Resultater NKK Lillehammer 13.-14. august

Resultater fra og årslister etter utstillingen
Sted: Lillehammer
Dato: 13.08.2016

Fullstendige resultater og kritikker fra utstillingen finner du her

BIS Plasseringer:

1BIS: Puli, AUS, AM, Svensk, Norsk, Finsk, Cordmaker Topsy Turvey, Tell Collinge, Camilla, Sverige
2BIS: Greyhound, N SE DK US UCH Jet's Man In The Moon, Horakova, Stepanka, Ytre Enebakk
3BIS: Mops, NL N DK UCH JWW-14 Tangetoppen's Niceguys Get T' Girls, Meijboom, Oegelien, Nederland
4BIS: Newfoundlandshund, C.I.B.N UCH NV-15 Skipper's All Right, Nygård, Ole Andreas, Sylling
Best In Show dommer: Cartledge, Liz,

GRUPPEPLASSERINGER:

Gruppe 1, Bruks-, Hyrde og Gjeterhunder, Dommer: Lehkonen, Harri,1BIG: Se 1BIS. 2BIG: Welsh Corgi Pembroke, C.I.B NORD GB HR UCH NV-14 NORDV-14 Siggen's Queen Of Spades, Wilberg, Rita Tilley, Sørumsand. 3BIG: Schäferhund Normalhår, BH Romi's Qwelle, Høve, Marit, Bosberg. 4BIG: Bearded Collie, N UCH Farmarens Mr Right, Kvæstad, Jorunn, Råde.

Gruppe 2, Schnauser/Pincher/Molosser/Sennenh, Dommer: Walsh, John R,1BIG: Se 4BIS. 2BIG: Engelsk Bulldog, NORD UCH Jofro-Bulls Quality, Aamodt, Hanne Lorimer, Oslo. 3BIG: Grand Danois, C.I.B NORD FI UCH DKJV-13 Aludi's Geronimo, Elgesem, Wenche, Kvelde. 4BIG: Rottweiler, NORDV-14 NV-15 Wiseweilers Back In Black, Stavdal, Ann Wiseman, Hernes.

Gruppe 3, Terriere, Dommer: Lundberg, Pia,1BIG: Airedale Terrier, NORD UCH NJV-14 NORDJV-14 DKJV-14 SEJV-14 NV-15 Rabben's Quarterback, Sigfridstad, Halvor, Arneberg. 2BIG: Staffordshire Bull Terrier, N UCH NV-13 Staffgold Search And Discover, Andreassen, Jan Roger, Gressvik. 3BIG: Australsk Terrier, KLBJCH, IT JCH, JWW-15, SE V-15, SE Reimin Flexaa, Fast, Marie, Sverige. 4BIG: Skye Terrier, INT NORD FI UCH NORDJV-10 DKV-11 NV-11-13-15 Gleanntan The Goodbye Girl, Storsveen, Trond, Lier.

Gruppe 5, Spisshunder, Dommer: Pedersen, Geir Nordahl,1BIG: Pomeranian, NORD FI UCH SEV-15 NV-15 HEV-15 Tiny Jewels' Neverending Fame, Løken, Dag, Askim. 2BIG: Norsk Buhund, N UCH SE UCH DK UCH NJV-13 SEJV-13 SEV-13 NV-14-15 NORDV-14 DKV-14 EUW-15 Kimura's Peer Gynt, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad, Karmsund. 3BIG: American Akita, NJV-15 NV-15 Estava Rain Looking For Action, Birkmar, Friedrich, Skarnes. 4BIG: Shiba, C.I.B NORD UCH NORDV-14 Iwahibiki Ichiokasow Av Enerhaugen, Steen, Elisabeth, Tomter.

Gruppe 6/4, Drivende og Sporhunder/Dachshund, Dommer: Lehkonen, Harri,1BIG: Petit Basset Griffon Vendeen, GB UCH NV-11-12 NV-15 Soletrader Trick Or Treat, Tunold-Hanssen, Anders, Oslo. 2BIG: Dvergdachshund Korthåret, NORDJV-15 Minstemann's Final Fantasy, Solberg, Anita, Nordre Frogn. 4BIG: Porcelaine, EUJW-15 Flushtimes Hey You Woman, Nielsen, Michael Allerup, Danmark.

Gruppe 7, stående fuglehunder, Dommer: Kvithyll, Hilde,1BIG: Irsk Setter, N J(K)CH Red Dubliner Cen Super Ted, Johnsen, Dag Stian, Bjørnevatn. 2BIG: Bracco Italiano, N DK UCH SE JV-13 Olympos La Mia Maschera A Carnevale, Krogstad, Irene, Børsa. 3BIG: Engelsk Setter, NJV-13 N UCH Tiurfoten's Sacagawea, Kvåle, Svein, Ås. 4BIG: Vorstehhund Korthåret, Rugdelias Vlv Lucius, Langeland, Anne Grete, Fana.

Gruppe 8, Apporterende Hunder, Dommer: Buvik, Anne Livø,1BIG: Portugisisk Vannhund, C.I.B N DK UCH SE U(U)CH NV-15 Aquafortis Eros, Bjørnstad, Ragnhild, Oslo. 2BIG: Amerikansk Cocker Spaniel, INT NORD N UCH DKV-13 FI V-13 NJV-11 NV-12 Statesman Miss Divine, Paulsen, Vibeke, Støren. 3BIG: Flat Coated Retriever, N UCH Av-Zan-Iaz Elegante Loke, Iversen, Anita, Sandefjord. 4BIG: Lagotto Romagnolo, Praxtar's Jumping Jill, Ludvigsen, Torhill Heidi, Frei.

Gruppe 9, Selskapshunder, Dommer: GOLDSTEIN, JOAN,1BIG: Se 3BIS. 2BIG: Pekingeser, C.I.B N DK SE HR UCH EUW-15 NV-15 DKV-15 El'mambee's Cold Play, Varhaug, Brit, Bryne. 3BIG: Chinese Crested Powder Puff, N UCH Suanho's Plenty Coups, Mougios, Adriane Andersen, Oslo. 4BIG: Stor Puddel, SEUCH Huffish American Woman, Riedel Östlund, Eva, Sverige.

Gruppe 10, Mynder, Dommer: Fodstad, Petter,1BIG: Se 2BIS. 2BIG: Whippet, DK SE N FI UCH EUW-15 FIV-15 Shottii, Riberg, Mona, Levanger. 3BIG: Skotsk Hjortehund, Ashley Of Dirty Mind, Walhovd, Kirsten Agnethe, Hønefoss. 4BIG: Irsk Ulvehund, Fi CH EE CH RU CH WJW-14 NJV-14 Kaija Ahola, Ahola, Kaija, Finland.

Bamseliste etter denne utstillingen:

1. N SE DK US UCH Jet's Man In The Moon, Greyhound, Horakova, Stepanka, Ytre Enebakk, (14-13-12-11-6) 56 p.
2. C.I.B N DK UCH SE U(U)CH NV-15 Aquafortis Eros, Portugisisk Vannhund, Bjørnstad, Ragnhild, Oslo, (14-11-7-6-5) 43 p.
3. INT NORD N UCH DKV-13 FI V-13 NJV-11 NV-12 Statesman Miss Divine, Amerikansk Cocker Spaniel, Paulsen, Vibeke, Støren, (14-12-6-6) 38 p.
4. NORD FI UCH SEV-15 NV-15 HEV-15 Tiny Jewels' Neverending Fame, Pomeranian, Løken, Dag, Askim, (12-8-6-6) 32 p.
5.NORDV-14 NV-15 Wiseweilers Back In Black, Rottweiler, Stavdal, Ann Wiseman, Hernes, (10-7-7-5) 29 p.
6. C.I.B. NORD UCH NV-14-15 NORDV-14-15 DKV-14 Da Maya Huffish X Factor, Stor Puddel, Thorvaldsen, Arild, Heggedal, (11-8-6) 25 p.
7. BH Romi's Qwelle, Schäferhund Normalhår, Høve, Marit, Bosberg, (15-5-4) 24 p.
8. NORD UCH NORDJV-12 DKJV-12 Chic Choix Six Sigma, Lhasa Apso, Ørebæk, Rita Annie, Rolvsøy, (15-7) 22 p.
9. N UCH Kadelly's Bring On The Night, Cairn Terrier, Grønstad, Veslemøy, Moss, (11-11) 22 p.
10.N UCH NJV-15 Wervest's Ty, Dvergdachshund Strihåret, Vestby, Vera, Nordre Frogn, (12-6-3) 21 p.
11.NL N DK UCH JWW-14 Tangetoppen's Niceguys Get T' Girls, Mops, Meijboom, Oegelien, Nederland, (12-5) 17 p.
12. NORD UCH NJV-14 NORDJV-14 DKJV-14 SEJV-14 NV-15 Rabben's Quarterback, Airedale Terrier, Sigfridstad, Halvor, Arneberg, (7-5-4) 16 p.
13. N UCH NJV-14 NORDJV-14 NV-15 Valera's Bingo, Dachshund Korthåret, Øvergård, Marita, Tromsdalen, (5-4-4-3) 16 p.
14. SE FI DK N UCH Borscana Eurocub, Borzoi, Sellin, Rickard, Sverige, (15) 15 p.
14. AUS, AM, Svensk, Norsk, Finsk, Cordmaker Topsy Turvey, Puli, Tell Collinge, Camilla, Sverige, (15) 15 p.

