NKK Ålesund 3.-4. mai 2014

Resultater og bilder fra NKK Ålesund 3.-4. mai 2014 finner du her!

Resultater fra og årslister etter utstillingen i Ålesund 3.-4. mai 2014

Øvrige resultater finner du her

Foto: Roger Sjølstad

BIS-plasseringer:

1BIS: Bullmastiff, INT N SE DK FI UCH WW-12 NORDV-11 NV-11 NORDJV-10 NV-12-13 Game Keeper’s Reprint In Fawn Ink, Hegle, Trude, Askim

NKK Ålesund 3.-4. mai 2014



2BIS: Jack Russell Terrier, N UCH WW-13 NJV-12 NV-13 Knøtteliten’s Norwegian Vybz, Steen, Anne Christine, Gjerdrum

NKK Ålesund 3.-4. mai 2014

3BIS: Mops, NJV-13 SEJV-13 Analog Ci Nobodys Business, Løken, Bjørn Erling/Sonberg, Christine, Belgia

NKK Ålesund 3.-4. mai 2014

4BIS: Amerikansk Cocker Spaniel, N DK FI UCH SE U(u)CH NJV-11 NV-12 DKV-13 FI V-13 Statesman Miss Divine, Paulsen, Vibeke, StørenBest In Show dommer: Bister, Soile

NKK Ålesund 3.-4. mai 2014

GRUPPEPLASSERINGER:

Gruppe 1, Bruks-, Hyrde og Gjeterhunder, Dommer: Lochs-Romans, Ricky.

1BIG: Briard, INT N SE DK FIN UCH NV-11 AD Li-Brie’s Free Wheeler, Guldseth, Siri, Ådalsbruk.
2BIG: Welsh Corgi Pembroke, NORD AU UCH SEV-12 NV-13 Antudor Accidentally In Love, Sonberg, Christine, Belgia.
3BIG: Hollandsk Gjeterhund, Langhåret, Kurotora’s Topas, Lilleskare, Christine, Klokkarvik.
4BIG: Bearded Collie, La-Faja’s Cosmonova, Plischewski, Cathrine, Trondheim.

Gruppe 2, Schnauser/Pincher/Molosser/Sennenh, Dommer: Klein, Dagmar.

1BIG: Se 1BIS.
2BIG: Dvergschnauzer Sort, Dolma Ling’s Breaking Bad, Anderssen, Vidar, Nissedal.
3BIG: Newfoundlandshund, NV-10 N UCH Bikkjehaugen’s Elmer, Gikling, Ola, Sunndalsøra.
4BIG: Engelsk Mastiff, N SE UCH NV-12-13 Wakonda’s Hiamovi, Settemsdal, Monica, Vindøla.

Gruppe 3, Terriere, Dommer: Seloy, Birgit.

1BIG: Se 2BIS.
2BIG: Cairn Terrier, N SE UCH NV-11 Rabben’s As Good As It Gets, Sigfridstad, Halvor, Arneberg.
3BIG: Norwich Terrier, INT NORD UCH NV-06-07-08-09-13 KBHV-06 NORDV-06 NVV-12 Flatmoen’s Barney Jr, Kristiansen, Betty Og Bjørn, Hagan.
4BIG: Engelsk Toy Terrier, SE Uch DK Uch DKV-11 NORDJV-11 Narjana`s Baronesse Branwen, Kjellbergh, Catherine Tynes, Sverige.

Gruppe 5, Spisshunder, Dommer: Leenen, Theo.

1BIG: Pomeranian, Aesthetics Asta La Vista For Pomman, Slocombe, Zoe Louise, Storbritannia.
2BIG: Japansk Spisshund, SE JV-12 SEUCH FINUCH Moalitz Tokui Tenchi, Karlsson, Yvonne & Robert, Sverige.
3BIG: Finsk Lapphund, EUJW-13 KBHV-13 DKV-13 NJV-13 SEV-13 Ukkonen Av Vintervidda, Lauluten, Christian, Tinn Austbygd.
4BIG: Norsk Elghund Grå, Lekåsen’s Bonso, Rønningsgrind, Odd Ivar, Budalen.

Gruppe 6/4, Drivende og Sporhunder/Dachshund, Dommer: Christiansen, Frank.

1BIG: Dvergdachshund Strihåret, INT NORD HR FI SLO ROGr UCH WW-08 NV-07-08-09-11-13 NORDV08 DKV09-10 Wervest’s Winn, Vestby, Vera, Nordre Frogn.
2BIG: Dachshund Korthåret, N UCH NV-13 Valera’s Last Man Standing, Pedersen, Marianne, Moen.
3BIG: Dachshund Strihåret, N SE UCH N VCH NV-13 Visvas Av Larhjelm, Saltnes, Pernille, Ytre Enebakk.
4BIG: Finsk Støver, Viistopolun Api, Engen, Ronny, Øvre Snertingdal.

