NKK Kristiansand 15.-16. mars 2014

Resultater og bilder fra NKK Kristiansand 15.-16. mars 2014 finner du her!

Foto: Roger Sjølstad

BIS-plasseringer:

1BIS: Puli, INT DK SE LYX LT N UCH NV-13  Bubbleton Feel The Spirit, Vonge, Steen, Danmark

NKK Kristiansand 15.-16. mars 2014


2BIS: Portugisisk Vannhund, INT N US SE FIN UCH CW-11 NORDV-11-12 NV-12-13 SV-12 EUVW-13 NVV-13 Robelalexanderthegreataquatass,Kristiansen, Runi, Hvittingfoss

NKK Kristiansand 15.-16. mars 2014


3BIS: Mops, NJV-13 SEJV-13  Analog Ci Nobodys Business, Sonberg, Christine/Løken, Bjørn Erling, Hønefoss

NKK Kristiansand 15.-16. mars 2014


4BIS: Kerry Blue Terrier, NORD UCH NORDV-12 NV-13  Shyloch Nonstop, Dyrnes, Jette Laudan, Torød

NKK Kristiansand 15.-16. mars 2014

Best In Show-dommer: Finne, Leni,

GRUPPEPLASSERINGER:

Gruppe 1, Bruks-, hyrde og gjeterhunder,  Dommer: Pehar, Tino,

1BIG: Se 1BIS.
2BIG: Welsh Corgi Cardigan, JWW-13 NV-13  Analog Cc Kind Of Blue, Løken, Bjørn Erling, Hønefoss.
3BIG: Welsh Corgi Pembroke,   Siggen’s Queen Of Diamonds, Wilberg, Rita Tilley, Sørumsand.
4BIG: Schäferhund  Normalhår,   Gayla Av Quantos, Nilsen, Ånje, Danmark.

Gruppe 2, Schnauser/pincher/molosser/sennenhubder,  Dommer: Delerue, Pedro Sanches, 

1BIG: Grand Danois, DKJV-13  Aludi’s Geronimo, Elgesem, Wenche, Kvelde.
2BIG: Dvergpinscher, INT NORD LU UCH CEW-11 NV-11 SEV-12 DKV-12-13 Norwinstars Jedi Anakin Skywalker, Thorsen, Vivi Gogstad, Sandefjord.
3BIG: Berner sennenhund,   Janis Joplin Av Hiselfoss, Bergerud, Vidar, Varteig.
4BIG: Dogo Canario, DKJV-13 DKV-13 KBHV-13 NJV-13  Boss, Andersen, Bente, Son.

Gruppe 3, Terriere, Dommer: Hasselgren, Birgitta, 

1BIG: Se 4BIS.
2BIG: Jack Russell Terrier, WW-13 NJV-12 NV-13  Knøtteliten’s Norwegian Vybz, Steen, Anne Christine, Gjerdrum.
3BIG: West Highland White Terrier, NV-13  Westicon Extra Etiquette, Krokvik, Connie, Sandefjord.
4BIG: Staffordshire Bull Terrier, dkch  Dk Staff´s Sun Of A Gun, Bergstrøm, Tonny, Danmark.

Gruppe 5, Spisshunder,  Dommer: Reisinger, Karl P., 

1BIG: Faraohund,   Bazinga A Storm Of Swords, Hansen, Simon Tien, Blystadlia.
2BIG: Keeshond, NORD GI UCH JWW-12 NORDV-12 NV-12 Infinity’s Perfect Match, Holmen Skalstad, Kjetil Andre, Åmot.
3BIG: Basenji,   Farlanders Can You See It Now, Lie, Liv Irene N, Grua.
4BIG: Norsk Buhund, NJV-13 SEJV-13 SEV-13  Kimura’s Peer Gynt, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad, Karmsund.

Gruppe 6/4, Drivende og Sporhunder/Dachshund,  Dommer: Engh, Espen, 

1BIG: Dachshund Korthåret, INT N SE FI UCH N VCH NV-12 FIV-12 Valera’s Katla, Steen, Anne Christine, Gjerdrum.
2BIG: Dachshund Strihåret, N SE UCH N VCH NV-13  Visvas Av Larhjelm, Saltnes, Pernille, Ytre Enebakk.
3BIG: Kanindachshund Korthåret, FI UCH SE UCH FI V-13  Cressfield’s Day In Milton, Alhava, Marjukka & Otto, Finland.
4BIG: Dalmatiner, NORD UCH  Dalmo’s Joker I I, Kindlistuen Anny/  Greibrokk Kirsti, Jar.

Gruppe 7, stående fuglehunder,  Dommer: Johansson, Martin, 

1BIG: Breton,   Vanity Pauline, Bergh, Hallgeir, Skiptvet.
2BIG: Vorstehhund Langhåret, DKCH WW10 INTCH  Aslak, Lygtved Jensen, Christian, Danmark.
3BIG: Irsk Setter,   Discovery’s He’s Got It  All, Karlsson, Torgny, Sverige.
4BIG: Vorstehhund Strihåret, NV-13  Kattaviks Boleyn, Engdahl, Lene, Arendal.

Gruppe 8, Apporterende Hunder,  Dommer: Nielsen, Eva, 

1BIG: Se 2BIS.
2BIG: Labrador Retriever,   Waterline’s Sasso, Sauge, Jan Roger, Vestmarka.
3BIG: Engelsk Springer Spaniel, WW-13, DK(u)CH, SEU(u)CH, DKV13  Lordsett White Angel, Madsen, Vibe Borregaard, Danmark.
4BIG: Amerikansk Cocker Spaniel,   Caci´s Check Phantom, Östman, Carina, Sverige.