Beste veteran:

Dag 1
1. INT NORD H UCH NV-07 NORDV-07 NV-14-15 NVV-14 NORDVV-14-15 SEV-14-15 SEVV-14 NVV-15 Sagaland's Å-Chevy, Tibetansk Spaniel, Dramstad, Sonja, Dilling, 6 p.
2. INT NORD FI UCH NVV-13 DKVV-14 NORDVV-14-15 Stings Velour In Black To Matrix, Lhasa Apso, Sperle, Birgitte, Steinberg, 5 p.
3. N SE UCH N VPCH Beachbreezer, Newfoundlandshund, Aamodt Hanne Og Svenn Harald, Rælingen, 4 p.
4. INT NORD UCH AD NVV-14-15 NORDVV-14 NV-15 DKV-15 DKVV-12 Mahero, Pinscher, Arnetvedt Monica B/ Fjetland Tor M, Espeland, 3 p.

Dag 2
1. N SE DK UCH Ta Bozi's Linda, Pomeranian, Røstberg, Kjell Rune, Molde, 6 p.
2. INT N SE UCH NORDV-10 Siggen's Hazel, Welsh Corgi Pembroke, Brandvik, Julie Wilberg, Sørumsand, 5 p.
3. C.I.E. N HR UCH SE U(U)CH PLW-12 NVV-15 Almanza Such A Good Life, Flat Coated Retriever, Waskaas, Anne-Berith, Sandefjord, 4 p.
4. INT NORD UCH NV-09-11-15 NORDJV-08 KBHV-10 DKV-10 EUVW-15 NVV-15 Lapinlumon Hesperus, Lagotto Romagnolo, Bækken, Siv Christine, Nittedal, 3 p.

Dommer: Cartledge, Liz

Årets beste veteran etter denne utstillingen

1. INT NORD HR SLO EE UCH EUV-10 NV-09-10 NVV-14 NORDVV-14 NVV-15 Wimi Chilita Av Lay-Ia, Chihuahua Korthåret, Anderssen, Mai Lis, Kløfta, (6-5-4-3) 18 p.
2. N SE DK UCH Ta Bozi's Linda, Pomeranian, Røstberg, Kjell Rune, Molde, (6-5-4-2) 17 p.
3. INT NORD H UCH NV-07 NORDV-07 NV-14-15 NVV-14 NORDVV-14-15 SEV-14-15 SEVV-14 NVV-15 Sagaland's Å-Chevy, Tibetansk Spaniel, Dramstad, Sonja, Dilling, (6-4-4-3) 17 p.
4. INT NORD UCH NV-09-11-15 NORDJV-08 KBHV-10 DKV-10 EUVW-15 NVV-15 Lapinlumon Hesperus, Lagotto Romagnolo, Bækken, Siv Christine, Nittedal, (5-5-3) 13 p.
5. INT NORD FI UCH NVV-13 DKVV-14 NORDVV-14-15 Stings Velour In Black To Matrix, Lhasa Apso, Sperle, Birgitte, Steinberg, (5-4-3) 12 p.
6. N SE DK NORD UCH NORDV-08-10 WW-10 NV-08-09-10-11-12-13-14 SEV-14 EUW-15 NVV-15 Hob-Nob's Quidam, Pyreneisk Gjeterhund, Mathiesen Gro/Romstad Per Tore, Roa, (6-5) 11 p.
7. N SE UCH NV-12-13-14 EUW-15 Dreamer De La Vallee De L'hogmiau, Sankt Bernhardshund Langhåret, Andersen, Katarina Elin Helland, Hauglandshella, (5-4) 9 p.
8. C.I.E. N HR UCH SE U(U)CH PLW-12 NVV-15 Almanza Such A Good Life, Flat Coated Retriever, Waskaas, Anne-Berith, Sandefjord, (5-4) 9 p.
9. INT NORD HR FI SLO ROGr UCH WW-08 NV-07-08-09-11-13-14-15 NORDV-08-14 DKV09-10 NVV-14-15 NORDVV-14 EUVW-15 Wervest's Winn, Dvergdachshund Strihåret, Vestby, Vera, Nordre Frogn, (5-3) 8 p.
10. N UCH SE U(u)CH Iseldan's Calypto, Flat Coated Retriever, Lilleng, Else, Bardu, (6) 6 p.
11. N UCH Chititsias Theo Picasso, Chihuahua Langhåret, Raknes, Marianne Og Jostein, Frekhaug, (6) 6 p.
12. INT NORD DK UCH Scarlet Beautys Xmas Mary, Pomeranian, Bjerkan, Kine Coucheron, Viggja, (6) 6 p.
13. C.I. B NORD EST UCH SEV-13 DK Forsis Salte Ordet Fritt, Dvergschnauzer Salt/Pepper, Brodal, Caroline, Sverige, (6) 6 p.
14. N UCH Noidens Born To Be A Queen, Japansk Spisshund, Aaldstedt, Suzette/ Bjørnewall, T, Ler, (6) 6 p.
15. NSE DK UCH Ta Bozi's Linda, Pomeranian, Røstberg, Kjell Rune, Molde, (6) 6 p.


Beste avlshund:

Dag 1
1. NORD UCH Emeldas Magic Dragon,Chihuahua Langhåret, Grønvold, Fritz, Hov, 7 p.
2. INT DK N SLO SE UCH EUV-10 NVV-15 NV-15 Fun Tan's Bohem Willy The Kronk,Shih Tzu, Rædergård, Jim, Holter, 5 p.
3. N SE UCH SEV-14 NJV13 HEJW13 NORDJV13 NORDV14 Cog-Wheel's It Must Have Been Love,Norwich Terrier, Weum, Lene, Åmot, 4 p.
4. DK N UCH NJV-14 NV-15 Red Sparrow's Big Country,Dvergpinscher, Vabø-Andersen, Anette, Tvedestrand, 3 p.

Årets beste avlshund etter denne utstillingen:

1. INT DK N SLO SE UCH EUV-10 NVV-15 NV-15 Fun Tan's Bohem Willy The Kronk, Shih Tzu, Rædergård, Jim, Holter, (8-7-6-5) 26 p.
2. INT FI SE DK N LUX UCH EUJV-10 NORDV-10-11 NORDJV-10 CWW-11 CEW-11 KBHV-11 NV-11-12-13 HEW-11-12 Freetain's Kickizana Theana, Phalène, Lyngstad, Anne Grethe, Inderøy, (6-6-6-5-3) 26 p.
3. C.I.B. NORD UCH NJV-12 AD Clefell's Rosebud, Pinscher, Arnetvedt, Monica B, Espeland, (8-4) 12 p.
4. N EE DK UCH Saintbull's Clark Kent, Staffordshire Bull Terrier, Sanner, Kim Rosendahl, Lørenskog, (6-4) 10 p.
5. INT NORD DK HR UCH NV-07-11 NVV-14 NORDVV-14 Toot's Bobadilla Light, Dalmatiner, Jakobsen Aase/Åsa Fagerlund, Krokelvdalen, (8) 8 p.
6.NORD UCH Emeldas Magic Dragon, Chihuahua Langhåret, Grønvold, Fritz, Hov, (7) 7 p.
7. N SE UCH Av-Zan-Iaz Qikke Zaga, Flat Coated Retriever, Iversen Annita/ Gulliksen Kjell, Sandefjord, (7) 7 p.
8. N UCH Amasoneland's Shahdi Jala, Saluki, Heimdal, Tonje, Gjøvik, (7) 7 p.
9. N UCH Vinatta's Alma, Dalmatiner, Bårdsen Cecilie Og Næss Karine Y, Kjerrgarden, (6) 6 p.
10. NORD UCH Miljøsablo's Close To Pekka's Heart, Mexikansk Nakenhund Stor, Midtsand, Anne Karin, Reipå, (5) 5 p.
11. C.I.B N SE FI DK UCH NJV-12 Lancar Dream Dazzling Flash, Whippet, Juliussen, Randi, Meråker, (5) 5 p.
12. C.I.B. N DK FI UCH NV-14 Griffmakers Bachelores Dream, Petit Brabancon, Lybekk Torild Og Ole J, Fosser, (4) 4 p.
13.N SE UCH SEV-14 NJV13 HEJW13 NORDJV13 NORDV14 Cog-Wheel's It Must Have Been Love, Norwich Terrier, Weum, Lene, Åmot, (4) 4 p.
14. N SE DK FI UCH Bigwig Willie By Little Jade, Chinese Crested, Grongstad, Helen, Tiller, (4) 4 p.
15. C.I.B NORD UCH CZ UCH NV-15 Kingwanas Jitterbug, Basenji, Lie, Liv Irene N, Grua, (4) 4 p.

Beste oppdretter:

Dag 1
1. Av Lay-Ia - Chihuahua Korthåret, 6 p.
2. Sagaland - Tibetansk Spaniel, 4 p.
3. Nobel Line - Dvergpinscher, 3 p.
4. Idyllium - Chihuahua Langhåret, 2 p.

Dag 2
1. Aquafortis - Portugisisk Vannhund, 7 p.
2. La-faja's - Bearded Collie, 5 p.
3. Rajuma - Samojedhund, 4 p.
4. Kingwana - Basenji, 3 p.

Årets mest vinnende oppdretter etter denne utstillingen
1. Aquafortis - Portugisisk Vannhund, (7-7-6-5-5) 30 p.
2. Nobel Line - Dvergpinscher, (7-5-3-2) 17 p.
3. Sagaland - Tibetansk Spaniel, (4-3-3-3-3) 16 p
4. Av Lay-Ia - Chihuahua Korthåret, (6-6) 12 p.
5.Esbelto's - Afghansk Mynde, (5-4-2) 11 p.
6. T-Bob - Bearded Collie, (5-2-1) 8 p.
7. La-Faja's - Bearded Collie, (5-2) 7 p.
8. Lac-Me's - Shih Tzu, (7) 7 p.
9. Donåsen - Japansk Spisshund, (6) 6 p.
10. Quantos - Schäferhund Normalhår, (6) 6 p.
11. Angel Pollentia - Irish Softcoated Wheaten Terrier, (3-3) 6 p.
12. Toots - Dalmatiner, (3-3) 6 p.
13.Av Larhjelm - Dachshund Strihåret, (5) 5 p.
14. North Sheltie - Shetland Sheepdog, (5) 5 p.

