Resultater DOGS4ALL 14.11.2014

Resultater fra DOGS4ALL 14.11.2014 finner du her!

BIS-plasseringer:

1BIS: Lhasa Apso, CIB Multi CH WW-12-13-14 JWW12 Chic Choix Cleopatra Eurydice, Helistöla-Laurila, Piia, Finland

2BIS: Kerry Blue Terrier, NJV-13 Shyloch Qosmos, Kvivesen, Helge, Halden

3BIS: Bullmastiff, CIB Nord FI DK SE NO Balt RU BY CH Librrani's High Performance Alonso, Alaluusua, Viivi, Finland

4BIS: Norsk Buhund, NJV-13 SEJV-13 SEV-13 Kimura's Peer Gynt, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad, Karmsund

Best In Show dommer: Heikkinen-Lehkonen, Paula,

 

GRUPPEPLASSERINGER:

 

Gruppe 1, Bruks-, Hyrde og Gjeterhunder, Dommer: Ten Cate, Marion, , 1BIG: Shetland Sheepdog, N SE FI DK UCH Windcrest Stylish Move, Åkesson, Carin, Sverige. 2BIG: Puli, INT DK SE LYX LT N UCH NV-13 Bubbleton Feel The Spirit, Vonge, Steen, Danmark. 3BIG: Bearded Collie, SE N UCH NJV-12 Alistair's Rock The Boat, Andersson, Johan, Sverige. 4BIG: Belgisk Fårehund, Groenendael, Mission Impossible Av Vikholmen, Hellberg, Tarja, Sverige.

 

Gruppe 2, Schnauser/Pincher/Molosser/Sennenh, Dommer: Løvenkjær, Svend, , 1BIG: Se 3BIS. 2BIG: Shar Pei, DK UCH Proud Proucer's Made To Win, Andersen , Mette Krog, Fjell. 3BIG: Dvergschnauzer Sort/Silver, Mult iCh Multi Vinnare Fixus On Air, Wallin, Anne & Jannica, Sverige. 4BIG: Dansk-Svensk Gårdshund, SE UCH FI UCH WW-14 Kitenga Extreme Emmi, Lindelöf, Marika, Sverige.

 

Gruppe 3, Terriere, Dommer: Himmrich, Torsten, , 1BIG: Se 2BIS. 2BIG: West Highland White Terrier, C.I.B. FI SE EE EEJ CH SEW-12 Who´s Hot And Who´s Cold, Lehtonen, Vesa, Finland. 3BIG: Jack Russell Terrier, N UCH WW-13 NJV-12 NV-13 Knøtteliten's Norwegian Vybz, Steen, Anne Christine, Gjerdrum. 4BIG: Irish Softcoated Wheaten Terrier, SE V-13 SEJV-13 SE UCH Cameron Brain Storm, Fasnacht, Gunilla, Sverige.

 

Gruppe 5, Spisshunder, Dommer: Christensen, Gert, , 1BIG: Se 4BIS. 2BIG: American Akita, JWW-14 NORDJV-13 SEJV-13 FIJV-13 Estava Rain Only Style Remains, Birkmar, Friedrich, Skarnes. 3BIG: Siberian Husky, Special Effect Jarjar Binks, Jensen, Sanne, Danmark. 4BIG: Japansk Spisshund, N UCH Jasam's Oriental Grandson Of Cola, Ånensen, Hanne Nærland, Kopervik.

 

Gruppe 6/4, Drivende og Sporhunder/Dachshund, Dommer: Kruus, Jelena, , 1BIG: Beagle, Cesi Dell´etruria 2000, Lindholm, Ray, Sverige. 2BIG: Dalmatiner, NORDJV-12 SJV-12 SV-12 Timanka's Sweetness Is My Weakness, Andersson, Jenny, Sverige. 3BIG: Rhodesian Ridgeback, INT NORD DK UCH NORDV-10 NV-13 Shavano's Look Out For Lloyd, Espolin-Johnson, Eline, Oslo. 4BIG: Dachshund Langhåret, N UCH NORDV-09 SV-10 SE(V)CH Örnbergets Amigo, Rhodin, Elisabeth, Sverige.