Gruppe 9, Selskapshunder,  Dommer: Taulos, Tiina,

1BIG: Se 3BIS.
2BIG: Mellompuddel,   Sandust Secret Sunday, Johansson, Christina, Sverige.
3BIG: Phalène, WW`13`12 ; EUW`13`12`11; C.I.B  Magic Sunrise Great Gentleman, Fraimane, Ilze, Latvia.
4BIG: Lhasa Apso,   Lhachris Hey Look At Me, Pettersen, Christine, Greåker.

Gruppe 10, Mynder,  Dommer: Frisk, Svante, 

1BIG: Greyhound, NJV-13  Honey Classic Cala Barcarole, Løvdal, Nina Bråten, Tvedestrand.
2BIG: Irsk Ulvehund, INT NORD FIN UCH KBHV11 NORDV-11 NV-12-13 Cormacs Maddox, Myhre, Odd Og Gunn Marit, Brumunddal.
3BIG: Whippet, NJV-11  Dogcastle’s I Am Helga, Fossum, Aud, Tomter.
4BIG: Borzoi, SE UCH O DK UCH  Dimitrow´s Khoroshii, Andersson, Britt-Marie, Sverige.

Bamseliste etter denne utstillingen

1. NJV-13 SEJV-13  Analog Ci Nobodys Business, Mops, Sonberg, Christine/Løken, Bjørn Erling, Hønefoss, (11-7) 18 p.
2. NORDV13 FINV13  Sweeping There Must Be An Angel, Border Terrier, Winberg, Erica,  Sverige, (15) 15 p.
3. INT DK SE LYX LT N UCH NV-13  Bubbleton Feel The Spirit, Puli, Vonge, Steen,  Danmark, (14) 14 p.
4. INT NORD DK UCH NORDV-10 NV-13 Shavano’s Look Out For Lloyd, Rhodesian Ridgeback, Espolin-Johnson, Eline,  Oslo, (13) 13 p.
5. DKJV-13  Aludi’s Geronimo, Grand Danois, Elgesem, Wenche,  Kvelde, (7-6) 13 p.
6. SE U(u)CH N UCH  First Come Del Valle De Pielagros, Golden Retriever, Barcena, Lorena,  Sverige, (12) 12 p.
6. INT N US SE FIN UCH CW-11 NORDV-11-12 NV-12-13 SV-12 EUVW-13 NVV-13 Robelalexanderthegreataquatass, Portugisisk Vannhund, Kristiansen, Runi,  Hvittingfoss, (12) 12 p.
8. Da Maya Huffish Copyright Woman, Stor Puddel, Sandell, Charlotte,  Sverige, (11) 11 p.
9. NORD UCH NORDV-12 NV-13  Shyloch Nonstop, Kerry Blue Terrier, Dyrnes, Jette Laudan,  Torød, (10) 10 p.
10. N UCH WW-13 NJV-12 NV-13  Knøtteliten’s Norwegian Vybz, Jack Russell Terrier, Steen, Anne Christine,  Gjerdrum, (5-5) 10 p.
10. Siggen’s Queen Of Diamonds, Welsh Corgi Pembroke, Wilberg, Rita Tilley,  Sørumsand, (5-5) 10 p.
12. Vanity Pauline, Breton, Bergh, Hallgeir,  Skiptvet, (5-4) 9 p.
13. N UCH  Hoffern Av Geehrbacch, Schapendoes, Holmen Skalstad, Kjetil Andre,  Åmot, (7) 7 p.
13. JWW-13 SEJW-12  Hildebert’s Rebus, Dvergschnauzer Salt/Pepper, Tjernberg, Frida,  Sverige, (7) 7 p.
13. NJV-13 HEJV-13 NORDJV-13 NORDV-13 FIJV-13 DKJV-13 DKV-13 Donåsen’s Dona Tea D`la Bamse, Japansk Spisshund, Sliwa, Vanja E Trøbakk,  Støren, (7) 7 p.1
3. Bazinga A Storm Of Swords, Faraohund, Hansen, Simon Tien,  Blystadlia, (7) 7 p.

Beste Veteran: 

Dag 1

1. N UCH  Ta Bozi’s Like A Prayer, Pomeranian, Nørholm, Marianne H,  Klæbu, 5 p.2. SCHH3 BH AD N UCH DK UCH NV-13 NVV-13 Nilo V Heralmaborg, Schäferhund  Normalhår, Oftedal, Olav,  Kvernaland, 4 p.
3. N UCH NVV-12-13  Moonshine-Kayla, Tibetansk Spaniel, Gauslå Mette Og Olaf,  Froland, 3 p.
4. INT NORD FIN UCH NV-09 FINV-09 NORDV-09-10 DKVV-13 NORDVV-13 FIVV-13 Chic Choix High Class, Lhasa Apso, Sterri Morten Og Eli P,  Sævelandsvik, 2 p.

Dag 2

1. INT N UCH  Lovinda’s Fridtjof, Dalmatiner, Christoffersen Kai/Nyhammer A K,  Bjorbekk, 4 p.2. INT NORD DK GI NL BG UCH CEVW-11 AMSW-10 RO UCH NVV-12-13 Vitterklippens Cosmo, Australsk Terrier, Johansen Astrid-Merete L Og Jenny M,  Våle, 3 p.
3. N UCH NVV-13  Covenstead Catch The Point, Flat Coated Retriever, Nesse, Svein Og Harriet,  Sveio, 2 p.
4. INT NORD UCH FIN UCH FINV-09 NVV-13 Caci’s Carolina Klyft, Amerikansk Cocker Spaniel, Winbladh, Karin,  Andebu, 1 p.