Gruppe 7, stående fuglehunder, Dommer: Holmli, Marianne.

1BIG: Vorstehhund Korthåret, Nyenget’s Vesle-Thomas Lillebror, Sørum, Trine Og Kjell, Trondheim.
2BIG: Bracco Italiano, SE JV-13 Olympos La Mia Maschera A Carnevale, Krogstad, Irene, Børsa.
3BIG: Gammel Dansk Hønsehund, NJV-13 Ahm-Hansen’s Gaia, Næss, Karine Yvonne, Løten.
4BIG: Irsk Setter, Vieksa’s Sealgaire, Pettersen, Sigurd Tore, Melbu.

Gruppe 8, Apporterende Hunder, Dommer: Bjerklund, Frank W.

1BIG: Se 4BIS.
2BIG: Golden Retriever, Jako’s Mona Lisa, Koldal, Jarle, Eikelandsosen.
3BIG: Cocker Spaniel, GB SH CH NORDJV-11 DKV-12 WW-13 Rainstorm’s Latest News, Ullebø, Marianne, Vestskogen.
4BIG: Engelsk Springer Spaniel, INT NORD UCH N VCH HEV-13 NORDV-13 Winton The Winner Takes It All, Sliwa, Vanja E Trøbakk, Støren.

Gruppe 9, Selskapshunder, Dommer: Klein, Dagmar.

1BIG: Se 3BIS.
2BIG: Stor Puddel, JWW-13 Ankaru’s Power It Is, Jansen, Bente Iren, Trondheim.
3BIG: Pekingeser, N MT UCH El’mambee’s A Little Blarney, Varhaug, Brit, Bryne.
4BIG: Chihuahua Langhåret, Great Hill’s Lanchelot, Kalleklev, Lene Nordås, Frekhaug.

Gruppe 10, Mynder, Dommer: Reyniers, Rita.

1BIG: Skotsk Hjortehund, N SE UCH NV-13 Troon The Millennium Star, Svendsen, Eva, Singsås.
2BIG: Afghansk Mynde, INT NORD FIN UCH NV-09-10 NORDV-11 DKV-12-13 NV-12 Elsto Khariz Amazing Amanda, Kristiansen, Tove, Porsgrunn.
3BIG: Whippet, N UCH Nysa Hill Timeless Adoration, Madshus, Pia, Oslo.
4BIG: Greyhound, INT NORD UCH NV-10 KBHV11 Epic Genuine, Tryggestad Lene Og Tetlien John S, Trondheim.

Bamseliste etter denne utstillingen:

1. NJV-13 SEJV-13 Analog Ci Nobodys Business, Mops, Løken, Bjørn Erling/Sonberg, Christine, Belgia, (11-11-7-6) 35 p.
2. N UCH WW-13 NJV-12 NV-13 Knøtteliten’s Norwegian Vybz, Jack Russell Terrier, Steen, Anne Christine, Gjerdrum, (12-11-5-5) 33 p.
3. INT NORD N UCH DKV-13 FI V-13 NJV-11 NV-12 Statesman Miss Divine, Amerikansk Cocker Spaniel, Paulsen, Vibeke, Støren, (10-10) 20 p.
4. NJV-13 SEJV-13 SEV-13 Kimura’s Peer Gynt, Norsk Buhund, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad, Karmsund, (14-4) 18 p.
5. DKJV-13 Aludi’s Geronimo, Grand Danois, Elgesem, Wenche, Kvelde, (7-6-5) 18 p.
6. NORDV13 FINV13 Sweeping There Must Be An Angel, Border Terrier, Winberg, Erica, Sverige, (15) 15 p.
7. Siggen’s Queen Of Diamonds, Welsh Corgi Pembroke, Wilberg, Rita Tilley, Sørumsand, (5-5-5) 15 p.
8. INT DK SE LYX LT N UCH NV-13 Bubbleton Feel The Spirit, Puli, Vonge, Steen, Danmark, (14) 14 p.
8. INT N SE DK FI UCH WW-12 NORDV-11 NV-11 NORDJV-10 NV-12-13 Game Keeper’s Reprint In Fawn Ink, Bullmastiff, Hegle, Trude, Askim, (14) 14 p.
10. INT NORD DK UCH NORDV-10 NV-13 Shavano’s Look Out For Lloyd, Rhodesian Ridgeback, Espolin-Johnson, Eline, Oslo, (13) 13 p.
11. NORD UCH NORDV-12 NV-13 Shyloch Nonstop, Kerry Blue Terrier, Dyrnes, Jette Laudan, Torød, (10-3) 13 p.
12. Black Regency’s Centurian Xavier, Rottweiler, Gramstad, Hilde Kathrin, Haugesund, (12) 12 p.
12. SE U(u)CH N UCH First Come Del Valle De Pielagros, Golden Retriever, Barcena, Lorena, Sverige, (12) 12 p.
12. INT N US SE FIN UCH CW-11 NORDV-11-12 NV-12-13 SV-12 EUVW-13 NVV-13 Robelalexanderthegreataquatass, Portugisisk Vannhund, Kristiansen, Runi, Hvittingfoss, (12) 12 p.
15. INT NORD LU UCH CEW-11 NV-11 SEV-12 DKV-12-13 Norwinstars Jedi Anakin Skywalker, Dvergpinscher, Thorsen, Vivi Gogstad, Sandefjord, (6-6) 12 p.