 

Gruppe 7, stående fuglehunder, Dommer: Grundetjern, Vidar, , 1BIG: Bracco Italiano, DK N UCH DK JV-12 DKV-13 Nuits Rocca Di Montemassi, Hansèn, Yvonne, Sverige. 2BIG: Irsk Setter, Aidamos Fire In My Eyes, Svensson, Gerd, Sverige. 3BIG: Braque Du Bourbonnais, N UCH NV-13 WW-14 Hunter Gyldenskov De La Pierre D'or, Horn-Larsen, Anny, Løvenstad. 4BIG: Weimaraner Korthåret, DKV-13 Ignaheim's Betty Boop, Pedersen, Eva, Ytre Enebakk.

 

Gruppe 8, Apporterende Hunder, Dommer: Shields, David, , 1BIG: Flat Coated Retriever, N UCH Altaflats Ain't I'm A Dog, Wiesener, Ida, Tromsø. 2BIG: Cocker Spaniel, DKCH SCH Cockergold All My Life, Kristensen, Michael, Danmark. 3BIG: Lagotto Romagnolo, SE N DK FI UCH NV NORDV SV-13 Cisco, Ahlberg, Annie, Sverige. 4BIG: Labrador Retriever, Ch rus, fin, swe, inter, Nordic win Foxrush Raffles, Lukashova, Svetlana, Russland.

 

Gruppe 9, Selskapshunder, Dommer: De Luca, Elisabetta, , 1BIG: Se 1BIS. 2BIG: Bichon Frisé, N DK UCH Genie In A Bottle D Portes D Hanau, Olsen, Wivi-Anne, Bjørkelangen. 3BIG: Chinese Crested, INT NORD ES LV UCH NORDV-10 LATV-11 LATV-12 NV-13 Jafari's Jasmine Jenny's Walkabout, Moen, Monica, Sjetnemarka. 4BIG: Dvergpuddel, FI MVA SE MVA EE MVA HeJW-12 TLNJW- Staccato's Spicy Leaf, Harjanne, Nina, Finland.

 

Gruppe 10, Mynder, Dommer: Jackson, Jacki, , 1BIG: Skotsk Hjortehund, N UCH Troon The Heart Of Eternity, Johansen, Liv Vogt, Drammen. 2BIG: Saluki, N SE FI UCH FiV-13 NordV-13 Qirmizi Ovation, Eriksson, Ingunn Solberg & Nicklas, Sverige. 3BIG: Greyhound, N SE UCH Jet's Take It Serious, Waldum, Britt Helen, Revetal. 4BIG: Irsk Ulvehund, SE FI Ch Pennybright Corleone, Tallqvist, Ylva, Sverige.

 

 

Bamseliste etter denne utstillingen

 

1. WW-14 NJV-13 SEJV-13 Analog Ci Nobodys Business, Mops, Løken, Bjørn Erling/Sonberg, Christine, Belgia, (13-11-11-11-7) 53 p.

2. N UCH WW-13 NJV-12 NV-13 Knøtteliten's Norwegian Vybz, Jack Russell Terrier, Steen, Anne Christine, Gjerdrum, (13-12-11-6-6) 48 p.

3. INT NORD N UCH DKV-13 FI V-13 NJV-11 NV-12 Statesman Miss Divine, Amerikansk Cocker Spaniel, Paulsen, Vibeke, Støren, (13-10-10-6) 39 p.

4. N UCH NJV-13 SEJV-13 SEV-13 Kimura's Peer Gynt, Norsk Buhund, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad, Karmsund, (14-12-6-4) 36 p.

5. NORD FI UCH DKJV-13 Aludi's Geronimo, Grand Danois, Elgesem, Wenche, Kvelde, (8-7-7-6-5) 33 p.

6. INT N US SE FIN UCH CW-11 NORDV-11-12 NV-12-13 SV-12 EUVW-13 NVV-13 Robelalexanderthegreataquatass, Portugisisk Vannhund, Kristiansen, Runi, Hvittingfoss, (15-12-5) 32 p.