Dommer: Finne, Leni

Årets beste veteran etter denne utstillingen:

1. INT NORD UCH NORDV-12 NORDVV-12 DKVV-12 Breaksea Bounty, Bearded Collie, Lindberg, Susanne,  Oslo, (6) 6 p.
2. INT N US SE FIN UCH CW-11 NORDV-11-12 NV-12-13 SV-12 EUVW-13 NVV-13 Robelalexanderthegreataquatass, Portugisisk Vannhund, Kristiansen, Runi,  Hvittingfoss, (5) 5 p.
3. INT NORD EE LET LIT SLO H UCH FIN UCH NV-06-07-08-09-11-13 KBHV-06-07-09-13 SV07-08-09-10 ESTV-07 BALTV-07 LITV-08 WW-08 EUV-08 NORDV-08 DK-09 NORDV-10-11-12 NVV-12-13 DKVV-12 HELVV-13 HELV-13 FINV-13 FINVV-13 NORDV-13 NORDVV-13 Straight Fire Grand Prix, Malteser, Westeng Terje Og Laila,  Gressvik, (5) 5 p.
4. N UCH  Ta Bozi’s Like A Prayer, Pomeranian, Nørholm, Marianne H,  Klæbu, (5) 5 p.
5. N UCH NVV-13  Covenstead Catch The Point, Flat Coated Retriever, Nesse, Svein Og Harriet,  Sveio, (3-2) 5 p.
6. INT N UCH  Lovinda’s Fridtjof, Dalmatiner, Christoffersen Kai/Nyhammer A K,  Bjorbekk, (4) 4 p.
7. SCHH3 BH AD N UCH DK UCH NV-13 NVV-13 Nilo V Heralmaborg, Schäferhund  Normalhår, Oftedal, Olav,  Kvernaland, (4) 4 p.
8. INT MONT BH LIT R NORD UCH NV-05 SV-08-13 LITV-08 NVV-12-13 NORDVV-13 FIVV-13 Hin Chen’s Jay-Walker, Shih Tzu, Finnanger Hege Mari Og Ole Morten,  Oppaker, (4) 4 p.
9. N UCH NV-09  Zivotny’s Ikar Detstvi Sen, Cesky Terrier, Andersen, Katarina Elin Helland,  Hauglandshella, (4) 4 p.
10. INT NORD DK GI NL BG UCH CEVW-11 AMSW-10 RO UCH NVV-12-13 Vitterklippens Cosmo, Australsk Terrier, Johansen Astrid-Merete L Og Jenny M,  Våle, (3) 3 p.
11. N UCH NVV-12-13  Moonshine-Kayla, Tibetansk Spaniel, Gauslå Mette Og Olaf,  Froland, (3) 3 p.
12. INT NORD UCH NV-08 DKV-10 NVV-13 Krohnhaugen’s Cherry, Keeshond, Neathey, Katrina Margaret Jonassen,  Vesterøy, (3) 3 p.
13. INT NORD FIN UCH NV-09 FINV-09 NORDV-09-10 DKVV-13 NORDVV-13 FIVV-13 Chic Choix High Class, Lhasa Apso, Sterri Morten Og Eli P,  Sævelandsvik, (2) 2 p.
14. N UCH N J(H)CH NVV-12-13 Pediculus Berte, Dachshund Strihåret, Næss, Kirsten,  Elverum, (2) 2 p.
15. INT NORD UCH FIN UCH FINV-09 NVV-13 Caci’s Carolina Klyft, Amerikansk Cocker Spaniel, Winbladh, Karin,  Andebu, (1) 1 p.

Beste avlshund:

Dag 1

1. INT N SE UCH NORDV-10  Siggen’s Hazel,Welsh Corgi Pembroke,  Brandvik, Julie Wilberg,  Sørumsand, 6 p.

Dag 2

1. N UCH  Sunlit Tifa Emmastars, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Holte, Anne-Lise,  Kristiansand S, 6 p.2. N UCH  Nøklebyåsen’s X’it, Berner Sennenhund, Blakkisrud, Wenche Helene,  Hønefoss, 4 p.

Årets beste avlshund etter denne utstillingen:

1. INT N SE UCH NORDV-10  Siggen’s Hazel, Welsh Corgi Pembroke, Brandvik, Julie Wilberg,  Sørumsand, (7-6) 13 p.
2. N UCH  Sunlit Tifa Emmastars, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Holte, Anne-Lise,  Kristiansand S, (6) 6 p.
3. Bellini Sorbet Only Salsa, Chinese Crested, Undheim Cornelia S Og Karin S,  Hokksund, (5) 5 p.
4. JWW-08 N UCH  Rajumas Aurora, Samojedhund, Fåne, Øyvind/Moe-Gumø, Gro,  Notodden, (4) 4 p.
5. N UCH  Nøklebyåsen’s X’it, Berner Sennenhund, Blakkisrud, Wenche Helene,  Hønefoss, (4) 4 p.
6. N UCH  Cardigarden’s Done For Diamonds, Welsh Corgi Cardigan, Momrak, Heidi Engen,  Fyresdal, (3) 3 p.

Beste oppdretter:

Dag 1

1. El’mambee’s – Pekingeser, 5 p.2. Quantos – Schäferhund Normalhår, 3 p.
3. Nordheimtunet – Fransk Bulldog, 2 p.
4. Siggen – Welsh Corgi, 1 p.

Dag 2

1. Aquafortis- Portugisisk Vannhund, 5 p.2. Caci’s – Amerikansk Cocker Spaniel, 3 p.
3. Larhjelm-Dachshund Strihåret, 2 p.
4. Nøklebyåsen – Berner Sennenhund, 1 p.

