NKK Drammen 31.mai-01.juni 2014

Resultater og bilder fra NKK Drammen 31.mai-01.juni 2014 finner du her!

Resultater fra og årslister etter utstillingen i Drammen 31.05-01.06.2014

Øvrige resultater finner du her.

Foto: Roger Sjølstad

Plasseringer:

1BIS: Portugisisk Vannhund, INT N US SE FIN UCH CW-11 NORDV-11-12 NV-12-13 SV-12 EUVW-13 NVV-13 Robelalexanderthegreataquatass, Kristiansen, Runi, Hvittingfoss

NKK Drammen 31.mai-01.juni 2014


2BIS: Mops, NJV-13 SEJV-13  Analog Ci Nobodys Business, Sonberg, Christine/Løken, Bjørn Erling, Belgia

NKK Drammen 31.mai-01.juni 2014

3BIS: Kerry Blue Terrier, NORD UCH NORDV-12 NV-13  Shyloch Nonstop, Dyrnes, Jette Laudan, Torød

NKK Drammen 31.mai-01.juni 2014


4BIS: Puli, NZCH AUCH NORD UCH WW08 WW09  Cordmaker Hurdy Gurdy, Rüsz, Bodil, DanmarkBest In Show dommer: Wilberg, Leif-Herman,

NKK Drammen 31.mai-01.juni 2014

GRUPPEPLASSERINGER:

Gruppe 1, Bruks-, Hyrde og Gjeterhunder,  Dommer: Karlsdotter, Nina, 

1BIG: Se 4BIS.
2BIG: Bearded Collie, NJV-12  Alistair’s Rock The Boat, Andersson, Johan, Sverige.
3BIG: Pyreneisk Gjeterhund, N S DK NORD UCH WW-10 NORDV-06-08-10 NV-05-06-07-08-09-10-11 NVV-13 Hob-Nob’s Folie Bergere, Mathiesen, Gro, Roa.
4BIG: Welsh Corgi Pembroke,   Siggen’s Queen Of Spades, Wilberg, Rita Tilley, Sørumsand.

Gruppe 2, Schnauser/Pincher/Molosser/Sennenh,  Dommer: Wauben, John, 

1BIG: Grand Danois, DKJV-13  Aludi’s Geronimo, Elgesem, Wenche, Kvelde.
2BIG: Dvergpinscher, N UCH  Rottefangeren’s Kinkade Delphi, Selli, Mari B, Levanger.
3BIG: Pyreneerhund, INT NORD FI UCH NV-10 DKV-09 JWW-08 Laugtun’s Sander, Gustavsson, Sven-Olov, Galterud.
4BIG: Engelsk Bulldog,   Ckbulldogs You R Calvin Sealaville, Henriksen, Kai Lunde, Horten.

Gruppe 3, Terriere, Dommer: Stafberg, Carl-Gunnar, 

1BIG: Se 3BIS.
2BIG: Jack Russell Terrier, N UCH WW-13 NJV-12 NV-13  Knøtteliten’s Norwegian Vybz, Steen, Anne Christine, Gjerdrum.
3BIG: Yorkshire Terrier, SUCH  Ekspouzd Tvinkling Light, Jansson, Agnieszka, Sverige.
4BIG: Airedale Terrier,   Artdirektaire. Bodyguard, Sandin, Åke, Sverige.

Gruppe 5, Spisshunder,  Dommer: Savolainen, Tuula, 

1BIG: Siberian Husky,  Okami’s Leader Of The Pack, Skoglundh, Helena, Sverige.
2BIG: Jämthund, NV-13 NJV-13  Tuike Salon Garita, Rønaas, Nils Sverre, Vormsund.
3BIG: Svensk Lapphund, N SE UCH  Rognebergtrollet’s Bargi, Haug, Lillian, Svelvik.
4BIG: Norsk Lundehund, NORD UCH  Løvheims Skjold, Lund, Finn, Drangedal.

Gruppe 6/4, Drivende og Sporhunder/Dachshund,  Dommer: Zsolt, Lokodi, 

1BIG: Dachshund Strihåret,   Fransin Tre Pinheiro Cioccolato, Hugo Quevedo, Francesca Cassin, Italia. 
2BIG: Dachshund Langhåret, N VCH N SE UCH  Sensatsia Pitera Hellboy, Gauteplass, Christina Bergsengene, Lillehammer.
3BIG: Beagle,   Alotorius Old Glory Dynamic Beauty, Szwalek, Jakub, Polen.
4BIG: Dvergdachshund Langhåret, SUCH  Kung Karls Louis Vuitton, Thell, Margot, Sverige.

Gruppe 7, stående fuglehunder,  Dommer: Lang, Christen, 

1BIG: Pointer, NV-13  Røynåsen’s Bare Bieber, Gill, Robert, Drammen.
2BIG: Breton,   Vanity Pauline, Bergh, Hallgeir, Skiptvet.
3BIG: Kleiner Münsterländer, INT SE JCH SE N UCH SE V-10  Lokkeberget’s Igor, Thoresen, Pål, Ytre Enebakk.
4BIG: Bracco Italiano, INTCH, DKCH, LUCH, NLCH  Sequins Baveno, Knippenborg, Casper, Nederland.

Gruppe 8, Apporterende Hunder,  Dommer: Ruskovaara, Elena,  

1BIG: Se 1BIS.
2BIG: Engelsk Springer Spaniel, C.I.E. NORDUCH FIJV-08 WW-11  Barecho Quest For Success, Björkman, Helene, Sverige.
3BIG: Irsk Vannspaniel, C.I.B,NORD CH,Fi CH,DK CH,SE CH,  Catanka Stingray, Larrad Rahkonen, Eva, Finland.
4BIG: Amerikansk Cocker Spaniel, SE U(u)CH N UCH  Caci’s Complete Collection, Lyshaug, Jan Erik, Skiptvet.

Gruppe 9, Selskapshunder,  Dommer: Plathan, Tuula, 

1BIG: Se 2BIS.
2BIG: Mellompuddel, NJV-13  Montserrat Caballe, Gjetnes, Åge, Lier.
3BIG: Tibetansk Spaniel, NORD UCH  Black Jax’s Forbidden Paradoxal, Elvethun, Mariann, Lillestrøm.
4BIG: Bichon Frisé, NJV-13  Kamians Mr. Scandalizer, Olsen, Wivi-Anne, Bjørkelangen.

Gruppe 10, Mynder,  Dommer: Macdonald, Anne, 

1BIG: Whippet, N UCH  Nysa Hill Timeless Adoration, Madshus, Pia, Oslo. 
2BIG: Saluki, N UCH  Elsto Ata Alanna-Khariz, Storesund Elsa Og Stuve Brit, Torvastad.
3BIG: Borzoi, Se UCH, N UCH, DkUCH  NJV-12  Lynx Seri Savitskij, Jonsson, Elisabeth, Sverige.
4BIG: Italiensk Mynde, Caeles Time To Go, Witte, Nick De, Nederland.

Bamseliste etter denne utstillingen

1. NJV-13 SEJV-13  Analog Ci Nobodys Business, Mops, Sonberg, Christine,  Belgia, (13-11-11-7-6) 48 p.
2. N UCH WW-13 NJV-12 NV-13  Knøtteliten’s Norwegian Vybz, Jack Russell Terrier, Steen, Anne Christine,  Gjerdrum, (12-11-6-5-5) 39 p.
3. INT N US SE FIN UCH CW-11 NORDV-11-12 NV-12-13 SV-12 EUVW-13 NVV-13 Robelalexanderthegreataquatass, Portugisisk Vannhund, Kristiansen, Runi,  Hvittingfoss, (15-12) 27 p.
4. DKJV-13  Aludi’s Geronimo, Grand Danois, Elgesem, Wenche,  Kvelde, (8-7-6-5) 26 p.
5. NORD UCH NORDV-12 NV-13  Shyloch Nonstop, Kerry Blue Terrier, Dyrnes, Jette Laudan,  Torød, (12-10-3) 25 p.
6. INT NORD N UCH DKV-13 FI V-13 NJV-11 NV-12 Statesman Miss Divine, Amerikansk Cocker Spaniel, Paulsen, Vibeke,  Støren, (10-10) 20 p.
7. NJV-13 SEJV-13 SEV-13  Kimura’s Peer Gynt, Norsk Buhund, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad,  Karmsund, (14-4) 18 p.
8. NORDV13 FINV13  Sweeping There Must Be An Angel, Border Terrier, Winberg, Erica,  Sverige, (15) 15 p.
9. N UCH  Siggen’s Queen Of Diamonds, Welsh Corgi Pembroke, Wilberg, Rita Tilley,  Sørumsand, (5-5-5) 15 p.
10. INT DK SE LYX LT N UCH NV-13  Bubbleton Feel The Spirit, Puli, Vonge, Steen,  Danmark, (14) 14 p.
10. INT N SE DK FI UCH WW-12 NORDV-11 NV-11 NORDJV-10 NV-12-13 Game Keeper’s Reprint In Fawn Ink, Bullmastiff, Hegle, Trude,  Askim, (14) 14 p.
12. INT NORD DK UCH NORDV-10 NV-13 Shavano’s Look Out For Lloyd, Rhodesian Ridgeback, Espolin-Johnson, Eline,  Oslo, (13) 13 p.
13.   Vanity Pauline, Breton, Bergh, Hallgeir,  Skiptvet, (5-4-4) 13 p.
14. SE U(u)CH N UCH  First Come Del Valle De Pielagros, Golden Retriever, Barcena, Lorena,  Sverige, (12) 12 p.
14. Black Regency’s Centurian Xavier, Rottweiler, Gramstad, Hilde Kathrin,  Haugesund, (12) 12 p.

Beste Veteran:

Dag 1

1. INT NORD FI UCH NVV-13  Stings Velour In Black To Matrix, Lhasa Apso, Sperle, Birgitte,  Steinberg, 6 p.
2. N UCH NV-12  Rudängens Exact A Ruby, Collie Langhåret, Nilsson, Peter Og Malena, Sverige, 5 p.
3. INT NORD UCH  Aludi’s Briana-Tulla, Tibetansk Spaniel, Nystuen, Arnfinn Ståle, Blaker, 4 p.
4. N UCH NVV-11  Slettvola’s Bascko, Keeshond, Karlsen, Esther Marie, His, 3 p.

Dag 2

1. INT NORD UCH FIN UCH  Tapre Trultemor Av Hiselfoss, Berner Sennenhund, Solberg, Gro,  Rakkestad, 6 p.
2. INT NORD S EE UCH SV09-10 VV10 NV-08-09-10-11 SV-10 KBHV-09-11 WW-10 CW-11 Emred War Dance, Bull Terrier, Corneliussen, Anja Gylder,  Våler I Østfold, 5 p.
3. INT NORD UCH SV-08 SE N VCH NV-12 NVV-13 Tikitoo’s Amorosa, Grand Danois, Huseby, Idun,  Ås, 4 p.
4. N SE UCH  Ter-Abyrex Speedy Timon, Skye Terrier, Stensheim, Anita Barbro,  Svorkmo, 3 p.

Dommer: Wilberg, Leif-Herman

Årets beste veteran etter denne utstillingen

1. INT NORD FI UCH NVV-13  Stings Velour In Black To Matrix, Lhasa Apso, Sperle, Birgitte,  Steinberg, (6-5-4) 15 p.
2. INT NORD UCH NORDV-12 NORDVV-12 DKVV-12 Breaksea Bounty, Bearded Collie, Lindberg, Susanne,  Oslo, (6-5) 11 p.
3. INT N US SE FIN UCH CW-11 NORDV-11-12 NV-12-13 SV-12 EUVW-13 NVV-13 Robelalexanderthegreataquatass, Portugisisk Vannhund, Kristiansen, Runi,  Hvittingfoss, (5-5) 10 p.
4. N UCH NVV-13  Covenstead Catch The Point, Flat Coated Retriever, Nesse, Svein Og Harriet,  Sveio, (5-3-2) 10 p.
5. INT NORD VDH UCH DKV-12 DKVV-12-13 NORD VV-12 NVV-12 VWW-13 HeVW-13 VV-13 Cafridas Frolic Friendly Fannie, Berner Sennenhund, Løken Vigdis Og Ole Einar,  Bøn, (4-4) 8 p.
6. INT NORD UCH FIN UCH  Tapre Trultemor Av Hiselfoss, Berner Sennenhund, Solberg, Gro,  Rakkestad, (6) 6 p.
7. N UCH NV-09  Zivotny’s Ikar Detstvi Sen, Cesky Terrier, Andersen, Katarina Elin Helland,  Hauglandshella, (4-2) 6 p.
8. INT NORD UCH NV-08 DKV-10 NVV-13 Krohnhaugen’s Cherry, Keeshond, Neathey, Katrina Margaret Jonassen,  Vesterøy, (3-3) 6 p.
9. INT NORD S EE UCH SV09-10 VV10 NV-08-09-10-11 SV-10 KBHV-09-11 WW-10 CW-11 Emred War Dance, Bull Terrier, Corneliussen, Anja Gylder,  Våler I Østfold, (5) 5 p.
10. N UCH NV-12  Rudängens Exact A Ruby, Collie Langhåret, Nilsson, Peter Og Malena,  Sverige, (5) 5 p.
11. INT NORD EE LET LIT SLO H UCH FIN UCH NV-06-07-08-09-11-13 KBHV-06-07-09-13 SV07-08-09-10 ESTV-07 BALTV-07 LITV-08 WW-08 EUV-08 NORDV-08 DK-09 NORDV-10-11-12 NVV-12-13 DKVV-12 HELVV-13 HELV-13 FINV-13 FINVV-13 NORDV-13 NORDVV-13 Straight Fire Grand Prix, Malteser, Westeng Terje Og Laila,  Gressvik, (5) 5 p.
12. N UCH  Ta Bozi’s Like A Prayer, Pomeranian, Nørholm, Marianne H,  Klæbu, (5) 5 p.
13. N UCH NORDJV-06  Angel Pollentia’s Amy Angelic, Irish Softcoated Wheaten Terrier, Skauge, Gunn Kari,  Lindås, (3-2) 5 p.
14. INT NORD UCH  Aludi’s Briana-Tulla, Tibetansk Spaniel, Nystuen, Arnfinn Ståle,  Blaker, (4) 4 p.
15. SCHH3 BH AD N UCH DK UCH NV-13 NVV-13 Nilo V Heralmaborg, Schäferhund  Normalhår, Oftedal, Olav,  Kvernaland, (4) 4 p.

