhund, Amundsen, Mari-Ann H, Vestfossen, 152 p.
6. Vassruggens Bork Digre, Golden Retriever, Lyngaas, Bente, Drammen, 151 p.
7. Blacktorn's Ps I Love You, Australian Shepherd, Nilsen, Jorid, Nøtterøy, 149,5 p.
8. Apoletano's Lille Love, Berner Sennenhund, Thorvaldsen Kirsti/Rosvoll Kjersti, Rolvsøy, 132 p.
9. Wayli, Blandingshund, Kristiansen, Inger Lise, Vestfossen, 126,5 p.
10. N UCH G-Diggers Barney, Mellompuddel, Freed, Ylva, Sandvika, 121,5 p.

LP-III
1. High Working B C Mexico, Border Collie, Roarsen, Solgunn, Kløfta, 281 p.
2. AD Angelanastacia, Staffordshire Bull Terrier, Wyller, Therese Fraser, Røyken, 256,5 p.
3. Synnfjell's Blushing Frida By Bilu, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Berge, Unni Karin, Oslo, 233,5 p.
4. Kaia, Blandingshund, Gundersen, Petter, Drammen, 217 p.

LP-Elite
1. N LCH Flips Ben, Border Collie, Rekstadvik, Anniken, Hornnes, 295 p.
2. BH N LCH N BCH Ytrelia's Yatzy, Border Collie, Bakke, Hege Schea, Ytre Enebakk, 294 p.
3. NORD LCH Lord, Border Collie, Trasti, Eva, Oslo, 284 p.
4. Somollis Inez, Border Collie, Hauger, Kristin Natås, Rasta, 283,5 p.
5. Myrullen's Lille Herman, Border Collie, Johnsen, Hege, Aurskog, 282 p.
6. BH Spar Ess, Border Collie, Isaksen, Ann-Karin, Enebakkneset, 280,5 p.
7. Kronvallaren Pondus, Border Collie, Ytreberg, Anne Lise, Oslo, 278 p.
8. NORD LCH Sindregardens Nicky R, Border Collie, Eide, Anne Cecilie, Ålesund, 277,5 p.
9. Kronvallaren Malte, Border Collie, Wickstrøm, Monica, Tolvsrød, 274,5 p.
10. Get Weiler's Game On, Border Collie, Rognstad, Liz Berit, Kjeller, 268,5 p.
10. Tonedo's Supreme Luce, Border Collie, Johansen, Øivind, Tolvsrød, 268,5 p.
12. Doubleuse Cloudberry, Golden Retriever, Brustad, Trond, Oslo, 267 p.
13. BH Despina Galdr, Border Collie, Frøystad, Line Fatland, Sandnes, 261,5 p.
14. N LCH Dream D'aspe Et D'ossau, Golden Retriever, Matre, Synnøve Solberg, Sandeid, 259,5 p.
15. Vassruggens Ålga Mildir, Golden Retriever, Lund, Renate, Solbergelva, 254,5 p.
17. Nesbakkens Eira, Border Collie, Markussen, Solveig, Porsgrunn, 235,5 p.
18. Akersborg Pixie, Border Collie, Gåsterud, Hege, Leinstrand, 227,5 p.
19. AD BH IPO1 Blackneck's A' Lysa (m), Belgisk Fårehund, Malinois, Svele, Rikke, Holmestrand, 226 p.
20. Træet's Mezz, Border Collie, Stubsjøen, Linda, Vinterbro, 224 p.
21. Milas Hepp, Border Collie, Sneve, Vivvi Ann, Kløfta, 218 p.
22. Camp Alpha's Baronesse Beatrice, Border Collie, Trasti, Eva, Oslo, 204 p.
23. Kiæråsens Zelda, Border Collie, Karlsen, Linda, Fredrikstad, 185,5 p.
24. N SE LCH Torpvallaren's August, Border Collie, Isaksen, Elisabeth, Tobøl, 180,5 p.

Gerapokalen etter denne utstillingen:

1. Kronvallaren Malte, Border Collie, Wickstrøm, Monica, Tolvsrød, (303-285-284) 872 p.
2. Kylie, Border Collie, Røine, Aina Fatland, Stavanger, (299,5-298-266,5) 864 p.
3. BH N LCH N BCH Ytrelia's Yatzy, Border Collie, Bakke, Hege Schea, Ytre Enebakk, (294-293,5-275,5) 863 p.
4. Myrullen's Lille Herman, Border Collie, Johnsen, Hege, Aurskog, (297-282-281,5) 860,5 p.
5. NORD LCH BH Tending Jynx, Border Collie, Brenden, Lillian, Lillestrøm, (302,5-282-266,5) 851 p.
6. Kronvallaren Pondus, Border Collie, Ytreberg, Anne Lise, Oslo, (285-278-274) 837 p.
7. NORD LCH Lord, Border Collie, Trasti, Eva, Oslo, (284-276,5-267,5) 828 p.
8. Doubleuse Cloudberry, Golden Retriever, Brustad, Trond, Oslo, (287-267-266) 820 p.
9. N SE LCH Happy-Flip, Border Collie, Kristiansen, Anette, Dølemo, (282-280,5-255,5) 818 p.
10. BH Spar Ess, Border Collie, Isaksen, Ann-Karin, Enebakkneset, (280,5-275-262,5) 818 p.