Årets mest vinnende oppdretter etter denne utstillingen:

1. El’mambee’s – Pekingeser, (6-5) 11 p.
2. Aquafortis- Portugisisk Vannhund, (5-3) 8 p.
3. Shavano-Rhodesian Ridgeback, (6) 6 p.
4. Quantos- Schäferhund Normalhår, (3-3) 6 p.
5. Winton – Engelsk Springer Spaniel, (4) 4 p.
6. Estava Rain – American Akita, (4) 4 p.
7. Caci’s – Amerikansk Cocker Spaniel, (3) 3 p.
8. Rajuma – Samojed, (2) 2 p.
9. Larhjelm-Dachshund Strihåret, (2) 2 p.
10. Nobel Line – Dvergpinscher, (2) 2 p.
11. Nordheimtunet – Fransk Bulldog, (2) 2 p.
12. Nøklebyåsen – Berner Sennenhund, (1) 1 p.
13. Siggen – Welsh Corgi, (1) 1 p.

Beste norske hund:

Dag 1

1. NJV-13 SEJV-13 SEV-13  Kimura’s Peer Gynt, Norsk Buhund, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad,  Karmsund, 42 p.
2.   Varg Av Kvernenget, Norsk Elghund Grå, Gjernes, Ove B.,  Søndeled, 36 p.
3. INT N UCH NV-11-12  Kullskogens Bb Storm, Norsk Elghund Sort, Rode, Ellen/Dahl, Leif,  Askim, 15 p.
4.   Ålvisheim’s Sol Livesdotter, Norsk Lundehund, Langenes, Joakim,  Søgne, 12 p.

Dag 2

1. RR N UCH N J(D)CH  Boris, Haldenstøver, Halvorsen, Jan Willy,  Rykene, 3 p.
2. SV-13 SEJV-13  Direktør’n Av Kampenhaug, Dunker, Jensen, Ann Jeanette Stenhaug, Rakkestad, 2 p.

Årets beste norske hund etter denne utstillingen:

1. Varg Av Kvernenget, Norsk Elghund Grå, Gjernes, Ove B.,  Søndeled, (54-36) 90 p.
2. NJV-13 SEJV-13 SEV-13  Kimura’s Peer Gynt, Norsk Buhund, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad,  Karmsund, (42) 42 p.
3. N UCH SE UCH NV-10-13  Navahoos Birk Yksander, Norsk Lundehund, Johansen, Turid,  Brandval, (21) 21 p.
4. INT N UCH NV-11-12  Kullskogens Bb Storm, Norsk Elghund Sort, Rode, Ellen/Dahl, Leif,  Askim, (15) 15 p.
5. Ålvisheim’s Sol Livesdotter, Norsk Lundehund, Langenes, Joakim,  Søgne, (12) 12 p.

Lydighet:

LP-I

1.   Nesbakkens Jesse James, Border Collie, Sørensen, Torgrim,  Skien, 182,5 p.
2.   Stormy’s Victoria, Flat Coated Retriever, Håkull, Grete Iren,  Egersund, 180 p.
3.   Green Basilisk Amber, Belgisk Fårehund, Malinois, Johansson, Helene,  Sem, 162 p.
4.   Zadigs Bindi, Australian Kelpie, Simble, Ane Isabelle,  Moss, 160,5 p.
5.   Muttley Crew Aero Shiva, Alaskan Malamute, Larsen, Susanne Rueness,  Kristiansand S, 160 p.
6.   Bittebit’s J-Junior, Rottweiler, Erklev, Linda,  Kristiansand S, 146 p.
7.   Riezors Valkyria, Riesenschnauzer Sort, Skagen, Kirsti,  Lillesand, 134 p.
8.   Millie, Labrador Retriever, Solberg, Linda Marie,  Skjeberg, 115 p.

LP-II

1. Zera, Border Collie, Balstad, Marie, Høvåg, 184,5 p.
2. N SE UCH NV-13 Maia, Kromfohrländer, Nilsen, Heidi, Revetal, 155,5 p.
3. N RL CH Kronvallaren Quizz, Border Collie, Heggen, Irene, Aurskog, 140 p.
4. Sognafarets Black Chevroletcorvette, Flat Coated Retriever, Pedersen, Miriam, Finstadjordet, 130,5 p.
5. Waagbull’s Diamond, Staffordshire Bull Terrier, Kalnæs, Hanne Lotte, Arendal, 117,5 p.
6. Benzelias Heartbreaking Henny, Dansk-Svensk Gårdshund, Brandsgård, Liv-Anine, Kirkenær, 109 p.
7. Michaim’s Ebonita, Hvit Gjeterhund, Lindtveitstranna, Aud Veslemøy, Øyslebø, 93,5 p.

LP-III

1. Izgara’s Dreaming Mitcha, Belgisk Fårehund, Tervueren, Norfolk, Carol Jorid, Tjodalyng, 226,5 p.
2. Engelaiz Valpolicella, Boxer, Halle, Kristin, Nordre Frogn, 209,5 p.