Beste avlshund:

Dag 1

1. N UCH  Gamla Herrgården Mozart,Tibetansk Spaniel,  Söderstam, Krister,  Sverige, 8 p.
2.   Lumiturpa Tytön Tyllerö,Finsk Lapphund,  Lauluten, Christian,  Tinn Austbygd, 6 p.
3. INT N DK UCH WW-12 NORDV-12 DKV-12 FINW-11 NV-11 HELJW-11 NJV-11 EUJW-11 FINJW-11 Misty Meadow’s O Sole Mio-Pc,Chihuahua Korthåret,  Kalleklev, Lene Nordås,  Frekhaug, 5 p.

Dag 2

1. INT NORD VDH UCH DKV-12 DKVV-12-13 NORD VV-12 NVV-12 VWW-13 HeVW-13 VV-13 Cafridas Frolic Friendly Fannie, Berner Sennenhund, Løken Vigdis Og Ole Einar,  Bøn, 7 p.

Årets beste avlshund etter denne utstillingen:

1. INT N SE UCH NORDV-10  Siggen’s Hazel, Welsh Corgi Pembroke, Brandvik, Julie Wilberg,  Sørumsand, (7-6) 13 p.
2. INT NORD VDH UCH DKV-12 DKVV-12-13 NORD VV-12 NVV-12 VWW-13 HeVW-13 VV-13 Cafridas Frolic Friendly Fannie, Berner Sennenhund, Løken Vigdis Og Ole Einar,  Bøn, (7-6) 13 p.
3. N UCH  Gamla Herrgården Mozart, Tibetansk Spaniel, Söderstam, Krister,  Sverige, (8) 8 p.
4. N UCH  Sunlit Tifa Emmastars, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Holte, Anne-Lise,  Kristiansand S, (6) 6 p.
5.   Lumiturpa Tytön Tyllerö, Finsk Lapphund, Lauluten, Christian,  Tinn Austbygd, (6) 6 p.
6. INT N DK UCH WW-12 NORDV-12 DKV-12 FINW-11 NV-11 HELJW-11 NJV-11 EUJW-11 FINJW-11 Misty Meadow’s O Sole Mio-Pc, Chihuahua Korthåret, Kalleklev, Lene Nordås,  Frekhaug, (5) 5 p.
7.   Bellini Sorbet Only Salsa, Chinese Crested, Undheim Cornelia S Og Karin S,  Hokksund, (5) 5 p.
8. JWW-08 N UCH  Rajumas Aurora, Samojedhund, Fåne, Øyvind/Moe-Gumø, Gro,  Notodden, (4) 4 p.
9. N UCH  Nøklebyåsen’s X’it, Berner Sennenhund, Blakkisrud, Wenche Helene,  Hønefoss, (4) 4 p.
10. N UCH  Cardigarden’s Done For Diamonds, Welsh Corgi Cardigan, Momrak, Heidi Engen,  Fyresdal, (3) 3 p.

Beste oppdretter:

Dag 1

1. Shellrick – Shetland Sheepdog, 7 p.
2. Quantos – Schäferhund Normalhår, 5 p.
3. Blendverks – Chinese Crested, 4 p.
4. El’mambee’s – Pekingeser, 3 p.

Dag 2

1. Hannemor’s – Flat Coated Retriever, 6 p.
2. Caci’s – Amerikansk Cocker Spaniel, 4 p.
3. Rabben’s – Airedale Terrier, 3 p.
4. Bikkjehaugen’s – Newfoundlandshund, 2 p.

Årets mest vinnende oppdretter etter denne utstillingen:

1. El’mambee’s – Pekingeser, (7-6-5-5-5) 28 p.
2. Aquafortis- Portugisisk Vannhund, (5-3-3-2) 13 p.
3. Quantos- Schäferhund Normalhår, (5-3-3) 11 p.
4. Winton – Engelsk Springer Spaniel, (5-4) 9 p.
5. Larhjelm-Dachshund Strihåret, (3-3-2) 8 p.
6. Shellrick – Shetland Sheepdog, (7) 7 p.
7. Nobel Line – Dvergpinscher, (5-2) 7 p.
8. Caci’s – Amerikansk Cocker Spaniel, (4-3) 7 p.
9. Shavano-Rhodesian Ridgeback, (6) 6 p.
10. Hannemor’s – Flat Coated Retriever, (6) 6 p.
11. North Sheltie, (5) 5 p.
12. Sagaland – Tibetansk Spaniel, (3-2) 5 p.
13. Toots, (4) 4 p.
14. Estava Rain – American Akita, (4) 4 p.
15. Blendverks – Chinese Crested, (4) 4 p.

Beste norske hund:

Dag 1

1. Lasseruds Loke, Norsk Elghund Sort, Repshus, Camilla Hartz,  Rena, 65 p.
2. NORD UCH  Løvheims Skjold, Norsk Lundehund, Lund, Finn,  Drangedal, 57 p.
3. N UCH  Skinnemoens Mezzo, Norsk Elghund Grå, Green, Per,  Solumsmoen, 38 p.
4. Dorthe, Haldenstøver, Strøm, Rune,  Ørje, 18 p.

Årets beste norske hund etter denne utstillingen:

1. N UCH  Lasseruds Loke, Norsk Elghund Sort, Repshus, Camilla Hartz,  Rena, (65-25) 90 p.
2. Varg Av Kvernenget, Norsk Elghund Grå, Gjernes, Ove B.,  Søndeled, (54-36) 90 p.
3. NJV-13 SEJV-13 SEV-13  Kimura’s Peer Gynt, Norsk Buhund, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad,  Karmsund, (42-39) 81 p.
4. NORD UCH  Løvheims Skjold, Norsk Lundehund, Lund, Finn,  Drangedal, (57) 57 p.
5. Streif Av Harafjell, Dunker, Rao, Sheila,  Trofors, (42) 42 p.

Lydighet:

LP-I

1. Enja, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Rye-Andersen, Tove,  Nøtterøy, 170 p.
2. Korad LP1 SEUCH DKUCH  Sandskogens Cånny, Australian Kelpie, Winberg, Marie,  Sverige, 150 p.
3. Izgara’s Fidji, Belgisk Fårehund, Tervueren, Johannessen, Synøve,  Drammen, 139 p.
4. Snöherden All You Need Is Me, Hvit Gjeterhund, Lykke, Betina,  Lierskogen, 138,5 p.
5. Myrullen’s Lykke, Border Collie, Horn, Ida Gudmestad,  Haugesund, 127,5 p.
6. BH  Even, Dobermann, Brude, Marianne-Therese Strømberg,  Skreia, 119,5 p.
7. Viljetun’s Bkh Thea, Vorstehhund Korthåret, Pettersen, Ingvill,  Oslo, 97,5 p.
8. Hazel-Bird’s Diamond Of My Heart, Engelsk Springer Spaniel, Johannessen, Inger Beate,  Skien, 92,5 p.

LP-II

1. Tricko, Border Collie, Habbestad, Elisabeth Baade,  Østerås, 173,5 p.
2. Keen Billy, Golden Retriever, Heimdal, Ingrid,  Vollen, 163 p.
3. Nanna, Blandingshund, Johnsen, Brita Moe,  Krokstadelva, 162,5 p.
4. Stormy’s Victoria, Flat Coated Retriever, Håkull, Grete Iren,  Egersund, 160 p.
5. Tollerparken’s Aktive Ask, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Riise, Wenche,  Ridabu, 146,5 p.
5. N UCH  G-Diggers Barney, Mellompuddel, Freed, Ylva,  Sandvika, 146,5 p.
7. Michaim’s Ebonita, Hvit Gjeterhund, Lindtveitstranna, Aud Veslemøy,  Øyslebø, 143,5 p.
8. AD  Angelanastacia, Staffordshire Bull Terrier, Wyller, Therese Fraser,  Heggedal, 142 p.
9. Cafridas Rhythmic Ragtime Reggae, Berner Sennenhund, Amundsen, Mari-Ann H,  Vestfossen, 140,5 p.
10. Heierås Kiron (t), Belgisk Fårehund, Tervueren, Stokkeland, Aina Heggestad,  Heradsbygd, 118 p.

LP-III

1. Camp Alpha’s Baronesse Beatrice, Border Collie, Trasti, Eva,  Oslo, 269 p.
2. Molineux Twist, Mellompuddel, Tho, Siv Marit Schjelderup,  Torvastad, 257 p.
3. El-Sjoko, Cocker Spaniel, Norheim, Ida Anette,  Karmsund, 228 p.
4. N UCH  Black Beauty, Dvergpuddel, Taraldsen, Elisabeth,  Moss, 183,5 p.
5. Chocomate’s Cappuccino, Australian Kelpie, Talberg, Gro Haugen,  Oslo, 176 p.
6. Busy, Blandingshund, Lystad, Jeanette,  Kongsberg, 122 p.

LP-Elite

1.   Kronvallaren Malte, Border Collie, Wickstrøm, Monica,  Tolvsrød, 303 p.
2.   N LCH  Hugo, Border Collie, Hagen, Marianne Jacobsen,  Siljan, 300 p.
3.   Kylie, Border Collie, Røine, Aina Fatland,  Stavanger, 298 p.
4.   Myrullen’s Lille Herman, Border Collie, Johnsen, Hege,  Aurskog, 297 p.
5.   Myrullen’s Junior Flis, Border Collie, Selsaas, Kjellaug,  Nedre Vats, 284 p.
6.   N LCH  Happy-Flip, Border Collie, Kristiansen, Anette,  Dølemo, 282 p.
6.   Vassruggens Ålga Mildir, Golden Retriever, Lund, Renate,  Solbergelva, 282,5 p.
7.   N LCH  Flips Ben, Border Collie, Rekstadvik, Anniken,  Hornnes, 278,5 p.
8.   BH  Despina Galdr, Border Collie, Frøystad, Line Fatland,  Sandnes, 277,5 p.
9.   NORD LCH  Lord, Border Collie, Trasti, Eva,  Oslo, 276,5 p.
10. N SE LCH  Sindregardens Shankly T, Border Collie, Andersen, Hege,  Nittedal, 274,5 p.
11. Doubleuse Cloudberry, Golden Retriever, Brustad, Trond,  Oslo, 266 p.
11. Harry-Pepper, Border Collie, Frøystad, Line Fatland,  Sandnes, 266,5 p.
11. Kronvallaren Pondus, Border Collie, Ytreberg, Anne Lise,  Oslo, 266,5 p.
12. Crawfields Red Hot Sweet Bell, Golden Retriever, Frøshaug, Trine,  Oslo, 263,5 p.
13. NORD LCH BH  Tending Jynx, Border Collie, Brenden, Lillian,  Lillestrøm, 262 p.
13. BH  Spar Ess, Border Collie, Isaksen, Ann-Karin,  Enebakkneset, 262,5 p.
14. N SE LCH  Kiss, Border Collie, Pedersen, Kim Andre,  Skiptvet, 260 p.
15. N LCH  Dream D’aspe Et D’ossau, Golden Retriever, Matre, Synnøve Solberg,  Sandeid, 259,5 p.
15. Somollis Inez, Border Collie, Hauger, Kristin Natås,  Rasta, 259,5 p.
16. N VCH  Tomthult’s Dione, Golden Retriever, Hov, Hilde Ødemark,  Jessheim, 257 p.
17. Torpvallaren’s Juni, Border Collie, Lindahl, Hege,  Rakkestad, 256,5 p.
18. Myrullen’s Lazy Haste, Border Collie, Gudem, Kristin,  Heggedal, 248 p.
18. Brukshundens Keen Kiter, Border Collie, Teien, Maren Helene B,  Ås, 248 p.
19. N LCH  Get Weiler’s Flic Flac, Border Collie, Mestad, Jannicke,  Kristiansand S, 243,5 p.
20. Kozagans Cowboy Mackenzie, Border Collie, Bjørnbakken, Jannicke,  Minnesund, 237,5 p.
21. Tending Starlike, Border Collie, Brenden, Lillian,  Lillestrøm, 231,5 p.
22. Luke, Border Collie, Røykaas, Trine,  Årnes, 230,5 p.
22. Nesbakkens Eira, Border Collie, Markussen, Solveig,  Porsgrunn, 230 p.
23. Nesbakkens Blink, Border Collie, Nordli, Lotte,  Grimstad, 228 p.
23. Step, Border Collie, Buer, Karianne,  Ytre Enebakk, 228,5 p.
24. Joy, Border Collie, Mc Dowell, Liv,  Tolvsrød, 222,5 p.
25. Træet’s Mezz, Border Collie, Stubsjøen, Linda,  Vinterbro, 218 p.
26. N LCH  Vikevannet’s Helios Zita, Flat Coated Retriever, Pedersen, Ørjan,  Bodø, 214,5 p.
27. SE LCH N SE UCH NV-09-10 N LCH  Chanterelle Bleu De La Vie Pastoral, Pyreneisk Gjeterhund  M/Korth.Hode, Alexander, Ellen,  Ås, 213 p.
28. BH  Brukshundens Fame Caramell, Border Collie, Heireng, Anne-Berit,  Skotbu, 209 p.
29. Poecilia’s Imperial Fantasy, Jack Russell Terrier, Strømdal, Mona C,  Gullaug, 208,5 p.
30. Tonedo’s Supreme Luce, Border Collie, Johansen, Øivind,  Tolvsrød, 206,5 p.
31. Khemosabi Prepare For Surprise, Golden Retriever, Bryhn, Elisabeth,  Tverlandet, 203,5 p.
32. Woodshine’s Inis In Sky (t), Belgisk Fårehund, Tervueren, Skjoldal, Hilde,  Skoppum, 197 p.
33. N SE LCH  Torpvallaren’s August, Border Collie, Isaksen, Elisabeth,  Tobøl, 184,5 p.
34. Jannoff’s Energiske Ciao, Border Collie, Feet, Else Helene,  Oslo, 181,5 p.
35. INT N DK UCH BH WW-10 NORDV-10 NV-11-12-13 DKV-12 Willacarras Catherine Zeta-Jones, Australian Cattledog, Thrygg, Linda Høyem,  Hyggen, 179 p.
36. N SE LCH N B(sp)CH  Kronvallaren I’m Amy, Border Collie, Haugland, Andreas,  Hønefoss, 127,5 p.
37. BH NORD UCH  Brukshoffets Baronesse Blixen, Hovawart, Thømt, Margrethe,  Nesoddtangen, 103 p.
38. BH N LCH  Brakeless Abra Kadabra (m), Belgisk Fårehund, Malinois, Endresen, Siw Doris E,  Vormedal, 0 p.
38. Wilddog Kip, Border Collie, Bakke, Hege/Bergersen, Tore,  Ytre Enebakk, 0 p.
38. NORD LCH  Sindregardens Nicky R, Border Collie, Eide, Anne Cecilie,  Ålesund, 0 p.
38. BH N LCH N BCH  Ytrelia’s Yatzy, Border Collie, Bakke, Hege Schea,  Ytre Enebakk, 0 p.
38. Chess, Border Collie, Thon, Grete,  Tolvsrød, 0 p.
38. N LCH  Tending Knockout, Border Collie, Nordve, Gørill,  Aurskog, 0 p.
38. Vips, Border Collie, Svendsen, Siv,  Bjorbekk, 0 p.
38. Get Weiler’s Game On, Border Collie, Rognstad, Liz Berit,  Kjeller, 0 p.
38. Sprettheims C´est La Vie, Rottweiler, Malm Titti Og Jan,  Slitu, 0 p.
38. BH  Flyn, Border Collie, Heireng, Anne-Berit,  Skotbu, 0 p.
38. BH S VCH  Knertebo’s Optimal Onoff, Rottweiler, Traaholt, Anne-Marit,  Båstad, 0 p.
38. Brakeless Fierce Force (m), Belgisk Fårehund, Malinois, Engen, Irene,  Oslo, 0 p.
38. Kronvallaren Exo, Border Collie, Børresen, Svein,  Sandefjord, 0 p.
38. Kelliegårdens Evita, Border Collie, Mc Dowell, Liv,  Tolvsrød, 0 p.