Agility:

Liten-1:
1. INT NORD UCH DKV-11 Narjana's Absolut Theo, Engelsk Toy Terrier, Hveding-Gabrielsen, Robert Bratt, Våler I Østfold
2. Narjana's Draculah, Engelsk Toy Terrier, Follesø, Vibeke, Rygge
3. Rockhound's Diamond, Shetland Sheepdog, Segalstad, Siri H, Sør-Fron
4. NORD UCH Donåsen's Don Figaro D'la Hugo, Japansk Spisshund, Tjeldhorn Grethe/Skauby Monica, Oslo
5. Carla Camille Avrina, Dvergpuddel, Stokman, Liv, Moss
6. Shemimo's Black Charm, Shetland Sheepdog, Eriksen, Per, Degernes
7. Mirisch Darling Lady, Toy Puddel, Bergersen, Inge-Marie, Jessheim
8. Kerenza's Pop Art Princess, Shetland Sheepdog, Asbjørnslett, Isa/Wollbraaten, S., Vestby
9. Wervest's Olga, Dvergdachshund Strihåret, Kveta, Øydis, Filtvet
0. Cairndale's Tarzan, Cairn Terrier, Færøyvik, Tine, Sandvika
0. Voicy Coyote, Shetland Sheepdog, Solberg, Lena, Stathelle
0. INT NORD FI UCH NV-11-12 Lotcheck Det Ligger I Luften, Norwich Terrier, Sønju, Wenche/ Weum, Lene, Hokksund
0. Nordåstoppens Ruben, Cavalier King Charles Spaniel, Dalsaune, Kari Olasveengen, Lismarka
0. Lykke, Blandingshund, Løvdal, Annette, Klavestadhaugen
0. Tiffani, Shetland Sheepdog, Johannessen, Amalie, Brårud
0. Artigtitten Storegledeogillemoro, Shetland Sheepdog, Bjørnelykke, Kirsten/Ottesen, Geir, Oslo
0. Personlighetens Dis F, Shetland Sheepdog, Vangsnes, Elisabeth, Borre
0. Frøken Pepper, Blandingshund, Wikstrøm, Line, Sørumsand
0. Amcockgarden's Janeiro Jade, Chinese Crested Powder Puff, Holst, Oddny Nylend, Notodden

Liten-2:
1. Evita, Blandingshund, Dalsberget, Line, Skotterud
2. Orreknuppen's Isadora, Shetland Sheepdog, Hillingseter, Mike, Fetsund
3. Ronja, Dachshund Langhåret, Kjennerud, Tommy, Vestfossen
4. Toyamikis Prince Zorro In Black, Shetland Sheepdog, Bergersen, Eline, Skedsmokorset
5. Narjana's Baron Meiden, Engelsk Toy Terrier, Follesø, Vibeke, Rygge
6. Tumblescot's Cradle Jazz, Cairn Terrier, Mork, Grete, Solbergelva
0. Nelson, Blandingshund, Vestli, Eirin, Lørenskog
0. N UCH Tiililita's Early Sunrise, Papillon, Steinsveen, Ann Sissel, Larvik

Liten-3:
1. N SE A(H)CH N SE ACH La-Min-So's Tango In Black, Shetland Sheepdog, Johansen, Silje, Skedsmokorset
2. Black Norone's Nokia, Dvergpuddel, Bjørnstad Marit E Og Per, Degernes
3. DKAGCH SEAGCH DKSPCH Frisenborg's Bolette, Dvergschnauzer Sort/Silver, Johansson, Lars Jakob, Danmark
4. NORD DK CH UCH N ACH N A(H)CH Lossinrannan Miss Milly, Parson Russell Terrier, Olaisen Unni Og Johnsen Jan Eirik, Narvik
5. Hellebäckens Starlight, Cairn Terrier, Nesje, Unni, Spikkestad
6. NORD UCH NV-12 Narjana's Baronesse Galena, Engelsk Toy Terrier, Hveding-Gabrielsen, Tarjei Bratt, Kråkerøy
7. Leeland Zenith Of Fame, Shetland Sheepdog, Wollbraaten, Sofie Vega, Drøbak
8. Artigtitten Tutta Teis Tara, Shetland Sheepdog, Wilhelmsen, Elizabeth, Lillestrøm
9. Escada Cheer Up, Dvergpuddel, Eriksen, Marit Bjørstad, Degernes
10. Krokhaug's Yanki, Cavalier King Charles Spaniel, Dalsaune, Kari Olasveengen, Lismarka
0. Lönnerbergas Sea-Goddess, Shetland Sheepdog, Sæther, Eli Beate, Trysil
0. N UCH Gerseme's Coquette Caramia, Podengo Portugues Liten Strihåret, Gundersen, Anniken, Tiller
0. N A(H)CH Let's Rock, Papillon, Strand Nina Restrup/ Thiesen Thomas, Tomter
0. Sunborne Jambalaya Joys Tequila, Shetland Sheepdog, Wilhelmsen, Elizabeth, Lillestrøm
0. Lundecock's Hold On, Shetland Sheepdog, Sæter, Wenche, Trysil
0. Strandvins My Fairytail, Shetland Sheepdog, Billkvam, Mie Elisabeth, Fjellhamar
0. Charmtassen's Take A Bow, Shetland Sheepdog, Henriksen, Stine/ Olsen, Tove, Strømmen
0. DK ACH N A(H)CH Sobelkustens Power Of Love, Shetland Sheepdog, Hoffmeister, Gitte, Danmark
0. N UCH N ACH N A(H)CH Orreknuppen's Unbreakable Spirit, Shetland Sheepdog, Dybvig, Carina, Dal
0. Blenmerrow Astra Bleu, Shetland Sheepdog, Segalstad, Siri H, Sør-Fron
0. Happy Life Charantia Ziwa, Dvergpuddel, Sørlie, Inger, Rasta
0. Black Norone's Coco Chanel, Dvergpuddel, Eriksen, Marit Bjørstad, Degernes
0. Aragon, Chinese Crested Powder Puff, Walheim Monica/ Vesterli Jon Arne, Mesnali
0. Statesman All The Way, Amerikansk Cocker Spaniel, Hindrum, Kari, Rykkinn
0. N ACH Sarkins Champion Caramello, Mittelspitz, Johnsrud, Trine, Kjeller
0. Miss Arin's Lill Wayne, Shetland Sheepdog, Larsen, Veslemøy, Kjeller
0. Mirenzo's Petit Astoria, Dvergpinscher, Pettersen, Helene Norstrøm, Drøbak
0. Roikie's Billy The Kid, Shetland Sheepdog, Johannessen, Tone, Brårud
0. N UCH SV-12 N A(H)CH Isamelin Dance With Narjana, Engelsk Toy Terrier, Hveding-Gabrielsen, Robert Bratt, Våler I Østfold
0. N SE ACH N A(H)CH Marstens Caisa Who Can, Fox Terrier Ruhåret, Stillum, Grete Funderud Og Erik, Drammen
0. NORD INT ACH N A(H)CH Sunborne Jazzy Vaya, Shetland Sheepdog, Bakken, Hilde, Hakadal