7. INT DK SE LYX LT N UCH NV-13 Bubbleton Feel The Spirit, Puli, Vonge, Steen, Danmark, (14-8-7) 29 p.

8. NORD UCH NORDV-12 NV-13 Shyloch Nonstop, Kerry Blue Terrier, Dyrnes, Jette Laudan, Torød, (12-10-4-3) 29 p.

9. Bazinga A Storm Of Swords, Faraohund, Hansen, Simon Tien, Blystadlia, (7-7-6-4-4) 28 p.

10. INT NORD DK UCH NORDV-10 NV-13 Shavano's Look Out For Lloyd, Rhodesian Ridgeback, Espolin-Johnson, Eline, Oslo, (13-7-6) 26 p.

11. CIB Multi CH WW-12-13-14 JWW12 Chic Choix Cleopatra Eurydice, Lhasa Apso, Helistöla-Laurila, Piia, Finland, (16-8) 24 p.

12. INT NORD DK UCH NJV-11 Auroranewf's Antares, Newfoundlandshund, Hansen, Gunn, Ramfjordbotn, (14-10) 24 p.

13. JWW-14 NORDJV-13 SEJV-13 FIJV-13 Estava Rain Only Style Remains, American Akita, Birkmar, Friedrich, Skarnes, (15-7) 22 p.

14. CIB Nord FI DK SE NO Balt RU B Librrani's High Performance Alonso, Bullmastiff, Alaluusua, Viivi, Finland, (13-8) 21 p.

15. Vanity Pauline, Breton, Bergh, Hallgeir, Skiptvet, (5-5-4-4-3) 21 p.

 

 

 

 

Beste Veteran:

 

Dag 1

1. INT N US SE FIN UCH CW-11 NORDV-11-12 NV-12-13 SV-12 EUVW-13 NVV-13 Robelalexanderthegreataquatass, Portugisisk Vannhund, Kristiansen, Runi, Hvittingfoss, 8 p.

2. INT o NORD DK US UCH WW-08-13SV-10 Cameron Hunnicut, Irish Softcoated Wheaten Terrier, Hultnen, Helen, , 7 p.

3. C.I.B. FI LT CH FI W-13 Smiling Snowball Miss Rosemary, Samojedhund, Alhava, Marjukka, Finland, 6 p.

4. C.I.B DK UCH SE U(V)CH SE VCH Lisego Nosa Tsarevich, Dvergdachshund Korthåret, Hilborg, Görel, Sverige, 5 p.

 

Dommer: Heikkinen-Lehkonen, Paula, False

 

 

Årets beste veteran etter denne utstillingen

 

1. INT NORD FI UCH NVV-13 DKVV-14 Stings Velour In Black To Matrix, Lhasa Apso, Sperle, Birgitte, Steinberg, (6-6-5-5-5) 27 p.

2. INT N US SE FIN UCH CW-11 NORDV-11-12 NV-12-13 SV-12 EUVW-13 NVV-13 Robelalexanderthegreataquatass, Portugisisk Vannhund, Kristiansen, Runi, Hvittingfoss, (8-7-5-5) 25 p.

3. N UCH NVV-13 Covenstead Catch The Point, Flat Coated Retriever, Nesse, Svein Og Harriet, Sveio, (5-5-4-3-2) 19 p.

4. INT NORD UCH NORDV-12 NORDVV-12 DKVV-12'13 Breaksea Bounty, Bearded Collie, Lindberg, Susanne, Oslo, (6-5) 11 p.

5. INT MONT BH LIT R NORD UCH WW-14 NV-05 SV-08-13 LITV-08 NVV-12-13 NORDVV-13 FIVV-13 Hin Chen's Jay-Walker, Shih Tzu, Finnanger Hege Mari Og Ole Morten, Oppaker, (6-4) 10 p.

6. INT NORD EE LET LIT SLO H UCH FIN UCH NV-06-07-08-09-11-13 KBHV-06-07-09-13 SV07-08-09-10 ESTV-07 BALTV-07 LITV-08 WW-08 EUV-08 NORDV-08 DK-09 NORDV-10-11-12 NVV-12-13 DKVV-12 HELVV-13 HELV-13 FINV-13 FINVV-13 NORDV-13 NORDVV-13 Straight Fire Grand Prix, Malteser, Westeng Terje Og Laila, Gressvik, (5-4) 9 p.