LP-Elite

1. Kylie, Border Collie, Røine, Aina Fatland, Stavanger, 299,5 p.
2. BH N LCH N BCH Ytrelia’s Yatzy, Border Collie, Bakke, Hege Schea, Ytre Enebakk, 290,5 p.
3. Doubleuse Cloudberry, Golden Retriever, Brustad, Trond, Oslo, 287 p.
4. Kronvallaren Pondus, Border Collie, Ytreberg, Anne Lise, Oslo, 285 p.
5. Kronvallaren Malte, Border Collie, Wickstrøm, Monica, Tolvsrød, 284 p.
6. Crawfields Red Hot Sweet Bell, Golden Retriever, Frøshaug, Trine, Oslo, 283,5 p.
7. N LCH Torpvallaren’s August, Border Collie, Isaksen, Elisabeth, Tobøl, 282,5 p.
8. Myrullen’s Lille Herman, Border Collie, Johnsen, Hege, Aurskog, 281,5 p.
9. N LCH Happy-Flip, Border Collie, Kristiansen, Anette, Dølemo, 280,5 p.
10. Dixie, Border Collie, Anfinsen, Marit Rasmussen, Sandnes, 279 p.
11. Chess, Border Collie, Thon, Grete, Tolvsrød, 276,5 p.
12. Linnie, Border Collie, Svendsen, Else Kristin, Hafrsfjord, 266 p.
13. NORD LCH BH Tending Jynx, Border Collie, Brenden, Lillian, Lillestrøm, 263,5 p.
14. N LCH Get Weiler’s Flic Flac, Border Collie, Mestad, Jannicke, Kristiansand S, 263 p.
15. Kronvallaren Exo, Border Collie, Børresen, Svein, Sandefjord, 262,5 p.
16. Vips, Border Collie, Svendsen, Siv, Bjorbekk, 259 p.
17. N LCH Dream D’aspe Et D’ossau, Golden Retriever, Matre, Synnøve Solberg, Sandeid, 258 p.
18. N S LCH Liz Jada, Golden Retriever, Fossdal, Ann Helen, Nodeland, 255,5 p.
19. BH Spar Ess, Border Collie, Isaksen, Ann-Karin, Enebakkneset, 246,5 p.
20. BH S VCH Knertebo’s Optimal Onoff, Rottweiler, Traaholt, Anne-Marit, Båstad, 236,5 p.
21. Fak’s Neversay Never, Labrador Retriever, Lanes, Antonio Reynoso, Kråkerøy, 226,5 p.
22. N LCH Tending Knockout, Border Collie, Nordve, Gørill, Aurskog, 222,5 p.
23. Træet’s Sita I I, Border Collie, Stifoss, May Britt, Evje, 191 p.
24. BH Flyn, Border Collie, Heireng, Anne-Berit, Skotbu, 178 p.

Gerapokalen etter denne utstillingen

1. Kylie, Border Collie, Røine, Aina Fatland, Stavanger, (299,5-266,5) 566 p.
2. BH N LCH N BCH Ytrelia’s Yatzy, Border Collie, Bakke, Hege Schea, Ytre Enebakk, (290,5-275,5) 566 p.
3. Kronvallaren Malte, Border Collie, Wickstrøm, Monica, Tolvsrød, (284-266,5) 550,5 p.
4. Chess, Border Collie, Thon, Grete, Tolvsrød, (276,5-271) 547,5 p.
5. Doubleuse Cloudberry, Golden Retriever, Brustad, Trond, Oslo, (287-256) 543 p.
6. N LCH Happy-Flip, Border Collie, Kristiansen, Anette, Dølemo, (280,5-255,5) 536 p.
7. Dixie, Border Collie, Anfinsen, Marit Rasmussen, Sandnes, (279-256,5) 535,5 p.
8. NORD LCH BH Tending Jynx, Border Collie, Brenden, Lillian, Lillestrøm, (266,5-263,5) 530 p.
9. Myrullen’s Lille Herman, Border Collie, Johnsen, Hege, Aurskog, (281,5-247,5) 529 p.
10. Crawfields Red Hot Sweet Bell, Golden Retriever, Frøshaug, Trine, Oslo, (283,5-232,5) 516 p.

Agility:

Liten-1

1. NJV-13  Blåsippebackens Gerda, Dansk-Svensk Gårdshund, Nylund, Kristine Skogen,  Hundvåg
2. N UCH NJV-11  Vadbakken’s Easy Rider, Parson Russell Terrier, Jenssen, Harald Sigfred,  Skien
3.   Shathena’s Dea Of Kiara, Shetland Sheepdog, Monsen, Kristin Sivertsen,  Tananger
0.   Knøtteliten’s Trick Or Treat, Jack Russell Terrier, Espeland, Beate,  Vennesla
0.   Lazaras Jaqueline, Boston Terrier, Lundø, Linda Helene,  Haugesund
0.   Shathena’s Fast & Funky Of Kiara, Shetland Sheepdog, Guttormsen, Bente,  Grimstad

Liten-2

1. N UCH  Coros Miracle, Schipperke, Johansen, Tommy,  Hafrsfjord
2.   Narjana’s Baron Meiden, Engelsk Toy Terrier, Follesø, Vibeke,  Rygge
3.   Wow-Wow’s Zirca, Dvergschnauzer Salt/Pepper, Bøhmer, Martin,  Oslo
4. N A(H)CH  Aridgeocrat’s Dina, Dansk-Svensk Gårdshund, Jonassen, Bente,  Sandnes
0.   Little Bloopers Pancake Popple, Jack Russell Terrier, Hiis, Bianka,  Hornnes
0.   Maja, Dansk-Svensk Gårdshund, Jørgensen, Esther Marie Dreier,  Kolbjørnsvik