Beste veteran:

Dag 1

1. N UCH NVV-13 Covenstead Catch The Point, Flat Coated Retriever, Nesse, Svein Og Harriet, Sveio, 5 p.
2. INT NORD VDH UCH DKV-12 DKVV-12-13 NORD VV-12 NVV-12 VWW-13 HeVW-13 VV-13 Cafridas Frolic Friendly Fannie, Berner Sennenhund, Løken Vigdis Og Ole Einar, Bøn, 4 p.
3. N UCH NORDJV-06 Angel Pollentia’s Amy Angelic, Irish Softcoated Wheaten Terrier, Skauge, Gunn Kari, Lindås, 3 p.
4. N UCH NV-09 Zivotny’s Ikar Detstvi Sen, Cesky Terrier, Andersen, Katarina Elin Helland, Hauglandshella, 2 p.

Dag 2

1. INT NORD FI UCH NVV-13 Stings Velour In Black To Matrix, Lhasa Apso, Sperle, Birgitte, Steinberg, 5 p.
2. INT NORD UCH NV-07 NVV-11-12 NVV-13 La-Faja’s X-Travaganza, Bearded Collie, Line Og Åshild Haugen, Sjetnemarka, 4 p.
3. CAN US SE N LI UCH Ha-Dar Newsworthy, Shetland Sheepdog, Gullvik, Ingrid/Lauritsen, Laila, Sortland, 3 p.
4. NORD UCH Danilos Amazing Precious, Shih Tzu, Johansen, Anne-Grethe Berge, Stjørdal, 2 p.

Dommer: Bister, Soile

Årets beste veteran etter denne utstillingen:

1. INT NORD UCH NORDV-12 NORDVV-12 DKVV-12 Breaksea Bounty, Bearded Collie, Lindberg, Susanne, Oslo, (6-5) 11 p.
2. INT N US SE FIN UCH CW-11 NORDV-11-12 NV-12-13 SV-12 EUVW-13 NVV-13 Robelalexanderthegreataquatass, Portugisisk Vannhund, Kristiansen, Runi, Hvittingfoss, (5-5) 10 p.
3. N UCH NVV-13 Covenstead Catch The Point, Flat Coated Retriever, Nesse, Svein Og Harriet, Sveio, (5-3-2) 10 p.
4. INT NORD FI UCH NVV-13 Stings Velour In Black To Matrix, Lhasa Apso, Sperle, Birgitte, Steinberg, (5-4) 9 p.
5. INT NORD VDH UCH DKV-12 DKVV-12-13 NORD VV-12 NVV-12 VWW-13 HeVW-13 VV-13 Cafridas Frolic Friendly Fannie, Berner Sennenhund, Løken Vigdis Og Ole Einar, Bøn, (4-4) 8 p.
6. N UCH NV-09 Zivotny’s Ikar Detstvi Sen, Cesky Terrier, Andersen, Katarina Elin Helland, Hauglandshella, (4-2) 6 p.
7. INT NORD UCH NV-08 DKV-10 NVV-13 Krohnhaugen’s Cherry, Keeshond, Neathey, Katrina Margaret Jonassen, Vesterøy, (3-3) 6 p.
8. INT NORD EE LET LIT SLO H UCH FIN UCH NV-06-07-08-09-11-13 KBHV-06-07-09-13 SV07-08-09-10 ESTV-07 BALTV-07 LITV-08 WW-08 EUV-08 NORDV-08 DK-09 NORDV-10-11-12 NVV-12-13 DKVV-12 HELVV-13 HELV-13 FINV-13 FINVV-13 NORDV-13 NORDVV-13 Straight Fire Grand Prix, Malteser, Westeng Terje Og Laila, Gressvik, (5) 5 p.
9. N UCH Ta Bozi’s Like A Prayer, Pomeranian, Nørholm, Marianne H, Klæbu, (5) 5 p.
10. N UCH NORDJV-06 Angel Pollentia’s Amy Angelic, Irish Softcoated Wheaten Terrier, Skauge, Gunn Kari, Lindås, (3-2) 5 p.
11. SCHH3 BH AD N UCH DK UCH NV-13 NVV-13 Nilo V Heralmaborg, Schäferhund Normalhår, Oftedal, Olav, Kvernaland, (4) 4 p.
12. INT N UCH Lovinda’s Fridtjof, Dalmatiner, Christoffersen Kai/Nyhammer A K, Bjorbekk, (4) 4 p.
13. INT NORD UCH NV-07 NVV-11-12 NVV-13 La-Faja’s X-Travaganza, Bearded Collie, Line Og Åshild Haugen, Sjetnemarka, (4) 4 p.
14. INT MONT BH LIT R NORD UCH NV-05 SV-08-13 LITV-08 NVV-12-13 NORDVV-13 FIVV-13 Hin Chen’s Jay-Walker, Shih Tzu, Finnanger Hege Mari Og Ole Morten, Oppaker, (4) 4 p.
15. INT NORD DK GI NL BG UCH CEVW-11 AMSW-10 RO UCH NVV-12-13 Vitterklippens Cosmo, Australsk Terrier, Johansen Astrid-Merete L Og Jenny M, Våle, (3) 3 p.