Gerapokalen etter denne utstillingen:

1. Kronvallaren Malte, Border Collie, Wickstrøm, Monica,  Tolvsrød, (303-284-282,5) 869,5 p.
2. Kylie, Border Collie, Røine, Aina Fatland,  Stavanger, (299,5-298-266,5) 864 p.
3. Myrullen’s Lille Herman, Border Collie, Johnsen, Hege,  Aurskog, (297-281,5-247,5) 826 p.
4. Kronvallaren Pondus, Border Collie, Ytreberg, Anne Lise,  Oslo, (285-274-266,5) 825,5 p.
5. N SE LCH  Happy-Flip, Border Collie, Kristiansen, Anette,  Dølemo, (282-280,5-255,5) 818 p.
6. NORD LCH BH  Tending Jynx, Border Collie, Brenden, Lillian,  Lillestrøm, (282-266,5-263,5) 812 p.
7. Doubleuse Cloudberry, Golden Retriever, Brustad, Trond,  Oslo, (287-266-256) 809 p.
8. BH N LCH N BCH  Ytrelia’s Yatzy, Border Collie, Bakke, Hege Schea,  Ytre Enebakk, (293,5-275,5-224,5) 793,5 p.
9. NORD LCH  Lord, Border Collie, Trasti, Eva,  Oslo, (276,5-267,5-246) 790 p.
10.Crawfields Red Hot Sweet Bell, Golden Retriever, Frøshaug, Trine,  Oslo, (283,5-263,5-232,5) 779,5 p.

Agility:

Liten-1

1.   Shathena’s Enya Of Mist, Shetland Sheepdog, Olsen, Tove,  Strømmen
2.   Tiffani, Shetland Sheepdog, Johannessen, Amalie,  Brårud
3.   Orreknuppen’s Isadora, Shetland Sheepdog, Hillingseter, Mike,  Fetsund
4.   Wervest’s Olga, Dvergdachshund Strihåret, Kveta, Øydis,  Filtvet
5.   Tiny Jewels’ Big Boss, Pomeranian, Endresen, Heidi,  Lier
6.   Cairndale’s Tarzan, Cairn Terrier, Færøyvik, Tine,  Sandvika
7.   Yes I’m Beautiful, Shetland Sheepdog, Martinsen, Michael,  Svelvik
8.   Nelson, Blandingshund, Vestli, Eirin,  Lørenskog
9.   Mirisch Darling Lady, Toy Puddel, Bergersen, Inge-Marie,  Jessheim
10. Krohnegården’s Solitaire May, Shetland Sheepdog, Vange, Elisabeth,  Fana
11. Rockhound’s Diamond, Shetland Sheepdog, Segalstad, Siri H,  Sør-Fron
12. Pytte, Blandingshund, Engh, Tove,  Oslo
13. Toyamikis Princess La Luna, Shetland Sheepdog, Almestad, Kristina,  Oppaker
14. Toyamikis Prince Zorro In Black, Shetland Sheepdog, Bergersen, Eline,  Skedsmokorset
15. Krohnegården’s Never B4 Dawn Ulla, Shetland Sheepdog, Holmen, Morten,  Rådal
16. Krohnegården’s Kick’n Run Arwen, Shetland Sheepdog, Strand, Elin,  Bjørndalstræ
17. Personlighetens Midnight Blue H, Shetland Sheepdog, Eliassen, Kathrine Brusletto,  Geilo
0.   Imaferrari’s Powerful Mille, Shetland Sheepdog, Movik, Hege,  Torød
0.   Bumsingens Kissy Suzuki, Jack Russell Terrier, Heim Högström, Monica,  Sverige
0.   Voicy Coyote, Shetland Sheepdog, Solberg, Lena,  Stathelle
0.   INT NORD FI UCH NV-11-12  Lotcheck Det Ligger I Luften, Norwich Terrier, Sønju, Wenche/ Weum, Lene,  Hokksund
0.   Livangen’s Mille, Dansk-Svensk Gårdshund, Normann, Dina Mari,  Rennesøy
0.   Revefotens Amélie, Parson Russell Terrier, Stensrud Linda Og Kjempengren Lena,  Mjøndalen
0.   Chatojo’s Gine, Boston Terrier, Skålhegg, Elise Frøysa,  Blommenholm

Liten-2

1. Roikie’s Billy The Kid, Shetland Sheepdog, Johannessen, Tone,  Brårud
2. Fjughalls Zito, Pomeranian, Stenseth Vibecke, Susanne Og Erik,  Svelvik
3. Gairichs Octavia, Cairn Terrier, Janssen, Siri Evju,  Råholt
4. Knøtteliten’s Regine Russell, Jack Russell Terrier, Huseby, Rune Andre,  Sandefjord
5. Ronja, Dachshund Langhåret, Kjennerud, Tommy,  Vestfossen
6. Frøya, Shetland Sheepdog, Skaret, Cathrine Hansen,  Våler I Østfold
7. Super Play’s Yuliana, Dvergschnauzer Sort, Rummelhoff, Anders,  Oslo
8. Mikkel, Blandingshund, Hoem, Lene,  Drammen
0. N SE UCH  Ante Poire Betty Boop, Kleinspitz, Kjørnæs, Benedicte,  Høvik
0. Taa Palati’s Chiko Katsugi, Pomeranian, Spydevold, Line,  Gamle Fredrikstad
0. Narjana’s Baron Meiden, Engelsk Toy Terrier, Follesø, Vibeke,  Rygge
0. Tumblescot’s Cradle Jazz, Cairn Terrier, Mork, Grete,  Solbergelva
0. Shathena’s Dea Of Kiara, Shetland Sheepdog, Monsen, Kristin Sivertsen,  Tananger
0. N UCH  Coros Miracle, Schipperke, Johansen, Tommy,  Hafrsfjord
0. Soumalainen’s Jazzi, Dvergpinscher, Svendsen, Cathrine Hauge,  Sandefjord
0. N A(H)CH  Aridgeocrat’s Dina, Dansk-Svensk Gårdshund, Jonassen, Bente,  Sandnes

Liten-3

0. Krokhaug’s Yanki, Cavalier King Charles Spaniel, Dalsaune, Kari Olasveengen,  Lismarka
0. N ACH N A(H)CH  Taspitir’s Incredible Beauty, Papillon, Hansen, Nina,  Sem
0. Mirenzo’s Petit Astoria, Dvergpinscher, Pettersen, Helene Norstrøm,  Drøbak
0. N UCH  Gerseme’s Coquette Caramia, Podengo Portugues Liten Strihåret, Gundersen, Anniken,  Tiller
0. Charmtassen’s Take A Bow, Shetland Sheepdog, Henriksen, Stine/ Olsen, Tove,  Strømmen
0. Rockhound’s Digenite, Shetland Sheepdog, Johansen, Tonje Sollied,  Tromsø
0. Happy Life Charantia Ziwa, Dvergpuddel, Sørlie, Inger,  Rasta
0. N UCH SV-12  N A(H)CH  Isamelin Dance With Narjana, Engelsk Toy Terrier, Hveding-Gabrielsen, Robert Bratt,  Kråkerøy
0. Fenris, Blandingshund, Heggeland, Margot,  Søfteland
0. Shathena’s Nemi Of Kiara, Shetland Sheepdog, Viksøy, Åsta,  Skogsvåg
0. Lundecock’s Hold On, Shetland Sheepdog, Sæter, Wenche,  Trysil
0. NORD INT ACH N A(H)CH  Sunborne Jazzy Vaya, Shetland Sheepdog, Bakken, Hilde,  Hakadal
0. NORD UCH NV-12  Narjana’s Baronesse Galena, Engelsk Toy Terrier, Hveding-Gabrielsen, Tarjei Bratt,  Kråkerøy
0. N SE ACH N A(H)CH  Marstens Caisa Who Can, Fox Terrier Ruhåret, Stillum, Grete Funderud Og Erik,  Drammen
0. N UCH  Ballentine’s Love Is In The Air, Dvergpuddel, Lassem, Wenche K/Steinslien, Ann K,  Flateby
0. Coastcollie’s Cute Allie, Shetland Sheepdog, Wilhelmsen, Jannicke,  Fjell
0. Hellebäckens Starlight, Cairn Terrier, Nesje, Unni,  Spikkestad
0. C.I.B NORD UCH NORD VCH NV-12  Krösaskogens Teodor, Västgøtaspets, Johansson, Marie-Anne Och Rolf,  Sverige
0. Artigtitten Tutta Teis Tara, Shetland Sheepdog, Wilhelmsen, Elizabeth,  Lillestrøm
0. Eugenios Cinderella, Chinese Crested, Røysheim, Hilde,  Oslo
0. Black Norone’s Coco Chanel, Dvergpuddel, Eriksen, Marit Bjørstad,  Degernes
0. Kanychri’s Elleville Kiwi, Cavalier King Charles Spaniel, Nyborg-Christensen, Katja,  Ulset
0. Sjarmtrollet’s Råtøff, Dvergpuddel, Huseby, Rune Og Gro,  Sandefjord
0. N A(H)CH N ACH  Lundecock’s Glass Slipper, Shetland Sheepdog, Haakensen, Stine,  Strømmen
0. N UCH  Candy Kokos Av Ronbalt, Mittelspitz, Kjørnæs, Benedicte,  Høvik
0. Kanychri’s Flying Wilma, Cavalier King Charles Spaniel, Nyborg-Christensen, Katja,  Ulset
0. N SE A(H)CH N SE ACH  La-Min-So’s Tango In Black, Shetland Sheepdog, Johansen, Silje,  Skedsmokorset
0. Sunborne Jambalaya Joys Tequila, Shetland Sheepdog, Wilhelmsen, Elizabeth,  Lillestrøm
0. N UCH N ACH N A(H)CH  Orreknuppen’s Unbreakable Spirit, Shetland Sheepdog, Dybvig, Carina,  Dal
0. N ACH  Sarkins Champion Caramello, Mittelspitz, Johnsrud, Trine,  Kjeller
0. N UCH N A(H)CH  Skogstrollet’s Chiquitita2, Lancashire Heeler, Krane, Christine Lund,  Narvik
0. Miss Arin’s Lill Wayne, Shetland Sheepdog, Larsen, Veslemøy,  Kjeller
0. N ACH N A(H)CH  Muttington’s Debug Daisy, Dansk-Svensk Gårdshund, Espeland, Siw Hornli,  Kongshavn
0. Ewans Magiska Lillan, Dansk-Svensk Gårdshund, Jonassen, Bente,  Sandnes
0. N A(H)CH N ACH  Linnea, Jack Russell Terrier, Egelandsdal, Kristine,  Stavanger
0. N ACH  Shathena’s Jewel Of Kiara, Shetland Sheepdog, Monsen, Kristin, Rune Og Henriette,  Tananger
0. Leeland Zenith Of Fame, Shetland Sheepdog, Wollbraaten, Sofie Vega,  Drøbak
0. Lönnerbergas Sea-Goddess, Shetland Sheepdog, Sæther, Eli Beate,  Trysil
0. Petra, Blandingshund, Sørum, Marit,  Tønsberg
0. NORD DK CH UCH N ACH  Lossinrannan Miss Milly, Parson Russell Terrier, Olaisen Unni Og Johnsen Jan Eirik,  Narvik
0. Carillo Aspire, Amerikansk Cocker Spaniel, Rognlien, Hilde,  Kråkerøy
0. Leeland Unique Lucille, Shetland Sheepdog, Arazola, Wenche,  Fredrikstad
0. N A(H)CH  Marble Cocktails Lupinbukett, Parson Russell Terrier, Almestad, Kristina,  Oppaker
0. Parsonpower’s Spot, Parson Russell Terrier, Almestad, Kristina,  Oppaker
0. Shamitu’s F D’ Ouragan, Schipperke, Klaveness, Ingerid Margrete,  Ulefoss
0. N UCH  Fidel Ruby On Fire, Dvergpuddel, Olsen, Linn Elise,  Avaldsnes
0. Kjekri’s Wikkimedw, Cairn Terrier, Johansen Bente Og Norup Roar,  Sande I Vestfold
0. Statesman All The Way, Amerikansk Cocker Spaniel, Hindrum, Kari,  Rykkinn
0. N ACH  Villtigerns Tequila, Mittelspitz, Håland, Jeanette Sandbæk,  Moelv
0. Revefotens Awilda, Parson Russell Terrier, Waldenstrøm, Malin,  Jar
0. LP1 LP2 RLDN RLDF RLDA RLDM DKSCH  Krösaskogens Nisse, Västgøtaspets, Johansson, Marie-Anne Och Rolf,  Sverige
0. Blenmerrow Astra Bleu, Shetland Sheepdog, Segalstad, Siri H,  Sør-Fron
0. Let’s Rock, Papillon, Strand Nina Restrup/ Thiesen Thomas,  Oslo
0. Escada Cheer Up, Dvergpuddel, Eriksen, Marit Bjørstad,  Degernes
0. Black Norone’s Nokia, Dvergpuddel, Bjørnstad Marit E Og Per,  Degernes
0. Zena, Dvergschnauzer Sort, Norstrøm, Tove,  Bergen
0. Max, Blandingshund, Håland, Jeanette Sandbæk,  Moelv
0. Toyamikis Princess Hey, Shetland Sheepdog, Johannessen, Vigdis Og Nils,  Erdal
0. Gelitus Snusmummrikken, Cairn Terrier, Røste, Anne Brit,  Åmot

