NKK Bø i Telemark 22.-23. februar 2014

Resultater og bilder fra NKK Bø i Telemark 22 - 23. februar 2014 finner du her!

Resultater fra og årslister etter utstillingen i Bø 22.23 februar 2014

Foto: Roger Sjølstad

BIS-plasseringer:

1BIS: Border Terrier, NORDV13 FINV13  Sweeping There Must Be An Angel, Winberg, Erica, Sverige

NKK Bø i Telemark 22.-23. februar 2014

2BIS: Rhodesian Ridgeback, INT NORD DK UCH NORDV-10 NV-13 Shavano’s Look Out For Lloyd, Espolin-Johnson, Eline, Oslo

NKK Bø i Telemark 22.-23. februar 2014



3BIS: Golden Retriever, Bundessieger13Herbstsieger13DKV13  First Come Del Valle De Pielagros, Barcena, Lorena, Sverige

NKK Bø i Telemark 22.-23. februar 2014



4BIS: Stor Puddel,   Da Maya Huffish Copyright Woman, Sandell, Charlotte, Sverige

NKK Bø i Telemark 22.-23. februar 2014



Best In Show dommer: Helgesen, Svein Bjarne,

GRUPPEPLASSERINGER:

Gruppe 1, Bruks-, Hyrde og Gjeterhunder,  Dommer: Hindse, Jørgen

1BIG: Schapendoes, N UCH  Hoffern Av Geehrbacch, Holmen Skalstad, Kjetil Andre, Åmot.
2BIG: Collie Langhåret, SE DK UCH KORAD  Seamist Arctic Ice, Hawkins, Margareta, Sverige.
3BIG: Welsh Corgi Pembroke,   Siggen’s Queen Of Diamonds, Wilberg, Rita Tilley, Sørumsand.
4BIG: Schäferhund  Normalhår, BH AD SCHH1 N DK CH UCH  Haffran’s Av Quantos, Bye, Bjørn, Orkanger.

Gruppe 2, Schnauser/Pincher/Molosser/Sennenh,  Dommer: Svarstad, Birgitta

1BIG: Dvergschnauzer Salt/Pepper, JWW-13 SeJW-12  Hildebert’s Rebus, Tjernberg, Frida, Sverige.
2BIG: Grand Danois, DKJV-13  Aludi’s Geronimo, Elgesem, Wenche, Kvelde.
3BIG: Berner Sennenhund, SE NORD UCH  Nøklebyåsen’s Ådne, Solberg, Gro, Rakkestad.
4BIG: Dobermann, NV-13  Imidz Lady Eleanor, Pedersen, Miriam, Sandefjord.

Gruppe 3, Terriere, Dommer: Johansson, Karl-Erik,  

1BIG: Se 1BIS.
2BIG: Kerry Blue Terrier, Shyloch President, Skålberg, Elisabeth, Sverige.
3BIG: Jack Russell Terrier, WW-13 NJV-12 NV-13  Knøtteliten’s Norwegian Vybz, Steen, Anne Christine, Gjerdrum.
4BIG: Staffordshire Bull Terrier, DKJV-13  Wipeoff’s Breaking Bad, Prante, Ingrid Berg, Stavanger.

Gruppe 5, Spisshunder,  Dommer: Mäkinen, Maija

1BIG: Japansk Spisshund, NJV-13 HEJV-13 NORDJV-13 NORDV-13 FIJV-13 DKJV-13 DKV-13 Donåsen’s Dona Tea D`la Bamse, Sliwa, Vanja E Trøbakk, Støren.
2BIG: Akita, NJV-13  Misaki Go Kiyama, Helander, Inger-Karin, Vang På Hedmarken.
3BIG: Peruviansk Nakenhund Standard, NV-13 NJV-13  Wanhan Wuoren Helppo Elämä, Meyn, Camilla, Gran.
4BIG: Chow Chow,   Pei Fang Walk Over, Paulsen, Vibeke, Støren.

Gruppe 6/4, Drivende og Sporhunder/Dachshund,  Dommer: Jakkel, Tamas, 

1BIG: Se 2BIS.
2BIG: Beagle, AUS CH  Beagelee Bourne Identity (ai), Duval, Leanne, Australia.
3BIG: Dvergdachshund Strihåret,   Wervest’s Hope, Vestby, Vera, Nordre Frogn.
4BIG: Haldenstøver, RR N UCH N J(D)CH  Boris, Halvorsen, Jan Willy, Rykene.

Gruppe 7, stående fuglehunder,  Dommer: Wilberg, Leif-Herman,

1BIG: Breton,   Vanity Pauline, Bergh, Hallgeir, Skiptvet.
2BIG: Bracco Italiano,   Olympos Principessa Di Carnevale, Hamre, Titti, Skollenborg.
3BIG: Stabyhoun,   Næssgården’s Delphi, Pinderud, Britt, Oslo.
4BIG: Pointer, NV-13  Røynåsen’s Bare Bieber, Gill, Robert, Drammen.

Gruppe 8, Apporterende Hunder,  Dommer: Catalan, Luís Manuel Calado,  

1BIG: Se 3BIS.
2BIG: Portugisisk Vannhund, INT N FI DK SUCH NORDJV-11 KBHV-12 HELW-12 BH NV-12-13 Aquafortis Cha-Ching By Robel, Kristiansen, Runi, Hvittingfoss.
3BIG: Cocker Spaniel, NJV-13  Westridge Boomerang Boost, Svartås, Trine, Lierskogen.
4BIG: Amerikansk Cocker Spaniel, NJV-12 NV-12  Statesman Love Me Do, Paulsen, Vibeke, Støren.

Gruppe 9, Selskapshunder,  Dommer: Leiviskä, Jouko, 

1BIG: Se 4BIS.
2BIG: Mops, NJV-13 SEJV-13  Analog Ci Nobodys Business, Sonberg, Christine/Løken, Bjørn Erling, Hønefoss 
3BIG: Chinese Crested Powder Puff, N UCH DKJV-12 NORDJV-12  Sunstreaker Losing My Religion, Farstad, Annika, Kløfta.
4BIG: Dvergpuddel,   Escada Of Chanel Coco, Linneberg, Charlotte, Danmark.

Gruppe 10, Mynder,  Dommer: Catalan, Luís Manuel Calado,

1BIG: Irsk Ulvehund, DKJV-13 DKV-13 NJV-13  Furlongs Crusader, Eliassen, Monica Fornebo, Fredrikstad.
2BIG: Whippet, N SE DK UCH NV-12 SEV-12  Courtborne Hera, Hoff K/ Kristensen J/ Gjerdet S, Tanem.
3BIG: Afghansk Mynde, INT FIN SE N DK UCH  Gold’n Copper Stay ‘t Night, Hustøl, Tor Kjell Og Ingunn, Stavanger.
4BIG: Saluki, NJV-13 NordV-13 FinV-13  Qirmizi Ovation, Eriksson, Nicklas, Sverige.