Beste avlshund:

Dag 1

1. INT NORD VDH UCH DKV-12 DKVV-12-13 NORD VV-12 NVV-12 VWW-13 HeVW-13 VV-13 Cafridas Frolic Friendly Fannie,Berner Sennenhund, Løken Vigdis Og Ole Einar, Bøn, 6 p.

Årets beste avlshund etter denne utstillingen

1. INT N SE UCH NORDV-10 Siggen’s Hazel, Welsh Corgi Pembroke, Brandvik, Julie Wilberg, Sørumsand, (7-6) 13 p.
2. INT NORD VDH UCH DKV-12 DKVV-12-13 NORD VV-12 NVV-12 VWW-13 HeVW-13 VV-13 Cafridas Frolic Friendly Fannie, Berner Sennenhund, Løken Vigdis Og Ole Einar, Bøn, (6) 6 p.
3. N UCH Sunlit Tifa Emmastars, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Holte, Anne-Lise, Kristiansand S, (6) 6 p.
4. Bellini Sorbet Only Salsa, Chinese Crested, Undheim Cornelia S Og Karin S, Hokksund, (5) 5 p.
5. JWW-08 N UCH Rajumas Aurora, Samojedhund, Fåne, Øyvind/Moe-Gumø, Gro, Notodden, (4) 4 p.
6. N UCH Nøklebyåsen’s X’it, Berner Sennenhund, Blakkisrud, Wenche Helene, Hønefoss, (4) 4 p.
7. N UCH Cardigarden’s Done For Diamonds, Welsh Corgi Cardigan, Momrak, Heidi Engen, Fyresdal, (3) 3 p.

Beste oppdretter:

Dag 1

1. Winton – Engelsk Springer Spaniel, 5 p.
2. Aquafortis- Portugisisk Vannhund, 3 p.
3. Rainstorm – Cocker Spaniel, 2 p.
4. Rudskogen – Flat Coated Retriever, 1 p.

Dag 2

1. El’mambee’s – Pekingeser, 5 p.
2. Larhjelm-Dachshund Strihåret, 3 p.
3. Sagaland – Tibetansk Spaniel, 2 p.
4. St.Kilda – Shetland Sheepdog, 1 p.

Årets mest vinnende oppdretter etter denne utstillingen:

1. El’mambee’s – Pekingeser, (6-5-5-5) 21 p.
2. Aquafortis- Portugisisk Vannhund, (5-3-3-2) 13 p.
3. Winton – Engelsk Springer Spaniel, (5-4) 9 p.
4. Larhjelm-Dachshund Strihåret, (3-3-2) 8 p.
5. Nobel Line – Dvergpinscher, (5-2) 7 p.
6. Shavano-Rhodesian Ridgeback, (6) 6 p.
7. Quantos- Schäferhund Normalhår, (3-3) 6 p.
8. Sagaland – Tibetansk Spaniel, (3-2) 5 p.
9. Estava Rain – American Akita, (4) 4 p.
10. Caci’s – Amerikansk Cocker Spaniel, (3) 3 p.
11. Rajuma – Samojed, (2) 2 p.
12. T-Bob – Bearded Collie, (2) 2 p.
13. Nordheimtunet – Fransk Bulldog, (2) 2 p.
14. Rainstorm – Cocker Spaniel, (2) 2 p.
15. Siggen – Welsh Corgi, (1) 1 p.