Liten-3

1. DK N ACH DK SPCH  Foula’s Dark Dweet Of Monty, Shetland Sheepdog, Prier, Susanne,  Danmark
2. RBM LP1 DKSPCH SEAG(hopp) CH  Sobelkustens Power Of Love, Shetland Sheepdog, Hoffmeister, Gitte,  Danmark
3. Ewans Magiska Lillan, Dansk-Svensk Gårdshund, Jonassen, Bente,  Sandnes
4. SV-12  Isamelin Dance With Narjana, Engelsk Toy Terrier, Hveding-Gabrielsen, Robert Bratt,  Kråkerøy
5. NORD UCH NV-12  Narjana’s Baronesse Galena, Engelsk Toy Terrier, Hveding, Tarjei Bratt,  Kråkerøy
6. N ACH  Shathena’s Jewel Of Kiara, Shetland Sheepdog, Monsen, Kristin, Rune Og Henriette,  Tananger
0. N A(H)CH N ACH  Linnea, Jack Russell Terrier, Egelandsdal, Kristine,  Stavanger
0. N ACH  Muttington’s Debug Daisy, Dansk-Svensk Gårdshund, Espeland, Siw Hornli,  Kongshavn
0. C.I.B FI CH SE CH  Nonita Onnen Tähti, Mittelspitz, Rajala, Siru,  Finland
0. N UCH  Fidel Ruby On Fire, Dvergpuddel, Olsen, Linn Elise,  Avaldsnes

Mellom-1

1. Røyslitunets Kiss Me, Egeland, Cecilie, Snartemo
2. Team Jappes Cool Blue Chili, Espeland, Siw Hornli, Kongshavn
3. Shathena’s Mist Of Kiara, Monsen, Kristin S. Og Rune, Tananger
4. Vadbakken’s Bob-Ie, Breland, Marit Aurebekk, Kristiansand S
5. Stolta Ebbas Ingebrikt Ivalde, Arnesen, Camilla Eklund, Stavanger
0. Nordbrennas Karen Kan Kose, Westersund, Mari, Grimstad
0. Staurin’s Felitas Vivaldi, Andersen, Vibeke, Porsgrunn

Mellom-2

0. N SE UCH NV-13  Maia, Kromfohrländer, Nilsen, Heidi,  Revetal
0. Real Scoops Big Spin, Pyreneisk Gjeterhund, Soldal, Elin Fluør,  Færvik

Mellom-3

1. N UCH  Ficus De La Vie Pastorale, Pyreneisk Gjeterhund  M/Korth.Hode, Fossum, Ghita Og Eivind Bredo, Stavanger
2. N S UCH CEW-11  Enden’s Møyfrid Bjarkadatter, Dansk-Svensk Gårdshund, Nylund Kristine S/Jan Henrik, Hundvåg
3. DKAGCH SEAGCH DKSPCH SEAG(hopp)CH  Shetla’s Ezinnia At Equinox, Shetland Sheepdog, Hoffmeister, Gitte, Danmark
0. Shathena’s Daisy Of Kiara, Shetland Sheepdog, Johansen, Maren,  Tananger
0. N A(H)CH  Shathena’s Kila Of Kiara, Shetland Sheepdog, Nilsen, Merethe/Aas, S. M. Og J.,  Sandnes
0. N ACH N A(H)CH  Rockhound’s Cosalite, Shetland Sheepdog, Mathisen, Mina Mathilde Engh, Våle

Stor-1

1. Emenems Nola Karelica, Border Collie, Linnerud, Siri,  Røyneberg
2. Tessi, Border Collie, Egeland, Cecilie,  Snartemo
0. Fly, Border Collie, Bygland, Line,  Bygland
0. Netti, Blandingshund, Bergheim, May Elisabeth,  Stavanger
0. Savi, Border Collie, Haukeland, Jan,  Stavanger
0. Turboline-Key, Border Collie, Fossum, Eivind Bredo,  Stavanger
0. Redqliff’s First Companien, Australian Kelpie, Thorkildsen, Trine M.,  Bjorbekk
0. Spinnrockens Let Me Entertain You, Australian Shepherd, Gravdal, Malin Nord,  Porsgrunn

Stor-2

1. Charlie, Blandingshund, Kristiansen, Liv,  His
2. Jakantoh’s Aylah, Belgisk Fårehund, Tervueren, Måna, Kristin,  Kleppe
3. Buffy, Blandingshund, Stensrud, Anne Tone Langeland,  Ulefoss
4. Svassas Go For Glory, Bearded Collie, Hamre, Anette Nesheim,  Arendal
5. Triodames Lovely Moves, Stor Puddel, Tveit, Elin Jensen,  Eydehavn
0. Fenris, Blandingshund, Mørland Berte,  Saltrød
0. Tinka, Blandingshund, Hagen, Kim Didrik Karlsen,  Porsgrunn
0. N UCH  Cichlas Gucci (g), Belgisk Fårehund, Groenendael, Monsen, Kristin Sivertsen Og Rune,  Tananger

Stor-3

1. Wow-Wow’s Quinta Quartz, Schnauzer Salt/Pepper, Bøhmer, Martin,  Oslo
2. N ACH  Vokterens Dewey, Australian Shepherd, Fossum Ghita Og Eivind,  Stavanger
3. Red Amigo’s Hc Angelius Chianti (t), Belgisk Fårehund, Tervueren, Måna, Kristin,  Kleppe
4. BH  Tollerstemmen’s Jessie, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Henriksen, Elin,  Kodal
5. Minus, Border Collie, Wilhelmsen, Lene Kristin,  Røyneberg
6. N A(H)CH  Shathena’s Black Pearl, Belgisk Fårehund, Groenendael, Monsen, Kristin Og Rune,  Tananger
7. Win, Border Collie, Wang Marit D/Haukland Jan,  Stavanger
0. Leah, Border Collie, Wang, Marit D./Haukeland, Jan,  Stavanger
0. N ACH N A(H)CH  Bm Nebula Av Nangijala, Belgisk Fårehund, Groenendael, Nilsen Merethe/Aas Johnny,  Sandnes
0. N RL CH  Kronvallaren Quizz, Border Collie, Heggen, Irene,  Aurskog
0. Bella, Blandingshund, Simonsen, Isabelle,  Ålgård
0. Sindregardens Kate L, Border Collie, Jensen, Hans V Og Annbjørg G,  Sandnes
0. N LCH  Dream D’aspe Et D’ossau, Golden Retriever, Matre, Synnøve Solberg,  Sandeid