Bamseliste etter denne utstillingen:

1. NORDV13 FINV13  Sweeping There Must Be An Angel, Border Terrier, Winberg, Erica,  Sverige, (15) 15 p.
2. INT NORD DK UCH NORDV-10 NV-13 Shavano’s Look Out For Lloyd, Rhodesian Ridgeback, Espolin-Johnson, Eline,  Oslo, (13) 13 p.
3. BUNDESSIEGER13HERBSTSIEGER13DK  First Come Del Valle De Pielagros, Golden Retriever, Barcena, Lorena,  Sverige, (12) 12 p.
4. Da Maya Huffish Copyright Woman, Stor Puddel, Sandell, Charlotte,  Sverige, (11) 11 p.
5. NJV-13 HEJV-13 NORDJV-13 NORDV-13 FIJV-13 DKJV-13 DKV-13 Donåsen’s Dona Tea D`la Bamse, Japansk Spisshund, Sliwa, Vanja E Trøbakk,  Støren, (7) 7 p.
5. N UCH  Hoffern Av Geehrbacch, Schapendoes, Holmen Skalstad, Kjetil Andre,  Åmot, (7) 7 p.
5. JWW-13 SEJW-12  Hildebert’s Rebus, Dvergschnauzer Salt/Pepper, Tjernberg, Frida,  Sverige, (7) 7 p.
5. NJV-13 SEJV-13  Analog Ci Nobodys Business, Mops, Sonberg, Christine/Løken, Bjørn Erling, Hønefoss (7) 7 p.
9. DKJV-13  Aludi’s Geronimo, Grand Danois, Elgesem, Wenche,  Kvelde, (6) 6 p.
9. INT N FI DK SUCH NORDJV-11 KBHV-12 HELW-12 BH NV-12-13 Aquafortis Cha-Ching By Robel, Portugisisk Vannhund, Kristiansen, Runi,  Hvittingfoss, (6) 6 p.
9. Shyloch President, Kerry Blue Terrier, Skålberg, Elisabeth,  Sverige, (6) 6 p.
9. SE DK UCH KORAD  Seamist Arctic Ice, Collie Langhåret, Hawkins, Margareta,  Sverige, (6) 6 p.
9. DKJV-13 DKV-13 NJV-13  Furlongs Crusader, Irsk Ulvehund, Eliassen, Monica Fornebo,  Fredrikstad, (6) 6 p.
9. NJV-13  Misaki Go Kiyama, Akita, Helander, Inger-Karin,  Vang På Hedmarken, (6) 6 p.
9. N SE DK UCH DKJV-12 NORDJV-12  Sunstreaker Losing My Religion, Chinese Crested Powder Puff, Farstad, Annika,  Kløfta, (6) 6 p.

Beste Veteran:

Dag 1

1. INT NORD UCH NORDV-12 NORDVV-12 DKVV-12 Breaksea Bounty, Bearded Collie, Lindberg, Susanne, Oslo, 5 p.
2. INT NORD EE LET LIT SLO H UCH FIN UCH NV-06-07-08-09-11-13 KBHV-06-07-09-13 SV07-08-09-10 ESTV-07 BALTV-07 LITV-08 WW-08 EUV-08 NORDV-08 DK-09 NORDV-10-11-12 NVV-12-13 DKVV-12 HELVV-13 HELV-13 FINV-13 FINVV-13 NORDV-13 NORDVV-13 Straight Fire Grand Prix, Malteser, Westeng, Terje og Laila, Gressvik, 4p.
3. INT MONT BH LIT R NORD UCH NV-05 SV-08 LITV-08 NVV-12-13 Hin Chen’s Jay-Walker, Shih Tzu, Finnanger, Hege Mari og Ole Morten, Oppaker, 3p.
4. INT N SE DK UCH NV-08 DKV-10 NVV-13 Krohnhaugen’s Cherry, Keeshond, Neathey, Katrina Margaret Jonassen, Vesterøy, 2p.  

Dag 2

1. INT N US SE FIN UCH CW-11 NORDV-11-12 NV-12-13 EUVW-13 NVV-13 Robelalexanderthegreataquatass, Portugisisk Vannhund, Kristiansen, Runi, Hvittingfoss, 5p.
2.  N UCH NV-09 Zivotny’s Ikar Detstvi Sen, Cesky Terrier, Andersen, Katarina Elin Helland, Hauglandshella, 4p.
3. N UCH NVV-13 Covenstead Catch The Point, Flat Coated Retriever, Nesse, Svein og Harriet, Sveio, 3 p.
4. N UCH N J(H)CH NVV-12-13 Pediculus Berte, Dachshund Strihåret, Næss, Kirsten, 2 p.

Dommer: Helgesen, Svein Bjarne, Norge
 
Beste avlshund:

Dag 1

1. INT N SE UCH NORDV-10  Siggen’s Hazel,Welsh Corgi Pembroke,  Brandvik, Julie Wilberg,  Sørumsand, 7 p.
2. Bellini Sorbet Only Salsa,Chinese Crested,  Undheim Cornelia S Og Karin S,  Hokksund, 5 p.
3. JWW-08 N UCH  Rajumas Aurora,Samojedhund,  Fåne, Øyvind/Moe-Gumø, Gro,  Notodden, 4 p.
4. N UCH  Cardigarden’s Done For Diamonds,Welsh Corgi Cardigan,  Momrak, Heidi Engen,  Fyresdal, 3 p.

Årets beste avlshund etter denne utstillingen:

1. INT N SE UCH NORDV-10  Siggen’s Hazel, Welsh Corgi Pembroke, Brandvik, Julie Wilberg,  Sørumsand, (7) 7 p.
2. Bellini Sorbet Only Salsa, Chinese Crested, Undheim Cornelia S Og Karin S,  Hokksund, (5) 5 p.
3. JWW-08 N UCH  Rajumas Aurora, Samojedhund, Fåne, Øyvind/Moe-Gumø, Gro,  Notodden, (4) 4 p.
4. N UCH  Cardigarden’s Done For Diamonds, Welsh Corgi Cardigan, Momrak, Heidi Engen,  Fyresdal, (3) 3 p.

Beste oppdretter:

Dag 1

1. El’mambee’s – Pekingeser, 6 p.
2. Estava Rain – American Akita, 4 p.
3. Quantos- Schäferhund Normalhår, 3 p.4. Rajuma – Samojed, 2 p.

Dag 2

1. Shavano-Rhodesian Ridgeback, 6 p.
2. Winton – Engelsk Springer Spaniel, 4 p.3. Aquafortis- Portugisisk Vannhund,
3 p.4. Nobel Line – Dvergpinscher, 2 p.