Beste norske hund:

Dag 2

1. Streif Av Harafjell, Dunker, Rao, Sheila, Trofors, 42 p.
2. Lekåsen’s Bonso, Norsk Elghund Grå, Rønningsgrind, Odd Ivar, Budalen, 40 p.
3. Lasseruds Loke, Norsk Elghund Sort, Repshus, Camilla Hartz, Rena, 25 p.
4. N S UCH NV-08 Leinstadhågens Mille Lernæs, Norsk Lundehund, Selbekk, May Elisabeth Lernæs, Fannrem, 21 p.

Årets beste norske hund etter denne utstillingen:

1. Varg Av Kvernenget, Norsk Elghund Grå, Gjernes, Ove B., Søndeled, (54-36) 90 p.
2. NJV-13 SEJV-13 SEV-13 Kimura’s Peer Gynt, Norsk Buhund, Lindstrøm, Kathrine Øksnevad, Karmsund, (42-39) 81 p.
3. Streif Av Harafjell, Dunker, Rao, Sheila, Trofors, (42) 42 p.
4. Lekåsen’s Bonso, Norsk Elghund Grå, Rønningsgrind, Odd Ivar, Budalen, (40) 40 p.
5. Ronja, Norsk Elghund Sort, Lillevik, Vidar, Sagvåg, (32) 32 p.

Lydighet:

LP-I

1. C.I.B. NORD DK S (u) N UCH NV-13 Brown Clown Sune Safir, Irsk Vannspaniel, Hemmingsen, Eva, Trondheim, 156,5 p.
2. Milla, Blandingshund, Høyem, Kristin Skauge, Trondheim, 152 p.
3. Rex, Blandingshund, Heggem, Liv Synnøve, Isfjorden, 137 p.
4. Borgny, Fransk Bulldog, Tynes, May Britt, Sykkylven, 104 p.
5. Wheatenhamran’s Faith Of The Heart, Irish Softcoated Wheaten Terrier, Aunaas, Siv, Straumgjerde, 69 p.
6. N VCH N UCH Kjærskov Black Askær, Labrador Retriever, Bøyum, Anne Katrin, Leikanger, 0 p.
6. Sussi, Blandingshund, Kleivan, Sissel Molnes, Vigra, 0 p.

LP-II

1. N S VCH BH Desperados Tingeling, Engelsk Springer Spaniel, Gjerde, Elin Anita, Leikanger, 167,5 p.
2. Sindregardens Pippi-Lotta, Border Collie, Bjørkelo, Kristin Sindre, Byrkjelo, 164,5 p.
3. N VCH Bringback’s Elmer, Golden Retriever, Kirkholm, Kari, Tjørvåg, 128,5 p.
4. Alddagas Betula Nana, Flat Coated Retriever, Rishaug, May Therese, Bud, 0 p.

LP-III

1. Promotion Aprilia Tuono, Australian Kelpie, Dahl, Eirin, Lundamo, 228 p.
2. Camp Alpha’s Baronesse Beatrice, Border Collie, Trasti, Eva, Oslo, 213,5 p.
3. N SE UCH NJV-11 NV-11-12 Gnizt De La Vie Pastorale, Pyreneisk Gjeterhund M/Korth.Hode, Alexander, Ellen, Ås, 191 p.
4. N VCH BH AD Surtsey’s Per Pebernød, Dansk-Svensk Gårdshund, Smaaland, Berit, Garmo, 185 p.
5. Engelaiz Valpolicella, Boxer, Halle, Kristin, Nordre Frogn, 184,5 p.
6. Pia, Border Collie, Dybdahl, Aina, Molde, 97,5 p.
7. Vangteigen’s Eloke, Schäferhund Normalhår, Carlsson, Vibecke, Ørsta, 0 p.
7. NORD VCH Arbetsviljans Björklöv, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Stene, Elisabeth, Lundamo, 0 p.

LP-Elite

1. NORD LCH BH Tending Jynx, Border Collie, Brenden, Lillian, Lillestrøm, 282 p.
1. Kronvallaren Malte, Border Collie, Wickstrøm, Monica, Tolvsrød, 282,5 p.
2. Kronvallaren Pondus, Border Collie, Ytreberg, Anne Lise, Oslo, 274 p.
3. NORD LCH Sindregardens Nicky R, Border Collie, Eide, Anne Cecilie, Ålesund, 256 p.
4. NORD LCH Lord, Border Collie, Trasti, Eva, Oslo, 246 p.
5. Get Weiler’s Game On, Border Collie, Rognstad, Liz Berit, Kjeller, 231 p.
6. BH N LCH N BCH Ytrelia’s Yatzy, Border Collie, Bakke, Hege Schea, Ytre Enebakk, 224,5 p.
7. N SE LCH Torpvallaren’s August, Border Collie, Isaksen, Elisabeth, Tobøl, 171,5 p.
8. Brains Lasse Lure, Border Collie, Haugen, Lene, Ålesund, 148 p.
9. Blue Grass Finefax Now Or Never, Pumi, Carlsson, Vibecke, Ørsta, 113,5 p.
10. Spot, Border Collie, Kvernberg, Camilla Beate, Molde, 60 p.

