Resultater NKK Tromsø 15. juni 2014

Resultater og bilder fra NKK Tromsø 15. juni 2014 finner du her!

Resultater NKK Tromsø

Resultater fra og årslister etter utstillingen i Tromsø 15.06.2014

Øvrige resultater finner du her

BIS-plasseringer:

1BIS: Newfoundlandshund, INT NORD UCH NJV-11  Auroranewf’s Antares, Hansen, Gunn, Ramfjordbotn

Resultater NKK Tromsø 15. juni 2014

2BIS: Skotsk Terrier, HeJW-12 FI & SE Ch  Sirkiss She Made Me Wait, Huusari, Sirpa, Finland

Resultater NKK Tromsø 15. juni 2014
Trine Heimen

3BIS: Engelsk Springer Spaniel, NO UCH SE U(U)CH  Finnlidens Autumn Choice, Dahlberg, Kristina, Sverige

Resultater NKK Tromsø 15. juni 2014
Trine Heimen


4BIS: Fransk Bulldog,   Heartspack Darling Buds Of May, Siira, Tanja, Finland

Resultater NKK Tromsø 15. juni 2014
Trine Heimen

Best In Show dommer: Giuliani, Claudio De,

 

GRUPPEPLASSERINGER:

Gruppe 1, Bruks-, Hyrde og Gjeterhunder,  Dommer: Hübenthal, Wera, 

1BIG: Collie Korthåret,   Dane Amor Mr Paddington, Flink, Kaisa, Finland.

Resultater NKK Tromsø 15. juni 2014
Trine Heimen

2BIG: Shetland Sheepdog, SE UCH  Tassamour’s Lucky Star, Lindberg, Susanne, Sverige.
3BIG: Schäferhund  Normalhår, AD BH IPO2  Owinn’s Wutz, Søderholm, Ilone Maria, Alta.
4BIG: Old English Sheepdog, SE UCH FI UCH  Dizzny´z Sotirios Balafas, Karlsson, Helén, Sverige.

Gruppe 2, Schnauser/Pincher/Molosser/Sennenh,  Dommer: Pablaka, Inese, 

1BIG: Se 1BIS.
2BIG: Leonberger, FI Ch  Baron Castle King Herodes, Virkkula, Mirella, Finland.
3BIG: Rottweiler, N UCH  Da Gullet Kom Hem Av Walaquento, Hansen, Jeanette Kristin, Lødingen.
4BIG: Schnauzer Salt/Pepper, N SE FI UCH  Gabriel Artax’s Angels, Pehkonen, Mikko, Finland.

Gruppe 3, Terriere, Dommer: Hamlot, Jul, 

1BIG: Se 2BIS.
2BIG: Cairn Terrier, NJV-13  Gelitus Breake Every Rule, Stuldalen, Geir, Krøderen.
3BIG: West Highland White Terrier,   Westicon Extra Elysha, Gundersen, Tone, Hommelvik.
4BIG: Bull Terrier, DKV-13  Emred Black Mail, Corneliussen, Anja Gylder, Våler I Østfold.

Gruppe 5, Spisshunder,  Dommer: Hübenthal, Rodi, 

1BIG: Finsk Lapphund, EUJW-13 KBHV-13 DKV-13 NJV-13 SEV-13 Ukkonen Av Vintervidda, Lauluten, Christian, Tinn Austbygd.

Resultater NKK Tromsø 15. juni 2014
Trine Heimen


2BIG: Faraohund,   Bazinga A Storm Of Swords, Hansen, Simon Tien, Blystadlia.
3BIG: Norsk Elghund Grå, INT UCH JWW-11 WW-12  Korsboens Albin, Jørgensen, Remy, Gibostad.
4BIG: Islandsk Fårehund, FI CH NORDW-13 FIW-13  Tuulenpuuskan Petur Naskursson, Frantsi, Raija, Finland

Gruppe 6/4, Drivende og Sporhunder/Dachshund,  Dommer: Nymark, Vigdis, 

1BIG: Basset Hound, EE JCH FI CH  Kaijanlammen Abha, Mattila, Marja-Liisa, Finland.

Resultater NKK Tromsø 15. juni 2014
Trine Heimen


2BIG: Beagle, FI UCH, SE UCH  Astalan Tuutti, Nyman, Nina, Finland.
3BIG: Dalmatiner,   Toot’s Here She Comes, Karlsen, Renate, Storslett.
4BIG: Dachshund Strihåret,   Tiny Trotter’s Excalibur, Kirkkala, Jutta, Finland.