Årets mest vinnende oppdretter etter denne utstillingen:

1. El’mambee’s – Pekingeser, (6) 6 p.2. Shavano-Rhodesian Ridgeback, (6) 6 p.3. Winton – Engelsk Springer Spaniel, (4) 4 p.4. Estava Rain – American Akita, (4) 4 p.5. Aquafortis- Portugisisk Vannhund, (3) 3 p.6. Quantos- Schäferhund Normalhår, (3) 3 p.7. Nobel Line – Dvergpinscher, (2) 2 p.8. Rajuma – Samojed, (2) 2 p.

Beste Norske Hund:

Dag 1

1. Varg Av Kvernenget, Norsk Elghund Grå, Gjernes, Ove B.,  Søndeled, 54 p.
2. N UCH SE UCH NV-10-13  Navahoos Birk Yksander, Norsk Lundehund, Johansen, Turid,  Brandval, 21 p.

Dag 2

1. Direktør’n Av Kampenhaug, Dunker, Jensen, Ann Jeanette Stenhaug,  Rakkestad, 4 p.
2. RR N UCH N J(D)CH  Boris, Haldenstøver, Halvorsen, Jan Willy,  Rykene, 2 p.

Årets beste norske hund etter denne utstillingen:

1. Varg Av Kvernenget, Norsk Elghund Grå, Gjernes, Ove B.,  Søndeled, (54) 54 p.
2. N UCH SE UCH NV-10-13  Navahoos Birk Yksander, Norsk Lundehund, Johansen, Turid,  Brandval, (21) 21 p.
3. SV-13 SEJV-13  Direktør’n Av Kampenhaug, Dunker, Jensen, Ann Jeanette Stenhaug,  Rakkestad, (4) 4 p.
4. RR N UCH N J(D)CH  Boris, Haldenstøver, Halvorsen, Jan Willy,  Rykene, (2) 2 p.

Lydighet:

LP-I

1. Sable Shade’s Melody, Mittelspitz, Olsen, Jon A.,  Moelv, 179 p.
2. Get Weiler’s Gromme Prinsesse, Border Collie, Isaksen, Elisabeth,  Tobøl, 177 p.
3. Gundog’s Choice Chevy, Golden Retriever, Nordby, Vegar,  Drammen, 167 p.
4. INT NORD UCH  Tessie The Lady In Black, Kleinspitz, Berntsen, Anita Og Geir,  Råholt, 161 p.
5. Nesbakkens Jesse James, Border Collie, Sørensen, Torgrim,  Skien, 155,5 p.
6. Lucy-Bella, Blandingshund, Germain, Hannah,  Son, 148,5 p.
7. Stifinnerens Kalmer, Labrador Retriever, N B F Førerhundskole,  Oslo, 146,5 p.
8. Blazing Sun Beat The Rap, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Gravdahl, Helene Harkjerr, Tønsberg, 143,5 p.
9. C.I.B. NORD DK S (u) N UCH NV-13 Brown Clown Sune Safir, Irsk Vannspaniel, Hemmingsen, Eva, Trondheim, 135 p.
10. Aki, Belgisk Fårehund, Malinois, Kåsa, May Linn,  Bø I Telemark, 134 p.
11. Ferox, Blandingshund, Berntzen, Cecilie,  Drammen, 128 p.
11. N DK UCH  Miss Magoo’s Biggan, Australian Kelpie, Berglund, Annika,  Tønsberg, 128 p.
13. Bonnie, Golden Retriever, Låhne, Anne Grethe,  Røyken, 123 p.
14. Chablis V. Erikson, Airedale Terrier, Løken, Kristin,  Lier, 120,5 p.
15. Snjos Blue Jarra, Australian Cattledog, Tørrissen, Trine,  Asker, 110,5 p.
16. Friia, Golden Retriever, Antonsen, Hilde Merete,  Frogner, 107 p.
17. Susi, Blandingshund, Hansen, Christian,  Stokke, 100 p.
18. NORD UCH NORDV-10 NORDJV-10 Chrilikas Casablanca Wildb. Nila, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Tangnes, Kate Iren Og Christel,  Oslo, 94 p.
19. Chrilikas D’halloween Scarecrow, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Tangnes, Kate Iren,  Oslo, 85,5 p.
20. Personlighetens Winter Snow I, Shetland Sheepdog, Hansen, Lene,  Ulefoss, 67,5 p.
21. Life Loving Billy The Kid, Papillon, Paulsen, Marianne,  Sande i Vestfold, 55 p.

LP-II

1. Myrullen’s Ludvig, Border Collie, Selsaas, Kjellaug,  Nedre Vats, 192 p.
2. NV-13 N UCH  Beatrice Gaviro, Chodsky Pes, Kristiansen, Inger Lise,  Vestfossen, 152,5 p.
3. Sweet Candy, Blandingshund, Karlsen, Hege,  Hurdal, 143 p.
4. BH Ulvehiets Black Joy, Schäferhund  Normalhår, Borgen, Line Ingwardo,  Hunndalen, 131,5 p.
5. Vassruggens Bork Digre, Golden Retriever, Lyngaas, Bente,  Drammen, 109,5 p.
6. Helma, Blandingshund, Holm, Liza,  Oslo, 109 p.
7. Benzelias Heartbreaking Henny, Dansk-Svensk Gårdshund, Brandsgård, Liv-Anine,  Kirkenær, 104,5 p.
8. Cafridas Rhythmic Ragtime Reggae, Berner Sennenhund, Amundsen, Mari-Ann H,  Vestfossen, 90,5 p.
9. Samson, Blandingshund, Aas, Trude,  Skien, 90 p.
10. N UCH  G-Diggers Barney, Mellompuddel, Freed, Ylva,  Sandvika, 75,5 p.

LP-III

1. Doubleuse Golden Star, Golden Retriever, Brustad, Trond,  Oslo, 291,5 p.
2. INT N DK UCH BH WW-10 NORDV-10 NV-11-12-13 DKV-12 Willacarras Catherine Zeta-Jones, Australian Cattledog, Thrygg, Linda Høyem,  Hyggen, 269 p.
3. Kiæråsens Zeppo, Border Collie, Helgesen, Anita,  Våle, 268 p.
4. Joy, Border Collie, Mc Dowell, Liv,  Tolvsrød, 260 p.
5. Jacklaine’s Briggs, Golden Retriever, Ekkeren, Frode,  Kongsvinger, 5 p.
6. El-Sjoko, Cocker Spaniel, Norheim, Ida Anette,  Karmsund, 242,5 p.
7. Engelaiz Valpolicella, Boxer, Halle, Kristin,  Nordre Frogn, 225,5 p.
8. Lantlyckans Irrbloss, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Lyngen, Ann Sissel,  Lunde, 224 p.
9. Kiæråsens Zelda, Border Collie, Karlsen, Linda,  Fredrikstad, 217,5 p.
10. Kaia, Blandingshund, Gundersen, Petter,  Drammen, 214 p.
11. Aussie Gården’s Spice It Up, Australian Shepherd, Vesterdalen, Anne/Viki, Olav,  Porsgrunn, 200 p.
12. BH AD  Dalbugården’s Pretty Luna, Rottweiler, Karlsen, Hege,  Hurdal, 196,5 p.
13. Aplicado Thunder Road, Portugisisk Vannhund, Dahl, Anne Britt,  Skien, 188 p.
14. Wega Av Skansetoppen, Labrador Retriever, Haug, Anne-Bett Bowitz,  Drammen, 160,5 p.
15. NJV-12  Lauvstuas Tia Winterstar, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Holte, Anne-Lise,  Kristiansand S, 154 p.