Gerapokalen etter denne utstillingen:

1. Kronvallaren Malte, Border Collie, Wickstrøm, Monica, Tolvsrød, (284-282,5-266,5) 833 p.
2. NORD LCH BH Tending Jynx, Border Collie, Brenden, Lillian, Lillestrøm, (282-266,5-263,5) 812 p.
3. BH N LCH N BCH Ytrelia’s Yatzy, Border Collie, Bakke, Hege Schea, Ytre Enebakk, (293,5-275,5-224,5) 793,5 p.
4. Kronvallaren Pondus, Border Collie, Ytreberg, Anne Lise, Oslo, (285-274-192) 751 p.
5. N SE LCH Torpvallaren’s August, Border Collie, Isaksen, Elisabeth, Tobøl, (282,5-218,5-171,5) 672,5 p.
6. Engelaiz Valpolicella, Boxer, Halle, Kristin, Nordre Frogn, (225,5-209,5-184,5) 619,5 p.
7. Kylie, Border Collie, Røine, Aina Fatland, Stavanger, (299,5-266,5) 566 p.
8. Chess, Border Collie, Thon, Grete, Tolvsrød, (276,5-271) 547,5 p.
9. Doubleuse Cloudberry, Golden Retriever, Brustad, Trond, Oslo, (287-256) 543 p.
10. N LCH Happy-Flip, Border Collie, Kristiansen, Anette, Dølemo, (280,5-255,5) 536 p.

Agility:

Liten-1

1. Statesman Come And Get It, Amerikansk Cocker Spaniel, Sand, Bente Kristin,  Ranheim
2. Arcoline’s Ariel Nina, Schipperke, Breivik, Mona H,  Ålesund
0. NVV-12 N SE UCH  Zuzanli, Dvergschnauzer Sort, Ringmar, Anna Lena,  Sverige
0. Tina Av Vinterskogen, Norsk Lundehund, Stølan, Irene,  Mauseidvåg
0. Nice Cherry Chocolate Sweetheart Z, Russian Toy, Langhåret, Borgund, Chalin Cirkeline,  Ålesund

Liten-3

1. N UCH  Eugenios Definitly Maybe, Toy Puddel, Stokman, Eva/Fischer, Tone Bekkåsen,  Gjerdrum
0. Blenmerrow Astra Bleu, Shetland Sheepdog, Segalstad, Siri H,  Sør-Fron
0. N UCH  Gerseme’s Coquette Caramia, Podengo Portugues Liten Strihåret, Gundersen, Anniken,  Tiller

Mellom-1

1. Promotion Aprilia Tuono, Dahl, Eirin, Lundamo
2. N SE UCH NV-10 NORDV-10  Winterblue’s Aladdin, Zahl, Kjersti, Selbu
3. Redrivals Vinx Gamechaser, Risan, Gøril, Trondheim
4. N UCH NORDJV-10  Shyloch Nostalgia, Stokman, Liv, Moss
0. Sunborne Balda Belleza, Vaags, Agnete, Trondheim
0. Imaferrari’s Let’s Twist Again, Bonsaksen, Marit, Langevåg
0. Toyamikis Prince Zorro, Fjeld, Bodhild Og Gunnar, Alversund
0. Sunborne Oprha Ogra, Skogvold, Gry, Straumgjerde
0. N UCH  Mabri’s Tayla Theadatter, Sylte, Lisbeth, Saupstad

Mellom-3

1. Mjøstunet’s Virrevirre Vapp, Shetland Sheepdog, Bratlie, Liv Høyem,  Gjøvik
2. Sunborne Summer Sound, Shetland Sheepdog, Tomren, Rebekka Debess,  Valderøya
0. N A(H)CH  Amacing Joy’s Bright Star Niquita, Manchester Terrier, Kalvenes, Marianne,  Garnes
0. NJV-11  Bissibingens Elenk Bojti Csde, Pumi, Bratlie, Liv Høyem,  Gjøvik