Gruppe 7, stående fuglehunder,  Dommer: Karlsdotter, Nina, 

1BIG: Vorstehhund Strihåret, FI CH, FIW-12, NORDW-13, FIW-13  Asta, Tuikkala, Minna-Liina, Finland.

Resultater NKK Tromsø 15. juni 2014
Trine Heimen


2BIG: Breton, C.I.B C.I.E  Elroy Du Vallon De La Rigaude, Virkkula, Vesa, Finland.
3BIG: Kleiner Münsterländer,   Seitsenaukeen Odette, Katajamaa, Marja, Finland.
4BIG: Pointer,   Furukollen’s Sako 85 Brown Bear, Hyttebakk, Bente, Mosjøen.

Gruppe 8, Apporterende Hunder,  Dommer: Daniels, Christina, 

1BIG: Se 3BIS.
2BIG: Labrador Retriever, N UCH NV-13 SE U(u)CH  Bare-Bra’s Ecko, Jensen, Ingegjerd, Tromsø.
3BIG: Flat Coated Retriever, NORD UCH  Miss Mallorys Absolute Lady, Mikko, Madeleine Asp, Sverige.
4BIG: Field Spaniel, Seu(u)ch  Periwinkle’s Galaxy, De Wall, Lina, Sverige.

Gruppe 9, Selskapshunder,  Dommer: Risdan, Daniela, 

1BIG: Se 4BIS.
2BIG: Dvergpuddel, INT,FIN, EST, LV, LTU CH  Sarahill Love Game, Saara, Kumpulainen, Finland.
3BIG: Tibetansk Spaniel, N UCH  Vinterhavens Bachelorette, Andreassen, Rakel Elise, Kvaløya.
4BIG: Mops, FI&LV&LT CH EE JCH EEJW-12  Xeriex’s Birthday King, Vainikka, Minttu, Finland.

Gruppe 10, Mynder,  Dommer: Jipping, Gerard, 

1BIG: Skotsk Hjortehund,   Kerslake Doreen, Engman, Carina, Finland.

Resultater NKK Tromsø 15. juni 2014
Trine Heimen


2 BIG: Irsk Ulvehund, DKJV-13 DKV-13 NJV-13 Furlongs Crusader, Eliassen, Monica Fornebo, Fredrikstad.
3BIG: Saluki, INT NORD DK RU BALT BLR UCH NV-10 KBHV-11 Al Wathba Bahram Al Nadir, Fareth, Cathrine, Tromsø.
4BIG: Ungarsk Mynde, JNV-13, ESSJW-13  Hajnali Hös “huba”, Gombai, Zsofia, Ungarn.

Bamseliste etter denne utstillingen

1. NJV-13 SEJV-13  Analog Ci Nobodys Business, Mops, Sonberg, Christine/Løken, Bjørn Erling,  Belgia, (13-11-11-7-6) 48 p.
2. N UCH WW-13 NJV-12 NV-13  Knøtteliten’s Norwegian Vybz, Jack Russell Terrier, Steen, Anne Christine,  Gjerdrum, (12-11-6-5-5) 39 p.
3. INT N US SE FIN UCH CW-11 NORDV-11-12 NV-12-13 SV-12 EUVW-13 NVV-13 Robelalexanderthegreataquatass, Portugisisk Vannhund, Kristiansen, Runi,  Hvittingfoss, (15-12) 27 p.
4. N DK UCH DKJV-13  Aludi’s Geronimo, Grand Danois, Elgesem, Wenche,  Kvelde, (8-7-6-5) 26 p.
5. NORD UCH NORDV-12 NV-13  Shyloch Nonstop, Kerry Blue Terrier, Dyrnes, Jette Laudan,  Torød, (12-10-3) 25 p.
6. INT NORD N UCH DKV-13 FI V-13 NJV-11 NV-12 Statesman Miss Divine, Amerikansk Cocker Spaniel, Paulsen, Vibeke,  Støren, (10-10) 20 p.
7. NJV-13 SEJV-13 SEV-13  Kimura’s Peer Gynt, Norsk Buhund, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad,  Karmsund, (14-4) 18 p.
8.   Bazinga A Storm Of Swords, Faraohund, Hansen, Simon Tien,  Blystadlia, (7-6-3) 16 p.
9. NORDV13 FINV13  Sweeping There Must Be An Angel, Border Terrier, Winberg, Erica,  Sverige, (15) 15 p.
10. N UCH EUJW-13 KBHV-13 DKV-13 SEV-13 NJV-13 Ukkonen Av Vintervidda, Finsk Lapphund, Lauluten, Christian,  Tinn Austbygd, (7-4-4) 15 p.
11. N UCH  Siggen’s Queen Of Diamonds, Welsh Corgi Pembroke, Wilberg, Rita Tilley,  Sørumsand, (5-5-5) 15 p.
12. INT NORD UCH NJV-11  Auroranewf’s Antares, Newfoundlandshund, Hansen, Gunn,  Ramfjordbotn, (14) 14 p.
12. INT DK SE LYX LT N UCH NV-13  Bubbleton Feel The Spirit, Puli, Vonge, Steen,  Danmark, (14) 14 p.
12. INT N SE DK FI UCH WW-12 NORDV-11 NV-11 NORDJV-10 NV-12-13 Game Keeper’s Reprint In Fawn Ink, Bullmastiff, Hegle, Trude,  Askim, (14) 14 p.
15. INT NORD DK UCH NORDV-10 NV-13 Shavano’s Look Out For Lloyd, Rhodesian Ridgeback, Espolin-Johnson, Eline,  Oslo, (13) 13 p.

