NKK Hordaland 5.-6. april 2014

Resultater og bilder fra NKK Hordaland 5.-6. april 2014 finner du her!

Resultater fra og årslister etter NKK Hordaland 05.04.2014

Øvrige resultater finner du her

Foto: Roger Sjølstad

BIS-plasseringer:

1BIS: Norsk Buhund, NJV-13 SEJV-13 SEV-13 Kimura’s Peer Gynt, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad, Karmsund

NKK Hordaland 5.-6. april 2014

2BIS: Rottweiler, Black Regency’s Centurian Xavier, Gramstad, Hilde Kathrin/Solie, Fred, Haugesund

NKK Hordaland 5.-6. april 2014

3BIS: Jack Russell Terrier, WW-13 NJV-12 NV-13 Knøtteliten’s Norwegian Vybz, Steen, Anne Christine, Gjerdrum

NKK Hordaland 5.-6. april 2014

4BIS: Amerikansk Cocker Spaniel, N DK FI UCH SE U(u)CH NJV-11 NV-12 Statesman Miss Divine, Paulsen, Vibeke, StørenBest In Show dommer: Hjorth, Leif Ragnar,

NKK Hordaland 5.-6. april 2014

GRUPPEPLASSERINGER:

Gruppe 1, Bruks-, Hyrde og Gjeterhunder, Dommer: Tast, Harry,

1BIG: Hvit Gjeterhund, RU AZ BY UA MD CZ VDH PL CH KR PH HR RS BALT NORD UCH BH IPO1 Waroggi Maitreya, Sabirov, Dmitry, Oslo.
2BIG: Welsh Corgi Pembroke, Siggen’s Queen Of Diamonds, Wilberg, Rita Tilley, Sørumsand.
3BIG: Schäferhund Normalhår, Rallarbo’s Unique, Stokke, Siv, Espeland.
4BIG: Collie Korthåret, INT N DK SE FI EE UCH BDSG-13 Timonan Yasmina Yardeen, Klungervik, Therese/Bardalen, Lars, Horten.

Gruppe 2, Schnauser/Pincher/Molosser/Sennenh, Dommer: Rajic, Branislav,

1BIG: Se 2BIS.
2BIG: Dvergpinscher, INT NORD LU UCH CEW-11 NV-11 SEV-12 DKV-12-13 Norwinstars Jedi Anakin Skywalker, Thorsen, Vivi Gogstad, Sandefjord.
3BIG: Grand Danois, DKJV-13 Aludi’s Geronimo, Elgesem, Wenche, Kvelde.
4BIG: Engelsk Bulldog, Ckbulldogs You R Cole, Sandal, Vera Christin, Kvinesdal.

Gruppe 3, Terriere, Dommer: Kipinä, Markku,

1BIG: Se 3BIS.
2BIG: Norfolk Terrier, N SE UCH NJV-11 Adorabel Helt Prinsesse, Thorén, Jan, Blomsterdalen.
3BIG: Staffordshire Bull Terrier, Black Panter, Friestad, Thord, Bryne.
4BIG: Kerry Blue Terrier, NORD UCH NORDV-12 NV-13 Shyloch Nonstop, Dyrnes, Jette Laudan, Torød.

Gruppe 5, Spisshunder, Dommer: Stanton, Paul,

1BIG: Se 1BIS.
2BIG: American Akita, NV-13 FIV-13 Estava Rain Touch The Flame, Birkmar, Friedrich, Skarnes.
3BIG: Finsk Lapphund, EUJW-13 KBHV-13 DKV-13 NJV-13 SEV-13 Ukkonen Av Vintervidda, Lauluten, Christian, Tinn Austbygd.
4BIG: Faraohund, Bazinga A Storm Of Swords, Hansen, Simon Tien, Blystadlia.