LP-Elite

1. BH N LCH N BCH  Ytrelia’s Yatzy, Border Collie, Bakke, Hege Schea,  Ytre Enebakk, 275,5 p.
2. Chess, Border Collie, Thon, Grete,  Tolvsrød, 271 p.
3. NORD LCH  Lord, Border Collie, Trasti, Eva,  Oslo, 267,5 p.
4. NORD LCH BH  Tending Jynx, Border Collie, Brenden, Lillian,  Lillestrøm, 266,5 p.
4. Kylie, Border Collie, Røine, Aina Fatland,  Stavanger, 266,5 p.
4. Jannoff’s Energiske Ciao, Border Collie, Feet, Else Helene,  Oslo, 266,5 p.
4. Kronvallaren Malte, Border Collie, Wickstrøm, Monica,  Tolvsrød, 266,5 p.
8. SLCH  Seven, Border Collie, Eriksson, Madelaine,  Sverige, 266 p.
9. Tonedo’s Supreme Luce, Border Collie, Johansen, Øivind,  Tolvsrød, 265 p.
10. N LCH  Tending Knockout, Border Collie, Nordve, Gørill,  Aurskog, 260,5 p.
11. Dixie, Border Collie, Anfinsen, Marit Rasmussen,  Sandnes, 256,5 p.
12. Doubleuse Cloudberry, Golden Retriever, Brustad, Trond,  Oslo, 256 p.
13. N LCH  Happy-Flip, Border Collie, Kristiansen, Anette,  Dølemo, 255,5 p.14. N S LCH  Liz Jada, Golden Retriever, Fossdal, Ann Helen,  Nodeland, 253,5 p.
14. Harry-Pepper, Border Collie, Frøystad, Line Fatland,  Sandnes, 253,5 p.
16. N LCH  Get Weiler’s Flic Flac, Border Collie, Mestad, Jannicke,  Kristiansand S, 251 p.
16. Vassruggens Ålga Mildir, Golden Retriever, Lund, Renate,  Solbergelva, 251 p.
18. Vips, Border Collie, Svendsen, Siv,  Bjorbekk, 249 p.19.   Myrullen’s Lille Herman, Border Collie, Johnsen, Hege,  Aurskog, 247,5 p.
20. Myrullen’s Lazy Haste, Border Collie, Gudem, Kristin,  Heggedal, 242 p.
21. Somollis Inez, Border Collie, Hauger, Kristin Natås,  Rasta, 233,5 p.
22. Crawfields Red Hot Sweet Bell, Golden Retriever, Frøshaug, Trine,  Oslo, 232,5 p.
23. Fak’s Neversay Never, Labrador Retriever, Lanes, Antonio Reynoso,  Kråkerøy, 232 p.
24. Kip, Border Collie, Andersen, Tine Zapffe,  Mjøndalen, 223 p.
25. N LCH  Torpvallaren’s August, Border Collie, Isaksen, Elisabeth,  Tobøl, 218,5 p.
26. N LCH  Flips Ben, Border Collie, Rekstadvik, Anniken,  Hornnes, 216 p.
27. Kelliegårdens Evita, Border Collie, Mc Dowell, Liv,  Tolvsrød, 214 p.
28. Træet’s Sita I I, Border Collie, Stifoss, May Britt,  Evje, 197,5 p.
28. N LCH  Dream D’aspe Et D’ossau, Golden Retriever, Matre, Synnøve Solberg,  Sandeid, 197,5 p.
30. Kronvallaren Pondus, Border Collie, Ytreberg, Anne Lise,  Oslo, 192 p.
31. N LCH  Sindregardens Shankly T, Border Collie, Andersen, Hege,  Nittedal, 189,5 p.
32. Linnie, Border Collie, Svendsen, Else Kristin,  Hafrsfjord, 179,5 p.
33. Poecilia’s Imperial Fantasy, Jack Russell Terrier, Strømdal, Mona C,  Gullaug, 144 p.
34. Nesbakkens Eira, Border Collie, Markussen, Solveig,  Porsgrunn, 136,5 p.35. N UCH S U(U)CH NV-08  Thicha’s Beautiful Niko Mikkel, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Lillebakken, Ronny,  Vang På Hedmarken, 119 p.

Gerapokalen etter denne utstillingen:

1. Doubleuse Golden Star, Golden Retriever, Brustad, Trond,  Oslo, (291,5) 291,5 p.
2. BH N LCH N BCH  Ytrelia’s Yatzy, Border Collie, Bakke, Hege Schea,  Ytre Enebakk, (275,5) 275,5 p.
3. Chess, Border Collie, Thon, Grete,  Tolvsrød, (271) 271 p.
4. INT N DK UCH BH WW-10 NORDV-10 NV-11-12-13 DKV-12 Willacarras Catherine Zeta-Jones, Australian Cattledog, Thrygg, Linda Høyem,  Hyggen, (269) 269 p.
5. Kiæråsens Zeppo, Border Collie, Helgesen, Anita,  Våle, (268) 268 p.
6. NORD LCH  Lord, Border Collie, Trasti, Eva,  Oslo, (267,5) 267,5 p.
7. Kylie, Border Collie, Røine, Aina Fatland,  Stavanger, (266,5) 266,5 p.
8. NORD LCH BH  Tending Jynx, Border Collie, Brenden, Lillian,  Lillestrøm, (266,5) 266,5 p.
9. Kronvallaren Malte, Border Collie, Wickstrøm, Monica,  Tolvsrød, (266,5) 266,5 p.10.   Jannoff’s Energiske Ciao, Border Collie, Feet, Else Helene,  Oslo, (266,5) 266,5 p.