Beste Veteran:

Dag 1

1. N UCH  Vinterhavens Bachelorette, Tibetansk Spaniel, Andreassen, Rakel Elise,  Kvaløya, 6 p.

Resultater NKK Tromsø 15. juni 2014
Trine Heimen


2. N S UCH  Rubari’s Brad Baileys Pitt, Pomeranian, Amundsen, Jorunn Lise Sjåfjell,  Krokelvdalen, 5 p.
3. INT NORD DK HR UCH NV-07-11  Toot’s Bobadilla Light, Dalmatiner, Jakobsen Aase/Åsa Fagerlund,  Krokelvdalen, 4 p.
4. NO UCH SE U(U)CH  Finnlidens Autumn Choice, Engelsk Springer Spaniel, Dahlberg, Kristina,  Sverige, 3 p.

Dommer: Giuliani, Claudio De

Årets beste veteran etter denne utstillingen

1. INT NORD FI UCH NVV-13  Stings Velour In Black To Matrix, Lhasa Apso, Sperle, Birgitte,  Steinberg, (6-5-4) 15 p.
2. INT NORD UCH NORDV-12 NORDVV-12 DKVV-12 Breaksea Bounty, Bearded Collie, Lindberg, Susanne,  Oslo, (6-5) 11 p.
3. INT N US SE FIN UCH CW-11 NORDV-11-12 NV-12-13 SV-12 EUVW-13 NVV-13 Robelalexanderthegreataquatass, Portugisisk Vannhund, Kristiansen, Runi,  Hvittingfoss, (5-5) 10 p.
4. N UCH NVV-13  Covenstead Catch The Point, Flat Coated Retriever, Nesse, Svein Og Harriet,  Sveio, (5-3-2) 10 p.
5. INT NORD VDH UCH DKV-12 DKVV-12-13 NORD VV-12 NVV-12 VWW-13 HeVW-13 VV-13 Cafridas Frolic Friendly Fannie, Berner Sennenhund, Løken Vigdis Og Ole Einar,  Bøn, (4-4) 8 p.
6. INT NORD UCH FIN UCH  Tapre Trultemor Av Hiselfoss, Berner Sennenhund, Solberg, Gro,  Rakkestad, (6) 6 p.
7. N UCH  Vinterhavens Bachelorette, Tibetansk Spaniel, Andreassen, Rakel Elise,  Kvaløya, (6) 6 p.
8. N UCH NV-09  Zivotny’s Ikar Detstvi Sen, Cesky Terrier, Andersen, Katarina Elin Helland,  Hauglandshella, (4-2) 6 p.
9. INT NORD UCH NV-08 DKV-10 NVV-13 Krohnhaugen’s Cherry, Keeshond, Neathey, Katrina Margaret Jonassen,  Vesterøy, (3-3) 6 p.
10. N UCH NV-12  Rudängens Exact A Ruby, Collie Langhåret, Nilsson, Peter Og Malena,  Sverige, (5) 5 p.
11. N S UCH  Rubari’s Brad Baileys Pitt, Pomeranian, Amundsen, Jorunn Lise Sjåfjell,  Krokelvdalen, (5) 5 p.
12. INT NORD S EE UCH SV09-10 VV10 NV-08-09-10-11 SV-10 KBHV-09-11 WW-10 CW-11 Emred War Dance, Bull Terrier, Corneliussen, Anja Gylder,  Våler I Østfold, (5) 5 p.
13. INT NORD EE LET LIT SLO H UCH FIN UCH NV-06-07-08-09-11-13 KBHV-06-07-09-13 SV07-08-09-10 ESTV-07 BALTV-07 LITV-08 WW-08 EUV-08 NORDV-08 DK-09 NORDV-10-11-12 NVV-12-13 DKVV-12 HELVV-13 HELV-13 FINV-13 FINVV-13 NORDV-13 NORDVV-13 Straight Fire Grand Prix, Malteser, Westeng Terje Og Laila,  Gressvik, (5) 5 p.
14. N UCH  Ta Bozi’s Like A Prayer, Pomeranian, Nørholm, Marianne H,  Klæbu, (5) 5 p.
15. N UCH NORDJV-06  Angel Pollentia’s Amy Angelic, Irish Softcoated Wheaten Terrier, Skauge, Gunn Kari,  Lindås, (3-2) 5 p.