Mellom-1

1.   Foxlike Fred Flintstone, Stenseth, Vibecke, Svelvik
2.   Catoma’s Think Blue, Himle, Helge, Eidsvoll Verk
3.   Jaffadays Diamant Jubilee, Jonassen, Asbjørg, Lier
4.   Nordbrennas Karen Kan Kose, Westersund, Mari, Grimstad
5.   Personlighetens Dis F, Vangsnes, Elisabeth, Borre
6.   Japano’s Hisahito Daimiyo, Vintervoll, Cathrine, Oslo
7.   Catoma’s Siril, Andersen, Hanne S., Tønsberg
8.   Bissibingens Ennyi Decs, Henning, Venke, Oslo
9.   Loppekassa Neon Tiger, Torvik, Ellen Panadi, Oslo
10. Team Jappes Cool Blue Chili, Espeland, Siw Hornli, Kongshavn
11. Tarrynden Gloriana, Wilhelmsen, Elizabeth, Lillestrøm
12. Mirenzo’s Explorer, Høitomt, Heidi, Auli
13. Shathena’s Mist Of Kiara, Monsen, Kristin S. Og Rune, Tananger
14. Storebror Nova Norwegian Fast Lady, Nilsen, Kristina, Tønsberg
15. N UCH  Silver Joy Great Bart, Kleppe, Signe Lund, Hakadal
16. Leeland Sailor, Henriksen, Anita, Drøbak
0.   La Familia’s Elbacio Cittie Coyotes, Nyborg, Anett/Røisland, Roger, Årnes
0.   Stolta Ebbas Ingebrikt Ivalde, Arnesen, Camilla Eklund, Stavanger
0.   N UCH  Sisterhood Tu’eres Mi Diosa, Bråten, Liv Ingunn, Dal
0.   Vasjera’s Bellavista, Knudsen, Ragnhild, Oslo
0.   Antimon’s True Illusion, Pettersson, Anna Helena, Geilo
0.   Jomgarden’s Hippie, Aksdal, Vilde Senja, Oslo
0.   N UCH  Øvinne, Trengereid, Tore, Avaldsnes
0.   N SE UCH NV-10 NORDV-10  Winterblue’s Aladdin, Zahl, Kjersti, Selbu
0.   Noxeema’s Jukbox Jingel, Kristiansen, Nina, Oslo
0.   Imaferrari’s Quadrillo, Olsen, Kari, Sollihøgda
0.   Roikie’s Little Jumper, Carlsen, Ingvild Hestvik, Oslo
0.   Krohnegården’s 2 G 2 B True To You, Olsen, Hanne Gro, Ås
0.   Personlighetens Mattis D, Tollefsen, Tone Heidi, Blaker

Mellom-2

1. Toyamikis Prince Of Disco, Shetland Sheepdog, Johnsrud, Trine,  Kjeller
2. Sunborne Presious Pearl, Shetland Sheepdog, Iversen, Jorun Margrethe,  Brøttum
3. Milla, Blandingshund, Westersund, Mari,  Grimstad
4. Tim-Tim’s Xit 4ever, Shetland Sheepdog, Pinderud, Britt,  Oslo
5. Poil Long’s Amourette De Saissac, Pyreneisk Gjeterhund, Kværnstuen, Gunn-Toril,  Sande I Vestfold
6. Marielle Hinkel Pinkel, Dvergpuddel, Hveding, Svein,  Oslo
7. Sunlit Ruby Ivanineas, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Solberg, Unni K,  Hof
8. NORDJV-12 NJV-12  All My Love Pepsi, Pumi, Torvik, Åse Kristin,  Oslo
9. INT NORD UCH NV-10  Sølvhaven’s Drage Bono, Dvergschnauzer Salt/Pepper, Kleppe, Signe Lund,  Hakadal
10.Mainel’s Chocolate With Cream, Cocker Spaniel, Knudsen, Ragnhild Og Kristen,  Oslo
0. NV-10 NORDJV-10  Fryd Av Bjerkhaug, Entlebucher Sennenhund, Jørum, Ann Sophie,  Krokstadelva
0. Spanielplassens Hope, Engelsk Springer Spaniel, Hagavei, Vanya Lind,  Vestby
0. Krohnegården’s Vill-Li-Jippi, Shetland Sheepdog, Krohnegården, Trude Seim,  Ask
0. N SE UCH NV-13  Maia, Kromfohrländer, Nilsen, Heidi,  Revetal

Mellom-3

0. Nemi, Blandingshund, Knudsen, Camilla,  Krokstadelva
0. Krohnegården’s Workin’ Abby, Shetland Sheepdog, Strand, Elin,  Bjørndalstræ
0. Mjøstunet’s Virrevirre Vapp, Shetland Sheepdog, Bratlie, Liv Høyem,  Gjøvik
0. N UCH  Chica Lupita, Pyreneisk Gjeterhund, Natås, Dorte,  Os
0. N S UCH NV-04 N ACH  Granpricken’s Choppsan, Pyreneisk Gjeterhund, Kilde, Marianne,  Oslo
0. Djume Djume’s Jej, Pyreneisk Gjeterhund, Natås, Dorte/Noel, Simon,  Os
0. N ACH  Ebra’s K-K Lucky Jojo, Kooikerhund, Løken, Frøydis,  Kongsberg
0. C.I.B & FI & SE & EE & LV CH  Ajibu Foolish Heart, Basenji, Kortelainen, Sanna,  Finland
0. N UCH  Ficus De La Vie Pastorale, Pyreneisk Gjeterhund  M/Korth.Hode, Fossum, Ghita Og Eivind Bredo,  Stavanger
0. N UCH NORDV-10 N SE A(H)CH NV-13 Light My Fire Taquine, Pyreneisk Gjeterhund  M/Korth.Hode, Arnesen, Elin Holmstad,  Skui
0. N A(H)CH N ACH  Greypix’s Billy The Kid, Dvergschnauzer Salt/Pepper, Alstad, Berit,  Drammen
0. N UCH N ACH N A(H)CH  Aqualines Hermida, Spansk Vannhund, Henning Venke Og Tor,  Oslo
0. Eagermind Saeta Curuvar, Shetland Sheepdog, Olsen Hanne Gro/Torp Ole E.,  Ås
0. Coup De Vent Yasmine, Pyreneisk Gjeterhund  M/Korth.Hode, Kvaale, Jostein,  Krokstadelva
0. N A(H)CH  Amacing Joy’s Bright Star Niquita, Manchester Terrier, Kalvenes, Marianne,  Garnes
0. Bekkegården’s Lakota, Cocker Spaniel, Haust, Mette D,  Drammen
0. Toyamikis Princess Pippi, Shetland Sheepdog, Kristoffersen, Anne-Marie,  Fetsund
0. N A(H)CH  Nodstagårdens Marley, Shetland Sheepdog, Himle, Helge,  Eidsvoll Verk
0. N A(H)CH  Zanshins Calling Elvis, Shetland Sheepdog, Johannessen, Vigdis Og Nils,  Erdal
0. N ACH N A(H)CH  Sunborne Jazzy Tulla, Shetland Sheepdog, Frøysa, Ingrid,  Hosle
0. Shathena’s Daisy Of Kiara, Shetland Sheepdog, Johansen, Maren,  Tananger
0. INT NORD FI UCH DKV-11 NV-13 HEV-13 Loppekassa Well All Right, Border Terrier, Torvik, Ellen Panadi,  Oslo
0. Sunborne Balda Batalla, Shetland Sheepdog, Aamodt, Hege,  Bøn
0. Gaia, Blandingshund, Stokmo, Kristine Langen,  Fjell
0. N ACH N A(H)CH  Rockhound’s Cosalite, Shetland Sheepdog, Mathisen, Mina Mathilde Engh,  Våle
0. Krohnegården’s Montana J4 Joy, Shetland Sheepdog, Johannessen, Tone,  Brårud
0. Sunborne Ya La Creo Singha, Shetland Sheepdog, Bakken, Hilde,  Hakadal
0. Meryl Roller-Coaster, Cocker Spaniel, Gott, Fanny,  Sverige
0. N A(H)CH N ACH  Flinthaug Mikko In Black, Shetland Sheepdog, Mosveen, Nina S,  Hvalstad
0. N S ACH N A(H)CH  Toyamikis Prince Junior, Shetland Sheepdog, Kosinski, Christina,  Skjetten
0. NORDJV-10  Carezzando’s Ephelia Evita, Schapendoes, Ellingsen, Nina M.,  Jessheim
0. La-Min-So’s Golden Aqua, Shetland Sheepdog, Kosinski, Christina,  Skjetten
0. N SE A(H)CH N ACH  Toyamikis Prince Spiff, Shetland Sheepdog, Fosser Anne/ Holm Ørnulf,  Råholt
0. N S UCH CEW-11  Enden’s Møyfrid Bjarkadatter, Dansk-Svensk Gårdshund, Nylund Kristine S/Jan Henrik,  Hundvåg
0. Steamwater’s Harlem Jazz Boy, Staffordshire Bull Terrier, Grønli, Anita Ødegård,  Mjøndalen
0. Toyamikis Prince Lukas, Shetland Sheepdog, Yrstad, Irene,  Slattum
0. NJV-11  Bissibingens Elenk Bojti Csde, Pumi, Bratlie, Liv Høyem,  Gjøvik
0. N UCH  Askur Av Alvedans, Islandsk Fårehund, Bergan, Hans Thollef,  Andebu
0. Pinocchio’s Eomer, Mellompuddel, Scharffscher, Annelise,  Trondheim
0. Krohnegården’s Kikki Nevergirl, Shetland Sheepdog, Vange, Elisabeth,  Fana
0. Sunborne  Yrsin Yrban, Shetland Sheepdog, Aamodt, Hege,  Bøn
0. N A(H)CH  Shathena’s Kila Of Kiara, Shetland Sheepdog, Nilsen, Merethe/Aas, S. M. Og J.,  Sandnes