Hopp-Liten-1

1. Shathena’s Dea Of Kiara, Shetland Sheepdog, Monsen, Kristin Sivertsen,  Tananger
2. NJV-13  Blåsippebackens Gerda, Dansk-Svensk Gårdshund, Nylund, Kristine Skogen,  Hundvåg
3. N UCH NJV-11  Vadbakken’s Easy Rider, Parson Russell Terrier, Jenssen, Harald Sigfred,  Skien
4. Shathena’s Fast & Funky Of Kiara, Shetland Sheepdog, Guttormsen, Bente,  Grimstad
0. Lazaras Jaqueline, Boston Terrier, Lundø, Linda Helene,  Haugesund
0. Turbo, Papillon, Nilsen, Karina,  Mandal
0. Makamo’s Barney, Papillon, Nilsen, Karina,  Mandal
0. Knøtteliten’s Trick Or Treat, Jack Russell Terrier, Espeland, Beate,  Vennesla

Hopp-Liten-2

1. Wow-Wow’s Zirca, Dvergschnauzer Salt/Pepper, Bøhmer, Martin,  Oslo
2. N UCH  Coros Miracle, Schipperke, Johansen, Tommy,  Hafrsfjord
0. Narjana’s Baron Meiden, Engelsk Toy Terrier, Follesø, Vibeke,  Rygge
0. Little Bloopers Pancake Popple, Jack Russell Terrier, Hiis, Bianka,  Hornnes
0. Maja, Dansk-Svensk Gårdshund, Jørgensen, Esther Marie Dreier,  Kolbjørnsvik
0. NORD UCH NV-12  Narjana’s Baronesse Galena, Engelsk Toy Terrier, Hveding, Tarjei Bratt,  Kråkerøy

Hopp-Liten-3

1. SV-12  Isamelin Dance With Narjana, Engelsk Toy Terrier, Hveding-Gabrielsen, Robert Bratt,  Kråkerøy
2. RBM LP1 DKSPCH SEAG(hopp) CH  Sobelkustens Power Of Love, Shetland Sheepdog, Hoffmeister, Gitte,  Danmark
3. Ewans Magiska Lillan, Dansk-Svensk Gårdshund, Jonassen, Bente,  Sandnes
4. N ACH  Muttington’s Debug Daisy, Dansk-Svensk Gårdshund, Espeland, Siw Hornli,  Kongshavn
5. N A(H)CH N ACH  Linnea, Jack Russell Terrier, Egelandsdal, Kristine,  Stavanger
0. N A(H)CH  Aridgeocrat’s Dina, Dansk-Svensk Gårdshund, Jonassen, Bente,  Sandnes
0. N ACH  Shathena’s Jewel Of Kiara, Shetland Sheepdog, Monsen, Kristin, Rune Og Henriette,  Tananger
0. DK N ACH DK SPCH  Foula’s Dark Dweet Of Monty, Shetland Sheepdog, Prier, Susanne,  Danmark
0. C.I.B FI CH SE CH  Nonita Onnen Tähti, Mittelspitz, Rajala, Siru,  Finland
0. N UCH  Fidel Ruby On Fire, Dvergpuddel, Olsen, Linn Elise,  Avaldsnes

Hopp-mellom-1

1. Stolta Ebbas Ingebrikt Ivalde, Dansk-Svensk Gårdshund, Arnesen, Camilla Eklund,  Stavanger
2. Shathena’s Mist Of Kiara, Shetland Sheepdog, Monsen, Kristin S. Og Rune,  Tananger
3. Røyslitunets Kiss Me, Shetland Sheepdog, Egeland, Cecilie,  Snartemo
4. Nordbrennas Karen Kan Kose, Dansk-Svensk Gårdshund, Westersund, Mari,  Grimstad
5. N SE UCH NV-13  Maia, Kromfohrländer, Nilsen, Heidi,  Revetal
0. Team Jappes Cool Blue Chili, Shetland Sheepdog, Espeland, Siw Hornli,  Kongshavn
0. Staurin’s Felitas Vivaldi, Lagotto Romagnolo, Andersen, Vibeke,  Porsgrunn
0. Vadbakken’s Bob-Ie, Parson Russell Terrier, Breland, Marit Aurebekk,  Kristiansand S

Hopp-mellom-3

1. N UCH  Ficus De La Vie Pastorale, Pyreneisk Gjeterhund  M/Korth.Hode, Fossum, Ghita Og Eivind Bredo,  Stavanger
2. Shathena’s Daisy Of Kiara, Shetland Sheepdog, Johansen, Maren,  Tananger
3. DKAGCH SEAGCH DKSPCH SEAG(hopp)CH  Shetla’s Ezinnia At Equinox, Shetland Sheepdog, Hoffmeister, Gitte,  Danmark
0. N S UCH CEW-11  Enden’s Møyfrid Bjarkadatter, Dansk-Svensk Gårdshund, Nylund Kristine S/Jan Henrik,  Hundvåg
0. Real Scoops Big Spin, Pyreneisk Gjeterhund, Soldal, Elin Fluør,  Færvik
0. N ACH N A(H)CH  Rockhound’s Cosalite, Shetland Sheepdog, Mathisen, Mina Mathilde Engh,  Våle
0. N A(H)CH  Shathena’s Kila Of Kiara, Shetland Sheepdog, Nilsen, Merethe/Aas, S. M. Og J.,  Sandnes