 Årets beste avlshund etter denne utstillingen

1. INT N SE UCH NORDV-10  Siggen’s Hazel, Welsh Corgi Pembroke, Brandvik, Julie Wilberg,  Sørumsand, (7-6) 13 p.
2. INT NORD VDH UCH DKV-12 DKVV-12-13 NORD VV-12 NVV-12 VWW-13 HeVW-13 VV-13 Cafridas Frolic Friendly Fannie, Berner Sennenhund, Løken Vigdis Og Ole Einar,  Bøn, (7-6) 13 p.
3. N UCH  Gamla Herrgården Mozart, Tibetansk Spaniel, Söderstam, Krister,  Sverige, (8) 8 p.
4. N UCH  Sunlit Tifa Emmastars, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Holte, Anne-Lise,  Kristiansand S, (6) 6 p.
5.   Lumiturpa Tytön Tyllerö, Finsk Lapphund, Lauluten, Christian,  Tinn Austbygd, (6) 6 p.
6. INT N DK UCH WW-12 NORDV-12 DKV-12 FINW-11 NV-11 HELJW-11 NJV-11 EUJW-11 FINJW-11 Misty Meadow’s O Sole Mio-Pc, Chihuahua Korthåret, Kalleklev, Lene Nordås,  Frekhaug, (5) 5 p.
7.   Bellini Sorbet Only Salsa, Chinese Crested, Undheim Cornelia S Og Karin S,  Hokksund, (5) 5 p.
8. JWW-08 N UCH  Rajumas Aurora, Samojedhund, Fåne, Øyvind/Moe-Gumø, Gro,  Notodden, (4) 4 p.
9. N UCH  Nøklebyåsen’s X’it, Berner Sennenhund, Blakkisrud, Wenche Helene,  Hønefoss, (4) 4 p.
10. N UCH  Cardigarden’s Done For Diamonds, Welsh Corgi Cardigan, Momrak, Heidi Engen,  Fyresdal, (3) 3 p.

Beste oppdretter:

Dag 1

1. El`mambee, 7 p.

Resultater NKK Tromsø 15. juni 2014
Trine Heimen

2. North Sheltie, 5 p.
3. Toots, 4 p.
4. Jehnsjan, 3 p.

Årets mest vinnende oppdretter etter denne utstillingen

1. El’mambee’s – Pekingeser, (6-5-5-5-3) 24 p.
2. Aquafortis- Portugisisk Vannhund, (5-3-3-2) 13 p.
3. Winton – Engelsk Springer Spaniel, (5-4) 9 p.
4. Larhjelm-Dachshund Strihåret, (3-3-2) 8 p.
5. El`mambee, (7) 7 p.
6. Shellrick – Shetland Sheepdog, (7) 7 p.
7. Nobel Line – Dvergpinscher, (5-2) 7 p.
8. Caci’s – Amerikansk Cocker Spaniel, (4-3) 7 p.
9. Hannemor’s – Flat Coated Retriever, (6) 6 p.
10. Shavano-Rhodesian Ridgeback, (6) 6 p.
11. Quantos- Schäferhund Normalhår, (3-3) 6 p.
12. Quantos – Schäferhund Normalhår, (5) 5 p.
13. North Sheltie, (5) 5 p.
14. Sagaland – Tibetansk Spaniel, (3-2) 5 p.
15. Toots, (4) 4 p.