Stor-1

1.  Miss Beatric, Border Collie, Johansen, Silje,  Skedsmokorset
2.  Turboline-Key, Border Collie, Fossum, Eivind Bredo,  Stavanger
3.  Alva, Golden Retriever, Jacobsen Lene/ Alexandersen Carl P,  Oslo
4.  Yxsjöstugans Tia, Welsh Springer Spaniel, Andersen, Linn Therese,  Sandvika
5.   Jackup, Shetland Sheepdog, Johannessen, Ellen,  Geilo
6.   Borderjoy’s Adorable Whitney, Border Collie, Philipsen, Linda Jacqueline,  Sandefjord
7.   Tico, Blandingshund, Berntzen, Cecilie,  Drammen
8.   Aniara’s Ladybird, Flat Coated Retriever, Gundesø, Anne Lise,  Drammen
9.   Golden Mist Summer Sunwine, Collie Langhåret, Arvesen, Linda Kristin,  Vesterøy
10. Kronvallaren Uno, Border Collie, Høitomt, Heidi,  Auli
11. My Trusted Friend Chester, Border Collie, Steinset, Kurt-Ove,  Tomter
12. N SE UCH  Revhibakken’s Rock On, Irish Softcoated Wheaten Terrier, Græsmann, Heidi,  Trondheim
13. Ollegaarden’s Qatla Of O’shaya, Belgisk Fårehund, Groenendael, Njøten, Marianne Ono,  Oslo
14. Kasper, Blandingshund, Frogner, Bente,  Bekkestua
15. My Trusted Friend Get Me, Border Collie, Krogstad, Roger,  Melhus
16. N UCH NJV-12  Cichlas Karras, Belgisk Fårehund, Groenendael, Fredriksen, Vidar,  Stord
17. Borderjoy’s Acrobatic Aber Kadaber, Border Collie, Gorski, Dorota,  Oslo
18. Savi, Border Collie, Haukeland, Jan,  Stavanger
19. Cichlas Killi, Belgisk Fårehund, Groenendael, Jespersen, Cassandra Grundtvig,  Stord
20. Jørdis, Blandingshund, Tangen, Unn Desire,  Oslo
21. Akita-Zita, Border Collie, Bjelland, Marit,  Stavanger
0.   Tikkabi’s Xanti (t), Belgisk Fårehund, Tervueren, Fredriksen, Vidar,  Stord
0.   Bliss, Border Collie, Bøyesen, Ida Wam,  Lunde
0.   Max, Border Collie, Forsberg, Arild,  Vestby
0.   Heierås Kiron (t), Belgisk Fårehund, Tervueren, Stokkeland, Aina Heggestad,  Heradsbygd
0.   Lochaline’s Black Velvet, Engelsk Springer Spaniel, Erikson, Erika,  Geilo
0.   Revhibakken’s Quality Like Chablis, Irish Softcoated Wheaten Terrier, Almroth, Siw,  Skedsmokorset
0.   Lexie, Border Collie, Dischler, Camilla Værholm,  Drammen
0.   N UCH  Svassas Go For Success, Bearded Collie, Eggøy, Venke,  Ågotnes
0.   Woodshine’s Rainsky, Belgisk Fårehund, Tervueren, Larsen, Anne Grete,  Siggerud
0.   Supra Andrea, Border Collie, Huseby, Rune Andre,  Sandefjord
0.   Hind Paw’s Isy, Border Collie, Nilsen, Merethe,  Sandnes
0.   Adoreas Ridged Anella, Rhodesian Ridgeback, Skuterud, Helene,  Kråkstad
0.   Camp Alpha’s Brown Coffe, Border Collie, Ihlebæk, Hanne,  Vinterbro
0.   Tacara’s I – Luna, Border Collie, Søberg, Ole,  Oslo
0.   Faveros Iherdige Iax, Border Collie, Lefstad, Anne,  Ås
0.   Mr Bojangles, Border Collie, Hovig, Titti,  Holmestrand
0.   Sita, Border Collie, Håland, Johnny,  Vigrestad
0.   N UCH  Cd Marco Polo Av Nangijala (t), Belgisk Fårehund, Tervueren, Pinderud, Britt,  Oslo
0.   Frodo, Blandingshund, Ågård, Kari Helene,  Filtvet
0.   For The Win Sisko, Border Collie, Hestholm, Birgitte,  Mjøndalen
0.   Trym, Blandingshund, Kaldager, Silje Christine,  Vear

Stor-2

1.   Troll, Border Collie, Stensrud, Jane,  Blaker
2.   Faveros Iherdige Pepsi, Border Collie, Andersen, Thomas Hørtun,  Oslo
3.   Skogstrollet’s 12 To Wicahpi, Australian Shepherd, Norbeck, Mette,  Blaker
4.   Zappa, Border Collie, Iversen, Bård Ivar,  Trondheim
5.   Birk, Blandingshund, Andreassen, Heidi,  Hagan
6.   N UCH AD  Dalnews Ekkora Eddy, Dalmatiner, Van Megen, Wibeke,  Sarpsborg
7.   Vankami Jeanineschatzi, Dobermann, Pedersen, Elin Marie,  Fredrikstad
8.   Kira, Blandingshund, Graneggen, Marit,  Saupstad
9.   Tessa, Blandingshund, Ågård, Kari Helene,  Filtvet
10. Wilma, Blandingshund, Norstrøm, Elizabeth,  Drøbak
11. Eyemarkers Tricky Kate, Border Collie, Bergsbakken, Jorid Bøe,  Ulnes
12. Svassas Go For Glory, Bearded Collie, Hamre, Anette Nesheim,  Arendal
13. Ce Anastasija Av Nangijala, Belgisk Fårehund, Groenendael, Eliassen, Kathrine Brusletto,  Geilo
14. N UCH  Cichlas Gucci (g), Belgisk Fårehund, Groenendael, Monsen, Kristin Sivertsen Og Rune,  Tananger
15. Get Weiler’s Glade Vims, Border Collie, Hansen, Nina,  Sem
0.   N UCH  Prikken Og Streken Astrix, Dalmatiner, Nilsen, Heidi,  Revetal
0.   Lauvstuas Tico Winterfox, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Evensen, Merete,  Loddefjord
0.   Gosh, Border Collie, Hansen, Lise-Irene,  Gressvik
0.   Amanda’s Janna, Labrador Retriever, Andersen, Thomas,  Oslo
0.   Eyemarkers Cross Time, Border Collie, Dahlen, Birgitte,  Tolvsrød
0.   Trixi, Blandingshund, Rønshaugen, Anne Lene,  Fjerdingby
0.   Buffy, Blandingshund, Stensrud, Anne Tone Langeland,  Ulefoss
0.   Snuppa, Border Collie, Andersen, Nina Marianne Kolås,  Gamle Fredrikstad
0.   Nisses Back To Win, Border Collie, Thiesen, Thomas,  Langhus
0.   Adoreas Red Conrad, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Johannessen, Nina Og Jan,  Arendal
0.   Nox, Blandingshund, Stokmo, Kristine Langen,  Fjell
0.   Puma, Border Collie, Midtgaard, Ann Karin,  Tønsberg

Stor-3

0. Tara, Border Collie, Huseby, Rune Andre,  Sandefjord
0. N ACH  Vokterens Dewey, Australian Shepherd, Fossum Ghita Og Eivind,  Stavanger
0. Taron, Border Collie, Gundersen, Signe K,  Nannestad
0. Muletunet’s Bee-Lula (g), Belgisk Fårehund, Groenendael, Askim, Ingrid,  Trondheim
0. N A(H)CH  Somolis Zofia, Border Collie, Ingvoldstad, Anne K.,  Vang På Hedmarken
0. BH  Tollerstemmen’s Jessie, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Henriksen, Elin,  Kodal
0. For The Win Mist, Border Collie, Elvevold, Mari,  Drøbak
0. Toppborders Sita, Border Collie, Grønvold, Inger Maiken,  Lommedalen
0. Fancy, Border Collie, Frøslev, Yvonn,  Greåker
0. Litchi, Border Collie, Bjerch, Catrine Horgen,  Ås
0. Fame, Border Collie, Harms, Kjetil,  Rakkestad
0. Emenems Kelly, Border Collie, Wiik, Bodil Mehl,  Seim
0. Ess, Border Collie, Svebakken, Hege,  Oslo
0. N ACH  Cola Light, Border Collie, Frøysa, Ingrid,  Hosle
0. N A(H)CH  Viätt’s Kick Ass, Border Collie, Thiesen, Thomas,  Langhus
0. Kronvallaren Tamzin, Border Collie, Bjerke, Hilde,  Sofiemyr
0. Panda, Blandingshund, Andersen, Hege Mostad,  Sandefjord
0. Lani, Border Collie, Krüger, Inger Elise,  Laksevåg
0. Milo, Blandingshund, Talseth, Sissel,  Stabekk
0. Jacklaine’s Brilliant, Golden Retriever, Hansen, Martine Juvsjø,  Tønsberg
0. Akersborg Tiini, Border Collie, Græsmann, Unn Kristin,  Trondheim
0. Sortliteigen’s Kelly, Working Kelpie, Heggeland, Margot,  Søfteland
0. Bea, Border Collie, Rynning, Janniche,  Melhus
0. U, Border Collie, Strøm, Aileen,  Haslum
0. Vårvindens Dark Easy, Golden Retriever, Krogstad, Roger,  Melhus
0. Minus, Border Collie, Wilhelmsen, Lene Kristin,  Røyneberg
0. Arko, Blandingshund, Sandbakken, Mette Elin,  Hamar
0. Tess, Border Collie, Heinrichs Mona,  Hurdal
0. Vokterens Chilli Hot And Black, Australian Shepherd, Hoff, Ann-Cathrin,  Eiksmarka
0. N UCH  Aijka, Lapsk Vallhund, Lenes, Sigurd,  Ulefoss
0. High On Speed, Border Collie, Bergsbakken, Gøril Bøe,  Ulnes
0. Kuling, Border Collie, Klaveness, Ingerid Margrete,  Ulefoss
0. Joyful Spirit, Stor Puddel, Brenne Stein Og Anne Christine,  Kolsås
0. N A(H)CH N ACH SE UCH  Sindregardens Piazzolla, Border Collie, Hovig, Titti,  Holmestrand
0. Kita, Blandingshund, Eidstumo, Tove,  Kvål
0. Ask, Blandingshund, Solvang, Richard,  Narvik
0. N UCH NVV-13  A Trick For Life, Collie Langhåret, Johansen, Linda,  Vesterøy
0. Skogstrollet’s I3 Super Splash, Australian Shepherd, Kilde, Ann-Kristin,  Oslo
0. Leah, Border Collie, Wang, Marit D./Haukeland, Jan,  Stavanger
0. Ben, Blandingshund, Bøyesen, Ida Wam,  Lunde
0. Akersborg Baileys, Border Collie, Berg, Ingrid,  Trondheim
0. N ACH  Brains Leap La Nina, Border Collie, Eike, Merethe,  Oslo
0. Flinthaug Dark Chocolate In Black, Shetland Sheepdog, Martinsen, Berit,  Oslo
0. N A(H)CH  Turbo, Border Collie, Brandtzæg, Trygve,  Kopervik
0. Wow-Wow’s Quinta Quartz, Schnauzer Salt/Pepper, Bøhmer, Martin,  Oslo
0. N ACH N VCH  Sandcourt Dragonfly, Collie Langhåret, Vesterheim, Kjersti,  Oslo
0. Sindregardens Kate L, Border Collie, Jensen, Hans V Og Annbjørg G,  Sandnes
0. Freja, Border Collie, Berglund, Hilde Og Bjørn,  Aurskog
0. B-My Magic Riverside Av Aussieboxy, Australian Shepherd, Lindsveen, Hanne,  Årnes
0. For The Win Bolt, Border Collie, Wiik, Bodil Mehl,  Seim
0. Win, Border Collie, Wang Marit D/Haukland Jan,  Stavanger
0. Urskauen’s Azzi Arinda (t), Belgisk Fårehund, Tervueren, Granaas, Tone Iren,  Nordbyhagen
0. Nice Of You To Come Byexzeriousxzir, Border Collie, Hansen, Lise-Irene,  Gressvik
0. Kronvallaren No Limit, Border Collie, Grefstad, Geir,  Auli
0. Kizz, Border Collie, Berglund, Hilde,  Aurskog
0. Luke, Border Collie, Natås, Dorte,  Os
0. My Trusted Friend Blu Bizznizz, Border Collie, Fosser, Anne,  Råholt
0. Vokterens Duke, Australian Shepherd, Sandvik Tina Renathe,  Buvika
0. N SE ACH N A(H)CH  Elleville Isa, Border Collie, Lundkvist, Aina Britt,  Oslo
0. Kevin, Blandingshund, Boldvik, Inger,  Steinberg
0. Tiki, Blandingshund, Kristiansen, Tor Erik,  Oslo
0. N RL CH  Kronvallaren Quizz, Border Collie, Heggen, Irene,  Aurskog
0. N ACH N A(H)CH  Astra Mystique, Border Collie, Bjerke, Hilde,  Sofiemyr
0. N A(H)CH N ACH  Taspitir’s Ted, Border Collie, Wiik, Bodil Mehl,  Seim
0. Hnossa Des Terres Bergeres, Belgisk Fårehund, Tervueren, Eliassen, Ronny Og Linda/Ryland L.,  Tertnes
0. Bonnie, Border Collie, Philipsen, Linda Jacqueline,  Sandefjord
0. Bella, Blandingshund, Simonsen, Isabelle,  Ålgård
0. Kronvallaren Toffi, Border Collie, Olsen, Ann Karin Jacobsen,  Auli
0. Mira, Border Collie, Steinset, Kurt-Ove,  Tomter
0. N A(H)CH  Shathena’s Black Pearl, Belgisk Fårehund, Groenendael, Monsen, Kristin Og Rune,  Tananger