7. Flammeus Freay Pretty, Belgisk Fårehund, Tervueren, Lehtonen, Vesa, Finland, (8) 8 p.

8. INT N UCH Lovinda's Fridtjof, Dalmatiner, Christoffersen Kai/Nyhammer A K, Bjorbekk, (4-4) 8 p.

9. INT NORD VDH UCH DKV-12 DKVV-12-13 NORD VV-12 NVV-12 VWW-13 HeVW-13 VV-13 Cafridas Frolic Friendly Fannie, Berner Sennenhund, Løken Vigdis Og Ole Einar, Bøn, (4-4) 8 p.

10. N UCH NORDJV-06 Angel Pollentia's Amy Angelic, Irish Softcoated Wheaten Terrier, Skauge, Gunn Kari, Lindås, (3-3-2) 8 p.

11. INT NORD DK US UCH WW-08 -10SV Cameron Hunnicut, Irish Softcoated Wheaten Terrier, Hultnen, Helen, , (7) 7 p.

12. INT NORD UCH FIN UCH FINV-09 NVV-13 Caci's Carolina Klyft, Amerikansk Cocker Spaniel, Winbladh, Karin, Andebu, (3-3-1) 7 p.

13. INT NORD HR SLO EE UCH EUV-10 NV-09-10 Wimi Chilita Av Lay-Ia, Chihuahua Korthåret, Celius, Toril, Sandstad, (6) 6 p.

14. N UCH Vinterhavens Bachelorette, Tibetansk Spaniel, Andreassen, Rakel Elise, Kvaløya, (6) 6 p.

15. C.I.B. FI LT CH FI W-13 Smiling Snowball Miss Rosemary, Samojedhund, Alhava, Marjukka, Finland, (6) 6 p.

 

 

 

 

Beste avlshund:

 

Dag 1

1. INT N US SE FIN UCH CW-11 NORDV-11-12 NV-12-13 SV-12 EUVW-13 NVV-13 Robelalexanderthegreataquatass,Portugisisk Vannhund, Kristiansen, Runi, Hvittingfoss, 9 p.

2. N SE DK UCH Jilloc's Zero Zero Zeven,Dalmatiner, Johansen, Florence Brunberg, Sverige, 7 p.

3. SE(U) N UCH Rainstorm's Breaking News,Cocker Spaniel, Ullebø Marianne Og Ørjan, Vestskogen, 6 p.

4. Howling Mon`s Alhambra,Dogo Canario, Wallmon, Anna, Sverige, 5 p.

 

 

Årets beste avlshund etter denne utstillingen

 

1. Lumiturpa Tytön Tyllerö, Finsk Lapphund, Lauluten, Christian, Tinn Austbygd, (9-7-6-6-6) 34 p.

2. SE(U) N UCH Rainstorm's Breaking News, Cocker Spaniel, Ullebø Marianne Og Ørjan, Vestskogen, (7-7-6-6) 26 p.

3. INT NORD VDH UCH DKV-12 DKVV-12-13 NORD VV-12 NVV-12 VWW-13 HeVW-13 VV-13 Cafridas Frolic Friendly Fannie, Berner Sennenhund, Løken Vigdis Og Ole Einar, Bøn, (7-6-6-4) 23 p.

4. INT N SE UCH NORDV-10 Siggen's Hazel, Welsh Corgi Pembroke, Brandvik, Julie Wilberg, Sørumsand, (7-6-5) 18 p.

5. N SE DK UCH Jilloc's Zero Zero Zeven, Dalmatiner, Johansen, Florence Brunberg, Sverige, (9-7) 16 p.

6. INT N US SE FIN UCH CW-11 NORDV-11-12 NV-12-13 SV-12 EUVW-13 NVV-13 Robelalexanderthegreataquatass, Portugisisk Vannhund, Kristiansen, Runi, Hvittingfoss, (9) 9 p.