Stor-1

1. Woodshine’s Nixi, Belgisk Fårehund, Groenendael, Uddu, Kathrine,  Buvika
2. Storm, Blandingshund, Engesbak, Marianne,  Vigra
3. Milla, Blandingshund, Høyem, Kristin Skauge,  Trondheim
0. Alddagas Betula Nana, Flat Coated Retriever, Rishaug, May Therese,  Bud
0. Aysablues Black Bella, Australian Shepherd, Norum, Tone Pernille,  Inderøy
0. My Trusted Friend Get Me, Border Collie, Krogstad, Roger,  Melhus
0. Galanthus Hot Choice, Grand Danois, Aalberg Einar Og Elin,  Spongdal
0. My Trusted Friend Dee Dee, Border Collie, Espås, Kari,  Trondheim
0. N SE UCH  Revhibakken’s Rock On, Irish Softcoated Wheaten Terrier, Græsmann, Heidi,  Trondheim

Stor-3

1. Macho Amigo Av Revehiet (t), Belgisk Fårehund, Tervueren, Strøm, Helge,  Tiller
2. N UCH  Merkelige Aua Av Revehiet (t), Belgisk Fårehund, Tervueren, Strøm, Julie Stormo,  Tiller
3. Kita, Blandingshund, Eidstumo, Tove,  Kvål
0. Sindregardens Pippi-Lotta, Border Collie, Bjørkelo, Kristin Sindre,  Byrkjelo
0. Napori’s Blackberry Blizzard, Dalmatiner, Morkemo, Linda,  Trondheim
0. Bea, Border Collie, Rynning, Janniche,  Melhus
0. Red-Toller’s J’artemis, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Risan, Gøril,  Trondheim
0. Vårvindens Dark Easy, Golden Retriever, Krogstad, Roger,  Melhus
0. Akersborg Tiini, Border Collie, Græsmann, Unn Kristin,  Trondheim
0. Akersborg Baileys, Border Collie, Berg, Ingrid,  Trondheim
0. Muletunet’s Bee-Lula (g), Belgisk Fårehund, Groenendael, Askim, Ingrid,  Trondheim

Hopp-Liten-1

1. SE FI LV UCH C.I.B  Moalitz Lova Lavendel, Japansk Spisshund, Karlsson, Yvonne & Robert,  Sverige
2. Raytaya’s Leah, Bichon Havanais, Særsten, Monica,  Langevåg
3. NVV-12 N SE UCH  Zuzanli, Dvergschnauzer Sort, Ringmar, Anna Lena,  Sverige
0. Tina Av Vinterskogen, Norsk Lundehund, Stølan, Irene,  Mauseidvåg
0. Statesman Come And Get It, Amerikansk Cocker Spaniel, Sand, Bente Kristin,  Ranheim
0. N S UCH NV-08  Leinstadhågens Mille Lernæs, Norsk Lundehund, Selbekk, May Elisabeth Lernæs,  Fannrem
0. Shandor’s Jumping Jolly, Chinese Crested Powder Puff, Skarsbø, Marie,  Ålesund
0. Arcoline’s Ariel Nina, Schipperke, Breivik, Mona H,  Ålesund
0. Nice Cherry Chocolate Sweetheart Z, Russian Toy, Langhåret, Borgund, Chalin Cirkeline,  Ålesund
0. Nenevale Jennifer Jupiter, Dvergschnauzer Sort/Silver, Ringmar, Ebba,  Kristiansund N

Hopp-Liten-3

0. Blenmerrow Astra Bleu, Shetland Sheepdog, Segalstad, Siri H,  Sør-Fron
0. INT NORD LU UCH CEW-11 NV-11 SEV-12 DKV-12-13 Norwinstars Jedi Anakin Skywalker, Dvergpinscher, Thorsen, Vivi Gogstad,  Sandefjord
0. N UCH  Eugenios Definitly Maybe, Toy Puddel, Stokman, Eva/Fischer, Tone Bekkåsen,  Gjerdrum
0. N UCH  Gerseme’s Coquette Caramia, Podengo Portugues Liten Strihåret, Gundersen, Anniken,  Tiller

Hopp-mellom-1

1. Sunborne Balda Belleza, Shetland Sheepdog, Vaags, Agnete,  Trondheim
2. N UCH NORDJV-10  Shyloch Nostalgia, Kerry Blue Terrier, Stokman, Liv,  Moss
3. N SE UCH NV-10 NORDV-10  Winterblue’s Aladdin, Kromfohrländer, Zahl, Kjersti,  Selbu
4. Promotion Aprilia Tuono, Australian Kelpie, Dahl, Eirin,  Lundamo
5. Sunborne Oprha Ogra, Shetland Sheepdog, Skogvold, Gry,  Straumgjerde
0. N UCH  Mabri’s Tayla Theadatter, Kooikerhund, Sylte, Lisbeth,  Saupstad
0. Redrivals Vinx Gamechaser, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Risan, Gøril,  Trondheim