Hopp-Liten-1

1.   Revefotens Amelie, Shetland Sheepdog, Stensrud, Linda
2.   Wervest’s Olga, Dvergdachshund Strihåret, Kveta, Øydis,  Filtvet
3.   Krohnegården’s Never B4 Dawn Ulla, Shetland Sheepdog, Holmen, Morten,  Rådal
4.   Krohnegården’s Solitaire May, Shetland Sheepdog, Vange, Elisabeth,  Fana
5.   Shathena’s Enya Of Mist, Shetland Sheepdog, Olsen, Tove,  Strømmen
6.   Orreknuppen’s Isadora, Shetland Sheepdog, Hillingseter, Mike,  Fetsund
7.   Tiny Jewels’ Big Boss, Pomeranian, Endresen, Heidi,  Lier
8.   Pytte, Blandingshund, Engh, Tove,  Oslo
9.   Cairndale’s Tarzan, Cairn Terrier, Færøyvik, Tine,  Sandvika
10. Tiffani, Shetland Sheepdog, Johannessen, Amalie,  Brårud
11. Krohnegården’s Kick’n Run Arwen, Shetland Sheepdog, Strand, Elin,  Bjørndalstræ
0.   Bumsingens Kissy Suzuki, Jack Russell Terrier, Heim Högström, Monica,  Sverige
0.   Imaferrari’s Powerful Mille, Shetland Sheepdog, Movik, Hege,  Torød
0.   Revefotens Amélie, Parson Russell Terrier, Stensrud Linda Og Kjempengren Lena,  Mjøndalen
0.   Chatojo’s Gine, Boston Terrier, Skålhegg, Elise Frøysa,  Blommenholm
0.   INT NORD FI UCH NV-11-12  Lotcheck Det Ligger I Luften, Norwich Terrier, Sønju, Wenche/ Weum, Lene,  Hokksund
0.   Personlighetens Midnight Blue H, Shetland Sheepdog, Eliassen, Kathrine Brusletto,  Geilo
0.   Yes I’m Beautiful, Shetland Sheepdog, Martinsen, Michael,  Svelvik
0.   Voicy Coyote, Shetland Sheepdog, Solberg, Lena,  Stathelle
0.   Livangen’s Mille, Dansk-Svensk Gårdshund, Normann, Dina Mari,  Rennesøy
0.   Mirisch Darling Lady, Toy Puddel, Bergersen, Inge-Marie,  Jessheim
0.   Toyamikis Prince Zorro In Black, Shetland Sheepdog, Bergersen, Eline,  Skedsmokorset

Hopp-Liten-2

1.   Nelson, Blandingshund, Vestli, Eirin,  Lørenskog
2.   Super Play’s Yuliana, Dvergschnauzer Sort, Rummelhoff, Anders,  Oslo
3.   Siba, Blandingshund, Johannessen, Tone,  Brårud
4.   Ronja, Dachshund Langhåret, Kjennerud, Tommy,  Vestfossen
5.   Rockhound’s Diamond, Shetland Sheepdog, Segalstad, Siri H,  Sør-Fron
6.   Gairichs Octavia, Cairn Terrier, Janssen, Siri Evju,  Råholt
7.   Taa Palati’s Chiko Katsugi, Pomeranian, Spydevold, Line,  Gamle Fredrikstad
8.   Frøya, Shetland Sheepdog, Skaret, Cathrine Hansen,  Våler I Østfold
9.   Tumblescot’s Cradle Jazz, Cairn Terrier, Mork, Grete,  Solbergelva
10. N SE UCH  Ante Poire Betty Boop, Kleinspitz, Kjørnæs, Benedicte,  Høvik
0.   Coros Niili Around, Schipperke, Johansen, Tommy,  Hafrsfjord
0.   Narjana’s Baron Meiden, Engelsk Toy Terrier, Follesø, Vibeke,  Rygge
0.   Roikie’s Billy The Kid, Shetland Sheepdog, Johannessen, Tone,  Brårud
0.   Mikkel, Blandingshund, Hoem, Lene,  Drammen
0.   Shathena’s Dea Of Kiara, Shetland Sheepdog, Monsen, Kristin Sivertsen,  Tananger
0.   Toyamikis Princess La Luna, Shetland Sheepdog, Almestad, Kristina,  Oppaker

Hopp-Liten-3

0.   Knøtteliten’s Regine Russell, Jack Russell Terrier, Huseby, Rune Andre,  Sandefjord
0.   Krokhaug’s Yanki, Cavalier King Charles Spaniel, Dalsaune, Kari Olasveengen,  Lismarka
0.   Petra, Blandingshund, Sørum, Marit,  Tønsberg
0.   Kjekri’s Wikkimedw, Cairn Terrier, Johansen Bente Og Norup Roar,  Sande I Vestfold
0.   Hellebäckens Starlight, Cairn Terrier, Nesje, Unni,  Spikkestad
0.   N A(H)CH N ACH  Lundecock’s Glass Slipper, Shetland Sheepdog, Haakensen, Stine,  Strømmen
0.   Lundecock’s Hold On, Shetland Sheepdog, Sæter, Wenche,  Trysil
0.   Shathena’s Nemi Of Kiara, Shetland Sheepdog, Viksøy, Åsta,  Skogsvåg
0.   Rockhound’s Digenite, Shetland Sheepdog, Johansen, Tonje Sollied,  Tromsø
0.   Ewans Magiska Lillan, Dansk-Svensk Gårdshund, Jonassen, Bente,  Sandnes
0.   N UCH  Coros Miracle, Schipperke, Johansen, Tommy,  Hafrsfjord
0.   Revefotens Awilda, Parson Russell Terrier, Waldenstrøm, Malin,  Jar
0.   Miss Arin’s Lill Wayne, Shetland Sheepdog, Larsen, Veslemøy,  Kjeller
0.   Leeland Zenith Of Fame, Shetland Sheepdog, Wollbraaten, Sofie Vega,  Drøbak
0.   Sunborne Jambalaya Joys Tequila, Shetland Sheepdog, Wilhelmsen, Elizabeth,  Lillestrøm
0.   N A(H)CH  Aridgeocrat’s Dina, Dansk-Svensk Gårdshund, Jonassen, Bente,  Sandnes
0.   Blenmerrow Astra Bleu, Shetland Sheepdog, Segalstad, Siri H,  Sør-Fron
0.   N ACH N A(H)CH  Muttington’s Debug Daisy, Dansk-Svensk Gårdshund, Espeland, Siw Hornli,  Kongshavn
0.   NORD UCH NV-12  Narjana’s Baronesse Galena, Engelsk Toy Terrier, Hveding-Gabrielsen, Tarjei Bratt,  Kråkerøy
0.   Leeland Unique Lucille, Shetland Sheepdog, Arazola, Wenche,  Fredrikstad
0.   Black Norone’s Nokia, Dvergpuddel, Bjørnstad Marit E Og Per,  Degernes
0.   LP1 LP2 RLDN RLDF RLDA RLDM DKSCH  Krösaskogens Nisse, Västgøtaspets, Johansson, Marie-Anne Och Rolf,  Sverige
0.   N ACH  Villtigerns Tequila, Mittelspitz, Håland, Jeanette Sandbæk,  Moelv
0.   Mirenzo’s Petit Astoria, Dvergpinscher, Pettersen, Helene Norstrøm,  Drøbak
0.   N SE ACH N A(H)CH  Marstens Caisa Who Can, Fox Terrier Ruhåret, Stillum, Grete Funderud Og Erik,  Drammen
0.   Black Norone’s Coco Chanel, Dvergpuddel, Eriksen, Marit Bjørstad,  Degernes
0.   NORD DK CH UCH N ACH  Lossinrannan Miss Milly, Parson Russell Terrier, Olaisen Unni Og Johnsen Jan Eirik,  Narvik
0.   C.I.B NORD UCH NORD VCH NV-12  Krösaskogens Teodor, Västgøtaspets, Johansson, Marie-Anne Och Rolf,  Sverige
0.   NORD INT ACH N A(H)CH  Sunborne Jazzy Vaya, Shetland Sheepdog, Bakken, Hilde,  Hakadal
0.   Gelitus Snusmummrikken, Cairn Terrier, Røste, Anne Brit,  Åmot
0.   Kanychri’s Elleville Kiwi, Cavalier King Charles Spaniel, Nyborg-Christensen, Katja,  Ulset
0.   Statesman All The Way, Amerikansk Cocker Spaniel, Hindrum, Kari,  Rykkinn
0.   INT NORD LU UCH CEW-11 NV-11 SEV-12 DKV-12-13 Norwinstars Jedi Anakin Skywalker, Dvergpinscher, Thorsen, Vivi Gogstad,  Sandefjord
0.   N UCH N ACH N A(H)CH  Orreknuppen’s Unbreakable Spirit, Shetland Sheepdog, Dybvig, Carina,  Dal
0.   N UCH  Gerseme’s Coquette Caramia, Podengo Portugues Liten Strihåret, Gundersen, Anniken,  Tiller
0.   N A(H)CH N ACH  Linnea, Jack Russell Terrier, Egelandsdal, Kristine,  Stavanger
0.   Artigtitten Tutta Teis Tara, Shetland Sheepdog, Wilhelmsen, Elizabeth,  Lillestrøm
0.   Charmtassen’s Take A Bow, Shetland Sheepdog, Henriksen, Stine/ Olsen, Tove,  Strømmen
0.   Zena, Dvergschnauzer Sort, Norstrøm, Tove,  Bergen
0.   N UCH SV-12  N A(H)CH  Isamelin Dance With Narjana, Engelsk Toy Terrier, Hveding-Gabrielsen, Robert Bratt,  Kråkerøy
0.   N UCH  Fidel Ruby On Fire, Dvergpuddel, Olsen, Linn Elise,  Avaldsnes
0.   N UCH  Candy Kokos Av Ronbalt, Mittelspitz, Kjørnæs, Benedicte,  Høvik
0.   Coastcollie’s Cute Allie, Shetland Sheepdog, Wilhelmsen, Jannicke,  Fjell
0.   Max, Blandingshund, Håland, Jeanette Sandbæk,  Moelv
0.   N ACH N A(H)CH  Taspitir’s Incredible Beauty, Papillon, Hansen, Nina,  Sem
0.   Escada Cheer Up, Dvergpuddel, Eriksen, Marit Bjørstad,  Degernes
0.   N ACH  Sarkins Champion Caramello, Mittelspitz, Johnsrud, Trine,  Kjeller
0.   Fenris, Blandingshund, Heggeland, Margot,  Søfteland
0.   Soumalainen’s Jazzi, Dvergpinscher, Svendsen, Cathrine Hauge,  Sandefjord
0.   Kanychri’s Flying Wilma, Cavalier King Charles Spaniel, Nyborg-Christensen, Katja,  Ulset
0.   Happy Life Charantia Ziwa, Dvergpuddel, Sørlie, Inger,  Rasta
0.   Carillo Aspire, Amerikansk Cocker Spaniel, Rognlien, Hilde,  Kråkerøy
0.   Sjarmtrollet’s Råtøff, Dvergpuddel, Huseby, Rune Og Gro,  Sandefjord
0.   Lönnerbergas Sea-Goddess, Shetland Sheepdog, Sæther, Eli Beate,  Trysil
0.   Eugenios Cinderella, Chinese Crested, Røysheim, Hilde,  Oslo
0.   N UCH N A(H)CH  Skogstrollet’s Chiquitita2, Lancashire Heeler, Krane, Christine Lund,  Narvik
0.   N A(H)CH  Marble Cocktails Lupinbukett, Parson Russell Terrier, Almestad, Kristina,  Oppaker
0.   Toyamikis Princess Hey, Shetland Sheepdog, Johannessen, Vigdis Og Nils,  Erdal
0.   Parsonpower’s Spot, Parson Russell Terrier, Almestad, Kristina,  Oppaker
0.   N ACH  Shathena’s Jewel Of Kiara, Shetland Sheepdog, Monsen, Kristin, Rune Og Henriette,  Tananger
0.   N SE A(H)CH N SE ACH  La-Min-So’s Tango In Black, Shetland Sheepdog, Johansen, Silje,  Skedsmokorset
0.   N UCH  Ballentine’s Love Is In The Air, Dvergpuddel, Lassem, Wenche K/Steinslien, Ann K,  Flateby
0.   Let’s Rock, Papillon, Strand Nina Restrup/ Thiesen Thomas,  Oslo
0.   Shamitu’s F D’ Ouragan, Schipperke, Klaveness, Ingerid Margrete,  Ulefoss

Hopp-mellom-1

1.   La Familia’s Elbacio Cittie Coyotes, Schapendoes, Nyborg, Anett/Røisland, Roger,  Årnes
2.   Nordbrennas Karen Kan Kose, Dansk-Svensk Gårdshund, Westersund, Mari,  Grimstad
3.   Bissibingens Ennyi Decs, Pumi, Henning, Venke,  Oslo
4.   N SE UCH NV-13  Maia, Kromfohrländer, Nilsen, Heidi,  Revetal
5.   Leeland Sailor, Shetland Sheepdog, Henriksen, Anita,  Drøbak
6.   Team Jappes Cool Blue Chili, Shetland Sheepdog, Espeland, Siw Hornli,  Kongshavn
7.   Noxeema’s Jukbox Jingel, Dvergschnauzer Hvit, Kristiansen, Nina,  Oslo
8.   Loppekassa Neon Tiger, Border Terrier, Torvik, Ellen Panadi,  Oslo
9.   N UCH  Silver Joy Great Bart, Dvergschnauzer Salt/Pepper, Kleppe, Signe Lund,  Hakadal
10. Storebror Nova Norwegian Fast Lady, Staffordshire Bull Terrier, Nilsen, Kristina,  Tønsberg
0.   N SE UCH NV-10 NORDV-10  Winterblue’s Aladdin, Kromfohrländer, Zahl, Kjersti,  Selbu
0.   Catoma’s Siril, Shetland Sheepdog, Andersen, Hanne S.,  Tønsberg
0.   N UCH  Øvinne, Tysk Jaktterrier, Trengereid, Tore,  Avaldsnes
0.   Mirenzo’s Explorer, Staffordshire Bull Terrier, Høitomt, Heidi,  Auli
0.   Stolta Ebbas Ingebrikt Ivalde, Dansk-Svensk Gårdshund, Arnesen, Camilla Eklund,  Stavanger
0.   Shathena’s Mist Of Kiara, Shetland Sheepdog, Monsen, Kristin S. Og Rune,  Tananger
0.   Personlighetens Dis F, Shetland Sheepdog, Vangsnes, Elisabeth,  Borre
0.   Tarrynden Gloriana, Border Collie, Wilhelmsen, Elizabeth,  Lillestrøm
0.   N UCH  Sisterhood Tu’eres Mi Diosa, Fox Terrier Ruhåret, Bråten, Liv Ingunn,  Dal
0.   Jaffadays Diamant Jubilee, Shetland Sheepdog, Jonassen, Asbjørg,  Lier
0.   Roikie’s Little Jumper, Shetland Sheepdog, Carlsen, Ingvild Hestvik,  Oslo
0.   Japano’s Hisahito Daimiyo, Japansk Spisshund, Vintervoll, Cathrine,  Oslo
0.   Krohnegården’s 2 G 2 B True To You, Shetland Sheepdog, Olsen, Hanne Gro,  Ås
0.   Catoma’s Think Blue, Shetland Sheepdog, Himle, Helge,  Eidsvoll Verk
0.   Personlighetens Mattis D, Shetland Sheepdog, Tollefsen, Tone Heidi,  Blaker
0.   Antimon’s True Illusion, Shetland Sheepdog, Pettersson, Anna Helena,  Geilo
0.   Vasjera’s Bellavista, Cocker Spaniel, Knudsen, Ragnhild,  Oslo