Mellom-1:
1. Roikie's Fancy Vivid Blue Ice, Roen, Mari, Jevnaker
2. Braslight's Felizia, Mørk, Tone, Vestfossen
3. N UCH Sisterhood Tu'eres Mi Diosa, Bråten, Liv Ingunn, Dal
4. Japano's Hisahito Daimiyo, Vintervoll, Cathrine, Oslo
5. Catoma's Siril, Andersen, Hanne S., Vear
6. Amyrica's Don Qvatro, Stag, Hilde Kristin, Drammen
7. Tarrynden Gloriana, Wilhelmsen, Elizabeth, Lillestrøm
0. Staurin's Felitas Vivaldi, Andersen, Vibeke, Porsgrunn
0. Leeland Sailor, Henriksen, Anita, Drøbak
0. Vasjera's Bellavista, Knudsen, Ragnhild, Oslo
0. Imaferrari's Quadrillo, Olsen, Kari, Krokkleiva
0. N UCH Mabri's Tayla Theadatter, Sylte, Lisbeth, Saupstad
0. N UCH NORDJV-10 Shyloch Nostalgia, Stokman, Liv, Moss
0. Jaffadays Diamant Jubilee, Jonassen, Asbjørg, Lier
0. Loppekassa Neon Tiger, Torvik, Ellen Panadi, Oslo

Mellom-2:
1. Poil Long's Amourette De Saissac, Pyreneisk Gjeterhund, Kværnstuen, Gunn-Toril, Sande I Vestfold
2. N SE UCH NV-13 Maia, Kromfohrländer, Nilsen, Heidi, Revetal
3. Gemma Pastaff Legion, Staffordshire Bull Terrier, Mauseth, Linda Fehn, Frogner
0. Mainel's Chocolate With Cream, Cocker Spaniel, Knudsen, Ragnhild Og Kristen, Oslo
0. N UCH NORDJV-12 NJV-12 All My Love Pepsi, Pumi, Torvik, Åse Kristin, Oslo

Mellom-3:
1. N ACH N A(H)CH Rockhound's Cosalite, Shetland Sheepdog, Mathisen, Mina Mathilde Engh, Våle
2. INT NORD FI UCH DKV-11 NV-13 HEV-13 Loppekassa Well All Right, Border Terrier, Torvik, Ellen Panadi, Oslo
3. N ACH Ebra's K-K Lucky Jojo, Kooikerhund, Løken, Frøydis, Kongsberg
4. Bekkegården's Lakota, Cocker Spaniel, Haust, Mette D, Drammen
5. N S UCH CEW-11 Enden's Møyfrid Bjarkadatter, Dansk-Svensk Gårdshund, Nylund Kristine S/Jan Henrik, Hundvåg
0. N DK UCH Miss Magoo's Biggan, Australian Kelpie, Berglund, Annika, Tønsberg
0. DKAGCH DKSPCH SEAGCH SEAGHOPPCH Shetla's Ezinnia At Equinox, Shetland Sheepdog, Hoffmeister, Gitte, Danmark
0. N A(H)CH N ACH Greypix's Billy The Kid, Dvergschnauzer Salt/Pepper, Alstad, Berit, Drammen
0. Toyamikis Prince Of Disco, Shetland Sheepdog, Johnsrud, Trine, Kjeller
0. Krohnegården's Montana J4 Joy, Shetland Sheepdog, Johannessen, Tone, Brårud
0. Sunborne Presious Pearl, Shetland Sheepdog, Iversen, Jorun Margrethe, Brøttum
0. N VCH Leeland Milady, Shetland Sheepdog, Lunde, Renate, Lørenskog
0. Fambia Black Vibration, Amerikansk Cocker Spaniel, Liberg, Bente, Oslo
0. Sunborne Ya La Creo Singha, Shetland Sheepdog, Bakken, Hilde, Hakadal
0. N UCH Askur Av Alvedans, Islandsk Fårehund, Bergan, Hans Thollef, Andebu