Gruppe 6/4, Drivende og Sporhunder/Dachshund, Dommer: Nymann, Gunnar,

1BIG: Dachshund Strihåret, DKJV-13 DKV-13 NJV-13 NV-13 SEJV-13 HEJV-13 Absint Av Larhjelm, Hjelmtvedt, Lars, Holmestrand.
2BIG: Kanindachshund Korthåret, NORD FI UCH HEV-13 NORDJV-12 DKV-12 NJV-12 DKJV-12 SEV-13 Minstemann’s Online, Solberg, Anita, Nordre Frogn.
3BIG: Dachshund Korthåret, SEJV-13 SEV-13 Valera’s Penny, Solberg, Anita, Nordre Frogn.
4BIG: Alpinsk Dachsbracke, Kvalhornets Amigo Enzo, Korneliussen, Karsten, Lindås.

Gruppe 7, stående fuglehunder, Dommer: Eikeseth, Wenche,

1BIG: Pointer, Kleivskogen’s Rebell, Johnsen, Øystein, Os.
2BIG: Vorstehhund Korthåret, Rugdelias Vlv Lucius, Langeland, Anne Grete, Fana.
3BIG: Irsk Rød Og Hvit Setter, Snørypa’s Caley, Nielsen, Birthe K., Søreidgrend.
4BIG: Stabyhoun, NL UCH, DK UCH, SEV-13 Friesvik’s Zorro Of Manus, Stenslund, Roland, Sverige.

Gruppe 8, Apporterende Hunder, Dommer: Talvitie, Marja,

1BIG: Se 4BIS.
2BIG: Engelsk Springer Spaniel, N UCH Westaway Good News, Kjellevold, Stig A/ Bjerklund Frank, Våle.
3BIG: Cocker Spaniel, GB SH CH NORDJV-11 DKV-12 WW-13 Rainstorm’s Latest News, Ullebø, Marianne, Vestskogen.
4BIG: Portugisisk Vannhund, INT N FI DK SUCH NORDJV-11 KBHV-12 HELW-12 BH NV-12-13 Aquafortis Cha-Ching By Robel, Kristiansen, Runi, Hvittingfoss.

Gruppe 9, Selskapshunder, Dommer: Johansson, Henrik,

1BIG: Cavalier King Charles Spaniel, JWW-12, SE FIN DK UCH SE V-13 Gentleline´s Cosmetic, Jansson Kvart, Gun-Britt, Sverige.
2BIG: Mops, NJV-13 SEJV-13 Analog Ci Nobodys Business, Sonberg, Christine/Løken, Bjørn Erling, Hønefoss.
3BIG: Pekingeser, N DK UCH NJV-12 NORDJV-12 DKV-12 DKJV-12 El’mambee’s Save My Love, Varhaug, Brit, Bryne.
4BIG: Chihuahua Langhåret, Great Hill’s Lanchelot, Kalleklev, Lene Nordås, Frekhaug.

Gruppe 10, Mynder, Dommer: Jarmer, Sigrid,

1BIG: Whippet, N SE DK UCH NV-12 SEV-12 Courtborne Hera, Hoff K/ Kristensen J/ Gjerdet S, Tanem.
2BIG: Afghansk Mynde, INT NORD FIN UCH NV-09-10 NORDV-11 DKV-12-13 NV-12 Elsto Khariz Amazing Amanda, Kristiansen, Tove, Porsgrunn.
3BIG: Greyhound, Jet’s Take The Money And Run, Heidmann, Aglaja, Tyskland.
4BIG: Skotsk Hjortehund, N UCH NV-10 Troon Julia Cecaris, Lerheim, Ane Lid, Paradis.

Bamseliste etter denne utstillingen:

1. NJV-13 SEJV-13 Analog Ci Nobodys Business, Mops, Sonberg, Christine/Løken, Bjørn Erling, Hønefoss (11-7-6) 24 p.
2. N UCH WW-13 NJV-12 NV-13 Knøtteliten’s Norwegian Vybz, Jack Russell Terrier, Steen, Anne Christine, Gjerdrum, (11-5-5) 21 p.
3. NJV-13 SEJV-13 SEV-13 Kimura’s Peer Gynt, Norsk Buhund, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad, Karmsund, (14-4) 18 p.
4. DKJV-13 Aludi’s Geronimo, Grand Danois, Elgesem, Wenche, Kvelde, (7-6-5) 18 p.
5. NORDV13 FINV13 Sweeping There Must Be An Angel, Border Terrier, Winberg, Erica, Sverige, (15) 15 p.
6. Siggen’s Queen Of Diamonds, Welsh Corgi Pembroke, Wilberg, Rita Tilley, Sørumsand, (5-5-5) 15 p.
7. INT DK SE LYX LT N UCH NV-13 Bubbleton Feel The Spirit, Puli, Vonge, Steen, Danmark, (14) 14 p.
8. INT NORD DK UCH NORDV-10 NV-13 Shavano’s Look Out For Lloyd, Rhodesian Ridgeback, Espolin-Johnson, Eline, Oslo, (13) 13 p.
9. NORD UCH NORDV-12 NV-13 Shyloch Nonstop, Kerry Blue Terrier, Dyrnes, Jette Laudan, Torød, (10-3) 13 p.
10. Black Regency’s Centurian Xavier, Rottweiler, Gramstad, Hilde Kathrin/Solie, Fred, Haugesund, (12) 12 p.
10. SE U(u)CH N UCH First Come Del Valle De Pielagros, Golden Retriever, Barcena, Lorena, Sverige, (12) 12 p.
10. INT N US SE FIN UCH CW-11 NORDV-11-12 NV-12-13 SV-12 EUVW-13 NVV-13 Robelalexanderthegreataquatass, Portugisisk Vannhund, Kristiansen, Runi, Hvittingfoss, (12) 12 p.
13. INT NORD LU UCH CEW-11 NV-11 SEV-12 DKV-12-13 Norwinstars Jedi Anakin Skywalker, Dvergpinscher, Thorsen, Vivi Gogstad, Sandefjord, (6-6) 12 p.
14. Da Maya Huffish Copyright Woman, Stor Puddel, Sandell, Charlotte, Sverige, (11) 11 p.
15. N SE DK UCH NV-12 SEV-12 Courtborne Hera, Whippet, Hoff K/ Kristensen J/ Gjerdet S, Tanem, (6-5) 11 p.

Beste veteran:

Dag 1

1. INT NORD UCH NORDV-12 NORDVV-12 DKVV-12 Breaksea Bounty, Bearded Collie, Lindberg, Susanne, Oslo, 5 p.
2. INT NORD FI UCH NVV-13 Stings Velour In Black To Matrix, Lhasa Apso, Sperle, Birgitte, Steinberg, 4 p.
3. INT NORD UCH NV-08 DKV-10 NVV-13 Krohnhaugen’s Cherry, Keeshond, Neathey, Katrina Margaret Jonassen, Vesterøy, 3 p.
4. N UCH NV-10 Troon Julia Cecaris, Skotsk Hjortehund, Lerheim, Ane Lid, Paradis, 2 p.

Dag 2
1. INT N US SE FIN UCH CW-11 NORDV-11-12 NV-12-13 SV-12 EUVW-13 NVV-13 Robelalexanderthegreataquatass, Portugisisk Vannhund, Kristiansen, Runi, Hvittingfoss, 5 p.
2. INT NORD VDH UCH DKV-12 DKVV-12-13 NORD VV-12 NVV-12 VWW-13 HeVW-13 VV-13 Cafridas Frolic Friendly Fannie, Berner Sennenhund, Løken Vigdis Og Ole Einar, Bøn, 4 p.
3. NORD UCH Nimblewhit Winter Affair, Engelsk Springer Spaniel, Søreide, Wenche, Søreidgrend, 3 p.
4. N UCH NORDJV-06 Angel Pollentia’s Amy Angelic, Irish Softcoated Wheaten Terrier, Skauge, Gunn Kari, Lindås, 2 p.
Dommer: Hjorth, Leif Ragnar

Årets beste veteran etter denne utstillingen:

1. INT NORD UCH NORDV-12 NORDVV-12 DKVV-12 Breaksea Bounty, Bearded Collie, Lindberg, Susanne, Oslo, (6-5) 11 p.
2. INT N US SE FIN UCH CW-11 NORDV-11-12 NV-12-13 SV-12 EUVW-13 NVV-13 Robelalexanderthegreataquatass, Portugisisk Vannhund, Kristiansen, Runi, Hvittingfoss, (5-5) 10 p.
3. INT NORD UCH NV-08 DKV-10 NVV-13 Krohnhaugen’s Cherry, Keeshond, Neathey, Katrina Margaret Jonassen, Vesterøy, (3-3) 6 p.
4. INT NORD EE LET LIT SLO H UCH FIN UCH NV-06-07-08-09-11-13 KBHV-06-07-09-13 SV07-08-09-10 ESTV-07 BALTV-07 LITV-08 WW-08 EUV-08 NORDV-08 DK-09 NORDV-10-11-12 NVV-12-13 DKVV-12 HELVV-13 HELV-13 FINV-13 FINVV-13 NORDV-13 NORDVV-13 Straight Fire Grand Prix, Malteser, Westeng Terje Og Laila, Gressvik, (5) 5 p.
5. N UCH Ta Bozi’s Like A Prayer, Pomeranian, Nørholm, Marianne H, Klæbu, (5) 5 p.
6. N UCH NVV-13 Covenstead Catch The Point, Flat Coated Retriever, Nesse, Svein Og Harriet, Sveio, (3-2) 5 p.
7. SCHH3 BH AD N UCH DK UCH NV-13 NVV-13 Nilo V Heralmaborg, Schäferhund Normalhår, Oftedal, Olav, Kvernaland, (4) 4 p.
8. INT N UCH Lovinda’s Fridtjof, Dalmatiner, Christoffersen Kai/Nyhammer A K, Bjorbekk, (4) 4 p.
9. INT NORD FI UCH NVV-13 Stings Velour In Black To Matrix, Lhasa Apso, Sperle, Birgitte, Steinberg, (4) 4 p.
10. INT MONT BH LIT R NORD UCH NV-05 SV-08-13 LITV-08 NVV-12-13 NORDVV-13 FIVV-13 Hin Chen’s Jay-Walker, Shih Tzu, Finnanger Hege Mari Og Ole Morten, Oppaker, (4) 4 p.
11. N UCH NV-09 Zivotny’s Ikar Detstvi Sen, Cesky Terrier, Andersen, Katarina Elin Helland, Hauglandshella, (4) 4 p.
12. INT NORD VDH UCH DKV-12 DKVV-12-13 NORD VV-12 NVV-12 VWW-13 HeVW-13 VV-13 Cafridas Frolic Friendly Fannie, Berner Sennenhund, Løken Vigdis Og Ole Einar, Bøn, (4) 4 p.
13. N UCH NVV-12-13 Moonshine-Kayla, Tibetansk Spaniel, Gauslå Mette Og Olaf, Froland, (3) 3 p.
14. NORD UCH Nimblewhit Winter Affair, Engelsk Springer Spaniel, Søreide, Wenche, Søreidgrend, (3) 3 p.
15. INT NORD DK GI NL BG UCH CEVW-11 AMSW-10 RO UCH NVV-12-13 Vitterklippens Cosmo, Australsk Terrier, Johansen Astrid-Merete L Og Jenny M, Våle, (3) 3 p.

Beste oppdretter:

Dag 1

1. El’mambee’s – Pekingeser, 5 p.
2. Sagaland – Tibetansk Spaniel, 3 p.
3. T-Bob – Bearded Collie, 2 p.
4. Esbelto – Afghansk Mynde, 1 p.

Dag 2

1. Nobel Line – Dvergpinscher, 5 p.
2. Larhjelm-Dachshund Strihåret, 3 p.
3. Aquafortis- Portugisisk Vannhund, 2 p.
4. Cafrida’s – Berner Sennenhund, 1 p.