Beste Norske Hund:

Dag 2
1. N UCH SE UCH DK UCH NJV-13 SEJV-13 SEV-13 NV-14-15 NORDV-14 DKV-14 EUW-15 Kimura's Peer Gynt, Norsk Buhund, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad, Karmsund, 69 p.
2. C.I.B N SE J(B)CH N SE UCH Tjelderåsen's Vv-Heidi, Norsk Elghund Grå, Torjul, Noralf, Torjulvågen, 63 p.
3. NJV-12 Frolingens Casper, Norsk Elghund Sort, Nytrøen, Ola, Tolga, 35 p.
4. Tor Av Stjernepoten, Norsk Lundehund, Andersen, Belinda, Nes På Hedmarken, 29 p.

Årets beste norske hund etter denne utstillingen

1. N UCH SE UCH DK UCH NJV-13 SEJV-13 SEV-13 NV-14-15 NORDV-14 DKV-14 EUW-15 Kimura's Peer Gynt, Norsk Buhund, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad, Karmsund, (69-45) 114 p.
2. N UCH NV-14 NORDV-14 Værøy- Drotten Av Vollakloa, Norsk Lundehund, Melum, Solvor, Trondheim, (34-30) 64 p.
3. C.I.B N SE J(B)CH N SE UCH Tjelderåsen's Vv-Heidi, Norsk Elghund Grå, Torjul, Noralf, Torjulvågen, (63) 63 p.
4. N UCH A.F.Elgkronas Birk, Norsk Elghund Grå, Nomme, Jon Vidar, Kodal, (58) 58 p.
5. N UCH Kimura's Uno, Norsk Buhund, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad, Karmsund, (55) 55 p.

Lydighet:

LP-I
1. BH AD IPO1 Bukkesti Mimmi, Schäferhund Normalhår, Nilsen, Svein, Askim, 176,5 p.
1. Åsmund, Golden Retriever, Teigen, Trond Morten, Stathelle, 176,5 p.
3. Stella Polaris, Border Collie, Tollefsen, Mona Helen Bårdsen, Drammen, 173,5 p.
4. N UCH Bazaar's Beauvais, Mellompuddel, Pettit, Susan, Lunner, 169 p.
5. Stockford's Merle, Staffordshire Bull Terrier, Picard, Lotte, Raufoss, 167,5 p.
6. NORDJV-14 BH Lindjax Kalizi, Belgisk Fårehund, Malinois, Lernæs, Heidi, Rendalen, 159 p.
7. Max, Blandingshund, Andreassen, Reidar, Lillehammer, 153,5 p.
8. Vassruggens Freja Augabragdi, Golden Retriever, Lyngaas, Bente, Drammen, 142 p.
9. RLII Lille-Lo's Gorgeous Thora, Dansk-Svensk Gårdshund, Autrey, Marit Hanstad, Lillehammer, 134 p.
10. N UCH RLI FS1 Eternity's Dara, Belgisk Fårehund, Tervueren, Rogne, Monica Olsby, Hunndalen, 79,5 p.
11. Fayden Of Bumble-Bee Castle, Cesky Terrier, Næss, Tove Merethe Lande, Kristiansand S, 72 p.
12. Tixobambixo's Zevs Of The Wild, Mellompuddel, Lundell, Dorthe, Kristiansand S, 0 p.
12. Solsvingens Macgyver, Golden Retriever, Nordby, Vegar, Drammen, 0 p.
12. N DK UCH Astekinas Frøken Freken, Riesenschnauzer Sort, Rohrhirsch, Lisa Maria, Aurskog, 0 p.
12. RLI Eagermind Night Knight, Australian Shepherd, Nilsson, Therese, Nannestad, 0 p.
12. Alvolin's Frico, Australsk Terrier, Hakli, Kristin, Kristiansand S, 0 p.

LP-II
1. Akersborg Tobben, Border Collie, Gundersen, Petter, Drammen, 181 p.
2. Faveros Iherdige Ixi, Border Collie, Tollefsen, Mona Helen B, Drammen, 171 p.
3. BH Ambolt's Otto, Rottweiler, Ytrestøyl, Linda, Hurdal, 167 p.
4. Milli, Border Collie, Karlsen, Anette, Ingeberg, 130 p.
5. Indragårdens Issi, Golden Retriever, Dam, Anneke Van, Fåvang, 128,5 p.
6. Garma Kiy's Hu Mini Mia, Tibetansk Terrier, Storelid, Lise, Åsgårdstrand, 124,5 p.
7. N UCH SE U(u)CH Lauprak's Ibux, Flat Coated Retriever, Nesfeldt, Ingun, Brøttum, 122 p.
8. N UCH N VCH Höglandos Heikke, Hvit Gjeterhund, Krogstad, Kari, Selbu, 102,5 p.
9. Walimba's Bolt, Chodsky Pes, Krokan, Randi Angen, Lillehammer, 0 p.

LP-III
1. LPII Jo, Border Collie, Grøvdal, Cecilie Aspen, Fall, 284 p.
2. Pride N' Joy, Border Collie, Emanuelsen, Trude Anabell, Ramnes, 240,5 p.
3. BH Heierås Nemo, Belgisk Fårehund, Tervueren, Riise, Kjersti, Oppdal, 0 p.
3. LPI Søss, Border Collie, Olsen, Dagfinn, Enebakkneset, 0 p.
3. Streamlight's Choice Liva, Labrador Retriever, Hansen, Margrethe, Mogreina, 0 p.
3. Gråsiskas Virvelvind, Welsh Corgi Cardigan, Strander, Stine, Øyer, 0 p.

LP-FCI3
1. Myrullen's Lille Herman, Border Collie, Johnsen, Hege, Aurskog, 275,5 p.
2. Kronvallaren Pondus, Border Collie, Ytreberg, Anne Lise, Oslo, 270 p.
3. Somollis Inez, Border Collie, Hauger, Kristin Natås, Rasta, 269 p.
4. N SE DK LCH Get Weiler's Flic Flac, Border Collie, Mestad, Jannicke, Kristiansand S, 263,5 p.
5. N LCH Get Weiler's Go Jenta, Border Collie, Lindahl, Hege, Rakkestad, 262 p.
6. Thelook Explosive Ivo, Border Collie, Skjoldal, Hilde, Skoppum, 256,5 p.
7. N LCH Flips Ben, Border Collie, Rekstadvik, Anniken, Hornnes, 255 p.
8. N LCH Tending Knockout, Border Collie, Nordve, Gørill, Aurskog, 251 p.
9. Myrullen's Ludvig, Border Collie, Selsaas, Kjellaug, Nedre Vats, 245,5 p.
10. N SE LCH Milas Hepp, Border Collie, Sneve, Vivi Ann, Kløfta, 241,5 p.
11. N LCH Joy, Border Collie, Mc Dowell, Liv, Tolvsrød, 239 p.
12. High Working B C Mexico, Border Collie, Roarsen, Solgunn, Kløfta, 234 p.
13. LPIII Get Weiler's Jubel, Border Collie, Strømdal, Mona Caspersen, Gullaug, 209,5 p.
14. LPII High Working B C Cash, Border Collie, Krogstad, Morten, Skedsmokorset, 0 p.
14. Myrullen's Min Karma, Border Collie, Selsaas, Kjellaug, Nedre Vats, 0 p.
14. N LCH BH Myrullen's Lazy Haste, Border Collie, Gudem, Kristin, Heggedal, 0 p.
14. NORD LCH BH Get Weiler's Game On, Border Collie, Rognstad, Liz Berit, Kjeller, 0 p.
14. Chocomate's Harrys Chili, Border Collie, Wickstrøm, Monica, Husøysund, 0 p.
14. N LCH Målli, Border Collie, Kvernberg, Monica Beate, Aureosen, 0 p.
14. Vassruggens Ålga Mildir, Golden Retriever, Lund, Renate, Solbergelva, 0 p.


Gerapokalen etter denne utstillingen

1. Myrullen's Lille Herman, Border Collie, Johnsen, Hege, Aurskog, (291,5-278,5-275,5) 845,5 p.
2. Somollis Inez, Border Collie, Hauger, Kristin Natås, Rasta, (280,5-271,5-269) 821 p.
3.Chocomate's Harrys Chili, Border Collie, Wickstrøm, Monica, Husøysund, (290,5-273,5-245) 809 p.
4. N LCH Get Weiler's Go Jenta, Border Collie, Lindahl, Hege, Rakkestad, (263-262,5-262) 787,5 p.
5. Kronvallaren Pondus, Border Collie, Ytreberg, Anne Lise, Oslo, (275,5-270-238,5) 784 p.
6. Thelook Explosive Ivo, Border Collie, Skjoldal, Hilde, Skoppum, (279-256,5-239,5) 775 p.
7. N LCH Målli, Border Collie, Kvernberg, Monica Beate, Aureosen, (275-258,5-234) 767,5 p.
8. N LCH Tending Knockout, Border Collie, Nordve, Gørill, Aurskog, (268,5-251-227,5) 747 p.
9. Vassruggens Ålga Mildir, Golden Retriever, Lund, Renate, Solbergelva, (291-226,5-204,5) 722 p.
10. N LCH Joy, Border Collie, Mc Dowell, Liv, Tolvsrød, (239-229,5-228) 696,5 p.