Agility:

Liten-1

1. Elleville Maia, Shetland Sheepdog, Bøyesen, Ida Wam,  Lunde
2. Thuja-Hill Binna Miley, Kleinspitz, Berntsen, Anita,  Råholt
3. Carla Camille Avrina, Dvergpuddel, Stokman, Liv,  Moss
4. N UCH NJV-11  Vadbakken’s Easy Rider, Parson Russell Terrier, Jenssen, Harald Sigfred,  Skien
5. N UCH SE N VCH NJV-12  Krösaskogens Vilfred, Västgøtaspets, Johansson, Marie-Anne Och Rolf,  Sverige
6. Shemimo’s Black Charm, Shetland Sheepdog, Eriksen, Per,  Degernes
7. Nice Cherry Chocolate Sweetheart Z, Russian Toy, Langhåret, Borgund, Chalin Cirkeline,  Ålesund
8. NORD UCH  Boeffie’s Jacinta, Schipperke, Rulnes, Anne Marie,  Gvarv
0. Myhrelen’s Gracinha Gentileza, Podengo Portugues Liten Strihåret, Barth, Nina H.,  Våle
0. Fuzzyheimen’s Christmas Angel, Cavalier King Charles Spaniel, Bråthen, Katarina,  Skien
0. Knøtteliten’s Trick Or Treat, Jack Russell Terrier, Espeland, Beate,  Vennesla

Liten-2

1. NORD UCH NV-1
2  Narjana’s Baronesse Galena, Engelsk Toy Terrier, Hveding, Tarjei Bratt,  Kråkerøy
2. All Trade Ta Dah, Welsh Corgi Cardigan, Bøygard, Bente,  Sandeid
3. Roikie’s Billy The Kid, Shetland Sheepdog, Johannessen, Tone,  Brårud
4. Wow-Wow’s Zirca, Dvergschnauzer Salt/Pepper, Bøhmer, Martin,  Oslo
5. Little Bloopers Pancake Popple, Jack Russell Terrier, Hiis, Bianka,  Hornnes
6. LP1 RLDN,F,A  Krösaskogens Qvintus, Västgøtaspets, Johansson, Marie-Anne Och Rolf,  Sverige
0. House Of Giants Wannabee Hercules, Chinese Crested, Marolia, Janita,  Sandefjord
0. Frøya, Shetland Sheepdog, Skaret, Cathrine Hansen,  Våler I Østfold
0. N SE UCH  Ante Poire Betty Boop, Kleinspitz, Kjørnæs, Benedicte,  Høvik

Liten-3

1. Shamitu’s F D’ Ouragan, Schipperke, Klaveness, Ingerid Margrete,  Ulefoss
2. N ACH  Muttington’s Debug Daisy, Dansk-Svensk Gårdshund, Espeland, Siw Hornli,  Kongshavn
3. C.I.B NORD UCH NORD VCH NV-12  Krösaskogens Teodor, Västgøtaspets, Johansson, Marie-Anne Och Rolf,  Sverige
4. Escada Cheer Up, Dvergpuddel, Eriksen, Marit Bjørstad,  Degernes
5. Sjarmtrollet’s Råtøff, Dvergpuddel, Huseby, Rune Og Gro,  Sandefjord
6. CWC NORD HU FI VDH UCH NORDV08 SV09 FIV08-09 NV-08’09’11 WW-11’12 Revefotens Little Spark, Parson Russell Terrier, Mejlænder-Larsen M/Kjempengren L,  Drammen
7. Ewans Magiska Lillan, Dansk-Svensk Gårdshund, Jonassen, Bente,  Sandnes
8. Araki Karamelli, Tibetansk Terrier, Dahlen, Birgitte,  Tolvsrød
0. N UCH  Candy Kokos Av Ronbalt, Mittelspitz, Kjørnæs, Benedicte,  Høvik
0. Eugenios Cinderella, Chinese Crested, Røysheim, Hilde,  Oslo
0. Q-Tip, Jack Russell Terrier, Heiborg, Nina,  Årnes
0. LP1 LP2 RLDN,F,A,M DKSCH  Krösaskogens Nisse, Västgøtaspets, Johansson, Marie-Anne Och Rolf,  Sverige
0. Mirenzo’s Petit Astoria, Dvergpinscher, Pettersen, Helene Norstrøm,  Drøbak0. SV-12  Isamelin Dance With Narjana, Engelsk Toy Terrier, Hveding-Gabrielsen, Robert Bratt,  Kråkerøy
0. Black Norone’s Nokia, Dvergpuddel, Bjørnstad Marit E Og Per,  Degernes

Mellom-1

1. Personlighetens Tommy C, Himle, Ina, Eidsvoll Verk
2. Artigtitten Isis, Høgestøl, Tone Cecilie, Oslo
3. Staurin’s Felitas Vivaldi, Andersen, Vibeke, Porsgrunn
4. Stolta Ebbas Ingebrikt Ivalde, Arnesen, Camilla Eklund, Stavanger
0. N SE FI UCH  Fjarhundi’s Abba, Myki, Marianne, Løten
0. Amyrica’s Don Qvatro, Stag, Hilde Kristin, Drammen
0. Shari Pat’s Teddy Boy, Skjelbred, Karen Marie, Skien

Mellom-2

1. Fambia Black Vibration, Amerikansk Cocker Spaniel, Liberg, Bente,  Oslo
0. NORDJV-12 NJV-12  All My Love Pepsi, Pumi, Torvik, Åse Kristin,  Oslo
0. NordV-11 SUCH  Kromipaws Dream Of Mirrors, Kromfohrländer, Nilssen, Rita Løveid,  Sverige

Mellom-3

1. N ACH N A(H)CH  Rockhound’s Cosalite, Shetland Sheepdog, Mathisen, Mina Mathilde Engh,  Våle
2. N ACH  Ebra’s K-K Lucky Jojo, Kooikerhund, Løken, Frøydis,  Kongsberg
3. N S UCH CEW-11  Enden’s Møyfrid Bjarkadatter, Dansk-Svensk Gårdshund, Nylund Kristine S/Jan Henrik,  Hundvåg
0. Black Norone’s Coco Chanel, Dvergpuddel, Eriksen, Marit Bjørstad,  Degernes
0. N SE A(H)CH N ACH  Toyamikis Prince Spiff, Shetland Sheepdog, Fosser Anne/ Holm Ørnulf,  Råholt
0. INT NORD UCH DKV-11 NV-13  Loppekassa Well All Right, Border Terrier, Torvik, Ellen Panadi,  Oslo
0. Krohnegården’s Montana J4 Joy, Shetland Sheepdog, Johannessen, Tone,  Brårud