7. INT NORD UCH NV-07-10 Stings Zammy Junior, Lhasa Apso, Sperle, Birgitte, Steinberg, (8) 8 p.

8. N UCH Gamla Herrgården Mozart, Tibetansk Spaniel, Söderstam, Krister, Sverige, (8) 8 p.

9. C.I.E. NORDW-13 NORDUCH NV-09 Perchwater Like A Perfect Dream, Cocker Spaniel, Ankerson, Frida, Sverige, (7) 7 p.

10. INT NORD EE UCH NORDV-12 NV-12 KBHV-13 Annabelle Grace, Chinese Crested, Olsen, Camilla, Hegra, (7) 7 p.

11. NORD UCH NJV-12 Clefell's Rosebud, Pinscher, Arnetvedt, Monica B, Espeland, (7) 7 p.

12. N UCH Sunlit Tifa Emmastars, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Holte, Anne-Lise, Kristiansand S, (6) 6 p.

13. INT N S UCH N SE LCH Hyzz Henna, Australian Kelpie, Herøy, Anne, Hønefoss, (6) 6 p.

14. INT N DK UCH WW-12 NORDV-12 DKV-12 FINW-11 NV-11 HELJW-11 NJV-11 EUJW-11 FINJW-11 Misty Meadow's O Sole Mio-Pc, Chihuahua Korthåret, Kalleklev, Lene Nordås, Frekhaug, (5) 5 p.

15. DK N UCH Marbijo's I Belive I Can Fly, Papillon, Lundegaard Margrethe/ Holgersson B, Sandnes, (5) 5 p.

 

 

 

 

Beste oppdretter:

 

Dag 1

1. Chic Choix - Lhasa Apso, 10 p.

2. Estava Rain - American Akita, 8 p.

3. El'mambee's - Pekingeser, 7 p.

4. Siggen - Welsh Corgi, 6 p.

 

 

Årets mest vinnende oppdretter etter denne utstillingen

 

1. El'mambee's - Pekingeser, (7-7-6-5-5) 30 p.

2. Aquafortis- Portugisisk Vannhund, (6-6-5-3-3) 23 p.

3. Larhjelm-Dachshund Strihåret, (6-6-3-3-2) 20 p.

4. Sagaland - Tibetansk Spaniel, (9-4-3-2) 18 p.

5. Estava Rain - American Akita, (8-6-4) 18 p.

6. Winton - Engelsk Springer Spaniel, (6-5-4-3) 18 p.

7. Chic Choix - Lhasa Apso, (10-7) 17 p.

8. Quantos- Schäferhund Normalhår, (5-3-3) 11 p.

9. Nobel Line - Dvergpinscher, (5-4-2) 11 p.

10. Rainstorm - Cocker Spaniel, (5-4-2) 11 p.

11. Eerondaali - Keeshond, (8) 8 p.

12. North Sheltie, (5-3) 8 p.

13. Minstemann - Dvergdachshund Korthår, (7) 7 p.

14. Shellrick - Shetland Sheepdog, (7) 7 p.

15. Siggen - Welsh Corgi, (6-1) 7 p.

 

 

 

 

Beste Norske Hund:

 

Dag 1

1. NJV-13 SEJV-13 SEV-13 Kimura's Peer Gynt, Norsk Buhund, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad, Karmsund, 110 p.

2. N UCH Gjermaa's Storm, Dunker, Aspelien, Asle, Vikersund, 98 p.

3. Værøy- Drotten Av Vollakloa, Norsk Lundehund, Melum, Solvor, Trondheim, 91 p.

 

 

Årets beste norske hund etter denne utstillingen

 

1. N UCH NJV-13 SEJV-13 SEV-13 Kimura's Peer Gynt, Norsk Buhund, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad, Karmsund, (110-100-42-40-39) 331 p.

2. N UCH N J(L)CH A.F.Elgkronas Zorro, Norsk Elghund Grå, Hjelle, Per Erik, Dovre, (87-12) 99 p.

3. N UCH Gjermaa's Storm, Dunker, Aspelien, Asle, Vikersund, (98) 98 p.

4. Værøy- Drotten Av Vollakloa, Norsk Lundehund, Melum, Solvor, Trondheim, (91) 91 p.

5. N UCH Lasseruds Loke, Norsk Elghund Sort, Repshus, Camilla Hartz, Rena, (65-25) 90 p.

 

FacebookTwitterPinterestGoogle+EmailMore

Hovedsamarbeidspartnere