Agility:

Liten-1
1. AGHI Black Thunder's Jewel, Cairn Terrier, Bekkevold, Kristin, Oslo
2. AGHI AGI Gelitus Simply The Best, Cairn Terrier, Haugstad, Ann Leni, Lena
3. Villtigerns Cæsar, Kleinspitz, Olsen, Jon A., Moelv
4. Ankaru's Like It Or Notd, Dvergpuddel, Johansen, Anne Karin Larsen, Råholt
5. Mia, Dansk-Svensk Gårdshund, Bakken, Kari Solberg, Elverum
0. Narjana's Grev Marco, Engelsk Toy Terrier, Follesø, Vibeke, Rygge
0. Kattgubbens Xan Tia, Dvergpuddel, Sørlie, Inger, Rasta
0. Ballentine's Fly High, Toy Puddel, Sandbakk, Camilla, Frogner
0. Taspitir's Overlykkelige Omega, Papillon, Nygård, Anja Lena, Fåberg
0. House Of Fun's Baroness Dilva, Chinese Crested Powder Puff, Pettersen, Stig, Elverum
0. Buddy Z Blatenskeho Zamku, Mittelspitz, Myki, Marianne, Løten

Liten-2
1. Jennyrose's Eternal Easy To Love, Dvergpuddel, Steinslien, Ann Kristin, Øyer
2. Russell Tuvans Lando Clarissian, Jack Russell Terrier, Moen, Anne Linn J, Grimstad
3. AGHI AGI AGHII Taspitir's Nydligste Noah, Papillon, Spydevold, Line, Gamle Fredrikstad
4. AGHI AGHII Taa Palati's Chiko Katsugi, Pomeranian, Spydevold, Line, Gamle Fredrikstad
5. Team Jappes Cool Triad Cilje, Shetland Sheepdog, Thanem, Hanne, Hurdal
6. Infocus Jenny`s Wild Rose, Toy Puddel, Steinslien, Ann Kristin, Øyer
7. AGHII AGII Spirit Of Joy's Mr Enzo, Jack Russell Terrier, Torgersen, Kari, Skjetten
8. AGHI AGI Narjana's Draculah, Engelsk Toy Terrier, Follesø, Vibeke, Rygge
0. AGHI AGI Freetain's Thornado Jothero, Phalène, Tangen, Ellen H., Fåberg
0. Jennyrose's Louise Odier, Toy Puddel, Steinslien, Ann Kristin, Øyer
0. AGHII Narjana's Baron Meiden, Engelsk Toy Terrier, Follesø, Vibeke, Rygge
0. AGI AGHI Runabjørn's New Only Blue' Mica, Shetland Sheepdog, Stakseng, Mariola, Steinberg
0. Frøken Pepper, Blandingshund, Wikstrøm, Line Kristin, Sørumsand
0. Teun, Dvergpuddel, Tim Louwen, Tyskland
0. AGHI AGI Revefotens Marcie, Parson Russell Terrier, Haugvik, Linda, Ottestad

Liten-3
1. Trouble-Free Adrian, Shetland Sheepdog, Korhonen, Outi, Finland
2. DKSPCH Shenaja Flying Peter Pan, Shetland Sheepdog, Olling, Simone, Danmark
3. N ACH N A(H)CH Lönnerbergas Sea-Goddess, Shetland Sheepdog, Sæther, Eli Beate, Trysil
4. La-Min-So's Harlequin In Blue, Shetland Sheepdog, Yrstad, Irene, Slattum
5. N A(H)CH N ACH Shathena's Enya Of Mist, Shetland Sheepdog, Olsen, Tove, Strømmen
6. AGHIII AGIII Krokhaug's Yanki, Cavalier King Charles Spaniel, Dalsaune, Kari Olasveengen, Lismarka
7. Brainpool's Go For Gold, Shetland Sheepdog, Åström, Pia, Sverige
8. Vanilladream, Jack Russell Terrier, André, Ann Charlott, Danmark
9. AGHII Travis Face Up, Cocker Spaniel, Mørkhagen, Tonje, Drøbak
10. AGHIII Maja, Dansk-Svensk Gårdshund, Jørgensen, Esther Marie Dreier, Kolbjørnsvik
11. DKAGCH DKSPCH Shenaja A Luxury Diva Cider, Shetland Sheepdog, Gjerulff Jensen, Natasha Petrine, Danmark
12. FI ACH FI SE ACH(H) Shetwood Dazzling Lady, Shetland Sheepdog, Delatte, Sonia, Finland
13. Cardiwe's Everlasting Love, Shetland Sheepdog, Saari, Milla, Finland
14. SE AGCH, SE AG(hopp)CH Downforce Cayenne, Shetland Sheepdog, Rosendal, Patrik, Sverige
0. N A(H)CH N ACH Mirenzo's Petit Astoria, Dvergpinscher, Pettersen, Helene Norstrøm, Drøbak
0. AGHI AGI RLII AGII AGHII Tiakaro's Oreo Dream, Shetland Sheepdog, Heggen, Irene Rogstad, Bjørkelangen
0. Revefotens Amélie, Parson Russell Terrier, Stensrud Linda Og Kjempengren Lena, Mjøndalen
0. Coastcollie's Cute Allie, Shetland Sheepdog, Wilhelmsen, Jannicke, Fjell
0. N SE A(H)CH N SE ACH AGHIII AGHI La-Min-So's Tango In Black, Shetland Sheepdog, Johansen, Silje, Oslo
0. N UCH Leeland Unique Charm, Shetland Sheepdog, Vaksvik, Tonje Bø, Oslo
0. Happy Life Charantia Ziwa, Dvergpuddel, Sørlie, Inger, Rasta
0. Phyrus Black O' Let Me Be The One, Dvergpuddel, Rask, Helle, Danmark
0. Kerenza's Pop Art Princess, Shetland Sheepdog, Asbjørnslett, Isa/Wollbraaten, S., Vestby
0. FI-AVA,FI H-AVA,SEAGCH,SEAGCH(Hopp) Vicky, Dvergpuddel, Penttilä, Heidi, Sverige
0. SE AG(HOPP)CH SE AGCH Good Girl's Runaway Tetra, Parson Russell Terrier, Bergenholt, Maria, Sverige
0. FI ACH FI ACH-J SE ACH SE ACH(J) Nappulavaaran Tuli, Shetland Sheepdog, Lampén, Kajsa, Finland
0. SE AG(HOPP)CH, SE AGCH Brainpool´s Eternal Energy, Shetland Sheepdog, Magnusson, Linn, Sverige
0. N ACH N A(H)CH Lundecock's Hold On, Shetland Sheepdog, Sæther, Wenche, Trysil
0. Tippi, Dvergpuddel, Olesen, Henrik, Danmark
0. Charmtassen's Take A Bow, Shetland Sheepdog, Haakensen, Stine, Strømmen
0. Amcockgarden's Janeiro Jade, Chinese Crested Powder Puff, Mathisen, Gunnar Schjeldrup, Våle
0. N UCH N ACH AGHIII AGIII Candy Kokos Av Ronbalt, Mittelspitz, Kjørnæs, Benedicte, Høvik
0. N A(H)CH N ACH AGII AGHI AGHIII AGI AGIII Wildrain's Follow That Dream, Shetland Sheepdog, Sæther, Eli Beate, Trysil
0. DKAGCH DKSPCH The Charmed Ones' Callie In Blue, Shetland Sheepdog, Kiærulff, Dorthe, Danmark
0. Personlighetens Omega, Shetland Sheepdog, Dalsaune, Kari Olasveengen, Lismarka

mellom-1
1. Molema's Borka, Rustad, Mette, Vinterbro
2. Villrikke's Vilje, Lundkvist, Inger, Braskereidfoss
3. Cejonis Black Indi, Ovrid, Cathrine, Aurskog
4. N SE UCH Bondekonens Does Livlige Askepott, Gjerstad, Heidi, Kodal
5. N SE FI UCH Fjarhundi's Abba, Myki, Marianne, Løten
6. Zitara Star's An Higher Than Hope, Johannessen, Tone, Brårud
0. Adina, Rønningen, Siri, Raufoss
0. N UCH Corinja's A New Miracle In Blue, Odden, June Sølvi, Magnor
0. Shenaja The Only One Coco Chanel, Kosinski, Christina, Skjetten
0. AGHI Turbosnellas Odin Av Thea, Åsheim, Hilde, Stange
0. Silver Joy Empress Tiril, Kleppe, Signe Lund (vet), Hakadal
0. N UCH Silver Joy Great Bart, Kleppe, Signe Lund (vet), Hakadal

mellom-2
1. AGHI AGI Gloslibråten Benita, Cocker Spaniel, Mørkhagen, Tonje, Drøbak
2. Gloslibråten Elly, Cocker Spaniel, Mørkhagen, Tonje, Drøbak
3. C.I.B NORD UCH AGI AGHI AGII AGHII Sisterhood Tu'eres Mi Diosa, Fox Terrier Ruhåret, Bråten, Liv Ingunn, Dal
4. Lumikki Aragon Alit, Finsk Lapphund, Skjellerudsveen, Trine, Lillehammer
0. AGI Tika, Dvergschnauzer Sort/Silver, Nygård, Christina Sætre, Elnesvågen
0. Bissibingens Ennyi Decs, Pumi, Henning, Venke, Oslo
0. Real Scoops Kisen, Pyreneisk Gjeterhund, Scharffscher, Annelise, Trondheim
0. AGI AGHI Shelteam Mootsie Tootsie Cake, Shetland Sheepdog, Kjørnæs, Benedicte, Høvik
0. Gloslibråten Bella, Cocker Spaniel, Mørkhagen, Tonje, Drøbak