Stor-1

1. Faveros Iherdige Pepsi, Border Collie, Andersen, Thomas Hørtun,  Oslo
2. My Trusted Friend Chester, Border Collie, Steinset, Kurt-Ove,  Tomter
3. Streamside’s Venture Bravo, Engelsk Springer Spaniel, Forus, Nina,  Etne
4. Troll, Border Collie, Stensrud, Jane,  Blaker
5. Max, Border Collie, Forsberg, Arild,  Vestby
6. Ce Anastasija Av Nangijala, Belgisk Fårehund, Groenendael, Eliassen, Kathrine Brusletto,  Geilo
7. Tøffe Theo, Border Collie, Tangen, Helle,  Sandefjord
8. Kronvallaren Uno, Border Collie, Høitomt, Heidi,  Auli
9. Ailo, Blandingshund, Böckman, Isabell,  Aurskog
10. Somollis Inez, Border Collie, Hauger, Kristin Natås,  Rasta
11. Jørdis, Blandingshund, Tangen, Unn Desire,  Oslo
12. Fly, Border Collie, Bygland, Line,  Bygland
13. Akira, Blandingshund, Halvorsen, Christoffer,  Larvik
14. N UCH  Betty Beat Av Tri De Coleur, Portugisisk Vannhund, Nikolaisen, Trine Omholt,  Drammen
15. Springtrend Woody Nightshade, Engelsk Springer Spaniel, Mills, Eric W,  Etne
16. Ollegaarden’s Qatla Of O’shaya, Belgisk Fårehund, Groenendael, Njøten, Marianne Ono,  Oslo
17. Baileys, Golden Retriever, Skalleberg, Beate,  Tjodalyng
18. Messi, Blandingshund, Haaland, Elisabeth Vae,  Etne
19. Tikkabi’s Xanti (t), Belgisk Fårehund, Tervueren, Fredriksen, Vidar,  Stord
0. Zpectura’s C-Girl, Border Collie, Skjæret, Raymond,  Årnes
0. Twyborn Touch Of Class, Whippet, Harvik, Irene,  Sandefjord
0. Kira, Blandingshund, Kløverød, Natalie,  Stavern 0.   Supra Andrea, Border Collie, Huseby, Rune Andre,  Sandefjord
0. N DK UCH DKJV-12 NORDJV-12 NJV-12 Chiljas Annie Get Your Gun, Australian Shepherd, Holm, Nina,  Sandefjord
0. Bliss, Border Collie, Bøyesen, Ida Wam,  Lunde
0. NJV-12  Cichlas Karras, Belgisk Fårehund, Groenendael, Fredriksen, Vidar,  Stord
0. Pendahr Shades Of Purple, Whippet, Harvik, Irene,  Sandefjord
0. Zorro, Border Collie, Iversen, Monica,  Bjørkelangen
0. Tanmark’s Dancing Queen, Australian Shepherd, Holm, Nina,  Sandefjord
0. Sunlit Dennis Tillisaaks, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Varpe, Connie,  Sandefjord


Stor-2

1. Wilma, Blandingshund, Norstrøm, Elizabeth,  Drøbak
2. Trixi, Blandingshund, Rønshaugen, Anne Lene,  Fjerdingby
3. Amanda’s Janna, Labrador Retriever, Andersen, Thomas,  Oslo
4. Wow-Wow’s Quinta Quartz, Schnauzer Salt/Pepper, Bøhmer, Martin,  Oslo
5. Wirothi’s Waterlily, Stor Puddel, Humlekjær, Inger-Ann,  Gamle Fredrikstad
6. Gosh, Border Collie, Hansen, Lise-Irene,  Våler I Østfold
7. Eyemarkers Cross Time, Border Collie, Dahlen, Birgitte,  Tolvsrød
8. Vankami Jeanineschatzi, Dobermann, Pedersen, Elin Marie,  Fredrikstad
0. Kronvallaren Heidi, Border Collie, Hauger, Kristin Natås,  Rasta
0. Tinka, Blandingshund, Hagen, Kim Didrik Karlsen,  Porsgrunn
0. Boomtown Faithful John, Bearded Collie, Dahlen, Birgitte,  Tolvsrød
0. Tara, Border Collie, Huseby, Rune Andre,  Sandefjord
0. Buffy, Blandingshund, Stensrud, Anne Tone Langeland,  Ulefoss0.   Bianca, Blandingshund, Mathisen, Margareth,  Sandefjord

Stor-3

1. Nice Of You To Come Byexzeriousxzir, Border Collie, Hansen, Lise-Irene,  Våler I Østfold
2. Kuling, Border Collie, Klaveness, Ingerid Margrete, Ulefoss
3. N RL CH  Kronvallaren Quizz, Border Collie, Heggen, Irene, Aurskog
4. N LCH  Dream D’aspe Et D’ossau, Golden Retriever, Matre, Synnøve Solberg,  Sandeid
5. Mira, Border Collie, Steinset, Kurt-Ove, Tomter
0. N UCH  Aijka, Lapsk Vallhund, Lenes, Sigurd, Ulefoss
0. Ulvemors V Zulu The Warrior (t), Belgisk Fårehund, Tervueren, Hagenes, Nina Alice,  Mogreina
0. Ben, Blandingshund, Bøyesen, Ida Wam, Lunde
0. My Trusted Friend Blu Bizznizz, Border Collie, Fosser, Anne, Råholt


Hopp-Liten-1

1. Carla Camille Avrina, Dvergpuddel, Stokman, Liv,  Moss
2. Shemimo’s Black Charm, Shetland Sheepdog, Eriksen, Per,  Degernes
3. Nice Cherry Chocolate Sweetheart Z, Russian Toy, Langhåret, Borgund, Chalin Cirkeline,  Ålesund
4. Fuzzyheimen’s Christmas Angel, Cavalier King Charles Spaniel, Bråthen, Katarina,  Skien
0. Myhrelen’s Gracinha Gentileza, Podengo Portugues Liten Strihåret, Barth, Nina H.,  Våle
0. N UCH NJV-11  Vadbakken’s Easy Rider, Parson Russell Terrier, Jenssen, Harald Sigfred,  Skien
0. N UCH SE N VCH NJV-12  Krösaskogens Vilfred, Västgøtaspets, Johansson, Marie-Anne Och Rolf,  Sverige
0. Thuja-Hill Binna Miley, Kleinspitz, Berntsen, Anita,  Råholt0. NORD UCH  Boeffie’s Jacinta, Schipperke, Rulnes, Anne Marie,  Gvarv
0. Knøtteliten’s Trick Or Treat, Jack Russell Terrier, Espeland, Beate,  Vennesla