Hopp-Stor-1

1. Savi, Border Collie, Haukeland, Jan,  Stavanger
2. Svassas Go For Glory, Bearded Collie, Hamre, Anette Nesheim,  Arendal
3. Netti, Blandingshund, Bergheim, May Elisabeth,  Stavanger
4. Emenems Nola Karelica, Border Collie, Linnerud, Siri,  Røyneberg
0. Tessi, Border Collie, Egeland, Cecilie,  Snartemo0.   Turboline-Key, Border Collie, Fossum, Eivind Bredo,  Stavanger
0. Spinnrockens Let Me Entertain You, Australian Shepherd, Gravdal, Malin Nord,  Porsgrunn
0. Aussie Gården’s Unfinished Tale, Australian Shepherd, Halmrast, Hans-Kristian,  Kodal
0. Fly, Border Collie, Bygland, Line,  Bygland0. N UCH  T-Bob’s Bonded In Black, Bearded Collie, Havre, Anne-Lene,  Mandal
0. Redqliff’s First Companien, Australian Kelpie, Thorkildsen, Trine M.,  Bjorbekk
0. N UCH  Rainbows End’s Breedie Tang-Terr, Belgisk Fårehund, Tervueren, Årthun, Hanne Elise,  Tananger

Hopp-Stor-2

1. N LCH  Dream D’aspe Et D’ossau, Golden Retriever, Matre, Synnøve Solberg,  Sandeid
2. Buffy, Blandingshund, Stensrud, Anne Tone Langeland,  Ulefoss
3. Charlie, Blandingshund, Kristiansen, Liv,  His
4. Triodames Lovely Moves, Stor Puddel, Tveit, Elin Jensen,  Eydehavn
0. Jakantoh’s Aylah, Belgisk Fårehund, Tervueren, Måna, Kristin,  Kleppe
0. Fenris, Blandingshund, Mørland Berte,  Saltrød
0. N UCH  Cichlas Gucci (g), Belgisk Fårehund, Groenendael, Monsen, Kristin Sivertsen Og Rune,  Tananger
0. Tinka, Blandingshund, Hagen, Kim Didrik Karlsen,  Porsgrunn
0. Minus, Border Collie, Wilhelmsen, Lene Kristin,  Røyneberg

Hopp-Stor-3

1. Wow-Wow’s Quinta Quartz, Schnauzer Salt/Pepper, Bøhmer, Martin,  Oslo
2. N ACH N A(H)CH  Bm Nebula Av Nangijala, Belgisk Fårehund, Groenendael, Nilsen Merethe/Aas Johnny,  Sandnes
3. BH  Tollerstemmen’s Jessie, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Henriksen, Elin,  Kodal
4. Leah, Border Collie, Wang, Marit D./Haukeland, Jan,  Stavanger
5. Bella, Blandingshund, Simonsen, Isabelle,  Ålgård
0. Sindregardens Kate L, Border Collie, Jensen, Hans V Og Annbjørg G,  Sandnes
0. N RL CH  Kronvallaren Quizz, Border Collie, Heggen, Irene,  Aurskog
0. N ACH  Vokterens Dewey, Australian Shepherd, Fossum Ghita Og Eivind,  Stavanger
0. N A(H)CH  Shathena’s Black Pearl, Belgisk Fårehund, Groenendael, Monsen, Kristin Og Rune,  Tananger
0. Red Amigo’s Hc Angelius Chianti (t), Belgisk Fårehund, Tervueren, Måna, Kristin,  Kleppe
0. Win, Border Collie, Wang Marit D/Haukland Jan,  Stavanger

Lag-Liten: Ingen

lag-mellom: Ingen

lag-Stor1. The flying mixed tea, Haukeland, Jan,  Stavanger

Junior handling:

Klasse 10-13 år, dag 1:

1. Nanette Karlsen, Støren, Dvergpinscher, Dirty Dancer V. Nobel Line
2. Julia Sofie Sørum Bjørklund, Skiptvet, Basenji, Chagmas Scarlett Pimpernel
3. Mathilde Nagel, Brumunddal, Lagotto Romagnolo, Iris Av Nybakken
4. Malin Nagel, Brumunddal, Dansk-Svensk Gårdshund, Jolie Av Nybakken

Klasse 10-13 år, dag 2


1. Andrea Larsen, Ålgård, Boston Terrier, Bogerudmyra’s Lenn, Superfinale vinner
2. Selma Hjerpetjønn Hanssen, Åmot, Keeshond, Elzwiks Princess Lexie
3. Julia Sørum Bjørklund, Oteren, Samojedhund, Vitkind’s Zimbad Af Magne
4. Malin Nagel, Brøttum, Silky Terrier, Enga’s Grace

Klasse 14-17 år, dag 1:

1. Victoria Gill, Drammen, Whippet, Farytail’s Wild’n Spescial, Superfinale vinner
2. Kathleen Maria Geicke, Asker, Afghansk Mynde, Esbelto’s I’m Born To Run
3. Anna Moe, Tromsø, Flat Coated Retriever, Altaflats Ain’t I’m A Dog
4. Hedda H. Hanssen, Skien, Cocker Spaniel, Claudette Vote For Me

Dag 2

1. Victoria L Gill, Drammen, Faraohund, Antefa’s Umbrah
2. Ida-Helene Sivertsen, Son, Siberian Husky, Snøfrost Isende Rim
3. Sigrid Svingen, Blystadlia, Faraohund, Bazinga A Storm Of Swords
4. Kathleen Maria Geicke, Asker, Afghansk Mynde, Esbelto’s I’m Born To Run

 

Hovedsamarbeidspartnere