Hopp-mellom-2

1.   Foxlike Fred Flintstone, Shetland Sheepdog, Stenseth, Vibecke,  Svelvik
2.   Sunborne Presious Pearl, Shetland Sheepdog, Iversen, Jorun Margrethe,  Brøttum
3.   Marielle Hinkel Pinkel, Dvergpuddel, Hveding, Svein,  Oslo
4.   Spanielplassens Hope, Engelsk Springer Spaniel, Hagavei, Vanya Lind,  Vestby
5.   INT NORD UCH NV-10  Sølvhaven’s Drage Bono, Dvergschnauzer Salt/Pepper, Kleppe, Signe Lund,  Hakadal
6.   Poil Long’s Amourette De Saissac, Pyreneisk Gjeterhund, Kværnstuen, Gunn-Toril,  Sande I Vestfold
7.   NV-10 NORDJV-10  Fryd Av Bjerkhaug, Entlebucher Sennenhund, Jørum, Ann Sophie,  Krokstadelva
8.   Toyamikis Prince Of Disco, Shetland Sheepdog, Johnsrud, Trine,  Kjeller
9.   Sunlit Ruby Ivanineas, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Solberg, Unni K,  Hof
10. Tim-Tim’s Xit 4ever, Shetland Sheepdog, Pinderud, Britt,  Oslo
11. Mainel’s Chocolate With Cream, Cocker Spaniel, Knudsen, Ragnhild Og Kristen,  Oslo
0.   Imaferrari’s Quadrillo, Shetland Sheepdog, Olsen, Kari,  Sollihøgda
0.   Jomgarden’s Hippie, Pyreneisk Gjeterhund, Aksdal, Vilde Senja,  Oslo
0.   Milla, Blandingshund, Westersund, Mari,  Grimstad

Hopp-mellom-3

0. NORDJV-10  Carezzando’s Ephelia Evita, Schapendoes, Ellingsen, Nina M.,  Jessheim
0. Krohnegården’s Workin’ Abby, Shetland Sheepdog, Strand, Elin,  Bjørndalstræ
0. Steamwater’s Harlem Jazz Boy, Staffordshire Bull Terrier, Grønli, Anita Ødegård,  Mjøndalen
0. N S UCH CEW-11  Enden’s Møyfrid Bjarkadatter, Dansk-Svensk Gårdshund, Nylund Kristine S/Jan Henrik,  Hundvåg
0. N A(H)CH  Zanshins Calling Elvis, Shetland Sheepdog, Johannessen, Vigdis Og Nils,  Erdal
0. N ACH N A(H)CH  Sunborne Jazzy Tulla, Shetland Sheepdog, Frøysa, Ingrid,  Hosle
0. Gaia, Blandingshund, Stokmo, Kristine Langen,  Fjell
0. Eagermind Saeta Curuvar, Shetland Sheepdog, Olsen Hanne Gro/Torp Ole E.,  Ås
0. N ACH N A(H)CH  Rockhound’s Cosalite, Shetland Sheepdog, Mathisen, Mina Mathilde Engh,  Våle
0. N ACH  Ebra’s K-K Lucky Jojo, Kooikerhund, Løken, Frøydis,  Kongsberg
0. Djume Djume’s Jej, Pyreneisk Gjeterhund, Natås, Dorte/Noel, Simon,  Os
0. NJV-11  Bissibingens Elenk Bojti Csde, Pumi, Bratlie, Liv Høyem,  Gjøvik
0. N A(H)CH N ACH  Flinthaug Mikko In Black, Shetland Sheepdog, Mosveen, Nina S,  Hvalstad
0. Coup De Vent Yasmine, Pyreneisk Gjeterhund  M/Korth.Hode, Kvaale, Jostein,  Krokstadelva
0. Toyamikis Prince Lukas, Shetland Sheepdog, Yrstad, Irene,  Slattum
0. La-Min-So’s Golden Aqua, Shetland Sheepdog, Kosinski, Christina,  Skjetten
0. N UCH  Chica Lupita, Pyreneisk Gjeterhund, Natås, Dorte,  Os
0. Meryl Roller-Coaster, Cocker Spaniel, Gott, Fanny,  Sverige
0. Krohnegården’s Kikki Nevergirl, Shetland Sheepdog, Vange, Elisabeth,  Fana
0. N A(H)CH  Shathena’s Kila Of Kiara, Shetland Sheepdog, Nilsen, Merethe/Aas, S. M. Og J.,  Sandnes
0. Sunborne Balda Batalla, Shetland Sheepdog, Aamodt, Hege,  Bøn
0. Krohnegården’s Vill-Li-Jippi, Shetland Sheepdog, Krohnegården, Trude Seim,  Ask
0. N SE A(H)CH N ACH  Toyamikis Prince Spiff, Shetland Sheepdog, Fosser Anne/ Holm Ørnulf,  Råholt
0. N UCH N ACH N A(H)CH  Aqualines Hermida, Spansk Vannhund, Henning Venke Og Tor,  Oslo
0. Bekkegården’s Lakota, Cocker Spaniel, Haust, Mette D,  Drammen
0. Nemi, Blandingshund, Knudsen, Camilla,  Krokstadelva
0. N UCH NORDV-10 N SE A(H)CH NV-13 Light My Fire Taquine, Pyreneisk Gjeterhund  M/Korth.Hode, Arnesen, Elin Holmstad,  Skui
0. Krohnegården’s Montana J4 Joy, Shetland Sheepdog, Johannessen, Tone,  Brårud
0. N A(H)CH  Nodstagårdens Marley, Shetland Sheepdog, Himle, Helge,  Eidsvoll Verk
0. N UCH  Askur Av Alvedans, Islandsk Fårehund, Bergan, Hans Thollef,  Andebu
0. N S ACH N A(H)CH  Toyamikis Prince Junior, Shetland Sheepdog, Kosinski, Christina,  Skjetten
0. Sunborne  Yrsin Yrban, Shetland Sheepdog, Aamodt, Hege,  Bøn
0. Pinocchio’s Eomer, Mellompuddel, Scharffscher, Annelise,  Trondheim
0. NORDJV-12 NJV-12  All My Love Pepsi, Pumi, Torvik, Åse Kristin,  Oslo
0. N S UCH NV-04 N ACH  Granpricken’s Choppsan, Pyreneisk Gjeterhund, Kilde, Marianne,  Oslo
0. C.I.B & FI & SE & EE & LV CH  Ajibu Foolish Heart, Basenji, Kortelainen, Sanna,  Finland
0. N A(H)CH N ACH  Greypix’s Billy The Kid, Dvergschnauzer Salt/Pepper, Alstad, Berit,  Drammen
0. Shathena’s Daisy Of Kiara, Shetland Sheepdog, Johansen, Maren,  Tananger
0. Sunborne Ya La Creo Singha, Shetland Sheepdog, Bakken, Hilde,  Hakadal
0. INT NORD FI UCH DKV-11 NV-13 HEV-13 Loppekassa Well All Right, Border Terrier, Torvik, Ellen Panadi,  Oslo
0. N A(H)CH  Amacing Joy’s Bright Star Niquita, Manchester Terrier, Kalvenes, Marianne,  Garnes
0. Toyamikis Princess Pippi, Shetland Sheepdog, Kristoffersen, Anne-Marie,  Fetsund
0. Mjøstunet’s Virrevirre Vapp, Shetland Sheepdog, Bratlie, Liv Høyem,  Gjøvik
0. N UCH  Ficus De La Vie Pastorale, Pyreneisk Gjeterhund  M/Korth.Hode, Fossum, Ghita Og Eivind Bredo,  Stavanger

Hopp-Stor-1

1.   Cichlas Killi, Belgisk Fårehund, Groenendael, Jespersen, Cassandra Grundtvig,  Stord
2.   Tessa, Blandingshund, Ågård, Kari Helene,  Filtvet
3.   Tico, Blandingshund, Berntzen, Cecilie,  Drammen
4.   My Trusted Friend Chester, Border Collie, Steinset, Kurt-Ove,  Tomter
5.   Golden Mist Summer Sunwine, Collie Langhåret, Arvesen, Linda Kristin,  Vesterøy
6.   Alva, Golden Retriever, Jacobsen Lene/ Alexandersen Carl P,  Oslo
7.   Jackup, Shetland Sheepdog, Johannessen, Ellen,  Geilo
8.   My Trusted Friend Get Me, Border Collie, Krogstad, Roger,  Melhus
9.   Borderjoy’s Acrobatic Aber Kadaber, Border Collie, Gorski, Dorota,  Oslo
10. Kasper, Blandingshund, Frogner, Bente,  Bekkestua
11. Akita-Zita, Border Collie, Bjelland, Marit,  Stavanger
12. Lexie, Border Collie, Dischler, Camilla Værholm,  Drammen
13. Turboline-Key, Border Collie, Fossum, Eivind Bredo,  Stavanger
14. Frodo, Blandingshund, Ågård, Kari Helene,  Filtvet
15. Adoreas Ridged Anella, Rhodesian Ridgeback, Skuterud, Helene,  Kråkstad
0.   Jørdis, Blandingshund, Tangen, Unn Desire,  Oslo
0.   Lochaline’s Black Velvet, Engelsk Springer Spaniel, Erikson, Erika,  Geilo
0.   Bliss, Border Collie, Bøyesen, Ida Wam,  Lunde
0.   Max, Border Collie, Forsberg, Arild,  Vestby
0.   N UCH NJV-12  Cichlas Karras, Belgisk Fårehund, Groenendael, Fredriksen, Vidar,  Stord
0.   Hind Paw’s Isy, Border Collie, Nilsen, Merethe,  Sandnes
0.   Trym, Blandingshund, Kaldager, Silje Christine,  Vear
0.   N UCH  Svassas Go For Success, Bearded Collie, Eggøy, Venke,  Ågotnes
0.   Mr Bojangles, Border Collie, Hovig, Titti,  Holmestrand
0.   Faveros Iherdige Iax, Border Collie, Lefstad, Anne,  Ås
0.   Supra Andrea, Border Collie, Huseby, Rune Andre,  Sandefjord
0.   Tikkabi’s Xanti (t), Belgisk Fårehund, Tervueren, Fredriksen, Vidar,  Stord
0.   Shathena’s Ginny Made In Greece, Belgisk Fårehund, Groenendael, Hamre, Gaute Nesheim,  Arendal
0.   N SE UCH  Revhibakken’s Rock On, Irish Softcoated Wheaten Terrier, Græsmann, Heidi,  Trondheim
0.   Tacara’s I – Luna, Border Collie, Søberg, Ole,  Oslo
0.   Kronvallaren Uno, Border Collie, Høitomt, Heidi,  Auli
0.   Heierås Kiron (t), Belgisk Fårehund, Tervueren, Stokkeland, Aina Heggestad,  Heradsbygd
0.   Woodshine’s Rainsky, Belgisk Fårehund, Tervueren, Larsen, Anne Grete,  Siggerud
0.   Ollegaarden’s Qatla Of O’shaya, Belgisk Fårehund, Groenendael, Njøten, Marianne Ono,  Oslo
0.   Miss Beatric, Border Collie, Johansen, Silje,  Skedsmokorset
0.   Borderjoy’s Adorable Whitney, Border Collie, Philipsen, Linda Jacqueline,  Sandefjord
0.   N UCH  Cd Marco Polo Av Nangijala (t), Belgisk Fårehund, Tervueren, Pinderud, Britt,  Oslo
0.   Nanna, Blandingshund, Johnsen, Brita Moe,  Krokstadelva
0.   Savi, Border Collie, Haukeland, Jan,  Stavanger