Hopp-Liten-2

1. Elleville Maia, Shetland Sheepdog, Bøyesen, Ida Wam,  Lunde
2. Wow-Wow’s Zirca, Dvergschnauzer Salt/Pepper, Bøhmer, Martin,  Oslo
3. Indiana Shira, Dvergpuddel, Huseby, Rune Og Gro,  Sandefjord
4. LP1 RLDN,F,A  Krösaskogens Qvintus, Västgøtaspets, Johansson, Marie-Anne Och Rolf,  Sverige
0. House Of Giants Wannabee Hercules, Chinese Crested, Marolia, Janita,  Sandefjord
0. Frøya, Shetland Sheepdog, Skaret, Cathrine Hansen,  Våler I Østfold
0. Roikie’s Billy The Kid, Shetland Sheepdog, Johannessen, Tone,  Brårud
0. Little Bloopers Pancake Popple, Jack Russell Terrier, Hiis, Bianka,  Hornnes
0. NORD UCH NV-12  Narjana’s Baronesse Galena, Engelsk Toy Terrier, Hveding, Tarjei Bratt,  Kråkerøy
0. All Trade Ta Dah, Welsh Corgi Cardigan, Bøygard, Bente,  Sandeid
0. N SE UCH  Ante Poire Betty Boop, Kleinspitz, Kjørnæs, Benedicte,  Høvik
0. Siba, Blandingshund, Johannessen, Tone,  Brårud

Hopp-Liten-3

1. Sjarmtrollet’s Råtøff, Dvergpuddel, Huseby, Rune Og Gro,  Sandefjord
2. N ACH  Muttington’s Debug Daisy, Dansk-Svensk Gårdshund, Espeland, Siw Hornli,  Kongshavn
3. Black Norone’s Nokia, Dvergpuddel, Bjørnstad Marit E Og Per,  Degernes
4. SV-12  Isamelin Dance With Narjana, Engelsk Toy Terrier, Hveding-Gabrielsen, Robert Bratt,  Kråkerøy
5. LP1 LP2 RLDN,F,A,M DKSCH  Krösaskogens Nisse, Västgøtaspets, Johansson, Marie-Anne Och Rolf,  Sverige
6. C.I.B NORD UCH NORD VCH NV-12  Krösaskogens Teodor, Västgøtaspets, Johansson, Marie-Anne Och Rolf,  Sverige
7. Eugenios Cinderella, Chinese Crested, Røysheim, Hilde,  Oslo
8. Escada Cheer Up, Dvergpuddel, Eriksen, Marit Bjørstad,  Degernes
9. N UCH  Candy Kokos Av Ronbalt, Mittelspitz, Kjørnæs, Benedicte,  Høvik
0. Q-Tip, Jack Russell Terrier, Heiborg, Nina,  Årnes
0. Mirenzo’s Petit Astoria, Dvergpinscher, Pettersen, Helene Norstrøm,  Drøbak
0. Shamitu’s F D’ Ouragan, Schipperke, Klaveness, Ingerid Margrete,  Ulefoss
0. CWC NORD HU FI VDH UCH NORDV08 SV09 FIV08-09 NV-08’09’11 WW-11’12 Revefotens Little Spark, Parson Russell Terrier, Mejlænder-Larsen M/Kjempengren L,  Drammen
0. Araki Karamelli, Tibetansk Terrier, Dahlen, Birgitte,  Tolvsrød
0. Ewans Magiska Lillan, Dansk-Svensk Gårdshund, Jonassen, Bente,  Sandnes

Hopp-mellom-1

1. Stolta Ebbas Ingebrikt Ivalde, Dansk-Svensk Gårdshund, Arnesen, Camilla Eklund,  Stavanger
0. Staurin’s Felitas Vivaldi, Lagotto Romagnolo, Andersen, Vibeke,  Porsgrunn
0. Amyrica’s Don Qvatro, Amerikansk Cocker Spaniel, Stag, Hilde Kristin,  Drammen
0. N SE FI UCH  Fjarhundi’s Abba, Islandsk Fårehund, Myki, Marianne,  Løten
0. Artigtitten Isis, Shetland Sheepdog, Høgestøl, Tone Cecilie,  Oslo
0. Shari Pat’s Teddy Boy, Shetland Sheepdog, Skjelbred, Karen Marie,  Skien


Hopp-mellom-2

1. NORDJV-12 NJV-1
2  All My Love Pepsi, Pumi, Torvik, Åse Kristin,  Oslo
2. Fambia Black Vibration, Amerikansk Cocker Spaniel, Liberg, Bente,  Oslo
0. NordV-11 SUCH  Kromipaws Dream Of Mirrors, Kromfohrländer, Nilssen, Rita Løveid,  Sverige


Hopp-mellom-3

1. Personlighetens Tommy C, Shetland Sheepdog, Himle, Ina,  Eidsvoll Verk
2. N SE A(H)CH N ACH  Toyamikis Prince Spiff, Shetland Sheepdog, Fosser Anne/ Holm Ørnulf,  Råholt
3. N ACH N A(H)CH  Rockhound’s Cosalite, Shetland Sheepdog, Mathisen, Mina Mathilde Engh,  Våle
4. Krohnegården’s Montana J4 Joy, Shetland Sheepdog, Johannessen, Tone,  Brårud
5. N S UCH CEW-11  Enden’s Møyfrid Bjarkadatter, Dansk-Svensk Gårdshund, Nylund Kristine S/Jan Henrik,  Hundvåg
6. N ACH  Ebra’s K-K Lucky Jojo, Kooikerhund, Løken, Frøydis,  Kongsberg
7. Black Norone’s Coco Chanel, Dvergpuddel, Eriksen, Marit Bjørstad,  Degernes
8. INT NORD UCH DKV-11 NV-13  Loppekassa Well All Right, Border Terrier, Torvik, Ellen Panadi,  Oslo


Hopp-Stor-1

1. Tøffe Theo, Border Collie, Tangen, Helle,  Sandefjord
2. Kronvallaren Uno, Border Collie, Høitomt, Heidi,  Auli
3. Fly, Border Collie, Bygland, Line,  Bygland
4. Kira, Blandingshund, Kløverød, Natalie,  Stavern
5. Cichlas Killi, Belgisk Fårehund, Groenendael, Jespersen, Cassandra Grundtvig,  Stord
6. My Trusted Friend Chester, Border Collie, Steinset, Kurt-Ove,  Tomter
7. N UCH  Betty Beat Av Tri De Coleur, Portugisisk Vannhund, Nikolaisen, Trine Omholt,  Drammen
8. Sunlit Dennis Tillisaaks, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Varpe, Connie,  Sandefjord
9. Baileys, Golden Retriever, Skalleberg, Beate,  Tjodalyng
10. Tanmark’s Dancing Queen, Australian Shepherd, Holm, Nina,  Sandefjord
11. N DK UCH DKJV-12 NORDJV-12 NJV-12 Chiljas Annie Get Your Gun, Australian Shepherd, Holm, Nina,  Sandefjord
12. Zorro, Border Collie, Iversen, Monica,  Bjørkelangen
13. Tikkabi’s Xanti (t), Belgisk Fårehund, Tervueren, Fredriksen, Vidar,  Stord
0. Ailo, Blandingshund, Böckman, Isabell,  Aurskog
0. Supra Andrea, Border Collie, Huseby, Rune Andre,  Sandefjord0.   Zpectura’s C-Girl, Border Collie, Skjæret, Raymond,  Årnes
0. Max, Border Collie, Forsberg, Arild,  Vestby0.   Tico, Blandingshund, Berntzen, Cecilie,  Drammen
0. NJV-12  Cichlas Karras, Belgisk Fårehund, Groenendael, Fredriksen, Vidar,  Stord
0. Streamside’s Venture Bravo, Engelsk Springer Spaniel, Forus, Nina,  Etne
0. Springtrend Woody Nightshade, Engelsk Springer Spaniel, Mills, Eric W,  Etne
0. Jørdis, Blandingshund, Tangen, Unn Desire,  Oslo
0. Eternity’s Dara, Belgisk Fårehund, Tervueren, Rønning, Ann-Merethe,  Gjerdrum
0. Pendahr Shades Of Purple, Whippet, Harvik, Irene,  Sandefjord
0. Somollis Inez, Border Collie, Hauger, Kristin Natås,  Rasta
0. Messi, Blandingshund, Haaland, Elisabeth Vae,  Etne
0. Twyborn Touch Of Class, Whippet, Harvik, Irene,  Sandefjord
0. Bliss, Border Collie, Bøyesen, Ida Wam,  Lunde