Stor-1:
1. Yxsjöstugans Tia, Welsh Springer Spaniel, Andersen, Linn Therese, Sandvika
2. N DK UCH DKV-12 Woodshine's B-Rude (t), Belgisk Fårehund, Tervueren, Fjeld, Per Erik, Oppegård
3. Utiles Sunkissed Glow, Stor Puddel, Ludvigsen, Katharina/Dyrdal, Kari, Greåker
4. Kerenza's Prince Panache, Shetland Sheepdog, Thomstad, Elin, Drøbak
5. Hind Paw's Xie, Border Collie, Karlsen, Tone, Tistedal
6. Aniara's Ladybird, Flat Coated Retriever, Gundesø, Anne Lise, Drammen
7. C.I.B. NORD DK S (u) N UCH NV-13 Brown Clown Sune Safir, Irsk Vannspaniel, Hemmingsen, Eva, Trondheim
8. N UCH Tara, Finsk Lapphund, Gran, Linda, Sande I Vestfold
0. Revhibakken's Quality Like Chablis, Irish Softcoated Wheaten Terrier, Almroth, Siw, Skedsmokorset
0. Somollis Inez, Border Collie, Hauger, Kristin Natås, Rasta
0. Aussie Gården's Unfinished Tale, Australian Shepherd, Halmrast, Hans-Kristian, Kodal
0. BH Aussie Gården's Unbelivable Cindy, Australian Shepherd, Mathisen, Margareth, Sandefjord
0. Kronvallaren Stratos, Border Collie, Billkvam, Heidi, Sverige
0. Aysablues Black Bella, Australian Shepherd, Norum, Tone Pernille, Inderøy
0. Borderjoy's Acrobatic Aber Kadaber, Border Collie, Gorski, Dorota, Oslo
0. Q-Nemi, Blandingshund, Stensrud, Anne Tone Langeland, Ulefoss
0. Max, Border Collie, Forsberg, Arild, Vestby
0. Sunlit Dennis Tillisaaks, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Varpe, Connie, Sandefjord
0. Mr Bojangles, Border Collie, Hovig, Titti, Holmestrand
0. Ultra, Blandingshund, Bryn, Else-Marit, Oslo
0. Kasper, Blandingshund, Frogner, Bente, Bekkestua
0. Woodshine's Nixi, Belgisk Fårehund, Groenendael, Uddu, Kathrine, Trondheim
0. Jenwill's Little Tamara, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Dahl, Mona, Våle

Stor-2:
1. Nisses Back To Win, Border Collie, Thiesen, Thomas, Langhus
2. Buffy, Blandingshund, Stensrud, Anne Tone Langeland, Ulefoss
3. Trixi, Blandingshund, Rønshaugen, Anne Lene, Fjerdingby
4. Tim, Border Collie, Meidal, Helene, Auli
5. Eyemarkers Cross Time, Border Collie, Dahlen, Birgitte, Tolvsrød
6. Kogårdens Ross, Working Kelpie, Mork, Unni, Hønefoss
7. Wilma, Blandingshund, Norstrøm, Elizabeth, Drøbak
8. Snuppa, Border Collie, Andersen, Nina Marianne Kolås, Gamle Fredrikstad
9. Solvannets Sirius-Aldebaran, Portugisisk Vannhund, Urholm Svanhild Og Helge Rene, Fredrikstad
10. N UCH Prikken Og Streken Astrix, Dalmatiner, Nilsen, Heidi, Revetal
11. Bianca, Blandingshund, Mathisen, Margareth, Sandefjord
0. Logrekroken's Fixi Cevita, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Evju, Cecilie Eldrup, Drammen
0. Inka, Blandingshund, Nygård, Anja Lena, Fåberg
0. Miss Beatric, Border Collie, Johansen, Silje, Skedsmokorset
0. Vankami Jeanineschatzi, Dobermann, Pedersen, Elin Marie, Fredrikstad
0. Tinka, Border Collie, Nordli, Inger Bakkeby, Kløfta
0. Akersborg Cherie, Border Collie, Kaasa, Bjørn Arne, Drammen
0. Lauvstuas Tico Winterfox, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Evensen, Merete, Loddefjord
0. Nicki, Blandingshund, Ludmann, Merete Iversen, Røyse

Stor-3:
1. BH Tollerstemmen's Jessie, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Henriksen, Elin, Kodal
2. Wow-Wow's Quinta Quartz, Schnauzer Salt/Pepper, Bøhmer, Martin, Oslo
3. Flinthaug Dark Chocolate In Black, Shetland Sheepdog, Martinsen, Berit, Oslo
4. Tiki, Blandingshund, Kristiansen, Tor Erik, Oslo
0. N RL CH Kronvallaren Quizz, Border Collie, Heggen, Irene, Aurskog
0. Toppborders Sita, Border Collie, Grønvold, Inger Maiken, Lommedalen
0. N SE ACH N A(H)CH Elleville Isa, Border Collie, Lundkvist, Aina Britt, Oslo
0. Skogstrollet's I3 Super Splash, Australian Shepherd, Kilde, Ann-Kristin, Oslo
0. Arko, Blandingshund, Sandbakken, Mette Elin, Hamar
0. N LCH Dream D'aspe Et D'ossau, Golden Retriever, Matre, Synnøve Solberg, Sandeid
0. Troll, Border Collie, Stensrud, Jane, Blaker
0. Taron, Border Collie, Gundersen, Signe K, Nannestad
0. Vokterens Chilli Hot And Black, Australian Shepherd, Hoff, Ann-Cathrin, Eiksmarka