Hopp-Stor-2

1.  Zappa, Border Collie, Iversen, Bård Ivar,  Trondheim
2.   Kira, Blandingshund, Graneggen, Marit,  Saupstad
3.   Trixi, Blandingshund, Rønshaugen, Anne Lene,  Fjerdingby
4.   Wilma, Blandingshund, Norstrøm, Elizabeth,  Drøbak5.   Yxsjöstugans Tia, Welsh Springer Spaniel, Andersen, Linn Therese,  Sandvika
6.   Flinthaug Dark Chocolate In Black, Shetland Sheepdog, Martinsen, Berit,  Oslo
7.   N UCH  Cichlas Gucci (g), Belgisk Fårehund, Groenendael, Monsen, Kristin Sivertsen Og Rune,  Tananger
8.   Adoreas Red Conrad, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Johannessen, Nina Og Jan,  Arendal
9.   Eyemarkers Cross Time, Border Collie, Dahlen, Birgitte,  Tolvsrød
10. Vankami Jeanineschatzi, Dobermann, Pedersen, Elin Marie,  Fredrikstad
11. Eyemarkers Tricky Kate, Border Collie, Bergsbakken, Jorid Bøe,  Ulnes
12. Amanda’s Janna, Labrador Retriever, Andersen, Thomas,  Oslo
13. Skogstrollet’s 12 To Wicahpi, Australian Shepherd, Norbeck, Mette,  Blaker
0.   Svassas Go For Glory, Bearded Collie, Hamre, Anette Nesheim,  Arendal
0.   N UCH  Prikken Og Streken Astrix, Dalmatiner, Nilsen, Heidi,  Revetal
0.   Buffy, Blandingshund, Stensrud, Anne Tone Langeland,  Ulefoss
0.   For The Win Sisko, Border Collie, Hestholm, Birgitte,  Mjøndalen
0.   For The Win Mist, Border Collie, Elvevold, Mari,  Drøbak
0.   Nox, Blandingshund, Stokmo, Kristine Langen,  Fjell
0.   N UCH AD  Dalnews Ekkora Eddy, Dalmatiner, Van Megen, Wibeke,  Sarpsborg
0.   Troll, Border Collie, Stensrud, Jane,  Blaker
0.   Revhibakken’s Quality Like Chablis, Irish Softcoated Wheaten Terrier, Almroth, Siw,  Skedsmokorset
0.   Sita, Border Collie, Håland, Johnny,  Vigrestad
0.   Aniara’s Ladybird, Flat Coated Retriever, Gundesø, Anne Lise,  Drammen
0.   Get Weiler’s Glade Vims, Border Collie, Hansen, Nina,  Sem
0.   Nisses Back To Win, Border Collie, Thiesen, Thomas,  Langhus
0.   Akersborg Baileys, Border Collie, Berg, Ingrid,  Trondheim
0.   Ce Anastasija Av Nangijala, Belgisk Fårehund, Groenendael, Eliassen, Kathrine Brusletto,  Geilo
0.   Vokterens Chilli Hot And Black, Australian Shepherd, Hoff, Ann-Cathrin,  Eiksmarka
0.   Lauvstuas Tico Winterfox, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Evensen, Merete,  Loddefjord
0.   Puma, Border Collie, Midtgaard, Ann Karin,  Tønsberg

Hopp-Stor-3

0.   Tara, Border Collie, Huseby, Rune Andre,  Sandefjord
0.   Tiki, Blandingshund, Kristiansen, Tor Erik,  Oslo
0.   U, Border Collie, Strøm, Aileen,  Haslum
0.   Muletunet’s Bee-Lula (g), Belgisk Fårehund, Groenendael, Askim, Ingrid,  Trondheim
0.   N ACH  Brains Leap La Nina, Border Collie, Eike, Merethe,  Oslo
0.   Wow-Wow’s Quinta Quartz, Schnauzer Salt/Pepper, Bøhmer, Martin,  Oslo
0.   N A(H)CH  Somolis Zofia, Border Collie, Ingvoldstad, Anne K.,  Vang På Hedmarken
0.   Litchi, Border Collie, Bjerch, Catrine Horgen,  Ås
0.   Leah, Border Collie, Wang, Marit D./Haukeland, Jan,  Stavanger
0.   Gosh, Border Collie, Hansen, Lise-Irene,  Gressvik
0.   Sindregardens Kate L, Border Collie, Jensen, Hans V Og Annbjørg G,  Sandnes
0.   N ACH N VCH  Sandcourt Dragonfly, Collie Langhåret, Vesterheim, Kjersti,  Oslo
0.   Lani, Border Collie, Krüger, Inger Elise,  Laksevåg
0.   My Trusted Friend Blu Bizznizz, Border Collie, Fosser, Anne,  Råholt
0.   Sortliteigen’s Kelly, Working Kelpie, Heggeland, Margot,  Søfteland
0.   Toppborders Sita, Border Collie, Grønvold, Inger Maiken,  Lommedalen
0.   Win, Border Collie, Wang Marit D/Haukland Jan,  Stavanger
0.   Kronvallaren No Limit, Border Collie, Grefstad, Geir,  Auli
0.   Ask, Blandingshund, Solvang, Richard,  Narvik
0.   Arko, Blandingshund, Sandbakken, Mette Elin,  Hamar
0.   Luke, Border Collie, Natås, Dorte,  Os
0.   Faveros Iherdige Pepsi, Border Collie, Andersen, Thomas Hørtun,  Oslo
0.   Urskauen’s Azzi Arinda (t), Belgisk Fårehund, Tervueren, Granaas, Tone Iren,  Nordbyhagen
0.   Kevin, Blandingshund, Boldvik, Inger,  Steinberg
0.   Fancy, Border Collie, Frøslev, Yvonn,  Greåker
0.   Kuling, Border Collie, Klaveness, Ingerid Margrete,  Ulefoss
0.   Bella, Blandingshund, Simonsen, Isabelle,  Ålgård
0.   N ACH  Vokterens Dewey, Australian Shepherd, Fossum Ghita Og Eivind,  Stavanger
0.   Fame, Border Collie, Harms, Kjetil,  Rakkestad
0.   N A(H)CH N ACH  Taspitir’s Ted, Border Collie, Wiik, Bodil Mehl,  Seim
0.   N A(H)CH  Turbo, Border Collie, Brandtzæg, Trygve,  Kopervik
0.   N RL CH  Kronvallaren Quizz, Border Collie, Heggen, Irene,  Aurskog
0.   Skogstrollet’s I3 Super Splash, Australian Shepherd, Kilde, Ann-Kristin,  Oslo
0.   N ACH N A(H)CH  Astra Mystique, Border Collie, Bjerke, Hilde,  Sofiemyr
0.   Taron, Border Collie, Gundersen, Signe K,  Nannestad
0.   Kita, Blandingshund, Eidstumo, Tove,  Kvål
0.   Kronvallaren Toffi, Border Collie, Olsen, Ann Karin Jacobsen,  Auli
0.   B-My Magic Riverside Av Aussieboxy, Australian Shepherd, Lindsveen, Hanne,  Årnes
0.   Kronvallaren Tamzin, Border Collie, Bjerke, Hilde,  Sofiemyr
0.   N ACH  Cola Light, Border Collie, Frøysa, Ingrid,  Hosle
0.   N UCH  Aijka, Lapsk Vallhund, Lenes, Sigurd,  Ulefoss
0.   N A(H)CH N ACH SE UCH  Sindregardens Piazzolla, Border Collie, Hovig, Titti,  Holmestrand
0.   Milo, Blandingshund, Talseth, Sissel,  Stabekk
0.   Vårvindens Dark Easy, Golden Retriever, Krogstad, Roger,  Melhus
0.   Bonnie, Border Collie, Philipsen, Linda Jacqueline,  Sandefjord
0.   Minus, Border Collie, Wilhelmsen, Lene Kristin,  Røyneberg
0.   Snuppa, Border Collie, Andersen, Nina Marianne Kolås,  Gamle Fredrikstad
0.   Bea, Border Collie, Rynning, Janniche,  Melhus
0.   Freja, Border Collie, Berglund, Hilde Og Bjørn,  Aurskog
0.   N A(H)CH  Shathena’s Black Pearl, Belgisk Fårehund, Groenendael, Monsen, Kristin Og Rune,  Tananger
0.   Panda, Blandingshund, Andersen, Hege Mostad,  Sandefjord
0.   Mira, Border Collie, Steinset, Kurt-Ove,  Tomter
0.   Akersborg Tiini, Border Collie, Græsmann, Unn Kristin,  Trondheim
0.   Emenems Kelly, Border Collie, Wiik, Bodil Mehl,  Seim
0.   Vokterens Duke, Australian Shepherd, Sandvik Tina Renathe,  Buvika
0.   Kizz, Border Collie, Berglund, Hilde,  Aurskog
0.   N A(H)CH  Viätt’s Kick Ass, Border Collie, Thiesen, Thomas,  Langhus
0.   For The Win Bolt, Border Collie, Wiik, Bodil Mehl,  Seim
0.   Jacklaine’s Brilliant, Golden Retriever, Hansen, Martine Juvsjø,  Tønsberg
0.   Tess, Border Collie, Heinrichs Mona,  Hurdal
0.   N UCH NVV-13  A Trick For Life, Collie Langhåret, Johansen, Linda,  Vesterøy
0.   Ess, Border Collie, Svebakken, Hege,  Oslo
0.   High On Speed, Border Collie, Bergsbakken, Gøril Bøe,  Ulnes
0.   BH  Tollerstemmen’s Jessie, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Henriksen, Elin,  Kodal
0.   Joyful Spirit, Stor Puddel, Brenne Stein Og Anne Christine,  Kolsås
0.   Birk, Blandingshund, Andreassen, Heidi,  Hagan
0.   N SE ACH N A(H)CH  Elleville Isa, Border Collie, Lundkvist, Aina Britt,  Oslo
0.   Nice Of You To Come Byexzeriousxzir, Border Collie, Hansen, Lise-Irene,  Gressvik
0.   Hnossa Des Terres Bergeres, Belgisk Fårehund, Tervueren, Eliassen, Ronny Og Linda/Ryland L.,  Tertnes
0.   Ben, Blandingshund, Bøyesen, Ida Wam,  Lunde

Lag-liten:

1. Knøttene, Bergersen, Nina,  Skedsmokorset
2. Johnsrud, Trine,  Kjeller
3. Sørum, Marit,  Tønsberg
4. Micro Partners LL34, Stillum, Grete Funderud Og Erik,  Drammen
5. AskerSpitzene, Kjørnæs, Benedicte,  Høvik
0. Smått e godt, Jonassen, Bente,  Sandnes
0. SmåtrollafraHokksund, Røste, Anne Brit,  Åmot
0. Wilhelmsen, Jannicke,  Fjell
0. Rummelhoff, Anders,  Oslo
0. Småtrolla fra Hokksu, Mork, Grete,  Solbergelva
0. Minimalis, Bergersen, Eline,  Skedsmokorset
0. Johnsrud, Trine,  Kjeller

Lag-mellom:

0. Krapylene, Henning, Venke,  Oslo
0. DBHK Pels og poter, Løken, Frøydis,  Kongsberg
0. X-files, Torvik, Åse Kristin,  Oslo
0. Bergens Ekspressen, Strand, Elin,  Bjørndalstræ
0. MellomSmurfene, Aamodt, Hege,  Bøn
0. Mellomsmurfene, Aamodt, Hege,  Bøn
0. The Medium Flyers, Nilsen, Merethe/Aas, S. M. Og J.,  Sandnes
0. Hot Dogs, Torvik, Åse Kristin,  Oslo

Lag-stor:

1. Dream Team, Dahlen, Birgitte,  Tolvsrød
2. Big Fart& Kræp Tørns, Tvervåg, Mona A,  Tomter
3. Nidaros Råskinn, Askim, Ingrid,  Trondheim
4. Best i test, Haukeland, Jan,  Stavanger
5. Nidaros Berserk, Iversen, Bård Ivar,  Trondheim
6. The flying mixed tea, Wang Marit D/Haukland Jan,  Stavanger
7. Underdogs, Klaveness, Ingerid Margrete,  Ulefoss
0. Fort & Gæli, Lundkvist, Aina Britt,  Oslo
0. ARun4Fun, Olsen, Ann Karin Jacobsen,  Auli
0. Ag party friends, Svebakken, Hege,  Oslo
0. Asker Joy Runners, Hoff, Ann-Cathrin,  Eiksmarka
0. Glade Vannvidd, Lundkvist, Aina Britt,  Oslo

KALA TROFEET ETTER DENNE UTSTILLINGEN

Liten 3

Mellom 3

Stor 3

Juniorhandling:

Klasse 10-13 år, dag 1

1. Nanette Berge Karlsen, Støren, Dvergpinscher, Dirty Dancer V. Nobel Line (superfinale-vinner).
2. Marte Lund Sjølstad, Bjørkelangen, Pomeranian, Tiny Jewels’ Who Do You Love
3. Selma Hjerpetjønn Hanssen, Oslo, Chinese Crested Powder Puff, Sun-Hee’s Circus Dancer
4. Julia Bjørklund, Bardu, Jack Russell Terrier, Kjennekrokens Hunters Boy

Klasse 10-13 år, dag 2

1. Selma Hjerpetjønn Hanssen, Oslo, Chinese Crested Powder Puff, Sun-Hee’s Circus Dancer
2. Marte Sjølstad, Sørumsand, Welsh Corgi Pembroke, Siggen’s Queen Of Spades
3. Julia Sofie Sørum Bjørklund, Skiptvet, Basenji, Chagmas Scarlett Pimpernel
4. Andrea Larsen, Ålgård, Boston Terrier, Bogerudmyra’s Lenn

Klasse 14-17 år, dag 1

1. Anna Moe, Krokelvdalen, Cocker Spaniel, Rainstorm’s As Promised
2. Hedda Hjerpetjønn Hanssen, Drammen, Faraohund, Antefa’s Umbrah
3. Ingrid Moe, Etne, Toy Puddel, Lucky Rider
4. Sigrid Svingen, Flå, Engelsk Bulldog, Hallingdalens Fredrik

Dag 2

Klasse 14-17 år, dag 2

1. Hedda  Hjerpetjønn Hanssen, Flekkefjord, Bedlington Terrier, Velvety Frangelico (superfinale-vinner).
2. Susann Omholt Nikolaisen, Steinberg, Petit Basset Griffon Vendeen, Isnesgårdens Dixi
3. Kathleen  Geicke, Asker, Afghansk Mynde, Esbelto’s I’m Born To Run
4. Helle Haugen Lund, Sjetnemarka, Bearded Collie, La-Faja’s Beat’em All

FacebookTwitterPinterestGoogle+EmailMore

Hovedsamarbeidspartnere