Hopp-Stor-2

1. Amanda’s Janna, Labrador Retriever, Andersen, Thomas,  Oslo
2. Buffy, Blandingshund, Stensrud, Anne Tone Langeland,  Ulefoss
3. Wilma, Blandingshund, Norstrøm, Elizabeth,  Drøbak
4. Boomtown Faithful John, Bearded Collie, Dahlen, Birgitte,  Tolvsrød
5. Trixi, Blandingshund, Rønshaugen, Anne Lene,  Fjerdingby
6. Ce Anastasija Av Nangijala, Belgisk Fårehund, Groenendael, Eliassen, Kathrine Brusletto,  Geilo
7. Wirothi’s Waterlily, Stor Puddel, Humlekjær, Inger-Ann,  Gamle Fredrikstad
8. Troll, Border Collie, Stensrud, Jane,  Blaker
9. Tara, Border Collie, Huseby, Rune Andre,  Sandefjord
0. Vankami Jeanineschatzi, Dobermann, Pedersen, Elin Marie,  Fredrikstad
0. Gosh, Border Collie, Hansen, Lise-Irene,  Våler I Østfold
0. Akira, Blandingshund, Halvorsen, Christoffer,  Larvik
0. Tinka, Blandingshund, Hagen, Kim Didrik Karlsen,  Porsgrunn
0. Eyemarkers Cross Time, Border Collie, Dahlen, Birgitte,  Tolvsrød
0. Wow-Wow’s Quinta Quartz, Schnauzer Salt/Pepper, Bøhmer, Martin,  Oslo
0. Faveros Iherdige Pepsi, Border Collie, Andersen, Thomas Hørtun,  Oslo
0. Bianca, Blandingshund, Mathisen, Margareth,  Sandefjord
0. N LCH  Dream D’aspe Et D’ossau, Golden Retriever, Matre, Synnøve Solberg,  Sandeid

Hopp-Stor-3

1. Nice Of You To Come Byexzeriousxzir, Border Collie, Hansen, Lise-Irene,  Våler I Østfold
2. Kuling, Border Collie, Klaveness, Ingerid Margrete,  Ulefoss
3. N UCH  Aijka, Lapsk Vallhund, Lenes, Sigurd,  Ulefoss
4. N RL CH  Kronvallaren Quizz, Border Collie, Heggen, Irene,  Aurskog
5. Mira, Border Collie, Steinset, Kurt-Ove,  Tomter
6. Ben, Blandingshund, Bøyesen, Ida Wam,  Lunde
0. Ulvemors V Zulu The Warrior (t), Belgisk Fårehund, Tervueren, Hagenes, Nina Alice,  Mogreina
0. My Trusted Friend Blu Bizznizz, Border Collie, Fosser, Anne,  Råholt
0. Kronvallaren Heidi, Border Collie, Hauger, Kristin Natås,  Rasta

Lag-Liten 1: Dahlen, Birgitte,  Tolvsrød
Lag-Mellom 1: Hot Dogs, Torvik, Åse Kristin,  Oslo
Lag-Stor 1:

1. Glade Vannvidd, Lundkvist, Aina Britt,  Oslo
2. Big Fart &Kræp Tørns, Tvervåg, Mona A,  Tomter
3. Underdogs, Bøyesen, Ida Wam,  Lunde
4. bad things, Huseby, Rune Andre,  Sandefjord0. 4-runners, Midtgaard, Ann Karin,  Tønsberg
0. solkysten, Halvorsen, Christoffer,  Larvik0. ØEVHK-laget, Forus, Nina,  Etne

Kala-trofeet etter denne utstillingen:

Liten 3
Mellom 3
Stor 3

Juniorhandling:

Klasse 10-13 år

Dag 1:

1. Nanette Berge Karlsen, Støren, Dvergpinscher, Dirty Dancer V. Nobel Line
2. Selma Hjerpetjønn Hanssen, Røyken, Lagotto Romagnolo, Willa Lavollen’s Nostro Salto X
3. Mathilde Nagel, Brumunddal, Lagotto Romagnolo, Iris Av Nybakken
4. Helle Haugen Lund, Sjetnemarka, Bearded Collie, Farmarens Qualificated Beauty

Dag 2:

1. Selma Hanssen, Skien, Cocker Spaniel, Claudette Vote For Me
2. Nanette Berge Karlsen, Støren, Dvergpinscher, Dirty Dancer V. Nobel Line
3. Mariann Omholt Nikolaisen, Flateby, Toy Puddel, Eugenios Tasty Spice
4. , Arneberg, Airedale Terrier, Rabben’s Jessi

Klasse 14-17 år

Dag 1:

1. Victoria Gill, Drammen, Pointer, Røynåsen’s Bare Bieber, Superfinale vinner
2. Ida-Helene Sivertsen, Son, Australian Kelpie, Zadigs Borka
3. Kathleen Maria Geicke, Asker, Afghansk Mynde, Esbelto’s I’m Born To Run
4. Renee Delgado, Brandbu, Dvergschnauzer Sort/Silver, Qla Av Tasermiut

Dag 2:

1. Victoria Gill, Asker, Afghansk Mynde, Esbelto’s I’m Born To Run
2. Anna Moe, Brevik, Clumber Spaniel, Don’s Blogspot
3. Ida-Helene Sivertsen, Narvik, Siberian Husky, Carillo Starry Night
4. Sigrid Svingen, Flå, Tysk Jaktterrier, Hill Bukowa Ostoja

Hovedsamarbeidspartnere