Hopp-liten-1:
1. INT NORD UCH DKV-11 Narjana's Absolut Theo, Engelsk Toy Terrier, Hveding-Gabrielsen, Robert Bratt, Våler I Østfold
2. DK N UCH KBHV-11 Narjana's Ariellah Propellah, Engelsk Toy Terrier, Hveding-Gabrielsen, Tarjei Bratt, Kråkerøy
3. Personlighetens Dis F, Shetland Sheepdog, Vangsnes, Elisabeth, Borre
4. Kerenza's Pop Art Princess, Shetland Sheepdog, Asbjørnslett, Isa/Wollbraaten, S., Vestby
5. Artigtitten Storegledeogillemoro, Shetland Sheepdog, Bjørnelykke, Kirsten/Ottesen, Geir, Oslo
6. Lykke, Blandingshund, Løvdal, Annette, Klavestadhaugen
7. NORD UCH Donåsen's Don Figaro D'la Hugo, Japansk Spisshund, Tjeldhorn Grethe/Skauby Monica, Oslo
8. Amcockgarden's Janeiro Jade, Chinese Crested Powder Puff, Holst, Oddny Nylend, Notodden
9. Wervest's Olga, Dvergdachshund Strihåret, Kveta, Øydis, Filtvet
10. Frøken Pepper, Blandingshund, Wikstrøm, Line, Sørumsand
11. Toyamikis Prince Zorro In Black, Shetland Sheepdog, Bergersen, Eline, Skedsmokorset
12. Carla Camille Avrina, Dvergpuddel, Stokman, Liv, Moss
0. Nordåstoppens Ruben, Cavalier King Charles Spaniel, Dalsaune, Kari Olasveengen, Lismarka
0. INT NORD FI UCH NV-11-12 Lotcheck Det Ligger I Luften, Norwich Terrier, Sønju, Wenche/ Weum, Lene, Hokksund
0. Mirisch Darling Lady, Toy Puddel, Bergersen, Inge-Marie, Jessheim
0. Shemimo's Black Charm, Shetland Sheepdog, Eriksen, Per, Degernes
0. Cairndale's Tarzan, Cairn Terrier, Færøyvik, Tine, Sandvika
0. N UCH Tiililita's Early Sunrise, Papillon, Steinsveen, Ann Sissel, Larvik
0. Huoleton Centaurus, Jack Russell Terrier, Kittilsen, Beate, Oslo
0. Voicy Coyote, Shetland Sheepdog, Solberg, Lena, Stathelle
0. Narjana's Draculah, Engelsk Toy Terrier, Follesø, Vibeke, Rygge
0. Evita, Blandingshund, Dalsberget, Line, Skotterud

Hopp-liten-2:
1. Ronja, Dachshund Langhåret, Kjennerud, Tommy, Vestfossen
2. Tumblescot's Cradle Jazz, Cairn Terrier, Mork, Grete, Solbergelva
3. Orreknuppen's Isadora, Shetland Sheepdog, Hillingseter, Mike, Fetsund
4. Siba, Blandingshund, Johannessen, Tone, Brårud
0. Narjana's Baron Meiden, Engelsk Toy Terrier, Follesø, Vibeke, Rygge
0. Tiffani, Shetland Sheepdog, Johannessen, Amalie, Brårud
0. Rockhound's Diamond, Shetland Sheepdog, Segalstad, Siri H, Sør-Fron
0. Nelson, Blandingshund, Vestli, Eirin, Lørenskog

Hopp-liten-3:
1. Charmtassen's Take A Bow, Shetland Sheepdog, Henriksen, Stine/ Olsen, Tove, Strømmen
2. N SE A(H)CH N SE ACH La-Min-So's Tango In Black, Shetland Sheepdog, Johansen, Silje, Skedsmokorset
3. N SE ACH N A(H)CH Marstens Caisa Who Can, Fox Terrier Ruhåret, Stillum, Grete Funderud Og Erik, Drammen
4. Mirenzo's Petit Astoria, Dvergpinscher, Pettersen, Helene Norstrøm, Drøbak
5. DKAGCH SEAGCH DKSPCH Frisenborg's Bolette, Dvergschnauzer Sort/Silver, Johansson, Lars Jakob, Danmark
6. Artigtitten Tutta Teis Tara, Shetland Sheepdog, Wilhelmsen, Elizabeth, Lillestrøm
7. N UCH N ACH N A(H)CH Orreknuppen's Unbreakable Spirit, Shetland Sheepdog, Dybvig, Carina, Dal
8. Sunborne Jambalaya Joys Tequila, Shetland Sheepdog, Wilhelmsen, Elizabeth, Lillestrøm
9. Roikie's Billy The Kid, Shetland Sheepdog, Johannessen, Tone, Brårud
10. Statesman All The Way, Amerikansk Cocker Spaniel, Hindrum, Kari, Rykkinn
11. Escada Cheer Up, Dvergpuddel, Eriksen, Marit Bjørstad, Degernes
12. Hellebäckens Starlight, Cairn Terrier, Nesje, Unni, Spikkestad
13. Miss Arin's Lill Wayne, Shetland Sheepdog, Larsen, Veslemøy, Kjeller
14. DK ACH N A(H)CH Sobelkustens Power Of Love, Shetland Sheepdog, Hoffmeister, Gitte, Danmark
15. N UCH SV-12 N A(H)CH Isamelin Dance With Narjana, Engelsk Toy Terrier, Hveding-Gabrielsen, Robert Bratt, Våler I Østfold
0. N UCH Gerseme's Coquette Caramia, Podengo Portugues Liten Strihåret, Gundersen, Anniken, Tiller
0. Aragon, Chinese Crested Powder Puff, Walheim Monica/ Vesterli Jon Arne, Mesnali
0. Black Norone's Coco Chanel, Dvergpuddel, Eriksen, Marit Bjørstad, Degernes
0. NORD UCH NV-12 Narjana's Baronesse Galena, Engelsk Toy Terrier, Hveding-Gabrielsen, Tarjei Bratt, Kråkerøy
0. Strandvins My Fairytail, Shetland Sheepdog, Billkvam, Mie Elisabeth, Fjellhamar
0. INT NORD LU UCH CEW-11 NV-11 SEV-12 DKV-12-13 Norwinstars Jedi Anakin Skywalker, Dvergpinscher, Thorsen, Vivi Gogstad, Sandefjord
0. N A(H)CH Let's Rock, Papillon, Strand Nina Restrup/ Thiesen Thomas, Tomter
0. N ACH Sarkins Champion Caramello, Mittelspitz, Johnsrud, Trine, Kjeller
0. NORD INT ACH N A(H)CH Sunborne Jazzy Vaya, Shetland Sheepdog, Bakken, Hilde, Hakadal
0. Blenmerrow Astra Bleu, Shetland Sheepdog, Segalstad, Siri H, Sør-Fron
0. Happy Life Charantia Ziwa, Dvergpuddel, Sørlie, Inger, Rasta
0. Lundecock's Hold On, Shetland Sheepdog, Sæter, Wenche, Trysil
0. Black Norone's Nokia, Dvergpuddel, Bjørnstad Marit E Og Per, Degernes
0. Lönnerbergas Sea-Goddess, Shetland Sheepdog, Sæther, Eli Beate, Trysil
0. Krokhaug's Yanki, Cavalier King Charles Spaniel, Dalsaune, Kari Olasveengen, Lismarka
0. NORD DK CH UCH N ACH N A(H)CH Lossinrannan Miss Milly, Parson Russell Terrier, Olaisen Unni Og Johnsen Jan Eirik, Narvik
0. Leeland Zenith Of Fame, Shetland Sheepdog, Wollbraaten, Sofie Vega, Drøbak