mellom-3
1. SE Ag(Hopp)Ch SE AgCh Czaruso Warrior Princess, Mudi, Karlsson, Anne, Sverige
2. Bingis Boo, Kromfohrländer, Ylä-Tuuhonen, Kaisa, Finland
3. Sunborne Yrsin Yrban, Shetland Sheepdog, Aamodt, Hege, Bøn
4. DKAGCH DKSPCH Poulsgaards Call Me Maggie, Shetland Sheepdog, Nielsen , Louise, Danmark
5. SEUCh SEVCh SEAGCH SEAG (hopp) CH Joygarden`s Schnellman Bellman, Parson Russell Terrier, Skönvall, Martin, Sverige
6. FI SE UCH FI N A(H)CH EE N ACH Caraydan Hoya Lambii, Spansk Vannhund, Liukka, Ville, Finland
7. N A(A) A(H)CH N UCH NV-09 Demi Vom Aubrig, Kromfohrländer, Harms, Beate Ingeborg, Rakkestad
8. SM-15 Frosty Night's Arancione, Shetland Sheepdog, Keskitalo, Jonna, Finland
9. N SE ACH N DK SE A(H)CH Toyamikis Prince Lukas, Shetland Sheepdog, Yrstad, Irene, Slattum
10. DKAGCH DKSPCH Sopuriinan Lahja, Shetland Sheepdog, Blom, Eva, Danmark
11. Pinocchio's Eomer, Mellompuddel, Scharffscher, Annelise, Trondheim
12. N ACH N A(H)CH Rockhound's Cosalite, Shetland Sheepdog, Mathisen, Mina Mathilde Engh, Våle
13. DKCH, DKSPCH, DKAGCH Vimmatun Tottahantoki, Mudi, Mercebach, Tom, Danmark
14. Brainpool's Peak Performance, Shetland Sheepdog, Wennersten, Hanna, Sverige
15. N UCH AGHI AGI AGHII Bissibingens Freidig Fiona Nojo, Pumi, Johannessen, Maud, Gamle Fredrikstad
0. Ekko, Norsk Elghund Grå, Solberg, Hans Henrik, Heradsbygd
0. Nana Karvakedon Justiina, Shetland Sheepdog, Kannisto, Jonna, Finland
0. N UCH N SE A(H)CH N ACH NV-13 NORDV-10 Light My Fire Taquine, Pyreneisk Gjeterhund M/Korth.Hode, Arnesen, Elin Holmstad, Skui
0. svagch svag(hopp)ch Akinnaz Kyra, Pumi, Lindskog, Malin, Sverige
0. SEVCh J SEAGCh Joygarden`s Pride Bride, Parson Russell Terrier, Skönvall, Martin, Sverige
0. FI ACH FI ACH-J Yokotai Blue Moon, Shetland Sheepdog, Tuomela, Satu, Finland
0. Dansk agility/spring champion Wictor, Shetland Sheepdog, Sørensen, Nadine, Danmark
0. C.I.B NORD UCH NV-13 DKV-14 NV-14 AGHII AGII Maia, Kromfohrländer, Nilsen, Heidi, Revetal
0. La-Min-So's Golden Aqua, Shetland Sheepdog, Kosinski, Christina, Skjetten
0. Alma De Lálmozara, Spansk Vannhund, Emanuelsson, Åsa, Sverige
0. SE AGCH, SE AG(hopp)CH Brainpool´s True Passion, Shetland Sheepdog, Lindberg Rosendal, Lisa, Sverige
0. N ACH DK SPCH DK AGCH Jomgarden's Jojo, Pyreneisk Gjeterhund, Thune-Stephensen, Ann, Danmark
0. Tarrynden Gloriana, Border Collie, Wilhelmsen, Elizabeth, Lillestrøm
0. Sunborne Balda Batalla, Shetland Sheepdog, Aamodt, Hege, Bøn
0. DKCH DKAGCH DKSPCH SEAGCH Jette Friis Jørgensen, Kromfohrländer, Jørgensen, Jette Friis, Danmark
0. SEAgCh SEAg(Hopp)Ch Brainpool's Agility Passion, Shetland Sheepdog, Persson, Eva, Sverige
0. Pia Metz, Shetland Sheepdog, Metz, Pia, Danmark
0. FI SE N ACH FI SE N ACH(H) Caraydan Felucia, Spansk Vannhund, Liukka, Ville, Finland
0. N A(H)CH N ACH Flinthaug Mikko In Black, Shetland Sheepdog, Mosveen, Nina S, Hvalstad
0. NORD UCH NORDJV-14 KBHJV-14 KBHV-14 AGI AGHI Brie Streetsmart Extreme Braveheart, Pyreneisk Gjeterhund, Almroth, Siw, Skedsmokorset
0. Fin Mva Oorbellen Kevin, Kooikerhund, Oksa, Sami, Finland
0. Aisknekht Vanquish, Border Collie, Leinonen, Janita, Finland
0. Artigtitten Tutta Teis Tara, Shetland Sheepdog, Wilhelmsen, Elizabeth, Lillestrøm
0. AGHIII AGIII N A(H)CH N ACH Sunborne Presious Pearl, Shetland Sheepdog, Iversen, Jorun Margrethe, Brøttum


Stor-1
1. Mira, Blandingshund, Frydenlund, Tone, Rasta
2. HeJW-15 Deepeyes Possibly Maybe V, Australian Kelpie, Blom, Marika, Finland
3. Jack, Blandingshund, Bergendahl, Kari Mette, Brøttum
4. Mjohundr Beinahruga Streken, Whippet, Lund, Magnus André, Moelv
5. Courtborne Little-Ellena, Whippet, Lund, Andre Og Annete, Moelv
6. N UCH N VCH AD LPI A Bark In The Dark Gjkennel's, Australian Shepherd, Bråten, Annie E, Gjøvik
7. NORD FI LCCH Mjohundr Annt Bølle, Whippet, Lund, Magnus André, Moelv
0. N DK SE UCH NORDJV-14 NV-15 Dajmens Highly Secret, Stor Puddel, Byrløkken, Tove, Vinstra
0. AGHI AGI Cameron Rocky Road, Irish Softcoated Wheaten Terrier, Græsmann, Heidi, Trondheim
0. For The Win Ace, Border Collie, Wiik, Bodil Mehl, Seim
0. Vesla, Blandingshund, Hansen, Maria Sæther, Åsmarka
0. Hind Paw's Kit, Border Collie, Ulvedalen, Linda Therese Utne, Hemnes
0. N UCH RLI Jomgarden's Santxo, Pyreneisk Gjeterhund, Høysæter, Anniken Asserson, Oslo
0. Emenems Risky Business, Border Collie, Ulvedalen, Linda Therese Utne, Hemnes
0. Courtborne Penny, Whippet, Svingen, Sigrid, Flå
0. NORD FI UCH KBHV-15 AGI AGHI Megamagee Legato Lungo, Pinscher, Stikbakke, Martin, Oslo
0. My Trusted Friend Is Cody, Border Collie, Harsem, Elisabeth, Elverum
0. Baby Lux, Border Collie, Bøhmer, Martin, Oslo
0. AGI AGHI Keep Working Action Ira, Border Collie, Mikkelsen, Elin Dahl, Nybergsund

Stor-2
1. Beautiful Borders Jumping Jill, Border Collie, Simonsen, Lene, Danmark
2. Lory, Border Collie, Connie Bunnik, Tyskland
3. AGHI Canidaes Meant 2 Be, Australian Shepherd, Asbjørnslett, Ida, Vestby
4. C.I.B. NORD DK S (u) N UCH AGI AGII AGHI AGHII NV-13 NORDV-14 NV-15 Brown Clown Sune Safir, Irsk Vannspaniel, Hemmingsen, Eva, Trondheim
5. Bajas, Blandingshund, Gautun, Kesia, Tyristrand
6. AGHI AGI AGHII AGII Almighty Theo, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Ovrid, Cathrine, Aurskog
7. Springmist's Diamonds And Pearls, Collie Langhåret, Grøtterud, Ivar, Geithus
0. Villrikke's Elleville Kela, Border Collie, Martinsen, Karina Furnæs, Eidsvoll
0. Hind Paw's Hoz, Border Collie, Ulvedalen, Linda Therese Utne, Hemnes
0. Inka, Blandingshund, Nygård, Anja Lena, Fåberg
0. Fagerkollen's Dexter Disaak, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Lillerandklev, Maja, Fåberg