Beste norske hund:

Dag 1

1. INT UCH JWW-11 WW-12  Korsboens Albin, Norsk Elghund Grå, Jørgensen, Remy,  Gibostad, 16 p.

Resultater NKK Tromsø 15. juni 2014
Trine Heimen


2. Streif Av Harafjell, Dunker, Rao, Sheila,  Trofors, 7 p.
3. Vingheias Vendelin, Norsk Lundehund, Steinnes, Solveig Bjørkenes,  Bardu, 6 p.

Årets beste norske hund etter denne utstillingen:

1. N UCH  Lasseruds Loke, Norsk Elghund Sort, Repshus, Camilla Hartz,  Rena, (65-25) 90 p.
2. Varg Av Kvernenget, Norsk Elghund Grå, Gjernes, Ove B.,  Søndeled, (54-36) 90 p.
3. NJV-13 SEJV-13 SEV-13  Kimura’s Peer Gynt, Norsk Buhund, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad,  Karmsund, (42-39) 81 p.
4. INT NORD UCH  Løvheims Skjold, Norsk Lundehund, Lund, Finn,  Drangedal, (57) 57 p.
5. Streif Av Harafjell, Dunker, Rao, Sheila,  Trofors, (42-7) 49 p.

Gerapokalen etter denne utstillingen:

1. Kronvallaren Malte, Border Collie, Wickstrøm, Monica,  Tolvsrød, (303-284-282,5) 869,5 p.
2. Kylie, Border Collie, Røine, Aina Fatland,  Stavanger, (299,5-298-266,5) 864 p.
3. Myrullen’s Lille Herman, Border Collie, Johnsen, Hege,  Aurskog, (297-281,5-247,5) 826 p.
4. Kronvallaren Pondus, Border Collie, Ytreberg, Anne Lise,  Oslo, (285-274-266,5) 825,5 p.
5. N SE LCH  Happy-Flip, Border Collie, Kristiansen, Anette,  Dølemo, (282-280,5-255,5) 818 p.
6. NORD LCH BH  Tending Jynx, Border Collie, Brenden, Lillian,  Lillestrøm, (282-266,5-263,5) 812 p.
7. Doubleuse Cloudberry, Golden Retriever, Brustad, Trond,  Oslo, (287-266-256) 809 p.
8. BH N LCH N BCH  Ytrelia’s Yatzy, Border Collie, Bakke, Hege Schea,  Ytre Enebakk, (293,5-275,5-224,5) 793,5 p.
9. NORD LCH  Lord, Border Collie, Trasti, Eva,  Oslo, (276,5-267,5-246) 790 p.
10.Crawfields Red Hot Sweet Bell, Golden Retriever, Frøshaug, Trine,  Oslo, (283,5-263,5-232,5) 779,5 p.

KALA TROFEET ETTER DENNE UTSTILLINGEN:

Liten 3

1. Ewans Magiska Lillan, Dansk-Svensk Gårdshund, Jonassen, Bente,  Sandnes, ((5-3)-(10-7)-(15-37)) 77 p.

Mellom 3

1. N S UCH CEW-11  Enden’s Møyfrid Bjarkadatter, Dansk-Svensk Gårdshund, Nylund Kristine S/Jan Henrik,  Hundvåg, ((0-2)-(5-3)-(26,95-21)) 57,95 p.

Stor 3

Ingen

Junior handling:

Klasse 10-13 år, dag 1

1. Julia Sofie Sørum Bjørklund, Skiptvet, Basenji, Chagmas Pirate Princess Red Ruby

Resultater NKK Tromsø 15. juni 2014
Trine Heimen


2. Aryo Andre Løvlid, Bardu, Jack Russell Terrier, Kjennekrokens Hunters Boy
3. Irja Sofie Nyheim, Tromsø, Cavalier King Charles Spaniel, Aicha Shamiras Little Angel
4. Ingrid Larsen, Krokelvdalen, Dalmatiner, Toot’s Just A Little Teardrop

Klasse 14-17 år, dag 1

1. Ida-Helene Sivertsen, Narvik, Siberian Husky, Carillo Starry Night, (Superfinale-vinner)

Resultater NKK Tromsø 15. juni 2014
Trine Heimen


2. Lovisa Wanhatalo, Sverige, Samojedhund, Aatelinas Ezca Little Pebbles
3. Helle Haugen Lund, Sjetnemarka, Bearded Collie, La-Faja’s Heart And Soul
4. Line-Mari Ingebrigtsen, Tromsdalen, Pointer, Pellarskogen’s Kon

Hovedsamarbeidspartnere