Hopp-mellom-1:
1. Loppekassa Neon Tiger, Border Terrier, Torvik, Ellen Panadi, Oslo
2. Catoma's Siril, Shetland Sheepdog, Andersen, Hanne S., Vear
3. Staurin's Felitas Vivaldi, Lagotto Romagnolo, Andersen, Vibeke, Porsgrunn
4. N SE UCH NV-13 Maia, Kromfohrländer, Nilsen, Heidi, Revetal
5. Leeland Sailor, Shetland Sheepdog, Henriksen, Anita, Drøbak
0. Japano's Hisahito Daimiyo, Japansk Spisshund, Vintervoll, Cathrine, Oslo
0. Jaffadays Diamant Jubilee, Shetland Sheepdog, Jonassen, Asbjørg, Lier
0. Vasjera's Bellavista, Cocker Spaniel, Knudsen, Ragnhild, Oslo
0. Braslight's Felizia, Brasiliansk Terrier, Mørk, Tone, Vestfossen
0. Lundecock's Dry Humour, Shetland Sheepdog, Dybvig, Carina, Dal
0. Huset Kromi's Freja, Kromfohrländer, Bruer, Heidi, Røyken
0. Amyrica's Don Qvatro, Amerikansk Cocker Spaniel, Stag, Hilde Kristin, Drammen
0. N UCH Sisterhood Tu'eres Mi Diosa, Fox Terrier Ruhåret, Bråten, Liv Ingunn, Dal
0. N UCH Mabri's Tayla Theadatter, Kooikerhund, Sylte, Lisbeth, Saupstad
0. Tarrynden Gloriana, Border Collie, Wilhelmsen, Elizabeth, Lillestrøm

Hopp-mellom-2:
1. Mainel's Chocolate With Cream, Cocker Spaniel, Knudsen, Ragnhild Og Kristen, Oslo
2. N DK UCH Miss Magoo's Biggan, Australian Kelpie, Berglund, Annika, Tønsberg
0. Fambia Black Vibration, Amerikansk Cocker Spaniel, Liberg, Bente, Oslo
0. Poil Long's Amourette De Saissac, Pyreneisk Gjeterhund, Kværnstuen, Gunn-Toril, Sande I Vestfold
0. Imaferrari's Quadrillo, Shetland Sheepdog, Olsen, Kari, Krokkleiva
0. N UCH NORDJV-10 Shyloch Nostalgia, Kerry Blue Terrier, Stokman, Liv, Moss
0. Roikie's Fancy Vivid Blue Ice, Shetland Sheepdog, Roen, Mari, Jevnaker

Hopp-mellom-3:
1. N ACH N A(H)CH Rockhound's Cosalite, Shetland Sheepdog, Mathisen, Mina Mathilde Engh, Våle
2. DKAGCH DKSPCH SEAGCH SEAGHOPPCH Shetla's Ezinnia At Equinox, Shetland Sheepdog, Hoffmeister, Gitte, Danmark
3. N S UCH CEW-11 Enden's Møyfrid Bjarkadatter, Dansk-Svensk Gårdshund, Nylund Kristine S/Jan Henrik, Hundvåg
4. N ACH Ebra's K-K Lucky Jojo, Kooikerhund, Løken, Frøydis, Kongsberg
5. N UCH NORDJV-12 NJV-12 All My Love Pepsi, Pumi, Torvik, Åse Kristin, Oslo
6. N A(H)CH N ACH Greypix's Billy The Kid, Dvergschnauzer Salt/Pepper, Alstad, Berit, Drammen
7. Sunborne Presious Pearl, Shetland Sheepdog, Iversen, Jorun Margrethe, Brøttum
8. INT NORD FI UCH DKV-11 NV-13 HEV-13 Loppekassa Well All Right, Border Terrier, Torvik, Ellen Panadi, Oslo
0. Bekkegården's Lakota, Cocker Spaniel, Haust, Mette D, Drammen
0. Krohnegården's Montana J4 Joy, Shetland Sheepdog, Johannessen, Tone, Brårud
0. Gemma Pastaff Legion, Staffordshire Bull Terrier, Mauseth, Linda Fehn, Frogner
0. Sunborne Ya La Creo Singha, Shetland Sheepdog, Bakken, Hilde, Hakadal
0. N VCH Leeland Milady, Shetland Sheepdog, Lunde, Renate, Lørenskog
0. Toyamikis Prince Of Disco, Shetland Sheepdog, Johnsrud, Trine, Kjeller
0. N UCH Askur Av Alvedans, Islandsk Fårehund, Bergan, Hans Thollef, Andebu