Stor-3
1. For The Win Mist, Border Collie, Elvevold, Mari, Lørenskog
2. Against All Odds Czech Fan, Border Collie, Leinonen, Janita, Finland
3. Tinka, Border Collie, Bakkeby, Inger, Kløfta
4. DKSPCH,DKAGCH,SVAGCH,DKLYCH Beat, Border Collie, Overgaard, Mia, Danmark
5. DKAGCH, DKSPCH, SAGCH Spottie, Border Collie, Hansen, Morten Juhl, Danmark
6. N RL CH N A(H)CH N ACH AGHIII Kronvallaren Quizz, Border Collie, Heggen, Irene, Bjørkelangen
7. Dj, Border Collie, Gravlund-Krat, Ann-Britt Holmegaard, Danmark
8. Emenems Kelly, Border Collie, Wiik, Bodil Mehl, Seim
9. Fi AVA FI AVA-H Promillen Pirtu, Border Collie, Liuhto, Tuulia, Finland
10. N SE ACH N A(H)CH My Trusted Friend Blu Bizznizz, Border Collie, Fosser, Anne, Råholt
11. Ice, Border Collie, Gravlund-Krat, Kim, Danmark
12. Eliot, Border Collie, Gustavsson, Marie, Sverige
13. Villrikke's Easy Rider, Border Collie, Lundkvist, Aina Britt, Oslo
14. Mountain Toller's Darmio Mila, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Havig, Camilla Mood, Nes På Hedmarken
15. GKVhpr Border Tops Quazar, Border Collie, Emanuelsson, Åsa, Sverige
16. Wow-Wow's Quinta Quartz, Schnauzer Salt/Pepper, Bøhmer, Martin, Oslo
0. Somollis Rossi Rozz, Border Terrier, Sjöberg, Tobias, Sverige
0. Beautiful Borders Gemma, Border Collie, Maj Davidsen, Danmark
0. N A(H)CH N ACH Red Amigo's Hc Angelius Chianti (t), Belgisk Fårehund, Tervueren, Måna, Kristin, Kleppe
0. N SE A(H)CH N SE ACH Kronvallaren Tamzin, Border Collie, Bjerke, Hilde, Sofiemyr
0. Windnann's Iza, Border Collie, Knuutila, Pepita, Sverige
0. Mito Jonnikas Mito, Border Collie, Alexandersson, Maria, Sverige
0. Eloisa Ruska, Belgisk Fårehund, Tervueren, Parviainen, Marko, Finland
0. Gjerulff Awesome Number One, Border Collie, Dennis Olsen, Danmark
0. DKAGCH The Charmed Ones' Do It Dizzy, Border Collie, Lerche, Poul, Danmark
0. Cash, Border Collie, Eriksson, Åsa, Danmark
0. Be Angel Czech Fan, Border Collie, Suoknuuti, Jaakko, Finland
0. Glenda, Border Collie, Suoknuuti, Jaakko, Finland
0. Wave Gjerulff Awesome Wave, Border Collie, Agger, Ellen, Danmark
0. N A(H)CH AGHIII AGIII Troll, Border Collie, Stensrud, Jane, Blaker
0. Smarty Voffen, Border Collie, Børresen, Kjell, Frogner
0. N ACH N A(H)CH Jakantoh's Aylah, Belgisk Fårehund, Tervueren, Måna, Kristin, Kleppe
0. Akersborg Tiini, Border Collie, Græsmann, Unn Kristin, Trondheim
0. For The Win Bolt, Border Collie, Wiik, Bodil Mehl, Seim
0. DKLPCH,DKAGCH,DKSPCH Beautiful Borders Energi Orson, Border Collie, Simonsen, Lene, Danmark
0. Saunajaakon I Am The W Walrus, Border Collie, Linna, Niina-Liina, Finland
0. DKAGCH, DKSPCH, SAgCH, SAg(Hopp)CH Border Treasure Amazing Jewel, Border Collie, Lerche, Poul, Danmark
0. Akersborg Baileys, Border Collie, Berg, Ingrid, Trondheim
0. AGHII AGIII Miss Beatric, Border Collie, Johansen, Silje, Oslo
0. N SE ACH N A(H)CH Elleville Isa, Border Collie, Lundkvist, Aina Britt, Oslo


Hopp-Liten-1
1. Narjana's Grev Marco, Engelsk Toy Terrier, Follesø, Vibeke, Rygge
2. Buddy Z Blatenskeho Zamku, Mittelspitz, Myki, Marianne, Løten
0. Ankaru's Like It Or Notd, Dvergpuddel, Johansen, Anne Karin Larsen, Råholt
0. Mia, Dansk-Svensk Gårdshund, Bakken, Kari Solberg, Elverum
0. House Of Fun's Jewel From The Stars, Chinese Crested Powder Puff, Pettersen Stig/ Kolstad Wenche H, Elverum
0. Kattgubbens Xan Tia, Dvergpuddel, Sørlie, Inger, Rasta
0. Taspitir's Overlykkelige Omega, Papillon, Nygård, Anja Lena, Fåberg

Hopp-Liten-2
1. Jennyrose's Eternal Easy To Love, Dvergpuddel, Steinslien, Ann Kristin, Øyer
2. AGHI AGI Revefotens Marcie, Parson Russell Terrier, Haugvik, Linda, Ottestad
3. AGHI AGI AGHII Taspitir's Nydligste Noah, Papillon, Spydevold, Line, Gamle Fredrikstad
4. Russell Tuvans Lando Clarissian, Jack Russell Terrier, Moen, Anne Linn J, Grimstad
5. AGHII AGII Spirit Of Joy's Mr Enzo, Jack Russell Terrier, Torgersen, Kari, Skjetten
6. AGHI AGHII Taa Palati's Chiko Katsugi, Pomeranian, Spydevold, Line, Gamle Fredrikstad
7. AGHI Black Thunder's Jewel, Cairn Terrier, Bekkevold, Kristin, Oslo
8. Jennyrose's Louise Odier, Toy Puddel, Steinslien, Ann Kristin, Øyer
9. AGHI AGI Gelitus Simply The Best, Cairn Terrier, Haugstad, Ann Leni, Lena
0. Ballentine's Fly High, Toy Puddel, Sandbakk, Camilla, Frogner
0. AGHI AGI Narjana's Draculah, Engelsk Toy Terrier, Follesø, Vibeke, Rygge
0. House Of Fun's Baroness Dilva, Chinese Crested Powder Puff, Pettersen, Stig, Elverum
0. AGI AGHI Runabjørn's New Only Blue' Mica, Shetland Sheepdog, Stakseng, Mariola, Steinberg
0. AGHII Narjana's Baron Meiden, Engelsk Toy Terrier, Follesø, Vibeke, Rygge
0. Frøken Pepper, Blandingshund, Wikstrøm, Line Kristin, Sørumsand
0. Infocus Jenny`s Wild Rose, Toy Puddel, Steinslien, Ann Kristin, Øyer
0. Teun, Dvergpuddel, Tim Louwen, Tyskland

Hopp-Liten-3
1. SE AGCH, SE AG(hopp)CH Downforce Cayenne, Shetland Sheepdog, Rosendal, Patrik, Sverige
2. N A(H)CH N ACH Mirenzo's Petit Astoria, Dvergpinscher, Pettersen, Helene Norstrøm, Drøbak
3. Tippi, Dvergpuddel, Olesen, Henrik, Danmark
4. SE AG(HOPP)CH SE AGCH Good Girl's Runaway Tetra, Parson Russell Terrier, Bergenholt, Maria, Sverige
5. FI ACH FI SE ACH(H) Shetwood Dazzling Lady, Shetland Sheepdog, Delatte, Sonia, Finland
6. AGHIII AGIII Krokhaug's Yanki, Cavalier King Charles Spaniel, Dalsaune, Kari Olasveengen, Lismarka
7. DKAGCH DKSPCH Shenaja A Luxury Diva Cider, Shetland Sheepdog, Gjerulff Jensen, Natasha Petrine, Danmark
8. Coastcollie's Cute Allie, Shetland Sheepdog, Wilhelmsen, Jannicke, Fjell
9. N UCH N ACH AGHIII AGIII Candy Kokos Av Ronbalt, Mittelspitz, Kjørnæs, Benedicte, Høvik
10. AGHII Travis Face Up, Cocker Spaniel, Mørkhagen, Tonje, Drøbak
11. AGHI AGI Freetain's Thornado Jothero, Phalène, Tangen, Ellen H., Fåberg
12. AGHI AGI RLII AGII AGHII Tiakaro's Oreo Dream, Shetland Sheepdog, Heggen, Irene Rogstad, Bjørkelangen
13. Cardiwe's Everlasting Love, Shetland Sheepdog, Saari, Milla, Finland
0. SE AG(HOPP)CH, SE AGCH Brainpool´s Eternal Energy, Shetland Sheepdog, Magnusson, Linn, Sverige
0. N ACH N A(H)CH Lönnerbergas Sea-Goddess, Shetland Sheepdog, Sæther, Eli Beate, Trysil
0. Personlighetens Omega, Shetland Sheepdog, Dalsaune, Kari Olasveengen, Lismarka
0. N UCH Leeland Unique Charm, Shetland Sheepdog, Vaksvik, Tonje Bø, Oslo
0. N SE A(H)CH N SE ACH AGHIII AGHI La-Min-So's Tango In Black, Shetland Sheepdog, Johansen, Silje, Oslo
0. DKSPCH Shenaja Flying Peter Pan, Shetland Sheepdog, Olling, Simone, Danmark
0. Phyrus Black O' Let Me Be The One, Dvergpuddel, Rask, Helle, Danmark
0. Vanilladream, Jack Russell Terrier, André, Ann Charlott, Danmark
0. DKAGCH DKSPCH The Charmed Ones' Callie In Blue, Shetland Sheepdog, Kiærulff, Dorthe, Danmark
0. Happy Life Charantia Ziwa, Dvergpuddel, Sørlie, Inger, Rasta
0. AGHI AGHII AGII Toyamikis Prince Zorro In Black, Shetland Sheepdog, Bergersen, Eline, Skedsmokorset
0. FI-AVA,FI H-AVA,SEAGCH,SEAGCH(Hopp) Vicky, Dvergpuddel, Penttilä, Heidi, Sverige
0. Brainpool's Go For Gold, Shetland Sheepdog, Åström, Pia, Sverige
0. Trouble-Free Adrian, Shetland Sheepdog, Korhonen, Outi, Finland
0. Amcockgarden's Janeiro Jade, Chinese Crested Powder Puff, Mathisen, Gunnar Schjeldrup, Våle
0. N ACH N A(H)CH Lundecock's Hold On, Shetland Sheepdog, Sæther, Wenche, Trysil
0. Charmtassen's Take A Bow, Shetland Sheepdog, Haakensen, Stine, Strømmen
0. Revefotens Amélie, Parson Russell Terrier, Stensrud Linda Og Kjempengren Lena, Mjøndalen
0. La-Min-So's Harlequin In Blue, Shetland Sheepdog, Yrstad, Irene, Slattum
0. Kerenza's Pop Art Princess, Shetland Sheepdog, Asbjørnslett, Isa/Wollbraaten, S., Vestby
0. AGHIII Maja, Dansk-Svensk Gårdshund, Jørgensen, Esther Marie Dreier, Kolbjørnsvik
0. N A(H)CH N ACH AGII AGHI AGHIII AGI AGIII Wildrain's Follow That Dream, Shetland Sheepdog, Sæther, Eli Beate, Trysil
0. FI ACH FI ACH-J SE ACH SE ACH(J) Nappulavaaran Tuli, Shetland Sheepdog, Lampén, Kajsa, Finland
0. N A(H)CH N ACH Shathena's Enya Of Mist, Shetland Sheepdog, Olsen, Tove, Strømmen
0. Team Jappes Cool Triad Cilje, Shetland Sheepdog, Thanem, Hanne, Hurdal