Hopp-mellom-3

1. NJV-11  Bissibingens Elenk Bojti Csde, Pumi, Bratlie, Liv Høyem,  Gjøvik
0. Sunborne Summer Sound, Shetland Sheepdog, Tomren, Rebekka Debess,  Valderøya
0. Mjøstunet’s Virrevirre Vapp, Shetland Sheepdog, Bratlie, Liv Høyem,  Gjøvik
0. N A(H)CH  Amacing Joy’s Bright Star Niquita, Manchester Terrier, Kalvenes, Marianne,  Garnes

Hopp-stor-1

1.   My Trusted Friend Dee Dee, Border Collie, Espås, Kari,  Trondheim
2.   Milla, Blandingshund, Høyem, Kristin Skauge,  Trondheim
3.   Daladin’s Cheerful Carla, Dalmatiner, Sjøholt Kjersti Og Høidahl Olav M,  Ålesund
0.   Storm, Blandingshund, Engesbak, Marianne,  Vigra
0.   Lauvstuas Tico Winterfox, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Evensen, Merete,  Loddefjord
0.   Woodshine’s Nixi, Belgisk Fårehund, Groenendael, Uddu, Kathrine,  Buvika
0.   My Trusted Friend Get Me, Border Collie, Krogstad, Roger,  Melhus
0.   N SE UCH  Revhibakken’s Rock On, Irish Softcoated Wheaten Terrier, Græsmann, Heidi,  Trondheim
0.   Aysablues Black Bella, Australian Shepherd, Norum, Tone Pernille,  Inderøy
0.   Galanthus Hot Choice, Grand Danois, Aalberg Einar Og Elin,  Spongdal

Hopp-stor-3

1.   Muletunet’s Bee-Lula (g), Belgisk Fårehund, Groenendael, Askim, Ingrid,  Trondheim
2.   Macho Amigo Av Revehiet (t), Belgisk Fårehund, Tervueren, Strøm, Helge,  Tiller
3.   Sindregardens Pippi-Lotta, Border Collie, Bjørkelo, Kristin Sindre,  Byrkjelo
0.   N UCH  Merkelige Aua Av Revehiet (t), Belgisk Fårehund, Tervueren, Strøm, Julie Stormo,  Tiller
0.   Akersborg Tiini, Border Collie, Græsmann, Unn Kristin,  Trondheim
0.   Bea, Border Collie, Rynning, Janniche,  Melhus
0.   Red-Toller’s J’artemis, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Risan, Gøril,  Trondheim
0.   Kita, Blandingshund, Eidstumo, Tove,  Kvål
0.   Marvin, Border Collie, Gudmundseth, Kjersti,  Heimdal
0.   Napori’s Blackberry Blizzard, Dalmatiner, Morkemo, Linda,  Trondheim
0.   Vårvindens Dark Easy, Golden Retriever, Krogstad, Roger,  Melhus

Juniorhandling:

Klasse 10-13 år, dag 1

1. Ada Sigfridstad, Arneberg, Cairn Terrier, Rabben’s As Good As It Gets
2. Nanette Berge Karlsen, Støren, Dvergpinscher, Dirty Dancer V. Nobel Line
3. Mathilde..Nagel, Løten, Gammel Dansk Hønsehund, Ahm-Hansen’s Gaia
4. Julia Sofie Sørum Bjørklund, Levanger, Grand Danois, Paper Moon’s Billy Jean

Klasse 10-13 år, dag 2

1. Nanette Berge Karlsen, Støren, Dvergpinscher, Dirty Dancer V. Nobel Line (superfinale-vinner)
2. Mathilde Nagel, Brumunddal, Lagotto Romagnolo, Iris Av Nybakken
3. Anna Moe, Krokelvdalen, Flat Coated Retriever, Altaflats Ain’t I’m A Dog
4. Julia Sofie Sørum Bjørklund, Skiptvet, Basenji, Chagmas Scarlett Pimpernel

Klasse 14-17 år, dag 1

1. Ida-Helene Sivertsen, Åmot, Keeshond, Infinity’s Perfect Match, (superfinale-vinner)
2. Hedda Hjerpetjønn Hanssen, Drammen, Faraohund, Antefa’s Umbrah
3. Helle Haugen Lund, Sjetnemarka, Bearded Collie, La-Faja’s Heart And Soul
4. Susann Omholt Nikolaisen, Flå, Tysk Jaktterrier, Hill Bukowa Ostoja

Dag 2

1. Helle Haugen Lund, Sjetnemarka, Bearded Collie, Farmarens Qualificated Beauty
2. Susann Omholt Nikolaisen, Drammen, Portugisisk Vannhund, Betty Beat Av Tri De Coleur
3. Anna Moe, Krokelvdalen, Flat Coated Retriever, Altaflats Ain’t I’m A Dog
4. Synne Brunes, Storbritannia, Lhasa Apso, Kutani Lightning Strike

Hovedsamarbeidspartnere