Hopp-stor-1:
1. Max, Border Collie, Forsberg, Arild, Vestby
2. Kasper, Blandingshund, Frogner, Bente, Bekkestua
3. Jenwill's Little Tamara, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Dahl, Mona, Våle
4. Somollis Inez, Border Collie, Hauger, Kristin Natås, Rasta
5. C.I.B. NORD DK S (u) N UCH NV-13 Brown Clown Sune Safir, Irsk Vannspaniel, Hemmingsen, Eva, Trondheim
0. Kerenza's Prince Panache, Shetland Sheepdog, Thomstad, Elin, Drøbak
0. Aysablues Black Bella, Australian Shepherd, Norum, Tone Pernille, Inderøy
0. Sunlit Dennis Tillisaaks, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Varpe, Connie, Sandefjord
0. Woodshine's Nixi, Belgisk Fårehund, Groenendael, Uddu, Kathrine, Trondheim
0. N UCH Tara, Finsk Lapphund, Gran, Linda, Sande I Vestfold
0. Mr Bojangles, Border Collie, Hovig, Titti, Holmestrand
0. BH Aussie Gården's Unbelivable Cindy, Australian Shepherd, Mathisen, Margareth, Sandefjord
0. Wippetix Anastasia, Whippet, Klemsdal, Caroline, Fredrikstad
0. Hind Paw's Xie, Border Collie, Karlsen, Tone, Tistedal
0. Kronvallaren Stratos, Border Collie, Billkvam, Heidi, Sverige
0. Borderjoy's Acrobatic Aber Kadaber, Border Collie, Gorski, Dorota, Oslo
0. Aussie Gården's Unfinished Tale, Australian Shepherd, Halmrast, Hans-Kristian, Kodal
0. Ultra, Blandingshund, Bryn, Else-Marit, Oslo

Hopp-stor-2:
1. Tinka, Border Collie, Nordli, Inger Bakkeby, Kløfta
2. Tim, Border Collie, Meidal, Helene, Auli
3. Trixi, Blandingshund, Rønshaugen, Anne Lene, Fjerdingby
4. Yxsjöstugans Tia, Welsh Springer Spaniel, Andersen, Linn Therese, Sandvika
5. Wilma, Blandingshund, Norstrøm, Elizabeth, Drøbak
6. Utiles Sunkissed Glow, Stor Puddel, Ludvigsen, Katharina/Dyrdal, Kari, Greåker
7. Miss Beatric, Border Collie, Johansen, Silje, Skedsmokorset
8. Bianca, Blandingshund, Mathisen, Margareth, Sandefjord
9. Akersborg Cherie, Border Collie, Kaasa, Bjørn Arne, Drammen
10. Eyemarkers Cross Time, Border Collie, Dahlen, Birgitte, Tolvsrød
11. Troll, Border Collie, Stensrud, Jane, Blaker
12. N UCH Prikken Og Streken Astrix, Dalmatiner, Nilsen, Heidi, Revetal
0. Revhibakken's Quality Like Chablis, Irish Softcoated Wheaten Terrier, Almroth, Siw, Skedsmokorset
0. Kogårdens Ross, Working Kelpie, Mork, Unni, Hønefoss
0. Logrekroken's Fixi Cevita, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Evju, Cecilie Eldrup, Drammen
0. Solvannets Sirius-Aldebaran, Portugisisk Vannhund, Urholm Svanhild Og Helge Rene, Fredrikstad
0. Nicki, Blandingshund, Ludmann, Merete Iversen, Røyse
0. N LCH Dream D'aspe Et D'ossau, Golden Retriever, Matre, Synnøve Solberg, Sandeid
0. Q-Nemi, Blandingshund, Stensrud, Anne Tone Langeland, Ulefoss
0. Lauvstuas Tico Winterfox, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Evensen, Merete, Loddefjord
0. Inka, Blandingshund, Nygård, Anja Lena, Fåberg
0. Vokterens Chilli Hot And Black, Australian Shepherd, Hoff, Ann-Cathrin, Eiksmarka
0. Vankami Jeanineschatzi, Dobermann, Pedersen, Elin Marie, Fredrikstad
0. Aniara's Ladybird, Flat Coated Retriever, Gundesø, Anne Lise, Drammen

Hopp-stor-3:
1. Arko, Blandingshund, Sandbakken, Mette Elin, Hamar
2. Flinthaug Dark Chocolate In Black, Shetland Sheepdog, Martinsen, Berit, Oslo
3. BH Tollerstemmen's Jessie, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Henriksen, Elin, Kodal
4. Tiki, Blandingshund, Kristiansen, Tor Erik, Oslo
5. Wow-Wow's Quinta Quartz, Schnauzer Salt/Pepper, Bøhmer, Martin, Oslo
6. Toppborders Sita, Border Collie, Grønvold, Inger Maiken, Lommedalen
0. Buffy, Blandingshund, Stensrud, Anne Tone Langeland, Ulefoss
0. Snuppa, Border Collie, Andersen, Nina Marianne Kolås, Gamle Fredrikstad
0. N SE ACH N A(H)CH Elleville Isa, Border Collie, Lundkvist, Aina Britt, Oslo
0. Rs Sweet Sussie (m), Belgisk Fårehund, Malinois, Sagvolden, Grete, Oslo
0. N RL CH Kronvallaren Quizz, Border Collie, Heggen, Irene, Aurskog
0. Skogstrollet's I3 Super Splash, Australian Shepherd, Kilde, Ann-Kristin, Oslo
0. Nisses Back To Win, Border Collie, Thiesen, Thomas, Langhus