Årets mest vinnende oppdretter etter denne utstillingen:

1. El’mambee’s – Pekingeser, (6-5-5) 16 p.
2. Aquafortis- Portugisisk Vannhund, (5-3-2) 10 p.
3. Nobel Line – Dvergpinscher, (5-2) 7 p.
4. Shavano-Rhodesian Ridgeback, (6) 6 p.
5. Quantos- Schäferhund Normalhår, (3-3) 6 p.
6. Larhjelm-Dachshund Strihåret, (3-2) 5 p.
7. Winton – Engelsk Springer Spaniel, (4) 4 p.
8. Estava Rain – American Akita, (4) 4 p.
9. Sagaland – Tibetansk Spaniel, (3) 3 p.
10. Caci’s – Amerikansk Cocker Spaniel, (3) 3 p.
11. Nordheimtunet – Fransk Bulldog, (2) 2 p.
12. T-Bob – Bearded Collie, (2) 2 p.
13. Rajuma – Samojed, (2) 2 p.
14. Siggen – Welsh Corgi, (1) 1 p.
15. Esbelto – Afghansk Mynde, (1) 1 p.

Beste norske hund:

Dag 1:

1. NJV-13 SEJV-13 SEV-13 Kimura’s Peer Gynt, Norsk Buhund, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad, Karmsund, 39 p.
2. Ronja, Norsk Elghund Sort, Lillevik, Vidar, Sagvåg, 32 p.
3. A.F.Elgkronas Zorro, Norsk Elghund Grå, Hjelle, Per Erik, Dovre, 12 p.
4. Løvheims Trud, Norsk Lundehund, Garcia, Alejandra, Drammen, 3 p.

Årets beste norske hund etter denne utstillingen:

1. Varg Av Kvernenget, Norsk Elghund Grå, Gjernes, Ove B., Søndeled, (54-36) 90 p.
2. NJV-13 SEJV-13 SEV-13 Kimura’s Peer Gynt, Norsk Buhund, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad, Karmsund, (42-39) 81 p.
3. Ronja, Norsk Elghund Sort, Lillevik, Vidar, Sagvåg, (32) 32 p.
4. N UCH SE UCH NV-10-13 Navahoos Birk Yksander, Norsk Lundehund, Johansen, Turid, Brandval, (21) 21 p.
5. INT N UCH NV-11-12 Kullskogens Bb Storm, Norsk Elghund Sort, Rode, Ellen/Dahl, Leif, Askim, (15) 15 p.

Junior handling:

Klasse 10-13 år, dag 1

1. Nanette Berge Karlsen, Støren, Dvergpinscher, Dirty Dancer V. Nobel Line, (superfinale-vinner).
2. Selma Hjerpetjønn Hanssen, Oslo, Chinese Crested Powder Puff, Sun-Hee’s Circus Dancer
3. Mathilde Nagel, Brumunddal, Lagotto Romagnolo, Iris Av Nybakken
4. Andrea Larsen, Egersund, Basenji, Kingwanas Foxy Femme Fatale

Klasse 10-13 år, dag 2

1. Andrea Larsen, Egersund, Basenji, Kingwanas Foxy Femme Fatale
2. Nanette Berge Karlsen, Støren, Dvergpinscher, Dirty Dancer V. Nobel Line
3. Mathilde Nagel, Brumunddal, Lagotto Romagnolo, Iris Av Nybakken
4. Harley Alexander Munkelien, Skogbygda, Dvergpinscher, Norwinstars Warrel Dane

Klasse 14-17 år, dag 1

1. Victoris L. Gill, Drammen, Faraohund, Antefa’s Umbrah
2. Hedda Hjerpetjønn Hanssen, Danmark, Lagotto Romagnolo, Willa Lavollen’s Nostro Salto X
3. Sigrid Svingen, Flå, Irish Softcoated Wheaten Terrier, Hallinglabben Berteline
4. Kathleen Maria Geicke, Asker, Afghansk Mynde, Esbelto’s I’m Born To Run

Dag 2

1. Emilie Moe, Skånevik, Mellompuddel, Molineux Billie Holliday*
2. Susann Omholt Nikolaisen, Drammen, Chinese Crested, Skjerpholtet Cc Frederikke
3. Hedda Hjerpetjønn Hanssen, Flekkefjord, Bedlington Terrier, Velvety Frangelico
4. Astrid Bjørnarå, Drammen, Shetland Sheepdog, Gullerina’s Royal Raider

 




Hovedsamarbeidspartnere