Hopp-mellom-1
1. Adina, Finsk Lapphund, Rønningen, Siri, Raufoss
2. Molema's Borka, Mellompuddel, Rustad, Mette, Vinterbro
3. N SE FI UCH Fjarhundi's Abba, Islandsk Fårehund, Myki, Marianne, Løten
0. Villrikke's Vilje, Shetland Sheepdog, Lundkvist, Inger, Braskereidfoss
0. N UCH Corinja's A New Miracle In Blue, Shetland Sheepdog, Odden, June Sølvi, Magnor
0. AGHI Turbosnellas Odin Av Thea, Tibetansk Terrier, Åsheim, Hilde, Stange
0. Zitara Star's An Higher Than Hope, Shetland Sheepdog, Johannessen, Tone, Brårud
0. N SE UCH Bondekonens Does Livlige Askepott, Schapendoes, Gjerstad, Heidi, Kodal
0. Silver Joy Empress Tiril, Dvergschnauzer Salt/Pepper, Kleppe, Signe Lund (vet), Hakadal
0. AGI Tika, Dvergschnauzer Sort/Silver, Nygård, Christina Sætre, Elnesvågen

Hopp-mellom-2
1. AGHI AGI Gloslibråten Benita, Cocker Spaniel, Mørkhagen, Tonje, Drøbak
2. Gloslibråten Bella, Cocker Spaniel, Mørkhagen, Tonje, Drøbak
3. C.I.B NORD UCH AGI AGHI AGII AGHII Sisterhood Tu'eres Mi Diosa, Fox Terrier Ruhåret, Bråten, Liv Ingunn, Dal
4. Cejonis Black Indi, Cocker Spaniel, Ovrid, Cathrine, Aurskog
5. Lumikki Aragon Alit, Finsk Lapphund, Skjellerudsveen, Trine, Lillehammer
0. AGI AGHI Shelteam Mootsie Tootsie Cake, Shetland Sheepdog, Kjørnæs, Benedicte, Høvik
0. N UCH Silver Joy Great Bart, Dvergschnauzer Salt/Pepper, Kleppe, Signe Lund (vet), Hakadal
0. Shenaja The Only One Coco Chanel, Shetland Sheepdog, Kosinski, Christina, Skjetten
0. Bissibingens Ennyi Decs, Pumi, Henning, Venke, Oslo
0. Gloslibråten Elly, Cocker Spaniel, Mørkhagen, Tonje, Drøbak

Hopp-mellom-3
1. SE AGCH, SE AG(hopp)CH Brainpool´s True Passion, Shetland Sheepdog, Lindberg Rosendal, Lisa, Sverige
2. SM-15 Frosty Night's Arancione, Shetland Sheepdog, Keskitalo, Jonna, Finland
3. FI SE N ACH FI SE N ACH(H) Caraydan Felucia, Spansk Vannhund, Liukka, Ville, Finland
4. Nana Karvakedon Justiina, Shetland Sheepdog, Kannisto, Jonna, Finland
5. Aisknekht Vanquish, Border Collie, Leinonen, Janita, Finland
6. FI SE UCH FI N A(H)CH EE N ACH Caraydan Hoya Lambii, Spansk Vannhund, Liukka, Ville, Finland
7. N SE ACH N DK SE A(H)CH Toyamikis Prince Lukas, Shetland Sheepdog, Yrstad, Irene, Slattum
8. Pinocchio's Eomer, Mellompuddel, Scharffscher, Annelise, Trondheim
9. Pia Metz, Shetland Sheepdog, Metz, Pia, Danmark
10. Brainpool's Peak Performance, Shetland Sheepdog, Wennersten, Hanna, Sverige
11. N ACH DK SPCH DK AGCH Jomgarden's Jojo, Pyreneisk Gjeterhund, Thune-Stephensen, Ann, Danmark
12. Sunborne Balda Batalla, Shetland Sheepdog, Aamodt, Hege, Bøn
13. DKAGCH DKSPCH Poulsgaards Call Me Maggie, Shetland Sheepdog, Nielsen , Louise, Danmark
14. DKCH, DKSPCH, DKAGCH Vimmatun Tottahantoki, Mudi, Mercebach, Tom, Danmark
15. Dansk agility/spring champion Wictor, Shetland Sheepdog, Sørensen, Nadine, Danmark
16. N A(H)CH N ACH Flinthaug Mikko In Black, Shetland Sheepdog, Mosveen, Nina S, Hvalstad
17. AGHIII AGIII N A(H)CH N ACH Sunborne Presious Pearl, Shetland Sheepdog, Iversen, Jorun Margrethe, Brøttum
18. SEAgCh SEAg(Hopp)Ch Brainpool's Agility Passion, Shetland Sheepdog, Persson, Eva, Sverige
19. N A(A) A(H)CH N UCH NV-09 Demi Vom Aubrig, Kromfohrländer, Harms, Beate Ingeborg, Rakkestad
20. DKAGCH DKSPCH Sopuriinan Lahja, Shetland Sheepdog, Blom, Eva, Danmark
21. SEUCh SEVCh SEAGCH SEAG (hopp) CH Joygarden`s Schnellman Bellman, Parson Russell Terrier, Skönvall, Martin, Sverige
22. N UCH N SE A(H)CH N ACH NV-13 NORDV-10 Light My Fire Taquine, Pyreneisk Gjeterhund M/Korth.Hode, Arnesen, Elin Holmstad, Skui
0. DKCH DKAGCH DKSPCH SEAGCH Jette Friis Jørgensen, Kromfohrländer, Jørgensen, Jette Friis, Danmark
0. Sunborne Yrsin Yrban, Shetland Sheepdog, Aamodt, Hege, Bøn
0. SE Ag(Hopp)Ch SE AgCh Czaruso Warrior Princess, Mudi, Karlsson, Anne, Sverige
0. svagch svag(hopp)ch Akinnaz Kyra, Pumi, Lindskog, Malin, Sverige
0. N ACH N A(H)CH Rockhound's Cosalite, Shetland Sheepdog, Mathisen, Mina Mathilde Engh, Våle
0. Artigtitten Tutta Teis Tara, Shetland Sheepdog, Wilhelmsen, Elizabeth, Lillestrøm
0. N UCH AGHI AGI AGHII Bissibingens Freidig Fiona Nojo, Pumi, Johannessen, Maud, Gamle Fredrikstad
0. Alma De Lálmozara, Spansk Vannhund, Emanuelsson, Åsa, Sverige
0. NORD UCH NORDJV-14 KBHJV-14 KBHV-14 AGI AGHI Brie Streetsmart Extreme Braveheart, Pyreneisk Gjeterhund, Almroth, Siw, Skedsmokorset
0. C.I.B NORD UCH NV-13 DKV-14 NV-14 AGHII AGII Maia, Kromfohrländer, Nilsen, Heidi, Revetal
0. Bingis Boo, Kromfohrländer, Ylä-Tuuhonen, Kaisa, Finland
0. Tarrynden Gloriana, Border Collie, Wilhelmsen, Elizabeth, Lillestrøm
0. SEVCh J SEAGCh Joygarden`s Pride Bride, Parson Russell Terrier, Skönvall, Martin, Sverige
0. Real Scoops Kisen, Pyreneisk Gjeterhund, Scharffscher, Annelise, Trondheim
0. La-Min-So's Golden Aqua, Shetland Sheepdog, Kosinski, Christina, Skjetten
0. FI ACH FI ACH-J Yokotai Blue Moon, Shetland Sheepdog, Tuomela, Satu, Finland


Hopp-Stor-1
1. AGHI AGI Cameron Rocky Road, Irish Softcoated Wheaten Terrier, Græsmann, Heidi, Trondheim
2. Mira, Blandingshund, Frydenlund, Tone, Rasta
3. Dalmo's Nyah, Dalmatiner, Brunvold, Karin Beate, Løten
4. Vesla, Blandingshund, Hansen, Maria Sæther, Åsmarka
5. NORD FI LCCH Mjohundr Annt Bølle, Whippet, Lund, Magnus André, Moelv
0. Mjohundr Beinahruga Streken, Whippet, Lund, Magnus André, Moelv
0. My Trusted Friend Is Cody, Border Collie, Harsem, Elisabeth, Elverum
0. Baby Lux, Border Collie, Bøhmer, Martin, Oslo
0. N UCH N VCH AD LPI A Bark In The Dark Gjkennel's, Australian Shepherd, Bråten, Annie E, Gjøvik
0. Hind Paw's Hoz, Border Collie, Ulvedalen, Linda Therese Utne, Hemnes
0. Courtborne Little-Ellena, Whippet, Lund, Andre Og Annete, Moelv
0. N UCH RLI Jomgarden's Santxo, Pyreneisk Gjeterhund, Høysæter, Anniken Asserson, Oslo
0. Courtborne Penny, Whippet, Svingen, Sigrid, Flå
0. HeJW-15 Deepeyes Possibly Maybe V, Australian Kelpie, Blom, Marika, Finland
0. N DK SE UCH NORDJV-14 NV-15 Dajmens Highly Secret, Stor Puddel, Byrløkken, Tove, Vinstra
0. NORD FI UCH KBHV-15 AGI AGHI Megamagee Legato Lungo, Pinscher, Stikbakke, Martin, Oslo