Lag-liten:
1. Spider Pigs, Pettersen, Helene Norstrøm, Drøbak
0. Micro Partners, Stillum, Grete Funderud Og Erik, Drammen
0. Team Toy, Hveding-Gabrielsen, Tarjei Bratt, Kråkerøy
0. Puddel gjengen, Eriksen, Marit Bjørstad, Degernes
0. Småtrolla fra hokksu, Mork, Grete, Solbergelva

Lag-mellom:
1. DBHK Pels og poter, Løken, Frøydis, Kongsberg
2. Hot Dogs, Bråten, Liv Ingunn, Dal
0. , Haust, Mette D, Drammen
0. Stjernelaget, Bergan, Hans Thollef, Andebu

Lag-stor:
1. Glade Vannvidd, Lundkvist, Aina Britt, Oslo
0. Fort og Gæli, Lundkvist, Aina Britt, Oslo
0. Agility Breakers, Evju, Cecilie Eldrup, Drammen


KALA-TROFEET ETTER DENNE UTSTILLINGEN:

Liten 3:
1. NORD DK CH UCH N ACH N A(H)CH Lossinrannan Miss Milly, Parson Russell Terrier, Olaisen Unni Og Johnsen Jan Eirik, Narvik, ((0-3)-(5-4)-(5-18)) 35 p.
2. Sjarmtrollet's Råtøff, Dvergpuddel, Huseby, Rune Og Gro, Sandefjord, ((0,92-1)-(5-5)-(5-19)) 35,92 p.
3. NORD UCH NV-12 N ACH N A(H)CH Narjana's Baronesse Galena, Engelsk Toy Terrier, Hveding-Gabrielsen, Tarjei Bratt, Kråkerøy, ((0-1)-(10-6)-(15-5)) 37 p.
4. N UCH SV-12 N A(H)CH Isamelin Dance With Narjana, Engelsk Toy Terrier, Hveding-Gabrielsen, Robert Bratt, Kråkerøy, ((0-2)-(10-4)-(5,37-25)) 46,37 p.
5. Escada Cheer Up, Dvergpuddel, Eriksen, Marit Bjørstad, Degernes, ((2,91-4)-(3,12-14)-(20,34-9)) 53,37 p.
6. Ewans Magiska Lillan, Dansk-Svensk Gårdshund, Jonassen, Bente, Sandnes, ((5-3)-(10-7)-(15-37)) 77 p.

Mellom 3:
1. N ACH N A(H)CH Rockhound's Cosalite, Shetland Sheepdog, Mathisen, Mina Mathilde Engh, Våle, ((0-1)-(0-1)-(0-2)) 4 p.
2. N ACH Ebra's K-K Lucky Jojo, Kooikerhund, Løken, Frøydis, Kongsberg, ((0-2)-(0-3)-(0,87-8)) 13,87 p.
3. N S UCH CEW-11 Enden's Møyfrid Bjarkadatter, Dansk-Svensk Gårdshund, Nylund Kristine S/Jan Henrik, Hundvåg, ((0-2)-(5-3)-(15-5)) 30 p.

Stor 3:
1. BH Tollerstemmen's Jessie, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Henriksen, Elin, Kodal, ((5-4)-(10-1)-(10-21)) 51 p.

Juniorhandling:

Klasse 10-13 år, dag 1:
1. Selma Hjerpetjønn Hanssen, Skien, Cocker Spaniel, Claudette Vote For Me
2. Nanette Karlsen, Støren, Dvergpinscher, Dirty Dancer V. Nobel Line
3. Julia Bjørklund, Skiptvet, Basenji, Chagmas Scarlett Pimpernel
4. Line Marie Andersen, Råde, Collie Langhåret, Sweetmint's Goalgetter

Klasse 14-17 år, dag 1:
1. Sigrid Svingen, Flå, Whippet, Courtborne Penny, Superfinale vinner

Resultater Oslo 16.-17. august 2014
Roger Sjølstad


2. Hedda H Hanssen, Røyken, Lagotto Romagnolo, Willa Lavollen's Nostro Salto X
3. Renée Delgado, Hægeland, Basenji, Kardohill's Dalila Duni
4. Ingerid Moe, Etne, Toy Puddel, Lucky Rider

Klasse 10-13 år, dag 2:
1. Julie Bjørklund, Skiptvet, Basenji, Chagmas Pirate King Black Pearl, Superfinale vinner

Resultater Oslo 16.-17. august 2014
Roger Sjølstad


2. Nanette Karlsen, Støren, Dvergpinscher, Dirty Dancer V. Nobel Line
3. Mariann Omholt Nikolaisen, Drammen, Portugisisk Vannhund, Isostar's Ruinerte Runi
4. Selma H. Hanssen, Oslo, Chinese Crested Powder Puff, Sun-Hee's Circus Dancer

Klasse 14-17 år, dag 2:
1. Hedda H Hanssen, Flekkefjord, Bedlington Terrier, Velvety Frangelico
2. Anna Moe, Trøgstad, Greyhound, Azravi's Double Joy
3. Ingerid Moe, Etne, Toy Puddel, Lucky Rider
4. Mathilde Nagel, Flå, Tysk Jaktterrier, Hill Bukowa Ostoja



FacebookTwitterPinterestGoogle+EmailMore

Hovedsamarbeidspartnere