Hopp-Stor-2
1. Beautiful Borders Jumping Jill, Border Collie, Simonsen, Lene, Danmark
2. Fagerkollen's Dexter Disaak, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Lillerandklev, Maja, Fåberg
3. AGHI Canidaes Meant 2 Be, Australian Shepherd, Asbjørnslett, Ida, Vestby
4. Mountain Toller's Darmio Mila, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Havig, Camilla Mood, Nes På Hedmarken
5. AGI AGHI Keep Working Action Ira, Border Collie, Mikkelsen, Elin Dahl, Nybergsund
6. Bajas, Blandingshund, Gautun, Kesia, Tyristrand
7. Lory, Border Collie, Connie Bunnik, Tyskland
8. AGHI AGI AGHII AGII Almighty Theo, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Ovrid, Cathrine, Aurskog
9. For The Win Ace, Border Collie, Wiik, Bodil Mehl, Seim
0. Emenems Risky Business, Border Collie, Ulvedalen, Linda Therese Utne, Hemnes
0. Inka, Blandingshund, Nygård, Anja Lena, Fåberg
0. Hind Paw's Kit, Border Collie, Ulvedalen, Linda Therese Utne, Hemnes
0. Springmist's Diamonds And Pearls, Collie Langhåret, Grøtterud, Ivar, Geithus
0. Jack, Blandingshund, Bergendahl, Kari Mette, Brøttum
0. C.I.B. NORD DK S (u) N UCH AGI AGII AGHI AGHII NV-13 NORDV-14 NV-15 Brown Clown Sune Safir, Irsk Vannspaniel, Hemmingsen, Eva, Trondheim

Hopp-Stor-3
1. Against All Odds Czech Fan, Border Collie, Leinonen, Janita, Finland
2. Eloisa Ruska, Belgisk Fårehund, Tervueren, Parviainen, Marko, Finland
3. DKAGCH, DKSPCH, SAgCH, SAg(Hopp)CH Border Treasure Amazing Jewel, Border Collie, Lerche, Poul, Danmark
4. N RL CH N A(H)CH N ACH AGHIII Kronvallaren Quizz, Border Collie, Heggen, Irene, Bjørkelangen
5. Gjerulff Awesome Number One, Border Collie, Dennis Olsen, Danmark
6. Eliot, Border Collie, Gustavsson, Marie, Sverige
7. DKLPCH,DKAGCH,DKSPCH Beautiful Borders Energi Orson, Border Collie, Simonsen, Lene, Danmark
8. For The Win Mist, Border Collie, Elvevold, Mari, Lørenskog
9. Fi AVA FI AVA-H Promillen Pirtu, Border Collie, Liuhto, Tuulia, Finland
10. Ice, Border Collie, Gravlund-Krat, Kim, Danmark
11. For The Win Bolt, Border Collie, Wiik, Bodil Mehl, Seim
12. Tinka, Border Collie, Bakkeby, Inger, Kløfta
13. Emenems Kelly, Border Collie, Wiik, Bodil Mehl, Seim
14. DKAGCH, DKSPCH, SAGCH Spottie, Border Collie, Hansen, Morten Juhl, Danmark
15. GKVhpr Border Tops Quazar, Border Collie, Emanuelsson, Åsa, Sverige
16. N SE ACH N A(H)CH Elleville Isa, Border Collie, Lundkvist, Aina Britt, Oslo
17. Dj, Border Collie, Gravlund-Krat, Ann-Britt Holmegaard, Danmark
18. Wow-Wow's Quinta Quartz, Schnauzer Salt/Pepper, Bøhmer, Martin, Oslo
19. DKSPCH,DKAGCH,SVAGCH,DKLYCH Beat, Border Collie, Overgaard, Mia, Danmark
0. Windnann's Iza, Border Collie, Knuutila, Pepita, Sverige
0. Somollis Rossi Rozz, Border Terrier, Sjöberg, Tobias, Sverige
0. N A(H)CH AGHIII AGIII Troll, Border Collie, Stensrud, Jane, Blaker
0. DKAGCH The Charmed Ones' Do It Dizzy, Border Collie, Lerche, Poul, Danmark
0. N SE A(H)CH N SE ACH Kronvallaren Tamzin, Border Collie, Bjerke, Hilde, Sofiemyr
0. Be Angel Czech Fan, Border Collie, Suoknuuti, Jaakko, Finland
0. Akersborg Baileys, Border Collie, Berg, Ingrid, Trondheim
0. N SE ACH N A(H)CH My Trusted Friend Blu Bizznizz, Border Collie, Fosser, Anne, Råholt
0. Glenda, Border Collie, Suoknuuti, Jaakko, Finland
0. N ACH N A(H)CH Jakantoh's Aylah, Belgisk Fårehund, Tervueren, Måna, Kristin, Kleppe
0. Cash, Border Collie, Eriksson, Åsa, Danmark
0. Smarty Voffen, Border Collie, Børresen, Kjell, Frogner
0. Villrikke's Easy Rider, Border Collie, Lundkvist, Aina Britt, Oslo
0. Todd Downforce Todd, Border Collie, Alexandersson, Maria, Sverige
0. Saunajaakon I Am The W Walrus, Border Collie, Linna, Niina-Liina, Finland
0. Akersborg Tiini, Border Collie, Græsmann, Unn Kristin, Trondheim
0. N A(H)CH N ACH Red Amigo's Hc Angelius Chianti (t), Belgisk Fårehund, Tervueren, Måna, Kristin, Kleppe
0. Mito Jonnikas Mito, Border Collie, Alexandersson, Maria, Sverige
0. AGHII AGIII Miss Beatric, Border Collie, Johansen, Silje, Oslo
0. Wave Gjerulff Awesome Wave, Border Collie, Agger, Ellen, Danmark
0. Beautiful Borders Gemma, Border Collie, Maj Davidsen, Danmark


lag-Liten
0. Golvræserne, Steinslien, Ann Kristin, Øyer
0. Trysil Agility Star, Sæther, Wenche, Trysil

lag-mellom
0. Puddelklubben, Lehn, Marit Lehto, Buvika
0. Cookiemonstars, Mørkhagen, Tonje, Drøbak

lag-Stor
0. Fort & Gæli, Lundkvist, Aina Britt, Oslo
0. Mjøshundene, Hansen, Maria Sæther, Åsmarka
0. Glade Vannvidd, Lundkvist, Aina Britt, Oslo
0. Sævvehunna, Stensrud, Jane, Blaker

Kala-trofeet etter denne utstillingen:

Liten 3- ingen

Mellom 3
1. N ACH N A(H)CH Rockhound's Cosalite, Shetland Sheepdog, Mathisen, Mina Mathilde Engh, Våle, ((0-2)-(5-2)-(10-12)) 31 p.
2. N UCH AGHIII AGIII Askur Av Alvedans, Islandsk Fårehund, Bergan, Hans Thollef, Andebu, ((0,65-2)-(3,85-7)-(21,83-4)) 39,33 p.

Stor 3 - ingen

Juniorhandling:

Dag 1:

Klasse 10-13 år
1. Carmen Dønheim Hoseth, Ålesund, Whippet, Antheartica's One And Only
2. Miriam Pallokat Rønning, Fjerdingby, Mellompuddel, Micane's Catching A Dream
3. Janina Grøvslien, Fredrikstad, Whippet, Vetterli's Vesle Cathrine
4. Svein-Thore Ulleberg-Bøhmer, Nannestad, Siberian Husky, Bedarra Kat Von D


Klasse 14-17 år
1. Nanette Berge Karlsen, Støren, Dvergpinscher, Dirty Dancer V. Nobel Line
2. Synne Brunes, Hernes, Rottweiler, Wiseweilers Yuna
3. Julia Sofie Sørum Bjørklund, Oteren, Samojedhund, Vitkind's Zimbad Af Magne
4. Mariann Omholt Nikolaisen, Drammen, Chinese Crested Powder Puff, I'm Your Heybett Jemalle

Dag 2:

Klasse 10-13 år
1. Carmen Dønheim Hoseth, Ålesund, Mops, Quality Is Provocative Av Pugling
2. Svein-Thore Ulleberg-Bøhmer, Son, Australian Kelpie, Zadigs Borka
3. Malin Landmark, Trøgstad, Dvergdachshund Langhåret, Amarita's Lee Hi' Lady
4. Lina Marie Lüdtke, Ulefoss, Chinese Crested Powder Puff, Angels O' Check Poema


Klasse 14-17 år
1. Julia Sofie Sørum Bjørklund, Oteren, Samojedhund, Vitkind's Zimbad Af Magne
2. Nanette Berge Karlsen, Fetsund, Boxer, Urban Legend's Hooked On A Feeling
3. Susann Omholt Nikolaisen, Skollenborg, Portugisisk Vannhund, Sea Omega Clarity Of Achilles
4. , Flå, Irish Softcoated Wheaten Terrier, Goforit Just Right

FacebookTwitterPinterestGoogle+EmailMore

Hovedsamarbeidspartnere